Keresés

Részletes keresés

momentan Creative Commons License 2015.07.19 0 0 22698

Dettó!

Most végiggondoltam, hogy a pedagógusoknál is be akarják vezetni a 40/60 % elmélet/gyakorlat arányt, csak itt a (mást csinál)/(tanítással foglalkozik) viszonyt keverik.

 

Gondoskodnak arról, hogy legalább 40%-ban valami mást, többnyire felesleges ökörséget csináljon a tanár, most pl. a szabadságom alatt.

 

Soha nem gondoltam, hogy néha a nyugdíj is megfordul a fejemben. Bár 3 év mulva esedékes.

Előzmény: nemertemenezt (22697)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.07.18 0 0 22697

Én nem félek, hanem oltári pipa vagyok.

A kerettantervek kihirdetésétől folyamatosan.

Előzmény: Júliusi Dusán (22696)
Júliusi Dusán Creative Commons License 2015.07.18 0 0 22696
http://m.nol.hu/belfold/elkezdtek-felni-a-pedagogusok-az-orban-kormanytol-1552269?system=cachefrissit&ajax=1

A pedagógusok elkezdtek
nagyon félni az Orbán-
kormánytól
tombadillo Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22695

ma felhívtak, hogy két utalást elküldtek. elvileg 3 van, de lehet, hogy kettő össze lett vonva. meglátom, most igaz-e.

amúgy vicces, de én is tapasztaltam már, hogy ha verem az asztalt, akkor hamarabb van pénzem, mintha csak ülnék és várnék (volt, hogy hónapokkal előbb, mint a többi óraadónak). ez spec szintén röhejes.

Előzmény: cumeszk (22693)
cumeszk Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22694

Tombadillo óraadó, ha nagyon keménykedik, szeptembertől nem lesz megbízása. Nálunk volt olyan eset, hogy  KLIK hónapokig nem fizette ki a tulajdonosnak a bérleti díjat, ő meg az asztalra vert, erre bedurciztak,  és nem akarták a szerződését meghosszabbítani. Mindezt augusztus végén. OK, mondtuk, akkor viszont nem lesznek tesi órák, és emiatt kénytelenek leszünk az OH-hoz fordulni, mivel nem tudjuk a törvényben előírtakat teljesíteni. Ja, erre nem gondoltak...

Előzmény: Pomber Béla (22687)
cumeszk Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22693

Sok sikert, várom az eredményt. :)

Előzmény: tombadillo (22685)
zizizuzu Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22692

Mi fenyegettük már meg a helyi KLIK-et felszámolási eljárás indításával is. Az addig nem létező pénz gyorsan kifizetésre került :) (tudtuk hogy náluk a pénz, címkézve kapták meg)

Előzmény: Pomber Béla (22687)
nyúllabda Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22691

Freud vezeti kezed?

 

ki lép a hülyébe,

Előzmény: syrius (22686)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22690

"A kutatóintézet szervezésével eddig körülbelül másfél év ment el. "

 

Ha a KLIK-et, meg az NGM-nek való átadást így készítették volna elő, még meg sem történt volna.

Előzmény: momentan (22688)
tombadillo Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22689

hát bélám, ha te a klikkel kapcsolatban nem nyilvánulnál meg, az egészséges önkritikáról tanúskodna. már persze ha lenne.

Előzmény: Pomber Béla (22687)
momentan Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22688

http://www.origo.hu/itthon/20150630-kulturpolitika-magyar-muveszeti-akademia-fekete-gyorgy.html

 

Gondolom csak azért, mert még nincs kinevezett kutatótanár.

Nem szégyenkeznek ott pedagógus 1-el a kutatók.

A milliókat pedig tekintsük befektetésnek, ami majd megtérül.

 

 

Pomber Béla Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22687

és tényleg. mármint tényleg kíváncsian várom a reakciót.

 

Ahelyett, hogy fizetési meghagyást küldenél nekik.

Előzmény: tombadillo (22685)
syrius Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22686

Most gyűjtik össze a hölgy végkielégítését. Az bizony sok tanár túlóra, meg érettségipénzét teszi ki. És hát ő fontosabb. Két kérdés marad, ki lép a hülyébe, illetve milyen poszt vár rá a VÉG kielégítés után/ellenére.

Az nem kérdés, hogy mi fog változni :-(

Előzmény: tombadillo (22685)
tombadillo Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22685

"Tájékoztatom, hogy a múlt héten érdeklődtem, hogy mikor tervezik megküldeni a fizetésemet. Állítólag a gazdasági vezető azt üzente, hogy a héten (mármint a múlt héten). A mai napon ismételt érdeklődésemre azt válaszolták, hogy fogalmuk sincs, majd egyszer. 
Kérdem tisztelettel, hogy amennyiben nem Görögországban, hanem Magyarországon élünk, akkor hogyan mondhat, tehet ilyet egy állami intézmény?
Megjegyzem amióta a KLIK fennáll, egy kezemen meg tudnám számolni azokat az eseteket, amikor a fizetés a szerződés szerint érkezett - aminek mindenkori megkötése illetve tartalma maga is megérne egy misét, tekintettel, hogy nem beszállítóként, hanem tanárként dolgozom, így a szerződésbe alapból beépített 30 napos csúszás eleve érdekes.
Válaszukat (és a fizetésemet) várva:"tisztelettel"   ......... ......., óraadó.

ui: a kifogásolt májusi fizetésen túl két júniusban teljesített munka bérét is kíváncsian várom. "

 

és tényleg. mármint tényleg kíváncsian várom a reakciót. 

Előzmény: cumeszk (22684)
cumeszk Creative Commons License 2015.07.14 0 0 22684

Azért a kommentek is megérnek egy misét, ez a kedvencem:

"Egyenyirebuta államtitkárt nemcsodálom, hogy leváltsák."

 

Akkor kezdett érdekes lenni a történet, amikor az államtitkár bejelentette: nincs szűkített tankönyvlista, aztán mégis lett. A KLIK felülírta ezt. Itt valami ment már akkor is a háttérben, az biztos.

 

Ugyan, ez a finomhangolás, tudod... Bezzeg az azonnali adatszolgáltatás elvárása nagyon jól megy már. Ez a szörnyszülött  önmagáért van (tudtommal az ott dolgozók cafeteriát is kapnak), az oktatás összes egyéb szereplője meg magas ívben le van tojva. Hónapokig ki nem fizetett bérek, számlák, közüzemi díjak, ez nem normális. És ez nem fenntartás így.

 

 

 

Előzmény: tombadillo (22683)
tombadillo Creative Commons License 2015.07.13 0 0 22683

röhej. a nő nem sok vizet zavart, a rendszert cseszték el.

 

egyébként holnap újra hívom a kliket, a múlt héten a megyei gazdasági vezető azt ígérte a héten (mármint a múlt héten) utalják a májusi fizetést. ha holnap se jön meg, akkor simán csak pofán hazudtak, amit azért kifejtenék nekik személyesen is.

Előzmény: cumeszk (22682)
cumeszk Creative Commons License 2015.07.13 0 0 22682
Előzmény: Júliusi Dusán (22681)
Júliusi Dusán Creative Commons License 2015.07.13 0 0 22681
Hol olvastál a menesztéséről?
Előzmény: nemertemenezt (22680)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.07.13 0 0 22680

Ahogy olvasni, menesztik CBJ-t. Remélem nem veszik elő a korábbi ötletetl:

Majdnem a rezsiharcos lett az oktatási államtitkár

Hoffmann Rózsa posztját végül mégsem Németh Szilárd örökli. A felsőoktatási államtitkári poszt viszont még nem dőlt el: a Tőkéczki László, vagy egy fiatal természettudós lesz a befutó. Tovább »

forrás: Index.hu

Júliusi Dusán Creative Commons License 2015.07.11 0 0 22679
http://m.nol.hu/belfold/borzaszto-kepeket-osztanak-meg-a-korhazi-allapotokrol-1539861

Nekünk is lenne mit mutatnunk... Mi lenne, ha mi is elkezdenénk elrettentő fotókkal demonstrálni, hogy egyes helyeken milyen körülmények között kénytelenek tanárok és gyerekek élni nap mint nap. Mert ha szépen szólunk és kérünk, az nem elég. És hagyjuk már ezt, hogy szegény KLIK-nek nincs pénze!
nyúllabda Creative Commons License 2015.07.11 0 0 22678

Én az ismerősöm aggodalmát - ami valszeg a tantestület véleménye is - írtam le.

Oktatás közben tuti, hogy mindent lassabban kell csinálni, mint ahogy egy rutinos szakács/cukrász .... dolgozik.

+ az elrontott dolognak is bele kell(ene) férnie

Előzmény: nemertemenezt (22676)
cumeszk Creative Commons License 2015.07.10 0 0 22677

Fogtechnikust vagy hangszerkarbantartót csak a szakképzés képez. Viszont a végzettség nem elég ahhoz, hogy valaki  gyakorlati oktató legyen. A szakképzési törvényben ez áll.

 

1. § (1) A gyakorlati képzést folytató szervezetnél folyó gyakorlati képzésben gyakorlati oktatóként olyan személy vehet részt, aki

a)68 megfelelő szakirányú szakképesítéssel és - a (3) bekezdés a) pont aa) alpontjában meghatározott kivétellel - legalább ötéves szakmai gyakorlattal rendelkezik,

b) azon szakképesítések tekintetében, amelyekben a szakképesítésért felelős miniszter kiadta a mestervizsga követelményeit, mestervizsgával rendelkezik,

c) büntetlen előéletű, és

d) nem áll a gyakorlati képzési tevékenység folytatását kizáró foglalkozástól eltiltás hatálya alatt.

(2) Gyakorlati oktatóként elsősorban a szakoktatói képesítéssel rendelkező személyt kell alkalmazni.

(3)69 Mentesül az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott mestervizsga letételének követelménye alól az a gyakorlati oktató, aki

a) az oktatott, állam által elismert

aa) szakképesítés szakirányának megfelelő felsőfokú végzettséggel és legalább kétéves szakirányú szakmai gyakorlattal, vagy

ab) szakképesítéssel és felsőfokú végzettséggel, valamint legalább ötéves szakirányú szakmai gyakorlattal

rendelkezik, vagy

b) a Vendéglátóipar ágazatba tartozó szakképesítést olyan gyakorlati képzőhelyen oktatja, amely - a szakképzésért és felnőttképzésért felelős miniszter által rendeletben meghatározott - vendéglátóipari egységben folytat gyakorlati képzést, vagy

c) a hatvanadik életévét betöltötte.

Előzmény: nyúllabda (22675)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.07.10 0 0 22676

Nem feltétlenül helyes amit írok, de ez rendbenlévőnek tűnt számomra.

 

Szememben az hiteles, aki minden nap ezt csinálja. A szakmai tudása, rutinja megvan, hát akkor készítsék fel arra, hogy a tanulókkal való foglalkozásnál mire kell figyelni. Egy-egy étteremben nem gyakorolhat 20 diák egyszerre, így az iskolai szakoktató sem lehet minden helyen egyszerre.

Előzmény: nyúllabda (22675)
nyúllabda Creative Commons License 2015.07.10 0 0 22675

okj-s pedagógusok tanítják majd a szakmát?

Előzmény: nemertemenezt (22672)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.07.10 0 0 22674

Nem igazán értem. Az első helyes jelentkezéseket mi motiválja akkor?

Előzmény: lingar4 (22673)
lingar4 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 22673

Ne keverjük az osztatlan tanárszakon végzők számát a valóban tanárnak kívánkozókéval... (100-ból max.20)

Előzmény: nemertemenezt (22670)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.07.09 0 0 22672

Kollégáktól hallottam, hogy ezért a gyakorlatért a diákot fizetni kell. Ez - ha igaz - érdekes. Aki az iskolában gyakorol, annak ki fizet?

 

Egyébként ma egy kisebb étteremben ebédeltem, ahol mindig van egy-két pincértanonc. Egy idős pincér mesélte a kollégájának, hogy múlt héten marketinget, most pedagógiát tanul. Vizsgára készül. Azt mondta, hogy azért, mert kell ahhoz, hogy a tanulók gyakorlatát vezesse. Mivel nem ebben a közegben mozgok, meglepődtem.

Előzmény: nyúllabda (22671)
nyúllabda Creative Commons License 2015.07.09 0 0 22671

Ami lehet ennél rosszabb, hogy a gyakorlat kikerül az iskolából.

Szakiskolában tanító ismerős szerint a szakácsnak tanuló gyerekeik lehet hogy krumplit megtanulnak majd pucolni, de a főzést kötve hiszi hogy lesz ideje képessége az adott helyen lévő szakácsnak megtanítania.

 

Előzmény: voks02 (22661)
nemertemenezt Creative Commons License 2015.07.09 0 0 22670

"És azt sem tudom, ki akar még tanár lenni."

 

Néztem a statisztikákat. Meglepő módon tényleg emelkedett a tanárnak jelentkezők száma.

Ugyanakkor a tavalyi minimum ponthatárt (260) automatikusan emelték 280-ra, de ez nem volt elég, azt mondták, aki tanár akar lenni, annak minimum 305 pont kell. A tanári szakok felén tavaly ettől alacsonyabb volt a bejutási küszöb.

Előzmény: cumeszk (22668)
cumeszk Creative Commons License 2015.07.09 0 0 22669

Egy nagyváros lepusztult  nagyon régen épített (1896) belvárosi iskolájában dolgozom.Minden nagyon trendi, az épület melletti fákat kivágták, minden csupa beton térkő. Az ablakokat már javítani sem lehet, a 3. emeleten döglött galambok és az ürülékük be van száradva a csatornába (folyamatos utánpótlással) az ablakok alatt fél méterre. Nyugati fekvés amúgy... Már 30 fokban is elviselhetetlen a bűz, és a porló ürülék. Nem számít itt már sem a gyerek, sem a tanár.

Előzmény: vigor111 (22667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!