Keresés

Részletes keresés

Petya 01 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2319
Sziasztok!

Oktober kozepeig a lakotarsunk magyarorszagon tartozkodik es igy addig uresen all a szobaja. Sajnos emlitett idotartamig nem tud hozzajarulni a kozos lakberhez. ( lakasunk Sintratol 3km-re Lisboatol pedig 18km-re van) Ha kozuletek esetlegesen van valaki aki fenti idotartamban tervez portugal kiruccanast az kerem jelezze itt a forumon.
Abban az esetben ha idom engedi elidegenveztnem (termeszetesen ingyen :D ) , meg/bemutatnam a kornyeket es szallast biztositanek ( nagyon kedvezo aron )

Minden jot Nektek, Udv
2007pt Creative Commons License 2007.07.18 0 0 2318

Quilla!

 

Köszi a választ, már meg is találtam :)!

 

Szia!

foldimiki Creative Commons License 2007.07.18 0 0 2317

Sziasztok!

 

Ha van valakinek lonely planet útikönyve Portugáliáró és attól megválna, az jelezze, mi megvennénk. Angol vagy spanyol nyelvű is OK.

 

Köszi előre is

quilla Creative Commons License 2007.07.18 0 0 2316

Frankfurtban szinte teljesen szabadon mozoghatsz, de piszok nagy a repter igy ha sok idod van atszallasig akkor is erdemes a cel fele tendalni, mert tenyleg nagyon nagy. Amugy az egesz szinte egy nagy tranzit, mesz amerre latsz :) Gyerekem a fenyalagutat a mozgojardakkal preferalja leginkabb, az tenyleg jo szorakozas :)

Portobol Bragaba vonattal igen, az urban az vonat, de amit belinkeltel az a busztarsasag oldala, az nem ugyanaz. Ez a vonatok honlapja: http://www.cp.pt/cp/displayPage.do?vgnextoid=87cbd5abe2a74010VgnVCM1000007b01a8c0RCRD

es a menetrendet meg itt tudod keresni, nagyon suru a kozlekedes, van mibol valogatni: http://www.cp.pt/cp/searchTimetable.do

Előzmény: 2007pt (2315)
2007pt Creative Commons License 2007.07.17 0 0 2315

Sziasztok!

 

Ismét összegyűlt egy kisebb csokor kérdésem:).

 

Tudna valaki segíteni abban, hogy frankfurti átszállásnál mennyire lehet szabadon mozogni a reptéren? Tehát az ellenőrző kapuk mögött kell maradni, vagy lehet erre-arra menni?

 

+Hogyan lehet eljutni Portóból Braga-ba?

Azt olvastam, hogy suburbano-val a legcélszerűbb menni. A www.stcp.pt oldalt már nézegettem, kinéztem a Linha Minho-Braga-t, de a menetrendre kattintva csak a Sao Frutuoso megállóhelyig találom az időpontokat...és nem Braga-ig.

 

Köszönet az infókért!

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2314
Sintra vonattal 1,60 euró/fő oda-vissza <--- Ez eleg furan hangzik, szerintem elszamoltal valamit...
Előzmény: vilagutazo_averzio (2313)
vilagutazo_averzio Creative Commons License 2007.07.12 0 1 2313

sziasztok,

 

tegnap du érkeztünk haza Portugáliából. nem igazán olvastam végig azt a sok hozzászólász amit a távollétünkben írtatok, de itt egy kis beszámoló, árakkal, nevekkel:

1. 2. éjszaka: Lisszabon Pensao Portuense, totál jó helyen 55 euró/éj/szoba reggelivel. első nap mi gyalog nyakunkba vettük a város, piac, és egy csomó nevezettesség gyalog Belémig. vissza busszal. helyi közlekedés a buszon váltott jeggyel 1,60 euró. szerintem megtehető, élvezhető, már akinek nem esik nehezére egy kis gyaloglás. a szálláson nagyon kedvesek, segítőkészek és rendesek voltak. segítettek buszt keresni Portimaoba, menetrenddel, állomáshoz való kijutás, stb.

3. - 6. éjszaka: Portimao Residencial Arabi 45 euró/éj/szoba. az út Portimaóba rede-expressos-szal 3óra50perc 16,50 euró/fő. Portimao környékén Lagos 2,50 euró/fő/oda vissza - ami alég túrista központ - szép, de nekünk nem annyira jött be. Silves, nem tudom pontosan mennyiért, de tök jó buszközlekedéssel. Cabo Sao Vicente kb. 6-7 euró oda-vissza 2 főre, ezt sem tudom pontosan. hajókázás a barlangokhoz, nem olyan mint azon a fotón amin mutatnak, de nagyon megéri, 15 euro/fő. ha igazi halas étterembe akartok menni, csak Portimaot javaslom, régi halász negyed a híd alatt. bicóbérlés 1 óra 4 euró, 1 nap 8 euró/2 fő.

7. éjszaka: szintén Lisszabon uaz a szállás uannyiért. visszaút EVA-val, rapid 17,50 euró/fő 3 óra. Sintra vonattal 1,60 euró/fő oda-vissza, ott megéri gyalogolni, mert azt is látod amit, buszról a sok túristától nem.

nem akarok közhelyeket írni, h milyen szép az óceán, meg a sziklák és milyen szép és hideg a világvége, mert leírhatatlan. mint az sem, h milyen a légkör és az emberek. látni kell, és részt venni benne. ÉRDEMES

mi nem váltottunk ki Lisszabon-kártyát és nem látogattunk múzeumokat, nem béreltünk autót, mert nem erre voltunk kiváncsiak, hanem a való életre, amennyire csak lehet... olyan éttermet választottunk és úgy közlekedtünk, ezért is választottuk Portimaót, és nem a Praia de Rocha óceánparti szállodasorát... de ha vkinek ez az igénye, akkor ezt a szállodasort válassza, mert csodaszép, és full szolgáltatás van.

 

ha vkit érdekel még egyéb részlet, amit le lehet írni, szóljon és írok róla bővebben.

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.12 0 0 2312
Mar valaszoltam e-mailben neked, de vegulis leirhatom megegszer hatha valaki masnak is kellene :)

Vonattal el kell menni Sintra-ig Lisszabonbol (Sete Rios, Entrecampos vagy
Roma-Areeiro (2-es vagany) megalloktol :)).
Ott a helyi tomegkozlekedes
- SCOTTURB busztarsasag, 403-as busz ami Cascais-ba megy, visz el Cabo da
Roca-hoz.
Elvileg letezik valami Day-Rover Ticket amivel le lehet ott szallni,
korulnezni es utana Cascaisig tovabb folytatni az utat.
Előzmény: GaiusCaesar (2310)
perissa Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2311
Szia....Ti mikor indultok?...mi szept 3-án.....
Előzmény: GaiusCaesar (2310)
GaiusCaesar Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2310
Sziasztok. Aki ismerős Lisszabon és környékén segítsen legyen szíves. Szeptember elején megyünk néhány napra. A repjegy és a szálló már megvan, azonban sehol nem sikerül annak nyomára bukkannom hogy milyen módon/milyen állomásról tudok a fővárosból eljutni Sintraba, és a Cabo da Rocahoz. Ezek tekintetében a legdrágább útikönyben sem találtam iránymutatást. Köszönöm szépen előre is.
quilla Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2309
Ha szerencsetek van azert kifoghattok 20 fokos napsuteses marciust is, volt mar ilyen is, de azert talan a szel meg az eso eselyesebb... otthonihoz kepest mondjuk nagyon hideg nem szokott lenni, de a szel meg az eso az vacakka teheti.
Előzmény: simon_doyle (2304)
tidzsebp Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2308
Köszönöm szépen a gyors segítséget!
Előzmény: Törölt nick (2306)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2307
hideg, szeles.
Előzmény: simon_doyle (2304)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 2306
Lisszabonban csak egy allomas van, Sete Rios.
http://www.rede-expressos.pt/0010.asp

ISBOA e FIGUEIRA FOZ (203 kms)

Partida: 08:30 h Chegada: 11:30 h
Preço: 11.20 €
Frequência : Diariamente
Előzmény: tidzsebp (2305)
tidzsebp Creative Commons License 2007.07.09 0 0 2305
Sziasztok! Van esetleg információtok arról, hogy melyik Liszaboni buszállomásról inulnak a rede expressos buszai figueira da foz-ba? Segítségeteket előre is köszönöm! Üdvözlettel: tj 
simon_doyle Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2304
sziasztok! a jövő évben a húsvétot lisszabonban szeretnénk tölteni, csak az a gond, hogy 2008-ban húsvét márc. 23-ra esik. szóval elég korán. akkortájt milyen az idő lisszabonban?
pécsi hornet Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2303

Spektrum:

Július 12. (csüt): 16:35: Irány a Földközi-tenger! Porto, Lisszabon,

ismétlés, péntek, szombat

1 hétre rá, ugyanitt, Algarve+ Sevilla a következő részben...

papa_maci Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2302

Halihó! Nekem sem Bragancán keresztül javasolta csak mi megyünk úgy. Onnan Spo.-ba. León, Burgos, Pamplona...stb stb.Menjetek nyugodtan, igen,  Salamancában is voltunk. Spo.-ban nagyon jó utak vannak.Olyan minőségüek az autóutak mint nálunk kb az M1.-es. 13.-án érünk Portóba. "A MI" autonkkal. Talizhatunk ha gondoljátok. Válaszolj ha ezt még megkapod.Én még holnap megtudom nézni a neten. Aug.21.énél hamarabb nembiztos hogy net közelbe kerülök,Ha igen akkor jelkezem. Jó utat, jó nyarat.

sziasztok

Előzmény: ginkgo biloba (2300)
2007pt Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2301

Szia!

 

Valószínűleg Kondor Lajos SVD verbita atyára gondolsz, aki Fatimában szolgál.

www.pastorinhos.com (magyarul is)

 

És a Magyar Kápolnára, amihez a Magyar Kálvária vezet fel.

Előzmény: papa_maci (2299)
ginkgo biloba Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2300
Haho! Mostmar az utolsokat rugom elokeszuletek ugyeben, ezert maradtam el a valaszokkal. Holnap reggel indulas, hurra! P_maci, lehet, hogy veletek talalkozunk Portoban vagy Lisszabonban. Nekem az utvonaltervezo nem Bragancan keresztul javasolta a visszautat, hanem L-tol EK-re Spo-on at (Salamanca utiranyban). Ott autoutak vannak nagyreszt, nem autopalya. Mit gondolsz errol? Azok milyenek? Ti tavaly talan jartatok arra. Nem tudom, tudsz-e meg valaszolni, mielott mi lelepunk. En ma este meg 1x belenezek a forumba, hatha irt valaki... Nektek is jo utat! Tapasztalatokrol majd irunk augusztusban:-)
Előzmény: papa_maci (2295)
papa_maci Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2299

Valaki!

Segitséget kérek ! Sürgős!

Kaptam itthon egy " megbízást" ha már Portugáliába megyek. Tudvalaki mondani valamit arrol,hogy Fátimában létezik állitolag valami "Magyarok kápolnája" ahol magyar pap "dolgozik"?

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2298
+egy kérdés: Úgy általában milyen a távolsági tömegközlekedés? Azt hallottam, a buszok olcsóbbak. Alapvetően jól kiépített a dolog és kiszámíthatóan közlekednek a járatok?

---> Igen, olcsobb es kiszamithatoak, jol kiepitve. : http://www.rede-expressos.pt/



U.i.: A lisszaboni reptérről hogy jutok ki Odivelasba? (metró...de előtte melyik busz?)

Megallo a repteren: AEROPORTO (Carris) (89 m)
Elkapni a 91-est - irany Cais Sodré (Carris)
Leszallni a: ESTAÇÃO ENTRECAMPOS
Ott elkapni a metrot: ENTRECAMPOS (Metro) (199 m)
Sarga vonalon - irany ODIVELAS (Metro)
ODIVELAS

amugy a http://www.transporlis.sapo.pt/calc_percursos.cfm?l=uk (angol nyelven, ha valaki portugalul szeretne akkor http://www.transporlis.sapo.pt/calc_percursos.cfm?l=pt ) oldalon megtalalhato minden info nagy Lisszabonrol (benne Sintra, Cascais, ilyesmikkel).
Előzmény: 2007pt (2297)
2007pt Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2297

Sziasztok, üdvözlöm a társaságot!

 

Már jó ideje több-kevesebb rendszerességgel olvasom a hozzászólásokat. Néhány kérdésem is lenne, mivel reményeim szerint rövidesen (augusztus) portugál földre teszem a lábam.

Tudna valaki ajánlani olcsó szállást Guimaraesben, Vila Nova de Foz Coa-ban, Evoraban, Sinesben/Setúbalban, ill. Nazaréban?

 

A többi helyen megoldottnak látszik a kérdés, de ezeken a helyeken egyelőre még nem találtam szállást.

Tudja valaki, hogy az ifjúsági szállókban kell valamilyen kártyát/tagságot bemutatni, vagy mehet bárki szállóvendégnek?

 

+egy kérdés: Úgy általában milyen a távolsági tömegközlekedés? Azt hallottam, a buszok olcsóbbak. Alapvetően jól kiépített a dolog és kiszámíthatóan közlekednek a járatok?

 

Köszi a válaszokat & minden praktikus infót!

 

U.i.: A lisszaboni reptérről hogy jutok ki Odivelasba? (metró...de előtte melyik busz?)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2296
hehe igen, a tesomek is azt szoktak :D
Egyszer meselte hogy valahol betertek egy henteshez, es kertek szalamit.. "nem roff-roff hanem csip-csip" es meg mutogattak is kezzel-labbal :D Megneztem volna! hehehehe :-)
Előzmény: papa_maci (2294)
papa_maci Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2295
Szia! Ha csak Setúbalig mentek akkor tekintsd tárgytalannak a hozzászólásomat. Legalábbis ami a "déli területek"-et illeti. De a Lisboa camping tuti nyerő. Mi lemegyünk egész Olháoba. Onnan húzunk majd haza felé.Északi irányba Bragancán keresztül!
Előzmény: ginkgo biloba (2280)
papa_maci Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2294

Szia Fornalha!Bocs hogy egy kicsit lassan reagálok de csak a melóhelyemen van net kapcsolat, otthon még nix. Mailt olvastam, köszönöm, és megtisztelő. Ami "fontos" volt azt megjegyeztem, arra az esetre ha nagyon muszály lenne. :) Lehet hogy élni fogunk egy esetleges találkozás lehetőségével,még nem tudom. A nyelvvel nincs gondunk mert egyátalán nem beszéljük. Sőt mást se a magyaron kívül. Mi "inter-europánúl" beszélünk!! / kézzel-lábbal :))) / eddig még nemvolt belőle gond, a nagy röhögéseken kivül.Meg szótár sem nagyon kell hozzá.:) 

Már alig várom hogy lássam az ocejjjánt. :)

 

Üdv: P.maci

  

quilla Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2293

En kestem mar le transzfert 2-3 oras atszallasi idovel, 7 orat ultunk Frankfurtban a gyerekkel :) De olyan is volt mar, hogy epp a beszalasra ertem at a transzferhez ugyanekkora atszallasi idovel. Ha ez egy cegen belul van akkor oke, visznek a kovetkezo geppel. Ugyanezt az attrakciot csomagatcsekkolassal mar nem tudtam volna lejatszani (plane ha uszik a masodik repjegy emiatt)... meg hat extra macera ulni a pakkokon, szal en lehetoleg egy tarsasaggal megyek vegig.

De low costnal sem kell mindig atcsekkolni a csomagot, jottem egyszer Becs-Palma, Palma-Porto vonalon AirBerlinnel (Becs-Palmat Laudaair repuli) es a csomagok direktben mentek, nem kellett atcsekkolni, es kaja is volt mind a ket repulon. Szoval meg ott is vannak kivetelek.

A Tap-ra azert irigykedem, mert egy felszallas, egy leszallas es celba er az ember. Ez nekem maga lenne az alom :o)))

Előzmény: Törölt nick (2292)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2292
Hat igen, gyerekkel tenyleg huzos! A transfernel viszont aggodni nem kell hogy az ember lekesi a masik gepet, mert altalaban tobb mint 2-3 ora van a ket jarat kozott..
(Ezert nem is megfelelo gyerekekkel, mert hosszu es faradsagos utazas, a repteren semmit nem lehet csinalni, ulohelyek alig vannak egy-egy delutanon, inkabb a foldre lehet letelepedni... kenyelmetlen es unalmas)

Azt tudni kell hogy az olcso jaratoknal mindig fel kell venni a csomagot, "transfer" valojaban mint olyan nem letezik, mert mindig be kell csekkolni. Helyet nem adnak, erkezesi sorrendben lehet elfoglalni az ures szekeket a repulon, de persze senki nem fog allni :D
A gyerekeket, idoseket, mozgasserulteket elore behivjak prioritassal, illetve lehet vasarolni is priority beszallast (RyanAir-nel).
Sok hatranya mellett az a legelso es legszembetunobb jo hogy olcso. Meg akkor is ha Pozsonybol 2 orara van Mo., de mint mondtam van WizzAir Hahn-bol Budapestre rogton, mindennap. (www.wizzair.hu) Azt viszont LEHETETLEN megoldani hogy az embernek ne kelljen a repteren v. olcso motelben toltenie az ejszakat, mert a Budapestrol indulo jarat 17h korul er be Frankfurt-Hahn-ba es mindennap reggel 6.30kor Portoba / 6.50kor Faroba indul a RyanAir jarata. Visszafele mar "kellemesebb" valamennyivel, mert 9.50kor indul Farobol pl., beer 14h korul Frankfurt Hahn-ba, es 17-19h korul indulnak a repcsik Bp-re/Pozsonyba.
Engem a barataim elvittek Pozsonyba, 2,5h-s ut volt nem autopalyan. Nagyon rendik voltak, ez utoljara fordult elo (es eloszor) hogy Pozsonyba erkeztunk/-bol indultunk.

A kozvetlen jarat Lisszabonbol a TAP, allandoan kesik :) es pl. en mar most lefoglaltam dec. 21-re a jegyemet: 240 euro. Szept. 30-ig kell kifizetnem. :-) maga a jegy 140 euro, a tobbi mind illetek.
Előzmény: quilla (2291)
quilla Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2291

En mar oregszem, es tobb bajom is szokott lenni ezekkel a fapados kanyarokkal :) Az elso mindjart az, hogy Pozsonyig is el kell jutni, ami egyreszt ido, masreszt penz... a masodik, hogy gyerekkel ilyen macerakat nem csinalok mar (persze aki felnotekkel utazik csak es kalandvagyo annak abszolut oke), a harmadik, hogy ha legitarsasagot kell valtani az eleg lutri, mert ha egyik kesik es ember lekesi a csatlakozast akkor ugrott a repjegye is :(

Sajna ott tartunk most, hogy az egyetlen hasznalhato legitarsasag innen Portobol haza a Lufthansa... marcius ota mar az AireFrance sem jar ezen a vonalon, mert Porto Parizst bevettek a low cost tarsasagok :( Irigykedem Liszabonra, hogy van direkt jarat... hogy en hogy utalok repkedni! :) es muszaj duplan...

Előzmény: Törölt nick (2290)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.04 0 0 2290
En ajanlani tudom a Pozsony - Frankfurt Hahn - Faro utat, nagyon olcso ( a pozsonyi repter fantasztikus, tok keves adot es illeteket kernek, ugyanugy mint Frankfurt-Hahn-ban). www.ryanair.com
Mi ketten utaztunk nemregen es fizettunk 280 eurot osszesen, 2 csomaggal, illetekkel adoval egyutt. De ez csak akkor jo ha az ember hosszabb idore jon es ra tud szanni 1 napot az utazasra, illetve ha Algarve az uticel, mert Lisszabon pl. 3-4 oranyira van busszal/vonattal es ugy mar kicsit faraszto..
Ja ugyanigy letezik ryanair jarat Pozsony - Hahn - Porto utvonalon is, illetve Wizzair van Budapest es Hahn kozott, ami neha akcios 0 forintos repulojegyeket arul foleg osszel, az ubi-szezonban. En egyszer kifogtam egy ilyet, es ossz-vissz 5000ft-ot fizettem az illetekre es adokra. Aztan Hahn-bol van Ryanair Portoba/Faroba.
Egyebkent szuper uj gepeik vannak, 90%-ban nem kesnek el (pl. en fel oraval elobb beertem Faro-ba tegnapelott), kedvesek. Persze nem adnak kajat a repcsin, es horror arak vannak a reptereken, kiveve Pozsonyban ahol szinte minden "uditoen olcso" egy repuloterhez kepest. Pl. egy uveg viz atszamitva kerul 200 forintba, mig Fr.Hahn-on 2,10-2,50 eurotol a csillagos egig mennek az arak. (DE van vanillias kola.. yummy. :))
Előzmény: tomcsek (2288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!