Keresés

Részletes keresés

Sony Black Creative Commons License 2023.04.14 0 1 46979

Ezt a gondolatmenetet, így ahogy van felejtsd el... ezeknek a kombinálásoknak semmi értelme nincs. Ha van annyi pénzed hogy egy normális kondis kazános radiátoros rendszert kiépíts, akkor a többit el kell felejteni. (Kondis kazán nem a konvektor helyére megy... ezt nem is értem.) Semmivel se lesz olcsóbb a rezsid, mert a HMV-t villany csinálja, meg 1 szobát a rakéta fűt stb... 1 rendszered legyen, de az megfelelően méretezve, és ház hőigényére szabva.

Előzmény: carr. (46978)
carr. Creative Commons License 2023.04.14 0 0 46978

Sziasztok!

 

TL,DR.

Laikusként, de érdeklődve figyeltem hogy mennyire jók ezek a kondenzációs gázkazánok..

Vályog házam van, jelenleg konvektor 3 szobában, és egy tuningolt ohra kályha a fűtés. Lévén hogy a konvektorok legalább 30 évesek, és gazdaságtalanok, egy hybrid rendszeren gondolkodom. A konvektor helyére radiátorok kerülnek és kényelmi szempontból egy kondi gázkazánt szerelnék a 4. Konvektor helyére. (Ez kifelé pufog, kéményen át). De úgy szeretném hogy egy rajta van egy rakéta tömegkazán is. Ez a 4 helyiséget fogja fűteni ezért nem szükséges a radiátorokat fűteni amik a szobákban vannak. Viszont más helyeken igen. Többnyire a tömegkazan fog fűteni, de ha nincs kedvem fával baszkódni akkor csak el tudjam csavarni a gombot. A HMV egy villanybojler állítja elő.

A kérdésem hogy milyen kombi gázkazán javasolt erre? Lehet használt is. Minden javítható ha úgy van. :) Köszönöm

mrpappa Creative Commons License 2023.04.14 0 0 46977

Sziasztok! 

 

Sajnos elérte egy probléma a 3 éves Ariston Genus One 24-es gázkazánunkat. :( 611 - Fan warning üzenet. A ventilátor nem szorul, nem tűnik csapágyasnak. 

Jelentkezett valakinek még ez a probléma ennél a típusnál? Mi lett végül a megoldása? Kapásból nem cserélném a ventilátort, esetleg nem-e alaplaphibás lehet...

 

Köszönettel,

Laci

Jacktwoo Creative Commons License 2023.04.13 0 0 46976
Előzmény: Jacktwoo (46975)
Jacktwoo Creative Commons License 2023.04.13 0 0 46975
Előzmény: Jacktwoo (46974)
Jacktwoo Creative Commons License 2023.04.13 0 0 46974

24 TT 2 ErP

Előzmény: Jacktwoo (46973)
Jacktwoo Creative Commons License 2023.04.13 0 0 46973

Valaki tud segíteni?

Ismerős kazánja. Fűtés van hmv nincs.

E96 hibakód.

Keeper83 Creative Commons License 2023.04.11 0 1 46972

Segítek:

Pirossal: egy vízszintes vonallal áthúzott felkiáltójel látható

"-->" jelentése jelen kontextusában talán leginkább a helyett 

prefer: magyarul preferál, előnyben részesít, kicsit erősebben esetleg elvár (bár az inkább már egy másik szó)

Végül egy "."

 

Összefoglalva: próbáld meg a mondatvégi írásjeleket a mondatnak megfelelően használni. A végig felkiáltójelnek semmi értelme, csak oda tegyél ahová tényleg szükséges. 

 

That's all. 

Előzmény: zozo76 (46971)
zozo76 Creative Commons License 2023.04.09 0 1 46971

Ez mit jelent? 😁 

Előzmény: Törölt nick (46970)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.02 0 0 46970

! -->prefer: .

Előzmény: zozo76 (46969)
zozo76 Creative Commons License 2023.04.02 0 0 46969

Van rajta iszapleválasztó!

Az kis lett pucolva! 

Mellékeltem egy fotót is! 

Most egy reset gomb megnyomásával újra indult!

Mivel a szerelő szerint a szivattyú megszorult, ezért azt kicserélte! 

Aztan kb másfél hónapig nem is volt vele gond mostanáig! 

Gondolom, akkor ez a csere felesleges kidobott pénz volt!? 

Olvastam valahol, ha a kazán ritkábban kapcsol be, és sokat áll, akkor előfordulhat ilyen hiba?! 

Mivel külföldön dolgozunk 4 hónapig, ezért a termosztát csak 15 fokra van állítva, és így, ritkábban kapcsol be! 

 

 

Előzmény: attila0325 (46968)
attila0325 Creative Commons License 2023.03.31 0 0 46968

A hibakód leírása:

 

 

 

 

Nincs vízkeringés. Nem a nyomásmérő vagy a tágulási környékén turkálnék, és nem is a szivattyú környékén.

Nekem elsőre a primer hőcserélő koszolódása / eltömődése lenne a tippem. Ebben is a "remek", párhuzamosan kapcsolt csőtekercses giannoni hőcserélő van, ami hajlamos lehet besülni.

Elképzelésem nincs, miért ragaszkodnak hozzá egyes gyártók, akár Vaillant, akár baxi/westen, magán véleményem szerint egyszerűen elavult és sz@r technika.

 

Van iszapleválasztó szűrő a rendszerben? Mondjuk egy Fernox TF1-nek illene lennie a kazán visszatérő ágán.

 

Szerintem hívj más szervizest, mert azért erre kutya kötelessége lenne gondolni, és a kazántestet elsőre megpróbálni valahogy kipucolni.

Nyilván nem egyszerű feladat, és a párhuzamos csőkötegek miatt nem is biztos, hogy teljesen kitakarítható. Amennyiben olyan szinten van, hogy cserés, én elgondolkodnék rajta, hogy ebbe fektessek-e,

vagy inkább egy korszerűbb kazánba.

 

Nyilván sok tényezős a dolog, nem tudunk semmit a rendszeredről, így ez fenntartással kezelendő, de én biztosan ebbe az irányba indulnék először, hogy a primer hőcserélőt ellenőrizném, van-e normális keringés.

Érdemes lehet megnézni a hőmérőket is, ahogy a hibakód leírásnál szerepel. Megkoczkáztatom, ebben is 10k NTC lesz.

 

 

Előzmény: zozo76 (46967)
zozo76 Creative Commons License 2023.03.31 0 0 46967

Sziasztok!

Egy Baxi 24 prime kondenzációs gázkazánnal kapcsolatban érdeklődnék!

A kazán állandóan a E01 17 hibára fut!

A hibakód szerint ez víznyomás csökkenés!

A kazán négy éves, és már szivattyú csere is volt! 

Ma is hibára futott, és csak egy reset gomb nyomásával indult újra! 

A hiba most is az E01 17 volt, annak ellenére, hogy a nyomás nem ment le és maradt 1-1,5 bar között! 

Teljesen tanácstalan vagyok, mert kb havonta ki kell hívni a szerelőt! 

Már egy kész vagyonban van ez a kazán! 

Szerintetek mi lehet a hiba forrása? 

Köszönöm, ha valaki segít! 

 

 

blackbile Creative Commons License 2023.03.29 0 0 46966

ez a magyar cég 8 éve nem foglalkozik ezzel a projekttel már...

Előzmény: t.zsolti (46964)
t.zsolti Creative Commons License 2023.03.28 0 0 46965

Kazán márka/típus

Előzmény: de! (46960)
t.zsolti Creative Commons License 2023.03.28 0 0 46964

Létezik más márkájú öntanuló vezérlő is .

 

https://www.jofogas.hu/budapest/Beryl_IT1_energiatakarekos__programozhato__ontanulo_termosztat_134883531.htm

 

Nem használtam még.

Előzmény: de! (46960)
Til83 Creative Commons License 2023.03.28 0 0 46963

Sziasztok!

Valaki legyen szíves elmagyarázni , mivel okosabb a Bosch 2300i keringető szivattyúja mint a 2500-é? A 2500: modulált és állandó mód van. A 2300i arányos(gondolom ez a modulált) , állandó és van állandó nyomás.Ugy látom állandó nyomás mód (delta pc)ami a 2500-ból hiányzik hiányzik. Mit tud ez?

 

blackbile Creative Commons License 2023.03.26 0 0 46961

Az ilyen termékre szoktam azt mondani, hogy "nem sz@rral gurigaznak"!

Előzmény: de! (46960)
de! Creative Commons License 2023.03.25 -3 0 46960

Találtam egy fűtésvezérlőt, ami automatizálja azt, amit kézzel csinálok: növeli az előremenőt, ha túl sokat van bekapcsolva a kazán, és csökkenti, ha túl keveset: Siemens Albatros termékcsalád.

 

És a másik vesszőparipámat is kiszolgálja: nem primitíven a külső hőmérséklet alapján állítgatja az előremenő hőmérsékletét, hanem figyelembe veszi az épület hőtehetetlenségét, és rátesz egy csillapítást a külső hőmérséklet ingására.

 

200 rugó környékén indul egy Albatros vezérlőkészlet, és nem akarom megtudni, hogy ehhez még milyen beüzemelési szolgáltatást vagy konfigurációs szoftvert kell esetleg még megvenni.

 

Ha egyszer majd akarok bivalensen vezérelt hibrid hőszivattyús-gázkazános rendszert, akkor talán elmerengek rajta.

 

 

 

 

 

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2023.03.23 0 0 46959

Az idézet nem tőlem van! A régi kommentre a magam részéről csak a technológia elvi megléte kapcsán hivatkoztam.

Ha a kazán ára és hatékonysága sem szempont, akkor az elvezetés is alighanem megoldható. Úgy meg persze kereskedelemben a kutyát se fogja érdekelni...

=> a kérdezőt is jobb, ha nem érdekli, hacsak nem el akar verni egy csomó pénzt mert nincs jobb dolga, úgy hogy sose fog megtérülni.

Előzmény: Unicalfan (46956)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2023.03.23 0 0 46958

Persze.

A piacon megvásárolható termék létét a magam részéről sose állítottam.

Hivatkoztam egy ősrégi kommentre, ahol valami külföldi méregdrága példát hozott valaki, de arra is csupán a technológia elvi megléte miatt.

Előzmény: Keeper83 (46955)
tAB Creative Commons License 2023.03.23 0 0 46957

Sziasztok!

 

Szintén Ariston Genus One. Saját Cube wifis termosztáttal.

 

Egyre sűrűbben játsza, hogy a beprogramozott időben nem kezd el fűteni akkor sem, ha a beállított hőfoknál 1-1,5 fokkal hidegebb a lakás. (Kazán és termosztát kijelzőjén is) Kazán kijelzője ilyenkor teljesen alaphelyzetben, nem fűt, nem utókeringet. App-ban azt jelzi, hogy fűt...

Ilyenkor az előremenő cső kb. 1m hosszan meleg. Olyan, mintha fűtött volna, de a keringető nem ment volna. Túlfűtésre hibakód nincs. Ami még furcsa, hogy ilyenkor a kijelzőn mutatott nomás 1bar, kazán melletti nyomásmérőn 1,2 bar.

Ebből az állapotból egy szoba hőfok állítással, vagy áramtalanítással lehet kizökkenteni. Onnantól aznap már jól működik, a nyomásérték is helyreugrik a kijelzőn. Másnap megint arra érek haza, hogy nem fűt...

 

Nekem nagyon SW bugnak tűnik...

 

Valakinek őtlet, tapasztalat?

 

Kösz!

Előzmény: mcwizard (46952)
Unicalfan Creative Commons License 2023.03.22 0 0 46956

 "eltekinte néhány méregdrága 1kw alá is leszabályozó (itthony nem kapható és engedéllyel sem rendelkező) kondenzációs kazántól..."

-Amit linkeltél "Condens "hozzászólása: számomra nem kicsit ellentmondásos ,ezért az egész csak egy feltételezés számomra:

 

néhány méregdrága 1kw alá is leszabályozó =Magyarán kapható a termék csak nagyon  drága

 

itthony nem kapható és engedéllyel sem rendelkező)= Magyarán nem kapható sem itthon és sem tőlünk nyugatabbra ,sem sehol,ha nincs engedélye egy kazánnak ,szerinted attól még méregdrágán de lehetne venni???

 

Kisérleti stádiumban biztos,hogy van ,DE forgalomban NINCS az biztos.Nem véletlen,mert nem biztonságos a füstgázelvezetés ilyen kw tartományokban.

Előzmény: ÁsítóSárkány (46954)
Keeper83 Creative Commons License 2023.03.21 0 0 46955

K+F-ben használt kísérleti eszköz ≠ piacon megvásárolható termék

 

Szerintem, Unicalfan erre akart kilyukadni. Kicsit elbeszéltek egymás mellett.

Előzmény: ÁsítóSárkány (46954)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2023.03.21 0 0 46954

Szakirodalom mint feltételezés? LOL.
Ha kikeresed az irodalomjegyzéket, és utánanézel akkor a gyártó kiderül: Worgas.

A konkrét modellt nem említik, alighanem a saját belső kutatásfejlesztésük számára készült.

Előzmény: Unicalfan (46950)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.21 0 0 46953

Láttam már, hogy néha fagymentesít, de nem ennyi ideig és nem kinti 10 °C esetében

 

"az előremenő hőmérséklet 3°C-nál kisebb, az égő bekapcsol a legkisebb teljesítményen, amíg a hőmérséklet el nem éri a 33°Cot; az égő lekapcsol, és a kazán még 2 percig utókeringést végez."

 

Biztos hogy fagymentesítést láttál?

 

Egyébként én megmérném az előremenő szonda ellenállását, 25 foknál 10kOhm körül kéne lennie.

 

Előzmény: mcwizard (46952)
mcwizard Creative Commons License 2023.03.21 0 0 46952

Sziasztok!

 

Van egy 3 éves Ariston Genus One 24 gázkazánom, aminek csak a fűtés "része" van használatban, 60 °C-ra állítva. A következő 2 jelenségben kérném ki a véleményeteket.

 

Ma reggel kb másfél órán keresztül ment a fagymentesítési funkció, ami azért is érdekes mert kint 9-10 °C a hőmérséklet. folyamatosan azt csinálta, hogy max lángon bekapcsolt, fűtött kb 5-10 mp-ig, halk pukkanással kikapcsolt, de a keringetés nem állt le. kb 1-1,5 perc múlva újra bekapcs max lángon, megint 5-10 mp fűtés, pukkanás, láng ki, keringetés megy. Ezt csinálta majd másfél órán keresztül. Onnan vettem csak észre, hogy a termosztát szerint a fűtés nem ment, de melegedett a levegő, a radiátorok meg langyosak voltak. Láttam már, hogy néha fagymentesít, de nem ennyi ideig és nem kinti 10 °C esetében. 

 

Másik egy régebbi probléma:

Mikor a visszatérő víz is elkezd már meleg lenni, elkezdi a kazán visszavenni a láng erősségét és a szivattyú fordulatát addig, míg 1-es erősségű láng és minimum fordulat lesz. Eddig ez így rendben is van, viszont egy ideje nem tud beállni erre a minimum működésre. Hallani, hogy felpörög a szivattyú, majd újra lassul, valamint a gázláng is 1-es és 2-es közt váltakozik. Ezt kb percenként, majd egyre sűrűbben és egyre nagyobb kilengésekben, míg már 3-as-ig is felmegy a gázláng. Majd egy idő után már túlmelegszik a víz a kazánban, kikapcsol a gázláng, átvált utánkeringetésre. Kb 4 és fél percig utánkeringet, majd ismét bekapcsol a gázláng egyből 3-as fokozaton. Ebből a fokozatból nem is vesz vissza, kb 1 és fél percig fűt a kazán 3-ason, majd ismét majdnem 5 perc utánkeringetés lesz, aztán megint másfél perc fűtés, utána megint 5 perc utánkeringetés. És ezt abba sem hagyja, mert így nem igazán melegszik fel a rendszerben a víz, emiatt nem éri el a ház hőmérséklete a termosztáton beállítottat.
Ha kikapcsolom a kazánt, várok egy fél órát, hogy hidegek legyenek a radiátorok, majd újra elindítom, kb 1-2 órát tök jól fűt, majd újra elkezdi produkálni a fent leírtakat. Hibakódot nem ír a kazán.

Ehhez hívtam szervízt, ha már még úgyis garanciális. El lett inzétve annyival, hogy fel lett cserélve az elmenő meg a bejövő hőmérséklet szenzor, meg át lett állítva 50°C-ról 60-ra a beállított hőfok, mert úgy nem produkálta a jelenséget. 

 

Ti tapasztaltatok hasonló jelenségeket, esetleg ha sikerült elhárítani, mi volt a megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat.

baxy72 Creative Commons License 2023.03.21 0 0 46951

Tisztelt fórumozók!

Westen Starcondens 24 kazánom van, jelenleg egy on-off termosztáttal oldom meg a vezérlését. Szeretném a kazán tudását jobban kiaknázni!

Ajánljatok hozzá való modulációs termosztátot, vezérlőt.

Előre is köszönöm válaszaitokat.

Unicalfan Creative Commons License 2023.03.21 0 0 46950

Ezek feltételezések....konkrétumot mondjál,hogy tessék itt ez  a gyártó ,itt ez a kazánja,,,és 0.5-1 kw a minje.

Előzmény: ÁsítóSárkány (46948)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.20 0 0 46949

Nekem ez a megoldás jobban tetszik

Ha már villany...

Azután elindul egy folyamat: legyen napelem is ami besegít.... :-D

 

Előzmény: MAMI P20 (46946)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!