Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2023.10.27 0 0 10767

A hőkioldást te hoztad fel, de az nem így szokott kinézni. Másfelől volt olyan kérdés rögtön az elején, amire nem válaszoltál, talán többször sem, fel is tűnt - ja igen, hogy akkumulátoros-e, de lehetett más is.

 

Védelem pedig valószínűleg van benne, de egy példány esetén és főleg távolról nem lehet kitalálni, hogy tényleg készített-e egy cég olyan eszközt, mert szoktak, hajaj, ami egyszerűen túl gyenge vagy rosszul beállított, vagy inkább egy hibás példányról van szó.

 

Hibakeresés közben ezek mind előjönnek, a szakember nem feledkezik meg róluk, de amilyen az input, olyan az output, vagy hogy is van az a népmondás... Ennyit lehetett kihoztni a helyzetből.

Előzmény: Bicajos2021 (10766)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.10.27 0 1 10766

Szóval, a kis sarokcsiszolót forgalmazó cég vette az adást, küldött egy másik készüléket, amelyik teljes erővel történő nyomásnál se áll le, vág mint a borotva - hol is van a hőkioldás, meg az automatikus védelem? Persze, mostmár sportból is utána lódulok a leállásoknak, elviszem a kisgépszervízbe, hátha ők tudnak valamit, amit mi nem!De a segítőszándékot köszönöm, a probléma végülis megoldódott, méghanem is tudjuk az okát! Ha a kisgépesek tudnak valami konkrétumot, tudatom a nagyérdeművel! :-)

Előzmény: XANTIi (10765)
XANTIi Creative Commons License 2023.10.25 0 1 10765

Sajnos a kis kínai szeret nagyot lódítani az adatokkal. Igen ritka amikor valóban azt tudja, amit ráírnak. A 9800 mAó-s akku jó ha 1000 megvan. A 60 W-os erősítő kb. 15 -öt tud.

Kisgépekből már régen csak Lidl/Aldi-s dolgokat veszek. Jó közepes hobbi kategória, de a vevőszolgálat rendben van.

Előzmény: Bicajos2021 (10764)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.10.25 0 0 10764

Igen, a drágább olcsóbb lett volna - mondja régi mondás, de az nagyon érdekes, hogy az Aliex-ben tucatjával vannak a klf forgalmazók hirdetései - hát megettem - ahogy már a kenyerem javát is ... :-) De köszönöm a segítségedet, további eredményes tevékenységet kívánok !

Előzmény: XANTIi (10763)
XANTIi Creative Commons License 2023.10.25 0 0 10763

OK, nem gondoltam, hogy 12 V-os. 12??? Az még akkus szerszámhoz is sovány! Mintha Lidl-s lett volna. Ha nem ismert márka akkor reménytelen szervizt találni. De 12V egy ilyen csiszolóhoz bakfitty! Még a 20V-os cuccokhoz is a nagyobb, 4Aó-s aksi kell. Valamiért 230-asnak gondoltam.

Szerintem abból nem lesz normális "kisflex" soha. Engedd el.

Előzmény: Bicajos2021 (10762)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.10.25 0 0 10762

Igaz, ded itt Tatbányám nem tudok olyan szervízt, ami ilyesmikkel foglakozna, megpróbálom akodály téren lévőt, hátha kiokoskodnak valamit! köszönöm a figyelmeztetést, eszembe se jutna áram alatt belenyúlni, de egy 12 V-os betáp (akkumulátoros a drága) csak nem okozhat olyan nagy bajt?? De azért nem buzerálok áram alatt!Látod, a Lidles akkutöltővel sem szórakoztam, vettem egy újat - nem sokszor rázott meg az áram - na, nem is akarom többször!!!

Előzmény: XANTIi (10761)
XANTIi Creative Commons License 2023.10.24 0 1 10761

NE nyúlj bele!!!! Ha nem felel meg, vagy vidd el szervizbe vagy add olyannak akinek ez pont jó.

Ne játssz az életeddel. Ez nem megégett pörkölt, amit újra lehet csinálni.

Előzmény: Bicajos2021 (10760)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.10.24 0 0 10760

Üdvözlet! Újra a régi nótám, a már kitárgyalt kis Flex téma: nagyon frusztrál, hogy bár azt mondjátok, normális ez a 10 sec-ként leállás aránylag kis terhelésnél is, de azért rettenetesen idegesítő, sőt balesetveszélyes is - tapasztaltam - az állandó szerszám elvétel (létrán, félkézzel kezelve...), kikapcsolás, bekapcsplás, vissza a vágáshoz, 10 sec, leáll, kezdeni előlről! Már olyan lehelletszerűen nyomom, hogy még egyáltalán forgácsol, de akkor is leáll, tehát valami hőkioldó vacakol. Van-e az elektronikában valami, amit állítani lehet, vagy cserélni kell? gyakorlatilag használhatatlan a gép.Ha kell, szétbontom és kifotózom az elektronikát, bár, mivel semmi ismeretem nincs eletronikus alaktrészek terén, nincs sok remény, hogy sikeresen belenyúljak...

laca151 Creative Commons License 2023.10.19 0 1 10759

Hát igen, az áram olyan, mint a medve, nem játék :)

Nálam a kamrában volt olyan, hogy minden vezetékre (nullára is) világított a fázisceruza. Aztán a villanyszerelő kiderítette, hogy a falra szerelt mini ledes reflektor csinálta. Fí relét nem vágta le, de amikor a földelés ki lett kötve belőle, akkor megszűnt a jelenség. A szerelő azt mondta, hogy nyugodtan maradhat földelés nélkül, nem tud galibát okozni. Emiatt kicsit túlórázott is, mire végigmérte a házban a földelést a teljes rendszeren, amit ő épített ki :)

Előzmény: Bicajos2021 (10758)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.10.19 0 1 10758

Köszönöm a magyarázatot, igaz a mondás - jó pap....... mégis bután hal meg ! Csak érdekességként írom, hogy az egyik villanyszerelő mondta ugyan, amikor a kismegszakítók mellé szerelt Fí rendre lekapcsolt, hogy valahol van egy "kis" rövidzár, ehhez minden kapcsolót, fogyasztót végig kell mérni, most nincs rá ideje, de hogy a lakás ne maradjon áram nélkül, kiköti a Fí relét, hisz  addig se volt, persze továbbra se babráljam az áram alatti fogyasztókat. Aztán beégett egyik föld ( vagy 0) bekötés,  akkor mással új doboz, új kismegszakítók és Fí került be, de nem vágott le, már el is akart menni, amikor okos párom elkezdte a különböző fogyasztókat kapcsolgatni és az évek óta gond nélkül működő egyik földelt dugaljra kötött falilámpa bekapcslásakor a Fí bizony levágott. Az ifjú nem volt rest, két-három további próba után szétkapta a konnektort, mit ad isten, a föld volt a 0 helyére kötve. Átkötés, azóta oké minden, csak az nem tiszta nekem, hogy amikor az első szerelőnél mindig levágott a Fí, nem volt bekapcsolva a falilámpa?! Egyébként árammal nem játszom!!

Előzmény: laca151 (10756)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.10.19 0 0 10757

Köszönöm az "eltolós" ötletet, a festés, gondolom a csúszka állandó nyomása miatt, hamar elkopna. A bosszantó, hogy kettő darab Alis kapcsolóm is van, amit pontosan erre a típusra dobott ki a kereső, de az eredetin több, számomra ismeretlen vezeték van, nekem nem megy a megértése, mi honnan, hová megy, mire szolgál.Marad az érintkezők elmozdítása, ha siker, visszajelzek és mégegyszer köszönöm!

Előzmény: XANTIi (10755)
laca151 Creative Commons License 2023.10.19 0 1 10756

"a Fí relé nem vágott le, az normális?"

Földelt a töltő dugója, amivel bedugod a konnektorba? Ha nem, akkor nem is nagyon tudja levágni.

A fí-relé hibaáramra kapcsol le, amikor a fázison és a nullavezetéken folyó áram erőssége nem egyezik meg. Ehhez a töltőre a fázison érkező áramnak a földelésen vagy egyéb vezetőn (pl. az emberi test) kell a föld felé "eltűnni". A ráírt hibaáram (pl. 30mA) túllépésekor kell lekapcsolnia. Ha földelt is a dugója, akkor legalább tudhatod, hogy nem földzárlat van benne, és nem is téged akart agyonvágni :)

Előzmény: Bicajos2021 (10749)
XANTIi Creative Commons License 2023.10.18 0 1 10755

Ha réz vezető/nyomtatás sérül, azt jól lehet javítani. A sérült helyeket alaposan megtisztítva, zsírtalanítva egy vezető ezüst festékkel lehet kipótolni/javítani. Ezt icipici tubusban is kapni, autó szélvédő fűtés javító néven. Tökéletesen vezeti az áramot, de festék lévén mechanikusan nem szabad terhelni. íA festés előtt az eredeti vezetőt fényes fémtisztára kell csiszolni, kaparni. Ha a szénpálya végén lévő bevezetés sérült, arra jó ez a festéses módszer.

Ott néha átmenetileg segít, ha a leszedő (csúszó) érintkezőt picit oldalra eltolja az ember, ahol még nincs kikopva.

Sok sikert.

Előzmény: Bicajos2021 (10754)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.10.18 0 0 10754

Köszönöm a kapcsolatot, én is így vagyok a Parkside vgépemmel, nem igazán tudom, hogy lehet a "rezezett" kapcsolót frissíteni, pedig megérné, még úgy is, hogy így kettő gépem lenne - most három akksim van, egy jó töltőm - működött szépen a "kicsapós" akksi- de sajnos én abszolút "ékpárti" vagyok, a mechanika valahogy megy, az elektronika nem!Mostmár nagyon bánom, hogy ellőgtam az elektronikával spékelt előadásokat, azt hittem, nem lesz rá szükségem a hatalmas anyag-témák között! Sima épgépész vagyok és nem figyeltem a kapcsolódó szakágakra!én is kerestem a Neten  megfelelő kapcsolót a korábbi gépemhez, rendeltem is kettőt, de nem tudom, hogy a Parkside bonyólult kötését hogy kehetne ezekhet a kapcsolókhoz - Ali szerint idevalók - megoldani - jobban elcseszni meg végképp nem akarom, majd nyomkodom, hogy be-bekapcsoljon régi gép, azzal majd elszórakozom! köszönöm az infókat!

 

Előzmény: XANTIi (10753)
XANTIi Creative Commons License 2023.10.17 0 1 10753

Nekem egy Aldi-s (Workzone) fúróm van, ami szintén kacsoló/szabályzó hibás. 2 havonta pucolás. Már grafitoztam, csak időleges. A neten sem találtam belevalót. De normális, LiIon aksis gép, kár lenne érte.

Előzmény: Bicajos2021 (10752)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.10.17 0 0 10752

Köszönöm a gyors választ, ma el is megyek a Lidlbe, akksival a töltő 10e Ft, és  akkut amúgy is akartam venni a meglévő kontakt-kapcsoló- hibás fúrómhoz. A hibás töltő garanciája lejárt, ha valakit ingyér érdekel, postaköltséggel elküldöm, de Tatabányán jobb lenne átvenni!

Előzmény: XANTIi (10751)
XANTIi Creative Commons License 2023.10.16 0 1 10751

Ha veszély nélkül ki akarod próbálni, a hálózati kábelével köss sorba egy 100W-os izzólámpát. Így ha zárlatos a töltő, legfeljebb az világít teli fénnyel. Normális esetben a bekapcsoláskor egy picit felvillan csak.

Előzmény: XANTIi (10750)
XANTIi Creative Commons License 2023.10.16 0 1 10750

Az akkutól nem vághatja le a vellanyt. A töltő primer, hálózati oldala halhatott meg. Ha ekkora a hiba, biztos, hogy legközelebb is leveri. Garanciában cserélik. Csak gyakorlattal érdemes a javításba fogni. 4999.- HUF most az új.

Előzmény: Bicajos2021 (10749)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.10.16 0 0 10749

Üdv özletem, van egy Parkside akkutöltőm, meg két 2 Ah-ás akkumulátorom. Az egyik ma lemerült rátettem a töltőre, zöld lámpa világított, néhány másodperc múlva piros is, mindkettő villogott.Nem volt idő vacakolni, kikapcsoltam az elosztónál a töltőt, rajta hagytam az akksit, aztán később be akartam kapcsolni az elosztőt - úgy levágta a kismegszakítót, hogy még a villanyóra is levágott. Visszakapcsolgattam a lakást, de azóta nem merem újra próbálni a töltő+akksi kombót, mi a fene lehetett az ok? Ja, és a Fí relé nem vágott le, az normális? Kösz!

Törölt nick Creative Commons License 2023.10.12 0 0 10748

Köszönöm. Egyébként ez már olyan, hogy 1115 körbetekerés sem segít...

Előzmény: XANTIi (10747)
XANTIi Creative Commons License 2023.10.12 0 1 10747

Egyes rádiótípusokban bevált trükk. A kontakt spray csövére egy nagyon vékony injekciós tű applikálása. Ún. inzulin tű. Van ahol a ház összeragaszása mentén, máshol a fém zárófedél alá lehet a vékony tűt beszuszakolni. De olyan is volt, hogy a ház egyik sarkát nagyon óvatosan kezdtük megreszelni. Lehelet finom lépésekben. Amikor egy hajszálnyi lyuk lett, ott beküldeni az anyagot. Majd egy nüansznyi ragasztóval visszazárni.

De NÉHÁNY esetben valóban a hosszú állás okoz KH-t. Ott 15-20 gyors körbetekerés szinte megtisztítja az érintkezőket.

Előzmény: Törölt nick (10745)
Törölt nick Creative Commons License 2023.10.12 0 0 10746

Akár az is jó, ha cserélt már valaki ilyeneket újabbra és van tippje típusra. Még nem néztem szervízrajzot sem, de az elvileg nem akadály, csak hátha megspórolom az időt.

Előzmény: Törölt nick (10745)
Törölt nick Creative Commons License 2023.10.12 0 0 10745

Szerintetek be lehet juttatni ezekbe a rotary encoderekbe némi kontax spray-t, és főleg: fog segíteni a rettenetes kontakthibáin? Egyszer mintha már próbáltam is volna. Vagy inkább vegyek egy másik frontpanelt, mert nem volt szerencsém?

 

Egy TDS-210-ről van szó, nincs szétszedve, a képet az internetről szedtem. Érdekes, hogy inkább csak az alsó sorral van gond, pedig egyiket sem használtam túl sokat. Inkább pont a kevés használat lehetett az ok a hosszú évek alatt... már kb. 25 éves.

 

5bdc Creative Commons License 2023.10.12 0 0 10744

Gratulálok!

Szép munka :-)

 

5bdc

Előzmény: mmormota (10743)
mmormota Creative Commons License 2023.10.12 0 3 10743

Építettem egy kis hordozható tápegységet. Kínai modul az alapja. Működik 65W-os telefon töltőről, vagy Li akkuról. A töltő amúgy is mindig nálam van, ha utazom. Két 30A-es Schottky választja el a két bemenetet. 

A modul step up / step down, így nem kényes a bemenő feszültségre. USB C-hez van benne egy kis panel csatlakozóval, ez állítja be a töltőt 20V-ra, így tudja leadni a maximális teljesítményt. 

 

 

Bicajos2021 Creative Commons License 2023.10.04 0 0 10742

Köszönöm az istrukciókat, a fontos, hogy nem valami géphiba, bár én a nagyobb flexeimmel soha nem tapasztaltam ilyen leállásokat, max.lelassult, de mindig újra felvette a beállított fordulatot. Ezt meg újrakell indítani. Mégegyszer köszönöm, amúgyis kis munkákhoz vettem - reszelő, meg kisfűrész helyett :-) Múlik az idő, kényelmesedem!

Előzmény: Törölt nick (10741)
Törölt nick Creative Commons License 2023.10.01 0 2 10741

Éppen írni akartam, hogy logikus, hogy nem indul újra, mert ha megszorul, nehogy felpörögjön, miközben kézzel piszkálja valaki.

 

Amúgy fél perc guglizás: Cordless angle grinders for portable use and with the highest standard of features: Variable speed, electronic brake and anti-kickback for protection when the tool jams.

 

Anti-kickback.

Előzmény: _nyunyuka (10740)
_nyunyuka Creative Commons License 2023.10.01 -4 1 10740

Teljesen üzemszerű, hogy így történik. A márkás, ipari kategóriájú akkus fúróm ugyanígy letilt, ha megszorul vagy bármi ok miatt túlterhelődik. Nem elég a mechanikai terhelést megszüntetni, kapcsoló elenged-újrahúz után megy tovább. 

Előzmény: Bicajos2021 (10739)
Bicajos2021 Creative Commons License 2023.10.01 0 0 10739

Na, hogy mostmár teljes érthető legyek, az érdekel, hogy miért áll le a motor, nemcsak lefullad, de úgy is marad, ki kell kapcsolni és újraindítani -van benne hővédelem? Lehet, fel tudok tölteni egy videót, bár gondolom, mindenki érti a dolgot. Az meg, hogy ne nyomjam - hát úgy nem "visz"!

XANTIi Creative Commons License 2023.10.01 0 3 10738

Mert túlterheled? A ráírt teljesítmény kamu? Nem ez volna az első eset. Elektromos cuccoknál igen furán tudnak számolni. Powerbank, akkucsomagok kapacitása pl.

Előzmény: Bicajos2021 (10736)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!