Keresés

Részletes keresés

Mikolt Creative Commons License 2010.09.23 0 0 12567
jaaa, ertem, dermoid ciszta. ezeknek az eltavolitasa teljes gyogyulst eredmenyez, joindulatu dolog.
Előzmény: wawabagus (12564)
8okine3 Creative Commons License 2010.09.23 0 0 12566
Sziasztok,

újra hozzátok fordulok egy kérdéssel.
4 éve szedek Yadine-t, mindig pontosan, soha nem volt vele semmi gondom, semmi mellékhatás. Az utóbbi 2-3 ciklusban azonban nagyjából a levél közepétől mindig megjelenik egy érezhető, de nem kibírhatatlan mellfájdalom, ami a megvonásos vérzéssel elmúlik, de a következő levélnél újra jelentkezik. A vérzés egyébként mindig pontosan jön. Csomót nem tapintok egyik mellemben sem, nem nőnek, nem bizseregnek, nem érzékenyek a bimbók sem, egyszerűen csak kellemetlen érzés nagyjából a melltartó merevítőjének vonalában és eléggé idegesít.
Jelentheti-e ez a gyógyszer hatásának csökkenését vagy csak egyszerű mellékhatás? Kérjek esetleg másik gyógyszert?

Köszönöm a választ előre is!

Enikő
zzombie Creative Commons License 2010.09.23 0 0 12565
Sajnos hajlamos vagyok gombás fertőzésre (stressz vagy túl sok cukor is belobbantja). A gyűrű valami szilikonszerű anyagból van és a kis genyók rögtön ráköltöznek, rátapadnak és szaporodnak.
Egyszer két hónapig nem használtam, mindjárt mérséklődött.

Orvossal beszéltem, többel is, mind azt mondta, hogy egyrészt genetikai hajlam, úgyhogy jobban figyeljek oda, mint az átlag, másrészt tényleg szeretik a "műanyagot" és eltanyáznak rajta. Úgyhogy jobbhíján langyos vízben pucolgatom néhány naponta, csak így meg macerás :)
Előzmény: Mikolt (12554)
wawabagus Creative Commons License 2010.09.23 0 0 12564

Köszi,

A teratoma adultum ovari az nem rosszindulatú /gondolom ez az érett verzió, bármit is jelent/.

:-D...vagy hát gondolom közölték volna velem a plusz rosszhírt :-D.

 

Előzmény: Mikolt (12563)
Mikolt Creative Commons License 2010.09.23 0 0 12563
ez eretlen embrionalis szovetekbol allo rosszindulatu daganat. azert hivjak ki nem fejlodott ikertestvernek, mert mindharom magzati csiralemezbol tartalmaz reszeket, tehat olyan, mintha ott egy kis emberkezdemeny lenne, pedig nem az. gyakran tunetmentes, nehez is eszrevenni.
Előzmény: wawabagus (12562)
wawabagus Creative Commons License 2010.09.23 0 0 12562

Sziasztok!

Petefészek teratoma hogyan alakul ki?

Konkrétan mikor? Már benne van az emberben születésekor?

Az hogy ez egy "ki nem fejlődött ikertestvér" az igaz, vagy félreértés?

Köszi 

szösszenet1 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 12561
Köszi. Nem rólam van szó, másról, az enyém nem volt nagy szám, de kb nem is zavart, ez viszont spéci ügy. Továbbítom az infót akkor :-)
Előzmény: Allia (12560)
Allia Creative Commons License 2010.09.20 0 0 12560
Megírja. Én így tenném, másoktól is így hallottam. :-) Nekem mázlim van a védőnővel, rendes nő, és csak a megbeszélt időpontban jelentkezik.
Előzmény: szösszenet1 (12559)
szösszenet1 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 12559
Nagyon köszi, Allia :-) Lemondó nyilatkozatot letölt az ember lánya, vagy megírja maga szépen?
Előzmény: Allia (12558)
Allia Creative Commons License 2010.09.20 0 0 12558
Lemondó nyilatkozat (melyik védőnő, miért nem kéred a szolgálatot, mikortól), egy példány a védőnőnek, egy példány a területi vezető védőnőnek, egy magadnak emlékbe. :-) A szimpla be nem engedés nem a te stílusod szerintem. ;-)
Előzmény: szösszenet1 (12557)
szösszenet1 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 12557

Helló. Úgy hangzik a kérdésem, hogy van-e valami hivatalos módja a védőnőről való lemondásnak, vagy az ember szimplán nem engedi be a lakásba.

Köszi annak, aki tudja a választ és meg is osztja velem :-)

gombóc63 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 12555
Andrológust...ha már orvos kell. Mondjuk ebben a korban már nem árt.
Előzmény: Törölt nick (12548)
Mikolt Creative Commons License 2010.09.19 0 0 12554

miert hajlamosit a huvelygyuru a fertozesekre? en nem tudok ilyesmirol. de ha ettol felsz, tablettazhatsz is.

 

a peterest az agyunk es a petefeszkunk kozosen iranyitja. a ciklus 3 fazisbol all. az elso, amikor felepul a nyalkahartya es elkezdenek noni a sejtjeid. a masodik a peteeres idoszaka, amikor egy dominans tuszo megerik es kiszabadul belole a petsejt. a harmadik az, amikor a szervezet var, hogy megtermekenyult-e a petesejt, lesz-e terhesseg. ha minden tankonyvileg megy, akkor 28 napos ciklust alapul veve a 14. napon van tuszorepedes. de a gyakorlatban barmi megtortenhet es barminek az ellenkezoje is.

Előzmény: zzombie (12552)
Az Ötödik Elem Creative Commons License 2010.09.19 0 0 12553
Én bedobtam a fiók legaljára. Össze-vissza mutatott mindent, leginkább hogy nincs peteérésem. De szerencsére valójában volt, azóta már velünk van Bábó is. :-)
Előzmény: zzombie (12550)
zzombie Creative Commons License 2010.09.19 0 0 12552
Hááát,azért nem vetetném el, de még 1-2 évig nagyon nem örülnék neki (diploma, új munkahely, stb), úgyhogy inkább biztosabb módszert választanék. Marad akkor a hüvelygyűrű (csak az meg hajlamosít fertőzésekre...).

Egy elméleti kérdést hadd tegyek fel, mert bizonytalan vagyok benne. Nem fontos vagy sürgős, csak tájékozatlan vagyok :)
A peteérés hogy működik a gyakorlatban? Tudom, hogy a nagykönyv szerint félidőben, viszont nem egy barátnőm esett teherbe menzesz közben vagy más időpontban. Ebben is vannak egyéni eltérések? Vagy lehet össze-vissza?
A fentiek miatt rám inkább ennek az elkerülése érvényes egyelőre, de már belezavarodtam a sok ellentmondó információba, világosítson fel valaki :)
Előzmény: Mikolt (12551)
Mikolt Creative Commons License 2010.09.19 0 0 12551
semennyire. csak akkor hasznald, ha megtartanad a babat, ha besikerulne.
Előzmény: zzombie (12550)
zzombie Creative Commons License 2010.09.19 0 0 12550
Sziasztok!

A PG/53-ról tud valaki véleményt mondani? Fogamzásgátlási céllal használnám, de megvétel előtt körbejárnám, hogy mennyire megbízható eszköz.
Mikolt Creative Commons License 2010.09.19 0 0 12549
ahhoz, hogy gyereke lehessen annak a ferfinak, nem orvost kell felkeresni, hanem szorgosan egyutt lenni a partnerrel, amikor neki peteerese van.
Előzmény: Törölt nick (12548)
youlcsi Creative Commons License 2010.08.31 0 0 12547
OK.
köszi :)

jó éjt!
Előzmény: Mikolt (12546)
Mikolt Creative Commons License 2010.08.31 0 0 12546
hajra! idonkent nezz vissza tudositani, ha gondolod.
Előzmény: youlcsi (12545)
youlcsi Creative Commons License 2010.08.31 0 0 12545
nem is járok magánrendelésre (ott amúgy sincs uh-ja) mindig a kórházba kérek hozzá időpontot :)

tényleg köszi a segítséget. a héten mindenképpen beszélek vele... lehet, hogy holnap is el tudom csípni, amikor megy ebédelni...
Előzmény: Mikolt (12544)
Mikolt Creative Commons License 2010.08.31 0 0 12544
a heti ultrahanghoz nem kell a maganrendelesere jarni, azt boven megcsinaljak a korhazban. no meg ha befektetnek, akkor is adott az uh. tulkeppen aramlasvizsgalat kell leginkabb. (ugye a lepeny oregedese azt jlenti, hogy meszesedik. a meszes erek nem tudnak normalisan vert tovabbitani. ezert fontos az ellenorzes, hogy azt a pillanatot elkapjak, amikor mar inkabb jobb a babanak kint, mint bent.)
Előzmény: youlcsi (12543)
youlcsi Creative Commons License 2010.08.31 0 0 12543
uh-s akart lenni :irul-pirul: a dokim nem csinál szülészeti ultrahangot, de a terhesgondozóban a doki igen.

a legszebb az, hogy úgy vállalta el a dokim a terhesgondozást, hogy letettem neki a nagyesküt: problémamentes kismami leszek... bár, már akkor mondta, hogy hogy lennék? hiszen előtte sem voltam az... :D
Előzmény: Mikolt (12542)
Mikolt Creative Commons License 2010.08.31 0 0 12542
mi az a h-s orvos? szoros kontrol: ez az orvos kompetenciaja, hogy meghatarozza, nem a szulesznoe. altalaban hetente szoktak.
Előzmény: youlcsi (12541)
youlcsi Creative Commons License 2010.08.31 0 0 12541
köszi :)
már 5 hete pihenek... a keményedések is korán kezdődtek.
napi 2 kávé ugyan megvan, de így is 110 körüli a vérnyomásom... de majd akkor találok helyette valami mást, ami kicsit normalizálja. bár, pipolphen mellett nem tudom, mennyire menne...

a szoros kontroll mit takar?
holnapután megyek a dokimhoz, de ő nem h-s orvos... bár, a terhesgondozóban a doki az... na, majd kiderül, mit mondanak...
Előzmény: Mikolt (12540)
Mikolt Creative Commons License 2010.08.31 0 0 12540

hat nem orulunk neki, de nem is panikolunk. egyelore a nagyon szoros kontrollon kivul nincs teendo.

 

a II. fokban erett lepeny azt jelenti, hogy a lepeny eloregedesi folyamata elindult. normalisan ez boven a 30. het felett kezdodik el. ettol fuggetlenul abszolut lehetseges kimenete a dolognak, hogy igy maradsz a terhesseg vegeig. ha az eloregedes nem all meg, a babat vilagrasegitik. ennek a pontos idopontjat az orvos hatarozza meg, de elotte befektetnek, napi tobb ctg, aramlasvizsgalat es uh tortenik.

 

amit te tehetsz: pihenj, amennyit tudsz, szedjel vitamint, etkezz egeszsegesen, ha kavezol, hagyd abba, ha dohanyzol, hagyd abba.

Előzmény: youlcsi (12539)
youlcsi Creative Commons License 2010.08.31 0 0 12539
sziasztok!
25hetes terhesen a GII-es méhlepény mitől lehet? kissé korai még ez az érettség, nem? mit okozhat?
Mikolt Creative Commons License 2010.08.31 0 0 12538
3-4 nappal a menstruacio elott a mehszaj mar elegge felpuhult allapotban van, lejjebb is helyezkedik el, mint szokasosan, es duzzadtabb is. valoszinuleg egy kis hajszaleres verzst lattatok, nem kell vele foglalkozni. de ha ez megnyugtatja a holgyet, nyugodtan menjen orvoshoz.
Előzmény: vandogs (12537)
vandogs Creative Commons License 2010.08.31 0 0 12537

Üdvözletem!

Az a kérdésem lenne hogy: a szeretkezés után észrevettük,hogy mintha véres lenne a gumióvszerem!De lehet,hogy nem vér volt mert halvány piros volt!Na hozzá kell tenni,hogy izesitett volt az óvszer!Lehet hogy annak változott meg a szine?Mert ugye az be van sikositva és hát elég fura szine volt már eleve is!Trópusi volt!

Szóval mi lehet a gond?A menstruáció még 3-4 nap mulva esedékes!

Minden képpen menjünk dokihoz vagy csak vaklárma?

Köszi előre is a választ!

augusztusi_lany Creative Commons License 2010.08.27 0 0 12536
Kicsi sok lett a még:)
Előzmény: augusztusi_lany (12535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!