Keresés

Részletes keresés

Peppers Creative Commons License 2010.01.17 0 0 7708

Én úgy fogalmaznám meg, hogy Zsuzsa nem vállal semmi olyasmit, ami megbolygathatná a maga-magáról finomra polírozott közképet.  Színpadon egyáltalán nem, de lemezen sem igazán. Jó ideje tapasztalható ez; talán a nyolcvanas években készített utoljára valódi, önfeltáró, kockázatvállaló produkciókat. Helyette álbölcselkedésre adta a fejét.

És mindebből következik aztán a koncertműsor kialakítása, a sokat emlegetett zenekarválasztás, satöbbi.

Bár talán természetes ez egy életpályán, valahol mégis nagyon szomorú, hogy ma már az "Élünk csendesen" sem fér bele a repertoárba, mert úgymond "elszomorítja a közönséget".

Miközben arról az előadóról beszélünk, aki egykor elénekelte a Margarita vagy a Vége már c. dalt! Vagy éppen az idézett Zöld szemem kék-et. Hogy csak hármat idézzek a tucatnyiból.

Előzmény: roth_ur (7700)
szivárvány75 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7707

Sziasztok!

Témát váltok :)

Tegnap jutottam el odáig, hogy megnézzem az új DVD-t. Nálatok minde OK a kép minőségével? Nálam nem tűnt 100%-osnak. Egyszerűen nem tiszta, a sötét színeknél borzalmas. Elég bosszús lettem, azt hittem valami csúcs technika lesz.

worsi971 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7706

Érte haragszik, nem ellene...

Előzmény: szőke anni (7702)
worsi971 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7705

Én tudom fejbőőőőőől... ;-) És szeretem is, de

érzésem szerint is belengi némi melankólia 

mer az tényleg nem szomorú, ha mosolyog a napsugár, csak  ha közben vki azon tűnődik, h ...

" hova tűnt a szerelem " vagy 

" éjszakák, nappalok sorra tűntek el,

kérdezed, hová lettek, senki nem felel"

Bárhogy is, most jól meghallgatom!

Előzmény: roth_ur (7700)
rumci Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7704
Nem vagyok fogatlan prókátor, de beleszólok. Nekem az az érzésem, hogy nagyon szereti KZs-t csak értve, elemezve, (ön)marcangolva, nem majommód rajongva. Úgy lehet vele, mint Ady a magyarsággal. Persze, a Szabolcska-tábor kikiáltotta őt is mindenféle magyargyűlölőnek.
roth_ur Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7703
nem, utálom.
ezért is tudom pl. fejből idézni a dalait.
szőke anni Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7702
roth ur, te szereted Koncz Zsuzsát?
Előzmény: roth_ur (7701)
roth_ur Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7701
erősen bízom benne, bár a legutóbbi lemez után ez valahogy elfelejtődött, az aktuális BS koncerten 4 dalt bírt róla elénekelni.
Előzmény: szőke anni (7689)
roth_ur Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7700
No, hát ha KZS nem, legalább - gondoltam - Ti veszitek a fáradtságot és elolvassátok az Élünk csendesen szövegét.

Zsuzsa ezt a dalt a Jöjj, kedvesemhez hasonlítva szomorúnak jellemezte, én már írtam, hogy a két dal "ugyanaz".

Miért lenne az szomorú, ha valaki azt énekli "nekem", hogy "mosolyog arcodon a napsugár"? hogy "szép lesz az ősz, miért is lenne más"?
Az hogy "ne legyél bánatos" vagy hogy "jöjj (és nézd) kedvesem" még ismerős is.

Szerintem ez pont olyan dal, ami akkor kell, amikor nem megy olyan jól. Ha már itten van a kánaán, nekem ne énekelje senki, hogy "voltak már boldogabb idők", mert azt akkor kénytelen leszek hülyének nézni.
Előzmény: etrám (7694)
etrám Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7699

van benne valami

Előzmény: szőke anni (7695)
szőke anni Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7698
hát akkor ez valóban egy örök dal lesz a koncerteken.
Előzmény: Glóriaa (7697)
Glóriaa Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7697
Mostanában azt mondja rá, hogy "és ezt addig fogjuk énekelni, amíg úgy nem lesz!". Ilyenkor "megnyugszom", hogy még jó sokáig fogjuk énekelni...
Előzmény: szőke anni (7696)
szőke anni Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7696
Ez az utolsó mondta, ami engem mindig reménnyel tölt el. És várom, hogy úgy legyen már egyszer.
:)
Előzmény: csudálatos mary (7691)
szőke anni Creative Commons License 2010.01.16 0 0 7695
A " kedvesség". :)
Előzmény: etrám (7694)
etrám Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7694

Köszönöm, hogy az első modatot helyettem is leírtad. Amióta olvatam azon törtem a fejem, hogy mi vezérelte roth_ur-at erre a böcs megállapításra, hogy Zsuzsa  nem érti a saját dalait.

Előzmény: csudálatos mary (7690)
csudálatos mary Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7693

Igaza van Éj2-nek, meg kell védenem, ezek teljesen normális és korrekt kérdések voltak, kivéve a KK-sat. Az egész interjú kb. 17.05-kor kezdődött és kb.1/4 7-ig tartott. Ebből Zsuzsi kb.1/2 órát Gréczy Zsolt kérédéseire és kb. 1/2 órát a rajongói kérdéseire válaszolt.

Ja, hát aki nem volt ott, nem is tudhatja, hogy hány kérdés volt. Ha Éj2 volt olyan kedves és megírta az ott elhangzott rajongói kérdéseket, azt nem kell negatívnak hinni. Azért írom, mert én is ott voltam az Alexandrában. Sokan voltunk hál Istennek és nagyon szuper volt.

Előzmény: roth_ur (7682)
csudálatos mary Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7692

Ez már nekem is eszembe jutott, hogy Zsuzsi a mi szavazataink alapján állíthatná össze valamelyik koncertjét, de ahogy őt ismerjük, ezt nem fogja megtenni. Ahogy az Alexandrában is mondta, hangulatától függ, hogy mely dalokat énekli. meg hogy pont akkor milyen érzések vannak benne. De Zsuzsi szerintem nem is gondol arra, hogy ilyen igényünk lenne. Ez is egy jó kérdés lett volna. Most már mindegy, majd legközelebb.

Előzmény: szőke anni (7683)
csudálatos mary Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7691

Én nagyon szeretem a Jöjj kedvesem c. dalt. Hiányolom amikor épp nem hangzik el valamelyik koncertjén. nagyon bíztató az utolsó sora: "meglátod, rendbe jönnek majd a dolgaink, lesznek még szép napjaink." Zsuzsi ehhez mindig hozzá teszi, hogy "csak úgy legyen már egyszer" .Amúgy Zsuzsa tényleg megmondta az Alexandrában, hogy nem fogja énekelni még az Élünk csendesen c. dalt, mert szomorú. Ez van ezt el kell fogadni. Azt mondta, hogy a hangulatától függ, hogy egy adott koncerten mit énekel.

csudálatos mary Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7690

Kedves Roth ur!

Azt nem gondolja komolyan, hogy Koncz Zsuzsi nem tudja, hogy miről szólnak a dalai és csak szórakoztat. Akkor nem ismeri. Csak olyan dalt énekel aminek van mondanivalója és üzen valamit. Persze a mellett, hogy érti a dalait (amúgy nem énekelné el) szereti is. Ha az ember koncertre, színházba megy, szokták mondani, hogy jó szorakozást.  valahol szórakoztató, de engem inkább kikapcsol a mindennapok gondjaitól, problémáitól és egész más leszek Zsuzsi koncertjein, feldob  és nagyon boldog vagyok. Csak az a baj, hogy végetér. Napokig ott tudnék ülni és hallgatni. Én is elfogult vagyok Zsuzsival szemben, mivel kislány korom óta a kedvencem és nagy rajongója vagyok. Kinek mit jelent a szórakoztatás? :) Abban egyetértünk, hogy Kovács Katit nem kellene mindig Zsuzsi előtt emlegetni. Ezt az egész hármas koncertet Zalatnay akarta, a riport végén elhangzott tőle, hogy akár egy jó üzlet is lehetne. Rögtön a pénzre utazott volna Zalatnay. El nem tudnám képzelni egy színpadon Zsuzsit, Kovács Katit és Zalatnayt. Hol vannak ők ketten Zsuzsihoz képest? És a hangjuk?

szőke anni Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7689
szerintem most majd olyan koncert turné jön. főleg, ha kijön az új lemez.
Előzmény: roth_ur (7688)
roth_ur Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7688
szerintem kötelező dalok nincsenek, baromság ilyesmit feltételezni, mégis, mi történne, ha mondjuk egy Zorán koncerten nem lenne Mi kéne még? - alighanem beesne a hó.

Zsuzsának ilyen "kötelező" dalt összeszedhetünk egy koncertre valót, szerintem ezek közül max. 4 kell egy koncertprogramba. Az előadás fennmaradó részében pedig szólhatnának új dalok(mint feltételezett aktuális közlendő) illetve régebbi lemezekről nem egészen véletlenszerű szemezgetés a régen hallott dalokból. De: nem én sz@rom most a viaszt, így nézett ki valaha egy KZS koncert.

Anni, a Te valódi illetve Éj2 által "idézett" kérdésed között van némi különbség színvonalban. Az említett 3 dal szerintem sem vidám (bár azt hiszem soha nem mondtam, hogy csak szomorú dalokkal lehet jó koncertet csinálni), de attól még a könyökömön jön ki mindegyik.
szőke anni Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7687
Szerintem nem baj, és Ő is arra törekszik, hogy ez ne így legyen. Vagyis én, az elfogult, így gondolom. :)
Előzmény: hajnali lány (7686)
hajnali lány Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7686
Igen, de Te is tudod, hogy vannak kötelező dalok. A Jöjj, kedvesem is ilyen. Ettől függetlenül még lehetne Élünk csendesen.

Miért baj Zsuzsának, ha egy dal hatása nem csak három percig tart?
Glóriaa Creative Commons License 2010.01.15 0 0 7685
Hehehe. Most elképzeltem egy ilyen 'Koncz Zsuzsa's greatest hits' válogatást.
Előzmény: rumci (7684)
rumci Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7684
„Ha meghallja azt a fogalmat, hogy hit, mi az első szó, ami az eszébe jut.”
Siker. :P
Előzmény: szőke anni (7683)
szőke anni Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7683
A borzalmas kérdésekből egyet én tettem fel, mégpedig a hit-ről szólót. Ugyanis erről írtam a filozófia esszémet, csináltam a neten egy kérdőívet, aminek a linkjét emailen elküldtem az ismerőseimbnek. 4 kérdés állt benne ebből az utolsót tettem fel Koncz Zsuzsának, ami így szólt: Ha meghallja azt a fogalmat, hogy hit, mi az első szó, ami az eszébe jut. A felmérésem nagyon jól sikerült, és a egyetemen is elismerően díjazták a dolgozatomat.

Nekem a Levél a távolból sem annyira vidám, meg a Ha én rózsa volnék sem, vagy a Hej tulipán. És még sorolhatnám, de azt hiszem egyéni ízlés és értelmezés, meg lelkiállapot függvénye, hogy ki melyiket milyennek tartja.

Jöjj kedvesem-et lecserélhetné, vagy akár mind a kettőt is elénekelhetné. :)

Lehet, hogy a következő koncert előtt neki is kellene egy olyan szavazást csinálnia, mint, amit Presser az 1koncert előtt csinált. A nézők voksolhattak, hogy melyik dalokat játsszák el.
roth_ur Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7682

Nekem nem volt egyértelmű, hogy csak ennyi kérdés volt, úgy értelmeztem, hogy ÉJ2 felsorolta a borzalmas kérdéseket. Mert mondjuk a mit jelent számára a "hit" vagy a "világ" azok igen csak ott vannak a szeren:-)))))

A virtuális világos kérdés érdekes, hiszen hát mondhatná, hogy igen, fogok továbbra is koncertezni, csak már nem leszek ott. Hehe.

Az, hogy KZS hogy kit hogyan szórakoztat, az a hallgató ügye, az én bajom az, hogy ő hogy akar szórakoztatni. OK, Rébék meg Szabadság, de ez csak két dal, nem egy egész koncert. Az Általad említett darab - gondolom - végig komolyan veszi magát, nem csak 8 percig.

a Jöjj, kedvesem és az Élünk csendesen gyakorlatilag ugyanarról szól. Nyugodtan választhatná az utóbbit, lecserélheté a gyakorlatilag csontpép állapotúra rágott JK-t, ha akarná. De nem akarja.

Előzmény: szőke anni (7679)
szőke anni Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7681
visszaolvastam, és tényleg nem neked volt bajod a kérdésekkel. ezúton elnézést kérek.
Előzmény: Éj2 (7680)
Éj2 Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7680
Akkor nyomatékosítanám, hogy szerintem normális kérdések voltak, kivéve a KK-is.

ennyi.
Előzmény: szőke anni (7676)
szőke anni Creative Commons License 2010.01.14 0 0 7679
Koncz Zsuzsa persze, hogy szórakoztatni akar, de a szórakoztatás tág fogalom. A Pesti Színházban megy az Ünnep című darab, ami nem egy vidám mű, mégis azért mentem el rá, mert szórakozni akartam. Persze nem nagy kacagások közepette, hanem elgondolkodva, értelmes dolgot látva.
Koncz Zsuzsa dalai is sokszor így szórakoztatnak.
Nem hiszem, hogy ő nem akar mást, mint a te fogalomtáradból vett értelmezésben szórakoztatni a közönséget.
Ha ez így lenne nem énekelné el a Vörös Rébéket, vagy a Szabadságot.

Éj2 felsorolta a kérdéseket, ennyi kérdés volt. Nem hangzott el több kérdés. Tehát nem lehet ennek többszöröse jó kérdés.

Kovács Kati ügyben egyetértek veled. Koncz Zsuzsának nem kell vele énekelnie.
Előzmény: roth_ur (7678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!