Keresés

Részletes keresés

lg18 Creative Commons License 2002.07.10 0 0 79
Elképzelhető. Én is találtam utalást arra, hogy Bíró II. Mihály nevezve volt a vébére, de a csapattablón meg csak Bíró Dani szerepel. Egyáltalán van olyan név, hogy "Dani", vagy csak Dániel létezik? Nem lehet, hogy becenevet, vagy művésznevet írtak? Bár nekem a két kép szereplője akkor se hasonlít...
Előzmény: mondial (77)
mondial Creative Commons License 2002.07.10 0 0 78
Támadták is érte Dietzt kapitányt a korabeli sajtóban. Főleg Dudás János, Sárosi III Béla(a kis Sárosi) és Cseh II László(alias Cseh "Matyi")mellőzése miatt. Előbbi 2 játékos kihagyását azzal indokolta, hogy a vb-n már nem lehet kisérleztezni;"Dudás a megelőző mérkőzéseken egyenetlenül játszott, a kis Sárosinak pedig nincs nemzetközi rutinja". Cseh "Matyi" kihagyását nem indokolta a kapitány. A korabeli sajtó azonban célozgatott arra, hogy a vb előtti hetekben Cseh könnyelmű életmódot folytatott. Mindenesetre tény, hogy a kerethirdetést követő vasárnapon, a soros bajnoki mérkőzésén Cseh nagyszerűen játszott és négy gólt rúgott.Ennek ellenére nem került be az utazó keretbe.

Az is fura, hogy a vb előtti utolsó mérkőzéssel bezárolóag Cseh alapember volt Dietz csapatában, Dietz kapitánysága alatti 30 mérkőzéséből 20-szor került be a kezdőcsapatba. A vb után már csak 2-szer.

Előzmény: mondial (75)
mondial Creative Commons License 2002.07.10 0 0 77
A Fifa szerint is Dani az a Bíró.

Nem lehet, hogy 2 keresztneve volt?

Előzmény: mondial (75)
mondial Creative Commons License 2002.07.10 0 0 76
Tudja a franc.:))
Előzmény: lg18 (73)
mondial Creative Commons License 2002.07.10 0 0 75
3 forrásból 2 nevet találtam, Bíró Danié 2-szer, míg Bíró II. Mihályé egyszer merült fel. Lehet, hogy Bíró II Mihály és Bíró Dani ugyanaz a futballista? Ami viszont felettébb furcsa, Bíró II Mihály sem volt válogatott, de a 38-as vb-re kivitték, ellenben a szintén kerethez tartozó Cseh II László(Hungária), Dudás János(Hungária), Pálinkás József(Szeged), Sárosi III Béla(Ferencváros)csak biztonsági tartalékként itthon maradt, holott sokkalta nevesebb játékosok voltak.
Előzmény: lg18 (72)
csabiman Creative Commons License 2002.07.10 0 0 74
III.Ker kupagyőztes a Fradi elleni, Üllői úti győzelemmel... asszem 4-1 lett..!

A Kerület pályája akkor még a Nagyszombat utcában volt (ma Görzenál), a Dunaparton, volt olyan Kerület - Fradi meccs is, hogy sötétben ért véget, mert többször is berúgták a labdát a Dunába, aztán csomó időbe tellett, mire kihalászták... :D

lg18 Creative Commons License 2002.07.10 0 0 73
Bíró Dani:


Bíró II. Mihály:

<

Szerintetek van köztük hasonlóság?

lg18 Creative Commons License 2002.07.10 0 0 72
Azt nem hiszem, mert 38-ban a VB évében éppen a Fradi lett a bajnok, és a következő játékosok szerepeltek a szezon során:

Háda József, Tátrai Sándor, Korányi I. Lajos, Magda Béla, Polgár Gyula, Lázár Gyula, Táncos Mihály, Kiss Gyula, Sárosi György dr., Toldi Géza, Kemény Tibor, Sárosi III. Béla, Hámori László, Jakab László, Székely Béla, Bíró II. Mihály (azaz nem Dani!!!), Gyetvai László, Győri József, Tihanyi László és Szirmai Nándor.

Szóval nem hiszem, hogy a Fradiban játszott volna, főleg nem a VB évében.

Egyébként az Üllői úti kapudák című könyvben Sárosi tesz rá egy utalást, de hogy honnan jött, az nem derül ki belőle. Csak annyi, hogy fiatal játékos volt még 38 (legalábbis erre emlékszem).

Előzmény: mondial (68)
G. Peti Creative Commons License 2002.07.10 0 0 71
Az általad említett könyv 1974-ben jelent meg, a Fradi 75 éves jubiluma alkalmából. AZon kívül még van pár ötletem, hogy hol lehetne utánanézni. Majd ha lesz rá időm, rámozdulok a témára.
Előzmény: mondial (70)
mondial Creative Commons License 2002.07.10 0 0 70
Egy rugóra jár az agyunk.:))

Volt több Fradis könyv is, emlékszem egyre(talán valahány év zőld fehérben volt a címe), amelyben az összes Fradi meccs le volt vezetve teljes statisztikával, olyan Felejthetetlen 90 percek szerűen. Ha jól emlékszem kb 65-ig bezárodóan. Abban benne kell lennie.

Előzmény: G. Peti (69)
G. Peti Creative Commons License 2002.07.10 0 0 69
Utánakerestem én is.
Azt hiszem ugyanonnan, ahonnan Mondial (Focivilág 1998/17)!:)
Ugyanezeket találtam.

Utánakerestem máshol is, 1926-ig biztosan nem játszott a Fradiban. Mondjuk a tablóképe alapján ennek elég nagy a valószínűsége?
Sajnos Nagy Béla dradistákat bemutató könyvének csak az első része jelent még meg (1922-ig), amikor legutóbb az Üllőin jártam. Már biztos megvan a második kötet is, abban bent kell lennie.

Előzmény: lg18 (66)
mondial Creative Commons License 2002.07.10 0 0 68
Na szóval mégiscsak Bíró Daniról van szó, csatárt játszott és a Fradi csapatában szerepelt.

Fura nekem sem ismerős egyáltalán a neve.

Előzmény: mondial (67)
mondial Creative Commons License 2002.07.10 0 0 67
Ez érdekes, én Bíró II Mihályt találtam, amikor megnéztem az akkori keretet. Rákeresek.
Előzmény: lg18 (66)
lg18 Creative Commons License 2002.07.10 0 0 66
jól elsüllyedt szegény topik :(

Viszont lenne egy kérdésem:


Az alsó sorban, balról a 2. játékos Bíró Dani. Ő kicsoda? Ott volt a vb-n, játékosként lett nevezve, de egyetlen meccsen se játszott. Sőt, se előtte, se utána nem volt magyar válogatott. Azt se tudom, melyik csapatban játszott. Az biztos, hogy se a nem az Újpestben, se nem a Hungáriában, se nem a Fradiban.

Valaki tud róla bármit?

G. Peti Creative Commons License 2002.05.03 0 0 65
Nem eladó!:) Van még 1968. januári szám is. Ugye tudod mi volt 67 decemberében?:)

Egyenlőre csak ezt találtam:

"Programunk fő részét képezi a footballjáték rendszeres űzése. E helyen van szerencsém előrebocsátani, hogy a székesfőváros közgyűlése a külső Soroksári úton levő elemi népiskola mellett fekvő telket egyesületünknek ingyen átengedte. Ezen fővárosi telket oly karba helyeztük, hogy azon tagjaink a rendszeres játékot gyakorolhatják."

(Részlet dr. Springer Ferencnek, az FTC alapító elnökének 1899 nyarán elhangzott programbeszédéből.)

Előzmény: lg18 (64)
lg18 Creative Commons License 2002.05.03 0 0 64
nem eladó? :)))

Ha van vmi szöveged, írhatnál az alapításról! akár a hivatalos honlapról is.

Előzmény: G. Peti (63)
G. Peti Creative Commons License 2002.05.03 0 0 63
Mikor elköltöztünk az előző lakásból (100 éves ház legalább) találtam a padláson egy 69-es Labdarúgást!

Ugye tudjátok, hogy ma 103 éves a Fradi?

Előzmény: lg18 (62)
lg18 Creative Commons License 2002.05.03 0 0 62
Apám mesélt róla, hogy neki megvolt, és akkor 69-ig volt. A padlást többször átkutattam miatta, de nem találom :(((
Előzmény: G. Peti (60)
Ernesto Serra Creative Commons License 2002.05.03 0 0 61
szerintem nem arra gondol, nekem van egy labdarúgó bajnokságaink címmel, ami 85-ös, csak az éppen a II. vh. előtti időszakkal nem foglalkozik, csak felsorolás szerűen 45-től vannak a bajnokságok részletesen is említve
Előzmény: G. Peti (60)
G. Peti Creative Commons License 2002.05.03 0 0 60
Nem 1901-től 1985-ig?
A könyvtárban megvan.
Előzmény: lg18 (56)
lg18 Creative Commons License 2002.05.03 0 0 59
A k. életbe....gépeltem vagy 30 percig és erre eltűnt a 90%-a...
Előzmény: lg18 (58)
lg18 Creative Commons License 2002.05.03 0 0 58
A Gyurka-Gyurka-Gyurka

A Ferencváros-Lazio döntők (szeptember 12 és október 24) között még valami történt, amiről dicshimnuszokat zengtek, akik látták, és éeken át meséltették maguknak, akik nem látták. Sárosi legnagyobb napjaként emlegették és hirdetjük még ma is, mi is.
Ez pedig a szeptember 19-i Magyarország-Csehszlovákia mérkőzés a Hungária úti pályán. Sárosi ekkor már megszerezte a doktorátut, a "Gyurka, Gyurka" üdvrivalgásba már belevegyült a "doktor úr!" is. 1937-ben pedig kialakult a Cseh-Sárosi-Zsengellér belső hármas. Amerikában Roosevelt elnök akkortájt nevezte ki maga mellé azokat a jeles tudósokat, tanácsadókat, akiket "agytröszt" néven becézett - vagy gúnyolt - a világsajtó. Erre keresztelték el nálunk is a belső hármast.
Egy apróbb hibát azonban elkövettek a vezetők. Nem az irányító észt tették vezérré! Középre a vidékről csak egy éve felkerült Zsengellért állították, aki, ha nem is rosszul, ám roppant félénken mozgott elől. Csehnek semmi sem sikerült, bármivel is próbálkozott.
A csehszlovákok a szünetben már 2-1-re vezettek. Az első félidő vége felé nagy nehezen egyenlítettünk.

1937. szeptember 19.
MAGYARORSZÁG-CSEHSZLOVÁKIA 8-3 (2-2)
Budapest, Hungária út, 27 000 néző, vezette: Bauwens (német).

Magyarország: Csikós - Futó, Korányi I. - Magda Turay, Dudás - Sas, Sárosi dr., Zsengellér, Cseh II. (a második félidőben: Cseh II., Sárosi dr., Zsengellér belső hármas), Kemény.

Csehszlovákia: Planicka - Burger, Cstyroky - Nourek, Svaton, Kolsky - Riha, Kloc, Sobotka, Nejedly, Rulc.

Góllövő: Sárosi dr. (7), Zsengellér, illetve Riha, Rulc, Nejedly.

mondial Creative Commons License 2002.05.02 0 0 57
Én egy 10 esért!:))Igaz az még 90 tájékán volt, kár, hogy csak az 1.rész van meg.

Ig! Kössz a címeket, a Corvinost szerintem már holnap felkeresem.

Előzmény: G. Peti (55)
lg18 Creative Commons License 2002.05.02 0 0 56
Ha látsz, vagy bárki más lát, esetleg talál, vagy elad egy "Hoppe-Hoppe: Labdarúgó Bajnokságaink Története 1901-1969" könyvet, akkor gondoljon rám :)
Előzmény: G. Peti (55)
G. Peti Creative Commons License 2002.05.02 0 0 55
Pesten nem igazán találtam semmi érdekeset. A Központi Antikváriumban (Múzeum Krt.) nulla a felhozatal!

Sopronban időnként két helyen is lehet találni érdekes dolgokat! Igaz, mostanában nem néztem, de annak idején pl. 80 Ft-ért vettem meg Mező László: Futball adattárát. Nagyon hasznos könyv!

Előzmény: lg18 (54)
lg18 Creative Commons License 2002.05.02 0 0 54
:)))

Az egyik a Corvin mozi mellett, az Üllői és a körút sarkán, az Üllői józsefvárosi oldalán található. Ha ismered a város legjobb gyros-osát, akkor mellette keresd :)

A másik nem is antikvárium, hanem egy piaci könyvárus. Békásmegyeren van, a piacon, ha a HÉVből jobbra jössz fel, akkor pont ott találod magad.

De mások is írhatnának pár tuti lelőhelyet :)

Előzmény: mondial (53)
mondial Creative Commons License 2002.05.02 0 0 53
Várom annak a kettőnek a címét!:))
Előzmény: lg18 (51)
lg18 Creative Commons License 2002.05.02 0 0 52
sikerült elrontani...


Egyébként ez a Fradi pálya "A" lelátója. 1911-ben készült el, a korábbi képeken a "B" lelátót lehet látni, ami a 30-as évek elején épült. Az A lelátó a mai "kamerás" oldalon, azaz az 1-8-as szektorok helyén volt, és majdnem teljesen ugyanúgy nézett ki, mint a BKV stadion főlelátója, azzal a különbséggel, hogy fából volt.

Előzmény: lg18 (51)
lg18 Creative Commons License 2002.05.02 0 0 51
Amit bemásoltam, azok nem képeslapok, hanem fényképek.

A két képeslap, amire gondolsz egy aukción kelt el, mégpedig ha jól tudom, Szul kocsmatársunk nyerte a licit versenyt. És csak véletlenül voltak az Újpest stadionról is képeslapok. Kb. 3000 képeslapot árvereztek el.

Egyébként a képek:


Itt még biciklipálya van a fű körül, úgyhogy a kép 1925 és 1928 között készült


hogy itt van e biciklipálya, azt nem tudom eldönteni, de itt látszik, hogy az A teraszon sokan vannak :)

Egy kép a Fradi pályáról:

Ismersz valami jó antikváriumot? Én Budapesten két olyan helyet tudok, ahol sport könyveket tartanak...

Előzmény: G. Peti (46)
Tutenko Creative Commons License 2002.05.02 0 0 50
1944.december 17. Sport utca
MÁVAG-Ferencváros
2-1

Karácsonykor kellett volna lejátszami a FTC-Újpest rangadót,de a sorozatos lágitámadások miatt nem jött össze.
Háromszori halasztás után sem sikerült lejátszani a meccset.
1944.
Ez az ugynevezett félbeszakadt bajnokság.
Igy álltak:
1.Ferencváros 11 9 1 1 44-11 19 pont
2.Újpest 11 9 1 1 39-17 19 pont
Hogy mi lett volna a Fradi pályán az eredmény ki tudja...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!