Keresés

Részletes keresés

n.zs Creative Commons License 2008.06.09 0 0 94
Szia Szizoo!

A házba az ászláng szokott kijárni éves karbantartásra. Én már hívtam őket máskor is, mert elromlott a cirkó. Elégedett voltam velük, a javítás ára is korrekt volt. Tudok egy telefonszámot: 420-71-41, illetve aki kint volt 30/9347970

NZs
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.09 0 0 93
Sziasztok!

Tudtok mondani nekem egy megbízható gázcirkó szervízes szakembert?
vagy a Zelusnak van erre kijelölt szakembere?

előre is köszi.

Szizoo
HHjj Creative Commons License 2008.06.03 0 0 92

Sziasztok!

 

Jól értem, hogy kizárólag a sárga festés 25 ezer ft-ba került? Ha igen, akkor már most vállalom, hogy ezen az áron jövőre kétszer is átfestem a köveket.

 

HHjj

n.zs Creative Commons License 2008.06.02 0 0 91
Sziasztok!

Sem a térkő javítására, sem a villanyszerelési munkákra nem kértek több helyről ajánlatot. Elmondásuk alapján jól bejáratott, megbízható emberekkel dolgoztatnak.

A térkő javítására kértem ajánlatot megbízható embertől, Ő 45000 Ft-ért vállalja. Átadtam Zsolnai úrnak a nevét, telefonszámát, remélhetőleg sikerült megbeszélni a részleteket.

A világítás ügyében a mai napon érdeklődtem a számvizsgáló bizottság elnökénél, hogy mi a véleménye a kérdésről, ugyanis a május 26-án érkezett ajánlatra eddig semmilyen visszajelzést nem kaptam.
Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.27 0 0 90
Szia!

Más cégektől is kértek árajánlatot, vagy ez volt az eddigi legelfogadhatóbb a sok közül?
Mindenesetre - az én személyes véleményem szerint- az ajánlatban feltüntetett árak elfogadhatóak.
Előzmény: n.zs (89)
n.zs Creative Commons License 2008.05.26 0 0 89
Sziasztok!

Én eddig két riasztót hallottam, az egyik az ötödik emeleten a sarokban, a lifttől legtávolabbi udvarra néző lakásé, illetve az első emeleti, ugyaígy elhelyezkedő lakásé.

Más:
Megérkezett az árajánlat a világítás átalakítására, illetve az udvari megsüllyedt buroklatának javítására. Várom véleményeteket:
--------------------------------------------------------------------------------------------------
ÁRAJÁNLAT!

Tárgya: Budapest. ...szám alatti Társasház lépcsőház világítás átalakítása

Műszaki tartalom:
- Földszinti előtér, lift előtér, udvari kijárat előtti folyosó világításainak átalakítása mozgásérzékelőkkel történő működésre
45. 000. Ft + Áfa
-Pince szinti lift előtér, garázs kijáró folyosó leválasztása a lépcsőház világításról, mozgás-érzékelőkkel működtetet világítások kialakítása.
25. 000.-Ft + Áfa
-A jelenleg nem működő éjszakai világítás hozzá rendelése az oldalankénti világításokhoz nem költség-hatékony , mert a kivitelezésnél a szintenkénti lámpa kiosztásokkor semmilyen szimmetriát nem tartottak be.

Budapest. 2008-05-18

Ajánlatunk 2008.09.01.napjáíg érvényes!
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Az udvari burkolat javítása, árajánlat alapján 72 ezer Ft.A munkát várhatóan a jövőhéten tudják megkezdeni.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Illetve:
A közös tulajdonban lévő udvar beállóhelyeinek felfestése anyag+munkadíj 25 ezer Ft volt.
Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.26 0 0 88
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy kinek szokott a lakás riasztója bekapcsolni hajnalban, immáron másodszor?

Szizoo
M.Z.N. Creative Commons License 2008.05.15 0 0 87

 

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy a lakás bejárati ajtókon lévő rácsokat, hol csináltatták?

 

Szeretnék én is és jó lenne ha egységes lenne.

 

Köszi

 

Üdv.:

 

M.Z.

Törölt nick Creative Commons License 2008.05.08 0 0 86
Sziasztok!

Kiderült a kaputelefon "spontán becsörgés" valószínűsíthető oka.

Megpróbálom a szerelő úr által elmondottakat összesűríteni ill visszaidézni.

A billentyűzet mögötti érintő panel fóliája nem volt tökéletesen a helyén. Azaz nem illeszkedett pontosan a "számokhoz", így egy-egy használat után, olykor bemozdult ez fólia ezzel rövidre zárva a mátrixos érzékelőt - pont a mi számunknál -és így jelezte, hogy hívás történik az adott számhoz tartozó lakásba.

Így most egyenlőre olcsón megusztam :)

üdv.

Szizoo
Előzmény: n.zs (85)
n.zs Creative Commons License 2008.05.07 0 0 85
Sziasztok!

A következő válazt kaptam:

Tisztelt N.!
Kérdéseire az alábbi tájékoztatást nyújtom:

1.A kőműves mester a héten szemrevételezi a garázs ominózus falrészét, majd elküldi árajánlatát.Az ajánlatot természetesen eljuttatom a SZVB részére.
2.Az udvari burkolat javítását szintén Ő fogja elvégezni.
3.A ház előtti "fű" nyírására a jövő ( 20.)héten kerül sor.
4.Az összes aktualitását vesztett levél eltávolítása megtörtént.
5.A SZVB részére május végén eljuttatom a célbefizetési listát.
6.A késésért elnézést kérve, mellékelten küldöm a közgyűlési jegyzőkönyvet. Amennyiben észrevételt, megjegyzést vagy bármilyen kiegészítést igényel, kérem javítsa a jegyzőkönyvben.
7.A villanyszerelővel az időpontot egyeztették.
8.Az árajánlat kérése megtörtént, beérkezésekor továbbítom a SZVB részére.
9.A holnapi, villanyszerelővel történt megbeszélése után, térjünk vissza az égők beszerzésére.
10.Köszönjük, várjuk az ajánlatot.

Üdvözlettel
Zs.


Akit érdekel a közgyűlési jegyzőkönyv jelezze, szívesen elküldöm a kapott szöveget.

A kapucsengővel nekünk eddig nem volt ilyen problémánk. Kíváncsi vagyok mi okozhatja a problémát.
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.06 0 0 84
Sziasztok!

Nagyon rég voltam erre. Volt mit olvasnom...

Nem tudom én vagyok-e egyedül a jelenséggel, de időnként "magától becsörög" a kaputelefonunk. Az előző tulajdonos is felhívta a figyelmemet erre a jelenségre.
Eddig 2 x fordult elő, majd most nemrég hajnali 3h-kor volt szerencsém erre felébrednem. :/ Ez utóbbi eset betette a kaput nálam.
Az idegenkezüséget kizárnám, mert többször kinéztem az ablakon és igen jól rálátok a kaputelefon és környékére, de nem láttam a "tettest" vagy nagyon gyorsan fut. :)

Mindenesetre szóltam a kaputelefon szerelőnek, hogy nézze meg a kültéri egységet, - bár hozzáteszem a szerelő hitte is meg nem is, amit elmondtam. Szerintem kicsit hülyének is nézett. Ezért is kérdem tőletek, hogy nálatok elfordult már-e ilyen eset?

ui:

Kiváncsian várom a Zelus reagálását az 10. pontos kérdésre.

üdv

Szizoo
n.zs Creative Commons License 2008.05.05 0 0 83
Sziasztok!

Tájékoztatásul, a következő levelet küldtem a Zelusnak:

Tisztelt Zs. úr!

Tisztelettel érdeklődöm a következőkkel kapcsolatban:
1. Sikerült-e időpontot egyeztetni kőműves szakemberrel a teremgarázs vakolt falának javítása ügyében? Ha igen mikor nézi meg a kőműves, mikorra ad árajánlatot és, amennyiben az árajánlat elfogadható mikor kezdi a munkát? Remélem nem haragszik sürgető kérdésemért, de ezt a ronda falat nézem lassan két éve, és rettentően elegem van belőle.
2. Az udvar burkolatának javítása ügyében történt-e bármilyen előrelépés? Esetlegesen ugyanezen szakember vállalja-e annak javítását?
3. A ház előtti minimális fű (pontosabban fű szerű képződmény) nyírását ki végzi, illetve kinek kellene végeznie? A takarítás leírásában ez a feladat a takarító dolga, azonban arról már megállapodtunk, hogy ezt nem Kati néni fogja végezni. Kérem intézkedjen, hogy a fű mihamarabb le legyen vágva. Véleményem szerint akár kedves gondnok urunk is levághatná, amennyiben természetesen bokros teendő lehetővé teszik.
4. Rettenetesen élvezem gondnok urunk humorát egy pontig. Mint azt telefonon beszéltük apró jelekből lehet látni, hogy van-e gondnoka a háznak. A múltkor kértem, hogy az aktualitását vesztett levelet a teremgarázsból távolítsa el. Jelentem egy híján sikerült. Megtenné, hogy jelzi ennek a derék embernek, hogy azt az egyet is vegye le, ami a szemét is kiszúrja egy 90 %-ban vak embernek?! Véleményem szerint lassan aktuális az a beszélgetés, melynek tárgya gondnok urunk fizetése.
5. A felvonó javítására megszavazott egyszeri célbefizetés lakásonkénti állásáról kérem, hogy május végén juttasson el egy kivonatot a számvizsgáló bizottság tagjainak részére.
6. Bizonyára elkerülte a figyelmét, hogy a közgyűlés jegyzőkönyvét két lakónak kellett volna aláírnia, azonban a közgyűlés után egy-két hónappal sem kaptuk meg azt.
Várható-e, hogy előbb-utóbb eljut hozzánk az aláírandó dokumentum? Annál is inkább, hiszen néhány lakó, aki nem tudott jelen lenni érdeklődik iránta.
7. Továbbra is várom azt az időpontot, amikor a villanyszerelő úr tiszteletét teszi egy előre egyeztetett időpontban a házban. Mikorra várhatom? Nekem továbbra is a hétvége bármely napja megfelel, illetve bármely hétköznap 5-6 után.
8. Közgyűlési döntés értelmében a számvizsgáló bizottság dönt a teremgarázsba szerelendő vízérzékelő ügyében. Ajánlat hiányában ez még nem történhetett meg. Mikorra várható az ajánlatok beszerzése?
9. Szükségét érzik-e a kiégett égők pótlására egyszeri tételben, a korábban meghatározott darabszámú elemek beszerzését.
10. Tájékoztatom, hogy a CO érzékelő ajánlat kérése továbbra is folyamatban van, a cég emberei már felmérték a garázst, a kábelezés változtatásának szükségességét. Remélem, hogy még ebben a hónapban megkapjuk az ajánlatot.

Várom válaszát, üdvözlettel:

N.
HHjj Creative Commons License 2008.04.29 0 0 82

1. Úgy döntöttem, hogy kukázás utáni utca söprés ügyében nem levelezek a Zelussal, hanem egyszer finoman szólok Kati néninek (jól írom?). Ez azért barátságosabb megoldás, lévén ettől eltekintve igazán rendben van a takarítás.

 

2. Vizesedő fal ügyben 2 dolog jut eszembe. Egy ismerősöm évekkel ezelőtt építésvezetőként felújított Rákóczi úti házat. Akkor azt mesélte, hogy nincs megoldás, csak eltakarás. Nyilván megsérült a ház alapjának kátrányos vízszigetelése. Viszont emlékeim szerint a kivitelező 10 évig szavatosságra van kötelezve. Tehát eltüntetés előtt, ha mást nem egy kis pénzt vagy munkát a kivitelezőből ki kellene szedni. Remélem ebben képvisel és intézkedik a Zelus. Egy korábbi lakóhelyemen a tetőcserép szétmállott. A ház 1989-ben épült. Úgy 1994 táján, jogászi utánjárás, fenyegetés után a békéscsabai cserépgyár 1.5 millió forintnyi tetőcserepet szállítatott oda, és talán a munkadíjat is kifizették. De ez utóbbiban bizonytalan vagyok.

Előzmény: n.zs (81)
n.zs Creative Commons License 2008.04.28 0 0 81
Kedves HHjj!

Pedig már reménykedtem, hogy az a kedves (?!) lakótárs, aki úgy gondolja, hogy ott tárolja a kacatot, észbe kap. De igazad van: csodák tényleg nincsenek. Köszönöm.

Van itthon egy mozgásérzékelős, vezeték nélküli infra kamerám, elképzelhető, hogy néha kiteszem ide-oda...

Egyébkét én is két napig kerülgettem a -1 szinten két böszme kartondobozt, egy felmosórudat, egy felmosóvödröt. Egy hét alatt termett oda. Rakosgattam középre, hátha átesik valaki rajta, sarokba, majd meguntam és kidobtam. Mert csodák nincsenek. Csak közönyös lakók.

Most is van néhány doboz, számítógépház az elsőn. Biztos szép. Van aki a virágot szereti, van aki a kartont. Mennyi a papír lebomlási ideje? És a számítgépházé?

Kérdésedre: Az email általában be szokott vállni, mint ügyintézési forma.

Más!
A következő levélváltásra került sor a Zelussal:

Tisztelt Zs. úr!

A teremgarázs falának helyreállítása gyors kezdés után ugyanebben a tempóban abba is maradt. Megtudhatnám, hogy a festő úrnak mi a szándéka? Illetve az udvaron található szellőzők festése, a beállók fehér vonalainak felfestése mikor történik meg?

Megjegyzem, hogy gondnok urunk, amennyiben nem okoz neki problémát, eltávolíthatná az egy hét után aktualitását vesztett kiírásokat a teremgarázsból.

Továbbá:

Az udvari térkő javítása mikor történik meg?

A villanyszerelő úrral mikor tudunk találkozni? Nekem továbbra is hétköznapokon a délután 6 óra, illetve az az utáni időpont felel meg, illetve a hétvége.


Várom válaszát, üdvözlettel: N

Illetve:

Tisztelt Zs. úr!

Előző levelemből kimaradt még egy kérdés:
Április 10-én jeleztem, hogy az udvari garázskapu egyik rugója eltört. Ez a rugó azóta is ott hever a földön. Biztos vagyok benne, hogy a problémát már gondnok úr is jelezte. Tényleg, biztos lehetek benne?

Azóta másik rugó nem lett beépítve, bowden (amennyiben szükséges) nem lett cserélve. Pedig erről már korábban is megegyeztünk.

A javítás mikorra várható? A kaput mozgató motor szerintem egyre nehezebben bírja. Feltételezem nem a ház fizeti az esetleges cseréjét, amennyiben a túlterhelés következtében tönkre megy, tekintettel arra, hogy a hibát több, mint két hete jeleztem.

Várom válaszát, üdvözlettel: N

A válasz:
Tisztelt N. Úr!

A tegnapi napon a festő úr a helyszínen megállapította, hogy az addig elvégzett munkálatok ellenére a falfelület továbbra is nedvesedik. A megoldás vízálló gipszkartonozás lehet, amire árajánlatot kértem.
Az udvari szellőzők, illetve a beállók vonalainak festésére a 20. héten kerül sor.
Az udvari kapuhoz a rugó a mai napon megérkezett, szerelésére a holnap kerül sor.

Üdvözlettel ZS.

És a telefonbeszélgetés utáni levelem:

Tisztelt Zs. úr!

Telefonon következőkben egyeztünk meg:

Véleményem szerint a teremgarázs fala beton vagy tégla, de vakolt felület. A vakolt réteg, illetve alatta az esetleges tégla feltehetőleg salétromosodik. Szerintem megoldást jelenthet a vakolat leverése az alatta lévő felület salétromosodást gátló szerrel való kezelése, visszavakolása, illetve festése. Mivel nem vagyok kőműves, ezért csúnyán nagyot tévedhettem. Azonban az biztos, hogy a festői szakmán a kérdés túlmutat.

Önök küldenek kőművest, aki felméri, hogy a fal milyen anyagból van, valóban van-e rajta vakolat és javaslatot tesz, illetve árajánlatot ad javítás módjára, összegére vonatkozóan. Majd ezek után ismételten visszatérünk a kérdésre.

Az Ön által javasolt vízzáró gipszkartonozás nem kivitelezhető megoldás sem hosszú sem pedig rövid távon.

Gondnok urunk, hogy lássuk nyomát jelenlétének leszedi a garázsban lévő április 18-i keltezésű leveleket.

Köszönöm egyéb jellegű tájékoztatását,

üdvözlettel: N

Valakinek ötlete a teremgarázs falával kapcsolatban?




Előzmény: HHjj (80)
HHjj Creative Commons License 2008.04.26 0 0 80

Kedves n.zs!

 

Rendben, jelzem a Zelusnak. Földszinti postaládára, zárt borítékra gondolsz, vagy telefonra, e-mailre? Melyik a hatékony?

 

Csodák még mindig nincsenek, legfeljebb rejtélyek, azok is csak ideig-óráig. És nem járnak egyedül, hanem párban. A monitor nem tudom milyen módon hagyta el a házat, a széket a második nap éjszaka én vittem át a Tüzérkert építkezés friss konténerébe csekély bűntudattal és félelemmel. Nem úri megoldás. Szerencsére nem buktam le, és nem jött vissza a szék.

 

Kedves nálam fiatalabb, és esetleg autóval is rendelkező fiatal tulajdonos-, lakó- és lomtulajdonostársak! Remélem a jó példa ragadós, lesz még kacat, lom, és jön még konténerhiányos időszak.

 

HHjj

Előzmény: n.zs (79)
n.zs Creative Commons License 2008.04.25 0 0 79
Kedves HHjj!

Kérlek, tartsd meg azt a jó szokásodat, hogy amennyiben a házat érintő problémád van írd le a fórumba, de azokat egyúttal jelzed a Zelusnak is. Tipikusan ebbe a kategóriába esik a kukák környéki szemét összeszedése is.

A törött lábú szék és egy monitor, mely szintén a kukatárolóban volt azért került ki onnan, mert nem gondolom, hogy a háznak kellene megoldania, illetve tárolnia a lakók feleslegessé vált szemetét. És láss csodát mindkettő eltűnt. A monitor már másnap reggel, a szék kicsit később.
Előzmény: HHjj (78)
HHjj Creative Commons License 2008.04.21 0 0 78

Apróság. Tisztelettel kérem, hogy szóljon Kati néninek egy számvizsgáló tag, hogy a kukák visszahúzásával egy időben a turkálók által mellészórt, mellészórodott szemetet az akkor még ott lévő kukákba gyüjtse bele. Nem nagy ügy, könnyebb, amikor még van mibe bedobni. A szemét hetekig az utcán csúnya, különösen, ha mi okozzuk a szomszéd háza elé.

 

Ki tudja, hogy miért került a törött lábú forgószék a kukatárolóból a lift elé a múlt héten?

 

HHjj

n.zs Creative Commons License 2008.04.11 0 0 77
Sziasztok!

A jegyzőkönyvet még nem kaptuk meg Kovács Zsolttal aláírásra. Természetesen amint megkapjuk tudok belőle másolatot adni.

A számla törölve lett. Gondok urunknak van még körülbelül 2 hete (ennyi türelmi időt kért Zsolnai úr), hogy összekapja magát, utána következik az idei emelésének (kb. 6%) törlése, legalább is első körben.

Más:
Az egyszeri, felvonójavításra befizetés kapcsán derült ki, hogy az udvari beállók tulajdonjoga (4 beálló kivételével) nincs rendezve, vagyis nincs kizárólagos használati jog bejegyezve. Az alapító okirat szerint az udvar közös használatban van, a beállókra vonatkozóan kizárólagos használati jog van leírva. A földhivatal nem jegyzett be tulajdonjogot a beállók többségére. (legalább is 2006 szeptemberi tulajdoni lap alapján) Ennek megfelelően nem számít tulajdonnak, így például nem vonatkozik rá a 200 Ft/nm-es közgyűlési határozat.

Hangsúlyozom, hogy engem személy szerint nem érint, mert nincs udvari beállóm, de úgy gondolom, hogy ezt a kérdést rendezni kellene. Már csak azért is, mert például ha én homokozót szeretnék építeni az egyik beálló helyére (bár a használója megvásárolta) véleményem szerint megtehetem.

Van esetleg 2006 szeptembernél újabb tulajdoni lapotok? Ha van kérlek jelezzétek, megbeszéljük hogyan juthat ez el hozzám.
Előzmény: HHjj (76)
HHjj Creative Commons License 2008.04.09 0 0 76

Sziasztok!

 

Egyetértek a számla sztornózásával, és köszönöm az ajtó beállítását. Kb. 2 hete a kerti ajtón én állitottam, mert a felső emeleteken is döngött a ház.

 

Én azt gondolom, hogy a gondnoki feladatok egy jelentős része átvállalható lenne, és a gondnoki pénzt csökkenteni kellene. Beszállok a tevékenységbe.

 

A gondnok úr a nem villogó, de kiégett izzókat is keresse meg.

 

Kérek szépen jegyzőkönyvet papíron vagy elektronikus formában.

 

HHjj

Előzmény: n.zs (75)
n.zs Creative Commons License 2008.04.04 0 0 75
Sziasztok!

A következő levelet írtam a Zelusnak:

Tisztelt ...... úr!

A -1 szinten lévő vasajtó ajtóbehúzóját beállítottam, nyitott tűzzáró ajtó mellett sem csapódik be. Továbbá az ajtó pántot megzsíroztam, ennek következtében már nem nyikorog. Nem gondolom, hogy ez az én feladatom lenne.

Egyetért velem abban, hogy ezek után a javításról kiállított számlát sztornózzuk?

Továbbá:
Gondnok urunknak üzenem, hogy van egy kiégett/ villogó égünk körülbelül 5 napja. Tegye meg, hogy megkeresi és kicseréli.

Üdvözlettel:
....
n.zs Creative Commons License 2008.04.03 0 0 74
Sziasztok!

A közgyűlésen túl vagyunk. A jegyzőkönyvét Kovács Zsolttal közösen írjuk alá. Amennyiben valakit érdekel a jegyzőkönyv jelezze.
n.zs Creative Commons License 2008.03.23 0 0 73
Sziasztok!

Ha megteszed, hogy elküldöd a beszkennelt cikket megköszönöm. Az email címet bedobom a postaládádba.

Más:
Ha minden igaz, akkor mindenki kapott a Zelustól egy borítékot.
Néhány szó ezzel kapcsolatban:
Mint biztosan láttátok a liftre 1.040.000 Ft-ot kell költenünk.
A Zelussal tartott megbeszélésen mi (Kovács Zsolt és én) elfogadtuk azt a tervezetet, mely szerint ezt a kifizetést a következők szerint osszuk fel: az összeg 50%-a tartalékalapból, 50%-a egyszeri tulajdonosi befizetésből álljon. A tulajdonosi befizetés 200 Ft/nm, beleértve a tárolókat, illetve a beállókat is.
Ebben az esetben, a tartalékalapban is maradna pénz más, előre nem kalkulált esetre.

Vélemény?

A takarítást áprilistól ismételten Kati néni végzi, aki nem ismeri, Ő volt a jelenlegi előtti, és véleményem szerint az eddigi legjobb takarító.

Továbbá:
A jelenlegi 10 Ft felújítási alapot 15 Ft-ra javasoltuk emelni.

Gondolkodjatok el légy szíves a folyosói és a lift/ postaládák előtti világítás átalakításáról.
Előzmény: HHjj (71)
formatc Creative Commons License 2008.03.20 0 0 72
az, hogy lakásvásárláskor nem ismerted a terület rendezési tervét sajnálatos, de ez van. régóta le van írva, hogy itt fejleszteni fognak...
ha körbesétáltad az utcákat, akkor biztos feltűnt, hogy a malom-házak és környéke nagyon gázosan néznek ki. reálisan nem gondolhattad, hogy egy ennyire értékes terület mindig így is marad.

mivel a terület max 50%-ban beépíthető, a házak között meg minimum 16m kell és nem lehet felszíni parkolót kialakítani remélhetőleg a másik felére valami zöldet tesznek. ha a sarkon megcsinálják a parkot akkor talán az is zöld lesz.

a DózsaGyörgyre nem lehet lakóházat tenni, tehát iroda és/vagy üzlet lesz.

nekem már lassan 8 éve van itt lakásom és annak ellenére, hogy a Botond utcában elég sok ember él, hétvégén és főleg nyáron itt minden kihalt.
Előzmény: HHjj (71)
HHjj Creative Commons License 2008.03.20 0 0 71

Kedves formatc!

 

Én a kilátásomat, a fákat és a csöndet sokkal jobban féltem, mint te, nem beszélve az építkezés másfél évének kellemetlenségeiről, amit te is emlegetsz az iskola építés kapcsán.

 

A cikkben természetesen szerepelt a két autószervíz is. Ha ott is magas házat vagy házakat építenek, akkor a Botond utca 10-ben az alsó emeletek lakásaiból a látvány talán szebb lesz, de a lakások sötétebbek lesznek. A felső emeletek kilátása megszünik.

 

Ha "elcuccolják innen ezeket a népeket", sokkal több ember lakik majd a területen. Több autóval, több zajt okozó népek költöznek ide. Ha a szervíz helyére lakóház kerül, akkor a hétvégi nyugalom is kisebb lesz.

 

Megjegyzés: a Hírnök c. újságban megjelent cikket beszkenneltem. Szóljon, ha valakit érdekel.

 

Üdvözlettel:

HHjj

formatc Creative Commons License 2008.03.17 0 0 70
erről már lemaradtatok, mert tavaly volt közmeghallgatás a terület átalakításáról!
szerintem nem baj, hogy a Kassák meg a Tüzér közötti putrikat lebontják, legalább elcuccolják innen ezeket a népeket!

rehabilitációs terület lesz és legalább felmennek itt is az árak! mondjuk azt nem'tom, hogy hova, mert a Kassák saroknál is az van kiírva, hogy 372k-tól, de hát ha megy hát mennyen, mi már itt lakunk... múlt héten volt egy elemzés a XIII kerület ingatlanárairól és az utóbbi 4-5 évben a 1134 esetén volt csak stagnálás-csökkenés...
itt a cikk...

én speciel a botond10ben és nem irigyellek benneteket, mert itt már 2 éve lassan folyamatosan építik az iskolát és már a t@k@m kivan, hogy éjjel nappal nyomják. persze reggel 7kor kezdik valami kurv@ hangos melóval, aztán 8tól meg kuss van meg cigi meg reggeli... :
szerencsére májusban vége lesz...

a KassákHuba sarkon amit tavaly elpucoltak biztosan fognak valamit építeni előbb utóbb. Talán jól fog sikerülni a "park" a HubaBotond köznél és akkor kevesebb lesz a parkoló autó, meg kisgépszerelőt is elküldik valahova.
meg akkor a suzuki és a peugeot is mehet aztán felhúznak valami irodaházat a helyükre. a Botond10-12-14 utcai lakások meg csak nézhetnek, dehát évek óta ez van a terület beépítési tervében...

nálunk is zelus van, de már január végén megvolt a közgyűlés. tavalyi évet túlszámolták, a fűtés kevesebb lett. idén meg olyan csak a víz rezsije ment fel 484-re, meg a közös költség lett +10 Ft, többi maradt...
Előzmény: n.zs (69)
n.zs Creative Commons License 2008.03.16 0 0 69
Sziasztok!

A terület átépítésének ezen terveiről már régóta hallani.
Amennyiben a besorolást megváltoztatják, nem gondolom, hogy le lehet állítani az építkezést, maximum értelmes kompromisszumokat lehet kötni (pl: az esetlegesen építendő ház a mi házunktól való távolságának növelése, a terület beépítési százalékáról való megegyezés), azonban nem csak egy ház képviseletében. Biztosan lesz közmeghallgatás az ügyben, amin érdemes ott lenni.
Én személy szerint értelmes kompromisszumok területén támogatlak (ha ez jelent valamit)

Más:
Március 18-án Kovács Zsolttal megyünk a Zelushoz az idei költségvetés ügyében.
Hétfő estig várom a költségvetést érintő esetleges ötleteiteket.


Előzmény: HHjj (68)
HHjj Creative Commons License 2008.03.14 0 0 68

Piramis13-nak: a IV. emeleten nem jelentkezik a hosszan nyomva tartott villanykacsoló jelenség.

 

Olvastátok-e a Hírnök c. újságban, hogy a velünk szemben lévő lakótelep  (Botond utca túloldala) területének besorolását megváltozatatta az Önkormányzat, és várhatóan előbb-utóbb 5 emeletes házak foglalják el a fák, madarak, és a kilátás helyét?

 

Szeretném a ház túlodalára néző lakások tulajdonosai részvételével ezt meghiúsítani. Mellém álltok? Vajon a közös képviselet erre való-e?

 

HHjj 

n.zs Creative Commons License 2008.03.12 0 0 67
Sziasztok!

A világításról mindenképpen beszéljünk a közgyűlésen, bár annak időpontjáról semmit sem tudni. Az hogy egyre később lesz, az egy dolog miatt semmiképpen sem jó. A közös költség biztosan emelkedik, amit majd gondolom januárig visszamenőleg be kell fizetni. És ugye most tartunk már három hónapnál.

Más:
Kértem Zsolnai urat, hogy a teremgarázs garázskapuját javítassa meg, mert az a távirányítóval egyre nehezebben nyílik. (elemet már cseréltem a távirányítóban)
piramis13 Creative Commons License 2008.03.06 0 0 66
Nem biztos, hogy nálatok is működik, de próbáljátok ki (kíváncsian várom az eredményt):
Mielőtt belépsz a lakásba hosszan nyomd meg a legközelebbi világításkapcsolót.
Egyszeri normál megnyomásra nálunk is hosszú ideig világítanak a lámpák, viszont egy hosszabb ideig tartó nyomásra szépen elalszanak.
Előzmény: HHjj (65)
HHjj Creative Commons License 2008.03.06 0 0 65

Világítás ügyben:

A +36 W, azért 5-tel szorzódik, de még valószínűleg ez is kevesebbe kerül, mint a ki-, bekapcsolások miatt gyakoribb fénycső csere.

 

Talán nem kellene a lift előtt állandóan égnie, hiszen akkor pld. egész éjszaka ég, ha a sötétség kapcsolja. De az biztos, hogy gyakran van olyan helyzet, hogy csak a lift előtt kellene világítás, de az emeleteken már nem. Tehát a földszinti, illetve a garázs lift körüli lámpák bármilyen felkapcsolása még ne kapcsoljon fel további 5 emeletnyi lámpát automatikusan.

 

A lift közeli kapcsolók elhelyezése valóban nem szerencsés vagy hiányos, de szerintem együtt  lehet vele élni. Én ezen nem változtatnék.  

 

HHjj

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!