Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1954

Szerintem is ! Erről szól az internet, a hyperlink, hogy egyik helyről a másikra jutunk alkalomadtán.

Miért pont az indexfórum legyen zsákutca ?

Na bumm, ha most lesz valakinek egy nagy fotógyűjteménye tortákból !

 

Ez még mindíg jobb, annál, mint mikor a rendszerváltás után egy újsághíredtésben invitált valaki szalvétagyűjtő versenyre embereket.

A hirdetésben csak annyi szerepelt,hogy a három legkülönlegesebbnek vélt szalvétát küldjék be azok,akik részt akarnak venni a legszebb szalvéták versenyen, és egy postafiókcím. Egy ismerősöm elküldte a három "kedvencét".

Soha többé nem látta viszont őket ! :(

Előzmény: cirokamiroka (1950)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1953

Ez volt a bemutatkozasod:

9 hozzaszolasbol 3-ban van a cimed...


Elofordul, hogy a beszelgetesek kozben utalunk a tobbi munkainkra, es egyszerubb megadni a web oldalt, mint mindent beirni, ez ertheto.

 

Nem akarok veszekedest belole - te dontsd el, mi a hozzaszolasod.  

Olvasd el az Index velemenyet a reklamrol.  Vagy... kerdezd meg a moderatorokat.

Előzmény: tortabirodalom (1952)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1952

Bocs, de én nem érzem reklámnak. Nem árulok semmit, semmi hasznom nincs belőle. Összegyűjtöttem egy helyre a munkáimat. Az ebay sokkal nagyobb reklá. Amúgy meg kérdezték, hogy van-e ilyen oldal, én válaszoltam. Más is betette már az oldalát, neki miért nem szóltál?????

ZsuR Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1951

Az, hogy szerintem mi fer bele nem igazan szamit - az Index szerint sok.  Nem szolok a moderatoroknak - ha tobb nincs.  A link ott van az inforamciojan, aki akarja megnezi, meglatogatja.

 

Jatekszabalyok... 

Előzmény: cirokamiroka (1950)
cirokamiroka Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1950

Bocsi, de szerintem ennyi "reklám" bőven belefér.

 

Előzmény: ZsuR (1948)
cirokamiroka Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1949

köszönöm, megyek nézelődni:-)

Előzmény: tortabirodalom (1947)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1948

Szia - orulok, hogy irsz ebbe a topikba, tudom, hogy sok ertekes otlettel tudsz elojonni.  De... szeretnelek megkerni, ne reklamozd az oldaladat itt.  Koszonom.

Előzmény: tortabirodalom (1947)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1947

SZia!

Én nem vagyok cukrász :)

Az oldalamon elég sok minden fent van már, a piskóta, krémek, torta betöltése, bevonása , emeletes torta összeállítása és több torta képekkel is lépésről-lépésre levezetve.

Az eszközök még nincsenek, fotóztam már egysze mindent, de valahogy elkeveredett, de a napokban megpróbálom megcsinálni.

 

tortabirodalom.lapunk.hu

Előzmény: cirokamiroka (1946)
cirokamiroka Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1946

Valami csodákat alkottok! Cukrászok vagytok, vagy atutodidakták?

Hol lehet megtanulni ezeket a fortélyokat?

 

Tudtok adni valamilyen internetes oldalcímet? Olyan oldalt, ahol leírják, hogy egyáltalán milyen eszközök, anyagok szükségesek, és lépésről lépésre a technológiák?

 

Ha igen, akkor előre is köszi.:-)

 

Én csak gyönyörködöm és irigykedem.

 

 

tortabirodalom Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1945

Sziasztok!

Hétvégi tortám, meggyes joghurtos:

Bandimacs Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1944

 

ezek azok a folyékony festékek, amikkel mintát tudsz a torta oldalára - tetejére festeni. (én még ebből nem vásároltam)

 

http://cgi.ebay.co.uk/RUBY-RED-edible-metallic-liquid-cake-paint-colouring-/290356133744?pt=Uk_Crafts_Cake_Decorating_MJ&hash=item439a92ff70

 

(ehető, folyékony metálfényű)

 

A lüszteres por alakút inkább ecsettel kell felpamacsolni ( mint az arcpirosító púdert) vagy alkoholban feloldva a teljes felületet bemázolni.( pld: ha a levelet, vagy a torta tetejét stb. aranyra szeretnéd festeni. )

 

ettől az eladótól szoktam én is vásárolni.

 

 

 

Előzmény: biii (1941)
Bandimacs Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1943

 

ezek azok a folyékony festékek, amikkel mintát tudsz a torta oldalára - tetejére festeni. (én még ebből nem vásároltam)

 

http://cgi.ebay.co.uk/RUBY-RED-edible-metallic-liquid-cake-paint-colouring-/290356133744?pt=Uk_Crafts_Cake_Decorating_MJ&hash=item439a92ff70

 

(ehető, folyékony metálfényű)

 

A lüszteres por alakút inkább ecsettel kell felpamacsolni ( mint az arcpirosító púdert) vagy alkoholban feloldva a teljes felületet bemázolni.( pld: ha a levelet, vagy a torta tetejét stb. aranyra szeretnéd festeni. )

 

ettől az eladótól szoktam én is vásárolni.

 

 

 

Előzmény: biii (1941)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1942

Igen, de ezek csillognak. Levelekhez és hasonlókhoz sima paszta ételfestéket vegyél, aminek 650-750 ft darabja, vagy van kisebb kiszerelésben 8 darabos színösszeállításban.

 

Előzmény: biii (1941)
biii Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1941
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1940

Sőreginél nagy kiszerelésben van, azért annyi. Bakonál vagy a Desszertmesterben van kisebb. (mondjuk lehet, hogy meg kéne kérdezni Sőregiéket, nem adnak-e kisebb adagot... hátha.)

Előzmény: biii (1939)
biii Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1939

köszönöm a válaszokat

 

néztem a söregit, hát a 3000 ft meg a 6000 ft igen sok..egy szinre főleg...

 

megnézem majd az angol ebay-t is

 

desszertmesterrel az a bajom, hogy eddig bármi kellett volna, éppen nincsen... (fekete ételfesték gél , meg nemtudom már hirtelen mik voltak)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1938

A gum paste leginkább a tragantra hasonlít, papírvékonyra tudod nyújtani, és kőkeményre szárad.

Lüszterfestékről már meséltek, tudod "púderezni" is vele a tortát, meg ha feloldod pár csepp citromlében, alkoholban, vagy vaníliakivonatban (nem aromában), akkor ecsettel vagy szivaccsal is fel tudod hordani, ettől egyenletesen csillogó lesz. Mindjárt keresek képet. 1 db levelet is így tudsz megfesteni szépen, lüszter felold, ecsettel felvisz. Arra kell vigyázni, hogy ha marcipánt festesz vele, amit valszeg eleve vékonyra nyújtasz, mert hát ki látott már centi vastag levelet :) akkor száradás után nagyon törékeny lesz az egész cucc.

 

Na, ilyen, nem tudom, mennyire látszik, itt marcipánra van rózsaszín lüszter szivaccsal felhordva.

 

 

 

Ha már képek: Zsur-nak szeretettel és örök hálával a fagyott vajkrémes csodáért :)

 

 

 

Előzmény: biii (1935)
Bandimacs Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1937

 

Ahogy látom, az amerikai e-bayt böngészgeted, kalkuláljál a viszonylag hosszú szállítási határidővel, magas fuvarköltséggel - és az esetleges vámkezelési procedúrával is. Én az angol e-bayről szoktam vásárolni, mert az EU-n belüli.

 

  • Az az ecset a por alakú festék takarékos  felvitelére való.
  • Marcipánt (nyújtható fondant) sűrű, speciális festékkel festik - ha csak a felületét akarod festeni és nem az anyagában - nagyobb felületek esetén szórópisztollyal (airbrush) . Ez elég drága, mert kell hozzá egy kis kompresszor is  stb. Vízoldható festék erre nem jó, mert szétfut a felszínen ( zsíros felület miatt)
  • a piping gel az egészen más ! Átlátszó zselés anyag, amivel a torta díszítésénél (szinezés után) vizet stb. tudsz csinálni. Használható kinyomózsákkal a minta kontúrjainak kijelöléséhez is,hasonlóan az üvegfestéshez - Tiffany minta
  • a "dust"  az por alakú színező por, akár lüszteres (lustre) akár síma. A már elészült virág - minta árnyalatának beállítására való - petal dust
  • a gum paste teljesen más, mint a nyújtható fondant ( unidec stb) Elsősorban hajszálvékony virágszirmokat lehet (szoktak) belőle nyújtani. Levegőn pár perc alatt kőkeményre szárad - csak dekoráció, nem ehető. Receptet itt is, (angolul, magyarul) találsz hozzá,  tragant por ( tragacanth) kell hozzá. Por keverék nálunk is kapható

Ezeket az anyagokat normál üzletben nem lehet kapni, csak cukrász nagykerek egy részében, vagy Söregi, Desszertmester.

A Desszertmesternél előre meg kell rendelni, általában nem tartanak készleten.

Én az angol e-bayről szerzem be ezeket az adalékanyagokat (csillámpor, tragacanth, meringue powder stb.) mert még a fuvarral együtt is olcsóbb, mint nálunk - és kisebb, pár grammos kiszerelésben is kaphatóak.

 

 

 

Előzmény: biii (1935)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1936

Szia!

Amiket betettél azok gyöngyházas fényt adnak és felületi festésre használhatók. Lüszter festékként keresheted itthon. Az ecsetes szerintem csak annyi, hogy van benne egy kis por és ennyi.

Por illetve gél festékkel tudsz színezni bármilyen tortaburkolót, mert érzékenyek a folyadékra. Az általad is említett helyen tudod megvenni őket.

A gum paste lényegében olyan mint a többi csak más az összetétele, azt hiszem.

Előzmény: biii (1935)
biii Creative Commons License 2011.01.22 0 0 1935

sziasztok

 

ismeri valaki ezt?

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180605178114&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

nem igazán értettem meg mi ez..

 

másrészt  mivel lehet marcipánt festeni? értem itt nem nagy felületet hanem pl levelet, egy lakatnak a azt a felső ivét amit belenyomunk a lakatba stb apróságok

 

erre valók a lusting dust meg a pipping gel?

melyik jobb szerintetek?

 

itthon milyen néven keressem ezeket? (és hol.. tudom söregi, desszertmester, de hátha valaki vett is már és tudja hogy amit ő vett az jó)

 

ez a petal dust mivel másabb mint a lusting dust? ( http://cgi.ebay.com/Petal-Dust-4g-Pale-Green-NEW-cake-decorating-supplies-/180611540412?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a0d4965bc)

 

 

még egy kérdés:  ez a gum paste

http://cgi.ebay.com/Petal-Dust-Cake-Decorating-Gum-Paste-ROYAL-PURPLE-/230530759901?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35acb43cdd

 

ez végülis mint a marcipán, unidec, formix stb? csak ilyen előre szinezett kis adagok??

 

 

köszi a válaszokat, bocs a sok kérdésért

tortabirodalom Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1934

Titánium -dioxidnak hívják, baromi drága és szerintem 3-4 kiló marcipánhoz jó adag kellene, hogy az fehér legyen.

NLILDIKO Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1933

~Sziasztok!

 

LordAramis, koszi a dicsit! Igen, a torta tolteleke is bananos. Nemigen volt  Idom trotyikeznem" a tortaval es itt nalam a zselatin por beszerzese gondot jelent ezert a kellemeset a hasznossal kotottem egybe. HA nincs nektek sem idotok akkor kiprobalhatjatok az en verziomat tortatoltelekre. Nos: Vegyel 1 doboz Dr.Oetker Naturell/izesites nelkuli/ turotorta toltelek-port. A viz helyett en banan smoothit keszitettem. 3db banan + annyi bananle vagy viz hogy az ossz mennyisege ennek=400ml-ert tegyen ki. EZT osszemixeled botmixerrel majd hozzaadsz annyi turot v yoghurtot amennyi eloirt ehhez az adaghoz/Kremturo 500ml VAGY Yoghurt 400ml/ tejszin felveretlenul. A piskotat 3 lapra felvagom/ itt 2 lapra volt es dinnyelikorrel atitatott egesz babapiskotat tettem  a krem kozepebe. /1 lap krem+likoros babapiskotaretem+ujra krem./ A torta osszeallitasanal ujra a sutoformaba visszazarod a formaba a piskotalapot majd igy es ebben retegezed es keszited el. Dermedni hagyod a HUTOBEN legalabb 2-4 orat.  Utana bevonhatod vajkremmel vagy dzsemmel aztan fondant vagy marci diszites. Igy barmi izt is adhatsz a tortanak.Vigyazat! Ananasszal vagy kiwivel nemigen mukodik mert a zselatin megkotokepesseget akadalyozza a gyumikben levo enzim!!!  Esetleg ananaszkompottal?? -mert itt a gyari felfozestol tonkretettek az enzim hatasat.

Ajanlatos az igy keszulo tortanal a tortavormat vekonyan kivajazni es sutopapirral bevonni a tortaforma belsejet. Igy ha a torta mar jol megdermedt csak a papirt kell rola levalasztani es nemkell kessel bajlodni vele. A figurat 1-2 nappal elotte elkeszitettem mar hogy megszilarduljon ill. megkemenyedjen. A torta tetejen feher fondant van amit mintazo "szonyegen "keszitettem el. Ahhoz kepest hogy ez igy elosszorre keszult, megvoltam elegedve vele. kicsit maceras volt a banan kontosevel dolgozni mert szakadekony volt. A kezek hozzaillesztesenel a torzshoz nem lett tokenletes dehat le van ... ve. hihi A munkatarsam es az egesz uzlet megcsodalta es jokat rotyogtunk a viccen. hihi

 Itt megnezheted nagyobba is a tortat.Gorgess teljesen lefele :  http://www.mijnalbum.nl/Album=IWG4GRNS  

 

 

 

Ps: A marcipant is tudjatok feheriteni!! Ehhez lehet kapni kulon egy uveges feherito festeket!!/nem olcso/

 

tortabirodalom Creative Commons License 2011.01.20 0 0 1932

Szerintem teljesen mindegy, hogy K2, unidec vagy formix mindegyiknek közel azonos az összetétele. A marcipán nem keményedik meg. Bármi más szerintem igen. De miért baj? Én már csináltam olyan tortát, amin fodor volt, szeletelés előtt leveszed úgyis. Ha meg valaki meg akarja enni keményen is megeheti.

Előzmény: Gasztro_mankó (1931)
Gasztro_mankó Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1931

Köszönöm a tippeket.

Közben rátaláltam a formix oldalára is, az jó anyagnak tűnik. ismered? Vajon az keményedik?

Előzmény: tortabirodalom (1930)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1930

Szia!

Nálam találsz képeket is hogyan rakom össze az emeletes tortát:

http://tortabirodalom.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1134151

 

Mindenképpen merevítsd ki, mert nyáron nagyon olvadnak a krémek.

Én fondantból csinálok mindent, esetleg marcipánból csinálhatod, az nem szárad úgy ki, viszont nem fehér. A tragant még jobban kiszárad, mint a fondant. Szerintem ez dekoráció a tortán és nem azért lesz, hogy megegyék.

Előzmény: Gasztro_mankó (1929)
Gasztro_mankó Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1929

Pl ezen a tortán miből lehetnek a díszítések?

Gasztro_mankó Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1928

Sziasztok!

Csendben nézegetlek Titeket, gyönyörűeket alkottok.

Szeptemberben lesz a barátnőm esküvője, felkért a torta elkészítésére.

kétemeletes tortát csinálnék. Viszont ilyen feladatba még sosem fogtam, az emeletek elhelyezéséről keresgélek irodalmat.

Egy cukrász azt modnta, elég, ha kemény kartont teszek a szintek közé. Máshol tiplizést is javasoltak. Szerintetek?

Továbbá érdekelne, hogyha oylan dekorációt is elképzelek a tortára, minta egy selymet redőzve tennéknek az oldlaára, azt miylen anyagból kellene megcsinálni, úgy, hogy az finom is legyen? Tragant? A pillecukros megoldás túl keményre szárad, azt kihúztam.

nagyon izgulok!!

Hoztam képet is a legutóbbi cipőtortámról. A cipő pillecukorból van.

 

tortabirodalom Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1927

Egy kis játékra hívlak benneteket!

http://tortabirodalom.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1148396

 

 

bnorsi* Creative Commons License 2011.01.17 0 0 1926

MILYEN TORTÁT KÉSZÍTSEK EL LÉPÉSRŐL-LÉPÉSRE KÉPEKKEL?

Szeretnék minél több segítséget nyújtani nektek a tortakészítésben.Elég sok tortát elkészítettem már, de még nagyon sok van a fejemben. Kérlek szavazz, hogy melyik elkészítését ismernéd meg!

Lehetőségek:

Bon-bonos doboz torta

Topsy turvy, azaz ferde torta

Párna torta

Dóra, a felfedező torta

Scooby Doo torta

 


Szavazni itt tudsz:

http://tortabirodalom.lapunk.hu/?modul=szavazas

 


Lord Aramis Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1925

Nagyon 5letes :-) tetszik..mivel volt belül töltve? banánkrémmel? :-)

Előzmény: NLILDIKO (1924)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!