Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.17 -1 0 1193

Volt ebből 230V-os változat is?

Előzmény: tibtiborkaba_new (1153)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.02.17 -2 2 1192

Attól tartok, Te magad kezted el "fűrészelni" magadat, elég intenzíven, de miután senkire nem hallgattál, csupán csak segítettek neked egy kicsit ebben az öntelt tevékenységedben. Nagyon sajnálom, ha tényleg így látod a lemezhallgatás vagy a fórumozás lényegét.

Előzmény: naiv_ (1191)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.17 -3 0 1191

Adekvát és igaz választ adtam egy felvetésre(aaszem a tiédre), ami a Technics várható hosszútávú kinézetére vonatkozott, tapasztalatom alapján. Hogy mit teszek vele a T.-nek, nem igazán érdekel, nem vagyok T. viszonteladó, aki akarja, felhasználja az infót, aki nem, nem. Az sem nagyon érdekel, hogy egy-két emberke, hogyan csúsztat el hellyel-közzel engem fűrészelő, sunyi megjegyzéseket. Amit itt találok, abból elválasztom az ocsút a búzátol, ha vmit máshogy gondolok, vagy tudok, jelzem (ha van kedvem). Ez egy fórum, van ki trágárkodik rajta, van ki tárgyilagos, s van, aki csak körmöst szeretne osztani - némi szereptévesztéssel - ez egy fórum, mint említettem,  érdeklődők laza/feszült csevegése egy téma körül. Mikor bekukkantotam ide, jeleztem nem igazán tartom szerencsésnek a személyeskedő ("anyázó") hangvételt, ez a véleményem nem változott.  
   

Előzmény: PP_Stereo (1190)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.02.17 -1 1 1190

"kb. 4 éves korában az egyik csatorna NYÁK-ba integrált csúszó-F/L kapcsolóját, mely kh-ssá vált...

...a Technics felületkezelési technológiája változatlannak tűnik."

 

 

 

Ez egy jellemző poszt az itteni elhatalmasodó tevékenységedről, aminek keretében a palifogó felületkezelést hájpolod, miköben a nyálfolyós, csilivili külcsin alatt egy 4 éves készülék egyszerű csúszókapcsolója felmondja a szolgálatot.   
Pontosan ez a gond az egész szemléleteddel és a minden tekintetben túltolt hozzászólásaiddal, hogy a mai fogyasztásnak megfelelően nagyon felületes, és szinte soha nem érinti ennek a lassan évszázados hagyományokkal rendelkező lemezgyűjtős, zenehallgatós hobbinak a lényegi dolgait. Szerintem ha kevesebbet beszélnél a felületes dolgokról, kevésbé rontanád a saját hiteledet is. Talán még a Technicsnek is jót tennél vele. :)

Előzmény: naiv_ (1139)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.17 -3 0 1189

"Azért ne essünk túlzásba"

 

kb. ugyanez mondható a második mondatodra ;Đ

Előzmény: tibtiborkaba_new (1188)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.02.17 -2 0 1188

Azért ne essünk túlzásba, a demodulátorok varázslójához elég nehéz felérni, illetve leérni...

 

A Technics bizonyos szempontból nem egy rossz választás, és a kollégának legalább annyi előnye van a nagy demodulátorral szemben, hogy tudja, mire való a lemezjátszó, és hanglemezt is látott már... 

Előzmény: _percy_ (1187)
_percy_ Creative Commons License 2021.02.17 -2 0 1187

Csodálkozom hogy a demodulátoros mágussal még nem futottak össze, biztos jól megértenék egymást. Hasonló az értelmi szintjük és a hozzáállásuk is ;-DD

Előzmény: tibtiborkaba_new (1184)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.17 -2 0 1186

Pl. túlfeszvédelmet nem ír elő a szv., másrészt arra sincsen garancia, hogy a környezetedben (más háztartásokban stb.) lévő villamos eszközök szabványosak. Emellett zöldövezetben sokszor oszlopon fut(légvezeték) a hálózat (sajnos nálam is, pechesen így alakult) amely fokozottan zavar és túlfeszgenerálásra hajlamos, amellett sosem árt, ha van tartalék a zavarszűrésben. Mióta így használom az audió-video eszközeimet, sem meghibásodás, sem zavar nincsen a használatuk során. 

Előzmény: tibtiborkaba_new (1184)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.17 -3 0 1185

Előzmény: tibtiborkaba_new (1184)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.02.17 -2 0 1184

Ha ezek a CE eszközök ennyire faszányosak, akkor miért használsz zavarszűrőt a hifid előtt?

Előzmény: naiv_ (1182)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.17 -2 0 1183

(én az IC + tojáshéj combót is unalmasnak találom)

Előzmény: Mono SE (1180)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.17 -2 0 1182

Ezeknek az eszközöknak van egy alapszabványa (vagy termékszabványa), s ahhoz tartozóan egy EMC szabvány. CE jelet akkor lehet kibocsátani (akkor használhatják, hogyha az LV direktíva alá tartozó szabványkövetelményeknek is, így az adekvát EMC-nek is, megfelelnek. Ez utóbbi pedig eléggé leegyszerüsítve arról hogy az eszköz megfelelő immunitással (zavartűrűssel - pl. nem zavarja a mobil, vagy a hajszárító, ha azok szabványosak) és határ alatti zavarkibocsátással (nem zavarja a rádiót, vagy a mellette lévő erősítőt stb.) rendelkezik, egy elég széles frekvenciatartományban. Amig ezt valaki (erre feljogosított, akkreditált szervezet) meg nem mérte, s jónak nem nyilvánította, nem tudhatod. A lifted megbukna az NKH vizsgálatán, ilyenkor kötelezik az üzemeltetőt, tegye rendbe. 

Előzmény: tibtiborkaba_new (1179)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.17 -1 1 1181

Hihetetlen a türelmed... szerintem Buddha is megirigyelné. Pedig őt sokan irigylik ;P

Előzmény: tibtiborkaba_new (1179)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.17 -3 1 1180

nagyon vicces a szellemi nyomorod, csak röhögni nem lehet rajta + még unalmas is

Előzmény: naiv_ (1176)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.02.16 -2 2 1179

Amikor az én hifi cuccomat forgalomba hozták, akkor a CE még nedves álom sem volt...

Amúgy meg a teljesíti az elvárást rendben van, kérdés, mi az elvárás...

Előzmény: naiv_ (1178)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.16 -3 0 1178

(Akkor inkorrekt a rendszer meg a telepítése is.) Itt azért ne feledjük, 10W-ról van szó, s úgy gondolom, hogy játszó CE-s, különben nem lehetne Európában forgalomba hozni, akkor pedig EMC-re(is) be van vizsgálva. (A liftnek is teljesíteni kellene az EMC elvárásokat, ha nem, panaszt tehetsz az NHK-nál, bevizsgálják). Amúgy a HIFI rendszereim zavar és túlfeszültség szűrt aljzatokon élnek (már csak azért is, mert elég drágák...)

Előzmény: tibtiborkaba_new (1177)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.02.16 -2 1 1177

A kérdés az, mit pofázik vissza az elektromos hálózatba. Nekem van olyan motorvezérlőm, ha kikapcsolom a szűrőt előtte, elmegy az internet, úgy bezavar mindent...

Évekig laktam olyan házban, ahol a lift frekiváltója a földelésen keresztül úgy zavarta a telefonvonalat, hogy mérhető csomagvesztés volt az internetkapcsolatban. Simán látszott a műszeren, hogy mikor megy a lift, még az is, ha húz vagy fékez...

Előzmény: naiv_ (1175)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.16 -3 0 1176

Ez az IC-s tojáshéj kb. 11kg. Kétségtelen vannak ennél nehezebb adócsövek, sőt kimenőtranszformátorok is.

Előzmény: Mono SE (1174)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.16 -4 0 1175

Ha ki tudod mutatni, ok, de ha kisebb az indukált zaja a kimeneten, mint amit a jel-zaj viszonyból adódó elvárt szint, senkit sem érdekel. Majd, ha méricskélek, megnézem, van-e a zajspectrumban olyan összetevő ami erre a tápra utal, egyáltalán kimérhetően. Én nem hallom... s ilyen panaszról sem hallottunk. Régebben én is irtóztam volna kapcsolós tápot tenni egy AF rendszerbe, de ha jól árnyékolsz (egy ilyen táp néhány 10xcm3), valljuk be egyszerűbb elnyomni egy ~50 kHz-es alapharmonikust, s a felharmonikusait, mint egy 50/100 Hz-es brummot. 

Előzmény: tibtiborkaba_new (1173)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.16 -3 1 1174

azért szép pályát futottál be audiolandon: már egy p3-at hasonlítgacc egy ícés tojáshéjhoz;) 

Előzmény: tibtiborkaba_new (1173)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.02.16 -2 0 1173

Azért én nem repesnék a boldogságtól, ha az analóg láncomban kapcsolóüzemű táp szennyezné a hálózatot.

 

A vinylengine-n fent van a szervíz manual, de mint írtam, nem sok köszönet van benne. Ha valami elromlik, ki kell cserélni az egész panelt. Ami a panelen van, az a panel belügye. Minden egyetlen IC-be van integrálva, IC1001 néven. Látszik, hogy rettentő modern, a technológia mai állása szerint készül, abban hiba nincs.

Előzmény: naiv_ (1171)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.16 -3 0 1172

Khm. Téged btamas70-ként anyakönyveztek?

Előzmény: btamas70 (1170)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.16 -2 0 1171

Ok, annál jobb. Kisebb a mágneses szórás (és valszeg olcsóbb is...:).  A szervíz manuált honnan tudtad letölteni? Kíváncsi lennék a RIAA korrektor rajzára, elemeire, már ha benne van...

Előzmény: tibtiborkaba_new (1168)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.16 -1 0 1170

"Itt mindenki álnéven van"

 

Magad nevében beszélj!

Előzmény: naiv_ (1162)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.16 -3 0 1169

Köszönöm, figyelemre méltó, meg az is, hogy users guide-ban nincsen ez benne - sportos... Majd a hétvégén tornázok vele egyet...:)
(Ehhez képest érdekes, hogy minden justírozás nélkül a kifutó barázda végén, 10. fordulatra kikapcsol.)

A másik, ami érdekes, s ezen a videón is jól látható, a PU vízszintes irányú szitálása, amely a hanglemez centírozási hibájára enged következtetni. Mint említettem, 2 új albumot - 3 lemezzel - vettem a múlt hétvégén, az új lemezek "szépen" szitálnak... Ezzel szemben pl. 69-es jazz lemezem nem szitál... 

Előzmény: Frimen_ (1166)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.02.16 -2 0 1168

Ez a trafó kérdés érdekes az 1500C esetében, mert a szervíz manual szerint SMPS azaz switched mode power supply van benne...

 

Mondjuk nem túl bonyolult a szervíz, van néhány "replace pcb", egy "replace motor" és egy "replace tonearm".

Előzmény: naiv_ (1164)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.02.16 -2 0 1167

Most már csak arra kell figyelni, hogy amikor lemezeket vásárolsz, olyanokat vegyél, amelyek megfelelnek a beállított pozíciónak...

 

:D

Előzmény: Frimen_ (1166)
Frimen_ Creative Commons License 2021.02.16 -1 0 1166

Automata karemelő beállítás:

https://www.youtube.com/watch?v=LVLhCdn8_Cw

Előzmény: naiv_ (1164)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.16 -3 0 1165

((Igen, csak van egy elődje alulvonás nélkül - naiv - mely az enyém (volt), de valamemilyen jelszó mizéria miatt nem fértem hozzá, s megunván az adminisztrátorokkal folytatott levélváltásokat - hogy nem férek hozzá saját nick nevemen dolgaimhoz, egy alulvonást tettem hozzá s így folytattam, érdekes módon ugyanazzal a jelszóval, amellyel nem férek már hozzá az eredeti nevemhez. Na most, ha azt megnézed, bizony kijön a huszonx év, lévén azzal még az internetto csírájában operáltam...))

Előzmény: AudiJo (1163)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.16 -4 0 1164

Én az SL 1500C-ről tudtam csak nyilatkozni, mert az a kezemben van, ott nagyon szellemesen van telepítve a  trafó átlósan távol a hangszedő legbelső lemezérintési pontjától is, mögötte pedig a műszercsatlakozó (hálózati). Valószínű úgy méretezték, hogy alul legyen gerjesztve a vas, ezáltal is csökkentve a szórt mágneses teret (arra még kíváncsi lennék, toroid-e - az mégjobb szórás szempontjából, bár úgy drágább, s a nyomorult gyártók szeretnek még a drágább készülékekből is minden Franklint kimenteni...).

Előzmény: tibtiborkaba_new (1161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!