Keresés

Részletes keresés

korall1 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 49643
Ami nekem annak idején, 12 hónap szoptatás után segített, az a kovaföld kapszula volt és az, hogy újra elkezdtem inni a Hipp Natalt, naponta 2 adagot.
De nyár eleje óta megint marékszámra hullik, igaz, most csak a vitamint szedem némi magnéziummal, ha nem felejtem el.
Te szedsz vitamint?
Előzmény: chelszy (49641)
rabbitbaby Creative Commons License 2010.11.02 0 0 49642
Magas tesztoszteron, inzulin, vashiány mind okozhatja a hajhullást.
Előzmény: chelszy (49641)
chelszy Creative Commons License 2010.11.02 0 0 49641

Nekem borzalmasan hullik a hajam szülés óta. Szülés után ez nem lenne meglepő, sőt szoptatás alatt sem, de már lassan 20 hónapja szültem, szóval ezzel valamit tennem kéne. Bár kopaszodni nem kopaszodom, de soha nem hullott ennyire a hajam, ez lehet hormonkezelés hatása? Nem tudom.

 

 

Előzmény: coriella (49635)
chelszy Creative Commons License 2010.11.02 0 0 49640

Hát az még a car-nál is rosszabb volt! :)

Nekem állítólag az EKG-mal nem volt baj, hanem azt modták mivel kevés tüszőm van, és 20%-al nagyobb az esély a levállásra (petesejt), ha nem altatnak, ezért merült fel. Állítólag az nap többeknek is így volt. Hát nem tudom. Minden esetre fura, mert a zárójelentésen altatás van, vagyis az intézmény leszívta az arra járó pénzt.

Ráadásul az utolsó uh-n (tüszőrep. injekció előtt 2 nappal) nem mondta az orvos, hogy nagyon kevés a tüszőm. Szóval így utólag sem értem mi lehetett. Azért remélem, ha komolyabb baj lenne, csak jelezték volna, hogy azért nem altatnak?!

 

Előzmény: korall1 (49639)
korall1 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 49639
Chelszy,

Azért ne add fel! Egy kis pihenés után még meggondolhatjátok magatokat! Meg hátha úgy jártok, mint mi. Én mindenesetre most már hiszek a csodákban, higgy Te is és hátha sikerül! Nagyon szorítok nektek!
A másik, hogy az örökbefogadás is lehet egy megoldás, de ezt mondjuk érdemes minél előbb eldönteni, mert a magyar malmok lassan őrölnek, és a bürokrácia sem könnyíti meg az örökbe fogadni szándékozók dolgát. Meg ugye ott van a felső korhatár...
Mi Dorka fogantatása előtt jelentkeztünk, lassan sorra is kerülnénk az állami rendszerben (végül néhány negatív tapasztalat miatt alapítványhoz nem mentünk), de most kiszállunk, mert időközben annyi körülmény változott (főleg ami engem érint), hogy nem volna fair tovább sorba állni és másoktól elvenni a lehetőséget. Meg ugye ne is legyünk telhetetlenek.

Az altatás nélküli leszívás elég car lehetett, nálam is felmerült anno, amikor nem akarták elfogadni az ekg eredményt, de aztán mégis megúsztam.
Nem megkérdőjelezni akarom az orvos döntését, de nem lehet, hogy még várni kellett volna egy kicsit a leszívással? Hány naposan kaptad őket vissza?
Előzmény: chelszy (49626)
baba37 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 49638
Jophiel!

Akkor ott legalább van adatbázis amiből lehet választani! Nálunk azért körülményesebb ez a dolog!

Akartam írni privit,de nem vagy publikus!
Előzmény: jophiel (49636)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.02 0 0 49637

Chelszy!

 

Sajnálom:((

 

Fixor!

 

Hát jobb hírekre számítottam:((, de majd januárban a lombik!!

jophiel Creative Commons License 2010.11.02 0 0 49636
Igen, majd ha meglesz rá a keret ... nagyon sokba kerül, de már nem akarjuk kis esélyekkel csalódásoknak kitenni magunkat a saját petesejtjeimmel ...

Egy adatbázisból választunk donort (minden infó megvan róla, kivéve, hogy mi a neve és hol lakik), aztán kifizetjük rá az előleget, a többit koordinálja az intézet. És ebben az a jó, hogy innentől nem számít, hogy menopauzál-e a jelölt, vagy sem, mert még 52 évesen is lehet kihordani, ha van méhed és szuperál :-) Szóval összességében nekünk ez jó hír, csak még nincs meg a keret rá ... de meglesz, csak idő kérdése, az meg van bőven :-)
Előzmény: baba37 (49634)
coriella Creative Commons License 2010.11.02 0 0 49635
Fixor: nem ezt a hírt vártam ma :-((((((, de majd a lombik, az sokkal nagyobb esély. Nekünk 6 sikertelen inszemünk volt, és csak a lombik lett a megoldás. Legyen Nektek is sikeres!

chelsy: ó, sajnálom hogy nem sikerült ez a próbálkozás. Ölellek Titeket!
Megkérdezhetem, hogy tapasztaltál valami kellemetlen mellékhatást, vagy csak általában tartasz a hormonkezelésektől?

jophiel: végre valami hírmorzsa Rólatok, sokszor eszembe jutsz, puszi, a legjobbakat!
baba37 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49634
Örülök hogy vissza tértél! Akkor most odakinnt lombikoztok? Ott hogy működik a donoros lombik?
Előzmény: jophiel (49633)
jophiel Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49633
Igen, jól gondolod :-) Szerintem az vagyok, akire gondolsz :-)

Magas FSH-val előbb-utóbb zavaros lesz a mensi. Kinek előb, kinek utóbb. De sajnos evvan :-(
Előzmény: baba37 (49632)
baba37 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49632
Jophiel!

Ugye te egy régi tag vagy más nick néven! Ha igen akkor emlékszem rád!
Drukkolok hogy mielőbb összejöjjön a donoros lombik!+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Én azért írtam hogy a magas FSH nem függ össze a mensessel mivel nekem kimondottan pontos és jó ciklusaim vannak a magas FSH ellenére is!
Előzmény: jophiel (49630)
baba37 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49631
Chelszy!

Nagyon sajnálom hogy a tesóval ennyit kell küzdenetek! Az altatás nélküli punkció nem semmi lehett. Erről a kettős dologról meg még nem is hallottam semmit!
Nekem a krém ha másra nem is de nagyon szép mnyh sikerűlt produkálnom tőle!Egy beűltinél azért ez is sokat jelent.
Nem adtam még fel a dolgot bár sok mindenen keresztűl mentem. Úgy néz ki most van esélyem babásnak lenni de erről nem írok a fórumon.
Előzmény: chelszy (49626)
jophiel Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49630
Nekem is 18 a FSH-m, és itt azzal már csakis donorpetesejtes lombik jöhet szóba ... szóval mi most erre gyúrunk. Egyébként utólag végiggondolva talán nem ok nélkül nem sikerült (sikerült, de fére) 6 lombikunk -- pedig voltak petesejtek (11 és 4 között minden volt), spontán termékenyültek meg, látszólag minden oké volt. csak épp nem/rosszul tapadtak meg ... szóval most rengeteg pénzt kell összegyűjtenünk, és akkor talán lesz esély a donorosra.

A progi krémmel kapcsolatban eléggé ellentmondásos infók vannak, hacsak nem orvos ajánlja, én óvatos lennék vele. Bár még úgy is, ha orvos ajánlja. (Én egyszer jártam meg öndiagnózissal nagyon csúnyán, azóta tanultam belőle.)

A ciklus rövidülése és a menzesz változásai (főleg, ha van ugye kézzelfogható magyarázat is, konkrétan a magas FSH) nagy valószínűséggel a kimerülés kezdeti jelei. Ez persze nem zárja ki a terhesség lehetőségét, csak csökkenti az esélyeket. A dokim azt mondta, esetemben (FSH 18.2) donorral 50-60% az esély, sajáttal max 15% az ő tapasztalatai alapján.
Előzmény: baba37 (49622)
jophiel Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49629
Jesszus, micsoda tortúra lehetett ... :-( Sajnálom, hogy mindezen át kellett menned. Még sosem halottam dupla punkcióról. Elég kínzásnak hangzik :-(

Előzmény: chelszy (49626)
Lilly*80 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49628

Baba,

 

cisztám nincs szerencsére, néztek UH-on ebben a ciklusban is, a progim meg tuti nem kevés 15 napos lut. szakasszal.  Az inszem után kaptam progipótlást is, Utrot szedtem, azt gondolam, ha abbahagyom, majd jól megjön végre, de semmi, hasonlóan gyér mensi az eredmény:(

Gyakorlatilag 1,5 napos volt a mostani:((

Szóval nem tudom:((

 

Te melyik intézetben nyomod? 7 lombiik az nem kevés, anyagilag sem:((

Írok majd privit!! Köszi

 

Előzmény: baba37 (49625)
chelszy Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49627
Fixor megértem a kiborulásod, de hátha a lobmik oké lesz! Sajnálom!
Előzmény: Fixor (49620)
chelszy Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49626

baba37, én nem is tudtam, hogy ti még folytatjátok?! Valahogy azt hittem végleg feladtad, de ezek szerint nem. Hajrá!

 

Figyu a womens care cream-et tapasztalatból ajánlod? Neked változtatott valamit?

 

 Csak azért kérdezem, mert én 2 hónapig kentem, és utána mentem a 2. lombikra, és nekem nagyon rossz eredményem lett (legalábbis az első sikeres lombikomhoz képest), gyakorlatilag 4 petesejt volt, de az is alig-alig. (Kétszer volt punkcióm egyszer de.10 h-kor, akkor 5 tüszőből nulla petesejt, aztán mondta a doki, hogy 13 h-kor újra próbálkozzunk, hátha még nem repedt meg a tüszőm és délutánra csoda történik. Na ilyet sem hallottam még, de bíztam az orvosban. Végül valóban lett 4 petesejtem a 13h-i műtétből, de a megtermékenyíteni csak kettőt sikerült, aztán nem tapadt meg egy sem. :(

A műtétet azért végezhették 2x, mert bevállaltam, hogy csak érzéstelenítsenek (ne altassanak), de az érzésteleítő hatása a 2. műtétre igencsak kiment belőlem, hát nem volt egy leányálom, de mindegy már túl vagyok rajta.

Előzmény: baba37 (49625)
baba37 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49625
Lilly!

Örülök hogy sikerűlt kicsit megnyugtatni! Az hogy ilyen semmi mensid van az lehet cisztátol is,vagy kevés progi. Erre nagyon jó a Womens cream ami progi pótló!
Én eddig 6 stimut csináltam végig de petesejtet nem tudtunk nyerni.
Most vagyok a 7. stimuba holnap megyünk uhu-ra. Most kicsit másképp csináljuk a dolgokat,ha érdekel priviben megírom!
A petefészekkimerüléstől neked még nem kell aggódnod, a te bajod orvosolható!
Előzmény: Lilly*80 (49623)
stunc Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49624
Fixor: :(((((((((((((((
Előzmény: Fixor (49620)
Lilly*80 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49623

Baba,

köszi, ezzel kicsit most megnyugtattál.

Tegnap megjött, ma meg már múlik el, ez biztos nem normális:((

 

Te hányadik lombiknál tartasz? Vagy már sikerült is?

Előzmény: baba37 (49622)
baba37 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49622
Lilly!

Visszaolvastalak és az AMH- értéket 5 egész valamennyire írtad! Ez nem hogy alacsony hanem nagyon szuper eredmény! Az enyém 0,1. Na ez már car! Az FSH-t 8-9 körül írtad ,na ez sem olyan rossz! Az enyém már volt 36 is most 18 körül mozog.
A mensid biztosan nem a kimerülő petefészked miatt olyan nyamvadt. Nekem a rossz eredmények ellenére például mindig pontos és rendes mensim van. Szóval ,nem az eredményektől függ.
Előzmény: Lilly*80 (49621)
Lilly*80 Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49621

Sziasztok Lányok,

 

én az első inszemen vagyok túl, sikertelenül, és az inszemes fórumról néztem át Hozzátok. Decemberben megyünk a következőre.

Szeretném megkérdezni, hogy van-e itt vki, aki magas FSH miatt/val lombikozik?

Fixor Creative Commons License 2010.11.01 0 0 49620
Sziasztok!!
Megint nem sikerült az inszem..
Úgyhogy januárban akkor lombik!! Nem gondoltam volna,hogy ezt is megérjük,de itt van. Menni kell tovább!!
Kicsit kiborultunk reggel párommal,de ez van ,nem tudunk mit tenni.
Holnap megyek dokinénihez meg vérvételre azért.
Aztán majd megyünk tovább...:(((

Köszi a drukkokat! Puszi Nektek!
jophiel Creative Commons License 2010.10.31 0 0 49619
Chelszy, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült, és tökéletesen megértem az érzéseidet a folytatással kapcsolatban :-(
Esetleg később fogadhatnátok örökbe egy tesót neki, hacsak nem jön össze mégis spontán. (Mi is ezt tervezzük, de még sajátunk sincsen, szóval nálunk távolabbi ez a terv, de ha egyszer végre sikerül a lombik, többet nem csináljuk, az hétszentség, így tesó ügyben marad az öf.) Nem rábeszélni akarlak, de lehet hogy megér egy patront, hogy megnézzétek ezt a lehetőséget is.
Fel a fejjel!
Előzmény: chelszy (49618)
chelszy Creative Commons License 2010.10.31 0 0 49618

Sziasztok Lányok!

 

Én (mi) túl vagyunk a 2. sikertelen lombikon is. :(

(Aki nem ismerne: 6 sikertelen inszem után az 1. lombik sikerült, aztán rá két évre volt egy fagyis beültetés, majd októberben egy stimus és az sem sikerült.). Itt fel is adjuk, 39 éves vagyok és félek, már így is nagyon sok felesleges hormonbomba érte a testem. Azért a most 20 hónapos lányomnak még kell az anya, nem merek tovább kockáztatni. Szegény Natalinak nem lesz tesója. :( 

 

Katyóka, gyönyörűek a gyerekek!!!

 

Fixor, holnap gondolunk rád.

stunc Creative Commons License 2010.10.29 0 0 49617
Az jó lesz! Vagyis: jó lesz:) Remélem... +++++
Előzmény: Fixor (49616)
Fixor Creative Commons License 2010.10.29 0 0 49616
Sziasztok Lányok!
Hétfőn tesztelek,nov.1.
Jelzem mindenképp az eredményt!
Köszi a drukkokat!
katyoka07 Creative Commons License 2010.10.28 0 0 49615

Halas koszonet  Stunc, be is neztem csak egy kicsit lefagytam:-((

 

A tortabol ettem de a fejesre nem kerult sor mert meg volt 10 kiehezett vendeg akik mar nagyon ra voltak startolva de a lenyeg hogy jol sikerult a parti :-)

 

On

Előzmény: stunc (49614)
stunc Creative Commons License 2010.10.28 0 0 49614
Ez a képes topik linkje:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9177701
Előzmény: stunc (49613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!