Garazst en is vettem.
Kerdeztem tobbszor is az OTP-nel a hitelfedezetet miatta. Ha jol emlekszem nekem a hitelkerelem benyujtasakor valami ilyesmit meselt a pasas, hogy a fedezetbe nem szamit bele, de az erteket beleszamoljak a hitelfedezeti ertekbe. Aztan miutan ertelmesen neztem ra, azt mondta, hogy ez egy fabol vaskarika es beszamoljak. Az kellett csak, hogy egy szerzodesben legyen a garazs es a lakas. De egyebkent az egesz szerzodest mar ugy terveztek meg az Angyalfoldinel, hogy jo legyen.
Maganvelemenyem szerint meg ez az egesz ertekbecsles csak arra jo, hogy az OTP meg egy bort lehuzzon rolunk.
Egyreszt:
Egyuttmukodesi szerzodesuk van az Angyalfoldivel, tobbet tudnak a lakasokrol meg az egesz hazrol, mint mi.
Masreszt:
ha meg meg az alapok sincsenek keszen es egy csomo minden valtozhat, hogyan tudnanak pontos erteket mondani...
Es mivel az OTP-nek sajat jelzalogbankja is van, tehat a hitelezest hazon belul meg tudja oldani,
ha engem kerdeztek, szerintem pont annyi hitelt ad, amennyit akar...
icce: a gepkocsi beallok teljesen nyitottak, ket beallo kozott nincsen semmi, csak a szerkezet tarto vasbeton-oszlopok.
Amikor kotottem a lakas szerzodest azt mondtak, hogy a garazs mar bevonhato mint fedezet, de erre mar nem emlexem egesz pontosan. Melyik bankba kell menni mert ahol en jartam mintha azt se tudtak volna, hogy az az origohaz micsoda?:( A tulajdoni lapon nem 2x szerepel az akinek garazsa van?
Meg1 kerdes mit tudtok arrol, hogy le lehet e "zarni" a garazst pl. raccsal?
Én vettem garázst is (kocsim nincs, de 20 év alatt csak lesz :)).
Nem írtam be külön, de azt hiszem egybe veszik. Akkor épp az volt a felállás, hogy a garázs nem számít fedezetnek, mert nincs 4 fala (????), de azóta az lett.
Értékbecslőnek a garázs alaprajzot is leadom biztos, ami biztos.
Van olyan, aki garázst is vett és OTP-hez már beadta a hiteligénylését??
Az érdekelne, hogy beírtátok-e a garázst is fedezetként...én azthiszem azt kifelejtettem, és nemtudom hogy kellett volna-e! Mert ugye még 1 helyrajzi számon fut mindkett?..
ha en peldaul kozalkalmazott lennek, en is felvettem a nagy lovet. Hitelt is konnyebben kapnak, mert az allam kezesseget vallal rajuk, tehat nincs riziko hitelt adni nekik, kamatot nem kell fizetniuk. Tiszta nyereseg. Venni ket lakast (jobb esetben harmat), egyben lakni, a maradekot kiadni es fizetni belole a torlesztoreszletet.
Tiszta sor... :(
En szombaton voltam megnezni a konyhabutort meg a csempeket.
Es eleg kellemes meglepetes ert. Bar pontosat nem tudtak mondani, hogy mennyi/milyen elemeket szamitanak be a konyhabutorba alaparon. Viszont szerintem eleg jol nez ki. Huto nincs benne, es mosogato gep sem. Ellenben benne van a suto, fozolap (keramis, 4 fozolapos) es a szagelszivo. Mindhatom Whirlpool, mint a teve hazban.
A csempek alapban eleg valtozatosak, nem egysikuak, I. osztalyuak es 4-es, 5-os kopasallosaguak. (Legalabbis a rajuk ragasztott cimkek szerint)
Bar itt is volt meg egy ket homalyos pont (pl. az alap WC/mosdokagylon kivul mast nem tudtak meg mutatni).
Ugyhogy elso korben pozitivan csalodtam. Foleg azok utan, hogy a muszaki leirasban csak annyi szerepelt, hogy : "csempe, jarolap, konyhabutor, suto fozolap" - semmi minoseg. Enmeg egybol azt gondoltam, hogy akkor megtalaltam, hogy hol fognak sporolni...
...ugy nez ki tevedtem...
...remelem :-)
A helye az ott van. Ez tenyleg csak a helye az alaparban, azt jelenti hogy ey konnektort raknak oda. De a helyet azt valtoztathatod sot akar beepitett hutot is kerhetsz (ebben az esetben van egy katalogus amibol tudsz valasztani). De ugy tudom, hogy huto nelkul is kerhetsz beepitett huto keretet (magat a szekrenyt) de ebben az esetben Neked kell gondoskodni a megfelelo huto beszerzeserol es beszereleserol. En nem javaslom ezt.
Ami nalam benne volt:
villany suto (Whirlpool legkevereses, grillezos)
fozolap (ugysinten a fenti marka, nem digitalis)
szagelszivo (szinten ua. marka)
Neon cso a mosogato felett
Kirumiru: Azt tudom, hogy az eletromos tűzhely jár a lakáshoz (csak a főzőlapok vagy a sütő is?), de a hűtőről nem esett szó. Ez is jár hozzá? Az alaprajzon ott a "helye", de úgy tudtam, hogy azt nekünk kell megvenni. Ha ők adják, akkor lehet válogatni, hogy milyen típus legyen???
Es ami meglepo hogy a hangszigetelesrol egy betut nem irnak a muszaki leirasban! (ezek szetint nincs is?) hoszigeteles, vizszigeteles, uvegezes van de hangszigetelesrol egy szo sem esik. :-( Ezt nezzetek meg es kerdezzetek ra hogy mi ujsag ezzel!
Sziasztok! En nem vettem lakast az Origo-hazban, de azert godnoltam irok nektek:) Nem baj?:) Kulonben is ismerek valakit, aki ott fog lakni:) Biztos jo kis haz lesz az! Majd megnezem ha keszen lesz:) Mindenkinek kellemes ottlakast kivanok!:)
Kedves Teve-haz tulajdonosok, elolvasva a panaszaitokat kezdek en is felni attol, hogy a hangszigetelesunket nekunk is eltoljak, de amig nem epitik fel talan tudunk meg kezdeni valamit. A keresem hozzatok az volna, hogy a falaitok muszaki leirasat osszatok meg velunk.
nalunk is vannak ilyenek. Legalabbis a kabelteves azt mondta hogy csomo helyre kell tulajdonosi hozzajarulas nyilatkozatot vinnie mert kiadjak a lakast. Es mondta hogy van hogy tobb lakast birtokol egy ember. (hogy szomorodjon meg ott ahol van)
en sem dijazom en is hasonlo okok miatt vettem lakast es orulok hogy ossze tudtam hozni ezt az egyet! szerintem is szemetseg.
Barmit osszevalogathatsz! En pl. mashova tettem a hutot, a sutot es a mosogatot. De meg egy pultot is csinaltattam az atado ablakhoz. Mindent lehet. Az emeleten meg annyira atvarialta (mondjuk papoltak hogy azt nem is lehet meg igy megy ugy, de a vegen megcsinaltak) hogy sarok szekreny, meg speci uveg stb. Szoval barmit megcsinalnak, persze ha a extrat kersz az felar.
Nem tudom hogy lehet-e hangszigetelest +-ban, de amint lattam az egyik helyen almennyezetet mintha bevallaltak volna, szep szullyesztett lampaval (ugy latom az egyik lakasban egy fogorvosi rendelo van), nekem vedocsovezest siman kertem. Szerintem a lakas 4 falan kivul mindent modosithatsz. :-))
Kikívánkozik belőlem:
Friss diplomásként van (volt) egy kis félretett pénzem és mivel az egyetem alatt is dolgoztam, őgy éreztem itt az ideje belevágni egy új lakás megvásárlásába.
Kikértem a tulajdoni lapot és majd leesett az állam, hogy több lakáshoz is be van írva ugyanazon ember (vagy házaspár) neve. A rekord a 3db/1fő, azaz 3 lakást vesz egy ember egy időpontban. Én majd megszakadok, hogy megteremtsem az egzisztenciámat és 20 év alatt kifizessem az 54nm-es lakást, ahol max 1 gyerek fér el (2 is elfér, de akkor a feleségemet ki kell dobnom). Kell egy lakás, hogy a leendő feleségemet ne albérletről-albérletre kelljen cipelnem, ezért belevégtam....
...és sokat a kedvezményt 2-3 laksá megvásárlására veszik igénybe. Pont miattuk szűntetik meg a kedvezményt és én fogok szívni. Ők meg csak a 3 laksáből visszamondanak 1-et :(((
Mit csibálnak 3 lakással??? Albérletbe kiadják őket??? Életük végéig nem kell dolgozniuk???
Fura egy világ ez....
Tud valaki árakat mondani, azaz hogy mennyi "szokott" lenni egy egység? (Víz, villany, stb)
A közös költség első megközelítésben 116Ft/nm/hó, de később emelkedhet. A havi rezsimet szeretném kiszámolni, de nem tudom, mennyi lehet egy köbméter víz ::((((
Azt írják, hogy "Kültéri egységet a homlozatra a későbbiekben sem lehet szerelni", azaz az erkélyemre rakhatok. Remélem.
Kirumiru: A konyhaberendezés esetén a színeken kívül lehet összeválogatni szekrény alsó és felső részt is? Azaz, hogy a megadott helyre én egybe szekrényt szeretnék, ha pulttal együtt alső és felső részt külön. Mindenféle variációt megoldanak???
Ahogy írtad. Lehet kérni hangszigetelést plusszban???? Ez érdekes. :)))
En a Teve-hazban vettem lakast. Minden tok, jo franko stb. Kiveve egyet! A hangszigeteles az olyan mintha nem is lenne. Foleg fuggoleges iranyban nagyon rossz. Ejjel egykor arra kell ebrednem hogy felettem jarkalnak, vagy zenet hallgatnak. De meg a hangosabb beszed is lehallatszik.
Ha ezt tudom biztos hogy kerek + hangszigetelest! Kerdezzetek ra, hogy milyen hangszigeteles van. Ne erjetek be azzal hogy az ilyen meg olyan szbvanynak megfelel, mert rohadtul nem er semmit a szabvany ahogy latom, mert nekem is azt mondtak hogy szabvanyos. Az kevesbe lenne rossz hogyha a kivitelezes (belso) nem jo mert azon utolag akar sajatkezuleg is lehet javitani de a hangszigetelesen nem igazan.
Ha nem akartok almatlan ejszakakat akkor javaslom hogy beszeljetek az ertekesitovel muszaki modositasnal es ne hagyjatok magatokat becsapni!
Ha tudom hogy ilyen rossz akkor mondjuk a szurke suto + szagelszivo helyett (+40e) inkabb hangszigetelest kertem volna!
Most hívott az értékbecslő. Nem is kell vele taléálkozni, a papírokat kell eljuttatni az OTP központi irodájába a 6. kerületbe. Mintha ezeket a papírokat már egyszer leadtam volna. :(((
Megkaptam a levelet arról, hogy nézzek körül a bemutatótermekben, mert nemsokára (jan. közepe) nyilatkoznom kell, hogy mi és hol legyen a lakásban. Inluenza miatt még nem jutottam el odáig, de kaptam egy árlistát. A szaniter és borkolóelemek nincsenek benne, de a kapcsolók igen. Nem vészes az áruk.
A klíma sincs benne, pedig érdekelne az ára. Nekem megérne 250e-t is (ha már egyszer lakást veszek), ha tudnám, hogy ez a berendezés csak az enyém lesz és én fizetek érte áramot. Több helyen hallottam, hogy 3-4 lakás kap egyben egy klímát és a díjakat 1/4-elik. Nem akarok snekivel osztozkodni. Egyébként nem értem, hogy a vastag csöveket 3-4-5 emeleten keresztül vezetik a 2 berendezés között????
Az erkélyre sem lehet ilyet rakni állítólag. Ugyanúgy, ahogy az erkélyüveget sem lehet színezni fóliával.
Nem tudom, hogy az Árpád hídnál a Váci út mennyire 'védett', de ott van egy tiz emeletes tégla házsor (a Nyugdíjfolyósítóval szemben, piros-fehér illetve kék-fehér homlokzattal), na annak a Váci út felőli homlokzatára nem lehet rakni...
Nagyon tetszettek a képek, idén még nem jutottam el megnézni hol tartanak :( Pedig itt dolgozom 2 percre t?le :)
Légkondi: én találtam egy ilyet, nemtudom hogy ez vonatkozik-e rának...
"a) Védett épületeken és védett közterületek felé néz? egyéb homlokzatokon gázkonvektorok kivezet? nyílása, egyéb épületgépészeti berendezés (pl. légkondícionáló h?cserél?je) az épület architektúráját sért? módon nem jelenhet meg.
b) Amennyiben meglév? kivezet? nyílások, vagy egyéb épületgépészeti berendezések jelennek meg védett épületeken és védett közterületek felé néz? egyéb homlokzatokon, az építési engedélyhez kötött munkálatok végzése során ezek megszüntetését és a homlokzat helyreállítását az építési hatóság el?írhatja."
De én ilyen drágán nem fogom beszereltetni, akkor inkább megoldom máshogy...
Azt az infot kaptam, hogy kb. januar kozepetol kezdik el a muszaki megbeszeleseket es addigra rendezodik be, egyebkent ez a regi ertekesitesi irodajukba lesz (ez is a tevehazban van).
Klimanal azt nemertem, hogy miert nem tehetem ki az ablakomba a kulterit, mifele onkormanyzati rendelet tiltja ezt?
Az epitkezes kepekben:
http://kep.tar.hu/origohaz/index.phtml?aid=27620341
Nekem is sikerült még dec 22. el?tt beadnom a hitelkérelmemet, nagy rohanás volt az biztos...
A levelet valószín?leg mindenki megkapta már, én azzal annyira nem sietek, az alsó szintekkel kezdik a dolgot, mi pedig a 4.-en vagyunk :) A klímáról annyit tudok, hogy a munkatársam Premier-házban lev? lakásához 200-250e körül akarták beszerelni... Ez szerintem elég drága, fele ennyib?l ki lehet hozni 1 légkondit ha magad szerzed be... kérdés hogy szerelhetek-e be én ilyet :)
Nem mondták hogy mikortól lehet megnézni a bemutatóteremben a dolgokat?
Mi is az origoban vettunk egy lakast. Orulok, hogy letrejott ez a forum, legalabb a problemakkal es a kerdesekkel nem egyedul kuzdunk meg es megismerjuk a lakotarsakat!:) Egyenlore felesleges bemenni megnezni a lakasfelszerelesi targyakat mivel a bemutatoterme meg csak most kerul felszerelesre, legalabbis tegnap ezzel szembesultem. Olvastatok a tevehazas topic-ot, hogy a fuggoleges hangszigeteles nagyon rosszra sikeredett? Mit tudtok a mienkrol? A klimarol ha reszleteket megtudtok osszatok majd meg itt a forumon...
hamarosan teszek fel kepeket ha van ra erdeklodes.
Ilyet én is kaptam, de egyelőre még nem volt időm/energiám alaposan nekiülni, mit hogyan akarok, az elképzeléseim még eléggé kiforratlanok.
Majd számolj be a választékról — persze rövidesen úgyis elmegyek én is szétnézni.
Ez meg egy kis segítség a lakberendezéshez, ha érdekel valakit: Furnish Pro.
A 7végén kaptam meg az alaprajzot, hogy döntsem el, hova milyen csempét, hány konnektort akarok, stb.
Holnap megyek be megézni miből lehet válogatni és mennyiért. Ahogy tippelem, kb +200-400e lesz az extra igények kielégítése. Klíma csak tőlük kérhető, árat nem tudok.
Remélem, pozitív tapasztalatokat szerzek holnap reggel.
Én is az origó házban vettem lakast.
Nehany nappal a kormány nem túl népszerű bejelentése előtt, miszerint csökkenti a lakáshitelek kamattámogatását. Úgyhogy a következő hetem állandó telefonálgatással, rohangálással, sorbanállással és idegeskedéssel telt.
Az OTP honlapjan levo munkaltatoi formanyomtatvany nem jo!!!
Nekem ezert kellett visszamennem.
Letoltottem, kitoltettem bevittem erre csak nezte, hogy ez van a honlapunkon hat ez nem jo...
Kerjetek az OTP-ben mert kulonben potolni kell.