Keresés

Részletes keresés

mckmester Creative Commons License 2012.12.21 0 0 16931

"Én idáig valami miatt úgy gondoltam hogy a könnyű állván a jobb. ;)"

 

Ez nem butaság. Ha cipelni kell,a akkor igen. Szélviharban meg nem annyira. Én többször hurcolászom, mint ahányszor szélben fotózok.

Egyébként azonos célra, azonos méretben lehet a könnyebb állvány jobb. Csak nem mindegy miért könnyebb :-).

 

1. Kispórolták az anyagot belőle és gagyi műanyag az állványfej is,

2. Minőségi karbon állványról van szó

 

Nekem volt egy elég jó karbon állványom, (míg be nem törtek). Jó az ha könnyű.

 

 

Előzmény: drMinit (16921)
fornit1 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 16930

thx,

megpróbálom.

Előzmény: -Minarik- (16929)
-Minarik- Creative Commons License 2012.12.20 0 0 16929
Ez a topic.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9048189
Előzmény: -Minarik- (16928)
-Minarik- Creative Commons License 2012.12.20 0 0 16928
Ezust alapu filmet nem mindenhol hivnak. A masik gond a 26 ev.
Nezz be a Fekete-feher topicba. Ott tedd fel a kerdest. Az ottani emberek szivesen segitenek. Keresd "kalapos uram" at. O nagy szakertoje a lejart filmeknek.
Előzmény: fornit1 (16927)
fornit1 Creative Commons License 2012.12.20 0 0 16927

Sziasztok,

Nagyszüleimnél előkerült egy legalább 26 éves eddig előhívatlan fekete -fehér film.

Elvittem fényképészhez, de azt mondta, hogy orwo filmet már nem hívnak elő vagy 10 éve.

Ezt akkor most tényleg nem lehetne előhívni? Nekem elég hihetetlenül hangzik.

 

 

zorko Creative Commons License 2012.12.20 0 0 16926

A gép nem sokat számít (akármilyen kompakt helyett használt DSLR-t javasolnék, ezen van hosszú záridő, sőt B idő is, és magasabb ISO-nál is normális képe van), a gondod inkább a világítással lesz.... Már legalább is, ha szép képeket akarsz csinálni.

Előzmény: Elar (16922)
-Minarik- Creative Commons License 2012.12.20 0 0 16925
Amelyiken nincs az nem fenykepezogep. :)
Előzmény: scarabaeus (16924)
scarabaeus Creative Commons License 2012.12.20 0 0 16924

"mindegyiken van "bulb" zarbeallitas"

Ez nem igaz.

Előzmény: -Minarik- (16923)
-Minarik- Creative Commons License 2012.12.20 0 0 16923
Minden geppel lehet borosuveget fotozni es mindegyiken van "bulb" zarbeallitas.
Előzmény: Elar (16922)
Elar Creative Commons License 2012.12.20 0 0 16922

Sziasztok

 

Borosüvegek fotozására milyen gépet válasszak? Kb 60e Ft a keret rá.

Azt javasolták, hogy manuális ISO állítású gépet vegyek illetve a minél hosszabb záridőt nézzem.

drMinit Creative Commons License 2012.12.20 0 0 16921

Köszönöm a hozzászólásaitokat!

Még nincs kialakult elképzelésem, hogy mihez fogom használni.

Párszor éreztem hiányát mikor természet vagy tárgy fotozásnál bemozdult a gép, és nem gyöztem támasztékot keresni.

Ebből is következik., hogy egyenlőre nem video a fő felhasználási felület.

Én idáig valami miatt úgy gondoltam hogy a könnyű állván a jobb. ;)

A magassági kérdés evidens.

 

 

Előzmény: mckmester (16920)
mckmester Creative Commons License 2012.12.19 0 0 16920

Jaja. Meg az, hogy milyen gépet, és mekkora objektívet akarsz rátenni. Az ugye evidens, hogy a névleges teherbírás nem egyenlő azzal amait stabilan meg tud tartani egy állvány/fej. 

Mire és holyan akarod használni? Gyors és könnyű kezelhetőséget a gömbfejek biztosítják, de az videózásra értelemszerűen alkalmatlan. Gömbpanorámához pedig speciális állványfej szükséges. Tehát a kérdés, mire kell?

Előzmény: drMinit (16916)
VANDOR Creative Commons License 2012.12.19 0 0 16919

Valoszinuleg ugyis a penztarcad fog donteni.

Nyilvan a nehezebb a stabilabb es - mint altalaban - a dragabb jobb, mint az olcso.

 

Egy valami viszont kb arfuggetlen es sok keseruseget okozhat, ha mellenyulsz: a magassaga.

Magadhoz merd, szornyu kinos gornyedve fotozni !!! Ha neha alacsony kell, le lehet engedni.

Előzmény: drMinit (16916)
ötfelezős Creative Commons License 2012.12.18 0 0 16918
Előzmény: emberevics (16915)
-Minarik- Creative Commons License 2012.12.18 0 0 16917

Eloetelhez lehet konnyebbet valasztani, de husetelekhez valami nehezebbet.

Előzmény: drMinit (16916)
drMinit Creative Commons License 2012.12.18 0 0 16916

Ha már állvány került szóba…

 

Melyiket mihez, és milyet?

Mit érdemes tudni vásárlás előtt?

Most kezdek érdeklődni állványok után de hol kezdjek neki?

Azt látom hogy rengeteg féle, mind árban mind típusban mind magasságban mind súlyban.

Köszi ha megtiszteltek válaszaitokkal.

 

Üdv.

 

Előzmény: topoly (16912)
emberevics Creative Commons License 2012.12.08 0 0 16915

Másik topikban is kérdeztem, de ide talán jobban illik:

 

Filmszkenner vásárláskor mire érdemes figyelni. Mennyi a már elfogadható felbontás dpi ben illetve megapixelben, mennyi a jó színmélység, egyáltalán ez mit jelent, stb.

Esetleg occsó elfogadható árú típusokat tudnátok mindani? Az sem baj, ha tudja a roll filmet, de csak 35 mm -es filmhez való is érdekel, használt is szóba jöhet. Topikot is ajánlhattok, ha van ilyen témájú, én nem találtam.

Köszönet.

topoly Creative Commons License 2012.11.22 0 0 16914

A 650D tapipados lcd-t kapott meg okostelefonos fejlesztéseket.

A 600D nagy dobása a kihajtható lcd. Nagyvonalakban erről szól a választás.

Előzmény: jimmy1234 (16913)
jimmy1234 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 16913

Canon 550d

Canon 600d

Canon 650d

Ezeket nézegettem

Véleményetek?

Előzmény: topoly (16912)
topoly Creative Commons License 2012.11.22 0 0 16912

Egyszerűbb vázat, jobb objektívet vagy objektíveket (minőségi alapzoomot vagy több fixet). Kábé mindegy, melyik gyártótól. Állvány és állványfej nagyon kell a műfajhoz.

Előzmény: jimmy1234 (16911)
jimmy1234 Creative Commons License 2012.11.22 0 0 16911

Sziasztok!!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Hobby ételfotózást szeretnék csinálni és gépet szeretnék vásárolni optikával.

Mit javasoltok milyen vázat vegyek és milyen optikát?

Kb.300-k a keret amibe szeretnék beleférni,ezenkivül a vakut,stb..külön keretbe veszem meg.

Várom a javaslatokat és nagyon megköszönöm a segítségeteket!!!

-Minarik- Creative Commons License 2012.11.17 0 0 16910

Ez a kep teliholdnal keszult.

Előzmény: mckmester (16901)
Hender Creative Commons License 2012.11.17 0 0 16909

Sziasztok!Igaz nem kérdéssel fordulok hozátok,csak be szeretném mutatni,mit ügyködök mostanság

http://www.youtube.com/watch?v=ybI7wb6HgHQ&feature=plcp

Figyelem,ez még csak az első próba!!!Van még mit csinálni rajta.Közben készül a follow-focus is:)

Sziaszok

zorko Creative Commons License 2012.10.29 0 0 16908

Okés.... :-))

Előzmény: mckmester (16907)
mckmester Creative Commons License 2012.10.29 0 0 16907

A fény minősége, mennyisége és a világításkontraszt 3 különböző dolog.


Igaz. Félreérthető voltam bocs. Kevertem a fénymennyiséget a kontraszttal. Próbáltam egyszerűen és közérthetően fogalmazni, de ennek mindíg ez a vége. Jön valaki, és helyretesz. Jobb is így, mert hajlamos vagyok megfeledkezni arról, hogy a pontos fogalmazás mindennek az alapja kéne legyen itt.

 

 

 

Előzmény: zorko (16906)
zorko Creative Commons License 2012.10.29 0 0 16906

Hűha, itt valami alapvető félreértések vannak...

 

Igazából már az első válszodban is szerepelt, hogy a Canon-os kép "nyilvánvalóan több fényben készült" (elnézést, ha nem szó szerint így volt). Pedig egy fotóról ilyesmi alapvetően nem állítpítható meg. Pl. holdfényes éjszaka is lehet tűző napsütésesnek látszó felvételt készíteni.

 

A fény minősége, mennyisége és a világításkontraszt 3 különböző dolog.

 

Az emberi szemre (vagy inkább a látásra) igaz, hogy csökkenő fénymennyiség mellett a színfelismerés csökken (szürkébben látunk kevés fényben), stb... De a fényképezőgép (sem a film) nem így működik. Ha megfelelően ki van exponálva a felvétel, akkor gyakorlatilag ugyanolyan lesz, akár sok, akár kevés fényben készült.

Előzmény: mckmester (16904)
LyPapa Creative Commons License 2012.10.29 0 0 16905

Óvatosan jegyzem meg, mert nem ismerem az S100f-et, hogy nálam mind a Canon DSLR, mind pedig a Fuji S5000 esetében az élesítés visszafogása vezetett legalább elfogadható eredményre. A szükséges korrekciót így viszonylag jól tűri a JPG kép is.

 

Üdv: LyPapa

 

Előzmény: mckmester (16904)
mckmester Creative Commons License 2012.10.29 0 0 16904

"Gyengébb megvilágításban bővebben kell exponálni, és akkor pont ugyanolyan képek születnek..."

 

Nem, mert a kontrasztod nem lesz akkora, mintha több fényt használsz. Ez sokszor előny, de jelen esetben pont nem.

Utómunkával a kontrasztot természetesen lehet korrigálni, de egyrészt kedves fórumtársunk ezt akarja elkerülni, másrészt a Fuji S100 által készített jpg -ken már erőteljesebben jelentkezhet a minőségromlás, ha hozzányúnak. 

 

Előzmény: zorko (16903)
zorko Creative Commons License 2012.10.28 0 0 16903

1. Gyengébb megvilágításban szürkébb képek születnek,

Ez nem így van. Gyengébb megvilágításban bővebben kell exponálni, és akkor pont ugyanolyan képek születnek...

 

A két képen viszont van egy jelentős különbség: a téma körüli háttér. A fujis képen világos a háttér, ami az automata fénymérést többnyire alexpo felé tolja, míg a canonosnál sötét volt, ami az auto fénymérést a túlexpo felé (világos téma esetén a helyes irányba) tolja. Mellette még a sötét háttér ki is emeli a témát, ezért is más a hangulata. Bár erre talán kicsit másként, de te is rámutattál.

Előzmény: mckmester (16901)
mckmester Creative Commons License 2012.10.28 0 0 16902

A fényerő hogy lehet szép egy objektíven? Én csak magas és alacsony fényerejű objetíveket ismerek :-)

 

A Fuji S100 FS (...hogy vágytam egy ilyenre annak idején...) nem cserélhető objetíves gép, max előtét lencséket, meg szűrőket aggathatsz rá.

Előzmény: bancaja (16898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!