Keresés

Részletes keresés

kenya15 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 380

na csak a második linkhet később láttam...klassz!

Előzmény: kenya15 (379)
kenya15 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 379

wow ez nagyon klassz! kíváncsi lennék a technikájára, az biztos, hogy hideg kell hozzá....meg hópehely:)

Előzmény: Szalkó (375)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.30 0 0 378
Szalkó Creative Commons License 2012.01.30 0 0 377

Addig lehet felkészülni. :)

Előzmény: monyesz (376)
monyesz Creative Commons License 2012.01.30 0 0 376

Ha minden igaz, hamarosan kapunk belőle !

Előzmény: Szalkó (375)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.30 0 0 375
monyesz Creative Commons License 2012.01.30 0 0 374

Ja, Zerene ügyben dobj egy mélt, milyen verziót használnál, hátha tudok segíteni.

Előzmény: Pettviki (372)
monyesz Creative Commons License 2012.01.30 0 0 373

Nem kell feltétlenül Asahi kihuzat, jó a Pentacon is ! Kétféle méret is van belőle, van a makro és van a diamásoló. Én tanácsra utóbbit vettem (a Soósnál), mert az nagyobb kihuzatra képes.

Da ha szerzel nekem pentax bajonettes kihuzatot, akkor megkapod a pentacont ! ;)

Előzmény: Pettviki (372)
Pettviki Creative Commons License 2012.01.29 0 0 372

Nagyon irígylem tőled azt a Pentax kihuzatot!

Bár egyelőre programom sincs (Zerene lejárt, CZM-el nem nagyon boldogulok), úgyhogy csak gyűlnek a sorozatok :-(

Előzmény: Kirtapp (371)
Kirtapp Creative Commons License 2012.01.28 0 0 371

Viki, Monyesz, köszönöm szépen!

A felszerelés kicsit változott, szereztem egy nagyobb nagyítású obit és egy precíziós csúszkát is.

A fényt 2 db Ikeában beszerezhető Jansjö lámpa szolgáltatja, ami egy nyomtatópapírból hajlított félhengeren át világítja meg a témát. Hamarosan teszek föl képet a szettről. 

monyesz Creative Commons License 2012.01.26 0 0 370

Nagyon jók a képek, és a világítás főleg. Gondolom ezek mind azzal a múltkori szerkóval készültek.

Előzmény: Kirtapp (367)
monyesz Creative Commons License 2012.01.26 0 0 369

Hát nálunk még nem !

Előzmény: Szalkó (365)
Pettviki Creative Commons License 2012.01.26 0 0 368

Nagyon jó lett!

Előzmény: Kirtapp (367)
Kirtapp Creative Commons License 2012.01.25 0 0 367

5,5x nagyítás, 80db képből

Nagy

Flickr

Palac1 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 366

A szomszéd már jelezte nekem is, úgyhogy ráugrok a témára.

Ezen is látszódik némi nagyon halovány szellemkép, de majd idővel kitapasztalom milyen körülmények esetében jelenik meg. De ezen sem olyan durván mint az előző képeimen.

Előzmény: Szalkó (365)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.24 0 0 365

Nyílik a hóvirág! Rajta is lehet gyakorolni a sorozat fotózást.

Palac1 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 364

Palac1 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 363

Megzerenéztem ezt a sorozatot én is. Csak tesztkép, végre eltűnt a szirmok körül a szellemkép, amit a zerenében a Do weighted average menüvel lett ilyen, erre kattintva raktam össze. 

Szalkó Creative Commons License 2012.01.23 0 0 362

4,5-ös nyílással, 1/60-ad idővel exponálva. Ilyen blendével mennyi a dof? Valószínüleg több, mint 0,3 mm. Lehet, hogy még az 1 mm-es lépésekkel is jó lett volna.

A 19-ből felteszem az első öt képet. Talán ennyiből is kivehető, hogy 0,3 mm-es lépésekkel hogyan változik az élesség. Lehetséges, hogy túl sűrűre fogtam az egészet. Ha egymást részben fedik a dof-ok, úgy látszik az nem baj. Inkább az lehet probléma, ha nincs teljesen lefedve a kívánt tartomány.

 

   

 

Előzmény: homerx (360)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.23 0 0 361

Köszönöm. Kényelmesen, jó meleg szobában készült a kép, ahol a szél sem fújt. :)

Előzmény: Palac1 (359)
homerx Creative Commons License 2012.01.23 0 0 360
tenyleg jo a kep!
Kerdezek meg, elvegre ettol okosodunk, ahogy a vicc is tartja. :)
Ennel a kepnel mekkora a dof, h .3mm step kell?
Előzmény: Szalkó (356)
Palac1 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 359

Szépen sikeredett ez is. Jó érzéked van hozzá, meg eleve a makrózáshoz. A szerkesztése, mindene tetszik.

Előzmény: Szalkó (356)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.22 0 0 358

Ez a kép vágás nélküli 1:1 leképzésű. A virág kb. 15-16 mm körüli lehet.

Előzmény: homerx (357)
homerx Creative Commons License 2012.01.22 0 0 357
az osszesen 6mm eloretolas. Mekkora virag ez?
Előzmény: Szalkó (356)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.22 0 0 356

Szobai sorozat egy orchidea virágról.

19 expó, fókuszálás sínnel 0,3 mm-es lépésekkel. Világítás: az ablakon át bejövő napfény.

CZM-ben összerakva.

 

Palac1 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 355

Nem egy hülye ötlet!

Előzmény: sztubifer (351)
Palac1 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 354

Nekem tetszik! A focis képek mellé jól jön egy stacking kép is.

Előzmény: Törölt nick (347)
Palac1 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 353

Így van neked négylábú tripodod.

Nekem is Giottosom van, a téma nem mozgott, úgyhogy nem ez lehet az oka. Viszont a Sigma 105-ön a fókuszgyűrűvel állítottam az éles tartományt mindig, talán ez az oka. Valami sínt beújítok én is, és tovbább kísérletezem. A hétvégén ismét csináltam 3 sorozatot, de még nem volt időm megdolgozni egyiket sem. Ha megvan beszámolok róla, hogy változott e a helyzet szellemkép ügyben.

Előzmény: Szalkó (350)
monyesz Creative Commons License 2012.01.15 0 0 352

Értem már. Nem csoda hogy nem tudtam összerakni, hogy jön ez össze ! :)

Előzmény: Szalkó (350)
sztubifer Creative Commons License 2012.01.15 0 0 351

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!