Keresés

Részletes keresés

Tomi214 Creative Commons License 2023.07.25 0 0 3934

Dettó, ugyanígy én is.. vettem diszkrétnek mondható füldugót, ha előre tudom hogy zajos helyre megyek, akkor viszem magammal. Most olyat keresek, ami a lehető legjobban vagy akár teljesen kizár minden hangot, tudsz esetleg ilyet? 

Mindennek ellenére valami tápkieget, teát, akármit használsz a mindennapokban?

Előzmény: Wajmi (3933)
Wajmi Creative Commons License 2023.07.18 0 0 3933

én azért megtanultam, hogy vigyázzak a fülemre, koncent, imax mozi, füldugóval..

Előzmény: Tomi214 (3931)
Dorien- Creative Commons License 2023.07.09 0 0 3932

Maga a fülzúgás egy "eredetileg külső zaj, ami belsővé vált". Lelkileg, pszichésen.

Ennek van egy fizikai oka is, ami lehet több minden, de az én eddigi tapasztalatom azt mutatja, hogy minden ok mélyen a pszichében gyökerezik és a többi csak a felszín.

 

Én a helyedben mindenképp kerülném a zajos helyeket és a belső béke, belső csend, harmónia megélését keresném.

 

Kövi Szabolcs koncertjén voltunk tegnap, lélekemelő élmény volt:

https://koviszabolcs.com

Előzmény: Tomi214 (3931)
Tomi214 Creative Commons License 2023.07.09 0 0 3931

Köszi a választ, de nekem nem lehet hogy a zajártalom miatt van? A fülcsengés az első pár évben nem is volt olyan vészes, elsőnek csak furcsa volt mint inkább idegesítő vagy ilyesmi, simán figyelmen kívül tudtam hagyni. Az érzékenység pedig szép lassan kialakult, egészen az idei év tavaszáig, krossz versenyen voltunk ahol a sok motor együttes zúgása miatt rosszabb lett. 

Előzmény: Wajmi (3929)
sárkánygyümölcs Creative Commons License 2023.07.08 0 0 3930

Nekem is kb. 5-6 éve zúg, ill. cseng, mintha csengőt nyomnának. Nagyon sokat olvastam ebben a témában, és mivel elég sok helyen leírták, hogy nincs rá orvostudomány, ezért orvoshoz sem mentem. Én is áthallok rajta, így próbálok nem foglalkozni vele.

A meleg vizes dolgot ki fogom próbálni. :)

Előzmény: kgaboroo (3926)
Wajmi Creative Commons License 2023.07.08 0 0 3929

ez az un. érzékenység, az auditiv, és ennek következményeként a teljes idegrendszer kimerülésének a jele. nem létezik natív érzékenység viszont annál inkább a pszchés kiborulás. Végigjártam. Tudom. Aztán amikor megbékélsz ezzel az egésszel már nem leszel érzékeny, minden a helyére kerül..

Előzmény: Tomi214 (3922)
Dorien- Creative Commons License 2023.07.05 0 0 3928

Te azért még eléggé az elején vagy, talán nem permanens a dolog és visszafordítható...

Nálam másodlagos orrnyálkahártya gyulladás volt a sok csípős étel, és az orrcseppek (Nasivin, Novorin) hatására és ez terjedt át a fülre. Miután ezek kezelve lettek, elmúlt a fülzúgás.

Előzmény: M4r3c1 (3925)
Rinkhals Creative Commons License 2023.07.05 0 0 3927

Ne dobj ki pénzt nincs rá gyógymód. Sajnos.

Előzmény: M4r3c1 (3925)
kgaboroo Creative Commons License 2023.07.04 0 0 3926

Nekem már nem is emléxem mióta zúg de legalább 5-6 éve. Végigjártam mindent, százezreket költöttem fülészekre, koponya ct meg az összes vizsgálatra ami ezzel összefügg. Hangterápia, gyógyszerek de semmi hatás.

Már nem érdekel, áthallok rajta. Nincs rá orvostudomány. A legjobb ha nem foglalkozol vele.

Viszont azt észrevettem...ha tusolsz és hátul a tarkódra folyatod a meleg vizet akkor jelentősen halkul. Talán a meleg víz lazítja a nyaki és álkapocs izmokat és ettől csökken a hang.

Előzmény: M4r3c1 (3923)
M4r3c1 Creative Commons License 2023.07.04 0 0 3925

IT-s vagyok home office ban . Az egész életem egy elvonulás, így azt hiszem az nem segítene.

nézegettem klinikákat mint pl a https://tinnitusklinika.hu/ de kicsi lehúzás szaga van, és hát az ilyesmikre elég negatív a rekció a facebook csopiban is.

Előzmény: Dorien- (3924)
Dorien- Creative Commons License 2023.07.04 0 0 3924

Pár hét szabi, elvonulás valami csendes, nyugodt helyre megvolt?

Előzmény: M4r3c1 (3923)
M4r3c1 Creative Commons License 2023.07.03 0 0 3923

Sziasztok!

 

Pár hónapja kűzdök fülzúgással. Már most úgy érzem néha, hogy nem bírom tovább, legszívesebben egy kést szúrnék a fülembe. Van esetleg olyan objektívan használható cég, jó esetben nyugat magyaroszágon de végeredményben mind1, ahol rendesen kivázsgálják a dolgot? Esetleg van akinél képesek voltak kezelni a fülzúgást?

Tomi214 Creative Commons License 2023.06.26 0 0 3922

Sziasztok!

 

Elkezdtem az elejétől olvasni a fórumot, de azért leírnám az én tapasztalatom, mert még több mint 100 oldal hátra van, hátha előbb a megoldásra jutok!

 

Nagyjából 4-5 éve zúgok, valószínűleg zajártalom miatt, lakatos műhelyben dolgoztam. A zúgás mellé pár éve elkezdett társulni érzékenység is. Eleinte csak pár élesebb hangot nem tudtam elviselni anélkül, hogy befogjam a fülem, de ma már elég sok minden bántja a fülem. Idén tavasszal lett ez a nagyobb érzékenység, voltam orvosnál, annyit mondott, hogy beszűkült a dinamikai tartományom, kaptam Betarevint, valamennyit segített, de csak minimálisat. Az érzékenységre nem tudott mit mondani, használjak füldugót... a hallásom egyébként nem sérült, hallom ha suttognak mellettem, a légyzümmögést, stb... 

 

Tudnátok ajánlani Pest megyében első sorban orvost, aki nem csak egy hallásvizsgálatot ejt meg, hanem azért kicsit bővebben utána néz mi lehet az oka ennek?

 

Köszönöm a segítséget előre is!

 

 

stamas19762 Creative Commons License 2023.06.14 0 0 3921

Nagyon köszi, hogy megosztottad!

Előzmény: jorgicsek (3920)
jorgicsek Creative Commons License 2023.06.13 0 0 3920
Dorien- Creative Commons License 2023.03.06 0 0 3919

Örülök neki...

Nekem is szépen megszűnt a fülcsengés, kopp-kopp. A doki tengervizes orrcseppet írt fel a Nasivin / Novorin helyett, illetve Nisita orrkenőcsöt, hogy kezeljem vele a jobb orrnyílás nyálkahártyáján keletkezett sebet. A nyálkahártya gyulladás szépen lement és a folyadék is kiürült a jobb dobhártya mögül.

Előzmény: kgaboroo (3918)
kgaboroo Creative Commons License 2023.03.05 0 0 3918

Nincs más megoldás rá, hogy kiürüljön a sűrű váladék a dobhártyád mögül. Hidd el megprópáltam mindent.

Már berakták, teljesen fájdalommentesen, szépen kiürült, nem érezni, hogy bent van, majd begyógyul.

Előzmény: Wajmi (3917)
Wajmi Creative Commons License 2023.03.05 0 0 3917

az leegyen az utolsó hogy beültetsz ilyen szart..

Előzmény: kgaboroo (3915)
Dorien- Creative Commons License 2023.02.12 0 0 3916

Értem. Majd számolj be az eredményekről! Köszi.

Előzmény: kgaboroo (3915)
kgaboroo Creative Commons License 2023.02.12 0 0 3915

Nekem nem a külső hallójáratban van dugulás hanem belül a dobhártya mögött van feltelve valami sűrű folyadékkal.

Kívülről teljesen tiszta a hallójárat, szépen belátni a dobhártyáig amin látszik, hogy valami nyomja kifelé.

Ezért fognak beültetni Grommet szelepet, hogy azon keresztül kiürüljön. Vannak erről videók a yutubon. Pár perces kis műtét.

 

Előzmény: Dorien- (3913)
Dorien- Creative Commons License 2023.02.11 0 0 3914

Még egyszer a fülcsepp, nekem sikeresen elmulasztotta az általad is említett nyomást:

 

https://benu.hu/shop/aurecon-fulcsepp-peroxidos-10ml

 

Oldalra feküdve a fülbe helyezve 2x szoktam nyomni a nyakán, ennél több felesleges. Majd 5-6 percig így várni, hogy a cucc mélyen lecsordogáljon a fül belsejébe és fellazítsa a dolgokat. Utána tisztítás.

Előzmény: kgaboroo (3911)
Dorien- Creative Commons License 2023.02.11 0 1 3913

Részvétem és jobbulást!

 

Szintén Győr, én 45 leszek májusban. Dr. Garai Tibor magánrendelésére kaptam időpontot szerdára, remélem a legjobbakat. Szerencsére nekem (szubjektív észlelhető) hallásromlásom nincs, a konstans cicergés a jobb fülemben olyasmi, mint régen a képcsöves TV-k bekapcsolásakor jelentkező hang volt. A folyadék, fülzsír nagy részét Aurecon Peroxid fülcsepp (jó sűrű oldat) használatával sikerült kipucolnom, de biztosan van még ott valami dugó. Meglássuk, illetve meghalljuk... :)

 

Én nagy fejhallgató használó vagyok (hobby), életem szerves része a (hangos) zenehallgatás, de amióta ez van, inkább csak hangszórót, nyitott fejhallgatót használok, nagyon moderált hangerővel. Rendesen megijedtem, na...

Előzmény: kgaboroo (3911)
pozo Creative Commons License 2023.02.10 0 0 3912

Kösz, jó, hogy beírtad a fogakat. Nem csak a ciszta okozhat fülzúgást, hanem a fogtömés szivárgó higanytartalma is...

Előzmény: pablo80 (3908)
kgaboroo Creative Commons License 2023.02.08 0 1 3911

Sajnos pont ebben a cipőben járok én is jelenleg. 2 és fél hónapja kezdődött egy megfázással. Nem voltam taknyos csak köhögtem utána 2 hónapig.

Elkezdett tompulni a fülem, a bal jobban a jobb kevésbé.

És ez egyre jobban, fokozatosan csökkentette a hallásomat. A bal oldalon van tinitus is már legalább 5 éve, ez nem lehetett gyógyítani, már megszoktam.

Most karácsony előtt elmentem fülészhez, írt fel pár gyógyszert, szedjem és menjek vissza ha javul.

A gyógyszer nem használt, a hallásom bal oldalon nulla, már fejhallgatón ketesztül hallgattam a tévét. A háziorvoshoz mentem, ő sürgősségivel beutalt. 

CT vizsgálat kimutatta, hogy fel van telve folyadékkal a dobhártya mögötti üreg a bal oldalon teljesen a jobb oldalon félig.

Győrben a főorvos vizsgált legutoljára 2 hete, felírt egy gyógyszert, Medrol a neve és előjegyzett jövő hétre egy Grommet beültetésre ha nem változik az állapotom.

Ez a gyógyszer annyit segített, hogy a belső fülkürtön átmegy a levegő oda vissza de a sűrű folyadék nem jön ki. Valószínű, hogy szelep beültetés lesz a dobhártyámba.

A fülem nem fáj csak nyomást érzek benne. Ha fújom az orromat akkor nyomást érzek, ha szívom az orrom akkor vákumot érzek a dobhártyámon. Ha nyelek egyet akkor kiegyenlítődik a nyomás de megmarad a folyadék nyomása a fülben.

Nem azt érzem, hogy lötyögne benne valami hanem azt, hogy mintha fel lenne fújódva belül a dobhártya mögött. Egy állandó nyomást érzek aminek erőssége változik ha felszívom az orromat.

A gyógyszer valamelyest visszahozta a hallásom. A jobb oldalon már hallom a hangokat a bal oldal még csak az erős hangokat tompán. Az éles hangok abszolút semmi a bal oldalon.

A telefonomon tücsök ciripelés a csengőhang. Ez egy elég éles és hangos jelzés...a jobb fülemmel hallom pár méterről ha csendes a környezet. A bal fülemmel akkor sem hallom ha a telefon hangszóróját hozzányomom a fülemhez.

Egy pozitív dolog van az egészben...a gyógyszer hatására elmúlt minden izületi és hátfájásom. 58 éves vagyok és olyan fizikai állapotban vagyok mint 30 éves koromban.

14.-én mdgyek vissza kontrollra és 16.-ára vagyok előjegyezve műtétre.

Ha végeztünk vele akkor megírom az állapotomat. Reménykedek, hogy sikeres lesz.

Előzmény: Dorien- (3910)
Dorien- Creative Commons License 2023.02.08 0 0 3910

Üdv. Mindenkinek!

 

Felhozom ezt a hozzászólást, mert egy kb. 2 hete tartó nátha folyományaként pár napja cseng a jobb fülem és bízok benne, hogy talán nálam is ez a helyzet:

 

https://tenyek-tevhitek.hu/az_ember_nem_lehet_eleg_okos.htm

 

https://www.informed.hu/betegsegek/orl/middle_inner_ear/otitis_acuta/heveny-akut-kozepfulgyulladas-26725.html

 

Novorin orrcseppet használtam több, mint egy hétig. Gondolom másodlagos értágulat és nyálkahártya gyulladás alakult ki. (Az orrom is szokott vérezni néha.)

Előzmény: Pennywise76 (3736)
yüz karasi Creative Commons License 2023.01.03 0 0 3909

yüz karasi  2017.01.11    0 0 3114

Kedves "zúgolodók"!

A látszattal ellentétben ez nem egy új hsz, hanem egy kétéves hsz-omat másolom be, mivel senkitől se várható el, hogy annyit visszaolvasson.

 

"70 elmúltam, ide'stova 35 éve élek együtt a zúgással/sípolással.

Eleinte én is jártam orvostól-orvosig, de semmit nem tudtak vele kezdeni.

Valami gyógyszert is felírtak, de mikor elolvastam a tájékoztatót, miszerint többféle mellékhatása is lehet,-arra az elhatározásra jutottam, hogy nekem pillanatnyilag bőven elég ez az egy probléma, semmi szükségem másikakra,- laza csuklóval a kukába landoltattam .

Azóta előfordult már több alkalommal is hogy néhány órára, vagy 1-2 napra silentium volt a fülemben/fejemben, -de lehet hihetetlennek tűnik,- legutóbb már hiányzott  "belső hang",,,,

Mikor meg azt olvastam valahol, ha megszűnik a zúgás, megszűnik vele a hallás is, akkor arra gondoltam, akkor csak inkább zúgjon.

Tisztában vagyok azzal, hogy ez nem az én érdemem, csupán a szerencsém, hogy nekem semmi problémát nem okoz(ott) eddig sem a munkámban sem a kapcsolataimban."

Előzmény: Solya0227 (3896)
pablo80 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 3908

Én is szépen elfogadtam és már észre sem veszem. Nekem olyan, mintha rizsszemeket öntenének folyamatosan..

 

 valaki mesélte, hogy 30 évig szenvedett a fülzúgástól és kiderült, hogy 1 vagy 2 fogán (nem emlékszem pontosan) ciszta volt, kihúzatta a fogat és megszűnt a zúgás. Hátha valakinek segíthet ez az info!

Előzmény: Wajmi (3907)
Wajmi Creative Commons License 2022.12.09 0 2 3907

szia, 

van itt lejjebb kriptaszökevény néven pár beírás, én vagyok de nem tudok azzal belépni, a lényeg, hog yolvasd el és fogadd el amiket ott írok, mert ha valaki szenvedett a fülzúgással az én voltam, de ma már teljesen érdektelen lett a dolog, hozzászokott az agyam, szinte fel sem veszem. Egyszerűem nincs már hatalma felettem, teljesen normálisan élem a napjaimat, ezer más dolog fontosabb mint ez, nem érdekel már, néhanagy ritkán amikor eszembe jut, benézek ide, mert tudom, hogy jól esik másoknak a biztató szó. Utólag visszagondolva akár még nevetni is tudnék az akkori önmagamon - pl. építőipari zajvédőben zuhanyzás a viz zaja miatt és társai - de akkor nagyon rossz volt és azért írok neked, hogy biztassalak, ne add fel, hidd el, hogy te is eljutsz ide.

Ha szeretnél beszélgetni írj az imélcímemre nyugodtan, segítek ha tudok.

Előzmény: Solya0227 (3896)
czy Creative Commons License 2022.12.03 0 1 3906

Tipikus átverés.

 

Legalább nem tűnik károsnak. Minden említett komponense kapható egy átlagos patikában.

Előzmény: mistar (3905)
mistar Creative Commons License 2022.12.03 0 0 3905

Sziasztok!

Sok éve zúgok már én is. Próbálok nemodafigyeléssel tűrni.
A net feldobott ismét valami újabb csodaszert. Ha esetleg valaki próbálta, kíváncsi lennék az eredményre.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!