Már az első bejegyzésben is írtam, hogy olcsóbb az új palack mint a nyomáspróbáztatás.
Egy kori munkahelyemen inert gázos oltórendszer volt, egyszerűbb volt új tartályt venni, és átfejteni a gázt, mint a nyomáspróbára vinni, ott lefejteni a gázt, aztán visszatölteni, néhány napig védetlen szerverterem mellett. (bank)
Nem tudom mennyi, de biztos nem éri meg... Kollégám 9 és fél éves gázos autót vett, mint kiderült, 10 évesen kukázni kell a palackot belőle, mert olcsóbb egy új 10 évre, mint nyomás-próbáztatni 3 vagy 5 évre a régit. Szerintem ezzel is ilyesmi lesz.
Amikor a kemény sátorállítás fáradalmait feledteti velünk az égő sátor látványának csodálatos varázsa.
De viccet félretéve, eddig ebbe bele sem gondoltam illetve nem voltam vele tisztában, hogy ezeknek a palckoknak is van kihordási illetve felülvizsgálati idejük és ezzel veszélyeztetem a magam és környezetem valamint a kempinglalkók életét és javait.
Hol lehet kérni ezt a felülvizsgálatot? Hamár egyszer ilyen szépre lefestettem a palackomat, ne kelljen kidobni.
"Okosba" nagyon jól lehet lavírozni, töltőként és felhasználóként is -legalábbis ez a hiedelem-, ugyanakkor ez a palack történet súlyos sérüléseket, tüzet stb. okozhat. Tűzzel, vízzel, medvével nem legénykedünk:-)
Eddig odaadtam az embernek, mondtam, hogy tele kérem, rácsavarta a töltőt, feltette a mérlegre, aztán már nyomatta is a gázt. És ez így megy már kb. 15-17 éve.
Nem forgatta és keresgélte a dátumot. Ráadásúl átfújtam a palackot olyan színűre, mint az Espace (metál szürkésbarna). :-)
Ezek a régi magyar gyártmányú palackok már kivétel nélkül lejártak, kerüld el ezt a típust, akát milyen színű, mert gyártották szürke és kék színben is:
Nagyon meg kell nézni vásárlás előtt a palackot. A gyártási ideje bele van ütve a palackba, és ettől az időponttól számított 10 évig érvényes a nyomáspróbája. Ezalatt az idő alatt gond nélkül tölthető. Lejárat után nyomáspróbázni kell(lene), de ez drágább mint egy új palack.
Ha lejárt az ideje a palacknak, vagy vállalják a töltést "véletlenül nem veszik észre, hogy lejárt", vagy nem hajlandők tölteni.
A Vatera és hasonló helyeken hirdetett palackok, szinte kivétel nélkül, a szabályok szerint kukaérettek.
Töltés: A buszmegálló-tábla mögötti barakkban. Budapest IV., Váci út 21. (Hangsúlyozom a IV. kerületet!)
A palack megvétele előtt javaslom jól körülnézni mert pofátlanul drágán adják őket. Én legutóbb Lengyelországban, a Castorama áruházban vettem, az idehaza látott áraknál jóval olcsóbban. A Castorama a Praktikerhez, vagy az OBI-hoz hasonló profilú áruházlánc.
Sziasztok! 3 kg körüli gázpalackot szeretnék venni, de nem tudom hogy Bp. hol érdemes és melyiket? Találtam piros színűt és kéket amik között nem tudom mi a különbség de árban azért van difi.
Valamit, töltést hol végzik és ár szempontjából a 2 és 3 kilósokat mennyiért töltik.
Ja, és a szlovén kempingben lehet hűtőboxot bérelni fillérekért, tehát nem feltétlenül érdemes hűtőt vinni, az olaszban viszont, mivel az áram van a parcella árában, hűtőt érdemes vinni, jót. Elég változatos a kínálat szerte a világban :)
A kevésbé rutinosak vagy kezdők miatt írtam, hogy mindig előre meg kell nézni, tisztázni.
A kedvenc szlovén kempingemben a melegvíz benne van, az áram pluszpénz, de van. A tavalyi olasz kempingben az áram benne van, a melegvíz egy adott keretig benne van (rfid-s kütyüvel megy, és számolja lefelé), ha elfogy, pluszban venni kell (az én ökoszemléletemnek ez bejön egyébként, mert takarékosságra ösztönöz).
Magyar kempingben nem voltam, ha ki akarom kapcsolni az agyam, ez a két irány a jó. De ebből a két példából is látszik, hogy nincs "sztenderd".
Persze, érdemes megvizsgálni a meleg víz, áram léte stb. helyzetet, nem vitás, tehát vagy a neten, indulás előtt és/vagy a helyszinen. Mert ha foglalás nélkül megy az ember, akkor az első, amit megnéz: az a vizes és a "helyzet"!
Van, ami esetleg feltétel nélkül alkalmas, mert a hely olyan, vagy az időpont, amikor odaérsz... De alapvetően a régi nomád(nak mondott), de egyébként felszerelés nélküli, telek-darab, camping táblával -nos az ma már nem játszik. Persze lehetnek ma is meglepetések, oda kell figyelni.
Egy változás, ami beugrott: az Isztrian a régi Ladin gaj kempingben 2 nő tisztította heti(?) rendszerességgel a vizeseket.
Manapság (Camping Park Umag) vizesenként 1-1 brigád... és csuda lett az egész.
A görögországi kempingek xx év óta iskolapéldák számomra, felszereltek és nagyon rendben voltak -már akkor. Külön személyzet (albán hpár) a vizesek örökös tisztántartására, csoda klassz föveny és érkezőhely sokféle kajával, sövények-hajnali öntözéssel, egész a karácsonyi üdvözlőlapig stb.
Nem tudom mivé lett ill. hol mi... Lerobbantak a görög kempingek?
Akkoriban a dél-horvátországi kempingek köszönő viszonyban sem voltak akkor még azzal a színvonallal. Gondolok az 1 db hidegvizes csapra és a feketére festett vashordónyi melegvízre, a két kabinos wc-re. A "sehol sincs áram" mint szolgáltatás, ha meg igen, akkor -nekem 60 m kábelem van azóta is, és a világ összes csatlakozója, hogy ne babráljanak ki velem. Nekik sikerült...
Áram az van mindenütt, viszont nem biztos hogy elérhető távolságban, a sima sátorhelyeknél jellemző ez gond. Kábel legyen az embernél, minimum 2x 25 méter, vagy akár több is. Az Aranypart kempingben jártunk így, hogy a kinézett jó árnyas helyhez nem volt 50 méteren belül csatlakozó. Így kevésbé ideális helyre állítottuk a sátrat.
De más kempingben is jártunk hasonlóan, nem kaptunk parcellát, a szabad helyhez nagyon messze volt a csatlakozó. Akkor lakókocsival voltunk, a hétvégét átvészeltük úgy, hogy a hűtőt gázról üzemeltettük, világítási áramnak ott volt a fedélzeti akkumulátor. Hétfőn már beszereztem a plusz kábelt.
Régen valóban voltak olyan kempingek, ahol nem volt melegvíz, itthon többnyire a kisegítő kempingekben, igaz erről csak olvastam. Szlovákiában viszont voltunk olyan kempingben, a nyolcvanas évek elején hogy a melegvíz nem volt alapértelmezett.
Vagy Abádszalókon a Füzes kempingben, drága zsetonos melegvíz volt, még a kilencvenes években is.
Az elektromos áram és a melegvíz manapság alap a kempingekben. (meg a takarítás...)
A gázos hűtőműködtetés a nomád időkben és a ma is nomád helyeken szükséges, azt gondolom.
A "jobb a csapolt" felvetésre annyit, hogy általában igen, ha mérnek a szomszédban, és akkor is még vagy már, amikor innál. Ha táborozol, akkor az a tuti, ami a saját hűtőben hül. :-)
Segítségeteket szeretném kérni.Nyáron Görögországba szeretnék menni a Kisfiammal /még nem voltunk ott-eddig zömében az Adriára jártunk/.-igazán nem tudom melyik útvonal lenne a legjobb és a legszebb.Gondolom a leggyakoribb Szerbián keresztül,de más útvonal is szóba jöhet akár/Albánia vagy Románia felől/.Ha már valaki járt /biztos sokan vagytok/ segítségét megköszönöm. Azt is nagyon jó néven venném ha közben az úton kempinget is javasolna.Persze az is jó lenne ha Görögországon belül is ajánlana szép és jó helyet/kempinget is/ LAKÓAUTÓVAL mennénk / Szeretném ha szép és jó helyen /megfizethető/ tölthetnénk cca 3 hetet. Köszönöm a segítségeteket.
Csak akkor egy ezres, a 190 gr palack, ha a multiknál veszed, Praktiker, Spar, piacon, vagy kisebb vasműszaki kereskedésekben, csavarboltokban 450 Forintért lehet mostanában kapni.
De ahol van áram, ott miért kellene gázról üzemeltetni a hűtőt? A parcella árában, benne van az áram is. Egyéb esetben 600-800 Ft/ nap, de újabban a sátor+ autó kategóriába is bele van kalkulálva az áram.
Régen elvoltunk áram nélkül is egy sátorban, világításnak volt elmlámpa. Most meg mindenféle kütyüt kell töltögetni, okostelefon, digitális fényképező, akcíókamera, de ott vannak a beépített kompresszoros matracok is.
Meg ha épp megittam 1-2 sört a parton plusz fürdés, eszembe sem jut, hogy palackot kellene cserélni, és csak a langyos sör és romlott hús vár a sátornál...
Mivel a kempingben amúgy sem a méregdrága palackról üzemelteted, ennek elég kicsi az esélye...
Akkor beszéljünk az érdekességéről, a palackról. Jó, hogy nem pénzről szól a nyaralás, de ahogy számolgatom, egy palack el is megy nap alatt, és ez az eredeti palack majd egy ezres is már (jó, gondolom van utángyártott olcsóbbért is). Meg ha épp megittam 1-2 sört a parton plusz fürdés, eszembe sem jut, hogy palackot kellene cserélni, és csak a langyos sör és romlott hús vár a sátornál...
Egyértelműen vannak előnyei, ha van hűtőnk a kempingben, a sört is lehet vele hűteni, igaz a jó csapolttal nem versenyezhet. :) Öt ajtós autóval, ketten megyünk így hátul minden elfér. Először egy Lidl-s italhűtőt vittünk magunkkal, ez nem sokat ér, nagyon rosz a hőszigetelése, gyakorlatilag csak éjszaka volt képes normálisan hűteni. Igaz brutál meleg volt akkor a nyaralásunk alatt, de az meg úgy a jó. Majd találtam olcsón egy retro német hűtőtáskát, még az a fajta amelynek csak külső ventilátora van, belül alumínium a fala, kis karbantartás után, elkezdtem tesztelni, simán fagypont alá tud hűteni. Már két nyáron is használtuk, kiválóan működik még szélsőséges körülmények között is.
Lakókocsiztunk 15 évig, pontosabban még most is, csak a Balatonra már nem szoktam vontatni néhány éve, részben kényelmesebb szólóban autózni. Másrészt egy sátornak hamarabb akad egy üres hely, mint lakókocsinak, lassan már ez is bajos. Sajnos a foglaláshoz, nem tudok előre tervezni.
Pontosan. Jégakkuk mellett 1-2 (egyébként utálatos) zacskóstej lefagyasztva szintén hasznos. Mindenképp felfelé nyíló kishűtő a jó, ahogy írta vki, nem folyik ki a hideg egy pill. alatt. A menetközbeni 12 V-os használatot okosan ki kell találni, mert nem erre készültek az autók hálózatai...Hűtőhöz általában kell húzni egy másik tápot az akksiról, biztosítékkal, szóval autóelektromos szakmunka.
Emellett sok kempingben bérelhető hűtőbox (aprók és csámpázni kell, nem a sátor mellett vannak) vagy/és odahozzák, beállítják a sátrad mellé a nagyobb hűtőt is. Feltéve, ha van ilyen szolgáltatás és még nem fogyott el az a pár db, amijük van. Foglaláskor érdemes rákérdezni.
Van egy fílingje az sk. sütögetésnek, legyen húsféle, hal stb. Ebben nagy segítség, hogy tudja az ember tárolni az "anyagot". Meg a hideg ital. Aztán hogy egy reggelihez pl. nem kell boltot keresni mindenképp, elég kivenni a vajat, felvágottat, szalámit, tejet. (Reggelire sört? Fujj:-)
Menetközben nem lehet használni az biztos, a három üzemű abszorpciós valóban használható, 12 voltról, és a peltieres hűtőket is lehet szivargyujtóról, természetesen ügyelve hogy csak járó motornál üzemeljenek mert, nagy az áramfelvételük.
Ha nem világjárásra megy az ember, nincs nagy szerepe a menetközbeni üzemnek. Indulás előtti napon beüzemelem a lakókocsiban a hűtőt indulásig, "köldökzsinóron van", ha csak sátorral megyünk, rakok lefagyasztott jégaksikat a hűtőládába, és természetesen előhűtöm a belekerülendő élelmet, italt. A Balatonig nincs gond vele, a kempingben a parcellán meg lesz áram.
Már többször ki lett tárgyalva a hűtő téma. Nem is azért raktam be, mert ilyet szeretnék, hanem még nem láttam beépített palackost (hátha más sem).
A csak hálózatról üzemelő kompresszoros mini hűtővel az a bajom, hogy útközben ...@szhatod. Amit meg kimondottan menetközben is lehet használni azok meg horror áron vannak. Évi egy-két hét miatt nem rentáblis.
A Dometic abszorpciós ládám elég jó alternatíva. Igaz a nagyon meleget tényleg nem szereti, de szereltem bele három számítógép ventit, azzal nyomatok neki egy kis levegőt. És volt egy olyan ötlet is, hogy hőtükrös fóliával védve az oldalait még lehet fokozni a védelmet.
Kempingezéshez inkább felfelé nyíló ajtóst (ládát). kell keresni. Az elölnyílóssal az a baj, hogy minden nyitásnál kifolyik belőle a hideg. Ez normális esetben nem okoz gondot - hálózati, kompresszorosnál sem - de a mostoha körülmények között üzemelő hűtőknél igen. Nem a hűtésre, hanem a bekerült meleg hűtésére megy el egy csomó energia...
Persze parcellázásnál, napi négy-hat euró árammal secko-jedno.
Hasonló van nekem is, mint a linken, csak Electrolux. Három utas, 12 V, 220V és gázos. (Sose használtuk, csak hálózatról.) Szóval nem fagyasztószekrény. Kerülni kell, hogy a napon legyen, egyenes kell legyen a talpán. Nem érdemes nyitogatni feleslegesen és bevált, ha letakarja az ember. Persze nem ott, ahol hőt termel...
Arra tökéletesen alkalmas, hogy legyen egy hideg söröd, a megmaradt tejet, húsféléket, vajat, sajtot stb. tudod tárolni. Aztán meg, hogy a reggel vett/fogott halat vagy húsfélét majd csak majd este süsd meg...:-)
Az abszorpciós hűtőgépek, nagyon megbízhatóak, hosszú élettartamúak, mivel nincs forgó-mozgó alkatrészük. Viszont csak 28 fok, környezeti hőmérsékletig képesek normálisan hűteni. Lakókocsikban is ilyen hűtők vannak gyárilag, ott is fenn áll ez a probléma. Ott úgy tudunk segíteni rajta, hogy igyekszönk úgy elhelyezni a lakókocsit, hogy a hűtőszekrényes oldala lehetőleg árnyékban legyen, főleg a legmelegebb órákban. A hűtőgép mögé, ventilátorokat szerelünk, amely sokat javít a hűtésen, Műszerhűtő 230 V- os, illetve 12 V-os táp hűtőket.
Sátras kempingezéshez én kifejezetten nem ajánlanám, ha kempingben vagy ott van lehetőséged normál kompresszoros hűtő üzemeltetésére is.
A lakókocsik esetében is, kempingben hálózati árammal, és nem gázzal üzemeltetjük a hűtőket, a gáz üzem még tovább ront a hatásfokon, mert több a hulladék hő.
Annak ellenére, hogy többnyire a bódé alól, kapja az ott mindig hidegebb hűtólevegőt.
Mi kempingezünk, sátorrral, lakókocsival, és az utóbbit használjuk nomád körülmények között is.
Egy abszorpciós hűtőt ha beraksz a napon álló sátorba, nem sokkal leszel előrébb, mint a peltier elemes hűtőtáskákkal. Természetesen gázüzemben, meg sem szabad kisérelni a sátorban használni, az égéstermékek miatt!
A lakókocsikban füstgáz kivezetése, "kéménye" van a hűtőknek, és külső friss levegőt használnak.
Eladó egy modern megjelenésű, pár alkalommal használt alagút sátor!
Lélegző poliészter PU 3000 mm ragasztott varratokkal Alsó része Polietilén (PE) Oldala és alsó része összevarva 375 x 300 x 200 cm Üvegszálas 11mm rudazattal 4 személye alagút sátor Nagy panorámás belülről lefedhető ablakok Az első ablakok fölötti rész szellőző - a hátsó panelnél fedett szellőző van. Napernyő az első oldalon Belső kétrészre osztható hálókabin A hálóablakok befedhetők belülről Tároló tasakok az hálókabinon belül 8 zsebes tároló Elektromos kábelek bevezetési rész Lógó horog a sátorban lévő lámpához Világosszürke / sötétszürke színű Méret 15 kg Csomagolás mérete: 75 x 22 cm Csapszeggel, fonott kötelekkel és nagy hordtáskával
Nem is tudom... a saját cuccot tudod, ismered. Azért az a jó.
Voltam kölcsön cuccal régebben, de váratlanul 17 helyen beázott:-) Meg olyan sátorral, ami tuti volt, de sosem állítottuk fel együtt és nem volt konfliktus mentes a művelet, na.... 12 óra +éjszakai vezetés után...
Vettem egy sátrat xx éve. Mondom a kislányomnak, állítsuk fel, lássuk. Városliget, nem messze egy kiskocsmától a fák között. Baromi meleg volt és éhesek voltunk, sátor áll... hát leültünk a kerthelyiségbe és kértünk inni, meg enni.
Mkor kihozza a pincér, aggódó fejjel... -kérdezhetek vmit?
Nálunk az is szempont, hogy ha a négyéves kiönti a kakaót, inkább a saját sátorra öntse, mint azon stresszelni, hogy ezt hogy dumálom / fizetem ki. Igaz, nem járunk olyan helyekre, ahol sátrat lehetne bérelni, így ez az infó nekem új :)
Nyilván, mindenkinek a saját elképzeléseitől, szokásaitól, igényeitől függ, hogy saját vagy bérelt sátrat választ. Én pl. azért is szeretem jobban a kempingezést, mint az apartmant, mert a kempingben minden a sajátunk. :) Ebből következőleg nálunk csak a saját sátor játszik. :)
Én is régebben saját sátorral,sátorztam.És igazad van!
De amióta,a sátorhely ugyan annyiba kerül mint ha egy teljesen felszerelt sátrat kapok,akkor az engem elgondolkodtatott,hogy mit tegyek.És én ugy döntöttem,hogy bérlek inkább.
/PL:Horvátország./
Nem foglal helyet .A hűtőgép,az "vaságy és a matrac".A világítás.A kerti székek,asztal.A gázpalack,és a 2rózsás tűzhely és a 2.50-es belmagasság napernyővel,kb.25m2-es sátorral,előtérrel.
Szerintem a házak minőségében nincs különbség, de a Vacansoleilnél, valamint a kemping saját oldalán is meg tudod nézni, hogy milyen házakat ajánlanak.
Akkor, ha náluk bérled a helyet. De sátorhelyet a kemping saját oldalán kell bérelni.
Az már csak az én finnyásságom, hogy mindegy milyen az a bérelt sátor, nekünk a sajátunk kell. Ezért van jó minőségű sátrunk, amiről biztosan tudom, hogy mindenhol zárt, biztos nem ázik be, stb.
Persze más a helyzet akkor, ha valakinek nincs saját felszerelése.
Vacansoliel,oldalán látható,hogy csak a sátorhely ugyan annyi mintha az ő sátrukat bérelném ki.Akkor minek cipeljem a sajátom+a felszerelést.Én is tök élvezem,főleg ha két jó társaság megy.
De ha négyen megyünk is jó.Szoktam vinni kicsi melegszendvics sütőt,és ventillátort.
Bakker, épp a minap utaltam át a foglalót a horvát apartmanra, pedig igazából ilyent akartam, de nem találtam.... Na, majd jövőre...
Tavaly Révfülöpön ilyen 'Navajo' sátrakban voltunk, nagyon jó volt: sikerült benne ötvözni az ágy kényelmét (meg persze hogy minden felszerelést adnak, de az nem volt olyan fontos) a kempingezés szabadságával. Persze 1-2 napra még elmegyünk saját sátorral, de a családi 1 hetes nyaralásra mostantól csak ilyen bérlésre. (Sajna eü. oka is van, anya már nem tudna felállni a földről, mindenképp kell az ágy neki)
Én többször foglaltam már a Vacansoliel-nél.Pl:Caorle,Bi vilage,Park soline./Navajo sátort/
Tapasztalatom:
-régebben a főszezoban is olcsó volt,szerintem most már jóval drágább,sátorért nem adnék annyit.Elő és utószezonban még mindig jó áron van,csak az időjárást is akkor figyelembe kell venni.
Jó állapotúak,a házak is tényleg szépek.Mi 4-5-en szoktunk menni,ha 8-an akkor két sátrat béreltünk.Azok egy kicsit messzebb vannak a parttól,mint a házak.
A közös vizesblokkok tényleg tiszták,állandó takarító ott ül és már takarít is.Gyönyörűen csempézve,külön zárható zuhanyzók,W.c.
Olyat választanék ami egyből a parton van,tehát saját parttal rendelkezik.
Nem néhány hektárosat,hanem ami kb.50Ha.Van néhány medencélye.PL:a Park soline kicsi.
Egyébbként,korrekt,segítőkészek,a helyszinen kitelepített személyzet a kempingen belül.
Vacansoleilt csak arra használom néha, hogy megnézzem a kempingeket. Ezek nem az ő kempingjeik, hanem független kempingek, ahol nekik vannak telepített sátraik, valamint mobilházak, amiket ők közvetítenek (lehet, hogy azok is az övéik...).
Mivel nekünk van teljes felszerelésünk, nekünk nem opció náluk foglalni.
Viszont ha szeretnétek kipróbálni a sátorozást, akkor jó lehetőség, mert nem kell beruházni saját felszerelésbe.
A mobilházakat nem tudom, hogy nem olcsóbb-e a kemping saját honlapján foglalni, össze kell hasonlítani az árakat.
A fő sátor teljesen zárt aljú, 3 hatalmas, szúnyoghálós bejárattal, nagyon jó szellőzéssel. A hálófülke felett direkt sötétbarna a külső ponyva, hogy kellemes félhomály legyen. A hálófülke két szobára osztható. Az oldaló kiegészítő résznek nincs alja.
eladó egy magas minőségű, angol gyártmányú Royal Hampton 4 sátor egy oldalsó, teljesen zárható kiegészítővel (előszoba, tároló stb) együtt. Az oldalsó kiegészítő teljesen új, egyszer sem állítottuk össze, ki sem lett csomagolva. Az utolsó képen látszik, hogy milyen nagy ez az oldalsó kiegészítő, de a képen az egy nyitott verzió, a miénk meg egy méretében ugyanekkora, de teljesen zárható típus (olyan, mint a 3. képen)
Adok hozzá egy piros, varratott sátorszőnyeget is.
Igaz, régi már a beszélgetés, de meg tudnád mondani, hol tudtál ilyen sátrat venni, amit lefotóztál? A kereső nem hozott ki eredményt a saxur névre, csak ezt a bejegyzést.
Sziasztok! Vándor túrára szeretnék nagyon kicsi és könnyű sátrat. A high peak siskin és a ferrino sintesi sátrakat néztem. Használ valaki ilyet? Azért érdekelne, hogy mennyire vízállóak és páraáteresztők a gyakorlatban? Előre is köszönöm.
Nyilván ha tehetném, a 4,5x4,5-ös Coleman Event Sheltert választanám, de egyrészt a majd dupla ár, másrészt a jóval nagyobb szállítási hely szükséglet eltántorított tőle.
(mert nálam ez a legszűkebb keresztmetszet, hogy be kell férjek egy Focus kombi+tetőbox adta helyre 4 fővel és minden cuccunkkal 2 hétre)
Ráadásul amíg a decathlonos pavilont egyedül is pár perc alatt felépítem, a Colemanhoz nagyon jól jön ha két ember építheti.
nekünk van ilyenünk és nagyon meg vagyunk vele elégedve! Elfér alatta szép kényelmesen a (szintén Decathlonos) konyha szekrényünk, a hűtőszekrény is, valamínt 2 kempingasztal a 4 székkel.
(mert szeretünk kényelmesen létezni minden élethelyzetben :))
Tudsz lámpát akasztani felülre középen, így este is jól kivilágíthatod.
Szelet, esőt nagyon jól bírta, nem volt semmi gond vele. Meglepően könnyen tudtam letakarítani róla a gyantafoltot is. Szóval csupa jót tudok csak mondani róla.
A súlya nem zavar - sokkal könnyebb, és jóval kisebb helyen is elfér, mint a sátor. Egymás mellett utaznak, mindig elfért a többi cucc mellett ez is.
Még annyit hozzá, hogy milyen felhasználási célra lenne szükséges? Kempingezéshez, kertbe, hétvégi telekre, horgászathoz....
Ezt leginkább azért kérdezem, mert ha gyakran kell lebontani, visszaépíteni akkor a súly és a könnyű szerelhetőség egy fő szempont kell, hogy legyen. Ha viszont valahol kint áll hosszabb távon, az megint egy másik kérdés.
Szeretném a véleményeteket kérni sátor pavilon témában. Szüleimnek szeretnénk karácsonyra egy ilyennel kedveskedni, de nem igazán tudok dönteni. Amit nagyon nézegetek, az ez lenne:
Vettünk egy sátrat Decathlon 2 SECONDS FRESH&BLACK. Van előnye a sötét anyagnak, és a gyors sátorfelállításnak, ez biztos. Főleg ha este van esik az eső. Az összecsukás is gyors. Csak előtte gyakoroltuk otthon a videó alapján, mert láttunk már kempingben az összecsukással kűzdő emberkéket.
Jó a szellőztetése is.
Hátránya, hogy picit alacsony. Aki ilyet vesz, annak ajánlom, hogy előről és hátulról pluszba feszítse ki. Ehhez gyárilag nincs hozzá kötél.
Mi legközelebb teszünk alá még egy aljzatot, mivel ez a sátor egyben van, nem lehet külön csomagolni, így ha sáros az alja, akkor minden sáros lesz.
Elégedettek voltunk vele, a hozzá fűzött reményeket beváltotta.
Korábbi sátras tapasztalat alapján ajánlott a rendszeres kezelés impregnálóval.
A rúd két végén van egy műanyag betét, M5 menetes furattal. Ha ebbe becsavarsz egy M5-ös félgömbfejű csavart, akkor már nem tud a ponyvaszem kijönni a csavar feje miatt, de mivel a ponyvaszem furata legalább 8 mm átmérőjű, a csavar feje simán átmegy rajta. Magasság beállítása:
A rudat kihúzva a megfelelő magasságba, jelölni kell pl. filctollal a kihúzott rúdon a pozíciót az alsó rúd találkozásánál. Ezután kihúzod a rudat teljesen, és az alsó rúd mellé téve, a kihúzott rúdon levő jelölést az alsó rúd végéhez illeszted és a kihúzod rúd alsó vége megmutatja, hol volt az alsó rúdban a jelöléskor. Ott kell egy 5-ös, vagy hatos furatot fúrni az alsó rúd oldalába. Ha ebbe beteszel egy csavart (nem is kell rögzíteni) az ütközőként szolgál az alsó rúdba betolt felső rúdnak. Amikor a rudat telepíted, elég csak kihúzni és a furatba betenni a csavart, a magasság pozíció tartva lesz. Az alsó rudat simán csak le kell tenni a talajra.A végén levő műanyag betét megakadályozza, hogy a föld bemenjen a csőbe, illetve, hogy elsüllyedjen.
A profibb megoldás az, ha a rúd két végén levő műanyag betétet M6-ra felfúrják és az alsóba menetes talpat csavarnak (50-60 Ft/db) a felsőbe pedig M6-os marokcsavart tesznek (40-50 Ft/db), mert az teljesen megakadályozza a ponyva kiakadását nagy szélben.
Ma a fehérvári Madarastescoban (Auchan) belefutottam felakasztható zsebes rendezőbe, ami sátorba, elősátorba hasznos kiegészítő kisebb nagyobb tárgyak tárolásához. Néhány héttel ezelőtt volt róla szó. Kettő fajta is volt occsóért. Az egyik 500,- a nagyobb 1500,- ft-os baráti áron. Ha valakit érdekel holnap lefényképezem, amit vettem (az 500,- forintost válsztottam mert annyit megért még így is, hogy csak tartaléknak lesz).
Köszi mindenkinek. Az ebay-es kicsi, kettő v. három kellene belőle a használható mérethez, és az csak ponyva, a paramétereit meg nem nagyon tudjuk. Varratni nem akarok, találtam PE fóliát 8ezer körül 5x8 méterest, 120 g/m2-est, az volt az egyik befutó. Viszont ma, mielőtt olvastam volna a tippeket, az aldiban az utolsó zöldet megvettem, elsősorban a mérete miatt, meg a 60-as UV-védelem miatt. Holnap megnézem a rudakat, plusz kettő még úgyis kellene, ha a benne lévő gyenge, veszek alu csövet, abból csinálok.
A photoline.hu-nál (Budapest) vettem 240g/m2-es PE (nem PVC!) ponyvát. 2,5 m széles és bruttó 2000Ft alatt van métere. Ennél jobbat nem találtam még. Narancssárga színben vettem.
Az IKEA-ban lehet kapni teleszkópos függönykarnist 600 Ft/db. 2,3 m-re lehet kihúzni,és erősebb mint az Aldis rudazat. (vettem Aldi-st, de a rudazata megnyeklett a homokban, el lehetett dobni.)
Az ebay-os anyag nagyon erős, és vízálló. 2 db-ból (2,15x2,15m /darab) csónak ponyvát varrtam belőle (kék színűt rendeltem). A görög tengerre menve 2500 km-t mentem el a "ponyvával", 100-120 km/ó-s "széllel" terhelve, egyszer 1,5 órás záporesőben.
ilyenem van, évek óta ennyibe kerül, gondolom azért, mert veszik. Egyszerű, árnyékolásra tökéletes. Bizonyos mértékig vízálló is, de mivel az eső rendszerint széllel is jár, ilyenkor inkább behúzódunk a sátorba.
Én az olcsóbb fajtát vettem sátor fölé, mert nagyon világos volt. Azt kalkuláld bele, hogy két emberes a felállítása. Nagy szelet biztos nem bír ki, de ennyit megér.
Kettőt gondoltam venni, plusz két rudat még extrának, és egymás mellé állítanám föl, így lenne egy kb. 3x3-as placcom, plusz a két szélén egy-egy kb. 1,5 m-es oldala ferdén.
A dolog egyébként onnan indult, hogy elindultam kék 120g/m2-es PE fóliát venni, és egy olyan gazdaboltba sikerült betévednem, ahol az eladó srác nagy túrázó, és neki van ilyenje, nagyon jó tapasztalatokkal. Elmondása szerint igaz, ami a honlapon van, szűri az UV-t, eső ellen véd, jó kiegészítő cucc a sátor elé / fölé.
booking.com-on foglaltam, voltak üres helyek mindig (bár a booking.com azt állította, hogy nincs, de ez nem tudom, köztük hogyan van), de egy részénél nincs áram (a sor legvége felé), szerintem érdemes. Amikor mi szombaton eljöttünk délelőtt, már nézték a helyünket.
Amúgy folyamatosan jöttek-mentek, mellőlünk elmentek egyik nap a hollandok, másnap jött egy másik holland csapat. De volt egy magyar motoros srác, egy éjszakára, nem hiszem, hogy foglalt, meg két-három másik pár is, akik szerintem csak beestek.
Campeggio Trevisago, Moniga del Garda (DNY-i részen). Van egy régebbi része (az '50-es évektől üzemel a kemping, ha jól emlékszem), ott inkább telepített lakóautók / lakókocsik vannak, plusz a játszótér, vizesblokk (mosógép, zuhanyzók, mosogató, wc), meg egy újabb rész, ami füves-fás parcellás, plusz itt a távolabbi, újabb részen is van wc + mosogatási lehetőség (emiatt nem kell lemászni a "központba"). Mi itt a kintin voltunk, nekem a benti nagyon zsúfolt, ott is vannak kisebb parcellák, de inkább kicsi sátorral érkezőknek.
A kinti részen a legtöbb parcellához van áram (átalakító!), benne van az árban, a parcellát leléptem, majd' 90 m2. Sokan vannak, de emiatt nincs "tömeg". Kerticsap van több is, a mi parcellánk végében is volt egy, egy pohár vízért nem kell elmenni a vizesblokkig. Naponta takarítanak, az rendben is van, golfkocsival jön a srác a szemétért, talán naponta ő is, secco a maradék, a szelektív válogatást megköszönik :) wifi a recepción van (ami egyben van az étteremmel), de szerintem ez a wifi téma egyre inkább nem szempont, amióta nincs roamingdíj, a mobilnet megy. A recepció - étterem előtt van egy nagy fedett terasz, ott lehet üldögélni, kávézni, netezni.
Ami nagyon jól jött, mert 2-3 nap nagyon meleg volt: van a kempingben egy fél méter mély gyerekmedence, meg egy ránézésre 25m-es 1,5 m mély a felnőtteknek. Én a hátamra feküdtem a gyerekmedencében, és hűsöltem egy jót :) Tiszta, szép mindkettő, úszómester is van, figyel.
Brescia, Verona közel van, lehet kirándulni, pihenni, hajóval átmentünk Sirmione-ba, az is egy napos túra egy négyévessel, egy hét elröppen. Van gyalogos távolságban egy olasz nagybolt, de 2-3 km-re lidl is, kiváló vega kínálattal, akinek ez szempont. A kempingben van étterem, ez minket vegaként nem villanyoz fel, de van paszta és pizza mindenféle.
rfid chip-es melegvíz-használat van, pancsolni nem lehet, vagy drága lesz, de hármunknak 15 Eur volt, őszintén szólva arra már nem emlékszem, hogy ez extra díj, vagy hogyan van. Azt hiszem 10 eur benne volt az árban, ha kell extra, azt kell kifizetni. 1 perc 5 cent, vagy ilyesmi rémlik, nem vészes tétel.
Nekem ez a kemping (illetve ez a külső része) még az optimum a nomád és a puccos között, szerintem gyerekkel, ha kirándulni és pihenni akar vki, tökéletes (egy csomó látnivaló van még, ahova el sem jutottunk...)
Főszezonban 301 eur volt hármunknak (43 eur per éjszaka) sátorral. Ez a tavalyi szlovénhoz képest "drága" (ott talán 60ezer ft körül fizettem 6 éjszakára), de itt nagy plusz a medence és az étterem helyben, és ez település szélén van, nem két település között. Főszezonon kívül egyébként jóval olcsóbb, majd' kétharmada.
végigolvastam a fórumot, köszi mindeninek a sok hasznos infót, jó pár linket, tippet kigyűjtöttem belőle.
Néhány dolog:
sátorral kapcsolatban én mindenkinek azt mondanám, hogy ha még nem köteleződött el 20 évre, akkor bátran vegye meg pl. a dekatlonos sátrakat. A két év garanciába bőven belefér akár két szezon, de egy próbaállítás + egy szezon biztosan. Ez alatt kiderül, ha varráshiba / anyaghiba / bármi baj van, vissza lehet vinni. Mi 2 felnőtt + egy 4 éves felállásra az aprenaz 4.1 family-t vettük, az előtere nem túl nagy, de elég, a hálórésze bőven, az előterének nincs egybealja, de felhajtva rögzíthető, bőven jó. És ez most 30ezerből megáll. Idén kétnaponta vihar volt (Garda-tó), hajladozik, de bírja, be nem ázik. Nem kicsi viharok voltak, elég nagy loccsal.
Hűtővel kapcsolatban volt sok infó, ha nincs se hűtő, se bérelhető hűtőbox, akkor az adott esetben ingyenes megoldás, hogy a jégakkukat cserélgetjük, sajnos nem elég, még a vajhoz sem. Ez az idei tapasztalat. Vagy naponta legalább 3-4szer cserélni kell friss akkura, ami elég macerás.
Gyerek altatásához nekünk van egy kétrétegű pléd, a teteje sima pléd, az alja talán pvc (strandpléd, vagy ilyesmi néven árulják), ezt a délutáni alváshoz árnyékba teszem, egy összecsavart pléd a feje alá, ha kell, a két kempingszékből + egy harmadik plédből árnyékoló fölé, és megy a szundi. Pléd (a legolcsóbb útitakaró) az mindig van az autóban egy pár.
Az áramvételhez a CEE - háztartási átalakítóhoz: 1300 Ft volt a két vége (CEE dugó + házartási lengőaljzat), friss adat, mert megjártuk az olaszoknál, hogy nem volt. Mindegyikből tisztességes minőséget vettem, a háztartási gumírozott, fröccsenő víz ellen védett. Viszont arra felhívnám a figyelmet, hogy mivel ez villanyszerelés, óvatosan. Ha szépen és jól akarja valaki megcsinálni akkor vagy tömör rézvezeték kell (mivel a 1,5-es rézkábel megengedett áramterhelése 16A, ennél vastagabbat max. akkor érdemes betenni, ha elosztóként is használja vki, de a csatlakozó is 16A-os, szerintem azt nem szabad túllépni - de nem is hiszem, hogy kell: 16A az több mint 3,5 kW!). vagy nem tömör kábel + szigetelt érvéghüvely (amihez spec. fogó kell) / forrasztva (ez nem tudom, korrekt-e még). A villany nem játék.
A mi esetünkben egy spanyol família (2-3 család) volt eszement hangos, a hollandokkal nagyon jó együtt kempingezni, nagyon nyugisak. Tavaly Szlovéniában voltunk Nova Gorica mellett, kisebb kemping (Camp Lijak), lehet siklóernyőzni, pihenni, bicajozni, családias. Ilyet az olaszoknál nem találtam, ott egy kicsit "iparosodottabbak" a kempingek, úgy látom.
Ami a szlovén gyak. családi kempingben nagyon tetszett, és a klasszikus nagy kempingekből sokszor hiányzik, az a közösségi leülős rész: volt egy sor hobbit-ház szerű "barlang", amiben nem nagyon voltak (egy-egy éjszakára beesett bicajosok egyszer-kétszer max), ez előtt volt egy gerendabútoros fedett rész, asztalok + padok. Mi emellett vertük föl a sátrat, így mindig ott ettünk, üldögéltünk, nagyon hangulatos tud lenni, akár zuhogó esőben is egy lámpa az asztalra, elő a kaja, reggel a kávé stb. Ez az én nomád, spontán magyar mentalitásomhoz sokkal jobban passzol, mint egy medencés - parcellás - játszóteres - éttermes verzió (nem vitatva, hogy ezek is baromi jók tudnak lenni!)
A reggeli madárcsicsergés, a szabadság érzése, az egy-szál-gatyában-mezítláb-mászkálhatok mindkettőnél megvan, ez a lényeg :)
Ha minden jól megy, feleslegessé válik az Arpenaz 6.3-as családi sátrunk. Két szezonban használtuk 10-10 napig. Az első évében szétjött az egyik rúdjának a gumija, ezért garanciában kaptunk hozzá egy egész garnitúra rúdkészletet (amiből eddig egyet használtunk fel). Esetleg érdekelne innen valakit?
Az eladás oka: úgy néz ki összejön egy lakókocsi :o)
sziasztok, csak egy gyors megjegyzés, mert többször előkerült: a hu.camping.info oldalt mindenki kezelje fenntartással, mert azt a két kempinget megnézve, ahol tavaly ill. idén voltunk, messze nem 100%-os az infó.
Mi a tengerparton az elektromos "teniszütőt" használtuk, a sátorba minden szúnyogot kiirtottunk, vele, a kajára repülő darazsak sem éltek addig, hogy megkóstolják (4-8 darázs/perc és már nem is jöttek a többiek egy ideig).
Zárt térben bármi bejöhet, elektromos, vagy lapka, spry stb. De szerintem személyvédelemre ki kell tapasztalni mi nem olyan büdös és kenni a felületeket: arcot, kart, lábat stb.
Az alsó és a bal felső tüskére direktbe rákötöd a 230V-ot, a jobb felsőt (segédfázis) rövid időre, max 1-2 másodpercre összezárod a bal felsővel, például egy szigetelt csavarhúzóval. Ha jó a kompresszor, akkor el kell indulnia.
Üdv: Azt szeretném kérdezni,hogy a fagyasztó szekrényem indító reléje tönkre ment,direktben hogy tudom kipróbálni hogy a kompresszor működjön ?3 lábú az érintkező. Előre is köszönöm.
Ugyan ezt akartam írni. Sokat kerestem annak idején azt a fajta hűtőt amelyiknek hátrébb van a kompresszora, nem foglalja a helyet a hasznos térből. Vaterán találtam szinte újat 25.000-ért. Az indulásik áram alatt van, azt azzal egészíteném ki, hogy a saját mélyhűtő részébe van a 6 db. hűtő akku azt kiteszem a hűtőtérbe (ami a kirándulások alkalmával is jó szolgálatot tesz a hűtőtáskába) és egy napig is tartja a hideget. Ha a nagy árkülönbséget nem is veszem figyelembe, akkor sem kéne más. Akármilyen ferde akkor is jéghideg lesz benne az ital, kőkemény a vaj és nem romlik meg benne semmi.
Van valami módja önfelfújó matrac szelepének javítására?
Nem maga a szigorúan vett szelep ereszt, hanem a szelep és a szelepház (ugyanolyan műanyag) között. (Nem tudom mennyire érthető a leírásom. :-( ) Fel lehet lelni valahol csereszelepet? Én sajnos nem találtam.
Az elektromos is jó, főleg, ha nem játékszer szerkezet, mert van nekem olyan, csak azon a 0,01mm-es csirkemellen kívül semmi nem sül meg rendesen és időben: soha. Ami jobb, nagyobb, az jobb. Meg a gázgrill. Az sokkal hatékonyabb, azt tapasztaltam. De nekem gáztúzhely. Persze nem, mert sokkal praktikusabban bárhol használható, na mindegy.
Viszont a macerás, koszos, füstölő (bár gyújtóhengerrel nem is) faszenesnek nincs párja!
Az a padlizsán, ami faszénen sül, hát egész más. A husok is szerintem. A tengeri hal... füstös, fűszeres, citromos !!!
Kicsit ki kell tapasztalni, és nyugiban, mert akkor sül csodásra minden, ha más alig izzik. Tehát időben is 2-3 sör hosszú az előkészület.:-)
akkor legalább nem egyedül szenvedek........ezért gondolkodom azon a Pamüfeld-es szivacsos vendégágyon, csak az az egy bajom van, hogy sok helyet foglal, széles, magas........
Vagyis az íze attól függ, mennyire jól fűszerezel :) Mi vegetáriánusok vagyunk, de a szomszédomat párszor kihúzta a bajból, amikor esett az eső, de be volt tervezve a grillezés...
Én is ilyen méretekkel rendelkezem, és sokat szenvedek az ággyal. A legjobban nekem az újfajta, dechatlonos, keresztbordás matracok váltak be, Air Confort néven vannak. Ez az első, amin nem ébredek fel éjjel, hogy itt vagy ott fáj.
Nálunk az asszony állított be egy elektromos grillel, morogtam is érte, hogy megy majd a pincébe a többi hülyeség (gyümölcs-centrifuga, turmix, tésztagyúró, stb) mellé, de nem, tényleg jó. Sokkal egyenletesebben sül át, tisztítani is könnyebb mint a faszenest, és szerintem az íze is rendben van.
Fekvésre én a dekatlanban vettem 120 (140)cm széles gumimatracot, talán 12-15 cm magas. Ezen alszunk ketten plusz középen a gyerek, és egy hét alatt nem eresztett le (bár valamennyit ereszt, de ha mindenki vízszintesben van, nem vettem észre).
ennél vékonyabbat (alacsonyabbat) nem érdemes venni szerintem.
viszont, én a felső két polcot megszűnettem, így csak kb. 1m magas lett, a "huzatot" átszabattam kemény 2000Ft.-ért így az össz költségem 6000Ft. A 2. összeszerelés után nem volt több, mint 15 perc és viszonlag masszív. Persze pl. pékárú, zöldség, evőeszköz vagy bármi más tárolására tökéletes ........lesz. Most hétvégén tesztelem........
Fekhely ami gáz, mert 185cm magasságomhoz 110kg. és a felfújható matracok leeresztenek alattam (volt 3 féle is) a kempingágyak szintén felejtősek, viszont még gondolkodom az összehajtható "vendégágyon" , a család többi tagjának az előbb felsoroltak tökéletesek
A sütéshez jó egy elektromos grill, ha van áram, kis helyet foglal, praktikus. Még hozzátenném az idei tapasztalat alapján (4 éves gyerekkel), hogy egy akármilyen kicsi medence a kempingben áldás, és ha esetleg játszótér, pingpongasztal is van, az már a kánaán :)
Akár lehet megoldás ez is, illetve az ehhez hasonló minihűtők. Még hűtőtáska sem kell mellé útközbenre, mert ez is szigetel úgy, ha nem jobban mint egy egyszerű hűtőtáska. Teszel bele néhány jégakkut és az úton, ha nem nyitogatod még ki is bírja a kempingig.
A kimondottan mobil kompresszoros hűtők speciális megoldásokat kell tartalmazzanak (nem védem a gyártókat, mert én is szeretném, ha olcsón hozzá lehetne jutni ilyen boxokhoz!!!!) pl.: a kompresszor magas induló áramfelvétele, ami menet közbeni mőködésnél nem előnyös, valószínüleg ezeknél már valahogy kifundálták. Ezért nem lehet a hagyományos minihűtőt autóban inverterről használni. Legalábbis nem egyszerű, olcsó inverterről. Kell hozzá egy olyan, ami tudja a tiszta színuszos váltóáramot és a nagy indulóáram miatti löketeket. Az pedig már 90-100 000,- ft (-tól). Szerintem ilyen van beépítve ezekbe a mobil hűtőkbe. de az okosok biztos jobban tudják én csak gondolom.
Ugyanilyenem van sok éves darab, talán daewoo néven. Sokat cipeltük, de soha nem vártam vele 2 órát a bekapcsolásig. Ha nem forgatod fejre nem lesz annak semmi baja. Gyorsan, jól hűt. Nyugodtan megveheted, ha az elképzeléseidnek egyébként megfelel. Predom ajtaján az enyém befér.
Épp a sátorozásnál... Milyen jó, ha van hideg innivaló, eltehető a vaj, a tej, a hús v/és hal, amit este süt meg az ember, nem langyos a rozé és a fehérbor. A vörösnek elég az árnyék este...
Úgy foglalhatnám össze, a szempontokat kb., hogy mit tartok a legfontosabbnak.
Én is ilyeneket nézegetek, mert a tapasztalat az, hogy bárhol Európában kb. ugyanazon az áron lehet kaját venni, mint itthon, így vinni nem érdemes. Ezért az, hogy menet közben hűtsek, nem igazán szempont (sátrazunk, nem szoktunk vándorolni, így csak az oda- és visszaút van).
Én őszintén csodálkozom, hogy milyen pofátlan árakon árulják az igazi mobilhűtőket a gyártók, 150-200ezer forint az olyan szinten nem reális, hogy nem is értem. Biztos jó, nem mondom, de annyit nem ér (nekem).
Ilyen hűtő vásárlása előtt meg kell mérni a lakókocsi ajtaját, befér-e rajta?
Hurcolunk egyet mi is, amíg a kempingben vagyunk, az elősátor alatt áll de utazásnál a lakóban pihen. Ennek az az ára, hogy érkezésnél/táborbontásnál le kell szerelnem az ajtaját mert máshogy nem fér át az ajtónyíláson.
Én ilyenen, vagy hasonlón gondolkodom. Méretét tekintve nem sokban különbözik a lentebb említettektől és érdemes a hűtőklímaosztályát is figyelembe venni. Igaz, nem T, csak ST, de azért már ez is elég lehet. (persze kiegészítve hűtőtáskával is)
Két hátrány, beüzemelés előtt kb.min. 2 óra várakozás, majd a végén a kiolvasztás/leeresztés.
Segítségeteket szeretném Kérni. Minőség, kezelhetőség szempontjából Dometic vagy Porta Potti kemping wc.t érdemes venni? Nekem a kis tartály a fontos, de nem ismerem egyik márkát sem.
Ja, nem! Hanem, hogy szivargyújtóról és hálózatról is kompresszoros. Jó nem kell -22 fok, de ha 40 fokban is tud +3-8 fokot netán még jégkockát is az azért nem lenne rossz!!!!!!
Mi a hétvégét a vonyarcvashegyi kempingben töltöttük a cseh kolléganőmmel és a családjával. Nem volt velük semmi probléma, mint az ott lévő többi cseh családdal sem. Lubomírral elég sok körtepálinkát ittunk Staropramennel kísérve, de még így is tudott viselkedni. Nem láttam a németeket sem pakolni, amikor jöttek a csehek, még csak a szemük sem rebbent meg. Ellenben voltak tajparaszt magyarok. Tíz év alatt sok csehvel találkoztam a munkahelyemen, nagy részük haláli jó fej. Találkoztam már német családokkal kempingekben, akiket két lábbal kellet volna onnan kirúgni. Szerintem nem nagyon érdemes általánosítani.
persze, értem én, hogy így is megérte, csak hardcore aliexpress-vásárlóként lassan személyes sértésnek veszem, ha valamiért egyáltalán postaköltséget kell fizetnem. Pláne ennyit :)
Tekintve a magyar hűtőárakat, még így is megérte, és más egyéb jó cucchoz is hozzájutottunk így. Vagyis a 12 V-os zuhanyra baromi kíváncsi vagyok :-). Olvastam panaszt melegedésre, de ki tudja. Meglátjuk.
Hú, ez a szállítás azért kemény, már meg is feledkeztem róla. Anno én sátrat vettem itt, és akkor is nagyon drága volt. Szerencsére a család fele lengyel, így oda szállíttattam, kevesebb, mint a feléért.
Ismét folytatódott a kempingezés a nyáron....És jött LIPÓT.
Vélemény:
A Lipóti kemping alapjában véve nem rossz. rendezett, tiszta. Vigyázni kell mert főszezonban akár teljesen betelik.
Előnyök:
- parkosított
- nagy parcellák ugyanolyan árban vannak mint a kisebbek
- minden nap elviszik a szemetet. (Igen tudom hogy ez mindenhol így van de sajnos vannak kivételek)
- ár tartalmazza a fürdő árát
- karórás rendszer, érintésre beenged a strand területére
Negatívum:
- eddig nem értettem hogy miért mondják azt hogy ha a cseh megjelenik akkor a német pakol . Sajnos most már értem.
- a kempingben kb 130 parcella van. 5 magyar, 5 szlovák, összes többi cseh !!!!!!!
- a kempingnek nincs külön zuhanyzó... Azt használod amit a strandra kiépítettek..
- zuhanyzó takarítás abból állt hogy néha megjelent egy takarító aki felmosta az álló vizet.... Nem ám egy kis domestos. Az nem kell. Hadd legyen büdös... Nem számít.....
- zuhanyozni csak meleg termál vízzel lehet
- wc-k állaportát nem jellemzem amikor több ezer fürdő vendég után mit hagynak...
- A cseh vendégek egyik jellemzője hogy éjjel egykor még javában mulatnak
- a cseh gyerekek egyik jellemzője hogy nekik a sorban állás valahol annyit jelent hogy ők az elsők mindig. A többieknek nem is értik hogy mit keresnek rendezett sorokban.
- Drága az étterem a színvonalhoz képest. Hasáb, rántott csirkemell kettő deci olajjal 2000 Ft.
- A kempingben nincs bolt, viszont van egy büfés kocsi. Reggel péksüti,kávé,sör, stb. Sör azért fontos mert reggel nyolckor már jó páran ott ácsorognak és folytatják a pár órája abbahagyott partyt. De sebaj vettél péksütit, ha sikerült lekergetni róla a 100 darazsat, majd a sátornál döbbensz rá hogy tegnapi.
-
Igazából kíváncsi lennék mi alapján sorolják be a kempingeket....
Ez négy csillag..... Aha.... De miért is? Miért nem akkor minősítik amikor főszezon van? lehet felfordulna a gyomruk a tisztelt minősítő emberkéknek.
Ezt már csak az tetézte amikor jött egy orosz lakóautó és a Zuhanyzó láttán inkább felállítottak egy saját zuhany sátrat. Így vodkával kibírták......
Kb ennyi.....
Csak egy újabb csalódás a magyar kempingek soraiban....
Hasonló volt a Lidl-ben, tavaly is meg idén is. Tizenpárezer volt, több mint egy éve megvan, tesz a dolgát. Most Kapolcson 10 napig ment hálózatról, jól hűtött.
Régebben, amikor nem volt hűtőnk, horvát kempingben frigo boxot béreltünk. Úgy emlékszem pont annyi volt, mintha áramot kértünk volna. Jól hűtött, csak el kellett sétálni a sörért.
Ha tényleg csak arra kell a hűtő, hogy az élelmiszer ne romoljon meg, akkor javaslom a 8203-as hozzászólásom elolvasását, bár lehet, hogy már túl vagy rajta. Nekem egyébként van mindkét fajta, a hozzászólásomat néhány év tapasztalatából írtam. Ezt némileg árnyalja, hogyha teherautóval vagytok, akkor a tömeg/térfogat nem probléma. Nekem a 40 literes Dometic a fél csomagtartót elfoglalta, pedig az 500 literes:-) Természetesen jobban hűt az abszorpciós, de nekem a gyakorlatban nem jelentett akkora pluszt, ami kompenzálta volna az egyéb hátrányokat. Az aldi-s egyébként 16 e Ft körül van, de mindig nyár elején kapható. Ilyen:
Azt ki mondta, hogy menet közben nem jó az abszorpciós? Nem volt bedugva csak indulás előtt beraktam a hűtőből kivett cuccokat és a kocsira (12 V) kötve Zágrábnál néztem meg előszőr már vastagon deres volt a hűtő felület. Csak a 30 fok feletti külső hőmérsékletet nem bírja, Ezért volt javaslat a hibrid kompresszoros hálózatrlól és termós 12 Voltról. Lehet találni azt is 60-70000 körül.
Akkor lehet, hogy nekünk esélytelen jó hűtőt venni. Mert kempingben szinte sose tudnánk hűteni. Menet közben pedig nem elég hatékony abszorpciós :-)
Pedig 78 000 Ft-ért már tudjon valamit. Hozzáteszem szeptember második felében már nincs akkor külső hőmérséklet, mint kánikulában. :-)
Ha nem lenne ilyen borsos az ára, nem gondolkodnék. Viszont azért annyit biztos, hogy nem költünk, mint az a kombi, mert akkor inkább minden napt étteremben eszek, és boltban veszek hűtött innnivalót. :-)
Megjegyzem én kánikulában is szobahőmérsékletű vizet iszok, sose hűtöm.
Inkább arra kellene a hűtő, hogy ha vajat veszünk, egy kis sonkát, szalámit, sajtot, akkor ne olvadjon rögtön szét a kocsiban. Veszünk esetleg egy kis húst mondjuk délelőtt, majd este megsütjük. Ilyenek.
Én két problémát látok kompresszoros hűtő menet közbeni használatában.
Az egyik, hogy a dolgozó kompresszor elég sérülékeny, nem biztos, hogy egy kátyút, bukkanót, a mozgó kocsiban jól viselne. Bár nem ismerem az újabb kompresszorokat, de félnék használni.
A másik, hogy olyan invertert ami elindít egy hűtőgépkompresszort nehéz lesz olcsón találni. Induláskor nem ritkán a névleges teljesítményének a 10-20szorosát is képes felvenni egy ilyen, amitől a legtöbb inverter letérdel/letilt. Én próbából 300W-os inverterrel próbáltam 60-70W-os hűtőt, de esélye sem volt. 1000-2000W-os inverterek pedig megint drágák és nem tudom, hogy a valós színuszt ki tudják-e adni, illetve a kompresszorok hogyan viselik a nem annyira szép színuszos áramokat.
A másik, hogy az abszorpciós gyenge hatásfoka megint csak a zötykölődéstől még tovább fog esni.
Ezért is zseniális a lenti kombihűtő. Kempingben gyorsan hűt, míg menet közben a hideg dolgokat, jó eséllyel nem hagyja felmelegedni.
Sziasztok, hosszú évek óta kempingezünk sátorral (leginkább Horváto.) és meg kellett állapítsam, hogy a vizesblokkok állapota itthon katasztrofális. Tudtok ajánlani balatoni kempinget, ahol nincs jelen ez a probléma?
Mindegy, hogy északi v. déli part, de inkább a nyugati részt preferálnám (Füred - Zamárdi vonaltól nyugatra). Köszi előre is!
Tudom milyen idő előtt hazajönni. Egyer az osztrák-magyar határról kellett visszafordulunk, aztán pedig félidőben mindkét esetben autóhiba miatt.
Köszönöm a hűtő témában a kimerítő válaszokat mindenkinek.
Az autónk nagy, teherautó, nem az utastérben tartanánk. Vízszintesen tudjuk elhelyezni közvetlenül aksira kötve. De van egy generátorunk is, azzal is rá tudnánk segíteni a hűtésre, és szoktunk kempingben is tartózkodni, csak az értéke miatt sem szivesen hagynám talán ott hálózaton. Illetve mi általában minden nap máshol vagyunk, tehát tényleg inkább úton vagyunk.
Jó lenne, ha pl. husit veszünk, akkor tudjuk hűteni egy ideig, egy-egy kaját ne kelljen kidobni, ne olvadjon szét.
Már évek óta gondolkodom a hűtő témán. A férjem most is, a válaszaitok alapján is az abszorpciósra szavaz, korábban is azt akarta.
Megrendelés közeli állapotban vagyunk. :-)
szeptember végére tervezzük az utat, addigra jó lenne.
Tavalyelőtt szereztünk be mobi Wc-t, az baromira bevált. Kár, hogy ilyen későn határoztam el magam. Remélem a hűtővel is így járok. :-)
Köszönöm az együttérzést. Bevallom én meg is sirattam.
A ládához még annyit: a szivargyújtó csatlakozót én lecsréltem agy stabilabb fajta csatlakozóra és vittem hátra egy vastagabb vezetéket is. Az eredeti nagyon melegedett a rossz kontakt és vékony kábel miatt. Nem akartam, hogy a kemény munka fáradalmait elnyomja az égő autó látványának csodálatos varázsa.
Szia! Nálunk is 2+3 a felállás, a Family 5,2 XL sátort először lakjuk, a nagyobb előteret mi is az esős idő elől behúzódni, esténkénti nagy társasjátékparti miatt részesítettük előnybe.kissé drága, de sztem egy naralás alatt behozza az árát. Szemben egy 5 fős család apartmanos, bungalós, bármilyen szállás árával szemben.Üdv!
Nem teljesen felel meg a gyakorlatnak, amit leírtál. :)
Legutóbbi (keddi) tapasztalatom a következő: Dometic 40 literes abszorpciós hűtőláda.
Kocsiba be üresen. Mindenféle cucc körépakolva rendesen. Közvetlenül a hajnali indulás előtt a hűtőből kivett élelmiszerekkel feltöltve usgyi neki horvátországnak. Innentől kapta a 12 voltot. Zágráb után az elő pihenőnknél már vastagon deresedett. 9:40-kor lett rákötve hálózatra. Du. közel 40 fok és a nyitogatások hatására már nem volt jeges, de még elfogadhatóan hideg. Szereztem be hozzá egy mini vízmértéket és gondolkodom, hogy kellene egy pici hőmérő is.
Aztán történt egy balesetem (megcsúsztam és felszakadt a lábamon a bőr, 4 öltést kaptam a sibeniki ügyeleten és jöhettünk haza) és rakhattuk vissza hűtőt a kocsiba. Hazáig ismét jól működött.
(Csak zárójelben: Azt gondoltuk, hogy kedden megyünk és kedden jövünk, de azt nem, hogy ugyanazon a kedden. Elsejétől 15-ig terveztük a nyaralást. :-( zárójel bezárva)
Szia! Emlékeim szerint az abszorpciósnak szüksége van arra, hogy vízszintben legyen, illetve elég sok hőt is termel, szerintem autóban utazás közben nem használható emiatt!
Illetve még az eszembe jutott, hogy nekünk vagy egy jókis generátorunk is, azzal rá tudnánk segíteni egy hatékonyabb hűtésre a 230 V-tal, és utána gondolom jobban tartaná a hőt a 12 V-tal is.
Kb. mennyi idő alatt csinál jégkockát úgy 30 fokon? Mi általában ősszel utazunk, szeptember, akkor már nincs akkora kánikula.
A Lehel amelynek most pont a javításán ügyködöm egy közel 30 éves hűtő. Ha nem lenne jó a hűtés hatásfoka, értelem szerűen nem fáradoznék a javítással, egy ilyen öreg darab esetében. Tehát én mindenképp az abszorpciósra teszem le a voksot a termoelektromossal szemben.
Van lakókocsim abban is abszorpciós hűtő működik. Ott egy szellőző (elszívó) ventilátor segítségével még igen nagy melegben (nyár, tengerpart és az elősátor melegét is számold ide) tökéletesen jó hűtés érhető el. A lakókocsi fala és a hűtő között elég kicsi a hely a szellőzésre ezért kell a rásegítés. A Lehel hűtő esetében még ventilátorra se volt soha szükség azt állványra rakva, kellő szellőzést biztosítva teljesen jól működött (amíg fűtött a fűtőszál).
Van egy Dometic hűtőtáskám ami megy 12V-ról és 230 V-ról is. Az arra pont jó, hogy ha rakok bele jégakkut és megy folyamatosan Így pl. a kocsiban jól tartja a hideget hosszú távon is, de csodákat várni nem szabad tőle. A zajától viszont készen vagyok tehát éjjel pl sátor mellett vagy autó utasterében rádió hallgatás nélkül nem túl kellemes a hangja.
A termoelektromos az én véleményem szerint egy vicc. Komoly kiránduló ilyet nem használ, főleg nem 40 fokban!!!!! Meg különbenis tévedésben vagy. A termós 18-20 fokkal tud (elvileg) kevesebbet csinálni a környezeti hómérséklettől. Az abszorpciós az még jeget is tud csinálni, de 32 fok külső hőmérséklet fölött már nem az igazi. A tökéletes megoldás a kopresszorors hűtő, de ebből meg, ami megy szivargyújtóról meg 230 voltos hálózatról is, finoman fogalmazva, nem olcsó viszont drága.
Újra átnéztem a fórumon a hűtő témájú hozzászólásokat.
Termoelektromos vagy abszorpciós.
Ha waeco TC-t hasonlítok össze Dometic abszorpcióssal, árban már ugyanaz, ahhoz képest, hogy mindkettő ígér -30 fokot a környezethez képest.
Ha tényleg tudja a -30 fokot a termoelektromos, akkor az kevésbé macerás mint az abszorpciós, és érthető, hogy egyforma árban vannak már.
Viszont a zajt is figyelembe kellene venni. Mi biztos, hogy főleg menet közben használnánk, mert sokat megyünk egy nyaralás során. Ritkán van kempingben ácsorgás.
Nem tudom, hogy ennyi pénzért van-e már olyan jó ez a termoelektromos is, vagy ha úgyis egyformák árbané s van helyünk, akkor inkább abszorpciós?
Számomra nem az űrtartalom lenne a fontosabb, hanem hűtés mértéke, a zaj. És jó lenne esetleg itthon évközben is kihasználnunk.
Abszorpciós Lehel c 35 k típusú kemping hűtőből, fűtőszál kiszerelésében van valakinek gyakorlati tapasztalata? Bármilyen segítséget szívesen vennék :)
Egy barátomnak hasonlót javasoltam, inkább vegyen egy használt márkásat, mint noname újat.
Angilában nagyon jó sátrak vannak, eléggé olcsón az Ebayen.
Persze ehhez ott kell lenni, el kell menni, meg kell nézni... nála ehhez adottak a lehetősgek.
Bár az Outwell is kezd olyan irányba menni, ami nem tetszik. A mi Bear Lake 6 sátrunk 2011-es, a 2012-es az jobb lett, a következő évben a függőleges elejét, dőltre cserélték, ami már nem tetszett, a kereszt merevítők is eltűntek (amivel kifeszítés nélkül is nagyon stabilan fel lehet állítani az egész sátrat), idénre már meg is szűnt a modell. Ez volt az egyetlen olyan sátruk, ami 2+4 elosztású volt a hálófülkéje, ami szerintem élhetőbb mint a 3+3-asok. Mert ugye családokról van szó.
Számomra az eszményi sátor lenne, de van három hiányossága: csak az oldalsó bejáratnak van szúnyoghálója (kisebb baj), nincs előtető, és jó volna pár olyan lelógós, hálós pakolózseb is, ami pl. az outwell sátrakon van, de a régi quechuámhoz is volt. .
Ár/érték arányban viszont kilométerekkel verte a többit.
A kutya miatti kerítés végett kellet felállítanom, hogy megnézzem át kell-e szabni valamit rajta. Ősszel vettem, ez lesz az első nyara. A hétvégi esőt kibírta.
7 szúnyoghálós nyílás (ebből 3 ajtó) és még két átlátszó ablak. kb 8 m2 előtér.
nekem a kettő közül egyik sincs, viszont van 3 gyerekem, ezért azt mondom, az a plusz nappalirész rossz időben nagy áldás tud lenni. Az én sátramnak 12 nm az előtere, nem véletlenül választottam. Az 5.2-nél mondjuk egy asztalt körbeülni igencsak szűkösen lehet, ráadásul ha az ember családdal kempingezik, van cucca elég, amit el is kell helyezni valahol.
Persze senki sem gondolkodhat a másik pénztárcájával, így azt nem tudom megmondani, hogy ez az előny pénzben is megéri-e.
A múlthéten vettük, akkor még a Budaörsi Decathlonban 4 db volt, a Sz.fehérváriban 1 db, én telefonon lefoglaltam, egy napig elteszik, a honlapról már levették, kifutó termék, "aszongyák már nem is fognak ilyet gyártani, ha egyik Decathlonba telefopnálsz meg tudják mondani hogy hol van még raktáron.
A decathlon honlapját megnyitva, és ott keresve, nem található a kínálatban. Viszont ha beírod a gugliba, hogy arpenaz 5.2 xl, akkor első találatként kijön a sátor decathlonos oldala, és ott azt írja, hogy online nem rendelhető, de ha a készletinformációra kattintasz, ott egy csomó boltban jelez még belőle.
Ahogy az idei fotókon látom, mintha vendég sem nagyon lenne. De hát ha ezt akarták?! Szentest, mint várost is szerettem, de így egy ideig hanyagolva lesz.
Nemcsak a környéken, de máshol is van ilyen, hanem jobb, szebb olcsóbban is, ez is igaz.
Hát a környéken bőven van kínálat olyan helyekből, amik űberelik Szentest hasonló áron. Arra azért kíváncsi lennék, hogy ezeken az árakon milyen lesz a kemping kihasználtsága. Elég kicsi kemping, még az is elképzelhető, hogy működhet a dolog. Néha meglepődöm rajta, hogy lepukkant helyeken mennyi vendég van. Két hete voltunk a velencei Drótszamárban, hát kritikán aluli a hely, de tele volt. Közel 20 éve voltunk ott először, a hátsó vizesblokkjuk akkor még jobb állapotban volt mint most. Igaz építettek pár kőházat, meg telepítettek mobilházakat, de maga a kemping túl sokat nem fejlődött.
Meglepve olvasom, hogy milyen kemping árak kerekedtek Szentesen. Mi egyszer voltunk ott tavaly előtt, de már akkor sem voltunk nagyon elragadtatva a körülményektől, de akkor az olcsó ár miatt azt mondtam, hogy ennyit még megér a maga hiányosságaival együtt. De közel 8000ft/2fő/éjszaka árért az ótvar vizesblokkjával és az általatok is leírt negatívumokkal, biztosan nem fogom oda még egyszer betenni a lábamat. Ennyiért már klasszisokkal jobb helyek is vannak.
Sajnos a családias hangulat valóban a múlté a már. Emlékszem, amikor hajnalban a melegvizben megáztattam magamat, majd a büfé felé mentem, ami nem volt nyitva, de a személyzet ott volt, hogy kaptam a "szolgálati" kávéból. Apró dolog, hogy mint a finom ételek is, de ami már tavaly sem volt sajnos. A többi dolog is tényleg úgy van, de mintha direkt vendég üldöző lenne. Sajnálom nagyon, de remélem évek múlva talán lesz olyan vezetés, aki a vendégeket szívesen várja?!
Igen! Sajnos teljesen hasonló a véleményem és a bojkottom a szentesi kempingről! Mi többször is voltunk évente, volt mikor a nyaralást is ott töltöttük sátorral, télen pedig ősztől tavaszig kőházban. Sajnos a hirdetett "családias hangulat" az már rég nincs, új vezetés "Ursula" elüldözte a régi kedves személyzetet. Fejlődés jó, de nem ezen az áron és itt nem a forintosított árra gondolok, inkább a régi hangulatra a valóban családias hangulatra. Ja és végre jó lenne legalább egy elfogadható büfé a strandon a három használhatatlan helyett.
Ha letérsz az autópályáról(most hirtelen nem emlékszem pontosan, hol), Zengg(senj) -ig valóban van egy hegymászás szerpentinekkel. Utána még egy jó 50-es a tengerparti kétsávos úton. Szóval tényleg nem lakókocsibarát az út.
Mi egy agyonpakolt Zafirával mentünk. Kezelhető volt a terep, pedig a kocsi nem egy lóerőgyár.
Összehasonlítási alapom nem nagyon van. Évekkel ezelőtt Biográdnál voltam először az adrián. Az is tetszett. Persze. Addig még tengert sem láttam.
Tavaly rábukkantunk Lopár-ra. És meggyőzött. a gyerekeket nem kell rövid pórázon tartani. Minden van a környéken, ami kell.
A homokos öböl egyetlen hátránya, hogy utószezonban, ha az ember feje megmerül, már nem sós, hanem inkább keserű a víz.
Akkor kiválló hely, autóval, sátorral..... kis gyerkőcöknek! Én ajánlom nekik, klassz lesz!
Mi négyszer voltunk Rab szigeten Loparban, igaz apartmanban, a pékség épületében voltak kiadók!
A hely gyerekeknek kiválló, lassan mélyülő homokos part, a kemping a vízparton, játszótér, csúzda már volt akkoriban!
Lakóval is visszamennék, de emlékeim szerint át kell menni a tengerparti hegyláncon ( nem ugrik be hogy hívják), sok a éles kanyarokkal tűzdelt emelkedő, lejtő ( serpentina ! ). Majd Senj-nél kell lemenni a komphoz, de az igen meredek, éles kanyaros út, le még csak-csak, de lakóval följönni.....?
Ez jó pár éve volt, lehet azóta javult, főleg a kompra felhajtás........
Köszönöm, de nem mi mennénk, csak egy kollégámnak szeretnék segíteni egy jó kempinget találni, de ő nem fórumozik. Ők sátorral mennének és a gyerekek miatt keresnek homokos parttal rendelkező kempinget.
Még egy kis apró szösszenet részemről, ami a sátram eladására ösztönöz: kedvenc kempingem Szentesen volt. Elmúlt években voltam a jó régi NDK sátorral, kétszemélyessel, amibe egyedül alig férek, majd az új, nagy sátrammal is. Azonban idéntől borzalmas módon megdrágultak az árak. Kettő személyre bizony közel 8ezer Ft éjszakánként bizony sok(k). Ne hasonlítsuk a Pelso-hoz, csak magához, amikor nemrégen még majdnem két napot lehetett eltölteni ennyibpénzért itt. Az, hogy a langyosvizes medence pici mozaikjai potyognak, a camping mellékhelyiségei retrósak, habár tiszták: eddig így belefért. Azután a sátrazókat nem engedték be az élménybe, csak külön pénzért (idén már megint lehetne), vagy a csúszda külön 250 Ft, szinte kicsinyes, de nagyon zavaró momentum. A ki-be jutás is néha tortúra, mert nem a kocsibejárónál van a recepció, hanem már az épületben, a személyi bejárónál külön be kell léptetnem magam a kártyával (regisztráció), mielőtt kilépnék, mert nem enged vissza (képzeljük el, amikor sor kígyózik befelé! Pedig csak egy informatikus kellene hozzá). Éjjel meg ha nem kocsival jövök, akkor telefonáljak valakinek, hogy a nagykapun engedjen be, jó messze, pedig lenne a Kurca parti sétányon is kapu, távirányítóval, de azt nem kaphat a vedég. Nos, elment a kedvem ettől a helytől picit, meg a sátrazástól is. Kevés szabadidőben olyan helyre megyek, ahol közel ennyi pénzért kényelmesen megkapok sokkal többet is. Ha meg marad a sátor, majd pár év múlva talán újra felfedezem, ha vendégek hiányában olcsóbb lesz, vendégközpontúbb szolgáltatással!
Ásotthalom (délen, Szegedtől 35 km) külterület. Plusz egy alátétfólia, és 2 gomb, amit a főbejáratra varrtam, hogy egy zöldes függönyt fel tudjak akasztani (elől gyárilag nincsen szúnyogháló). Itt személyesen megnézhető, pár perc alatt felállítható. Irányárnak 69ezer firintra gondoltam, ebből sokat nem szeretnék engedni.
Nekünk anno T6.2 XL Air volt, A és B változat is, mindketőtt visszavittük és visszakaptuk az árát is. C-t már nem vettünk.
Az A verziónak még 5 ajtaja volt, gyakorlatilag annyira ki lehetett nyitni az egészet, mintha egy árnyékoló lenne csak, egyik oldalán 2 hálófülkével.
Nekünk törtek szét a sátorrudak ezért vittük vissza. Cserélni már nem tudtuk, mert leállították az A változat gyártását (eladó szerint minőségi problémák miatt), jött a B pár hónappal később.
A B változat mivel volt jobb? Oldalanként már csak 1-1 ajtaja volt, az első bejáratnál felcserélték az ajtó és a szunyoghálót, utóbb került kívülre. Ami csak annyiból volt jobb, hogy ha esett, könnyebben kinyotottad bentről, ellenben sokkal sérülékenyebb lent kintről. Került egy zseb a nagy bejárati ajtónak, illetve felhajtható lett az alja, ami esőben biztosan sokat számított volna, a szélnek és a kosz bejutásának ez nem szabott határt.
először 5.2 xl-t kerestél, amikor vaklaki elmondta, hogy még kapni pár darabot, akkor már 6.2 érdekelt, amelyiket évek óta nem forgalmazzák. Utóbbit max. úgy találsz, ha a vaterát, jófogást túrod. Itt a topikban, ha van vmi eladó, azt úgyis felteszik hirdetni.
Hogy az 5.2 xl-t miért nem forgalmazzák már, azt nem értem, szerintem az utóbbi idők legjobb decathlonos sátra volt.
Múlt év augusztusában vásároltam, akkor kipróbálva lett, majd még 3 alkalommal pár napos használata volt. Idén nem volt már idő használni. Kár lenne, ha csak porosodna. Szóval gondolkidom az eladásán.
Belső háló kétrészes, 4 embernek, de 2 bőven fér, előtér magas, közel 2 m, asztal, székek férnek benne. Oldal előtér rosszabb idő esetére, kisebb előtér árnyékolásra.
Idén mi is elkezdtük a kempingezést a csaladdal. A révfülöpi kempinget valasztottuk elsore az itt olvasott sok pozitiv hozzaszolas miatt. Elotte 4x jartunk a furedi kempingben de nem satorral. Szep tiszta a revfulopi kemping de most hetvegen elegge zsufolt volt nekunk. A furediben minta jobban eloszlana a tomeg, a satorhelyek , parcellak is mintha szellosebbek lennenek. De mivel iden nem voltunk meg ott, ezert is kerdeznem, azt aki jart ott iden, hogy mit tapasztal, most hogy epitkezes megy a kemping jobb oldalaban(apartmanhazak). Mi valtozott mennyivel lett kisebb a hely? A domosi kempinget mi is tervezzuk meglatogatni, velemenyeket arrol is szivesen fogadnek.
A jártam már ott, klassz kis kemping, de nem annyira csendes . Pont közvetlen mellette húzódik a 11.-es út, sztem kissé zajos. Ha a bejárattól távolabb táboroztok le, talán kiszűrhető a zaj. Viszont nagyon szép, közel a falu és szemben a Dobozi-orom , a Remete barlang....páratlan látvány.
Viszont Pilismaróton is van kemping, közvetlen a Duna-parton, Marót közepén le kell menni a Duna felé.
1. ilyet nem tapasztaltam, de soha nem is méregettem. Amúgy nem egy db. egybefüggő gurtniról van szó, ami körbe megy mind a négy oldalon?
2. ilyet se. Ha feszül, az állításbeli hiba lehet szerintem. Ennek a sátornak az egyetlen általam tapasztalt hibája az volt, hogy elég sokat el lehetett játszani vele, míg a vászon mindenhol a helyére került, és a rudat sem törtem el :) Szóval ha van még idő nyaralásig, akkor csomagold el és állítsd fel még egyszer, gyakorlásként.
3 gugli: takaróponyva. Különféle vastagságban és méretben millió helyen kapható, nagy áruházakban is.
4. a mosásra érdemes a decathlonnál rákérdezni, mi sose mostuk, tekintve, hogy négy év alatt kb 4-5 hetet használtuk.
Végre volt időnk felállítani, kipróbálni a Quechua 4.2 XL Air sátrunkat.
Nagyon tetszik, ez egy jó sátor! :-) Nem gondoltam volna, hogy ilyen tágas és kellemesen levegős lesz. Piszok jól be fogjuk lakni, azt hiszem. Fóleg, hogy ketten leszünk. :-)
Az külön élmény, hogy jó a belmagasság az egész nappaliban, de még a hálókban is.
Elég okosan kitalálták a sátrat, bár van néhány kreténség, amit nem értek, mondjuk miért olyan kicsi a "padlófólia", hogy körbe 20-30 centi kimarad. Értem, hogy ne essen rá az eső, mert akkor bevezetné a lakótérbe, de ennél azért lehetne nagyobb. (Vagy a széleken felhajlított, mint az újabb sátraknál.)
De nem gond, veszek fóliát, nagyot, a széleit a sátron belül felhajtom, felcsipeszelem, úgy szerintem jó lesz.
Viszont adódott pár érdekesség, amit nem értek, meg néhány kérdés, ezért kérdezném az ilyen sátor tulajoktól:
1. Miért van az, hogy a földön fekvő "nappali keret" két fekete -kb 2cm széles- gurtnija, amelyik a bejárat két oldalán megy hátrafelé, nem egyforma hosszú?
(Ezek, amik a sátor szélességét megadják.) Az egyik 259cm, a másik 266cm.
(7cm nem kis eltérés, mindkét gurtni ép, nem volt szakadva, javítva, ez látszik.)
Emiatt lehetetlen a sátor közepét téglalap formára beállítani, és nem lehet bele szabályos szőnyeget vágni.
Vajon ez mi lehet?
2. A bejárati ajtó cippzárja elég feszes az utolsó 10-15 centin, nem is lehet teljesen összehúzni, nem erőltetem, mert félő, hogy szétmegy a cippzár. Mintha a bejárat jobban terpesztene, mint ahogy kell. Mi lehet az oka ennek, valami elszúrtam?
3. Olyan erősségű fekete fólia, mint amit adnak hozzá padlófóliának, olyan hol kapható?
4. A hálószobákat ugye ki lehet mosni kézzel vagy nagyon kímélő -mondjuk selyem- programmal gépben? Ezek úgysem vízállóak, gondolom nem árt nekik egy mosás.
A dömösi kempingről van-e valakinek nem túl régi tapasztalata? Mennyire tiszták a közösségi helyek, és maga a kemping területe? Csöndes, vagy inkább nyüzsgő a hely? Árnyékos parcellák mennyire jellemzőek? Kell-e (érdemes-e) előre foglalni? (Ezzel csak az a bajom, hogy térképről nem látom, hogy melyik parcella árnyékos. Hatan mennénk két sátorral, és egy veterán kisbusszal, tehát nagy parcellára lenne szükségünk.)
A csapat fiatalabbik fele túrázni, a másik fele pedig lazítani szeretne. Netes keresgélés után ez tűnik a legideálisabb kempingnek.
Jó reggelt mindenkinek ! Tanácsot szeretnék kérni. Van egy Hausmeister kis hűtöm fagyasztó nélkül . Öt éves. Sátorban és lakóban használtam / itt kiegészítésnek / Eddig szépen üzemelt. Annyi igazság, hogy ritkán van használva. Tegnap bekapcsoltam és azt tapasztaltam, hogy az oldala és a teteje melegszik.3.5 fokozaton volt, álltalában így szépen dolgozik.De ilyen meleg még a sátorban sem volt. Egy hét múlva indulnánk és hütő nélkül kicsit fájna elmenni.Az hogy melegszik az elfogadható lenne , de most nagyon.Lehet kezdeni javítani vagy kuka. Köszönöm a tanácsokat !
A lilás kék bevonzza a rovarokat. De a szunyog a szagodra jön... "Akinek például az izzadságában több tejsav termelődik, azt több szúnyog fogja megcsípni, de hasonló a helyzet a húgysavval vagy az oktenollal is, amelyek szintén vonzzák ezeket a rovarokat. Ráadásul minél régebbi az izzadság, annál jobban tetszik a szúnyogoknak".
"A vércsoportunk is befolyásolja, a 0-s vércsoportúakat kétszer olyan gyakran csípik meg, mint a B-seket, de legkevésbé népszerűek az A vércsoportúak. Egy másik befolyásoló tényező az is, hogy ki mennyi szén-dioxidot lélegez ki, és mivel a nagyobb darab emberekre, illetve az állapotos nőkre jellemző, hogy több szén-dioxid található a leheletükben, ők is nagyobb veszélyben vannak e téren. A szúnyogok már akár 80 méterről is képesek kiszűrni, kibe érdemes csípni, olyan érzékeny műszerekkel rendelkeznek."
"A természetes módszerek a szúnyogok kifinomult szaglására alapoznak: vannak ugyanis illatok, amelyektől fintorogva elvonulnak. Ilyen a citrom, a narancs, a levendula, a rozmaring, a szegfűszeg vagy a borsmenta. Apró kis üvegcsékben mindegyik illóolaj kapható, ami párologtatókba, gyertyákba, de akár lámpaolajba is használható. A bőrön viszont töményen nem ajánlott alkalmazni őket, alkohol vagy valamilyen bázisolaj segítségével viszont már használhatjuk őket házi szúnyogriasztó krémként. Az ablakokba szúnyogriasztó hatású növények kerülhetnek, de van, akinek egy fél narancs vagy citrom segít, amelyet megszór szegfűszeggel, és az egészet leönti alkohollal. Az almaecet is beválhat: a párkányra egy tálba pár deciliternyit téve a szúnyogok csapdába esnek."
A kék lámpát hordom régóta. A rajta található elpusztult rovarok igazolják, hogy csinál valamit de hogy távoltartaná a szúnyogokat az túlzás. Csinál egy kis fényt, elpusztít néhány szúnyogot de amúgy muszáj a kémiai védekezés is.
Most jöttünk haza Görögországból, a kempingben senkinél nem láttam ilyen vackot, mindenki füstölőt használt. Mondjuk annak meg nem szeretem a szagát, úgyhogy maradt kiegészítő védekezésnek a szúnyogriasztó spray meg a remény, hogy a feleségemet jobban szeretik... :-)
Szia, nekem van két UV fényes rovarcsapdám. Az egyik sencor, ami 3000 Ft volt az szinte rögtön elromlott, mert csak az egyik fénycső világított, kicserélték, de az is ugyanezt művelte, ezt nagyon nem is tudtam használni.
A másik aldis, az viszont jól működik és rendesen gyűjti a bogarakat. Ilyen, de jóval kevesebbe került, szerintem 4000 Ft körül volt:
A hátsó oldal nyitható, tehát ezek szerint hiányzik a gurtni.
(De vajon hogyan és hova a túróba tudott az onnan eltűnni??? Na mindegy...)
Mivel az eladó elég messze van -meg szerintem fogalma sincs róla, hogy hol lehet-, így nem üldözöm, inkább pótolom gurtniból vagy 6-os/8-as kötélből.
A videók jók, ezeket már én is elmentettem, nézegettem, mielőtt nekiálltunk. A hiányzó gurtni viszont elsőre rettentően zavaró volt.
Pótolom a hiányt, és a napokban újra nekifutunk a felállításnak. Éreztem én, hogy hiába messze még a július 21, időben el kell kezdeni a tesztet, mert valami csak adódik... :-)
Decathlonos Quechua 4.2 XL Air sátorral kapcsolatban kérnék kis segítséget.
Tegnap megpróbáltuk próbából felállítani a használtan vett ilyen sátrunkat. De elbuktunk. :-)
A gond az volt, hogy a sátor (nappali) alján -a földön- körbefutó fekete "hevedert" az előző tulaj egy helyen (elöl, bejárat mellett) valahogy leakasztotta, ezért az egész sátor szétcsúszott terpeszbe, nem lehetett felállítani.
Egy idő után rájöttem, mi a gond, hanyatt fordítottam, és a kulcskarikára visszafűztem a gurtnit. Így most jó elöl és két oldalt, de hátul nincsen semmiféle ilyen fekete gurtni.
Idő hiányában a sátorállítást félbehagytuk későbbre.
Kérdésem, hogy körbe, mind a 4 oldalon kell ilyen fekete gurtninak lennie, vagy csak elöl és két oldalt? Ha hátul nincs, akkor az miért van?
Szóval olyan lila szúnyog ölő lámpa ügyben nem lettem okosabb, viszont meg tudtatok győzni, hogy a mécses legyen. Ma veszünk próbára, mert 10 nap múlva indulás.
Az a bizonyos népi "bölcsesség". Kanada nyáron, ahol "harapnak" a legyek és a szúnyogok. Megmaradni csak a szitában (szúnyoghálóval körülvett terasz) lehetett. Kilépni csak hetek múlva gyógyuló sebek árán. De most épült ház tele minden bogárral egy privát szigeten, hát hogy lesz így alvás? A füstölőkkel már torkig és semmi haszna nem volt. És akkor.... Gyertyákat ragasztottunk tányérba és felöntöttük a tányért vízzel. A gyertya égett és reggelre az összes bent lévő rovar elégett szárnyakkal a vízben. Csak arra kellett vigyázni, hogy az ajtó az zárva legyen többnyire. ☺
Vape-nak van illatmentes, ruhára is fújható száraz (azaz nem olajos, zsíros) fújható anyaga szúnyogok ellen. Szerintem az a lila szar csalogatja a rovarokat nem űzi. Szerintem...
Ha Szolnoki, vagy környékbeli vagy én kölcsönadom . ( nekünk sem igazán jött be ) Mi is szúnyogriasztó gyertyákat és petróleum viharlámpát használunk .
Nekem sem volt még, de tavaly Agárdon a kempingben a szomszéd sátorban olyan volt, nekik 1 darab szúnyoguk nem volt. Ezért kéne egy. De az ilyen árgép meg hasonló helyeken ugyanarra a termékre az egyik azt írja, hogy szuper, a másik azt, hogy semmit sem ér... Hát igazodjak ki. A mécsest mindenesetre kipróbáljuk! :)
Szerintem az UV fény nem fogja elriasztani az éhes szúnyogokat, csupán párat magához csalogat és azokat agyonvágja az áram, a többi még ugyan úgy fognak csípni.
Köszönöm a hozzászólásokat, de engem kimondottan az az UV fényű érdekel. Egyébként Balaton, nem tenger. A sátorban megoldott a dolog. Amíg kint ülünk (vacsi, pihi, stb.) oda kéne. A kenőcsök szagát a feleségem nem bírja, a Wape lapkát én nem (de az amúgy is zárt térben hatásos) a spirál füstölőt egyikünk sem... :) Az a mécses jó ötletnek tűnik, még nem próbáltuk. Addig kipróbáljuk. Ha beválik, azt visszük. Már 2 hetünk sincs.. :)
Mi Vape konnektorba dugós folyadékos párológtatót használunk. De már arra is gondoltam, hogy kötök magamra adventix vagy scalibur bolha-, szúnyog-, kullancs- stb-t űző nyakörvet. :-)
Az elektromos kütyú is jó a sátorban, éjszakára, persze kinek mi. A személyes tapasztlatom, hogy a saját bekenés v spay a legjobb, de ki kéne találni, hogy melyik. Mert van, amire allergiásak az emberek-gyerekek, más szerek meg szagosak (büdösek, konkrétan).
Szerintem mindet szerezd be. Rovarcsapda lámpa, mécses, kenőcs, spray és elektromos riasztó.
Engem imádnak a mocskok, így a Fenistil krém tuti. Mindig van mit kenni.
Vagy a tengervíz, ha ott vagy. Minden csípés gyógyul.
Segítséget kérek. Tavaly voltunk "sátorozni" de az idén már olyan igazi kempingezés lesz. Szúnyogok ellen kellene valami hathatós segítség. Az a lilán világító elektromosra gondoltam, mert a füstölős tavaly sem jött be. Szóval kültérre kéne, a pavilonba akasztanánk. Olvastam "teszteket", de mindenhol csak 1-2 visszajelzés volt és már a forgalmazó sem jelzi sok esetben, hogy alkalmas-e kültérre. Van tapasztalatotok? Természetesen minél olcsóbban kéne, láttam már 2-3 ezer forintért is de, ha nem jó... szóval az sem gond, ha 5-10 ezer, de tuti jó legyen. 10-20 négyzetméteren kéne dolgoznia. Köszi előre is.
Tavaly én is ilyen vettem magamnak. Lehet, hogy csak az én pechem,de 4-5 napot töltve a kempingben, a matrac már nem tartotta meg éjszakára a nyomást. Kora hajnalban már nyomta a derekamat a talaj. Kénytelen voltam a nyaralás helyén egy Intex-es matracot venni. (Az kibírta a 18 napos kemping végéig. Két dekás és egy Jysk-es matracot használtam el 3 év alatt úgy hogy kiderült, a forrasztási vonalban apró repedés keletkezett.
Az idén már összecsukható kempingágyon fogunk aludni, Quechua L100-as típus.
minden nyaralás egy kicsit más mindig - kíváncsi leszek majd az idei kempingezés fog-e hozni egy kis változást e téren :)
(nem is magam miatt aggódom igazán, mert én alapvetően szeretem ha bármiről és bármikor is csivitelnek - a szomszédságot féltem így reggelente hogy nem tudnak az enyéimeknek hála eleget pihenni... )
Túl korán fekteted le őket:-) Vagy merüljetek pár tucatot szemüveggel, délelőtt, délután. Az enyimeknél bevált, esti társas, kártya, jó későn vacsi, és már az asztalnál fél szem csukva, fej megtámasztva, alvás kilencig.
Jól van, csak viccelek, tudom mennyire pörgetnek a gyerekek. :-)
igen, épp ilyen matracunk van nekünk is, ám a feleségem gerince sajnos nem tolerálja az ilyen tpusú matracon alvást, ezért próbáljuk ki az önfelfújós matracot.
A lidles önfelfújós matracot vettük meg, 5 centis. Azért alszok még rajta párat, hátha csak a sok forgolódás utóhatása volt a reggeli fáradtság.
Akár még tavaly is simán aludtam a földön, hálózsákban, nem kellett matrac ahhoz, hogy jól teljen az alvás, ezért nem tudtam mire vélni a mostani élményt.
Kíváncsi leszek a nyárra, mert akkor 2 hétig fogunk egy helyben sátrazni :)
A gyerekek meg legkésőbb 6-f7-kor felkelnek még a kempingben is, muszáj lesz fittnek lennem, hogy bírjam az iramot velük :)
az a pár kuna nem épp annyi, mint itthon megvenni a hárombetűsben? :)
mi egyszer jártunk úgy, hogy itthon hagytuk a csatlakozót és a kemping recepción ajánlották fel a kölcsönzést - nem sokkal lett volna kevesebb, mint venni egy újat (igaz bent Zadarban)
Horvát kempingekben a parcellához tartozó elektromos csatlakozás normál "magyar", tehát mehet bele a rendes hosszabbító, vagy kell valami spéci átalakító?
ahogy előttem is mondták, ezt személyesen kell kitapasztalnod. Bár három évvel idősebb vagyok, de a betonon is elalszom, ugyanakkor én meg a párnára vagyok rigolyás.
Testsúlytól is függ, melyik vastagság jó már neked.
Lényeges, hogy a matrac milyen vastag. Minél vastagabb, annál jobb, az egész vékonyak kis súlyhoz, gyerekhez valók, felnőttnek kemény.
Kérdés eléggé felfújódott-e, hagyni kell félórát is, hogy megszívja magát és még kell fújni is bele. És még egy: párna! Nekem feltétlen szükségem van egy kispárnára hozzá! (Már kaphatóak párnás matracok is különben, de jobb a saját párna, szerintem.)
Azért ha az otthoni megszokott ágyad igazán jó, hát kell egy kompromisszum, átszokás... jó szállodában, sok pénzért aludtam olyan "szuper" matracon, ami nekem éppen hogy túl puha volt, és leszakadt a hátam az első éjjel.
Közel egy idősek vagyunk. de hidd el ez ember függő valaki tud aludni önfelfújó matracon, valaki nem.
Nekem van önfelfújó és van kempingmatracból több fajta is. Véleményem szerint az önfelfújó matrac inkább egy túrára való ahol kompromisszumot kell kötni a cipelendő súly miatt.
Önfelfújó matracot először a tescoban vettem jókat tudtam vele aludni a Zemplénben, bár ehhez hozzájárult a nagy fáradság is.
A következő önfelfújó már a decathlonból jött, az sokkal jobb volt.
kemping matrac:
Elsőnek a tescoban vettem, de az olyan magas hogy ha valaki melletted elforog alvás közben te is rögtön bemozdulsz. Inkább vízágyra hasonlít. Pihenés...Hát nem igazán sikerült.
Idén beruháztam,hála itt a fórumban a tanácsoknak és vettem a decathlonban egy air basic kemping matracot. Ebben tökéletesen pihentem. Nem volt vízágy érzés.
lehet szerencsém volt, de szombat délután még tudtam 2 db-ot vásárolni a szentendrei Lidlben.
Ki akartam próbálni az élményt, mivel még sosem aludtam ilyenen, mindjárt tegnap éjjel a nappali padlóján kötöttem ki a vadisúj matracon. Frissiben ráfeküdve olyan érzésem volt, hogy nagyon príma, nem kényelmetlen.
Azonban reggel úgy ébredtem, mint akit összevertek.
(annyi bizonyos, hogy nem sikerült stabil hanyattfekvésben abszolválnom az éjszakát, heves forgolódó vagyok)
Akinek van már tapasztalata, segítsetek ki kérlek, van-e olyan trükk vagy hasznos furfang, amellyel kényelmesebbé tehető az ezen alvás 42 éves létemre?
Szia tasco ! Köszönöm a segítséget , működik !!!! De miért nem gondoltam, hogy tápot adjak neki.Volt egy szerelt kábel szivargyújtóval a végén.Volt egy önálló adapter kuax dugóval. Én összeszereltem egy kábelt és egy adó bejött.Na igen világos egy közeli adót fogott.Az erősítő meg nem működött. Hát ennyit a műszaki tudományomról.Pedig ha belegondolok logikus lett volna!!Mégegyszer köszönöm.
Szép napot mindenkinek ! Tanácsot szeretnék kérni.Vásároltam egy DVB-T antennát, ALBEETA tipusú. Jókat írtak róla, szimpatikus volt, hogy kör antenna és nem kell irányba fordítani stb.Lehet, hogy belenyúltam , mert csak egy csatornát a Pannon -TV tudom fogni .Pécsi vagyok .Mindig TV- vételére gondoltam.Lakóhoz volt egy jó antennám, de mivel eladtam a lakóval együtt , gondoltam a sátorhoz ez is jó lesz . Lehet, hogy tévedtem!? Előre is köszönöm a tanácsokat.
A kutya miatt mi kerítünk is, de teszünk takarófóliát kivülre is. Aldilidlibe időnként lehet kapni igazán jó minőségűt elfogadható áron, de több helyen árúlnak hasonlót.
Biogradban 2 éve kibírt egy éjszaki vihart (Soline kemping), a csatolt képek a nemrég 15-25 km-es szélben történ felállításkor készült. Mi mindíg fás területen kempingezünk, így ott a szél jóval kisebb, mint szabad térben. A tartóoszlopok nem engedik "lobogni", így eddig nem volt vele probléma. A nyeregtető+hátralejtős kialakítás miatt a nagy esőben sem hajlik be és gyűlik össze z esővíz rajta.
A "tartóoszlopok" meglehetősen jól bírják a terhelést (IKEA 600 Ft/db). A végein levő műanyag dugókba gyárilag M5-ös menet van fúrva (én M6-ra felfúrtam), így könnyű hozzá csavaros rögzítést készíteni.
Az egész védőponyva a rudakkal együtt kb. 1,2m hosszú 20 cm átmérőjű zsákban elfér.
Nagyon szívesen! Örülök, hogy ilyen pozitív élményekben volt részetek. Nekünk nagy kedvencünk a révfülöpi kemping és idáig bárkinek ajánlottam, mindenkinek csak jó véleménye volt róla.
Hát a kemping ismét visszahozta a magyar kempingekbe vetett hitemet.... Lehet Magyarországon kulturált,gyerekbarát, tiszta kempinget találni? Igen... Révfülöp bizonyított....
Köszönöm még egyszer, nagyon jól éreztük magunkat.
Nekünk 2 éve megvan az 5.2 XL. A belső sátor (hálófülke és előtér) alja tálcaszerű, teljes belső tér alsó részét kitölti. Folyhat kinn a víz, benn száraz marad.
Esővető is van, ami a régebbi Quechua sátraknál nagyon hiányzott (átfújt a szél az elősátor alatt).
Nemrég kiszellőztettem:
Védőtetőt használok hozzá (takaróponyva, teleszkópos IKEA acél függönykarnis tartóoszlopokkal):
barátja vagyok a Quechuáknak, de azért az Outwell egy kategóriával feljebb van. A Montana 6P nekem nagy kedvencem, ha az ár nem tényező, ne keress mást.
A két fülke összenyitható, alja egybevarrt, és eleve, egy remek kis sátor.
Én anno (ugyancsak 2 felőtt+3 gyerek) lecsúsztam az igazi akciókról, és azóta túl drágának tartom, ezért a Coleman Vespucci 6-et vettem, ebben 3 db 140 cm széles fülke van, kettő egybenyitható. Ez is remek, de az Outwell szerintem jobb minőség.
Hogy elfér-e: bizony vannak olyan horváto-i kempingek, ahol nem minden parcella megfelelő méretű - ez általában a meredekebb, teraszos kialakítású tengerparti helyeken igaz. Átlagos kempingekben viszont nincs vele probléma.
Egyéni preferencia, de én a Drummond méretét már inkább nyűgnek tartom, eleve két zsákba fér csak bele.
A Quechua két hálófülkéje emlékeim szerint összenyitható (így 2 felnőtt és 3 gyerek lenne egy közös összenyitott fülkében) és a sátor alja egybe van varrva az oldalfallal. Jól emlékszem?
A felsorolt Outwell sátrakról tudtok valamit ezen szempontok szerint? Összenyithatóak a fülkéik illetve egyben van az alja az oldalfallal?
Kempingekben el lehet férni akkora sátorral mint a Drummond 7-s (pl. parcellákon) ?
Felszerelésről én se tudok többet, mint amit a képekből tudtam kiokoskodni. Ami hálóra van erősítve, azzal szerintem nem lehet gond, a háló nélküli biztos, hogy nem szerelhető fel. Szerintem a szelet sokkal kevésbé fogja, mint egy teli nagy felület.
Látom ezeket az "álcahálókat", kicsit elbóbiskoltunk a szineken, ok. Valaki tudja hogyan lehet ezeket rögzíteni? Valamennyi súlya tuti van, és mint tudjuk a tengerparton a szél fúj. Hogy lehet fellógatni -ezt nem látom át egyenlőre és mi lesz belőle, ha egy fuvallat érkezik?
Van néhány füllel, fém befűzővel készült "ponyvám" ilyen árnyékolás céljára. Csináltam már négy sarkán megkötött lepedőből is, szükségmegoldásból. A titok a nagyon biztos kifeszítés/rögzítés. Ha van hova és mivel. Jelzem kapható nagyon erős, talán hajózók által is használt kötél, nekem bevált. Persze a sátorhely körüli fák ritkán ideálisak rögzítésre vagy nincsenek a jó helyen...
Aztán emlékszem igen villámló, baljós napokra, amikor fürge majom gyorsasággal szedtem le a gondosan és nehezen! felrakott árnyékolókat, mert nem volt kétségem, mert tapasztaltam már... hogy a vihart nem bírná ki.
Igen, néztem én is ezeket, a kék nekem például nagyon tetszik, szerintem az kimondottan jól néz ki. (Ha nem cél a növények közé beleolvadni.)
Viszont figyelni kell, mert ez nem egészen olyan, ez csak álcaháló, tehát rá lehet teríteni valamire, de nem lehet fellógatni. . Amit én linkeltem, az egy normál hálóra van ráerősítve, tehát a hálót tudom kifeszíteni.
Köszönöm, jó ötlet! Bár gyorsan megnéztem az árgépen, és amelyik kicsit sűrűbb, azaz nem olyan, mint a krumplisháló, az már szinte abban az árban van, mint amit én néztem.
De most komolyan, amit kitaláltam, az tényleg olyan ronda? Én nem vagyok military mániás -sőt, inkább pacifista vagyok-, de szerintem ez nem olyan gáz. Most elbizonytalanodtam... :-)
Na szép! Én meg azt gondoltam, hogy épp ez nem valami rikító színű ponyva, hanem legalább kicsit beleolvad a környezetbe. Nem egyezik az ízlésünk. :-) Én arra gondoltam, hogy ezen csak átfúj a szél, nem teljesen vitorla. Bár tényleg nagy viharban lehet, hogy ezt is vinné a szél.
Mezőgazdasági boltban lehet kapni különböző sűrűségű árnyákoló hálót. Általában zöld, de lehet akár sárga, piros. Szerintem nézz körül ilyen webboltokban is vagy a legközelebbi gazdaboltban!
Használ valaki ilyesmit? Én árnyékot gondoltam csinálni vele sátor előtt. A napot fogja, és talán kevésbé kap bele a szél, mint egy nagy vászonba. Vagy nem jó ötlet?
Igen és ha holnap bejutok a "nagy" gépembe, onnan feltöltök néhány nappali fotót Divnáról, a néger fekete kislányról a vízben, a szigetről...
Basszus, de a foto egy dolog. Jön a ladik és teli van zöldséggel, gyümivel. Állsz a vízben, válogatsz, szebbnél szebb csodákat, őszit pl. és ott akkor megveszed, elfogyasztod. Jól van, kicsit olyan lányregényes a leírásom, de akkor is pompás a dolog!
Különben a divnai kempinget őrzik, nyista bemenni átöltözni v wc-re. Valahol érteni, védik az infrastuktúrát. És addig jó, míg nem települ vmi nagy szálloda v bármi oda...
2006-ban és 2007-ben voltunk a Divna kempingben. /Azta már ennek is 10 éve! :( / Mind a két évben csak beestünk és még volt egy-egy hely. Szerencsénk volt.
Divna kemping? Nekem azt mondták, hogy kb. 2 évre eladva az a pár férőhely:-) Egy kis protekció, ajánás????
Az biztos, hogy amikor a paradicsomról szó esik, Divna a kosárban van. Persze ehhez kell szeretni Horváto.ot. Nagyon...
Nem citálnám ide Caprit, pesze máris ezt teszem, egész más paradicsom, fantasztikus, látvány, víz, gazdagság... Többet láttam, de ez a kettő a No.1.
De Divna az a part és kis büfé és ahol a teherautó leszorított az útról, letérdeltem jobb elsővel a peremen. Szóval kaland és nem tudom: fürdeni fogok az idén is ott.
-----------
A néhany nagy viharból épp Peljesacon kaptunk, nehéz elfelejteni. Jöttünk Viganjból autóval, a kikötői bekötőn, aki látta tudja, egy mély lehajtás van, szóval annyira magas volt a víz, hogy imába foglaltam magamban, csak be ne ázzunk... mármint az autó elektronika -mert a sátrunk a kempingben... -de másnap megszáradt minden.
Szerintem sokunknak volt hasonló "élménye". Nekünk is. Peljesac, Divna kemping. Aki esetleg már járt arra tudja, hogy egy völgyben van közvetlen a parton. Természetesen éjjel jött a vihar. Nem volt kicsi. Nekünk szerencsénk volt - pedig azt hittem, hogy a vihar meg a hegyekről lezúduló víz visz mindent - és csak azt éreztük, hogy a sátor alatt hömpölyög a víz a felfújható ágyunk meg azt az érzést adta, mint a vízágyak. Hallottuk a szomszédokat merni a vizet, ütni a cövekeket. A 4.1-es Quechua kiállta a próbát. Azóta már többször is. Nem ázott be sehol. A rögzítését már akkor 200-220-as szögekkel és fakötésű alátéttel oldottam meg.
"Éjjel jött a zuhé." Gyakran így van, itt a fórumon is többen vagyunk, akik egy időben, egy tengerparti kempingben éltünk át ilyeneket. Túllógott a ponyva... apukám, olyan vihar volt pl., hogy a szél törte a fém rudakat! Elképesztő óriási eső. Befolyt az mindenhova, ahova csak tudott. Alád is, nem lehet megelőzni. Édes vizes pillanokat éltem át, amikor kalapáccsal a kezemben jártam xedszer körbe a sátrat, hogy megbontotta-e a szél vagy még nem. Sokmindent láttam, és bizony segítettünk egymásnak ismeretlenül is, mert a víz volt a legkisebb gond...
A kezdeti egész látóhatárt betöltő villámlások idején mindenki felkészül. Én is a létező összes fület, madzagot megerősítettem, kifeszítettem tutira, cölöpök újraverése, és persze totális összepakolás, hűtő be a sátorba, meg minden be a kocsiba stb. Jön a szél, villámlik, csodás/félelmetes... aztán mikor leszakad az ég, tényleg csak arra lehet gondolni, hogy basszus, ma egy különös élménnyel leszünk gazdagabbak:-) Jelzem, a köv nap mindenki szárítkozik, mert a víz annyi és annyira befolyik mindenhová, bármit tettél... és a víz a legkevesebb, mert sok kárt látni, aki nem tudott mit tenni, mert mégiscsak megbontotta a szél, rudakat tört, tárgyakat sodort, beáztak, alul felül, a viz a legkisebb lehetőségen is bejön. Viszont imádom, hogy másnap ragyog a nap, a tenger letisztul hamar, a hőmérséklete nemigen csökken. Megszáradunk... és valóban a ponyva alattunk 1 hét múlva is vizes itt-ott.
Nem lehet, hogy az aljfólia valahol túllógott a sátor ponyváján? Akkor az összes lecsorgó víz az aljfólia tetejére kerül, onnan meg a sátor alá. És még az a kevés esélyed is megszünik, hogy valamennyi lefelé szivárog és nem a sátorban köt ki
Itt bérelhető hűtőboxok vannak. Napi 3 euro, nem nagy pénz, de a 16 nap alatt majdnem egy hűtő ára. És az nem a sátrunkban van, hanem mászkálni kell hozzá.
És ez megmarad nekünk, a boxért pedig biztosan morcosak lennének, ha elkezdeném kiszerelni és hazavinni. :-)
Köszönöm, ez tényleg hasznos infó. Most egyelőre visszük a kishűtőt, most így is "kellemes" kiköltekezem, és még hol a vége. :-/
De később esetleg egy ilyenre is beruházok, ha úgy látjuk, hogy érdemes, a kettő együtt lenne a tuti, úgy útközben is, kempingben is lenne hűtés. És ez hordozható, a hűtő azért érdekes lenne vállra akasztva hordva. :-)
A hűtős témához csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy amihez keresel hűtőt, tehát hogy italt nem hűtenél, arra szerintem pont elég az Aldis. Tudni kell róla, hogy a Waeco gyártja, a környezeti hőmérséklethez képest, más gyártókkal ellentétben valóban -18 fokot tud. (meglepő, de 32 fokban a 14 fokos sör nagyon jó tud lenni.) Ha nem nyitogatja az ember ész nélkül, akkor az éjszaka nagyon le tud hűlni és az sokáig tartható komolyabb hőveszteség nélkül. Amire valóban nem alkalmas, az az, hogy pl. dobozos sört nappal lehűtsön, de pl. este berakod, akkor reggelre jéghideg lesz, persze másnap estére ebből a jéghideg állapotból valamelyest veszít.
A kibocsátott zajról pedig csak annyit, hogy napközben, tehát amikor van egyfajta alapzaj, akkor maximumon üzemeltetve egyáltalán nem tűnik fel, este pedig letekerve a potmétert is reggelre jól lehűt mindent.
Ettől függetlenül természetesen egy kompresszoros hűtő sokkal jobb, és talán 16 napos tartózkodás esetén én s azt választanám, ha van elég hely az autóban, de a tippet az aldisra pont egy olyan barátomtól kaptam, akik évente több hetet kempingeznek Görögországban és Olaszországban, de nekik megfelelt az aldissal megegyező paraméterekkel bíró WAECO is.
Azért a gázgrillen készülő ételeket nem írnám le. Lehetőség van arra, hogy vaslapon saját zsírjukban süljenek a húsok, ami a faszenes grill esetében általában nincs meg. A faszénen sült hús illata valóban feledhetetlen, de én nagyon szeretem a "gázgrill-illatot" is.
Vizitúrán kifogtunk egy izmos felhőszakadást. Jól felkészült cimborák raktak a sátor alá fóliát-azt a "takarófóliát" amit a barkácsáruházakban árulnak-oszt arra ébredtek, hogy áll a víz a sátorban. A többi sátor is sáros lett de ettől függetlenül azokban szárazon ébredtünk.
Nyilván sok múlik a domborzaton meg az eső intenzitásán/irányán is.
Nem tudom, hogy én írtam-e, de mi pont így jártunk a fóliával. Elég esős időszak volt és bizony a ponyva és a sátor közt állt a víz, és kezdtünk felázni. Ki kellett szedni a sátor alól.
Azóta vettünk olyan szövött anyagot, ami átengedi a vizet, azt tesszük a sátor alá, azzal semmi gond nincs.
Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja. Óriási a szabadság, ha kempingezel. A sátor méretétől függően elég nagy egyben fóliát, építkezési ponyvát stb. szoktam aláteríteni. Több darabból, egymást átfogóan is jó. Igen, volt, hogy a vihar után napokkal is maradt némi víz a fólia és a sátor között, de!: nem a sátorban! Védi a sátor alját is ill. szigetel. A holland tesó a szomszédban átverte a colöpöket is a ponyván, aztán eldobja. Én ismét felhasználom, amíg nem sérül. Különben mindenki tanul a másiktól. Évtizede náluk láttam, hogy a 20 cm acélszög és egy nagyobb alátét: ez a cölöp. És valóban: erősen tart, olcsó, ki lehet húzni a végén. Tehát van betonvas erre készített készletem és szögeim, ennél jobb cölöpök nem is kellenek a köves talajba. Aztán ehhez egy erős kapalács, amit sokszor adtam már kölcsön sokféle nációnak, mert kövekkel, aztán játék gumikalapáccsal a sziklás talajba beverni -hát nem az igazi:-)
Ezek mind csak ilyen kis technikai részletek, mindenki kialakítja a saját módiját.
Az állványos grillező "vitához" beszúrnám, hogy kérem, a kék tutira a legjobb! Mert azt láttam! Roppant esztétikus, sokoldalú, jól megy a tenger hátterű összképhez, elárulom pszichés hatását is. Fekvörendőr tekintete megváltozik, büszkére vált, amikor rápillant. Mitagadás a család részévé vált, náluk a lakókocsi árnyékában a sütő társaságában csodás halk szusszanással leheli ki lelkét a specko szlovák dobozos, és ebben a környezetben még árnyaltan finomabb.
Elősátorszőnyeg alá is meg be is. Csak qrv@ drága viszont szellőzik. Alá gondoltam még az árnyékoló hálóra. Különböző sűrűségű kapható. Az is szellőzik. Mezőgazdasági bótban kapható. Nem drága viszont olcsó.
Köszönöm a sátor alá fólia témában is a tanácsaitokat. Bevallom azért kérdeztem rá, mert én is azt terveztem, hogy vagy egy vagy több darabból erős fóliát teszek a teljes sátor alá.
De éppen itt a topikban régebben írta talán egy hölgy, hogy ők mennyire ráfáztak ezzel, mert látták az olaszoktól, hogy így csinálják, de nekik megállt a fólia és a sátor alja között az esővíz, és ott lötyögött. Azzal zárt a hsz-t, hogy nem szabad fóliát tenni a sátor alá.
Na, ez a hsz zavart engem össze, ezért kérdeztem rá.
Az egyértelmű, hogy nincs cipőben, papucsban bemászkálás a sátorba.
Egyértelmű /ezt sajnos nem említettem / a sátor alá takaróponyvát teszünk/védeni a sátrat a szennyeződéstől /
A kemping plédre gondolsz, valahol piknik pléd a neve.Ezt meg sem mertem említeni, hogy cipő, papucs le.Sátorban és lakóban egyaránt.Éjszaka bevinni mert elviszi a róka.
Bizonyára evidens, de megemlítem, hogy a sátor alá ugye a ponyva (pl építkezési, vastagabb) feltétlen szükséges! Nedvesség, eső, pára. Na jó, mind nedvesség. Aljzat egyenetlenség, bogár stb.
Belül remek és helytakarékos (szállítás szempontjából) az a pl. Decathlonos alul ponyva felül takarószerű izé, ami megint csak szigetel, de a járófelülete puha. Táborozó takaró? V mi a szösz a neve.
Ugyebár nem megyünk be "utcai" cipővel, de papuccsal se a sátorba... tehát kell egy valami, amire kiteszed a levett cipőt, papucsot.
Az a padlószönyeg jópofa, csak elgondolkodtam hova tenném... a hely: kincs!
A sátor szőnyegezéséről nagy "tippet" nem tudok sajnos adni. Az elöző sátorban műfű volt ami nagyon rövid szárú volt. A mostaniba vékony filcet vettem, még nem használtam.Az előtérbe és a háló részbe is teszek. Nem szeretem ha zizeg az alja, meg talán könnyebb takarítani.Az előtérnek és a hálórésznek is van egybevarrott alja.Jó lett volna eredeti "filcet" venni, ami nagyon ! jól néz ki mutatós, de kicsit húzos a ára.Hazatérés után érdemes jól kiszárítani, mert biztos párát magába szív. De ugyan így a sátorral is ezt teszem.
Általában nem szabad faszenes grillt használni, max. a központi kiépített grillezőhelyen. Zivogoscén a Dole kempingben minden este végigment egy tűzoltóautó (személy) és keresték a nyílt lángot.
Nekem van egy CADAC Carry Chef deLux gázgrill, azzal lehet főzni, grillezni, wok-ként használni stb. Nagyon szeretjük.
Köszönöm, akkor megkérdezem őket, hogy hogyan szabad. Valahol csak engedik, nekem az se baj, ha nem a sátrak között, hanem kicsit odébb, valami biztonságos helyen.
céklalé! Jó ötlet, köszönöm, eltöprengek rajta.
Másik, hogy látom, szépen le van szőnyegezve a sátor alja. Én is valami ilyet tervezek. Mire érdemes figyelni a szőnyegezésnél? Van jópár méter úgynevezett egyszer használatos padlószőnyeg csíkom kiállításokról, rendezvényekről. Hibátlanok, azokból akarok szabni a nappaliba és a hálókba is.
Általában a kemping honlapján írják, szabad-e grillezni. Én olyanba nem mennék, ahol nem engedik meg, három estéből kettőn biztos izzik a faszénparázs...
Szia ! Esetleg még egy ötlet. Írtam, hogy Hausmeister hűtöm van. A jobb hely kihasználás végett csináltam alá egy kis
asztalkát összecsukható lábakkal. Erre ragasztottam kb. 4mm vastag filcet, talán a rezonálást is megfogja. Ezáltal a hűtö alatti helyet is kitudom használni.Nem foglal sok helyet összecsukva a kocsiban, ráteszem a hűtöt.
Szép is mikor a kemény munka fáradalmait feledteti velünk az égő sátor látványának csodálatos varázsa.
Szóval csak óvatosan a sátor melletti grillezéssel!
Nagyobb kenpingekben nem tudom mi a szabály, mindig csak mini kempingekbe járunk, de ott általában van központi grillező, amit használhatnak a vendégek, illetve azoknak sem szóltak, hogy ne csinálják, akik saját maguk oldották meg a grillezést. Az egyik holland szomszédnak volt egy háromlábú derékig érő gázos grillezője különböző feltétekkel azon sütött-főzött húst, halat, egytálételt.
Más téma, a hűtővel egy darabig nem kínozlak benneteket, fellélegezhettek. :-)
Grillezés a kempingben. Horvátország. Szabad? És ha igen, akkor hol, hogyan, vannak ennek írott vagy íratlan szabályai? Szokásos kis faszenes sütögetésre gondolok, nem tábortűzre.
Kimentem, megnéztem, úgy látom, hogy a hátsó ülések külön-külön is kiszerelhetőek, nincsenek összenőve. Lehet, hogy csak a jobb hátsót szerelem ki, mert hosszú úton jobban szeretem, ha a fiam hátul ül, kicsit nagyobb biztonságban érzem ott. És ahogy méricskéltem, ha már az egyik ülést kiszedem, már úgy is sokkal nagyobb és jobb formájú a pakolóhely.
Köszönöm, ezeket jó tudnom. Bár most nem emellett döntöttem, de hátha később egy ilyet is veszünk. És végre elsőkézből tudom, hogy zajos vagy sem, eddig nem tudtam eldönteni, mert mindenfélét írnak róla. Hasznos tudni, hogy nem együttalvós kategória.
Ez tetszik! Még sosem láttam így, kiszerelt ülésekkel. Azt hiszem nem fogok kínlódni, hanem én is kiszerelem őket. Így a plafonig rettentő sok helyünk lesz, lehet kényelmesen pakolni. Ha így se férünk el, akkor valamit nagyon rosszul csinálok... :-)
Az aldis hűtőtáska 2x2 hetet ment folyamatosan Görögországban és voltak rövidebb bevetései is, az egyik épp ezen a hétvégén. Bírta. Zajos, a lakókocsiból is ki van tiltva de a működésével nincs gond.
:-) Jól esik a megerősítés, köszönöm. Persze én is megpakolom az útra, és jégakkunak a nekem bevált módon lefagyasztott uht tejeket használok, az úgyis kell majd ott. Letakarásra vigyázok, hátul szabadon hagyom. Tetejére esetleg kap egy vékony lapot, hogy védje, és akkor pakolónak vagy konyhai asztalkának kihasználható. Amennyire lehet, hűvös, árnyékos helyre teszem majd.
Szűz pedig már régen akarok maradni... :-)
Ui: Amit nem értek, az a vaskályha dolog, amiről írsz. Ha az autóban szállítjuk, és ott nyilván nincs bedugva sehová, akkor miért ontaná a hőt?
Hát aki ágyút visz magával, meg ekkora malacsütőt. :)) Szépen meg van rakva az autó. Nyilván a kisebb autó jár némi kompromisszummal, de sok függ attól is, hogy ki mit tart fontosnak magával vinni. Néha én is látok a kempingekben olyan dolgokat, amiket eszembe nem jutna magammal vinni, de a gazdájának biztosan fontos valamiért. Van aki egy motorral, vagy bringával és egy hátizsákkal, meg egy pici sátorral is elvan. Nem vagyunk egyformák és ez így van jól. A múltkor az egyik kempingben láttam olyat, hogy azóta is a hatása alatt vagyok. :) Valaki lakóautóval húzott maga után egy nagyobb lakókocsi méretű zárt utánfutót, aminek nyitható oldalai voltak és volt rajta egy rattan garnitúra asztallal, meg ebben szállítottak vala buggy féle járművet. :)))
Egyik évben egy holland segített kivenni. No ő is meg kérdezte mi van benne. Majdnem eldobta a röhögéstől mikor mondtam neki, hogy a mama.
De az igazság az, hogy a csónakmotor meg a tartozékok (horgony, üzemanyag kanna, mentőmellények stb.). Légmentesen szigetelt a szagok miatt. A gucsó meg a tetőbox elejében látható a saját zsákjában.
Ott a fa alatt nem nagyon éri eső, de ha esne akkor van ponyvám takarni. Viszont idén le lesz festve, (fehérre festve aztán letörölve, antikolt vagy vintage vagy mi a p@csa stílusban), mert jön rá egy kis tengerparti dizájn. (Szerinted kinek az ötlete?)
Jó a helykínálat! Nekem 3 ülés kell a gyerekeimnek... De, ha csak 4-en megyünk, akkor is, hát nem szaladhatok a boltba egy hideg sörért! (oly gyakran) A halpiac is reggel működik, a csevab a hentesnél, azért 2 adag jól jön, és eleve ne ezen kelljen törni a fejünket. De ezer változat van, nem csak a tengeren, itthon is.
A Thule Pacific 100-asa 360 liter, és sem nem túl nagy/és hosszú, remekül pakolható.
A Homasitánál nagyon vagány boxok kaphatóan féláron a Thule-hoz képest, viszont nem gyengécske tescominőségben. Bár...évi 1x2x az is tökéletes. Mondjuk a békazáraikat egy hevederrel megerősíteném, biztos, ami tuti.
Végtelenül sajnálom, hogy ilyen nagy fejtörést okoztam. :)) A Wagon R sokkal nagyobb belülről, mint amilyennek kívülről látszik, sok minden elnyel az a kis autó! Hidd el nem fogod megbánni, hogy nem a hűtőtáskát veszed meg. Inkább most legyen egy álmatlan éjszakád a fejtörés miatt, mint a kempingben 15 ezért mert azon kell aggódnod, hogy mi megy tönkre a hűtőtáskában reggelre. Sajnos abban nem tudok neked tanácsot adni, hogy melyik márkát válaszd, nem ismerem egyiket sem, de a linkekben a vásárlói vélemények egyik hűtő esetében sem rosszak. Szerintem nagyon nem lehet mellényúlni egyikkel sem.
Csak füleltem a hűtő témában, mert volt korábban egy nagy fejezet erről és vártam a fejleményeket. Szerintem jó a döntésed, a kis hűtőtáska, meg a kis hűtő olyan "izélni és szűzen maradni" kérdés. Magában hordozza az ellentmondást :-) A kétféle megoldásnak más a célja és mások a lehetőségei. Az egyik arra elég, hogy áthidalja az embernek az "otthon" lehűtött étele/ főleg itala és a parton történő elfogyasztása közötti időt. A másik pedig vásárlási, étkezési/ivási tényleges megoldás, például, hogy a reggel a halpiacon megvett halakat ne reggelire kelljen megenni, hanem majd ma vagy akár másnap estefelé megsütni. Arra is alkalmas, hogy a vajad, sajtod elálljon pl.7-8 napig, az egyszerre el nem fogyasztandó, felvágottad stb. mellett. Sőt igen kedvezően hűvösen ihatod a söröd, ha sikerül folyamatosan fenntartani a hideget benne. Vagyis nem pakolod naponta ismét teli lehűtendő cucokkal, ha vizszintben áll, le tudod takarni (kivéve a szellőzőbordákat), megvéded a közvetlen naptól stb.
Az tuti, hogy nagy helyet foglal és az is, hogy az autóban vaskályhaként viselkedik, ontja a hőt. Visznt mi teli szoktuk pakolni induláskor, a lapos hűtőakkuk v fagyasztott zacskóstej(bármi) a tetején és 12-14 órás utat simán kibír bedugás nélkül. Elkerülhetetlen, hogy ne pakolj rá, tehát nem kéne tűzhelyként viselkedjen az úton, persze az sem egészséges, ha letakarnád a hőleadó bordáit. Nagyon hasznos jószág, előnye sokkal fontosabb, mint a hátránya, hogy nagy és nehéz. Sokat javít a kempingezés konfortján, és nem mindig van (szabad) hűtőbox a kempingben v éppen bérelhető kishűtő. Otthon pedig tartalék/italhűtő funkcióra tökéletes, így már a drágasága sem fájdalmas.
Bevallom nekem előbb volt meg a hűtő és nemsokára a tetőbox, mert mint a korábbi irodalmi idézettel (dugás meg szüzesség) utaltam rá, a jóból soha nem elég:-)
Nektek is köszönöm szépen a tanácsokat. Hiszek nektek.
Összeállt bennem a kép, és végül a kompresszoros hűtő mellett döntöttem, remélem jól. Így ugyan nem lesz autós ládám, de lesz egy biztosan teljesítő hűtőm, sőt még egy pici mélyhűtőm is.
Még az is lehet, hogy szezonon kívül jobban ki tudom használni itthon normál hűtőként. Cserébe tovább küzdök az autóban a hellyel, de ez van, megoldom valahogy.
Az se tetszene, hogy a hűtőtáska mellett még hűtőboxot is béreljek, főleg, hogy a 16 nap alatt szinte egy hűtő árát kell kifizetni érte.
Na jó, annyira azért nem. ;-) Az egész estém és fél éjszakám ráment a töprengésre és neten keresgélésre, úgy beleültetted-ültettétek a bogarat a fülembe. Gugliztam, olvastam órákon át, aztán végül arra jutottam, hogy veszek egy rendes kishűtőt. Győztetek. :-)
Valahogy majd csak befér ez is az autóba, bár kezdek félni a sok és egyre nagyobb cucctól, a vége még tetőbox lesz, pedig meg akartam úszni... :-/
Ahogy olvasom, a normál hűtőt senki sem bánta meg, és előbb-utóbb mindenki annál köt ki, a hűtőtáska viszont határeset, erősen kompromisszumos megoldás.
A méret és bevallom az ár is zavart elsőre, de azután találtam két kishűtőt szerintem kellemes áron, az egyik csak 4 ezerrel több, mint az Aldis hűtőtáska. (Plusz ingyen házhoz szállítva, ami kényelmes dolog.)
Külső méretre (térfogatra) és teljesítményre ugyanakkora a kettő, de a Starlight automata leolvasztós, a Heinner nem, meg a Starlight mégiscsak olcsóbb. A Heinnerre 3 év a garancia, a Starlightra 2 év.
A kettő közül melyiket válasszam? Vagy elvileg tök mindegy?
Délután még terveztem egy Aldi hűtőtáska vásárlást holnapra, de most már lemondtam róla, megváltozott a véleményem, remélem jól döntök.
Ha beválik a döntésem és a hűtő, akkor ígérem iszom egy jéghideg sört a hűtőből a tiszteletedre a tengerparton! :-)
nekem van egy hasonlóm. A felvágott eláll benne, a kaját is benne lehet tartani egy napra, de csoda nem várható tőle, inkább szükségmegoldás.
Elsősorban arra jó, hogy a hosszú utazás során szivargyújtóra dugva szépen tartja a hűvöset. Ha viszont van a kempingben hűtő, akkor érkezés után mindenképpen azt használnám.
Ha kényelmes, kompromisszummentes hűtőt akarsz, akkor meg válaszd a mások által javasoltakat. Én kizárólag helytakarékossági megfontolásból maradtam ennél az egyszerű ládánál, és ahol lehet, bérlek hűtőrekeszt is mellé.
Ja, és persze az is számít, hol szeretnéd hűtőként használni: a hegyekben sokkal inkább oké, mint a tengerparti kánikulában.
Nekünk a a linkelthez hasonló felépítésű, de abszorpciós hűtőnk van (Waeco CombiCool CAB-40, abszorpcióst onnan ismered meg, hogy megy 230V, 12V és gázról is). Ez elvileg -20 fokot tud a kinti hőmérséklethez képest, fontos, hogy valóban vízszintben legyen felállítva (autóban út közben pl ezért is használhatatlan, meg azért is mert sok hőt termel).
Nem szoktam mérni a hőfokot benne, de eddig még nem romlott meg semmi sem (Horvátország, főszezon, sátorban), tejtermékeken kívül, mi sört, üditőt, felvágottat, és még nyers húst is szoktunk benne tárolni - utóbbi mondjuk általában védőgázas, és simán van, hogy egyik nap reggel megvesszük és csak másnap délután sütjük meg. Ha volt benne hely, még fél dinnyét is hűtöttünk már le vele.
Szia ! Ha szabad javasolnom a Hausmeister hűtöt. Sátorban használom 46 liter , fagyasztó nélkül . Kisebbet nem érdemes venni, kompresszoros. A hangja nem zavaró, a napi élelmiszereket szépen el lehet pakolni. Az abszorciós
hütő csendesebb, de a hatékonysága szerintem nem jó. A volt lakómban is úgy működött / kiválóan /hogy egy kis villanymotorral nyomattam rá a levegőt. Sátorban meg nem érdemes ezzel bajlódni.
Köszönöm szépen, az ötlet jó, és én is tudom, hogy egy ilyen az rendes hűtő, milyen teljesítményt lehet tőle várni, biztos, hogy a hűtőládák össze sem hasonlíthatók egy ilyennel. De sajnos azért csak nagyobb, a felhasználása kötöttebb, kevésbé kényelmes a pakolászása. Meg most tényleg csak 220-ról menne. De ha már van egy hűtőláda, akkor csak nem lenne rossz néha autóban is használni.
De elsősorban a mérettel van gondom. Ha létezne tényleg apró méretű -mondjuk fele ekkora kompresszoros, akkor egy percig sem gondolkoznék, mert bár kevés cucc férne bele, de tudnám, hogy az 40 fokban is hideg lesz. (Keresgéltem most, de én nem találtam nagyon kicsit.)
Csak hogy el tudd képzelni az expedíciót: egy felnőtt, egy kamasz gyerek, egy 21 kilós nagy sátor, egy felfújható kajak evezőkkel, hűtőtáska (ha veszünk), búvárcuccok, mindenféle sportcucc, roller :-), székek, asztal, úti konyha és konyhafelszerelés, kaják, napernyő, ruházat, meg a többi minden, ami kell 16 napra. Meg ami nem kell, de csak utólag fogjuk tudni, hogy nem kellett, mindez egy hatalmas suzuki wagon r-be beépítve. :-D
Nekem is van egy kompresszoros a lakókocsiban lévő abszorpciós mellé. Nagy melegben össze sem lehet hasonlítani a kettő hűtőteljesítményét. Az abszorpciós teljesítménye messze elmarad a kompresszorosétól, arról nem beszélve, hogy az abszorpciósnak kell legalább egy nap, mire normálisan áthűl.
Nem ismerem ezeket a hűtőket, így véleményt nem tudok róluk mondani, viszont én mást ajánlanék neked az igényeid alapján. Ha valóban csak 220V-ról szeretnéd használni, akkor én a helyedben inkább egy kisméretű kompresszoros hűtőt vennék. Igaz az kb 2 kétszeres árban van és kicsit nagyobb helyet foglal, ellenben az akkor is fog hűteni, (lényegesen jobb hatásfokkal), amikor a legnagyobb szükség van rá. Zajszintben sem sokkal vészesebb, mert az általad linkelt hűtőtáska 38dB, a kompresszorosok 41-43dB környékén "zajonganak".
Elektromos hűtőládával kapcsolatban szeretném kérni a tanácsotokat. Életünk első kempingezésére készülünk, és bár a kempingben van bérelhető frigo box, de én arra gondoltam, hogy abból a pénzből inkább vennék egy kis elektromos hűtőládát, amit később is használhatnánk.
A gondom az, hogy teljesen ellentmondó véleményeket találok a neten ezekről a hűtőtáskákról. Van, aki azt írja, hogy teljesen jó, más azt, hogy semmit sem ér, alig hűt. Egyik szerint nem hangos, másik szerinte használhatatlanul hangos. Ráadásul sokszor ugyanarról a típusról vannak ilyen tök ellentétes vélemények. Szóval jól össze vagyok zavarva. :-)
Amire nekünk kellene, az 220-ra kötve állandó jelleggel, hűtőként használni sátorban. (Ha hangos, akkor éjszakára hosszabbítóval betenném az autóba, hogy ott zümmöngjön.) Italokat egyáltalán nem akarok benne hűteni, csak kaja lenne benne, elsősorban bontott tej, vaj, virsli, felvágott, kolbász, zöldségek, meg elkészített kaja másnapra, hogy ne naponta kelljen főzöcskézni.
Két embert kell kiszolgálnia, úgy számolom, hogy egy 20-30 literes erre bőven elég kell, hogy legyen.
Tudom, hogy egy ilyen hűtőtáska nem pótol egy normál hűtőt, és nem is várom, hogy napokig elálljanak benne erősen romlandó dolgok, de még azt sem tudom, hogy amire nekünk kellene, arra jó-e. Itt a topikban visszaolvastam, és van aki nagyon elégedett, de máshol meg rosszakat is olvasok.
Ha bárki tapasztalatból tud mondani biztosat, annak nagyon örülnék, és ha esetleg konkrét bevált típust is tud, az lenne a csúcs!
Előre is köszönöm a tanácsotokat!
Egyébként ezt nézegettem, hátha nem a szokásos kínai minőség, meg hát 3 év garancia sem rossz dolog: (elnézést, de valamiért nem enged linket berakni :-/)
Igaz, hogy ennek a belső szélessége csak 165 centi viszont a hossza 223 így a colos pasid is ki tud benne nyújtózkodni.
Sátrat szaküzletben érdemes venni, nem a mall.hu-n meg egyéb, "mindentlehetkapni" oldalakon.
Én ragaszkodnék az aluminium rudazathoz, ha bringáztok akkor nem hátrány az egybeépített külső és belső rész, hogy esőben is fel lehessen állítani/bontani.
A vaude, hannah, msr, the north face sátrak drágábbak ugyan mint a dekás cuccok de nem nyúlsz mellé velük.
Nem tudom merre laksz. Pécsett a decathlon elött lehet felállított sátrakat vásárolni. Továbbá Szentendre felé a főúton is van egy bolt , azt hiszem a mountex /lehet, hogy rosszul írtam /ott is láttam kirakva sátrakat.
Pécsett a Makai István úton. Egész jókat láttam. Egy telefont megér.
Kicsit túlliheged. Nézzél már annyira épeszűnek, hogy ha egy biciklitúrára keresnek kupolasátrat, akkor nem veszem számba az Everestre való expedíciós sátrakat is, rendben? Ahogy a teszkóst sem.
Ha van jobb sátorötleted, szerintem szívesen veszi az érdeklődő, és akkor kekeckedés helyett hasznosat is írsz.
"Sátrat szeretnék venni, két főnek, három személyeset, elsősorban hazai ill. környező országokban használatra, nem magashegységbe. Autóval, bicajjal szállítanánk, egy alkalommal 3-7 éjt használnánk."
Erről beszélünk, amit kérdezett. Tehát vegye, ami nagyobb/jobban tetszik/pénzben megfelel. Majdnem tök mindegy melyik lesz.
Szerinted miért van az, hogy ötezertől ötszázezer forintig lehet kupolasátrakat venni?
Lehet, hogy azért, mert az alábbi szösszenetet az információhiány és nem a tapasztalat iratta meg veled?
Egy kupolasátornál szempont a felhasznált anyagok minősége, a méret és a méretarányok, a rudazat anyaga, száma, elvezetése, a felállíthatóság(amit expedíciós célra terveznek, annál előny, ha egyben tudod felállítani így szakadó esőben nem ázik el a belső rész mielőtt a vízhatlan külsőt ráborítanád.
Amit komoly igénybevételre terveztek annak bírni kell a viharos szelet, sem a rudak, sem a "ponyva" nem adhatja meg magát, jellemzően több, egymást sok helyen keresztező rúddal készülnek.
Van ott trükk elég, hidd el...nem ér véget a kupolasátor az ötezer forintos egyrétegű tescos kínainál...
Nem tudom, mik voltak azok a kritériumok, amelyek alapjánnem tartottad megfelelő minőségnek. Egy kupolasátor nem rakétatechnika. Kell hozzá egy vízálló anyag meg pontos varrás, oszt jó napot.
ennek a quechua megfelel, van két különböző kupolasátram onnan, kutya bajuk. Ahogy volt nagy családi sátram is, az is teljesen jó volt.
Ami a méretet illeti: lehet, ezzel kellett volna kezdened. Ez esetben nyilván a leghosszabb a legjobb.
De még egyszer: a milyen sátrat?-kérdés a nagy családi sátraknál kezdkomoly fejtörőt jelenteni a változatos igények és megoldások miatt. Egy kupolasátornál kapsz 4 nm-t vászonnal fedve és kb. ennyi.
Ami érdekes lehet még, az az előtér megoldása, ebből a szempontból nekem ez szimpatikus:
Ezek a kicsi sátrak mind kompromisszumosak, méret, vizállóság stb. szempontból. Árban azt kellene megvenni, amelyik a legjobban tetszik és amennyire pénted van. Ha meg nagyon nagy az ember, és tuszkolni kell... akkor gondolkodni kéne a cserén.
ráadásul az 1,9 x 2,0 m belső térbe a pasimat cipőkanállal lehetett csak behelyezni (lába, feje a sátorhoz ért fekve), ez volt a másik ok, ami miatt a decathlonost kivettem a kosárból :)
Köszi a gyors választ! A decathlonos sátorban biztos vagy? Ez az egy volt, amit személyesen is meg tudtam nézni, és nem voltam lenyűgözve a minőségétől, így ezt ki is zártam.
Sátrat szeretnék venni, két főnek, három személyeset, elsősorban hazai ill. környező országokban használatra, nem magashegységbe. Autóval, bicajjal szállítanánk, egy alkalommal 3-7 éjt használnánk. Mivel manapság már nagyon sok (számomra) új márka van, és nem is lehet őket mind megnézni felállítva a szaküzletekben, nagyon számítanék a tapasztalataitokra, véleményetekre, akár csak a márkákat illetően, vagy konkrét konstrukciókkal kapcsolatban is.
Legfontosabb szempontjaim voltak: megbízható minőség, tágas terek, legalább egy rakodótér, tök jó, ha átszellőztethető, max 3,5 kg környékén jó lenne maradni a biciklis túrák miatt.
Hát ha 50-től 120 mbar-ig szabályozható, akkor gondolom, hogy a minimum állásban 50 mbar-ra, maximum állásban 120 mbar-ra szabályozza le a nyomást. Tehát próbáld meg a - irányába eltekerni ütközésig, akkor elvileg 50 mbar nyomás lesz.
Felhívtam a lyonkert.elküldtem nekik a hűtő adattábláját és azt mondták hogy, 50 Mbaros kell hozzá!vettem hozzá eg 50-120 bárig állíthazo nyomáscsökkentőt, de honnan tudom hogy hova állitsam..mert a + és - on kivül semmo jelzés nincs rajta hogy pl hol az 50 mBar ...
Igen kell. Attól hogy a palack kicsi a nyomás még igen nagy is lehet benne. A palackban a nyomás a környezeti hőmérséklet függvényében igen széles határok között változik. Nagyobb melegben egy 2 kilós palackban is lehet 10-15 bar nyomás. A hűtődnek folyamatos 30-mbar nyomás kell, ezt biztosítja a nyomáscsökkentő.
A révfülöpi valószínűleg egész Magyarország egyik legjobb kempingje. Révfülöpön van a családnak nyaralója, így szentségtörés lenne ott táborozni, de kíváncsiságból mindig bebiciklizünk. Nekem csúcsszezonban kicsit zsúfolt és hangos, de lehet, hogy csak az irigység beszél belőlem😊
Eladóvá vált szeretett sátrunk, Quechua T6.2 XL air. 4 alkalommal használtuk, tökéletes állapotban van. Ez még az a fajta, amelyiken mindkét oldalán 2 felnyitható ajtó van. Két hálófülkés, 6 személyes. Mi hárman használtuk és nagyon szerettük, tágas, kényelmes, sok szellőzővel és rovarhálóval látták el. Az eladás oka, hogy szert tettünk egy Outwell sátorra.
Kistarcsán megnézhető, igény esetén fel is tudjuk állítani.
Az semmiképpen sem lett volna jó, ha ingatlanfejlesztők kezére játsszák át a kempingeket és bezárják azokat. Reménykedjünk benne, hogy megmaradnak a kempingek és valóban fejleszteni fogják azokat. Sokra rá is fér, mert igencsak le vannak pukkanva. Nekünk a Balatonon a révfülöpi kemping az etalon, ha csak arra a szintre felhoznák a többit, már az is jó lenne.
Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni. Vettem egy dometic 2200 Egp tipusú hűtőt.Gázcsonk van rajta, ami menetes 12,5 mm erre szeretnék kötni egy kis 2 kg / nettó/ kempingpalackot ennek a menetes része 16 mm széles és balmenetes. A kérdésem az hogy nyomáscsökkentő kell e hozzá, vmint milyen csatlakozó idomokat vegyek hozzá.Köszönettel Zsolt
Nincs mit, mondjuk ez a sztori is megérne egy misét, mert az SCD group mögött ismeretlen angol, vagy talán luxemburgi befektetők álltak (egy székhely-szolgáltatónál bejegyzett cég konkrétan), mégis elég jól futott a szekér, iszonyatos mo-i hitel, stb., ezért is gondolom, hogy a háttérben valójában magyarok álltak (a cégnév ismert magyar milliárdosok családneveinek kezdőbetűit jelöli, na jó, visszafelé olvasva). Ez csak gyanú (azért nem csak a névből gondolom a fentieket), de ha így van, akkor gyakorlatilag elitünk tette tönkre a balatoni kempingek jövőjét is, mert pl. Szepezd esetében már nincs visszaút. De az Akali kemping felét is ingatlanfejlesztőknek adták el. Mondjuk lehet, hogy ha végigviszik a tóparti ingatlanokkal amit elterveztek, rosszabbul jártunk volna, ki tudja?!
Valamikor a 2000-es évek közepén, de még a válság előtt az SCD group felvásárolta a Balaton-parti kempingeket, pontosabban azok tulajdonosait, a Balatontouristot, a Siótours-ot és a Zalatours-ot (lehet, hogy volt még más is, vagy nem pontosan írtam a neveket.) Többszáz milliárdos befektetést terveztek, de végül csődbe jutottak. A cég felszámolás alá került, a kempingeket pedig megpróbálták a felszámolók értékesíteni, némelyiket másodszorra-harmadszorra sikerült. Pl. a balatonfüredi így került a helyi önkormányzathoz, a vonyarci, a keszthelyi és a berényi pl. egy kempingeket üzemeltető céghez, de a szepezdit is megvették, sajnos itt apartmanokat kívánnak építeni. Valahogyan az üzemeltető cég maradt a Balatontourist, ez túlélte, gondolom nem volt ingatlanvagyona, csak üzemeltetett. Vélhetően ez a része jól működött, így az új tulajok is maradtak a BT kötelékében.
Lehet, hogy zlatyB kollégának van igaza, mert az előbb belinkelt cikkben ezt írják.
A közlemény szerint a Balatontourist céghez az alábbi kempingek tartoznak:
három önkormányzati tulajdonú: Balatonfüred, Révfülöp és Balatonberény
kilenc magántulajdonban lévő: Siófok és Zamárdi, Balatonakali, Balatonszemes, Keszthely, Siófok, Fonyód, Zamárdi, Zalakaros.
De, ha önkormányzati, illetve magántulajdonban vannak a kempingek, akkor mi a Balatonturisté, ezt nem értem. Ha valaki érti, kérem magyarázza el nekem. :)
Szia, a Balatontouristos kempingek gyakorlata is eltérő, mert nem egy tulajdonban vannak. Egy éjszakára nem lehet parcellát foglalni, de hacsak nem főszezonban érkezel, találsz üreset. A parcella árában benne van az áram díja, de sátorral talán jobban megéri a szimpla sátorhely. Persze itt nincs lekerítve saját placc, viszont főszezonon kívül általában megfelelő hely van mindenkinek. Ez persze kempingenként is eltérő, mert pl. a révfülöpi nem érdemtelenül, de nagyon felkapott, kevés a szabad hely, de az általam is nagyon kedvelt vonyarciban mindig találsz helyet. A déli part kempingjeit sajnos nem ismerem...
ha csak leugrasz, vagy bringázol, akkor érdemes csak kis sátrat vinni, amit pár perc alatt felállítasz vagy összeraksz. Arra meg mindenhol van füves placc, ami nem parcella, és nem kell foglalni.
Kempinghelyek igénybe vétele esetén az ár mindig 2 részből, területhasználati és személyi díjból áll.
12. Mit jelentenek az ártáblázatban látható árkategóriák?
Kissátor = kerékpárral vagy gyalog érkezők részére, akik áramcsatlakozót nem igényelnek, és kicsi (2-3 személyes) sátrat állítanak fel.
Sátor+jármű = autós sátorhely ár: sátrazó, autóval, vagy motorkerékpárral érkezők részére, akik áramcsatlakozót nem igényelnek, vagy azok a kerékpárosok, akik 5 m²-nél nagyobb sátrat állítanak fel.
Sátor+jármű+áram = autós sátorhely ár árammal: ebbe a kategóriába tartozik a sátras utánfutó, a 8 m2-nél nagyobb sátor és olyan sátrak, amelynél áramcsatlakozót kívánnak igénybe venni.
Lakóautó/lakókocsi ár = lakóautó, vagy autó + lakókocsi területhasználati díját tartalmazza.
Parcellaárak = tartalmazza 1 autó, 1 lakóegység (lakókocsi, lakóbusz vagy lakósátor), 1 kis sátor és 1 áramcsatlakozás díját.
Mi tavaly a Révfülöpi kempingben voltunk. A kemping teljesen rendben van, tiszta, kulturált, valamint remek kiindulópont a környék felfedezéséhez (pl. Káli-medence, Tapolca, Badacsony stb.).
még egy kérdésem lenne. előfordulhat, hogy 1 éjszakára nem lehet parcellát foglalni?
olyan is felvetődött nálunk, hogy amikor igazán jö idő van, lemegyünk fürödni, de hogy este ne kelljen hazajönni fáradtan egy kempingben töltenénk el sátorba az éjszakát.