Keresés

Részletes keresés

Topacsenkó Creative Commons License 2018.09.12 0 0 3239

Bár ez is kb 50ezer Ft. Ilyen hosszon bármit csinálsz az pénzbe fog kerülni.

Előzmény: Topacsenkó (3238)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.09.12 0 0 3238

A kutya méretétől függő osztású és vastagságú betonacélhálót tennék alul végig. Oszlopoknál rögzítve, oszlopközökben pedig még pár helyen lekampózva

Előzmény: gramaton (3236)
cinyoka Creative Commons License 2018.09.12 0 0 3237

Háát elsősorban a kutyát kellene megnevelni, bár erősen fajtafüggő a dolog :D A miénket elzavarni sem lehetne...

 

Mindenképp valami feszítődrótot húznék ki alulra és ha szükséges továbbiakat x cm-ként ja, ha még ez sem elég 6-os betonvasból kampót hajlítani és azzal lerögzíteni a feszítődrótot60-70 cm mélyen...több ötletem nincs  :)

Előzmény: gramaton (3236)
gramaton Creative Commons License 2018.09.12 0 0 3236

Üdv!

Tudnátok javasolni egy nagyon olcsó megoldást ajánlani?

Kutyánk mindig kiszökik és csavarog,alap drótkerítés van ahogy "megcsinálom" az egyik lyukat már kész az új ahol meglóg.

Megkötés nem lehetséges sem villanypásztor vagy elektromos nyakörv.

Célterület 40-50méter kb.

Topacsenkó Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3235

üdv, A  reklámot az adminok törlik, amúgy a magam nevében, szívesen veszem a jó tanácsokat.

Előzmény: MIKA-6EU (3234)
MIKA-6EU Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3234

Tisztelettel kérdezem, kerítés- és kapukészítő vállalkozóként posztolhatok ebbe a fórumba?

Topacsenkó Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3233

A drótkerítéseknél a sarkokat a feszítődrót miatt szokták erősebbre csinálni és kitámasztani, de ezt azt hiszem írta már valaki.

Előzmény: AttiM (3231)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3232

Ha egyébként megfelel, akkor nem kell duplán tenni a sarkokon sem. Képzeld el, hogy önmagában állna egy sor kerítés, akkor fele akkora felület (ezáltal szélteher) jutna a szélső oszlopra mint a belsőkre. A saroknál kicsit más a helyzet,  kb ugyanakkora, de inkább kisebb az igénybevétel mint normál közbenső oszlopnál.

Előzmény: AttiM (3231)
AttiM Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3231

Hm. Jó a kérdés, nehéz rá a válasz Társasházas övezet, földszinti lakás kiskerttel. A házak elvileg felfogják a nagy szelet, ugyanakkor a házak között kialakulhat egy szelet erősítő hatás is, nem értek hozzá. De úgy gondolom, hogy kevésbé szeles, mintha egy szántóföld melletti kert lenne.

A talaj sittel feltöltött - ez okoz némi gondot az oszloptartók leütésénél - de talán éppen ez jobban is fogja tartani az oszloptartókat, amiből egyébként a leghosszabbat vettem: 90 cm, bár ebből 15 cm a talaj feletti "kosár" rész, tehát 75 cm lesz a talajban.

Aztán majd az idő megmondja, hogy bírja-e a szelet. Ezért is gondoltam arra, hogy talán néhány helyre duplán kellene tenni az oszlopokat: nem a kerítés síkjában, hanem amellé, mondjuk belülre, néhány helyre. Ezért is kérdeztem, hogy mi a helyzet a sarokkal? Valaki azt mondta, hogy oda duplán tegyek oszlopot, de számomra nem logikus: a két kerítéselem derékszögű találkozása szerintem eleve stabilabb forma, szerintem oda pont nem hiányzik.

Előzmény: Topacsenkó (3230)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3230

Nekem inkább az a kérdésem, hogy szélvédett helyen van ez a kerítés szakasz? Biztos elég lesz a beütős oszloptartó? Én kiszámoltattam a kerítésemhez szükséges 'pontalapot', minimum 50cm mély D=200mm beton tuskó kellett 1,5m-es oszloptávolsághoz, és 1,5 m magassághoz, kötött agyagos talajban... Nálad egy osztás kb 1m2-el nagyobb felület, amit a szél megcincál.

Előzmény: AttiM (3229)
AttiM Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3229

Köszönöm a válaszokat! Igen, az ár és minőség kérdése örök téma. Én 12e Ft-os darabáron már megvásároltam a paneleket (11 darab) a Bauhaus-ban, ez határozottan jobbnak tűnik, mint a 3-4e Ft-os kategória, persze így is kérdéses, hogy meddig fogja bírni. Gyakori festéssel biztosan tovább.

Ha még valaki tudna válaszokat az alábbi kérdéseimre, azt előre is megköszönném:

  • * Mindenhová elég 1 db oszlop? Valaki mondta, hogy pl. a sarkokra inkább két oszlopot tegyek egymáshoz rögzítve, úgy stabilabb lesz - bár szerintem éppen a sarkokon a kétirányú megtámasztás miatt éppen hogy erősebb lesz az egy oszlop is, mint bárhol középen két panel között. Esetleg az ajtó zsanéros oszlopa mögé (belülről) talán tennék még egy oszlopot, hogy oldalirányba kevésbé mozogjon?
  • * A kerítés felépítését csak sorban haladva gondolom megvalósítani, azaz: első oszloptartót leütöm, belecsavarozom az oszlopot, hozzáillesztem a panelt, ahhoz illesztem a 2. oszlopot a tartójával, ez kijelöli a 2. tartó helyét, amit a földbe ütök, ebbe rögzítem a 2. oszlopot, ezután a két oszlop közé rögzítem az 1. panelt. Majd jön a következő panel és oszlop. Azt gondolom, hogy csak ez biztosítja, hogy szorosan illeszkedjenek a panelek az oszlopokhoz. Ha sorban leütöm a kimért helyekre a tartókat és bele az oszlopokat, simán lehet, hogy valahol egy centi hézag lesz, máshol meg egy centivel hosszabb lesz a panel a kelleténél.
  • * A festést hogyan oldjam meg? : itt végül azt találtam ki, hogy az oszlopokat előre lekezelem és lefestem, még a földön fekve. Ugyanígy a panelek élét is. Ezután jöhet az összeszerelés és a panelek telibe fújása.

Köszi!

Előzmény: cinyoka (3224)
cinyoka Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3228

Hát, ha olcsót szeretnél akkor cserepeslemez (kb 1300-1500ft/nm), de az meg nem engedi át a fényt ami egy télikert esetében igencsak szükséges lenne...  5 évre még az OBI-s bronz trapézlemez sem lenne rossz választás, bár az csak sima PVC...

Előzmény: Topacsenkó (3227)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.09.11 0 0 3227

Én még nem tudom, hogy mit teszek rá, csak azt tudom, hogy ennek az üvegszálasnak mennie kell, és az sem baj ha olcsó ~5 évet kellene kibírnia, Utána ezt a 10m2 -es részt is beépítjük, és lenne egy tetőcsere, csak addig is kinézhetne valahogy.

 

Előzmény: cinyoka (3226)
cinyoka Creative Commons License 2018.09.10 0 0 3226

Én a Polibex-től rendeltem, táblás hullámlemezt (van országos viszonteladó hálózata, így csak kb 15 km-t kellett érte mennem :D). Igaz nem polikarbonát, de van rá 10 év jégverés garancia, meg valami spec uv álló bevonat és még pofás is, ja csak 1.3kg/nm!!!

 

ilyen

 

kicsit trükközni kellett, mert a gerendázat már meg volt (a három cserés gerenda ment vissza a régiek helyére) így nem az optimális kiosztással lett elkészítve, de már nem ázik a terasz :D

Előzmény: Topacsenkó (3225)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.09.10 0 0 3225

Nálam is cserés lesz jövőre egy télikert teteje. Üvegszálas hullámlemezzel van borítva, de már megette az idő és eleve nem lehetett túl igényesen megcsinálva, mert  hézagos,  így tele van darázzsal.

A boltiv helyén négyzetes beugrások voltak, de nem tudom mi célból. Nem akartam telibe falazni, így lett boltív, az ív mögé mi is ledszalagot gondoltunk, hagytam neki helyet, de idén ezzel már nem foglalkozunk, mert  jönnek a gázosok, utánuk még kijavítjuk bent a károkat, és befejeztük 2018ra.(vagy nem.. ) :-)

Előzmény: cinyoka (3222)
cinyoka Creative Commons License 2018.09.10 0 0 3224

Ja nekem 14 tábla kellett, 3600Ft/db áron vettem azaz kb 50 ezerbe fájt a 25 méter

Festés: két táblát ecsettel kentem, de majd leszakadt a karom így megfújtam őket fapáccal, még lazúrt sem kapott :)

Előzmény: cinyoka (3223)
cinyoka Creative Commons License 2018.09.10 0 0 3223

Szia! 

Nekem a hátsó kerítésem készült OBI-s 180x180-as panelból (3064 hsz képekkel)... az előző is abból volt, kb 6-8 éves lehetett, ennél többet nem fog kibírni. Ha ezzel tisztába vagy, csináld meg vele.

 

Sajnos valamelyik ujjadat meg kell harapni: vagy többet áldozol rá már először, vagy sűrűbben cseréled az egészet...

 

Nekem beton lábazat van benne adott távolságra cső, alul felül szögvas (ebbe ül bele a tábla) illetve 2-2 fül jobb és bal oldalon amivel még rögzítve van alul-felül tetőléc segítségével az oszlopokhoz (nálunk nagyon szeles az idő). Ha jobban érdekel, tudok küldeni még képeket...

Előzmény: AttiM (3218)
cinyoka Creative Commons License 2018.09.10 0 0 3222

Üdv! Hááát, családi háznál akad tennivaló mindig :) Én most a terasz tetejét cseréltem ki, sajnos a korábbi tulaj - hiába polikarbonáttal oldotta meg - egy kivitelezési/logikai hiba miatt három fő tartógerendát is cserélnem kellett, mert elrohadtak :/ 

 

A falad nagyon faxa lett, a boltívek kimondottan feldobják; nem tudom van-e funkcionális szerepe, de a boltívet LED szalaggal prímán fel lehetne dobni :) Nem is tudom, ha nem is lenne mit csinálni, biztosan találnál valamit amivel elütheted az idődet :D

Előzmény: Topacsenkó (3214)
Pompiere Creative Commons License 2018.09.10 0 0 3221

fa táblás (180x180-as panelekből) kerítést építenék házilag,

 

Ha a barkácsáruházakban kapható kerítéselemekre gondolsz, akkor én nem ajánlom. Egy ótvar szar az egész. Cserébe nem is olcsó! Pár év alatt szétrohad. Hiába tűnik úgy, hogy teljesen telítve van favédő anyaggal rovar és nedvesség ellen, ez nem igaz. Csak úgy néz ki.

 

Ha valódi favédelemmel ellátott kerítéselemet akarsz venni akkor azt csak innen. Itt viszont az árak valószínűleg nem fognak tetszeni.

 

(Ezek az anyagok tényleg telítve vannak. A pergolánkhoz itt vásárolt 15x15 centis gerendát elvágva, a belseje is teljesen zöld színű volt.)

Előzmény: AttiM (3218)
korzo Creative Commons License 2018.09.10 0 0 3220

Elkezdtük a Semmelrock Rivago kerítés felépítését, és eléggé elszomorodtam. A félkövek majd' fél centivel alacsonyabbak a nagyköveknél. És hát nem szép...

(a fénykép nem adja vissza jól, de talán látszik)

Égető1 Creative Commons License 2018.09.10 0 1 3219

 Az oszlopokat  beállítás előtt konzerváld, majd amikor  kész , akkor festegesd !

AttiM Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3218

Bocs az ismétlésért, csak a korábbi pillanatok alatt el/le-tűnt más téma miatt. :)

------------------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok, fa táblás (180x180-as panelekből) kerítést építenék házilag, fa-oszlopokra, földbe üthető oszloptartókkal. Egy helyen egyszerű ajtót is csinálnék, amit egy 100x180-as panelből gondoltam, pl. zongorazsanérral rögzítve az oszlophoz.

 

Néhány kérdésem lenne a hozzáértőkhöz. Ha a téma alaposan ki lett már tárgyalva, elnézést kérek, próbáltam keresni (tábla, táblás, fatábla, panel, stb.) de nem találtam. Sőt, videót sem találtam, ami bemutatná, hogyan is kell ezt csinálni.

  • * Mindenhová elég 1 db oszlop? Valaki mondta, hogy pl. a sarkokra inkább két oszlopot tegyek egymáshoz rögzítve, úgy stabilabb lesz - bár szerintem éppen a sarkokon a kétirányú megtámasztás miatt éppen hogy erősebb lesz az egy oszlop is, mint bárhol középen két panel között. Esetleg az ajtó zsanéros oszlopa mögé (belülről) talán tennék még egy oszlopot, hogy oldalirányba kevésbé mozogjon?
  • * Hogyan rögzítsem a paneleket az oszlopokhoz? Láttam már simán odacsavarozni a panel felől (a szélső léc hornyában eltűnik a csavarfej), illetve létezik L-vas, amit be kell csavarni az oszlopba és utána a panelhez.
  • * Természetesen nem jön ki egész számú 180-as illetve 100-as elemből a kívánt hossz. Arra gondoltam, hogy egy tábla szélső, hornyos lécét leszedném, ezután a hosszanti deszkákat a kívánt hosszúságra vágnám, az alsó - felső lécet annyival hosszabbra, hogy a bevágást ki tudjam alakítani rajta, és a szélső lécet visszatenném. 
  • * A kerítés felépítését csak sorban haladva gondolom megvalósítani, azaz: első oszloptartót leütöm, belecsavarozom az oszlopot, hozzáillesztem a panelt, ahhoz illesztem a 2. oszlopot a tartójával, ez kijelöli a 2. tartó helyét, amit a földbe ütök, ebbe rögzítem a 2. oszlopot, ezután a két oszlop közé rögzítem az 1. panelt. Majd jön a következő panel és oszlop. Azt gondolom, hogy csak ez biztosítja, hogy szorosan illeszkedjenek a panelek az oszlopokhoz. Ha sorban leütöm a kimért helyekre a tartókat és bele az oszlopokat, simán lehet, hogy valahol egy centi hézag lesz, máshol meg egy centivel hosszabb lesz a panel a kelleténél.
  • * A festést hogyan oldjam meg? Ha az előbb leírtak szerint építem fel a kerítést, akkor folyamatosan festenem kell az oszlopokat és a panelek szélét összeszerelés előtt, mert összecsavarozva már nem fér a festék a fához az illesztéseknél.

Ha esetleg tudtok még jó tanáccsal szolgálni, előre is köszönöm.

Topacsenkó Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3217

Nem tudom észrevetted-e, hogy ez nem szakmai fórum, ide laikusok jönnek segítségért, véletlenül sem a kioktatásodért. Hozzád sem szólt a kutya sem, amikor cinyóka kerítését kezdted presszózni, ennek fényében miért zavar, hogy én feltettem egy kérdést? Olyan magas lóról ahonnan te nézed lehet hogy tényleg minden kicsit presszó. Tessék leszállni és egy kicsit úgy szétnezni, vagy keresni olyan helyet ahol ez kívánatos. 

Előzmény: -carcass- (3216)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3216

Arcoskodni jarj a kocsmaba.

Mondom én, hogy nincs mibe belekötnöd...

---

Eddig nelkuled egesz ertelmesen sikerilt itt kommunikalni.

Ha jól emlékszem hozzád a kutya nem szólt...

Cinyokával meg szerintem sikerült normálisan megbeszélni. Megcsinálta, lezártuk a témát.

Te meg erre beleszólsz totál fölöslegesen, próbálod a szavaimat kiforgatni, pedig nagyon is érted miről van szó...

---

Mit nem értesz a vakolt zsalukő pilléren és a bontott km tégla betéten? A betétet?

Szomorú. :-)

Hááát, hogy megértsd, az a rész ami a pillérek között van. Azért az nem semmi hogy ezt magyarázni kell...

De legyen pillérköz, nem oszt nem szoroz.

Szerintem ne csináljunk itt nyelvész szakkört, rajtad kívül kb. mindenkinek érthető volt.

Akinek nem, attól utólag is elnézést.

 

Előzmény: Topacsenkó (3212)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3215

Köszönjük Emese!

Beleakadtál a tervezésbe, pedig a hangsúly a "nem csak"-on volt. 

Az írásod innentől kezdve a tervezési rész végtelenül leegyszerűsített, egy nézőpontból vett összefoglalása, minimálisan bele-bele kapva egy-két területbe, de azért rögtön az elején hozzáértőn megállapítva, mitől jó egy terv. (ez utóbbi alapján pl jó kenyér az amit meg lehet enni, jó tanár aki megtanít írni-olvasni, jó autó az ami megy, stbstb, pedig ettől úgy gondolom összetettebb a dolog)

---

ami áll sok mindenből

Miből? Sorolnád?

---

 

röviden  rajzok

Na ez az. Egy vagy a sok közül, aki még most is azt hiszi, hogy azok csak rajzok...röviden...

Röhej...

---

anyag kiírások, költségvetés készítés, annak beárazása

Vágod a különbséget? Kicsit mintha összemosódnának a fogalmak...

---

némi ügyintézés

Na ezt ha tudnád részletezni pls ... érdekelne mennyire látod át ezt az oldalt...:-)

---

és még az amit a megbízótól kap

 

Ezt is pls, hátha tanulunk valami újat.

---

a jó terv az, ami lapján az egyik kivitelező ugyan úgy készíti el a projektet mint a másik...  azaz egyértelmű

Ez sem csak ennyiből áll.

Többek között azt se felejtsük el, hogy a kivitelezői képességek sajnos nagyon eltérőek. Van aki akkor sem érti, ha elmagyarázod és lassan ők vannak többen.

A legutolsó cs.házamat - hiába volt homlokzati színterv, anyagmegnevezések, látványtervek, stb - királyul beszínezték a kivitelezők. Az összes északi és déli homlokzat sárga lett, az összes keleti és nyugati pedig fehér. Nekem nem szóltak, mikor legközelebb kimentem, már túl is voltak az egészen (és voltak egyéb érdekességek is, ha gondolod mesélhetek róla).

Mert ugye a tervezői művezetés is kötelező - de gondolom erről is hallottál már, ez is egyfajta ügyintézés - és ha nem megyek magamtól, akkor nem szólnak, ha kérdés van, akkor se mindig.

Maradjunk annyiban, hogy - még művezetés mellett is - a kivitelezők eléggé öntevékenyek. És a tervnek ehhez sokszor semmi köze nincs.

A jó tervnek csak egyik tulajdonsága az egyértelműség (aminek ellenére óriási baromságokat csinálnak, az előbb említett házból lazán kihagytak egy 40x60-as gerendát, ami tetőtéri homlokzati falat tartott volna - pedig a rajzon ott volt ám, egyértelműen).

---

Az hogy egy kerítés  léc vagy elem,  ami acéllemez, de fának látszik,  hát az egy  harmad,  negyed vagy akár huszadrendű  probléma..

Ezt is rosszul látod. Az egész annak a függvénye, hogy kinek mik a prioritásai. Ha magadról beszélsz, akkor elhiszem, hogy huszadrendű.

---

Sajnos túl enervált vagyok folytatni, új tetőt csinálok a garázsomra, egész hétvégén gyalultam, csiszoltam, fát kezeltem, szóval erre most nincs több energiám.

Szerintem fogalmad nincs az egészről...

---

És ha már itt tartunk, szerzői jogról hallottál már? És arról, hogy az építészeti tervezésen belül ez hogyan működik?

Előzmény: a tömeg az tömeg (3208)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.09.09 0 1 3214

Hali. Rég nem jartam erre, de kozben sem tetlenkedtem azert, volt egy téglafal amit gatyába próbáltam rázni. Fugavéséstől indultunk, 

de szerencsére akadt segítség is. :-) Ez egy falnak látszó fal, pontosabban kettő mielőtt valaki szóvá tenné. 

Előzmény: cinyoka (3209)
AttiM Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3213

Sziasztok, fa táblás (180x180-as panelekből) kerítést építenék házilag, fa-oszlopokra, földbe üthető oszloptartókkal. Egy helyen egyszerű ajtót is csinálnék, amit egy 100x180-as panelből gondoltam, pl. zongorazsanérral rögzítve az oszlophoz.

 

Néhány kérdésem lenne a hozzáértőkhöz. Ha a téma alaposan ki lett már tárgyalva, elnézést kérek, próbáltam keresni (tábla, táblás, fatábla, panel, stb.) de nem találtam. Sőt, videót sem találtam, ami bemutatná, hogyan is kell ezt csinálni.

  • Mindenhová elég 1 db oszlop? Valaki mondta, hogy pl. a sarkokra inkább két oszlopot tegyek egymáshoz rögzítve, úgy stabilabb lesz - bár szerintem éppen a sarkokon a kétirányú megtámasztás miatt éppen hogy erősebb lesz az egy oszlop is, mint bárhol középen két panel között. Esetleg az ajtó zsanéros oszlopa mögé (belülről) talán tennék még egy oszlopot, hogy oldalirányba kevésbé mozogjon?
  • Hogyan rögzítsem a paneleket az oszlopokhoz? Láttam már simán odacsavarozni a panel felől (a szélső léc hornyában eltűnik a csavarfej), illetve létezik L-vas, amit be kell csavarni az oszlopba és utána a panelhez.
  • Természetesen nem jön ki egész számú 180-as illetve 100-as elemből a kívánt hossz. Arra gondoltam, hogy egy tábla szélső, hornyos lécét leszedném, ezután a hosszanti deszkákat a kívánt hosszúságra vágnám, az alsó - felső lécet annyival hosszabbra, hogy a bevágást ki tudjam alakítani rajta, és a szélső lécet visszatenném. 
  • A kerítés felépítését csak sorban haladva gondolom megvalósítani, azaz: első oszloptartót leütöm, belecsavarozom az oszlopot, hozzáillesztem a panelt, ahhoz illesztem a 2. oszlopot a tartójával, ez kijelöli a 2. tartó helyét, amit a földbe ütök, ebbe rögzítem a 2. oszlopot, ezután a két oszlop közé rögzítem az 1. panelt. Majd jön a következő panel és oszlop. Azt gondolom, hogy csak ez biztosítja, hogy szorosan illeszkedjenek a panelek az oszlopokhoz. Ha sorban leütöm a kimért helyekre a tartókat és bele az oszlopokat, simán lehet, hogy valahol egy centi hézag lesz, máshol meg egy centivel hosszabb lesz a panel a kelleténél.
  • A festést hogyan oldjam meg? Ha az előbb leírtak szerint építem fel a kerítést, akkor folyamatosan festenem kell az oszlopokat és a panelek szélét összeszerelés előtt, mert összecsavarozva már nem fér a festék a fához az illesztéseknél.

Ha esetleg tudtok még jó tanáccsal szolgálni, előre is köszönöm.

Topacsenkó Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3212

Arcoskodni jarj a kocsmaba.

Eddig nelkuled egesz ertelmesen sikerilt itt kommunikalni. Mit nem ertesz a kerdesemen? Betétnek nalunk is neveznek dolgokat, de egyiknek sincs koze a keriteshez.

Előzmény: -carcass- (3211)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3211

Sz@rul érted. :-)

Világosan leírtam, ezen mit nem lehet érteni?

"Vakolt zsalukő pillérek, bontott km. tégla betéttel, frankón fugázva."

Elmagyarázzam vagy azóta sikerült megérteni?

 

Most bele akarsz kötni valamibe, de nem akar összejönni?...B-)

Előzmény: Topacsenkó (3206)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3210

Akkor meg mit szórakozunk itt? :-)

Majd megnézem azokat a képeket...

---

Tény, hogy nehéz, pántot kellett cserélni a kapun. :-)

Előtte fenyő deszka volt rajta, de hiába volt karbantartva, az idő megtette a magáét.

Ez már fent van két éve, de olyan, mintha tegnap csináltuk volna.

Előzmény: cinyoka (3205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!