Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.04 0 0 3336

Kedves Fórumozok,

 

Most jött el nálunk az a pillanat, hogy a kétrétegű ablakainkban üveget cserélnénk három rétegűre - már tavaly is tervezgettük.

 

Szerkezetre a 4-14-4-14-4 fog beleférni a jelenlegi tokba, így az ablakaink / üvegeink k / U értéke 1.4-ről leesne 0.7-re.

 

Egyetlen egy nyílászáróval vagyunk gondban, ez pedig egy tolóajtó. A tolóajtó jó nagy, 270x240-es. nem is a fix részével van bajunk, hanem a tolhatóval. Ha a tolható rész üvegét is lecserélnénk, igen jelentősen megnőne a súlytöbblet ami terhelné.

 

A tolható részben durván 2 m2 üveg van, ami jelenleg 40 kg súlyt képvisel. a hátromrétegű üvegezésnél ez a súly kb. 72 kg-ot nyomna, azaz 32 kg pluszban.

 

A vasalat Roto vasalat, de bővebbet nem tudok róla igazából, mit bír vagy mit nem, tűgörgős profi kis szerkezet. A mostani Roto tolóajtó vasalatokat nézve - hasonló a rajza a miénkhez - 300 illetve 400 kg-os súlyhatár van megadva. A mi ajtónk alulról súrolná a 100-at mindenestül. tehát ez alapján bőven elviselné. De nekünk 6 éves ajtónk van a fene tudja milyen vasalattal, csak azt tudjuk, hogy Roto.

 

Elbír ennyi súlytöbbletet vagy hagyjam a fenébe?

 

Előre is köszönöm.

V.T.ZS Creative Commons License 2014.08.02 0 0 3335

Sziasztok.
Ablakcsere elött állunk. Nagyon nem vagyok én tisztában vele, hogy mit is nézzek. Kértünk ajánlatot, három helyről jeleztek vissza.

Nagyjából ezek ugyanazok a paraméterek ugye?
A három válasz:

murray Creative Commons License 2014.08.02 0 0 3334

én elhiszem hogy ezek jobbak.

amúgy "széltében" talán két helyen "magasságban" egy helyen van csapolva egymásba erre tuti emlékszem mikor lealapoztam.  

Előzmény: kiss_atti (3333)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.02 0 0 3333

 

Én nem forgalmazok fát,

 

de ha valaki faablakot kér tőlem, én hozzájuk küldöm:

 

http://www.ajto-ablak-nyilaszarok.hu/

 

Régebben gyakran megjelent itt a képviselője, mostanság kevesebbet van.

DE szétnézhetsz a Rába ablak, Jankó ablak, Biaholz, Kunság Fenster, Borovi Rt, Hofstadter Kft honlapjain, és ők mindig csak a normális középkategóriát ( iil. picivel fölötte) képviselik.

 

"ha hulladék fenyőanyagból készült az sem izgat igazán."

Akkor jó, mert képen az látszik, hogy 25 centis fadarabokból van összecsapolva az ablakod.

:-)))

Előzmény: murray (3326)
tgwh8 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3332

Na igen. Egyelőre még számolgatok, mennyivel járna egy felújítás... ablak is csak azért kéne, hogy fel tudjuk dobni a szigetelést :D hogy mi lesz belőle, fingom nincs :D

Előzmény: pajaci (3331)
pajaci Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3331

18 nagyméretű használt ablakot vettem tok nélkül, 45 ezerért. 3 rétegű üvegezés, köztük reluxa.

Előzmény: tgwh8 (3330)
tgwh8 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3330

Na ja. De ahogy nézegettem, nagyobb ablakok is max 100 ezer, beépítéssel együtt.

Az a gond, hogy iszonyat sok idő mindent átnézni. Meg ugye ki építi be normálisan, mennyiért, utómunkálatok mennyi, könyöklők, stb... könnyen el lehet veszni...

Előzmény: pajaci (3329)
pajaci Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3329

600e kontra 60ezer kb.

Előzmény: tgwh8 (3328)
tgwh8 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3328

Erre a lehetőségre nem gondoltam :D általában nem szeretem a használtat, egy-két árajánlatot mindenképpen bekérek, hogy tudjuk mennyi az annyi. De pl. ha 600-700 ezerből megvan újonnan Mo-ról a teljes ház, akkor osztrák használt az mennyi? :D 200e?

 

Esztétikailag akinek nincs 2-3x annyi pénze, nem fog minőségi fa ablakot venni... 

 

murray ablakait most lesegetem :D vagyis nem, nem mászok bele. Ha tényleg annyit tud, mint egy műanyag, és tényleg olyan jó, csak kezelni kel évente, akkor oks :D

Előzmény: pajaci (3325)
murray Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3327

és vonjuk ki belőle a "csak az a tuti amit én forgalmazok" faktort. 

Előzmény: murray (3326)
murray Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3326

akkor mutass nekem egy ilyen normális faablakot. 

ettől a gyártótól van a papírja. 5 év garival:

 

http://delta-kft.hu/kategoria/deltatherm_normal_fa_ablakok_fa_erkelyajtok/oldal/1/

 

ez a gyártmány család. megfelel mindenféle szabványnak és jónapot.

ha hulladék fenyőanyagból készült az sem izgat igazán. 

Előzmény: kiss_atti (3320)
pajaci Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3325

Bontott műanyag ablak ausztriából kell neked.

Előzmény: tgwh8 (3323)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3324

Esztétikailag...egy műanyag ablak az fehér, azt kész (fóliázás nem ér, az ha megsérül, nem fested újra). Meg van, aki utálja a műanyagot. Van olyan hely, ahol valóban kifejezetten ronda tud lenni. Silány minőség pedig van mindkettőből. 120x150-es ablak fából bruttó 60 ezerért legfeljebb sufniablak.

 

 

Előzmény: tgwh8 (3323)
tgwh8 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3323

Véletlenszerűen választottam egy oldalt, 120*150-es volt, 17-60 ezer forint között, típustól és funkciótól függően. Most ha ezt nekem is egy ismerős szereli be, kb. ott vagyok, mint az említett faablakkal, csak 10e forinttal + festés árával olcsóbb. Erre írtam, hogy nem értem a problémát, műszakilag jobb a faablak, vagy esztétikailag? Mert pl. a téglákra is mondják, hogy ez lélegzik, ez meg nem... az egy anyag, nem tud lélegezni, de ha fuldokolsz, nyitva hagyod az ablakot és kész...

 

Én speciel árérzékeny vagyok, tehát nekem lehet ronda, ha olcsóbb ugyan az a minőség, akkor jöhet. Ha a fa olcsóbb, akkor fa ablak lesz, azt írtátok ma már nagyon modernek.

Előzmény: Gyurco78 (3321)
tgwh8 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3322

Nézegess neten, sokan foglalkoznak ablakokkal, így csökkentek az árak. Szerintem nem drágák a műanyag ablakok. Egyedül a beszerelés díja a kérdéses... de mondok még valamit. Nem kell 5+ kamrás 2-3 szeres üvegezésű, K0,7-es ablak, mert a drága fajták már passzívház technológiák. Én úgy tudom, hogy az ablakon nem veszesz olyan sok hőt, legalábbis ha m2-re nézed, meg m2 árra, tehát sokkal fontosabb a ház szigetelése. Ergó szerintem egy ablak ne jól szigeteljen, csak legyen jó a zárszerkezete, és ezekhez képest legyen olcsó. Általában ami drága az jobb minőségű, persze vannak kivételek.

Azért senkinek sem mindegy, hogy 200 ezret költ egy pl. 1,5m2-es ablakra, vagy két ablak árán leszigeteli az egész padlást. Az olcsó ablaknak meg hátulütője a gyatra minősége...

De pl. én azt is hallottam, hogy a fa ablak rohadt drága.

Gyurco78 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3321

Hát igen, egy 110x160-as középkategóriás műanyag ablak mennyibe is kerül? Mert nekem 2009-ben 110ezer volt fából darabja, szerencsére csak 3 kellett :) És ennél még volt jóval drágább is...

Előzmény: kiss_atti (3320)
kiss_atti Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3320

néha kicsivel olcsobb a műanyag de nem mindig mint a fa.

--

Lehet,

 

de amit te vettél - és fényképen látható - az minden, csak nem ablak.

Tudom, hogy én vagyok a szemét, tróger, nagyképű idióta, de valakinek előbb-utóbb meg kellett mondania neked.

Ami normális FAABLAK, az bizony nem így néz ki és sokkal drágább, mint egy műanyag ablak.

Előzmény: murray (3303)
tgwh8 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3319

Akkor talán murray is kapott valami infót, mit tud az az ablak.

Előzmény: Gyurco78 (3318)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3318

Egy modern faablaknak pont olyan vasalata van, mint egy modern műanyagnak, és ugyanúgy kell beépíteni is (tokrögzítő csavar + purhab az elterjedt megoldás).

 

Előzmény: tgwh8 (3317)
tgwh8 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3317

És lehetséges házilag felületkezelni, vagy kell hozzá valami extra?

Oké, lefestem, de megint ott vagyok, hogy valakinek be kell szerelni, állítani. Ehhez mi kell, vízmérték meg egy kis acél?

Talán az építkezős-felújítós témában volt egy rajz, mi a szakszerű módszer, csak nem tudom az fára is ugyan úgy van-e...

Előzmény: pajaci (3316)
pajaci Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3316

Ha rendesen van felületkezelve, akkor nem. Vannak korszerű felületkezelő anyagok (pld. milesi) amikhez van "karbantartó lötty" amivel csak át kell törölni egy ronggyal a felüleletet évente, és akár évtizedekig is újszerű marad.

Előzmény: tgwh8 (3315)
tgwh8 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3315

Meg gyalulni sem kell. Jó, akkor legközelebb odaírom, hogy nem hasonlítok újat a régihez, mert minden embernek alap, hogy ilyet felesleges :D szó volt az új fa ablakokról, akkor azok ezek szerint nem vizesednek, nem fagynak be, nem dagadnak meg, nem deformálódnak el?

Előzmény: pajaci (3313)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3314

Nem ecsettel, hanem fújással viszik fel, talán finoman meg is csiszolják, a végén lehet, hogy még kap egy lakkréteget is, tényleg olyan a felülete, mint egy fényezett vaslemeznek. Az erezet itt is látszik, látszanak a toldások is, de ez megvan a műanyagfólián is :)

 

Előzmény: murray (3311)
pajaci Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3313

Ezt nem is te írtad?

 

"Régi fa ablakaink voltak, nekem nem volt velük sok bajom, igaz vizesedtek, néha befagytak, néha meg szorultak. A műanyaggal ezzel szemben nincs macera."

Előzmény: tgwh8 (3312)
tgwh8 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3312

Csak hogy nem a régit hasonlítottam össze :D ételme sem lenne. De tényleg kíváncsi vagyok, ha hazamegyek meglesem mennyi volt az ablakcsere. Igaz ott meg nem tudom, akkor mennyi volt a fa ablak :D

Előzmény: pajaci (3309)
murray Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3311

ez hogy lehet? mikor kenem le a nyers borovi ablakot az alapozóval akkor szépen direkt kihangsúlyozza a fa erezetét, mintáját. erre jön 2 réteg lazúr és a a fán látszik hogy fa.   pedig a gyári festés a jó csak nekem nincs rája manim.

Előzmény: Gyurco78 (3310)
Gyurco78 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3310

Nekem meg a gyári festésű faablakaimra mondták többen is, hogy ezek műanyagok, annyira simára vannak "fényezve".

 

Előzmény: murray (3308)
pajaci Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3309

A régi fa ablakot hasonlítod össze, egy új műanyaggal, és arra a megállapításra jutsz, hogy jobb az új műanyag, mint a régi fa. Ezáltal nem a fa, és a műanyag lett összehasonlítva, hanem a régi, meg az új.

Ennyi erővel sokkal jobb az új kínai farmerom mint a 30éves Levi Strauss nadrágom, mert az új nem lukas, és jó a zippzárja.

Előzmény: tgwh8 (3305)
murray Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3308

"Műanyag ablakot én se engedek még a ház közelébe se. (műbőrkabát, műfű, műfenyő, guminő :-)"

 

ez jó:-) a szemben lévő házban barna műanyag ablakot rakatott be a mókus. meszsiről egész szép, odamentem megnéztem és nem . egyszerűen egy halott mű anyag az egész.

Előzmény: pajaci (3304)
murray Creative Commons License 2014.08.01 0 0 3307

nekem ismerős mester szereli be ő állítja be és bedübelezi. minden mást én csinálok. segédmunka , vakolás stb.  de mivel azt írod hogy: " Meg hát türelmem sem lenne festegetni meg gyalulni."  akkor a berakást egyáltalán nem ajánlom.  akkor rendeld meg kompletten berakással a legolcsóbb műanyagot és kész.

Előzmény: tgwh8 (3306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!