Keresés

Részletes keresés

KissJozias Creative Commons License 2022.11.28 0 0 10721

A vezérlő hogy néz ki ? 3 gombos ? 

Előzmény: feketefelhoo (10719)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.28 0 0 10720

Elvileg a füsthőből számol, nem hinném

 hogy lenne a hőcserélőben plusz szonda. Vagy igazad van abban,hogy az üveggel van plusz levegő ami hűtött a füsgàz hőmérsékletén. 

Előzmény: feketefelhoo (10719)
feketefelhoo Creative Commons License 2022.11.28 0 0 10719

A valós fordulatszámot nem tudom megnézni menüben, mert nincs ilyen sajnos. Csak a beállított F1-F2-F3 értékeket látom, illetve tudom ezeket módosítani. A szervíz menüben az F2 most 65%, az F3 99%.

 

Korábban úgy működött a kandalló automata módban, hogy pl. 22C-ra állítottam a kívánt hőmérsékletet és amikor felmelegedett a hőcserélő, akkor P3 fokozatban elkezdte betolni a meleget a befúvó ventilátor. Ahogy emelkedett a szobahőmérséklet visszavett P2-re, majd P1-re. 

 

Ha manuálisan belenyúltam akár a hőmérséklet beállításba, akár a ventilátor fokozatába, akkor felkapcsolt P2 vagy P3-ba.

 

Most bármit csinálok csak P2-ig tudok (65%) felfelé állítani, pedig a kijelzőn megjelenik a P3, de hallhatóan semmit sem változik a fordulat.

 

Kicsit gondolkozva lehet, hogy takarításkor lehúztam egy vezetéket véletlenül...

 

Vagy az üveg szellőztetéssel van összefüggésben a P3 "letiltása"...

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: KissJozias (10718)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.28 0 0 10718

Azt meg tudod nézni, hogy egyforma a fordulatszám 

a két program között? Vagy hőmérséklet függő a ventilátor fordulatszám?

Előzmény: feketefelhoo (10713)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.28 0 0 10717

A szobai termosztátot be kell kapcsolni! 

Előzmény: Telemér (10716)
Telemér Creative Commons License 2022.11.28 0 0 10716

Be van állítva hogy kora reggel, délelőtt meg délután menjen pár órát hogy ne hűljön ki a ház,amikor munka után meg hazaérek vagy járatom még vagy nem.

Nekem ez így megfelel. 

Előzmény: KissJozias (10715)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.28 0 0 10715

Én ezt nem értem,  nem termosztátra kapcsol? Vagyis szobai szenzorra ? Csak úgy bekapcsolod, és ha meleged van meg ki ?? 

Előzmény: Telemér (10714)
Telemér Creative Commons License 2022.11.28 0 0 10714

Nekem is ilyen kályhám van ,de nekem bőven elég hogy a beállított időben elindul /leáll.,ha meg otthon vagyok bekapcsolom ha úgy érzem... termosztátnak van hátul egy érzékelő madzagja,de sosem használtam.

Pár éve vettem vadi újan meg vagyok vele elégedve,jó az anyaga és könnyen karbantartható.

Amikor én vettem beüzemeltem mert már hideg volt,kb.25(!) napra rá szombaton hívott a szerelő hogy "jöttem beüzemelni a kályhát"Mondom én nem kértem (a semmiért nem volt kedvem kb 40000ft-ot kifizetni).Erre mondja hogy akkor ugrott a garancia de ha most adok neki pénzt "okosba"  megoldja visszamenőleg,elküldtem a búsba.Erre a menü kódot meg nem volt hajlandó megadni ezért én nem is tudok finomhangolni a kályhán .

De mondjuk nem is kell mert a sima beállításokkal is csodásan megy .

Nálam eddig a kettes volt a legmagasabb fokozat amit használtam rajta ,de már akkor piszok jól fűt.

Előzmény: KissJozias (10712)
feketefelhoo Creative Commons License 2022.11.28 0 0 10713

Valakinek van ötlete a "jelenségre" ? 

 

Edilkamin Point Plus (Zara Plus) : gyári beállítások visszaállítása óta a meleg levegőt befúvó venti P2 és P3 fokozatban is egyforma fordulaton üzemel. Fülre ez az F2 beállításnak megfelelő fordulat. Ettől még jól működik a kandalló, de szeretném tudni az okot. A szervíz menüben jók a beállítások. 

 

F1 45 % F2 65 % F3 99 % , rendre P1-P2-P3 beállításhoz tartozó "fordulatszámok"

Mondjuk az F1-t visszavettem 30-ra, mert a hozzányúlás előtt jóval kisebb (halkabb) volt.

KissJozias Creative Commons License 2022.11.28 0 0 10712

Annak úgy nem sok értelme van,  de olyan lehet,hogy tudsz váltani szobai,vagy külső termosztátra. Vagy autómata üzem,és a hőmérséklet függvényében veszi le a teljesítményt. 

Előzmény: Telemér (10711)
Telemér Creative Commons License 2022.11.28 0 0 10711

Amúgy szerintem csak akkor működik termosztáton ha az( A) fokozatra van állítva.

Az 1-2-3-4-5 fokozaton normálisan kéne működnie ha a pelletmennyiség és a ventillátor szinkronban van.

Előzmény: Telemér (10709)
Telemér Creative Commons License 2022.11.28 0 1 10710
Telemér Creative Commons License 2022.11.28 0 1 10709

Nem tudom segítség -e ez ,a fornelló kályha valójából Milkuz márkájú és itthon falcon comodo trend p10 ként árulja az ecoheat (bajai cég)akik beüzemelik és szervizelik is ..őket kéne megkeresni ,elvileg országos a szervizhálózat.Nekem is ilyen kályhám van ,de én magam üzemeltem be ezért alapból nem tudok a tpar menübe belépni mert nem kaptam meg a kódot.

Előzmény: Sophiecicuska (10706)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.28 0 0 10708

A használati első oldalai! :

1. Biztonsági óvintézkedések
A FORNELO 8 kW és 10 kW teljesítményű pelletkályhát úgy tervezték, hogy a maximális
biztonságot
és könnyű használatot biztosít. Ennek ellenére be kell tartania az alábbi biztonsági óvintézkedéseket:

1. Javasoljuk az arra felhatalmazott szerelőnek, hogy ne hagyjon csupasz vezetékeket, amelyek nem illeszkednek teljesen a csatlakozókba. A csupasz vezetékek más alkatrészekkel való érintkezésének megakadályozása érdekében.
2. A szerelési folyamatot csak a gyártó által felhatalmazott szerelő végezheti. A telepítés befejezése után az erre felhatalmazott szerelő köteles a végfelhasználónak tompán kitöltött jótállási és szervizkártyát átadni, amely igazolja, hogy a pelletkályhát az összes vonatkozó szabványnak megfelelően telepítették, és a szerelő teljes felelősséget vállal a telepítésért.
3. Fontos, hogy a termék telepítésének helye szerinti országban érvényes összes szabványt be kell tartani.
4. A gyártó nem vállal felelősséget, ha a fentiekben jelzett kötelezettségeket nem tartják be.
5. A használati és telepítési útmutató a termék szerves részét képezi. Amennyiben hiányzik vagy elveszik, a végfelhasználónak értesítenie kell a telepítőt és/vagy a gyártót, hogy új példányt kapjon.
6. Ezt a pelletkályhát csak arra a célra szabad használni, amelyre szánták.
7. A gyártó nem vállal felelősséget az emberek, állatok vagy tárgyak által a helytelen telepítés vagy helytelen használat miatt elszenvedett károkért.

8. A csomagolóanyag eltávolítása után a végfelhasználónak ellenőriznie kell, hogy minden alkatrész/egység rendelkezésre áll-e, és ha valami hiányzik, értesítenie kell az eladót a hiányzó alkatrész átvétele érdekében.
9. A szervizeléshez csak eredeti alkatrészeket szabad használni. Forduljon hivatalos szervizhez

3-EN


Műszaki kézikönyv Pelletkályha 8 kw, 10 kw
Műszaki kézikönyv Pelletkályha 8 kw, 10 kw

a FORNELO termékek.
10. Kötelező karbantartás - a pelletkályhát azonnal meg kell tisztítani, miután
minden egyes 800 kg és 1000 kg közötti hitelesített pelletfogyasztás után, vagy ha a felhasználás ennél kevesebb a
legalább évente egyszer. Ezt a karbantartást az erre felhatalmazott szakembernek kell elvégeznie.
FORNELO szervizközponttal végeztetni. Amíg a pelletkályha a garanciaidőn belül van, az összes
karbantartást és szervizelést az arra felhatalmazott szerviznek kell elvégeznie, amelyiknek
az első telepítést végezte.


A biztonsági óvintézkedések érdekében a következő szabályokat szigorúan be kell tartani :
- A pelletkályhát gyermekek és fogyatékkal élő személyek nem használhatják.
-A pelletkályhát tilos nedves vagy nedves helyiségekbe telepíteni, mint pl.
fürdőszoba, mosókonyha stb. Tilos a pelletkályhát nedves kézzel vagy nedves kézzel megérinteni.
lábával.
-Tilos a biztonsági óvintézkedéseket megváltoztatni vagy nem betartani a FORNELO hivatalos szerviz/szerelő engedélye nélkül.
- A tápkábelt védeni kell a sérüléstől vagy a leválasztástól.
-Gyermekeknek vagy fogyatékkal élő személyeknek tilos felügyelet nélkül belépni abba a helyiségbe, ahol a pelletkályha fel van szerelve.
- A pelletkályha ajtaját zárva kell tartani, amikor a termék üzemel.
üzemmódban van.
- Kerülje a közvetlen érintkezést a pelletkályha forró felületeivel.
-A pelletkályha indításakor ellenőrizze, hogy nem merülnek-e fel nehézségek a pelletkályha indítása előtt.
fűtési szezon kezdete előtt, vagy olyan esetekben, amikor a terméket hosszabb ideig nem használták.
- A pelletkályhát úgy tervezték, hogy szélsőséges időjárási körülmények között is működjön. Mégis erős szél vagy nagyon hideg időjárás esetén a termék biztonsági rendszere automatikusan kikapcsolhatja a pelletkályhát. Ebben az esetben a végfelhasználónak értesítenie kell a FORNELO hivatalos szervizét/szerelőjét. Nem ajánlott a termék biztonsági funkcióit saját maga kikapcsolni vagy újraindítani.
- A kályha szerelőhelyiségét tűzoltó készülékkel kell felszerelni arra az esetre, ha a kipufogógázok csövében tűz keletkezne.

Előzmény: Sophiecicuska (10706)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10707

Nincs faszbookom ( nem is lesz), így nem tudom megnézni, de szerintem más sem. 

Előzmény: Sophiecicuska (10706)
Sophiecicuska Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10706
KissJozias Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10705

Én átméztem , de abból nem sok minden derül ki . Valószínűleg a teljes visszállítást csak a technikusi menüből tudná megcsinálni. Sajnos semmilyen forum, vagy ilyesmi nincs a kályháról.

Előzmény: Hooti (10703)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10704

Az nekem 1:45 perc lenne csak oda . 

Előzmény: Sophiecicuska (10702)
Hooti Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10703
Előzmény: Sophiecicuska (10702)
Sophiecicuska Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10702

Tàrnokon lakom .

 

Előzmény: KissJozias (10699)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10701

Magyarországon nincs hivatalos szervíz,vagy üzembe helyező cég, vagy vállalkozás! Így a garanciális feltételek nem teljesülhetnek! 

 

https://www.fornello.ro/articole/lista-parteneri.html

Előzmény: Sophiecicuska (10697)
ksanci Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10700

Ilyen nincs.

ÍRÁSBAN jelezd az eMagnak, szóban az ügyintézők a lerázásra vannak idomítva. Az írásban kapott panaszokkal törvényileg muszáj foglalkozniuk, szóban csak csevegtek a semmiről.

(Úgy általában soha nem szabad semmit annyiban hagyni és ÍRÁSBAN (email) kell jelezni a problémákat minden területen)

Arra szoktak még hivatkozni, hogy a partnereik termékeit ők csak megjelenítik, mindenben a partner a felelős, csakhogy itt nincs Fornello partner, az eMag a forgalmazó.

Szerintem ne piszkáld, biztos, hogy nem az alaplapon kell turkálni.

De bejelentheted hibára is, aztán hirtelen mindjárt tudni fogják a tetvek, hogy kivel kell bevizsgáltatni a garanciához.

 

Előzmény: Sophiecicuska (10697)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10699

Hiába húzod ki a 220 V ot , minden veállítást megtart , még akkor is ha fél év múlva kapcsolod be újra , epromba írja , nem felejti el.Helyileg merre vagy?

Előzmény: Sophiecicuska (10696)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10698

Akkor fogyasztóvedelem , mert neked nem kell tudni bekötni, és a garancia is csak úgy él ,ha azt szakember üzemelt be! Én nagyon ki lennék akadva rájuk! Sőt! Már vissza is küldtem volna régen!

Előzmény: Sophiecicuska (10697)
Sophiecicuska Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10697

Az emeg  azt mondja ők ebben nem tudnak segíteni.

Én  is fel vagyok háborodva ezen.

 

Előzmény: ksanci (10695)
Sophiecicuska Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10696

A pellet betöltésnél  próbáltam vissza állítani  de úgysem jó.

Azért akarnám alapra állítani mert hiába húzom kia falból ,hogy ne kapjon áramot  és visszaálljon, ez nem teszi megtart minden beállítást.

Egyesévvel állítgatni meg túl sok a kombináció .

Az eco melyik lehet ?

Szét is szedtem hogy megnézzem az alaplapot hátha ott van valami kapcsoló ,találtam is egyet de arra nem reagált semmit.

 

ksanci Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10695

Szia!

 

Picit áljunk már meg az eMagnál. Ők a forgalmazók, tudniuk KELL szakszervízt ajánlani, hiszen a garanciát is ehhez kötik, ugyebár.

Meg sem kérdeztétek?

 

Előzmény: Sophiecicuska (10687)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10694

Még 2 dolg lehet . Ki kell kapcsolni a modulációt,  és az ECO t ezek nem kapcsolják ki a kályhát, csak leveszik a teljesítményt minimumra,ami nem annyira jó  mert kormol.

Előzmény: Sophiecicuska (10687)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10693

Az előzőt nem neked akartam.  De szerintem nagyon jó lett a kalyhád! Sajnos itt mindent magadnak kell lassan megcsinálni .

Előzmény: feketefelhoo (10690)
KissJozias Creative Commons License 2022.11.27 0 0 10692

Vagy a szobai szenzor nincs jó helyen .

Előzmény: feketefelhoo (10690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!