Keresés

Részletes keresés

Tiborcsik Creative Commons License 2002.09.01 0 0 5671
ZOLIKA, ugye nem felejted, mára ígérted az esetleges jelentkezésedet (avagy lemondást).

Közben kaptam egy emailt, mely szerint badcard lehet, hogy meglátogat majd minket, vagyis ő is felkerül a VIP-listára. Ja, és Szegeccsel ugyanez a helyzet, tőle ugyanilyen irányú mailt kaptam, bár ő ha el tud jönni, nem vendég. :)

Tiborcsik Creative Commons License 2002.09.01 0 0 5670
Á, ez csak egy "jéegynullás" off volt. :)
Előzmény: DJ Szegecs (5669)
DJ Szegecs Creative Commons License 2002.09.01 0 0 5669
Ez a hozzáállás hasonló a "Nem baj,hogy emelik a benzin árát, nekem úgysincs autóm.." véleményhez...
Előzmény: wreckage (5668)
wreckage Creative Commons License 2002.09.01 0 0 5668
Szerencsere engem ez nem erint. Egyszálbél testemmel ugysem gyakran latogatom az ilyen, es ehhez hasonlo "intezmenyeket".
Előzmény: Tiborcsik (5667)
Tiborcsik Creative Commons License 2002.09.01 0 0 5667
És ha már strand, örömmel látom, hogy lejött a MÁV-strandról a requiem. A cikk hangvétele korrekt, tárgyilagoss, már-már szenvtelen.

Ime:

Néplap-Krónika 2002.aug.28.

Strandzárás — immár végleg?
Szolnok

A megyeszékhely MÁV-strandja mindig is közkedvelt volt. Az utóbbi években azonban csak úgy tudott kinyitni, hogy anyagilag segítette az önkormányzat. Ám most úgy tűnik, segítség ide vagy oda, ha egy kormányrendeletet nem változtatnak meg, akkor jövőre zárva marad a strand.

Szatmári Jánosné, a MÁV SE szervezője, létesítményvezető érdeklődésünkre elmondta: tíz hétig tartottak nyitva, augusztus 25-én zártak be. A strandot 27 520-an keresték fel, s a jegybevétel meghaladta a hatmillió forintot, amihez még pluszként jött az önkormányzattól ötmilliós támogatás. Így végül csak kicsivel került többe — 12 millió forintba — az üzemeltetés, mint amennyi bevétel keletkezett. Szatmári Jánosné hangsúlyozta, hogy mindebbe az időjárás is beleszólt, ez megmutatkozott abban is, hogy a látogatói létszám kevesebb lett, mint amit szerettek volna elérni.

A strand jövőjét azonban mégis egy, a jövő évtől hatályba lépő kormányrendelet határozza meg. Márpedig ha ez a jogszabály, amely még 1996-ban látott napvilágot, nem változik meg, nem tudnak kinyitni. A rendelet szerint ugyanis az Európai Unióhoz való csatlakozás megköveteli, hogy korszerű strandfürdők üzemeljenek, és ezért ez év december 31-ig lehet csak töltő és ürítő üzemeltetéssel működni. Január 1-jétől csak azok a medencék üzemelhetnek, amelyek vízforgató berendezéssel vannak ellátva.

— Mi ezt nem tudjuk beszerezni, nem tudjuk beépíttetni, nem tudunk pályázni rá, nincs lehetőségünk arra, hogy ezt most megcsináljuk — mondta a létesítményvezető. — A rendelet ad azonban egy kiskaput a termál-, illetve a gyógyító hatású vizekre. Volna lehetőség arra, hogy azt a fajta termálvizet, ami a kutunkból jön, beméressük sok százezer forintért, és ha úgy ítélik meg, hogy a víznek gyógyító hatása van, akkor lehetőségünk van arra, hogy kérvénnyel forduljunk az illetékes szervekhez, miszerint vízforgató berendezés nélkül üzemelhessen a termálvizes medencénk, de csak a termálvizes! Ehhez is át kellene azonban az egész technológiai rendszerünket építeni, erre pedig szintén nincs pénzünk. Az elnökség egyébként kiajánlotta üzemeltetésre vállalkozók részére a strandot, ám végül nem történt konkrét tárgyalás. Felajánlották a víz- és csatornaműveknek, illetve a városi önkormányzatnak is, de elutasították őket. Pedig mint mondta, nem csak strand célra lehetne használni a jövőben, hanem például szociális, üzleti célokra, vagy akár bemutató parknak. Egyelőre azonban várakozó álláspontra helyezkedtek, hiszen a „vízforgatós” kérdés számos strandot, fürdőt érint az országban, és abban reménykednek, hogy a kormányrendeletben megszabott határidőt módosítják. Máskülönben jövőre biztosan zárva marad a közkedvelt MÁV-strand.

BGY

Tiborcsik Creative Commons License 2002.09.01 0 0 5666
szal megjöttem a nyaralásból, H.szoboszlóról. Hát mit mindjak, a szolnoki (környéki) termál víznek nincs párja. Ez a h.szoboszlói is példul olyan büdös volt, mint a nagycenki Széchenyi kripta. Valamint a víz alatt azonnal csípi a szemet, fél órás ottlét után pedig a bőrt is (bár állítólag az véletlen volt, túladagolták az egyik medencében a hipót, vagyis van vízforgatójuk is).

Szépen ki van építve a strand és az üdülőrész, a szállodasorral meg a magánüdülőkkel. Mit mondjak, a Tiszaligetben tuti nincs akkora hely, de még tán a szandai rét is kevés lenne.

Az aquapark azonban nagy csalódás volt. Emlékszem Krétán gyönyörű volt a Water City (egy arborétum teli medencékkel) itt meg csak egy nagy állványerdő, az úszógumis csúszdáknál (a drága pénzeden) sorba kell állni a gumiért, a gumi nélküli csúszdák meg úgy zötykölik a hátadat mint a szép emlékű M 7-es sztráda. És minden csőcsúszda töksötét belülről, hogy a frász jöjjön rád. Krétán csak a fekete csőben volt sötét, a többi színűn átsütött a nap, itt meg még a sárga cső is belülről galád módon feketére van festve.

Gondoljátok csak el, vagy 20-szor lecsúsztam, és a lépcső 75 fokos, több mint 1500 lépcsőt másztam meg két óra alatt. A térdporcomnak annyi, utána nem győztem áztatni.

Viszont a gyógyfürdőben, meg a strandon a legtöbb medencében rengeteg vízmasszázsoló herkenytyű (jakuzzi) alulról-oldalról-felülről bájolja a népet. Nem is értem, nálunk miért nincsenek ilyenek, holott ezek nagyon népszerűek.

És egy strandon két hullámmedence! A második, a legújabb fejlesztés, egy valódi tengerpartot imitál, ahol a parton hullámzik a víz, és pálmafák, coca-cólás napernyők alatt hűsöl a nagyérdemű, a díszlethez tartozik egy világítótorony és egy megfeneklett vitorlás-kalózhajó is.

Szal nem egy utolsó hely, de ahogy a Zorán mondja "láttam jobbat már".

Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.31 0 0 5665
Ki az istennek támadt az az agyalágyult ötlete, hogy szombaton éjfél előtt néhány perccel, mikor a tisztességes pógárok bármily zajra a legszebb álmukból riadnak fel, durrogtatós tűzijátékra adja a fejét és az engedélyét???
Tiborcsik Creative Commons License 2002.08.30 0 0 5664
Jelentkezők a gulyásfesztiválra:

Janina + 1
tibra + 1 (+ 2 fél)
terla + 1
CVZ + 2
Tiborcsik + 2.
Enzo
Feles Elek
aas + 1.

A lista a következőkkel bővült (hivatalosan):

Macisz

Vagyis már 17-18-an leszünk, plusz a VIP-vendégek.

Várjuk a tövábbi jelentkezőket, akár meghívottakat.

Előzmény: Tiborcsik (5605)
Sarkany Creative Commons License 2002.08.30 0 0 5663
Nocsak! :-)))
Előzmény: Plomba Pál (5662)
Plomba Pál Creative Commons License 2002.08.30 0 0 5662
Visszavontam a szolgálati közleményre adott megjegyzésemet.
Nem vagyok ügyesebb. :)
Előzmény: aas (5660)
Plomba Pál Creative Commons License 2002.08.30 0 0 5661
Én meg simán ki tudtam cserélni a bródbendeset csellósra.
Így továbbra se jön semmi kétszer semmi kétszer.

Az nem lehet, hogy én ügyesebb vagyok mint a listagazda.

:))))

Előzmény: aas (5656)
aas Creative Commons License 2002.08.29 0 0 5660
Visszavontam a szolgálati közleményemet, mert a Primlista engedi változtatni a levelezési címet.

Nekem ez újdonság, az eddigi, általam látogatott lev listákon és fórumokon a mailcím volt a fix referencia, amit legtöbbszön nemigen lehetett módosítani. (Pl. ha valakinek változott a szolgáltatója, akkor egy hírlevelet már nem is tudott lemondani). Fejlődik a világ, én meg el voltam maradva... Önkritikáét gyakorlok, mint Virág Elvtárs...

Előzmény: aas (5656)
kulisz Creative Commons License 2002.08.29 0 0 5659
Kösz, Marci. Nekem ez alapján sikerült végre az átállás. Igaz hogy kicsit másként, mint ahogy azt írtátok (ez már a sokadik féle megoldása a dolognak, de egy biztos: úgy nem megy ahogy a UPC írta). Már csak egyet nem értek: mik ezek az aliasok -szerintem semmi értelme.

Ja: én is a Csanádyba jártam.

Előzmény: Macisz (5650)
M.Gabi Creative Commons License 2002.08.29 0 0 5658
Aas kérek szépen több infot erről a lstáról. pl. Elérhetőség?
Előzmény: aas (5656)
aas Creative Commons License 2002.08.29 0 0 5657
Jéééé. Én is...
Előzmény: M.Gabi (5655)
aas Creative Commons License 2002.08.29 0 0 5656
Szolgálati közlemény azok részére, akinek megváltozott a mail címe...

A listán lehetőség van arra, hogy a személyes profil beállításánál több címet is megadjunk, ahonnan elfogad a rendszer leveleket.
Kipróbáltam és nekem olyan mellékhatása lett, hogy ezentúl mindkét címre kiküldi a lista leveleit => minden kétszer jön minden kétszer jön
A nem élő cím meg gyakran problémát jelent a lista szétküldésekor, szóval minek...

Az lenne a javaslatom, aki új mail címmel rendelkezik, az küldjön már jelzést nekem és leveszem a régi címét, majd küldjön egy új feliratkozó levelet és én íziben aktiválom.

OK ?

M.Gabi Creative Commons License 2002.08.29 0 0 5655
Szia Szabolcs!

Már rájöttem miért voltál a fényképed alapján ismerős. :) Én is a Csanádyba jártam, csak 1-2 évvel alattad.

"Iskolák: Csanády (ma Nagy Imre)"

Előzmény: Törölt nick (62)
Sarkany Creative Commons License 2002.08.29 0 0 5654
Ha a UPC-be szorult volna egy mákszemnyi ügyfélbarát szemlélet, egy emailban valamennyi ügyfelét értesítette volna, hogy ne kelljen vak próbálkozással operálni. A broadbandnél ugyanis a bejövő levelekre pop3.broadband.hu volt a helyes beállítás.
Hogy kedvenc teoretikusomat - Virág elvtársat - idézzem: Spongyát rá, akárhogy is történt nem hagytuk magunkat! :-)))
Előzmény: Plomba Pál (5652)
RadiX Creative Commons License 2002.08.29 0 0 5653
Attol, hogy most ugyanaz a gep, nincs ra garancia, hogy mindig az lesz, te is tudod.
Előzmény: Plomba Pál (5652)
Plomba Pál Creative Commons License 2002.08.28 0 0 5652
Hehe, nekem a kimenőhöz is mail.chello.hu van írva és az is működik. :)
Ami nem is csoda:
C:\>ping mail.chello.hu

Pinging mail.chello.hu [213.46.255.2] with 32 bytes of data:
Reply from 213.46.255.2: bytes=32 time=47ms TTL=247

C:\>ping smtp.chello.hu

Pinging smtp.chello.hu [213.46.255.2] with 32 bytes of data:
Reply from 213.46.255.2: bytes=32 time=31ms TTL=247

Jé, ugyanaz az IP-cím. :))

Előzmény: Sarkany (5647)
Plomba Pál Creative Commons License 2002.08.28 0 0 5651
Felhívtam a szolnoki bandát és a csellista hölgy megmondta az új login nevemet meg a jelszavamat, persze előbb bekérte a telefonos jelszavam.
Három külön postafiók van, közülük egyhez (és csak egyhez) lehet további 5 aliast hozzárendelni. De ezeket Neked kell majd beállítanod, ha belépsz.
Előzmény: kulisz (5630)
Macisz Creative Commons License 2002.08.28 0 0 5650
Örömmel látom, hogy későn küldtem szét a segitő levelet. Csak most keveredtem haza.

Plomba Pál Creative Commons License 2002.08.28 0 0 5649
Gratulálok! Nekem a számommal meg a teflonos jelszavammal nem ment, ami nem is csoda, mert új azonosítót adtak. :)
Előzmény: M.Gabi (5627)
M.Gabi Creative Commons License 2002.08.28 0 0 5648
Nem felemás az. :)
Szívesen! :)
Előzmény: Sarkany (5647)
Sarkany Creative Commons License 2002.08.28 0 0 5647
Kissé felemás lett a dolog!
Bejövő levelek: mail.chello.hu,
kimenő levelek: smtp.chello.hu,
de működik és ez a lényeg!

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: M.Gabi (5646)
M.Gabi Creative Commons License 2002.08.28 0 0 5646
A POP3-at ne írd elé.

Előzmény: Sarkany (5645)
Sarkany Creative Commons License 2002.08.28 0 0 5645
Beírtam a pop3.mail.chello.hu-t!
A helyzet változatlan!
Mitévő legyek?
A poén az, hogy a frissen regisztrált email címemről a régi broadbandos címemre tudtam magamnak emailt küldeni, de fordítva nem működik! Ilyent még nem pipáltam, pedig már hét éve netezik és nem tartom magam 1 bites usernek! Lehet, hogy mégis az lennék?
Előzmény: M.Gabi (5644)
M.Gabi Creative Commons License 2002.08.28 0 0 5644
Próbáld meg a kiszolgálóhoz a mail.chello.hu -t írni
Előzmény: Sarkany (5643)
Sarkany Creative Commons License 2002.08.28 0 0 5643
Úgy van beírva, evvel együtt adja ezt a hibaüzenetet! Szóval?
Előzmény: ZOLIKA (5642)
ZOLIKA Creative Commons License 2002.08.28 0 0 5642
Ilyenkor van az, amit M.Gabi is mondott. Az
Outlookban a fióknévhez a @chello.hu-t is be kell írni!
Z
Előzmény: Sarkany (5641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!