Keresés

Részletes keresés

kiscsillag Creative Commons License 1999.07.20 0 0 114
BONSAY!

TESSÉKMÁALIENTALITOPICOTNYITNIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PROMPT Creative Commons License 1999.07.20 0 0 113
Én mennék másodmagammal. Csak vmi normális időpontban legyen.
bozilla Creative Commons License 1999.07.20 0 0 112
Ma mindenki bulizhat a tévéje előtt.
A TV3-on a sokat szidott Alien3 lesz.
Ismét el lehet dönteni, hogy jó vagy rossz film.
'lla
DcsabaS_ Creative Commons License 1999.07.20 0 0 111
A dolog engem is érdekelne, de sajnos nincs rá időm (:-(((.
BagolyMondja Creative Commons License 1999.07.15 0 0 110
Esetleg bekukkantanék én is egy ilyen talira, már ha meg nem zavarok valami édeskettest :-)
kiscsillag Creative Commons License 1999.07.15 0 0 109
bonsay: ketten már vagyunk, de szerintem ha azt akarjuk, hogy mások is odafigyeljenek, nyiss egy külön Alien-tali-topicot! ;)))))
Előzmény: bonsay (108)
bonsay Creative Commons License 1999.07.14 0 0 108
Alien-buli RULEZ!!!!!!!!
Én benne lennék!!!!!
Ki jön még????????

bonsay

Előzmény: kiscsillag (107)
kiscsillag Creative Commons License 1999.07.14 0 0 107
No mi van, gyerekek, meddő talajra hullott az Alien-buli ötlete? Komoly eszmecserék születhetnének kötetlen hangulatban! A kockázatokról, mellékhatásokról érdeklődjön orvosánál, gyógyszerészénél.
RIPityom Creative Commons License 1999.07.13 0 0 106
Lehet.

De szerintem ez nem több, mint a mesék elején az "Egyszer volt, hol nem volt..." formula. Szóval eszembe sem jutott, hogy lehetne ez a múltban.
Számomra egyértelmü, hogy lehet a jövönk akár iyen is...

RiP

Előzmény: kutykurutty (105)
kutykurutty Creative Commons License 1999.07.13 0 0 105
RIPityom !

Csak annyit szeretnek hozzatenni, hogy a Star Wars nem fest jovokepet !
Ugy kezdodik:
Reges-regen, egy messzi,messzi galaxisban...
Az egy mas vilagot mutat meg, nem azt, ami a mienkbol lesz/lehet evszazadok mulva.

meklegy Creative Commons License 1999.07.05 0 0 104
kedves ismeretlen emberszeru leny
ezt az eredeti viccet mar juni 23-an is megosztottad velunk, es bar orulunk annak, hogy ha dacolva elefantagyunk memoriazavaraival ujra es ujra probalod megtanitani nekunk, hidd el remenytelen, barmilyen kevesnek is tunik, a mi kapacitasunkat jocskan meghaladja.
Előzmény: Useless (103)
Useless Creative Commons License 1999.07.05 0 0 103
-Mi lesz az Alien 5 címe?
-?????
-Nézi a halál!
RIPityom Creative Commons License 1999.06.26 0 0 102
Sziasztok Alien fanok!

Jomagam szinten birom az Alien(s)-t, de sajnos elter a
velemenyem jonehany pontban. Naszoval:

Szamomra ott kezdodik, hogy birom a StarWars-t is, de az
egy kicsit talan popularis, konnyed hangnemben abrazolja
a jovot (semmi bajom ezzel persze) de az Alien nagyon is
racionalis jovokepet fest le. Ugy ertem teljesen tudomanyos
szamomra. Natehat. Ebben az esetben, ugy gondolom feltetelezheto,
hogy akkora hyper-fokozatu technikai, tudomanyos ismerettel
rendelkezik az emberiseg, hogy nem erheti meglepetes.
(Meg egy koolaj-szallito urhajo fedelzeten is) Tehat meg1x:
Szinte vegtelen a informacioval rendelkezunk addigra, mire
a melyur qrvanagy tavolsagat legyozzuk.
Erre beb@szik ez a remek otlet, hogy letezhet 1 tokeletes
organizmus, ami eros, pontos, hideg, osztonszeru de intelligens,
kommunikativ (hiszen az I.robot ezt a titkot magaval vitte a sirba...)
csak a szaporodas a lenyeg stb. S nem tudjuk elpusztitani, mert
majdnem jobb mint mi. Cooool!!!
(Sot, nincs szeme - QRVAyO, nem tudsz szemkontaktusba kerulni,
pedig ez az elso, megha a kutyara is nezel - szoval IDEGEN. Perfect!)
Osszeomlott elmeletemmel jottem ki a mozibol, total meggyozott. Na.

Erre jon az Aliens. "Lof@szt!" felkialtassal, hiszen adjatok
egy marek (ur)tengereszgyalogost cool cuccokkal, hyper fegyverekkel
aztan majd jol szetrugjuk a segguket. S belep a kepbe a kiralyno.
Allat. Yol megvedtek a vilagkepemet. Zsenialis... leszamitva
persze a hollywoodi mellekizeket, de akkor is zsenialis.
(sot, az meg eszembe sem jutott hogy BiShop mier' kapja el Newt-ot...
az au.fegyvereket szerintem idohiany miatt vagtak ki -szerintem)

Na aztan jon a fos Alien3. Uraim... a III.resznek a FOLDON kellett
volna jaccodni! Most kepzeljetek el, ahogy a futurisztikus L.A.ban
futkazroznak az Alienek, mindenhol Alien-gyanta viziok kozt tobb
100.000 kicsavart emberekre masznak az arctamadok... kozben 10.000
tengeresz gyalogos vedi a Fold evakualasat... sav mindenfele... etc
Erre persze nem volt eleg $, igy aztan kerestek 1piti verziot, se
design, se cool technokrata megjelenes... FOS! Ebbol tobbet
kellett volna kihozni, na! GAZ 1000000el!

Aztan + az utolso resz. Az elso talan1/4 ora, meg csak-csak elmegy,
de a tobbi... a hideg is kiraz; BROAFFF! Kalozok, oke DE MI A F@SZNAK
ODA 1 TOLOKOCSIS? Semmi sem indokolja - designak meg nulla. Savkopo?!
Jezusom... FESZULET?! ezek nem lattak az elso 2reszt, vagy mi????
Na aztan az utolso borzadaly, a fitos orru XIV.szazadi halalabrazolas...
FOOOOOOOOOOOS!!! Es van szeme, pupillaja - ez nem felelmetes, hanem
vicc! Eskuszom, rohogtem rajt. (a II.resznel korbe neztem a moziba,
amikor 2x lattam, s nem hittem el a nezok arckifejezeset, amikor
Ripley odaert a sziszego kiralynohoz... qrva nagy dobbenet mindenki(!)
fejen - a III.resznel mar nem is erdekelt a tobbiek reakcioja)
Az utolso giccs-endrol nem is szolva... ha nagy baj, hazarepul az
urhajo... eskuszom besz@ras. Micsoda fos.

Arrol reg letettem, hogy az 5.resz itten, vagy az Alfaholdbazison
jaccodik. Az elso2 klasszikus. A tobbi szemet. Not recommended.

Bocs, a 4K textert...
RiP

cornelius Creative Commons License 1999.06.25 0 0 101
NagyAnd,
az első felét, azt oké, aláírom,
de a Harmadik részt meg kell védenem,
annyian bántják szerencsétlent,
idegen a sorozattól a kopaszokból álló szekta? persze hogy idegen,
de komor és fenyegető közeg, szóval teljesen működik.
Előzmény: NagyAnd (100)
NagyAnd Creative Commons License 1999.06.25 0 0 100
Egy kis különbséget azért érzek az Alien2 javára a T2-vel szemben. Igaz, hogy mind a 2-ben volt gyerekszereplő, de az Alien2-t nem poénkodták el, mint a T2 egyes jeleneteit. Mig az előbbinél megmaradt az a nyomasztó, szürrealisztikus (huha!) hangulat, addig az utobbit jócskán felhigították.

Az Alien3 is eléggé nyomasztó volt, de szerintem 180 fokos fordulatott vett valahogy a sztori, ezért nem tetszett.

Előzmény: cornelius (99)
cornelius Creative Commons License 1999.06.25 0 0 99
James Cameron nézhetetlen filmjeinél maradva: az Aliens, na jó, nem nézhetetlen, de bocsánat, ha jól emlékszem,
volt gyerekszereplő.
És lehet jó egy film gyerekszereplővel?
Ugye hogy nem.
T2-vel kapcsolatban ezek után már csak egy kérdésem van:
Van benne gyerekszereplő???
Előzmény: AntiLooP (93)
spark Creative Commons License 1999.06.24 0 0 98
Egyértelmü, hogy a 2 a legjobb, de meg kell védenem a 4-et is:

- amikor úsznak az idegenek, az király, eszméletlen jó szinekkel;
- Wynona egyszerüen gyönyörü rövid hajjal.

Sajnos a vége eszméletlenül szemétre sikerült. (izléstelen)

Prompt Creative Commons License 1999.06.24 0 0 97
Szerintem nincsenek gusztustalan dolgok benne. Bár az is lehet, hogy csak én vagyok a perverz.
Kellene egy olyan topic, ahol a filmes gusztustalanságokról lenne szó. Megyek keresni egy ilyet.
Előzmény: kiscsillag (94)
Prompt Creative Commons License 1999.06.24 0 0 96
Megnéztem.
Tetszett.
Szerintem a robotágyús rész azért maradt ki, mert nem annyira kidolgozott, mint a film többi része. Az ágyúkat szemből mutatják és csak egyszer mutatják, hogy eltalál egy alient. Valaki írta, hogy ebben a részben derül ki, hogy gondolkodnak, mert új utat keresnek. Szerintem ez nem igaz, mert mindegyik falkában vadászó állat máshogy próbálja elejteni zsákmányát, ha a többi megpusztul a támadás során.

Üdv! Build a better World!

Előzmény: Prompt (87)
Bazska Creative Commons License 1999.06.24 0 0 95
Kedves Gontar!

Ha a magyar média többi része is olyan szinten teljesítene, mint a filmcímek fordítói, akkor talán szívesebben ülnék le TV-zni, mint most egy RTL-TV2 horrorhíradó elé.

Szerintem a "... halál" sorozat címei hihetetlenül el vannak találva.

Most nézd meg: Idegen - Nyolcadik utas a halál

Azért kicsit más a feelingje...

Megyek is, csinálok egy topicot a legjobban és a legrosszabbul sikerült filcím-fordításokról. Várok mindenkit.

A TV3-as Aliens magyar hangja BOTRÁNY volt. Hogy a Pumukli (Pusztaszeri Kornél) volt a Hudson szinkronhangja! A falat kapartam...

Előzmény: oleg gontar (86)
kiscsillag Creative Commons License 1999.06.23 0 0 94
Gyerekek, egyszer rendezhetnénk egy Alien-néző talit! Klassz lenne pl. maratoni futamban végignézni az összeset, vagy egyszerre csak egyet, de utána vitázhatnánk rajta frissiben. Persze, közben lenne pizza, meg pia is (kifejezetten a gusztustalan részeknél szabadna persze enni). :))))))
AntiLooP Creative Commons License 1999.06.23 0 0 93
"Mert bocsánat, de mondjon már nekem valaki egy nézhető filmet Camerontól."
Ugye most csak viccelsz? :-O
A Termonator2 es a The Abyss a kedvenc filmjem koze tartozik, az Aliens-rol nem is beszelve. Tud az a srac!

A 4. reszrol pedig csak annyit, hogy ****! Az alien sorozat sarba tiprasa. Ilyen 1 undorito horror-vigjatekot csinalni egy klasszikus sci-fi folytatasakent. Amugy is utalom a franciakat ;) tisztelet a kivetelnek (Luc Besson), de ez mar mindennek a teteje. Ha lesz 5., az ennel csak jobb lehet szerintem.
A legjobb lett volna, ha a 3.-al lezarjak, az tokeletes befejezes volt. Es szuper trilogia.

Előzmény: cornelius (88)
oleg gontar Creative Commons License 1999.06.23 0 0 92
Rohannom kell, kezdődik a film (Alien4) a moziban....
További jó csevegést. Éljenek az alienek!
file status: closed
oleg gontar Creative Commons License 1999.06.23 0 0 91
Az ötödiket ki rendezi?
Mennyi pénzből?
Mikor vetitik?
cornelius Creative Commons License 1999.06.23 0 0 90
Én meg azt szeretném, ha az ötödiket Woody Allen csinálná, mert mégolyan se volt,
Alien és nővérei...
Előzmény: Feketekéz (89)
Feketekéz Creative Commons License 1999.06.23 0 0 89
A negyedik részt szeretném azért egy picit megvédeni. Szerintem nagyon nehéz dolga lehetett a rendezőnek, mert ugye majd' minden műfajban születtek alien filmek (Sci-fi - horror, Akció - horror, művészfilm - horror) ezek után mi jöhet még ? Szerintem a szatíra - horror azért nem volt rossz. Legjobban tetszett amikor a parancsnokot hatulról megzúzta egy idegen az meg picit elhűlt, a tarkójához nyúlt, majd egy darab agyvelőt bámulva pofára esett :))) Negyedik résznek még el tudtam volna képzelni egy történelmi filmet is. Tudom, hüjén hangzik de jó lett volna. Pld : Néhány idegen tojás valahogyan a földre kerül (Pld. Az U - alakú űrhajó mentőkabinjából) amit középkori emberek megtalálnak :) Remekül el lehet képzelni ahogyan egy barlangban alienek vannak és a közeli falut vagy várat terrorizálják :)) Bár így utólag leírva picit gyengécskének tűnik. Na mind1.
cornelius Creative Commons License 1999.06.23 0 0 88
Én mondjuk nem vagyok nagy barátja a második résznek, szóval nem biztos, hogy jól emlékszem, de úgy rémlik, a vágottból kihagyták azt a részt is az elején, amikor kiderül, hogy Ripleynek meghalt a lánya miközben az első részben hadakozott a szörnyekkel. Így is elég idegesítő, ahogy a másodikban erőltetik ezt a kislány megmentés dolgot, de legalább van rá valami magyarázatféle.
Nem mintha mentegetni akarnám a rendezői változatot...
Mert bocsánat, de mondjon már nekem valaki egy nézhető filmet Camerontól.
Előzmény: Prompt (87)
Prompt Creative Commons License 1999.06.23 0 0 87
Először is: ma találtam rá erre a topicra. Cool!
Szerintem a második rész a legjobb. Régebben ez volt a kedvenc filmem, Isten tudja hányszor néztem meg. Az első részt később láttam -mint a másodikat-, de nem igazán tetszett. Ebben közrejátszott, hogy már ezerszer elmesélték és látványilag már nem szólt olyan nagyot, szerintem. A harmadik rész számomra tiszta gáz (de azért megnéztem párszor : ) ). Negyedik résszel nem igazán tudok mit kezdeni. Jó film! DE, nem igazán illik a többihez (I-II). Bár meglehet, hogy ettől fog tetszeni pár év múlva?!
Mint mondtam régebben a kedvencem volt a második rész, de aztán idővel lecsengett bennem. Pár évvel ezelőtt barátnőm észrevette a polcon a kazit, azóta nagy Alien fanatikus. Tehát újból megnéztem vagy ezerszer :)
Tegnap elmentünk vacsizni, de barátnőm tiszta lázban volt, hogy 20h-ra érjünk haza, mert kezdődik az Aliens. Nagyon furcsálta, hogy az újságban 3 órásra írták. Az elején meglepődve tapasztaltuk, hogy ez egy rendezői változat, de ekkor már késő volt, hogy elindítsuk a videot. (Nem tud vki olyan tékát Bp-en ahol megvan?)
A rendezői változatról az első benyomásaim (sajna csak az első óráig jutottam, mert fáradt voltam, onnan videon van):
Vannak olyan részek amik nem baj, hogy kimaradtak (de az se hogy vannak). Pl: a bázis bemutatása, kicsit B karetgóriás. Ami nagyon kár, hogy kimaradt az a Cég mottója: Build a better World.
A szinkron tiszta gáz!
Ti nem vettétek észre, hogy a kép minősége mintha rosszabb lett volna. Nem volt elég éles, jobban látszódtak a trükkök.

A topicot olvasva kedvet kaptam a könyv olvasására, csak nem tudtam honnan szerezzem be. És lőn csoda: munkatársamnak meg van az első kettő! Holnapra hozza.
Na megyek haza és befejezem a filmet.

Hali!

oleg gontar Creative Commons License 1999.06.23 0 0 86
Szerbusztok idióták!
Alien, mi? Na szépen vagyunk.
Jól elfajultak a dolgok. Az első rész logikailag is , látványilag is, tartalmilag is O.K.
A második rész szintén tuti (nekem ez tetszett a legjobban- természetesen az eredeti vágatlan 2 óra 34 perces verzióról beszélek) Száradjon le a keze annak aki megvágta!!
Alien3 - Ez mi? Filmnek film, de valahogy nem illik a sorozat szellemiségébe ez a középkort idéző (durva ruhák, kopasz fejek, lepusztultan egyszerű háttér)vonal.
Mégis kibékültem vele, mert egy sorozatot az előző részek túlszárnyalásával(?) lehet életben tartani. A Cameron féle mészárszék útán mi jött volna egyenes folytatásban??
Szóval Alien3 O.K. -DE a két arcmászó, hogy a fenébe került oda. A Nostromo-n nem volt (vagy volt ?) idegen. A peterakó anyuci leszakadt arról a valamiről, ami előállitotta a csiratokokat (tojglikat). Tehát nem volt idegen.
Alien4. Igy hazavágni a sorozat szellemiségét....SZÖRNYŰ.
Pierre bátyó, miért kellett ezt tenned velünk...
Ez a rész teljesen logikátlan:
1. Kiszabadul 2 db idegen ,jó
A többiek hogyan szabadulnak ki, amikor a cellájukat bonyolultan, emberi kézügyességet igénylő mozgásfolyamat eredményeképpen lehet csak kinyitni!
Ha tudnak savat köpni, akoor minek vártak eddig a szabadulással (a kolléga kinyirásáról nem is beszélve)
2.A kiszabadulást követően mindenki elkezd az ellenkező irányba menekülni, oda ahol a Betty parkol.
Ezek után mire véljem azt a mondatot, ami valahogy igy hangzott: "...a szörnyek elénkvágtak..."
3. Felúsznak a viz felszinére, amit valamiféle hártya borit. Ott van néhány csiratok. Azokat ki rakta, amikor a királynőt 7 lakat alatt őrzik?
És amikor a peterakáshoz IDŐ kell?
4. Winona beleesik a vizbe, amikor gyomortájon lövik. Állnak egy ajtó elött, ami csak innen (egy irányból) közelithető meg. Aztán hirtelen Winona kinyitja az ajtót a másik oldalról.....
5. SW-ből kiklónoznak EGY darab idegent.
Akkor honnan ez a szines alienkavalkád királynőstül?
6. SW-ből klónoznak, de hogyan?? Ha belé ültetnek egy szövetdarabot, vagy bármi mást, akkor a testéből származó minta alapján kiklónozott egyedben ez nem jelenik meg! PL.: Eltörik a csontja valakinek és azt kapcsokal erősitik össze. Ezután mintát vesznek tőle, amiből klónoznak. O.K., de a vasdarab nem lessz az új egyedben!! SW testében lévő idegen önálló élőlény volt, téhát a kapcsos hasonlat helytálló.
7. SW kartásnő honnan tudja vezetni a Betty-t? A klónozással az előző emlékek sem jönnek elő.
Több most nem jut az eszembe, de van még egy pár, sajna.
Alien5: nnnna, gyerekek, csak el ne szúrjátok... Alapsztorinak valami eredetkutatást tudnék elképzelni: Honnan származhatott az elso részben látott U formájú gép? Honnan származhatnak az Alienek? Esetleg: kutatók találnának valami támaszpontot, ahonnan az U masina származhatna, U mentőkabinja... Vissza a gyökerekhez?
Jó lenne ez? Avagy nem?
Remélem valami akcós, agyas, értelmes, épkézláb, ésszerű sztorival rukkolnak elő. Egyébként pont ma fogom megnézni a filmet a Puma Plazmában h7-kor, negyedszerre. Akiket érdekel az eredeti film, az eredeti hanggal, effektekkel az
megveheti az egyik English video tékában. Meg kell rendelni, kb 2 hét.
Záró akkord.
A filmek cimeit valami agybeteg idióta össze und vissza forditgatja. Sehogy sem értem hogyan lessz az ALIENS szóból
a Bolygó neve kettőspont halál mondat.
A fickót valószinűleg megvágták a rigó utcában.
file status: closed
cornelius Creative Commons License 1999.06.23 0 0 85
Nem akarok én senkit se megbántani, de a negyedik rész, hm... viccnek is rossz. Ironizálgató európai szemét, beszélni se nagyon érdemes róla.
A második rész meg tipikus nyolcvanas évekbeli amerikai fos, neonfények meg Michael Dudikoff frizurák, bocs, de ha nem is vagyok egy tanult ember, szépérzékem azért még van, némi.
Mi marad: Az első rész egy csoda. Azok a szürkék és feketék. Gyönyörű.
És a harmadik a sok barnával, aranyszerű fénnyel. A történet kicsit széteső, sok motívum nics kifuttatva,
de mindenképpen szép látvány. Vincent Ward (Navigátor, Emberi szív térképe) kezdett hozzá, de elhajtották a picsába, aztán annyit vacakoltak a sztorival, átírták százszor, hogy Finchernek kurvára nem volt könnyű dolga összehozni valami filmszerű végeredményt. És neki is meg volt kötve a keze, nem gyengén, egy jó időre el is ment a kedve utána a filmezéstől.
Szóval, ha a jóízlés is számít valamit:
1 és 3. Pont.
Előzmény: altemar (79)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!