Keresés

Részletes keresés

NagyNikolett Creative Commons License 2009.04.01 0 0 452
Senior C# programozó Telco
Feladat:
Ügyfélkapcsolati szoftverrendszerek, Contact Center modulok és applikációk fejlesztése, adott főmodul fejlesztésének vezetése.
Szerver-kliens architektúrában főként szerver oldali, többfelhasználós, multithreading alkalmazások, komponensek elkészítése.

Elvárások:
3-5 éves programozói tapasztalattal rendelkező, adatbázis kezelésben jártas, objektum orientált szemlélettel gondolkodó, és fejlesztő szakemberek jelentkezését várjuk.

Az ideális jelölt elsősorban az alábbi területeken szerzett tapasztalatokat:
Ismeret, ami szükséges:
Telekommunikációs ismeretek
C
IP Streaming (VoIP, video)
NET C#, webservice, aspx,
HTML, DHTML, JavaScript, Ajax
SQL ismeret (MS SQL Server-en)
Visual Studio 2005 fejlesztőkörnyezet
TCP/IP protokoll
Ismeret, ami előny:
C++
Java
Visual Studio 2008
Angol nyelvtudás,

Amennyiben a pozíció felkeltette az érdeklődését kérem, a nn@tech-people.com e-mail címre küldje el szakmai önéletrajzát. További információ: 30-730-25-46

NagyNikolett Creative Commons License 2009.04.01 0 0 451
Junior C# programozó
Feladat:
Ügyfélkapcsolati szoftverrendszerek, Contact Center modulok és applikációk fejlesztése.
Internetes/intranetes környezetben web alapú, ill szerver-kliens architektúrában főkent kliens oldali alkalmazások elkészítése. Önálló felület tervezési képesség (design) előnyt jelent

Elvárások:
2-3 éves programozói tapasztalattal rendelkező, adatbázis kezelésben jártas, objektum orientált szemlélettel gondolkodó, és fejlesztő szakemberek jelentkezését várjuk.

Az ideális jelölt elsősorban az alábbi területeken szerzett tapasztalatokat:
Ismeret, ami szükséges:
.NET C#, aspx,
HTML, JavaScript, Ajax
SQL ismeret (MS SQL Server-en)
Visual Studio 2005 fejlesztőkörnyezet
Ismeret, ami előny:
C++
Java
Visual Studio 2008
Angol nyelvtudás,

Amennyiben a pozíció felkeltette az érdeklődését kérem, a nn@tech-people.com e-mail címre küldje el szakmai önéletrajzát. További információ: 30-730-25-46

NagyNikolett Creative Commons License 2009.04.01 0 0 450
Senior C# programozó

Feladat:
Ügyfélkapcsolati szoftverrendszerek, Contact Center modulok és applikációk fejlesztése, adott főmodul fejlesztésének vezetése.
Szerver-kliens architektúrában főként szerver oldali, többfelhasználós, multithreading alkalmazások, komponensek elkészítése.

Elvárások:
3-5 éves programozói tapasztalattal rendelkező, adatbázis kezelésben jártas, objektum orientált szemlélettel gondolkodó, és fejlesztő szakemberek jelentkezését várjuk.

Az ideális jelölt elsősorban az alábbi területeken szerzett tapasztalatokat:
Ismeret, ami szükséges:
NET C#, webservice, aspx,
HTML, DHTML, JavaScript, Ajax
SQL ismeret (MS SQL Server-en)
Visual Studio 2005 fejlesztőkörnyezet
TCP/IP protokoll
Ismeret, ami előny:
C++
Java
Visual Studio 2008
Angol nyelvtudás,

Amennyiben a pozíció felkeltette az érdeklődését kérem, a nn@tech-people.com e-mail címre küldje el szakmai önéletrajzát. További információ: 30-730-25-46
krz.26 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 449
Köszönöm a segítséget!

Igen, mindenféleképpen szükségem van egy saját böngészőre :)

üdv

Előzmény: digicat (448)
digicat Creative Commons License 2009.03.31 0 0 448
Maximalizált (System.Windows.Forms.FormWindowState.Maximized) ablakot alapból nem lehet mozgatni.

Kiosknál vagy shellként szokták beállítani a browsert, vagy policyből nem engedik a többi programot. Az első egyszerűbb és biztonságosabb.

Mozgatás ügyben ezek környékén keresgélj:
Control.UpdateBounds Method
Control.OnMove Method

OFF
Van értelme egy N+1-edik böngészőt írni?
Előzmény: krz.26 (447)
krz.26 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 447
Egy böngészőt írtam, és ahhoz lenne fontos, hogy ne lehessen elmozdítani a kezdeti teljes képernyős pozícióból.
Előzmény: digicat (446)
digicat Creative Commons License 2009.03.31 0 0 446
Ne tiltsd meg neki sehogy, azért mozgatható egy form, hogy oda lehessen tenni ahol szimpatikus.

Miért lenne jó neked ha letiltod?

C#-tól függetlenül: NC_HITTEST.
Előzmény: krz.26 (445)
krz.26 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 445
Sziasztok!

Még új vagyok C# -ban és sehol nem találok választ a kérdésemre. Van valakinek ötlete arra, hogy tiltsam meg a felhasználónak hogy egy formot a fejlécénél fogva mozgasson?

Köszönöm előre is!

Üdv
DJG Creative Commons License 2009.03.07 0 0 444
string változóba felépítek egy parancsot, és aztán valahogy rávenni a programot, hogy a string tartalmát parancsnak értelmezze és végrehajtsa?

De, a .NET futtatókörnyezetének része a saját fordítóprogramja, komplett programokat lehet futás közben fordítani és végrehajtani. De ez a te esetedhez elképesztően bonyolult lenne, és messze komplikáltabb dolog, mint amikkel most bajod van, úgyhogy szerintem felejtsd el egyelőre, hogy ilyen létezik.

Ahogy NevemTeve mondta, tedd be a textboxaidat egy tömbbe, és hivatkozz rájuk így, az éppen jó lesz arra a célra, amit most el akarsz érni.
Előzmény: Werther_84 (441)
NevemTeve Creative Commons License 2009.03.06 0 0 443
ad1: Ezt hívják tömbnek.
int i = 2;
this.textBox[i].Text = "valami";

ad2: Ez az 'eval' függvény, gyenge pontja, hogy inkább csak interpetált nyelvekben (sh, perl, php, JavaScript) létezik.
Előzmény: NevemTeve (442)
NevemTeve Creative Commons License 2009.03.06 0 0 442
ad1: Ezt hívják tömbnek.
int i = 2;
this.textBox.Text = "valami";

ad2: Ez az 'eval' függvény, gyenge pontja, hogy inkább csak interpetált nyelvekben (sh, perl, php, JavaScript) létezik.
Előzmény: Werther_84 (441)
Werther_84 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 441

Köszönöm, ez tényleg bevált! :)

 

Még egy olyan problémám lenne, hogy hogyan lehet változók és egyéb dolgok, pl. textBox-ok nevére hivatkozni úgy, hogy egy kóddal adhassam meg, melyikre gondolok.

Pl. tegyük fel, hogy van 3 textBox:

 

textBox1

textBox2

textBox3

 

És valami ilyesmire gondolok:

 

int i = 2;

this.textBox+i+.Text = "valami";

 

Ez pl. JavaScriptben tökéletesen működött így:

i = 2;

document.getElementById('textBox'+i)...

 

Vagy mondjuk olyasmit nem lehetne valahogy csinálni, hogy pl. egy string változóba felépítek egy parancsot, és aztán valahogy rávenni a programot, hogy a string tartalmát parancsnak értelmezze és végrehajtsa?

Valahogy így:

 

string i = "2";

string amit_akarok = "this.textBox"+i+".Text = \"valami\"";

valami_parancs(amit_akarok);

Előzmény: DJG (440)
DJG Creative Commons License 2009.03.06 0 0 440
És minek azt olyan bonyolultan?

Ha az int i változód értéke 0x0171, akkor a (char) i éppen az U+0171-es karakter lesz, vagyis '\u0171'.
Előzmény: Werther_84 (439)
Werther_84 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 439

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy arra van-e valami mód, hogy amikor \u vezérlő karaktert használok, akkor egy változóból adjam meg az unicode kódot hozzá?

Ilyemire gondolok:

 

string kod = "0171";

string cel_kod = "\u"+kod;

 

És erre azt szeretném, ha a cel_kod értéke ez lenne: "\u0171"

Természetesen a fenti kód nem működik, de hogyan lehetne ezt megoldani?

Ha tudnátok segíteni, azt nagyon megköszönném, mert vagy 300 sort spórolhatnék meg vele!

varjuvaj Creative Commons License 2008.12.12 0 0 438
Udv mindenkinek
Egyelore csak egy kerdesem lenne van koztetek valaki aki c#-bol kapcsolodott SAP-ra?
DJG Creative Commons License 2008.11.28 0 0 437
Dotfuscator CE és lokalizáció kapcsolatával van valakinek tapasztalata? A külön gyártott erőforrásokat (valamint a Properties.Resources egészét) természetesen kiveszem a hatálya alól, de a különféle formokról összegyűjtött erőforrások nevét átalakítja, ezért a futó program kétnyelvű: bizonyos elemek a lokalizált nyelven jelennek meg, mások (ahol az eltérő név miatt nem talált rá) a semleges nyelven. A Dotfuscator előtt változat természetesen hibátlan.

Reflectorral belenézve két namespace van az EXE-ben, a Program.exe (alatta ott vannak a Dotfuscator hatálya alól kivett dolgok szépen) és a Resources, ez utóbbi alatt viszont átírta a neveket. Ez utóbbit hogyan lehetne megakadályozni?

Guglin másokat is láttam panaszkodni, de megoldást nem találtam.
sip pista Creative Commons License 2008.11.13 0 0 436
müxik:-)) a "StreamReader(f, Encoding.GetEncoding(1250))" volt a megfejtés, te vezettél rá, köszi. eléggé fekete mágia nekem ez a unicode, igaz, még nemigen volt rá szükségem, hogy programból foglalkozzam vele...
Előzmény: NevemTeve (435)
NevemTeve Creative Commons License 2008.11.13 0 0 435
Ha esetleg megmondod, hogy melyik karakternek mi a hexakódja a kérdéses fájlban, akkor segíthetnénk belőni...
Előzmény: sip pista (434)
sip pista Creative Commons License 2008.11.13 0 0 434
oké, én vagyok a béna, az utf7 nem pont az, mint aminek képzeltem. az én inputomban egy bájt egy karakter, és a 0x7f fölöttiek közül romlott el az őűŐŰ. úgyhogy alighanem a system codepage körül nem okés valami.. majd rájövök:-)
Előzmény: NevemTeve (433)
NevemTeve Creative Commons License 2008.11.13 0 0 433
A "jó" az pont az ellenkezője a "rossz"-nak.
Itt van egy példa, ami biztos jó:
utf8.txt utf7.txt

Próbáld ki mind a kettőt, és számolj be az eredményről!
Előzmény: sip pista (432)
sip pista Creative Commons License 2008.11.13 0 0 432
? mit értesz azon, hogy jó a file?
iconv meg *nix, ha jól tudom...
Előzmény: NevemTeve (431)
NevemTeve Creative Commons License 2008.11.13 0 0 431
Jó-e a file? Pl:

$ echo 'árvíztűrő tükörfúrógép' | iconv -f latin2 -t utf7
+AOE-rv+AO0-zt+AXE-r+AVE t+APw-k+APY-rf+APo-r+APM-g+AOk-p

visszafele:

$ echo '+ANY-t sz+AOk-p sz+AXE-zl+AOE-ny +AVE-r+APw-lt +AO0-r+APM-t ny+APo-z' | iconv -f utf7 -t latin2
Öt szép szűzlány őrült írót nyúz
Előzmény: sip pista (430)
sip pista Creative Commons License 2008.11.13 0 0 430
üdv,

egy UTF-7 kódolású fájlt próbálok feldolgozni az alábbi bonyolult progival:

var r = new StreamReader(@"..utfx.txt", Encoding.UTF7);
string line;

while ((line = r.ReadLine()) != null) {
Console.WriteLine(line);
// ...
}
r.Close();

a gond az, hogy az ő, ű, Ő, Ű betűkről "eltűnik" az ékezet (a többi megmarad).
ha a fájl UTF8 kódolású, és a progiban Encoding.UTF8-at használok, minden szép és jó. mit szúrok el?

kösz,p
hbozsó Creative Commons License 2008.11.05 0 0 429

Köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal. Az ok. amiért nem adatbázist használok egyszerű, az emeltszintű érettségi feladatok programozási részében az általam említett "rekord típusú" állományokat kell beolvasni és feldolgozni, az alap tehát előre megadott, és pascalban vagy c-ben nem is jelentett gondot. Arra számítottam, hogy a C#-ban is egyszerű lesz.

Még egyszer köszi.

Előzmény: digicat (396)
kimeah Creative Commons License 2008.11.04 0 0 428
talán most sikerül
kimeah Creative Commons License 2008.11.04 0 0 427
visual
kimeah Creative Commons License 2008.11.04 0 0 426
Sziasztok!
Kezdő vagyok a programozásban, ha valaki tudna segíteni köszönettel venném. C-ben tanulok éppen programozni, Visual Studio 2005-ben. A program feltelepítése szinte minden alkalommal és minden gépen másként néz ki.
Valami miatt hibaüzeneteket küld mintaprgramokkal is VS. Az alábbiakat (lsd. kép)
Meg tudná mondani valaki, hogy hol a hiba? a telepítésnél? Vagy valahol máshol?
oldmumus Creative Commons License 2008.10.29 0 0 425
Nem akarok új topicot nyitni, de talán belefér ide az asp, aspx kérdés sorozatom?!

Olyan info érdekelne, hogy valami leírás nincs-e (régi -> új parancsok) módjáról?

Pl. global.asa-ban session és cookiek alkalmazása. Adatbázisokkal történő műveletek és eredmény kiiratás, pl. régen:

Set rs = Server.CreateObject("ADODB.Recordset")
sql1 = "SELECT * FROM table where Value = '" & mode_a(i) &"' "
rs.Open sql1, Session("ConnectionString")
On Error Resume Next
rs.MoveFirst
do while Not rs.eof
kii=rs("Description")
response.write kii
%>
<br>
<%
rs.MoveNext
loop
conn.Close
set rs=Nothing
Next

Ehhez kapcsolódó request.Querystring vagy bármiféle űrlap mező kezelése.
DJG Creative Commons License 2008.10.24 0 0 424
Kicsit másról, kicsit nem.

Elméleten természetesen nemcsak azt a formalizált leírást értem, amiről beszéltünk már többször, hanem az MIT CS 6.001-et is és a hozzá hasonlókat. Meg azt, hogy egy programozó értsen az operációs rendszerekhez (belülről), a fordítóprogramokhoz (belülről). És igen, ahogy Joel is írja, nagyon nagy bajok vannak a mai képzéssel. Egy programozónak ismernie kellene 6-10 nyelvet, és képesnek kell lennie egy újat 2-3 napon belül felcsípnie, hiszen nem nyelveket ismer, hanem programozni tud, különben nem programozó, hanem szellemi segédmunkás.

A Windows Installer architektúrája egészen a legutóbbi időkig csak klasszikus Win32 DLL-eket fogadott el a képességei kiegészítésére szolgáló külső modulokként, .NET-ben írt kódot nem. Mindennapos volt az ezzel foglalkozó levelezőlistán, hogy mai, nemrégiben végzett programozók irtózattal vegyes megdöbbenéssel értesültek arról, hogy a feladatukhoz C++ (C, Pascal, D, E, H, akármi) nyelven kellene egy 5-10 perc alatt összedobható DLL-t írni. Már hogy ők, C++-ban? De hiszen ők csak C#-t ismernek, meg egyáltalán, micsoda dolog, hogy ilyen ósdi, Amerika felfedezése előtti időkből származó dolgokkal kellene foglalkozniuk? Az ember tényleg nem tudja, sírjon-e vagy nevessen, de sokkal inkább az előbbit, mert ez a mentalitás, hozzáállás és képzetlenség erősen meglátszik mindennapjaink szoftverein is.

De inkább csak azért hozom fel mindig, hogy a Digicat mondta félreértést el kellene oszlatni: nevezetesen, hogy én programozni tudok, de a matematikához nem értek. Nem, tessék nyugodtan büszkének lenni rá, aki programozni tud, az a matematika egy fontos szeletéhez ért. Nem feltétlenül az algebrához vagy az integrálszámításhoz, de ez is matematika a javából, tessék büszkének lenni rá... :-)
Előzmény: pasa_ (421)
digicat Creative Commons License 2008.10.22 0 0 423
Kösz :-)
Előzmény: NevemTeve (414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!