Keresés

Részletes keresés

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.08 0 0 5564

A FAcebook-on írtam az előbb, de ide is kiteszem :o)

"Most jutott eszembe..., leírom, mielőtt kimegy a fejemből 
SRÁCOK!
Ugye most is lesz közönségtalálkozó a koncert után?
Tartottatok ilyet a 2006-os MűPa koncertet követően is 
Sőt! Volt egy köztalitok 2007-ben is.
Erdész Robi, emlékszel arra, hogy amikor a 2007-es találkozó FMH-s helyszínén megláttad a zongorát, akkor azt mondtad csalódottan, de sóvárogva: "Ó, ha tudtam volna, hogy egy zongora is van itt, akkor készülhettünk volna Attilával és Csabival számotokra kis kamara-darabokkal "
Hát, a mostani MűPa koncert után ez igazán aktuális lenne 
Hiszen itt most a koncerten is kaptunk ilyen darabokat - hihetetlen öröm és ajándék volt ez is számunkra! Annyira fantasztikusak vagytok, hogy ilyeneket is beleszőttetek a koncertbe!
Csaba Bogdán Mickey Mouse-s zongoraszólójától szerintem mindenkinek leesett az álla a meglepetéstől! A Solaris-rajongók közül hallotta/látta már valaki Csabit zongorázni? Számomra ez vadonatúj élmény volt, pedig anno részt vettem már az ő korszakában is a Solaris koncerteken;
- csodajó és szintén nagy meglepetés volt Kisszabó Gábor és Attila Kollár Bach-duója, amit Czigire is emlékezve adtak elő, mert utána Attila megjegyezte, hogy Bach muzsikáját Czigi is nagyon szerette;
- és végül, de nem utolsósorban: Robi, a Noab zseniális zongoraszólóját is előadhatnád ismét, ebben a környezetben is, Attila fuvolabelépésével kiegészülve - 1984 tavaszán ezt így ketten már elő is adtátok az FMH-klubotokban, amikor a Solaris-zsengéiteket mutattátok be 
Tegnap, a koncert után hazaérve elő is kerestem ezt a felvételeim közül, hihetetlen élmény volt ezt a Noab-duótokat akkoriban is átélnem! Ez akkor is csodálatos ajándék volt számomra!
- Sőt, azon az estén volt egy Trió c. kompozíciótok is, amit aztán soha nem játszottatok már - ezen a mostani klubtalálkozón akár ezt is eljátszhatnátok nekünk 
- és hát talán lennének még egyéb ötleteitek is 

Már csak azért is nagyon jó lenne ezeket újra előadnotok, mert akkor végre láthatnánk is a zongorajátékotokat, mert a MűPa-ban sajnos, kitakart Benneteket a szintetizátor-arzenál. Még sajnálatosabb, hogy videófelvétel sem készült ezekről az ínyencségekről, így akár ezt is pótolni lehetne és akár kuriózum-felvételeket is csinálhatnátok ezekből a kamara-darabjaitokból! 
Néhány rajongótok amúgyis fölvetette, hogy videófelvételben szívesen segítenének Nektek - úgy sejtem, ezt továbbra is így gondolják 

Szóval, hajrá!"

Aztán valamikor írok még a koncertről is :o)

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.08 0 0 5563

Rákeresve ezt meg is találtam, de nem értem, hogy a hvg-nél miért "marspoétikáztak", mikor nem is erről volt most szó...

Előzmény: Youwine (5562)
Youwine Creative Commons License 2013.09.08 0 0 5562

http://hvg.hu/hvgfriss/2013.36/201336_ujra_szinpadon_a_solaris_marspoetikak

sajnos csak a főcím, a többi fizetős ...

holnap beszekennelem az űjságból

Előzmény: cirrocumulus (5561)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.08 0 0 5561

Youwine, köszi a tippet.

A koncertről majd..., ha már magamhoz tértem a CSODÁTÓL !

Előzmény: Youwine (5558)
Youwine Creative Commons License 2013.09.08 0 0 5560

Kivételes élmény volt, és remélem, nem megismételhetetlen. Köszönöm!

Henry W. Akeley Creative Commons License 2013.09.07 0 0 5559

Óriási élmény volt a délutáni koncert! Köszönöm, Solaris!

Youwine Creative Commons License 2013.09.07 0 0 5558

Van cikk az eheti HVG-ben is.

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.07 0 0 5557

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.06 0 0 5556

És egy egészen friss cikk:

Gőzerővel készül a szombati duplára a Solaris

Ezt most ide is másolom, mert annyira jó olvasni az érzéseiket :o)

Gőzerővel próbálnak a Solaris zenekar tagjai, hiszen már csak egy nap, és ITT AZ IDŐ! Hét év után megint a Művészetek Palotájában játszik szombaton a csapat, 16 és 20 órakor. A közös zenélés szünetében arra kértük a tagokat, hogy néhány mondatban osszák meg velünk gondolataikat.

Bogdán Csaba: A próbaidőszak, a koncertek olyan, mint egy időutazás, vissza a fiatalságunkhoz. Semmit sem változtak az érzéseink, a benyomásaink, a hangulataink. Jó érzés, hogy még mindig együtt vagyunk, együtt zenélünk, és a közönség is vár és szeret minket.

Erdész Róbert: Minden egyes koncertet, találkozást a közönséggel ajándékként fogunk fel. Hihetetlen, hogy még 33 év után is kiváncsiak ránk, még mindig szeretik a zenénket. Csak nagyon mélyen volt bennünk, hogy dupla előadás lesz, és tessék, sikerült!!! Köszönjük!!!

Gömör László: A dobok mögül is szép a világ, nagyon várom már a koncerteket!

Kisszabó Gábor: Óriási élmény újból együtt zenélni a régi társakkal, megint találkozni a Solaris zenéjével. Mintha nem teltek el volna hosszú évek, rögtön egymásra találtunk. Mi és a zene. 

Kollár Attila: A mostani koncerteken az első 2 év szerzeményeit játsszuk el, nagy élmény újból felidézni a régi, közös élményeket, dalokat. Jövő ősszel folytatjuk, szintén a MÜPA-ban. Jön a Marsbéli krónikák!!!

Seres Attila: Mivel a dalok kronológiai sorrendben hangzanak majd el, koncert elején leszek a színpadon. Na, meg a végén! 

Tereh István: 
Fantasztikus élmény látni újból együtt zenélni ezt a csapatot! Ugyanolyan minden, mint régen. Hülyéskedés, egymás húzása, emlékek felidézése. Apropó, az előző mondat elemei a színpadon is előfordulnak majd, hiszen nem csak zene lesz, hanem ott is jókat fogunk beszélgetni!

A Solaris szombat délutáni koncertje 16 órakor kezdődik a Müpában, az esti 20 órakor. 

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.06 0 0 5555

Egy rövid próbarészlet :o))))

Na, végre, ilyet is kaptunk :o))))))))

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.06 0 0 5554

Egy SOLARIS-poén a FB-ról :o)))))

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=517759231638543&l=5124f6abf1

és egy cikk a tegnapi Népszabadságban:

Dupla Solaris-koncert szombaton a Müpában

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.06 0 0 5553

Köszi :o)

De a FB-on valaki bejelentkezett a jegyekre. 

Remélem, elintézi egymás között a két illető.

Előzmény: Youwine (5552)
Youwine Creative Commons License 2013.09.06 0 0 5552

Tedd be az eladó színházjegy topikba is.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9115511

Előzmény: cirrocumulus (5545)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.05 0 0 5551

Ja, a tegnapi Class FM/Class Kultúra riport pedig itt hallgatható meg Robival és Attilával:

http://classfm.hu/egycikk.php?cikkid=1733

Előzmény: cirrocumulus (5550)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.05 0 0 5550

Ma este 22 órakor újabb interjú a Lánchíd Rádióban!

Most Attila és Tereh Öcsi lesznek a vendégek a Célpont zenéi c. műsorban:

http://mno.hu/lanchidradiomusorok/celpont-1003-941523 

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.05 0 0 5549

Előzmény: cirrocumulus (5548)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.05 0 0 5548
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.05 0 0 5547

:o))))))))))

Előzmény: localhost (5546)
localhost Creative Commons License 2013.09.05 0 0 5546

Én örölnék, ha üres maradna, én ugyanis pont mögötte ülök majd -  de így jobban látnék!
Tehát csakis kistermetűek, vagy fej nélküliek jelnetkezzenek!!! - és ez fontos!

Előzmény: cirrocumulus (5545)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.05 0 0 5545

Valakinek nem kell 2 db jegy a legeslegelső sorba? :o))))

Földszint Bal "A" sor 8-9. székek

Ide :o)

localhost Creative Commons License 2013.09.04 0 0 5544

Én is! 

Előzmény: clavicula (5543)
clavicula Creative Commons License 2013.09.04 0 0 5543

Ezt imádom!

Előzmény: localhost (5540)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.04 0 0 5542

Elolvastátok már a Rockinform-beli interjút?

Még az elején van ez a bekezdés:

"MUNKÁSSÁGOTOKBAN MARKÁNS SZEREPET JÁTSZIK A SCI-FI. MONDHATJUK AZT, HOGY AZ EGYIK FŐ INSPIRÁCIÓ VOLT? A SZERZEMÉNYEK MEGSZÜLETÉSÉBEN MILYEN FORMÁBAN SEGÉDKEZTEK AZ OLVASMÁNYÉLMÉNYEK?

A science fiction mindannyiunk mániája volt. A Solaris nevet is ezért választottuk,
Lem a „nagy öregek” egyik legnagyobbika, a Solaris pedig a science fiction emblematikus regénye. Kezdettől filmzenében gondolkoztunk. Igaz, film általában nem
volt hozzá (a Solaris-szvit ebből a szempontból kivétel), de ez minket nem különösebben zavart. Elképzeltük, hogy van: Marsbéli Krónikák, Legyőzhetetlen, Éden,
Ellenpont, Távoli tűz - könyvek, amikhez filmet álmodtunk, ahhoz meg zenét."

Én maradtam le valamiről, vagy kiesett nekem valami?

Robi itt milyen filmzenére célozhat a Solaris-szvit kapcsán?

Előzmény: cirrocumulus (5535)
Youwine Creative Commons License 2013.09.04 0 0 5541

A távoli tűz még ennél is jobb. Azt kb. két-három évente újraolvasom.

Előzmény: localhost (5540)
localhost Creative Commons License 2013.09.04 0 0 5540

Vagy ez :

Előzmény: Youwine (5539)
Youwine Creative Commons License 2013.09.04 0 0 5539

Egy jó könyv ? Pl. ez ?

Előzmény: localhost (5538)
localhost Creative Commons License 2013.09.04 0 0 5538

Nincs valami jó kis programotok a hétvégére, különös tekintettel a szombati estére? :)

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.04 0 0 5537

A tegnapi Duna Tv-s interjú ezen a linken nézhető meg, a 20-37. percek közötti részben:

http://www.dunatv.hu//musor/videotar?vid=768017

Előzmény: cirrocumulus (5536)
cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.03 0 0 5536

INTERJÚ-infók!!!

MA 14:40 körül a Duna TV Kívánságkosár c. műsorában Bogdán Csaba, Kisszabó Gábor és Tereh Öcsi lesznek a vendégek.

Szerdán este 22 órakor pedig a Class FM rádióban a Class Kultúra c. műsorban hallhatunk egy beszélgetést Kollár Attilával és Erdész Robival.

Szombaton pedig Robival beszélgettek a Klubrádió Klubdélelőtt c. műsorában.

Ezt itt már meg is hallgathatjuk, egyből a hírek után:

http://www.klubradio.hu/klubmp3/klub20130831-085859.mp3

cirrocumulus Creative Commons License 2013.09.02 0 0 5535

Időközben született két képgaléria a FB-on :o)

Az egyik a mostani próbákról, azzal a megjegyzéssel, hogy hamarosan lesznek további képek is; a másik pedig a 2006-os próbákról - ezeknek a fotóknak a zömét már láttuk, de azért vannak köztük eddig nem látottak is.

A Rockinform legfrissebb száma anyagi okokból nem jelenhetett meg, de a szerkesztők úgy döntöttek, hogy ingyen letölthetővé teszik ezt a számot, ne maradjanak asztalfiókban a cikkek.

Ez mázli, mert ebben a számban a SOLARIS-ról is szó van :o))

IRÁNY A MŰPA címmel egy interjút olvashatunk Erdész Robival, a 12-14. oldalakon:

http://rockinform.hu/elofizetes/previews/ri198/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!