Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 736
,,Azonnal indulok korulnezni, fol tudnank venni privatban a kapcsolatot? Sajna nincs kocsim."
Mindjárt küldök emilt,autóm meg van.
Időm is,és szívesen segítek.
Előzmény: Törölt nick (733)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.12.05 0 0 735
Vaze. A legszebb környék felnevelni a lányomat...:(((
A francba, hogy nincs nekem másfél millám.:((
Előzmény: Törölt nick (730)
Daikini Creative Commons License 2007.12.05 0 0 734
Szerintem katonak helyett a politikusainkat kellene ledobni az ellenseges orszagra, persze ilyenkor sokakban felmerul a moralis vonasa a haborunak, de atombombank nincsen, igy moralisan a kevesbe igazolhato fegyvert kell bevetni.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 733
Na ne... Eletemben nem almodtam masrol, mint ilyen helyen lakni... Azonnal indulok korulnezni, fol tudnank venni privatban a kapcsolatot? Sajna nincs kocsim.
Előzmény: Törölt nick (727)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 732
Amúgy már a szponzorokkal megkötöttük a szerződéseket.
Előzmény: Törölt nick (729)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 731
Ja.Így békeidőben meg a turizmusba is bevonjuk.
Előzmény: Törölt nick (729)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 730
Itt pl.építési telkeket lehet venni.Ez 1000m2-es,1,5 millió az ára.12km a megyeszékhely,Zalaegerszeg.
Előzmény: Törölt nick (727)
Daikini Creative Commons License 2007.12.05 0 0 728
Nem feltetlen gondoltam szukseges, hanem elegseges feltetelre. Aki ezt teljesiti, annak jarjon. Egyeb elbiralas alapjan is lehet allampolgarsaghoz jutni, az ellen nincs kifogasom.

De a legfontosabb az az, hogy az illeto kerje. Ne mi keressuk mar fel az osszes magyart es nyomjuk a kezukbe. Annak nincs ertelme. Legyen konnyu az allampolgarsaghoz valo hozzajutas annak aki magyar. Es a nyelvi es kerelmi feltetel szerintem elegge konnyu barkinek, aki tud magyarul.

Mellesleg a nejed epp az, akirol beszeltem is, aki tud 3-4 nyelvet, az siman megel a nyelvtudasabol, ha kicsit is talpraesett. Ha emellett meg diplomaja is van, az plusz jo.

Szerintem ennyi eleg, es nem sok testveri alapon magyarnak, es elegge nehez kovetelmeny annak, aki csak egy nyelvet tud, es azert vandorolna be ide, mert itt nagyobb a segely, mint mondjuk Szudan szegenyebb reszein. Az egyeb elbiralast valamivel, de nem sokkal szigorubbra kellene helyezni.
Előzmény: Zicherman Istvan (679)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 727
Az első képhez.
Előzmény: Törölt nick (725)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 726
120 m2-es,melléképületek nincsenek beleszámítva,4623 m2-es telken.
2,7 millió forintért hirdetik,2 -ért a tiéd lehet.
Előzmény: Törölt nick (725)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 725
60m2-es,6m2-es terasszal,1620m2-es telken.horgásztótól 200 méterre.
980 ezer forint alku előtt.800 ezerért odaadják.
Előzmény: Törölt nick (724)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 724
Akkor miert lehet ilyen olcson hazakhoz jutni?
Figyi: nem tennel fol fotot a kornyekrol??
Előzmény: Törölt nick (723)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 723
,,Tul jol hangzik. Ha valami olcso, akkor az valamiert szar. tavolsag, elhagyatottsag, szegenyseg, doglodes?"
Itt élek,ezek közül egy sem jellemző.
Nincs miért hazudoznom.
Amikor házvételben segítek valakinek,mindig előjön egy kérdés.
Kisebbségiek?
Vannak,de kevesen,és elszigetelten.
Bűnözés?
Ritka,de előfordul.
jellemzően kisebb lopások.
A betörés béldául igen ritka.
Emberölés meg nem volt vagy 10-15 éve.
Na,ezek miatt is kezdtek el az osztrák-német-szlovén-horvát-holland -ír családok házakat venni itt.
Meg az ország legtisztább levegője,határközelség,termálfördők,stb. miatt.
Előzmény: Törölt nick (722)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 722
Tul jol hangzik. Ha valami olcso, akkor az valamiert szar. tavolsag, elhagyatottsag, szegenyseg, doglodes?
Előzmény: Törölt nick (721)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 721
Nem értelek.Milyen lehúzás,meg mitől lenne szívás?
Előzmény: Törölt nick (720)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 720
NEM MONDASZ! Es akkor mi a lehuzas a dologban? Hol szivom meg vegso soron?
Előzmény: Törölt nick (719)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 719
,,..de monnyuk en inkabb csak elni szeretnek valahol, nyugisan... "
Csendes ,nyugis ,városokhoz és a szlovén-osztrák határtól pár km-re levő házakat tudok ajánlani neked akár 1 milliótól falvakban.A környéken minden falu csatornázott,vezetékes víz,gáz,telefon,kábel tévé van.És még térerő is akad bőven.
Előzmény: Törölt nick (718)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 718
1 "Állam bácsitól meg várni és reménykedni fölöslege"
allami tamogatassal inditottad a temat.
2 tisztelem az ilyen agilis embereket, de monnyuk en inkabb csak elni szeretnek valahol, nyugisan... nem vagyok az a hiperaktiv. de hadd duhongjon persze a szomszedban a loter, orulok neki, sot. csak 1 dolgozni is kell, 2 a falusi elet nem lazsalas, folyton van mit tenni 3 es akkor meg nyuzsogni is... nem konnyu ez
Előzmény: Zicherman Istvan (717)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.12.05 0 0 717
Ötleteim és elképzeléseim nekem is vannak. Egy ilyen eldugott faluban például csinálnék egy jó kis íjász és fekete lőporos lőteret. Nyáron lehetne versenyeket vagy túrákat szervezni. Van néhány harcművész barátom, akik szívesen csinálnának egy bentlakásos harcművész iskolát. Vannak motor és verdaépítő cimboráim, akik egy fasza kis műhelyt összehoznának. Én szívesen csinálnékegy könyvtárat meg egy falusi rádiót (egyik volt rádiós kollégám, Vida Toni pár évvel ezelőtt üzemelt egyet, lehet, hogy most is csinálja még). Van egy-két természetjáró és militáns barátom, akik tudnának egy nagyon jó kis túlélő iskolát csinálni, vagy természetjáró ifjúsági táborokat. Akadnak ismerősök Békéscsabától és Debrecentől kezdve és Budapesttel meg Kecskeméttel végezve, akik szívesen gazdálkodnának, de egy büdös fityingjük nincs, hogy telket vegyenek vagy egy kis parasztházat.
Ötlet lenne dögivel, csak meg kell hozzá teremteni a tőkét. Erre még az EU-nál is lehetne pályázni, csak az a baj, apénzügyekkel foglalkozó és az etetőből osztó hivatalnokok a markukat fogják tartani - mint az köztudott, - hogy ok, ők elintézik a pénzt, de ők mennyit kapnak? (Had ne meséljem el, hogy ez miképen megy Magyarországon).
Állam bácsitól meg várni és reménykedni fölösleges. A magyar nép politikai ganaját úgy sem érdekli semmi, csak a hatalom. Azon lavíroznak évek óta, hogy minél nagyobb szeletet tépjenek ki egymás seggéből.

Két gond van:
1. Elkezdeni és elindulni.
2. Pénzt szerezni a vállalkozásra....

Ez van:(
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 716
Vegul is...
Előzmény: ZR (715)
ZR Creative Commons License 2007.12.05 0 0 715
Neked 4-5 telkes bokortanya kell, nem falu...combos netkábel helyett meg 3G elérés...amíg a jószág az árnyékban delel (3-4 óra szabadidő), addig a laptopon tözsdézel...:-)
Előzmény: Törölt nick (700)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 714
Urbanus... aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! nemlehetavarosbanelni faluraakarok
Előzmény: ejropalepke (713)
ejropalepke Creative Commons License 2007.12.05 0 0 713

A Salföld nagyon más történet, mert ott a Balaton a közelben, meg egy incifinci tavacskája is van. Igaz, én nyáron voltam ott, gondolom, ilyenkor a Salföld sem pezseg túlságosan.

Számomra halott dolog az efféle falvacskákat feltámasztani, de nem vagyok mérvadó e tekinetben, mert ha rajtam múlna, egy falu sem lenne, borsódzik tőlük az a virtigli urbánus hátam.

Azonban a természeti környezetük általában igen szép ezeknek a szegény, elzárt településeknek, éppen az elzártság adta előnyük lett a hátrányuk.

Előzmény: Törölt nick (708)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 712
Most nagyon megnyugtattal :))))))))
Előzmény: Törölt nick (710)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 711
Vegul elszakadunk es kikialtjuk a fuggetlenseget!!!!
Csa.
Előzmény: Zicherman Istvan (709)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 710
,,Ha nem tevedek, gazdasagilag remenytelen videkek. Monnyuk nekem a melohoz csak egy combos netkabel kell... Kerdes, olyan van-e egyaltalan."
Hetés,Őrség,Göcsej????!
Á,gyertyával még gyertyával világítunk.
A tv híradó is kazettán gyön,aztán másnap beraktyuk a videjóba.
Előzmény: Törölt nick (705)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.12.05 0 0 709
Hogyan? Először is szétnézni és kérdezőskodni ismerősök között, majd találni egy ügyvéd havert és bejegyezni hivatalosan egy...ööö... társaságot? klubot? alapítványt? polgári kezdeményezést? Ezután elintézni, hogy a társaságról írjanak az újságok és egyszer-kétszer a sok beszédhibás közé becsöppenj a TV reggeli műsorába és elmeséld, milyen fasza ötleteid vannak. (Újságcikkben megemlítik a... társaság? alapítvány? kezdeményezés? nevét, a TV-ben meg megadják az elérhetőséget . kész, lehet válogatni a jelentkezőkből. (Újságírókat még el is tudom intézni; vannak köztük jó barátaim, valamikor rádióztam).
Ha kikupálódott a kezdeti lelkesedés- ki kell találni, hogy milyen beruházásokra lenne szükség és mit lehetne csinálni a faluban, hogy ne csak nyelje a pénzt, hanem profitáljon is. Az ötletekkel megkeresni olyan embereket, akiknek van pénzük. Csak az a kérdés, hogy mit tudsz nekik ajánlani, amiben fantáziát látnak (nehogy azt hidd, hogy őket csak a pénz érdekli, vannak olyanok, akik az őrültebbnél őrültebb projektekbe is beleölik a pénzüket, mert mindössze... unatkoznak!)

Bocs, mennem kell a gyereket tisztába tenni.
Majd jövök.
Előzmény: Törölt nick (702)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 708
Amig eletet nem pofozol bele. Klikkelj ra Salfold honlapjara, linket megadtam. Szted a pusztulast arasztja??
Előzmény: ejropalepke (706)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 707
Nomegaztan. Azert a falusi eletet tanulni kell, nem eleg az urbanus jo szandek, kell 1-2 helybeli oreg, akitol az ember a kemeny kipucolasanak modjat ellesi. vagy hogy mi a teendo sz orokolt gyumolcsfakkal.
ejropalepke Creative Commons License 2007.12.05 0 0 706
Átvitt értelemben gondoltam, ugye kihalt, elnéptelenedett falvak, hátrahagyott élettörténetek... hát nem tömény búbánatot sugallnak?
Előzmény: Törölt nick (704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!