Keresés

Részletes keresés

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.22 0 0 42

Zsuzsuci,

 

Ennek elkerülésére az okosok azt javasolják( persze ott ez nem tétel) hogy ehhez a technikához vegyen a felhasználó egy másik bobint. Így nem kell állandóan állítgani, sőt!!!

Arra is gondoltak, hogy hátha nem tudod a sok bobin közül melyik-melyik, más színű az a kis vacak rajta, amit ki kell nyitni, mikor kiveszed....

 

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (41)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.11.21 0 0 41

 

Köszönöm a válaszokat, Lányok!

Kezdek világosabban látni.Nekem a trapuntohoz a kimosható kellene, erről olvastam is több helyen.Itthon vetted katafa?

 

A hét végén próbáltam a bobbinhimzést, akkor fűztem be az alsó szálat abba a kis lukba, én úgy tudtam, azt úgy kell csinálni.

Sima himzéshez eszembe se jutott, de most meg fogom figyelni.

 

Viszont amikor ezt a bobbinhimzést csináltam, annyira sikerült kilazítanom azt a kis cérnaleszurító pöcköt, hogy varrás közben szétesett.

Nagyon megijedtem, de aztán kis segítséggel sikerült visszarakni, csak a csavart volt nehéz megtalálni.

Azért írtam le, hogy ha esetleg hasonló történne veletek, ne majrézzatok annyira mint én

.Üdv:Zsuzsa

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.21 0 0 40

Katafa,

 

Szerintem igen nagy a különbség!

Ha befűzöd az alsószálnak ( normális beállításoknál) soha nem szabad feljönnie az anyag színére. Ha nem fűzöd be, ugye a két szál( alsó-felső) valahol féluton találkozik, de előfordulhat , hogy kicsit kilátszik a színén.

Az Auroránál használt beépített gépi díszítőöltéseknél  mindig így varrom, ill. a hímzéseknél is.

Javaslom, kicsit próbálgassad egy darab anyagon, van értelme.....:c)))

 

Sue

Előzmény: katafa (39)
katafa Creative Commons License 2006.11.21 0 0 39

Na, most nekem van kérdésem.

 

A yahoos levelezőlistáról letölthető 150 oldalas "munkafüzetben" az van, hogy applikálásnál a sűrű cikkcakknál az alsó szálat fűzzük bele a bobbin "nyelén" levő kis lyukba. Én ezt most megcsináltam, de semmi különbséget nem látok. Ti???

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.21 0 0 38

Zsuzsuci,

 

na, nekem meg a másik fajta van. A bevasalhatós. Nagyon cseles, cérna formában, felspulnizva árulják, ellenben nem más mint egy hosszú vékony ragasztó csík. A befejezéskor a szélek készítésénél használatos. Tulajdonképpen fércelés helyett.

 

 

Sue

Előzmény: katafa (37)
katafa Creative Commons License 2006.11.21 0 0 37

Azt hiszem, kétféle cérnára gondolsz. Van a kimosható, szinte direkt trapuntóhoz - ilyen nekem is van, de még sose használtam. Ezt water soluble threadnek hívják és "bevasalható" (ez a fusible), amit a varrás után le kell vasalni és eltűnnek az öltések. Ilyet még nem láttam "élőben", de ezt viszont szegőpánthoz ajánlják, mert akkor nem látszanak meg a színén az öltések utána. De azt ne kérdezd, hogy működik a dolog.

Előzmény: Zsuzsuci (36)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.11.20 0 0 36

 

Sziasztok!

Gondoltam, benézek végre az Aurórások közé, de biztos nagyon hátul lesz a sorban, közben kiderült, hogy trécseltek itt rendesen.

Jó látni a díszítő öltésekből készült kollekciót, Sue.Gondoltam én, hogy remek dolgokat lehet kivariálni, de időm , az nem volt még hogy igazán belemerüljek

 

Nem spéci aurórás kérdés, de tudtok kimosható cérnáról? Olyasmi mint a kimosható himzőfólia, csak cérnásítva.

A gépi trapuntozáshoz nagyon praktikus.

Nem igazán értem az angolul folyó fórum azon témáját, amiben valami fusible izét emlegetnek. Nem éppen ezt?

Kéretik nem kinevetni a butuska kíváncsiskodót!!!Ha valaki segítene?

Sue?Katafa?/cserébe megoldok egy nehéz matakfeledatot/

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.15 0 0 35

Szia Márta néni,

 

Örülök neki, hogy te is itt vagy!

Én az enyémmel már nagyon megbarátkoztam.

Nem kell aggódni, szólni fog, ha olajozni kell!!!

Bár ettől függetlenül én  időnként ki szoktam fújatni a szösz-möszöket...

Nem haragszik érte....:c)))) Ezt is kell dédelgetni!!!!

 

Sue

Előzmény: Márta néni (34)
Márta néni Creative Commons License 2006.11.15 0 0 34

Én is itt vagyok. Nagyon könnyen megszoktuk egymást, de egy kicsit még mindig úgy érzem a 36 éves Naumannom után  (leolajozva pihen) mintha egy Chippendale fiuval csalnám az öreg uramat. A bobincsere megy vakon, csak egyszer vert ki a víz, mikor kitakarításhoz kivettem, és a kezemben maradt még valami szépen formatervezett fémdarab, amit alig tudtam visszatenni.  (na a könyvvel már ment) Nekem gyanus, hogy  - már megvarrtam vele a templomablakos quiltet, még nem írja hogy olajozzam. A régi gépemet ennél gyakrabban dédelgettem.

Gondom, hogy nehéz fotózni munka közben a tevékenységet  - tegnap épp ezt próbáltuk a lányommal - mert a lámpát nem lehet kikapcsolni, de azt hiszem erre mondják, hogy irigylünk a gondjaidért.

36évi Creative Commons License 2006.11.13 0 0 33
Nahát, ez a fajta fel sem tűnt még, pedig már annyit kipróbáltam. :)
A mintasort már mesélted, és el is határoztam, hogy csinálok egyet, de egyszerűen nem jutok hozzá. Most is annyi varrnivalóm lenne, hogy hat kézzel csinálhatnám. :)))
Nagyon jól leírtad, megcsinálom én is, ha törik, ha szakad. Azért is jó, mert, ha kér valaki valami tűzöt dolgot, arról ki tudja választani a kedvére valót.
Előzmény: sunbonnetsue (32)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.13 0 0 32

Évi,

most elárulok egy titkot: neked is beépítették a gépedbe!!!

Most így fejből nem tudom hányas, de  bent van, az bizti.

Érdemes egy kicsit eljátszani velük. Mikor megvettem az Aurorát, az volt az első dolgom,hogy egy kis "mintakönyvet" varrtam vele. Minden egyes mintából a gyári beállítással és módosítva is (széthúzva)

Igaz , eltelt vele vagy másfélnapom, de azóta is gyakran veszem elő.

Egy darab textilre vasaltam közbélést, hogy legyen tartása , húztam rá vonalakat és ezekre varrtam. Ez azért is hasznos, mert a minták varrását nem mindig középen kezdi. Így látom és tudom igazítani a varrandó anyagot.....

Nem voltam nagyon bonyolult?..

 

Sue

Előzmény: 36évi (31)
36évi Creative Commons License 2006.11.10 0 0 31
Nagyon jók!

Szóval az íves pelenkát hogyan nemesítetted ki?
Előzmény: sunbonnetsue (30)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.10 0 0 30

Mitől lenne az? Hiszen kifizetted, mikor megvetted a gépet....

 

 

 

 

 

Arra kell vigyázni, hogy mindig ugyanott kell kezdeni és mindig a minta elején.

 

 

Ezt a kis mintát soha semmire még nem használtam, de így ( ha sikerülne pont eltalálnom a kezdést...) már egészen tetszik. Kell egy kis képzelő erő. de mintha egy pillangót látnék...vagy nem?

 

 

Ezt végtelenségig lehet variálni.....

Sue

Előzmény: 36évi (29)
36évi Creative Commons License 2006.11.10 0 0 29
Ami meg az íves pelenka között van, az az egyik nagy kedvencem (a középső). Nagyon jó a szélére tett mintával. Ugye, nem copirájtosak? :)
Előzmény: sunbonnetsue (26)
36évi Creative Commons License 2006.11.10 0 0 28
Aha, hát persze. :)))
És az íves pelenkáról mesélhetnél is bővebben. :)
Előzmény: sunbonnetsue (27)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.10 0 0 27

van még... mutassam?

Sue

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.10 0 0 26

Volt egy kis időm és kedvem és játszadoztam egy kicsit az Aurórával. Próbálgattam a beépített minták variálásával újabb sormintákat alkotni, hát így sikerültek.....

Lehet,hogy nem a legjobb színű cérnát találtam, de talán azért ki lehet venni.Ha van jó kis "random" melirozott cérnája valakinek, elég látványos mintát lehet kihozni vele.

 

 

 

 

36évi Creative Commons License 2006.11.07 0 0 25
Aha, megnéztem, tényleg látványos a különbség.
Előzmény: sunbonnetsue (24)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.06 0 0 24

Szia Évi,

 

igen, azt is szoktam cserélgetni. Ha belenézel  a gépi himzés 73 hozzászólásához, ott a képen látszik a különbség. Szerintem sokkal jobb, ha a saját színével varrom alul is. Élesebb a kontraszt.

 

Bocs, hogy csak most válaszoltam....

 

Sue

Előzmény: 36évi (23)
36évi Creative Commons License 2006.10.25 0 0 23
Hát igen, tényleg minden csak szokás és gyakorlás kérdése. A bobinberakás is egyre jobban megy. A cérnával meg kűzdök tovább, majd rászoktazom magam, hogy megfogjam. Szóval leginkább csak idő kéne, hogy jó sokat varrhassak. :))))

Sue!
Ezek szerint himzésnél az alsót is cserélgeted?
Előzmény: sunbonnetsue (22)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.10.24 0 0 22

A világátásával sem volt eddig problémán. A varrós asztalom felett van egy nagyon jó neon, lehet ezért nem tükröződik...

A bobin behelyezése a legelső alkalommal számomra lehetetlennek tűnt. Nem értettem hogy a Pfaff után, ami körforgós, ezt miért nem tudom akárhogy betenni. Ez meg félforgós! aztán rájöttem hogyan kell és azóta megy már csukott szemmel is....Nekem a feladat kicsit nehezítve is van, mert be van süllyesztve egy asztalba.....

 

Sue

 

Csak gyakorolni kell, mikor egy hímzés során 12-szer kicserélem........:c))))

Előzmény: 36évi (16)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.10.24 0 0 21

Mostanában nem volt időm és türelmem elolvasni a problémáikat igy sajna nem tudom miről van szó. Kb.1500 levél lemaradásom van. Lyon óta nem tudtam magam utolérni.Attól függően, hogy a téma mennyire tűnik izgalmasnak olvasok bele a levelekbe. Ezzel egyidőben egy németet is olvasok......olvasgatok.....

 

Sue

Előzmény: Zsuzsuci (15)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.10.24 0 0 20

Minden alkalommal , mikor szól, én kifújom egy kis sürített ( hegyi) levegővel a fölösleges cérnákat, egyebeket és beolajozom, ahogy kell ( ahogy a használati útmutatóban van!Zsuzsucinak.....) kicsit varrok egy kis papirkéztörlőre a felesleges olajat felitatni és kész!

Nem tudom,hogy a Neumenn milyen , de a Pfaffom ehhez képes sokkal hangosabb volt.

A cérnát megszokásból megfogom, mielőtt indulok a varrással. Nagyon ritkán , de nekem is előfordul, hogy összegubancolja hátul.

Előzmény: 36évi (14)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.10.23 0 0 19

Te Évi!

Nem lehet, hogy mi, a nép egyszerű, Neumannon nevelkedett gyermekei nem igazán szoktok még meg a szálvágót ezen a gépen?

Most, hogy jobban odafigyelek, észrevettem hogy soszor az ollót használom, ilyenkor nagyobb az alsó szál gubancolódásának az esélye.

Jaj, a Zsuzsa hogy fog rajtunk mosolyogni!/Használati útmutató!/

 

36évi Creative Commons License 2006.10.22 0 0 18
Aha, na ezt nem csináltam eddig, de most, hogy mondod, rémlik Ricky módszere. Modnjuk, ezzel sem vagyunk előrébb, mert utána megint vissz kell húzni, ahhoz meg már tűbe is kell fűzni. :)
A helyben elvarróst szoktam tűzésnél használni, akkor érdekes módon ritkábban nyalábolja be az alsó a felsőt. ???

A bobinkérdésre én is kíváncsi vagyok.
Előzmény: Zsuzsuci (17)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.10.22 0 0 17

De ennyi pénzért már lehetsz nyavajgós is, nem?

Klassz gép, de ezek tényleg apró, de meglévő problémák. Igen, nelem is be kell dőlnöm a bobin berakásakor egy bizonyos szögbe.

A felső szál gubancolódásának elkerülésére most olvastam éppen, meg hát a Riccy barátunk is mutogatja, hogy az első öltés után fel kell hozni az alsó szálat. Biztos meg lehet ezt szokni, most fogom kipróbálni, bár hogy mit  csináljak a felhozott alsó szállal, nem egészen értettem/nem vagyok perfekt angolból/

 

A bobinnal kapcsolatos kérdésem egyébként a Zsuzsának szólt, mert ő  követi az angolul folyó Auróra440 fórumot, és beleolvasva, nem értettem mindent.

 

36évi Creative Commons License 2006.10.22 0 0 16
én sem látom a megoldást, ezért amit lehet, zsinórban varrok. Az a szar, amikor tűzés közben csinálja ezt, aztán munka után szedegetem a levarrot szálakat.

Bobin: nem tom, nekik mi bajuk, de most, hogy említed, nekem sem gördülékeny a használata. Lehet, hogy csak azért, mert a Neumanon vakon betettem, és a Berninának ahhoz képest kicsit más szögben kell betolni. Aztán az is zavar (de ez már tényleg csak nyavajgás), hogy a lámpácskák pont betükrözik azt a területet, ahol belátnék, ezért kézzel takarom le olyankor azt a részt, hogy lássak. Asszem, ez csak szokás kérdése, túl sokáig volt meg a Neumanom. :) meg egyébként is mostanában nyavajgós vagyok... :))))
Előzmény: Zsuzsuci (15)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.10.21 0 0 15

Évi! Ez engem is zavar.

Azt hiszem, meg néha ki is próbálom, hogy le kéne fogni indításkor a szálakat. De ezt meg kéne szokni, mert pl. a Pfaffom nem ilyen cirkuszolós.Meg nagyobb darabnál nincs is annyi keze az embernek.Eddig azt hittem, csak én szőrözök ezen, de ezek szerint nam csak az én problémám.

 

Sue! Én is figyelem az angol nyelvű fórumot, de a nyelvtudásom hiányosságai lassítanak.

Nem mintha nagyon fontos lenne nekem az a sokspulnis megoldás, de felfigyeltem rá

Szerinted meg lehetne ezt csináltatni valahol, valakivel?

Te! És mi bajuk ezeknek a bobinnal?

 

Előzmény: 36évi (14)
36évi Creative Commons License 2006.10.20 0 0 14
Ah, nekem pont az a problémám (már, ha lehet valami problémám), hogy egy kicsit zajosnak tartom. lehet, hogy csak eltúlzom a dolgot, de azért valamikor beviszem az Oktogonra, hátha mégis nem érzéki csalódás.
Aztán van még egy, ezt sem tudom egyértelműen problémának titulálni, de aggaszt. A varrás kezdetekor a felső szál lkilógó végét behurkolja az alsó szálhoz, az első pár öltésbe. Normális lehet ez, vagy én vagyok a béna?
Előzmény: sunbonnetsue (13)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.10.20 0 0 13

Hátha előbb vagy utóbb mást is érint a dolog:

Miután az én gépem már elérte a 2millió öltést elvittem szervizbe egy nagyobb generálra.

Nem álltam a szerelő mellett, de állitólag szétszedték, kitisztították, beolajoztak, összerakták és azóta halkan duruzsolva jár. Viszonylag hamar el is készült ( de lehet, hogy csak az én kérésemre...) és természtesen ingyen, mert hogy garanciális még (.. egy jó darabig)

Azt mondták, ha újból "milliomos" leszek, ezt ismét el kell játszani.....

Akkor most újúlt erővel látunk neki a varrásnak...ő is , én is.

 

Sue

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!