Keresés

Részletes keresés

Lemmi999 Creative Commons License 2018.06.16 0 0 2928

Még mindig internetalapú a Telekom tv adása? Ilyet láttam és borzasztó.

Előzmény: hivi (2927)
hivi Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2927

Az analóg adások kivonulása és a set top box nem nagyon van összefüggésben egymással, illetve csak annyiban, hogy a régebbi tévékészülékeken a szabadon fogható digitális adások (Mindig Tv) vételéhez szükség van rá, míg az új tévék egy jóideje már ezt nem igénylik, mivel mondjuk úgy röviden, hogy "bele van építve".

 

A műholdas és kábeltévés szolgáltatóknál az igénybe vett szolgáltatások és a tévé készülék függvénye, hogy szükséges-e külön set top box, vagy elegendő csak a kábelt bedugni a tévébe

 

Ma már a legtöbb szolgáltató azon felül, hogy a tévécsatornákat sugározza, plussz dolgokat is nyújt (pl. film és műsorkölcsönzési lehetőség, régebbi adás visszanézése), ezek nem oldhatóak meg technikailag még új tévé esetén sem az ehhez szükséges menüket is tartalmazó szoftver helyéül szolgáló beltéri egység nélkül, amely sok helyet nem foglal.

 

A családban tapasztalt korábbi rendszeres PR-es dunavarsányi szolgáltatási minőség és az ügyféllel való bánásmód miatt mi már eleve nem őket választottuk, hanem a Telekomot, amivel maximálisan meg vagyunk elégedve. A Magentás csomagjuk éri meg a legjobban, nekünk náluk ebben van benne a net, a vonalas, a tévé, 2 mobil előfizetés, és 1 mobil net előfizetés is, így mindegyiknél 25-25% kedvezményt számol. 

Előzmény: kicsizs (2926)
kicsizs Creative Commons License 2018.06.14 0 0 2926

Nem kell setup box?! Az analógok eltűnnek, utána csak a box marad...

Nekem az 1000 net van... Sosem fagy, nem áll meg a tv, stb.

Sosem mennék vissza a PRhez!

Az ügyfelkezelésük is olyan volt,amilyen...😳

Előzmény: Elar (2925)
Elar Creative Commons License 2018.06.05 0 0 2925

Én még mindig agyalok :D

Egyelőre szétkábeleztem a házat, mindkettőt gond nélkül tudom kezelni.

A PR-ben egyszerűen vonz h nem kell sep top box

A Telekomban meg tetszik a gyorsabb net (kérdés számít e, mert a 240Mb szintén elég jónak tünik :)

bat1 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 2924

A PR kábeles szolgáltatással nálam nincs túl sok gond. (tv+net) Viszont azon a területen, ahol lakom, még egy éve sem lehetett más kábelt előfizetni, csak műholdas tv-t és mobilnetet... Annál meg még a PR is jobb.

hivi Creative Commons License 2018.05.22 0 0 2923

Ezt, ha technikailag megoldható is lenne, akkor nem biztos hogy a szolgáltatók szorgalmaznák. Jelenleg megszabja a legtöbb előfizetői szerződés, hogy egy csomaghoz hány tv-készülék rendelhető hozzá, és ezt nem igazán lehet legálisan növelni pont a beltéri egységes rendszer miatt. A wifis adatátvitel esetén ez korlátlan lehetőséget biztosítana előfizetőnként. 

Előzmény: Elar (2921)
KeMatyi Creative Commons License 2018.05.21 0 0 2922

Sziasztok! 

Nincs valakinél elfekvőben kidobásra ítélt, működő mosógép, jelképes összegért? Nyaralóba kellene, ha nem is sos, de viszonylag gyorsan :)

 

koszi előre is!

Elar Creative Commons License 2018.04.22 0 0 2921

Köszönöm

Most még azon gondolkodom, hogy biztos, hogy kell minden TV-hez STB?

Wifiről nem lehet átlőni rá az adást? Vagy hasonló?

hivi Creative Commons License 2018.04.21 0 1 2920

Apósoméknak sok gondjuk volt a PR-rel: rendszeresen elmenet az adás, elment a net, átálltak Telekomra.

Mi alapból Telekomot húzattunk be. 2 éves tapasztalat alapján: teljesen probléma mentes, a 2 tv-n az adás (HD is) hibátlan, a net hasít. A MoziKlub kínálatról nem beszélve....

Előzmény: Elar (2914)
Lemmi999 Creative Commons License 2018.04.20 0 1 2919

Nekünk nincs gond a PR-el, stabil, és megvan a sebesség mindig. A STB a múlt században elment, manapság engem is megörjítene.

Előzmény: Elar (2918)
Elar Creative Commons License 2018.04.19 0 0 2918

Akkor lehet hogy az lesz.

Mondjuk én elvagyok a PRrel és üditő számomra, hogy itt van kártya a TVhez

Ez a sep top box téma nagyon nem jön be nekem.

Van egy pont ahol konrétan nem tudom hova tudom tenni, mert nagyon keskeny a hely :(

Most mindenesetre behúzok minden szobába két UTP-ét és meglátjuk :)

 

Előzmény: kicsizs (2917)
kicsizs Creative Commons License 2018.04.19 0 1 2917

UTP megy mindenhová és üvegszálassal jönnek be.

A lassúság és a lefagyás, ami a Pr sajátja... A T sosem lassult még és a wifi is stabilabb ;)

Előzmény: Elar (2916)
Elar Creative Commons License 2018.04.18 0 0 2916

Köszi.

Mármint milyet nem tudott? Nálunk most is két tv van, de leheten több is :)
Viszont akkor ahhoz nem koax hanem utp kábel kell, ugye?

Előzmény: kicsizs (2915)
kicsizs Creative Commons License 2018.04.18 0 0 2915

Nekem Pr volt, most T van! Sosem cserélném vissza!!!

A T boxához univerzális táv van. A tv egy gombnyomásra bekapcsolható!

Azt sem tudom hol a tv távja azóta ;) a Netről ne beszéljünk... Ég és föld!!!

Nekem 1000Mb van 2 tv-vel + ruter. A PR sosem tudott ilyet!

Előzmény: Elar (2914)
Elar Creative Commons License 2018.04.17 0 0 2914

Gondolkodom, hogy az új házbanem a PR telekomot választom, hanem a Tcom ot

Mi a tapasztalat vele?

 

az a bajom, hogy utálom a sep top boxot.... (A PRnél nem muszáj) Viszont olcsóbb lenne illetve sokkal gyorsabb internet... 

László Pásztor Creative Commons License 2018.04.14 0 0 2913

Sziasztok!

 

Arról tud valaki információt adni, hogy a Kossuth Lajos utca vége felé (epres utca magassága) milyen a talajvíz helyzet? Mi az Arany Jánosban lakunk, ott még sosem jött fel a pincében.

De most néztünk az előbb említett helyen egy házat és látszik, hogy a szuterénben valamikor már járt víz. Persze ez lehetett esővíz betörés is, de lehet, hogy áll ott sokszor a víz csak most épp nem. Ilyesmi infója van valakinek?

 

Köszi

silencegoa Creative Commons License 2018.04.13 0 0 2912

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki ajánlani egy markolóst,aki kiszedné a kivágott akácaink tuskóit a földből?

 

Péter az állat Creative Commons License 2018.04.09 0 0 2911

És melyik legyen? Az olcsó, vagy a jó?

 

Előzmény: RenataS (2909)
Lenua Creative Commons License 2018.04.08 0 0 2910

Szia, szeretnék érdeklődni, hogy azóta odaköltöztél-e Dunavarsányba és mi a tapasztalatod? Köszi :)

Előzmény: S_Zsu (2889)
RenataS Creative Commons License 2018.04.05 0 0 2909

Elég sürgős, mert amíg nincs kész a betonozás, nem tud jönni az ács teraszt építeni. Az öntözőt is csak ezek után tudjuk lerakni úgyhogy minden egymásra épül...füvünk így is már tuti csak ősszel lesz....tudom, nem a világ legégetőbb problémái, de ha találunk egy jó szakit, tuti megbecsüljük majd.

Előzmény: Péter az állat (2908)
Péter az állat Creative Commons License 2018.04.05 0 0 2908

A szakemberek jól, gyorsan, és olcsón dolgoznak. Ebből egyszerre kettőt lehet választani.

Akit ismerek, azokra sajna igaz. Vagy drágán dolgoznak, és soha nem érnek oda, vagy olcsón, de félnék ajánlani, mert nem szeretném égetni a pofámat.

Amúgy mennyire sürgős a munka?

 

Előzmény: RenataS (2907)
RenataS Creative Commons License 2018.04.04 0 0 2907

Sziasztok! Van a kedves fórumozók között olyan, aki betonozáshoz tud ajánlani kőművest? A teraszt szeretnénk nagyobbítani, de őrület, hogy milyen árat mondtak, ráadásul nem megbízható aki szakember most van, összehord mindent, hogy ne kelljen megcsinálni. Köszi nektek, ha megosztjátok! Szép estét, üdv, Reni

Lemmi999 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 2906

Na megvan. Jól el van dugva a bejárat, pláne sötétben. 

Előzmény: Lemmi999 (2903)
markus.andrea Creative Commons License 2018.01.25 0 1 2905

Még annyit, hogy előfordul, hogy égett szag jön az Ibiden felől, de ez egyre ritkább és rövid ideig tart, bűznek nem, legfeljebb kellemetlen szagnak nevezném. Pont a múlt héten tartott egyébként az Ibiden lakossági fórumot a zajvédelmi intézkedésekről, sok pénzt költöttek az utóbbi félévben arra, hogy határérték alá szorítsák a zajszintet, és rendszeresen mérnek majd a jövőben is. A tőlük jövő szag ellen is igyekeznek tenni, erről is ígértek tájékoztatást. Évekig nehéz volt velük kommunikálni, lassan reagáltak a panaszokra, de most úgy tűnik, hogy ez megváltozott, ami már jó jel.

Előzmény: S_Zsu (2897)
markus.andrea Creative Commons License 2018.01.25 0 1 2904

Négy éve lakom a Naprózsában, vannak előnyei és hátrányai. Itthon dolgozom, ezért a munkába járós közlekedésről nincsenek tapasztalataim, viszont a zajról igen. A fő gond az Ibiden. Bár az utóbbi időben javult a helyzet és jelenleg a jogszabályi határérték alatt van a zajszint, mégis vannak olyan időjárási körülmények, amiknél azért így is elég zavaró. Általában szeles, ködös-felhős időben, illetve meleg nyári éjszakákon a legrosszabb. Sajnos az uralkodó szélirány (észak-nyugati) sem kedvez. Ezenkívül zavaró zajtényező nyaranként a Route 51 a hangos koncertek matt, illetve az ipari park közútjain edző motorosok is.

Viszont alig jár autó, az ablakomból erdőre látok, időnként legelésző őzikék is felbukkannak a tisztáson. 

Autó mindenhez kell. Mindent egybevetve, én szeretek itt élni és nem költöznék el innen, de tudom, hogy többen a zaj miatt árulták, illetve árulják a házukat.

Előzmény: S_Zsu (2899)
Lemmi999 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 2903

A cuki mellett egy lepattant udvar, kapu nyitva, de hogy ott hol a bolt arról fingom sem volt. Totál semmi mozgás.

Vagy a volt cukrászdába kell bemenni? Ez egy rejtély :)

Előzmény: brazil_8 (2902)
brazil_8 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 2902

Ismerős oda jár és azt mondta ma is volt ott, nyitva vannak. Biztos jó helyen keresed?

Előzmény: Lemmi999 (2901)
Lemmi999 Creative Commons License 2018.01.22 0 0 2901

Én ma reggel ott voltam, de sehol senki, tök sötét. A kopott pékség táblát viszont megleltem. :)

Péter az állat Creative Commons License 2018.01.21 0 1 2900

Az Ibiden mellett a kupakgyár is ott van a másik oldalon, az 51-es felé. Nem tusom, mennyire zavaró, régebben a hűtőventillátorok zajával volt gond, ezt asszem valamennyire orvosolták. Viszont valszeg a benti szagból kijuthat, ill ha megy a legnagyobb gép,az eléggé megremegteti a talajt az üzemben, és nehezen hiszem el, hogy kint nem zavaró.

Autó tényleg fontos, még egy bevásárláshoz is, de legalább közelebb van a sziget ami kereskedelmi felhozatal szempontjából sokkal jobb mint Varsány. Ami a Mű úton, és körzetében, vagy folytatásában nincs, az nem létezik.

a bejárás pestre eléggé időpont függő. A neuralgikus rész, Harasztit, és a nullásig tartó szakasz. Elég korán indulva jó. Én 5 környékén indulva 35-40 perc alatt érek be a XIII Reitterbe, ami elég jó. Később indulva viszont, már-már a "végtelenbe nyúlik". A busz szintén zenész, mert ugyanabban a dugóban áll, mint a kocsik. A vonat, hááát.. Ha jó, akkor jó. Menetrend szerint fél óra alatt fradiban van. De  nyáron folyamatosan késik. Bizonyára a hóhelyzet miatt. Télen szintén ezért, igaz akkor inkább kifelé. A színvonal változó. Az új flirtek világosak, fűtöttek/klímázottak, kulturáltak,egyedül az ülés kemény hosszabb távon. A régi "hugyos ingák" a bhv kocsik amiből szintén van még sok, általában erősen leharcoltak, van, hogy se fűtés, se világítás. a délpesti tömegközlekedésre sajnos  amúgy is jellemző a lesajnált "szegény rokon" szerep. Remélhetően ez javulni fog, ha lassan is.

Én minden esetre körülnéznék a kiválasztott helyen éjjel, ill kipróbálnák egy hajnali bejutást is Pestre, mivel lakást nem két hétre vesz az ember. 

Ha nem gond a kinti elhelyezkedés, akkor lehet, hogy körülnéznék Délegyházán is. Sztem talán olcsóbb mint Varsány. A falu inkább falusi jellegű, az üdülő "Bp XXIV. kerülete", itt a nyári bulizás, és a fürdőzők lehetnek zavaróak, a Galla tanyasi jellegű, itt a sóderbányák, de azt is körbe kell járni.

 

Előzmény: S_Zsu (2897)
S_Zsu Creative Commons License 2018.01.21 0 0 2899

Nagyon köszönöm!

Előzmény: brazil_8 (2898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!