Keresés

Részletes keresés

mercatoris2 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4464
Szeretrm a pipás halat, főleg, hogy ott voltam, amikor készült... Eilat, Neptun Tables merülőhely... Majd előszedem az ott készül videót a nagymesterről...
Előzmény: Dr. Zook (4462)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4463

Ha nekem nem, akkor kapsz egy másik majmot.

 

:))))

Előzmény: Dr. Zook (4462)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.11.24 0 0 4462
Grats, grats, grats!
(persze nem neked, csapos :)

Nekem a pipaszárhal a tsúts.

zook
elmentem volna, fene a melot...grrr
Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4460)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4461

Ohhh....

bocsánat ez kimaradt:

I. Kezünkben a Föld


1. Radisics Milán: Szélerőmű
2. Radisics Milán: "Színes" világ
3. Dombóvári Tibor: Pápua víz alatti vadász

 

 

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4460)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4460
X. Élet a vízfelszín alatt


1. Dombóvári Tibor: Pipaszárhal a móló alatt
2. Dombóvári Tibor: Levesteknős gályatartó halakkal
3. Dombóvári Tibor: Rózsaszín bohóchalak 2.

------------------------------------------------------------------

Az Év Természetfotója 2006-ban:
Dombóvári Tibor: Öreg barrakuda portréja

------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Speibl és Hurvinyek (4459)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4459

Ejnye mit csináltál.

 

:))))

 

"Az Év Természetfotója díjat 2006-ban Dombovári Tibor kapta az "Öreg barrakuda portréja" című képéért"

 

Előzmény: BuNnY (4438)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4458
Ja! O! Hallo, figyelem, eppen DDhez lettem hasonlitva, yippie, koszi meg minden, Bunny, RK, na ezt csinaljatok utanam :)))

thx A

zook

:)
Előzmény: Analóg (4451)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4457
Na tessek, most el sem megyek a muzeumba miattad :(
Na jo nem miattad, hanem melohegyek. Ezuton is gratulalok nekik, adjatok at lecci!

zook
Előzmény: Analóg (4451)
BuNnY Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4456
Köszi, de nem az enyém lesz, Bnő muterjáé. Én majd szeptemberben, hol van az még :)
Előzmény: Garfield33 (4455)
Garfield33 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4455

Isten éltessen, bunny!

 

Előzmény: BuNnY (4454)
BuNnY Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4454
Hű B+ tényleg. 17 óra? Nekem szülinap van, de megpróbálom eltolni egy kicsit...
Előzmény: Analóg (4452)
OlegGontar Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4453

Hangulat a lenyeg. Ha azt meg tudja fogni a kep, akkor jo, ha nem akkor meg hiaba eles es jolexponalt.

 

 

Előzmény: BuNnY (4450)
Analóg Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4452
Don't forget! Ma megyünk gratulálni Gulyás Zsoltinak, Bumbinak, Kiss Gabinak meg a többieknek a Term Tud Múzeumba. 17:00 Év Természetfotósa díj átadása.
Analóg Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4451
Az a baj, hogy bármi írok általánosítsz és keresel egy olyan témát ahol nem feltétlenül igaz. Először is: igaz amit írtam, de például ha folthatásra törekedsz valait kiakarsz a környezetből emelni, akkor persze, hogy nem igaz a megvilágítási ajánlás. Másodszor: a jó kép betartja a szabályokat, a k'va jó kép sokszor felrúgja azokat, és ettől lesz hatásos (vagy vacak, de akkor nem volt az alkotójában kellő elképzelés ahhoz, hogy a nézővel megértesse mit is akar) Ha érted mire gondolok. DD azzal sem tőrődik soha, hogy becsillan a vakuja 2 oldalt, csomó ilyen felvétele van. De pl. egy cápa születésénél nem is lehet megoldani máshogy, és érzékelteti, hogy ez nem megy nyugalomban, ehhez fel kell kavarni a vízet, csapkodni stb.. Tehát nem lehet azt mondani ez a kép hibája. Persze  a mai napig sem értem, hogy miért nyomja azt a felvételét ahhol egy női láb van a sekély homokos vízben és körülötte kis halak. Ennyi. Majd minden portfoliójában ott van. Nekem nem tetszik, még túrista képnek is rossz, Zook szokott ilyeneket csinálni. :-)  
Előzmény: BuNnY (4450)
BuNnY Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4450

Nem tudom, nekem fakó az egész, se a kék, se teki színe nem elég dinamikus, de ezt már mondtam. Ez a vakus nem látszós dolog eléggé érdekes. Múltkor Zook-nál nézegettem Dubilet albumot, ahol neki pl. pont az tetszett, hogy a téma csak egy kis része van megvilágítva láthatóan, hogy oda villant a vaku arra a kis területre. Nekem pl. nem tetszik, de zooknak pont az tetszett. Én sem szeretem, ha mondjuk éles árnyék van a témán (ezért tetszik a két vakus felállás pl) de mint látható másnak meg pont az tetszik. Nehéz ügy ez, a kérdés tényleg hogy meddig szubjektív és meddig általános egy dolog a képen. Na ezt a határt kéne itt megtalálnunk :)

 

Én azt mondom a határ a technikailag tökéletes kép. Analóg, Archi azt mondja ha jól értem nem annyira fontos ez, ha a téma különleges. RK kolléga is inkább az én véleményemre hajaz, ElChe is azt mondja ha jó a kép nem érdekli a minősége. Törpiek?

Előzmény: Analóg (4443)
mercatoris2 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 4449
Elnézést, hogy kezdô videósként belekotyogok, de erre a "gyorsan lefotózni a cápa szájában vergôdô fókát" eszembe jutott a kedvenc 5 perces filmem Göran Ehlmétôl. Végül is a videós gyorsan fotóz:-)

http://www.waterproof.se/films/Waterproof_dl480.mov

Göran Ehlmé film
Előzmény: RK853 (4441)
Analóg Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4448
Erre utaltam én is azzal, hogy jó fotosnak van szerencséje,mert meglátja a "szerencséjét". Egyetértünk.
Előzmény: eke (4444)
El Che Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4447
...és persze hogy ügyes kezű fotósnak valami "véletlen" folytán több a szerencséje: Eric Cheng válogatás.
http://www.flickr.com/photos/echeng/sets/72157594386863058/
El Che Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4446
Szerintem azért nagyjából érti itt mindenki, miről van szó, tehát nem valami remegő kézzel készített, elmosódott, 0,4 megapixeles kép a csúcsok csúcsa, ami a fehér cápák sztepptánc-bajnokságán készült- csak el kell mondani mellé, hogy mi van rajta. Nekem, mint nézőnek első a kép, hogy mit látok rajta, hogy megfogjon a pillanat, vagy a kompozíció vagy akármi. Azon, hogy kifogástalanok-e a beállítások, töprengjen a zsűri...
Vannak tipikus fotóstémák, mint alulról fotózva vörös/sárga gorgónia/korall, fent szép kékben játszó vízfelszín, ideális esetben tökéletes tartású búvárral. Nyilván meg lehet csinálni jobban is, rosszabbul is, de én már láttam olyan sokat, hogy ezeken továbblapozok, pedig biztos volna érdekesség, csak éppen... Inkább a három teknős.

De nem csak dumálok, van pár kép, amit a Flickr-on találtam és érdekesnek találom őket. Az első szintén teknős...
http://www.flickr.com/photos/echeng/303369118/
http://www.flickr.com/photos/drsteve/246265507/in/set-72157594298422481/
http://www.flickr.com/photos/bob_whorton/217065702/in/set-72157594264844804/
http://www.flickr.com/photos/echeng/303368863/
http://www.flickr.com/photos/arne/198961001/in/set-72157594212881092/
Előzmény: Dr. Zook (4442)
RK853 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4445

De mennyire igaz!

 

Előzmény: eke (4444)
eke Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4444
csak zárójelben (Szerencsével "bárki" készíthet fantasztikus, kiváló fotót, de a jó fotós minden nap találkozik a szerencsével.)
Előzmény: Analóg (4429)
Analóg Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4443
Csak azt nem értem Bunny miért szarozod a 3 teknős képet, amikor teljesen jó kompozíció, homogén háttér. Olyan mintha műteremben készült volna. Valaki azt mondta a vakus képen ne lássad, hogy vakus. A kinti képen ahol nem vakuztál,ott meg legyen úgy vílágítva mintha vakuztál volna. Szóval szerintem a természetben olyan képet készíteni,ami olyan mintha műterem lett volna nagyon nehéz. Nem biztos, hogy ez egy kattintás volt. Pl.: Archi szép cápás képeket hozzott haza, Bunnynak még akadt valami, a többiektől nem láttam jót. Ez miért van? Pedig egyszerű fotó,oda kell menni a cápához és megnyomni a gombot! Vagy mégsem? 
Dr. Zook Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4442
szerintem meg tul szelesre tarjatok az ollot: nem arrol van szo, h lehet akarmilyen homalyos alexpos mittomen a kep, hanem azert van egy minimum de ez nem behatarolhato definialhato, a befogado egyeni erzekenysegetol is fugg...jaj de emelyeg a gyomrom ezektol a szavaktol...

minden esetre nem neveznem elkattintott turistakepnek a haromteknosos kepet azert...

egyebkent meg ez nagy vita, mert pl lassan muveszet a lomo is ami meg vegkepp nem szol masrol csak a pillanatrol meg a benyomasrol, es mit lesz, ha a viz ala is betor a camera toss mozgalom ami meg igazan vicces es soha nem gondolnad muveszetnek aztan meg mindjart megis...es a vizalatti foto inkabb legyen muveszi, nem igaz? jaj de messze szaladtam megint, bocs...

fish face-ben pl van egy tonna portre ami eleg gatya oszt megis muxik.

zook
Előzmény: RK853 (4441)
RK853 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4441

Egyetértek Bunnyval.

Mindenképpen kell -ha fotózásról beszélünk- egy bizonyos igényesség. Szerencséje bárkinek lehet, persze a lehetőség azért nem mindenkinek adatik meg. Pl nem biztos, hogy egy adriai út során lehet akkora szerencséd egy teknőst lefotózni, mint a 700e Ft-os indonéz úton. Ez tény. De ha fotózásról beszélünk akkor igenis kell külömbséget tenni egy "túristafotó" és egy tudatos, technikailag jól kiexponált, jól komponált kép között. Mert szerintem sem elég a cápa szájában vergődő fókát CSAK GYORSAN lefotózni pl egy kompakt géppel. Mert az a "túristafotó" kategória. Én is tovább lapoznám a könyvben...

Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4440

OK.

Jegyeztem. (bár ez még nálam nem jelent semmit)

 

:))))

 

Zacskó is van, de kék színű.

 

:))))

Előzmény: hunyi 7 (4425)
Analóg Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4439
Első a különlegesség, megismételhetetlenség. És ez általános vélemény, nem csak az enyém. 
Előzmény: BuNnY (4435)
BuNnY Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4438

Sajna nem láttam azt a képet :(

 

Lehet csak én vagyok túl technokrata beállítottságú, de nekem ha egy kép nincs jól megfotózva lehet bármennyire is extra felvétel, akkor sem tetszik. Persze, rácsodálkozik az ember, meg minden. Számomra ott van a hűha és az aha között a határ, hogy a hűha amellett hogy különleges a téma úgy van megfotózva, hogy elönt a sárga irigység a színek stb láttán. Az aha meg az a jé, a rohadt mázlista lefotózott egy bálnát, mivel dolgozik ez, kompakttal? és lapozok a könyvben.

 

Bumbitól elnézést kérek, hogy a képét felhasználtam, de a sajátjaim között nincs olyan, amit fel lehetne rakni etalonként, azért jól leméreteztem. Szóval ua. a kép, szitu, stb. Az egyik technikailag visszabutított, a másik meg a nyertes beállítás, első az aha a másik a hűha kategória nálam.

 

 

 

Előzmény: Archi1 (4437)
Archi1 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4437

Jó de ezt ne úgy értsd hogy pl.: -3 Fé értékkel alúl van exponálva.. Emlékszel a tavaly előtti BBC-n nyert kép amikor 2 cápa eszi a sardíniákat?? Technikailag van benne hiba, de nem zavart senkit....

BuNnY Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4436
Archi: Na, már válaszoltál is. Lehet, egyedül vagyok a véleményemmel? :D
BuNnY Creative Commons License 2006.11.22 0 0 4435
Na jó, és te mit mondasz, legyen egy kép különleges és mindegy, hogy technikailag jó vagy éppen nem, attól még szuper kép?
Előzmény: Archi1 (4430)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!