Köszönöm, megpróbáltam a csatlakozót levenni, de nem pattant ki a helyéről, próbáltam csavarhúzóval megfeszíteni de nem lazult meg, csak a hűtővíz jött kicsit a gomba mellett :( .Van valami spec technikája a csatlakozó levételének? A pirossal jelzett volt a csavarhúzó, a zöld,amerre mozgattam, de semmi eredménye.
Sziasztok. 1.6 SR motornál hol van a hőgomba a hengerfejben?Mennyinek kellene lennie beindítás után a dúsítós fordulatszámnak( 1200 körül van az enyém)?Ez a motorom van:
viszont ami észrevétel, egyszer mutattál egy képet a könyvből, hogy hány liter hütőfolyadék kell a motorba, a könyv 8 litert irt. de ha jól emlékszem 4 liter ment csak bele. apróság, inkább többet irjon mint kevesebbet :D
Segítséget ötletet szeretnék kérni tőletek...eddig így még nem jártam...
1,6-os benzines Borám van, nálam van már 7 éve 200-es.
Nagyon jó kis autó! Soha nem kellett rátöltenem olajat két szerviz között, pedig már 325.000 km van benne, de mindig megkapta a szervizeket. A héten kiírta, hogy nincs elég olaj benne....kicsit megijedtem...leállítottam, megnéztem, a pálca beleért...de kevés volt. Rátöltöttem, és autóztam tovább. Azóta sem rossz a hangja, vagy ne lenne ereje......
Másnap észrevettem, hogy kis olaj tócsa van alatta. Felemeltük, sok olaj folyását láttuk, de hogy honnan jön ....azt nem.
Mivel a forgó féltengelyre is ráment, ezért összekent amit csak tudott... ez nehezítette megállapítani a folyás helyét.
Ha szemben állok a kocsival, akkor a motor bal hátulján lehet valahol a folyás. Járó motorral sem akart folyni amikor megemeltük, sőt ha emeltük a fordulatot ....akkor sem. Talán, ahonnan a kartergázcső indul...talán az alól folyhat... de mióta újra feltöltöttem nem engedi az olajat.
Nagyon idegesít, hogy hol eresztheti el néha.
Van esetleg valakinek robbantott rajza, hogy lássam, milyen tömítéseket szerezzek be...és cseréljek ki.
Nekem is ingadozik, de úgy, hogy van, hogy annyira leesik a fordulat, hogy a motor lefullad. Mindezt csakis üzemmeleg állapotban. Esetleg egr szelep, fojtószelep tisztítás?
Van egy 1.6-os Borám, ami múlt héten elkezdett alapjáratában ingadozni, de elég durván. Ez nem egy állandó folyamat, hanem alkalmanként előjön.a reggel minden ok volt, viszont délelőtt ismét elindultam vele, ismét el kezdett ingadozni.
Ennek tetejébe, minden előzmény nélkül azt éreztem, hogy lehetetlen váltani az autóval. Pl. ha hátramenetbe tettem, akkorát reccsent, hogy én is megijedtem.
Totál tanácstalan vagyok e tèren, de kaptam egy olyan fülest, hogy olajjal kapcsolatosak ezek a problémák.
Tavaly cseréltem olajat, azóta a Bora csak 12.000 km-ert ment csak rövid távokat.
Bármilyen jótanácsot elfogadok, esetleges negatív kritikát is.
Úgy tűnik, hozzá tudok jutni a közeljövőben egy VW Borához. 2003-as, de 2007 óta áll, addig rokoné volt, aki nagy becsben tartotta, de meghalt. Azóta garázsban áll, még csak be sem volt indítva. A kérdésem az lenne, hogy mit kellene rajta megnézni, hogy kiderüljön, érdemes-e vele foglalkozni. Tudomásom szerint 1.6-os turbós motor van benne. (bár mikor utána néztem, nem találtam csak 1.8-ast turbósat.) Szóval azt kéne kiderítenem, hogy megéri-e nevemre venni, rendszámozni, vagy inkább bontóba kéne vinni dacára a kevés, megkímélt használatnak.