Keresés

Részletes keresés

_Coco_ Creative Commons License 2004.12.12 0 0 128

Hali !

 

A fater lomjai között akadtama következő cuccokra, de nem tudom mi lehet pontosan. Egy biztos az egyik gyűrű M42-es menetet alakít vmi nagyobbra, a többi meg nemtom mire jó.

Szerintetek ?

 

(össze volt a 4 elem csavarva, úgy találtam)

SoMa Creative Commons License 2004.12.10 0 0 127

Gyártottam képet neked a 0,6x-val és egyet nélküle. Ez az olcsóbbik változat. Felbontása ugyanolyan szar mint a drágábbiknak, csak annak nagyobb a frontlencséje, van olyan gép amire az a jó, mert azzal nem vignettálnak. Ki kell próbálni vétel előtt.

A képek: http://somaa.fpn.hu/test/alap.JPG  

               http://somaa.fpn.hu/test/alap+soligor_0,6x.JPG  

 

 

Előzmény: sZoMy (125)
sZoMy Creative Commons License 2004.12.10 0 0 126

még1 kérdés,

 

ha veszek Soligor adaptergyűrüt S7000-re 55-52mm és hozzá

soligor 2x tele-t, viszont halszemből Kenkot, akkor az a kenko ugyanúgy rámegy a

soligor féle 52mm-es tubusra ugye? ez már csak a menet kérdése?

Előzmény: sZoMy (125)
sZoMy Creative Commons License 2004.12.10 0 0 125

helló!

 

nincs vkinek képe mutatóba, soligor 0,25x halszem előtét lencsével?

érdemes ezt megvenni? illetve mit tud a 0,6x? ha van ilyen kép is érdekelne

 

 

üdv,

 

Szabolcs

posthero Creative Commons License 2004.12.09 0 0 124
coco! Szép György szepgyorgy@axelero.hu (04.11.28.) Tel: 06 34 577500 Keresek Kínálok ? EOS/M42-es adapterek eladók. 7000 Ft/db + utánvét. ez a "pöcökbenyomós" változat, vagyis az A-M kapcsoló nélküli obival is tudsz rekeszelni mert a gy?r? benyomja a kis rudat az obi alján. Pestre valami 700 Ft az utánvét.
Előzmény: _Coco_ (112)
Százbolha Creative Commons License 2004.12.09 0 0 123

Én soligort ajánlanék.

A klippes a legolcsóbb. 0,65x nagylátó és 2x tele.

Asszem ezek 4,5Mpixig jók.

 

Aztán már csak a 0,6x nagylátót érdemes venni 52mm szűrőmenettel, de lehet hogy ehhez a mérethez nincs adapterminden géphez.

Az A30-hoz szinte biztos nincs...

 

Vásárláskor vidd a gépet és probáld fel rá! Mert 2 méretben van klippes!

(ez egy karmos szerkezet, ami a tuboson belul rögzül a frontlencse elött.)

 

Százbolha

 

 

Előzmény: mayero (122)
mayero Creative Commons License 2004.12.08 0 0 122

 Sziasztok

Szülinapra akarunk venni egy srácnak a Canon PS A30-asához előtétlencsét adaptergyűrűvel együtt. Tudtok ajánlani vmit? Találunk egyáltalán vmit ehhez a modellhez, kompatibilis az újabbakkal?

Előre is köszi

Ja sürgős lenne

Százbolha Creative Commons License 2004.12.07 0 0 121

scs_

 

2 obid érdekelne. (20mm, 135mm)

Sajnos egyiket sem ismerem.  f2,5? 

Tudnál linket mutatni valami adatokkal?

Vagy egy frontlencse felőli fotót?

 

Ezek M42 végüek? Rekeszelhetők gép nélkül?

 

ajánlatom

 

-Pentacon 2,5/135 MC    6.000

-Carl Zeiss 2,5/20 MC    12.000

 

 

Százbolha

Előzmény: scs_ (115)
Százbolha Creative Commons License 2004.12.07 0 0 120

KeMatyi:

 

Én is hasonló megoldáson töröm a fejem.

Azaz MD obiből M42-öt csinálni, aztán EOS-ra tenni.

 

Ha van valami fejleményed leírhatnád!

 

semmi sem lehetetlen....

 

Százbolha

Előzmény: KeMatyi (85)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.07 0 0 119
Nem igaz. A Panasonic nem gyárt hozzá, de más igen.
Előzmény: ggyoergy (118)
ggyoergy Creative Commons License 2004.12.07 0 0 118

sziasztok!

 

panasonic fz3-as gépet szeretnék venni, csakhogy azt hallottam, hogy nem lehet rá előtétlencsét tenni.

szerintetek igaz ez?

scs_ Creative Commons License 2004.11.22 0 0 117

na remélem mostmár felment a kép...

scs_ Creative Commons License 2004.11.22 0 0 116

 

scs_ Creative Commons License 2004.11.22 0 0 115

üdv,

megválnék 3 db régi objektívemtől:

-Pentacon 5,6/500 MC

-Pentacon 2,5/135 MC

-Carl Zeiss 2,5/20 MC

 felteszek hozzá képeket is, várom az ajánlatokat

gerdif@axelero.hu

_mirmur_ Creative Commons License 2004.11.17 0 0 114

Skacok! Egy jó kérdés, biztos vagytok sokan akik használtok makrólencsét.

Makrólencsét szeretnék venni. Először ami volt nekem az egy 5e forintos soligor +10es makrólencse. Ennél jobbat szeretnék venni. Raynox 250 van szem előtt.

 

Légyszi aki használ ilyet, az küldjön nekem egy linket ahol ilyennel készitett képei vannak, vagy a képeket az alábbi mailcimemre: mirmur@invitel.hu

 

Fontos hogy általatok készitett képek legyenek ne valami más által, meg tesztképek ilyesmik. Hogy lássam egy hobbifényképész kezében mit csinál a lencse a gépen.

 

Köszi előre is!

 

ui: ja és sok kép legyen :)

_Coco_ Creative Commons License 2004.11.13 0 0 112

 

Hol lehet szerezeni és mennyiért M42-es konvertert 300D-hez ?

 

(Van egy Zenit obim pl.ahhoz kellene)

KeMatyi Creative Commons License 2004.11.12 0 0 111

hali!

a 105-ös hozzászólásban látható objektív eladó. akit érdekel, keressen meg emilben! árajánlatokat is oda várok!

ciber Creative Commons License 2004.11.11 0 0 110

Hali!

Nagy talányom van, de hátha valaki kapásból tudja a választ: a "close up", makró előtétlencsék kétféle jelőléssel futnak pl. +1, 2, 3, stb. dioptria, illetve a Canonnál 250d, 500d. Mondjuk egy 500d-s lencse hány dioptriás? 5 ? És ez hányszorosra növeli a nagyítást?Köszi.

Ciber

pggp Creative Commons License 2004.11.10 0 0 109
A Vivitar T-mount talán T4:
http://www.erva.hu/Vivitararjegyzek.htm
Előzmény: SoMa (108)
SoMa Creative Commons License 2004.11.10 0 0 108

Köszi a linket!

Az én obimról:  http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3835957830&category=707 

 

Az enyémhez egy T4-M42-es csatlakozó van, nekem viszont MD-re volna szükségem.

Jelenleg átalakítóval használom, de jó volna egy rendes bajonett.

Előzmény: pggp (107)
pggp Creative Commons License 2004.11.10 0 0 107
Esetleg egy pár ezer forintos hibás Soligorral (vagy az igazi gyártmánnyal, mert a Soligor csak matricagyártó) ki lehet cserélni a bajonettet. De ehhez látni kellene mindkettőt. Szakirodalom:
http://medfmt.8k.com/third/
Előzmény: SoMa (106)
SoMa Creative Commons License 2004.11.09 0 0 106

Egy pöttyedt mintha túl közelről fotóztad volna. :)))

Ha jól látom, akkor a tied nem olyan mint az enyém, azaz nem T csatlakozós. Sajnos nincs üzlet:( 

 

Előzmény: KeMatyi (105)
KeMatyi Creative Commons License 2004.11.09 0 0 105

hello!

Soligor Polar MC AutoZoom 1:4,5, f=80-200mm

Előzmény: SoMa (103)
SoMa Creative Commons License 2004.11.09 0 0 104
Javítok, az enyém nem AutoZoom, hanem Tele-Auto. De sztem ez itt most nem lényeg. :))
Előzmény: SoMa (103)
SoMa Creative Commons License 2004.11.09 0 0 103

Ez az objektív mekkora gyújtótávolságú? Pontosan milyen?

Fotód van róla?

Ha tényleg cserélhető a bajonett, akkor lehet tudok segíteni, nekem is van egy

Soligor AutoZoom obim, egy 300mm es, ennek serélhető. Viszont ezen M42-es menet van és én Minoltára használom átalakítóval! :))

Szal, nézd meg, hogy milyen és ha cserélhető, ráadásul olyan mint az enyém akkor sztem egy bartel dolog mindkettőnknek jól jönne! :)))) 

Előzmény: KeMatyi (90)
pggp Creative Commons License 2004.11.09 0 0 102
Tudok Valakit, aki Canon FD bajonett helyére gyártatott egy M42-es bajonettet. Leszedte a Canon bajonettet és felszerelte az M42-t. De ha Tamron obid van, akkor valszeg T2/Adaptall bajonettes, aminek cserélhető bajonettje van.
Előzmény: KeMatyi (93)
SoMa Creative Commons License 2004.11.09 0 0 101
Mint sokan írták már, ilyen adapter nem létezik, az M42-es menet kisebb mint a bajonett. Ez az általad belinkelt oldalon található fotón is látszik. Ezek az adapterek úgy vannak megszerkesztve, hogy minél kevésbé távolítsák el az objektívet, a filmsíktól. Ha te eszkábálsz, vagy legyártatsz egy olyat, aminek belső bajonettje van és kívűl a menet, azt a méreteik miatt, csak úgy tudod megoldani, hogy egymás mögött legyenek, nem egymásban. Ezért nagyon vastag lesz és jobban eltartja az objektívet a filmsíktól, tulajdonképpen közgyűrűként fog viselkedni. Ez annyiban jelent gondot, hogy az ily módon felszerelt obid élességtartománya lerövidül, nem tudsz végtelenre fókuszálni.
Előzmény: KeMatyi (91)
scs_ Creative Commons License 2004.11.09 0 0 100
kössz a felhomályosítást, már kezdek képben lenni:)
csak én elsőre józan paraszti ésszel télleg azt gondoltam, hogy akkor minden állást megkétszerez, de mondjuk egy kisebb előtéttel, egy 1,5x nél is sötétedik a széle? vagy ez mitől függ, hogy mikor kezd el sötétedni?
KeMatyi Creative Commons License 2004.11.09 0 0 99
mi a baj?
Előzmény: Egér Fogó (94)
baman Creative Commons License 2004.11.09 0 0 98
pontosan azt jelenti, hogy csak a szelso tele allasban hasznalhato. illetve mashogy is, de annak mar negativumai lesznek, amelyek esetleg nem latszanak tisztan elsore, de akkor nagyon szepen kiderul, amikor mondjuk a 10x-es objektivhez tervezett telekonvertert alapallasban hasznalnad. ugyanis ekkor a kepmezo jelentos resze teljesen sotet (arnyekolt) lesz, es csak kozepen, egy kis kor alaku teruleten fog latszani a kulvilag. ahogy noveled a zoom erteket, ez kezd eltunni, aztan mar "csak" vignettalast okoz (sotetebbek a kep sarkai, mint a kozepe), vegul valoban eltunik, es valahol a tartomany vege fele mar hasznalhato lesz (a fenti peldanal maradva: a 8x-os zoom kornyeken. de igazan optimalis valoban csak a legszelso allasban az.

de ez egyebkent teljesen jo is igy, hiszen ha 10x-es a max. ertek, akkor 5x-os allasban miert akarnal egy (mondjuk) 1,7-es konvertert, hisz ugyanazt a nagyitast kapod, ha a zoom-ot feltolod (5x1,7=)8,5x-os allasba. tehat nem kell konverter. egy bizonyos ertek felett mar igen, de nem baj, mert technikailag ez nem oldhato meg ;-)
Előzmény: scs_ (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!