Keresés

Részletes keresés

magental Creative Commons License 2007.08.02 0 0 91

Hello!

Én ma kaptam levelet a Tétényitől, korrekt tájékoztatás.

bartek125 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 90

Kedves PuMunk!

 

Értem az elkeseredést,és a felháborodást,nekem egyszerűen a stílus nem tetszett!!!!!!!!!!!!!!!!

Miért kell felnőtt embereknek így viselkedni,megértem ha ideges,de azért...

Te is kedvesen,és normálisan közölsz dolgokat,és ez szimpatikus.

 

Ha gond van egy,már működő társasháznál,akkor nagyhangú embere csak gondot okoznak.

De szerintem ez sejthető..

 

Te is ingatlanozol?

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.28 0 0 89
bartek,


gondolom nem nagy probléma neked, hogy az eddig befizetett millióinkért elvárja néh
ny leendő lakó a következőket:
- határidők tartása
- udvarias kiszolgálás
- pontos informálás

és ha ez nem történik meg akkor jogos a felháborodása bárkinek.
ez egy fogyasztói társadalom ahol a vevő igényeinek a kielégítése a cél a pénzéért.
ismétlem: befizetett milliókról van szó.

ha flamelni akarsz nyiss magadnak új topicot.


MuPunk
Előzmény: bartek125 (87)
PESMM Creative Commons License 2007.07.27 0 0 88
Sziasztok!

 

Én is a héten vettem itt lakást és rákérdeztem pár dologra a Varga Csaba Úrnál, és a következő információkat kaptam.

A Mota, az anyavállalat veszi át a kivitelezést a Hazai Építőktől. Jelenleg is folyik az építkezés habár az átadás miatt lelassult. Két csapat dolgozik, az egyik építkezik, míg a másik az átadás elszámolását végzi. Az átadásról hivatalos értesítést fogunk kapni miután az átadás lezárult.

Egyébként a Varga Úr nekem megígérte, hogy az Andor utcai épület szeptember közepéig fel lesz húzva.

 

Üdv Mindenkinek!

bartek125 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 87

Sziasztok!!

 

Hívtam tegnap este az irodát,az értékesítő hölgy elmondta a lényeget.

Fogunk kapni hivatalos levelet a MOTA-tól,ő is arra vár mikor postázhatja már ki,(meg van írva!! ) hogy megnyugodjanak az ügyfelek!! 1 cég csinál mindent!

 

Látod Huncika nem értetted meg a lényeget...hmmmm

 

A fórum nem arra van,hogy ócsároljál,telefonál be normálisan és kérdezzél.

Nem Gépek dolgoznak ott,emberek!!!

 

Nem egy hibást kell keresni,és hisztizni,ez tudod nem az ő harcuk.

Ez a pénzes emberek döntés sorozata,és akkor kapunk választ amikor a nagyok intézkedtek!

 

Én véleményt írtam , jogom van hozzá,és ha nem tetszik akkor el kellene gondolkozni..Mindenki normálisan ír ide a fórumra,lenyugszik mindenki, és átlátja a dolgokat..

 

Nem hiszem,hogy ott dolgozók irogatnának ide,arra nem érnek rá!!!!!!

 

Szerintem jó lesz a ház,és szép is,a műszakis hölgy is biztos sokat segít majd!!!

És a MOTA belehúz,az átadás miatt...

 

Jó lesz ez!

 

Kellemes hétvégét mindenkinek!!!!!

huncutka777 Creative Commons License 2007.07.26 0 0 86

"Kedves" Bartek!

 

Az, hogy IQ nullásnak nevezed a leendő lakótársaidat, Téged legalább annyira minősít!

 

Valóban sajnálatos, hogy "ilyenek" is laknak majd ott, akik ezt a fórumot egymás becsmérlésére használják fel!

 

A fórum célja a különböző vélemények közzététele a társasházzal kapcsolatban.

 

Örvendetes, ha neked nem volt problémád, ez sajnos mindenkire nem igaz. Kívánom legyen továbbra is így.

Előzmény: bartek125 (84)
magental Creative Commons License 2007.07.26 0 0 85

Hello!

Szerintem augusztus végénél előbb nem fog történni semmi, nyár van és a váltás is elég időigényes. 

Türelemmel várok én is. A Motának érdeke, hogy lezajlódjon az átadási folyamat, meg kell őríznie a jó hírnevét.

(Gondoljatok bele, bárki, aki rákeres a neten a Ú.T-ra, megtalálja ezt a fórumot.)

bartek125 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 84

Sziasztok!!!

 

Én új lakó vagyok!

 

Nagyon örültem,hogy van fórumunk,de annak nem amikor elolvastam néhány gyenge,és IQ nullás ember  beszólásait!!!

 

Szégyen emberek mit meg nem engednek maguknak.

Sajnálom,hogy ilyenek is laknak majd ott..Huncutka drága!!!

 

Gondolkodni kéne,nem sárral dobálózni...

 

Velem tök normálisak voltak,és meg lehet érteni a mai világba történnek be nem látható dolgok,amiket meg kell oldani....

Kucsi_oct Creative Commons License 2007.07.25 0 0 83

 

Huncutka, látom nagyon feszült vagy. Engem is bosszant, hogy nincs előrelépés, gondolom a héten rendezik a szerződéseket, köv. héten pedig kapunk írásos értesítés, pontos dátumokkal, stb., stb.

 

Másik beruházásnál, ahol szintén tönkrement a kivitelező, véletlenül sem kezdtek kivitelezőt keresni, versenyeztetni az alvállalkozókat, stb., hanem létrehoztak maguknak egy saját kivitelező céget és kész. Praktikus, gyors, hatékony, nincs átvágás, nincs időhúzás, nem vágják át magukat, egyszerűen átvették a korábbi kivitelező alvállalkozóit és folytatták a munkát. Remélem itt is gördülékeny lesz...

Előzmény: huncutka777 (82)
huncutka777 Creative Commons License 2007.07.24 0 0 82

fogalmam sincs, mit csinálnak, de kint van a h.é.zrt. emblémája még mindig mindenhol, a daruk is mozognak néha, és 1-2 ember lézeng... én lassan megint kételkedem sajnos az egészben. ha kirakták őket, menjenek, és jőjjön az új bagázs. nem így, hogy ott is vannak meg nem is semmi nyoma a cserének. és ezt nem 1 hónapja kezdték el rebezsgetni. szóval nem értem, mire volt jó megint ez a rizsa... 

 

egyébként tényleg érdekes a mota védése...

Előzmény: gariand (81)
gariand Creative Commons License 2007.07.24 0 0 81

Ezt így, kívülről nem lehet pontosan megfogalmazni...

 

Lehetnek segédmunkások, akiket "átvettek". Milyen munkát végeznek? Vagy csak ott vannak?

Előzmény: huncutka777 (78)
gariand Creative Commons License 2007.07.24 0 0 80

Hm...

 

Őszinte leszek: nem szoktam fórumozni.

 

Igyekszem ebben a témában amennyit lehet olvasgatni, de erre sincs túl sok időm, nemhogy írni. És mellesleg a munkámhoz sok segítség...

 

A nicknevem elég régi, csak épp nem írogatok, nem most hoztam létre :)

 

A beruházót/kivitelezőt nem védem, csak látni kell a másik oldalt is olykor... Mert lehet, hogy így könnyebb...

És az ottdolgozók nem írogathatnak a saját projektjükről...

 

Amikor rólam írnak/írtak egy fórumban, iszonyú nehéz megállni, hogy ne reagáljak. Idéznek, de nem szó szerint, félreértések születnek, stb. De nem válaszolhatok. Mert nem az én hatásköröm, ezt magasabb szinten tehetik meg - sajnos.

 

Ha ez könnyebb: a Kondorosin voltam, most meg a Rákóczi Ligeten :)

 

Előzmény: Kucsi_oct (79)
Kucsi_oct Creative Commons License 2007.07.24 0 0 79

Sziasztok!

 

Én türelmesen várok, nincs ezzel gond, csak történjen valami minél előbb.

 

...érdekesnek találom az ilyen hozzászólásokat ezen a fórumon, ez már a második ami olyan user-rel lett írva, ami csak egyetlen hozzászólás miatt lett létrehozva és nagyon védi a beruházót/kivitelezőt, minket nyugtat, türelemre sarkall, magyaráz, stb. Ez nem jellemző fórumokon...

 

 

Előzmény: gariand (77)
huncutka777 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 78

Kedves Gariand, és Mindenki,

 

én csak azt nem értem, ha tényleg kirúgták a hazai építőt, akkor miért vannak még mindig ott, azaz 2-3 ember miért lézeng még mindig az építkezésen, és tesz úgy, mintha dolgozna?

Én sajna nem vagyok biztos abban, hogy kirúgták őket. Ha valóban kirúgták volna a céget, akkor teljesen állna az építkezés, nem?

Bár én nem ebben a szakmában dolgozom, és teljesen laikusként élem át ezt a helyzetet. Bennetek nem fogalmazódtak meg ezek a kérdések? 

gariand Creative Commons License 2007.07.23 0 0 77

Kedves Mindenki!

 

Beleolvastam az általatok leírtakba, leginkább az utolsó hsz-ket.

Jelenleg tervezem, hogy lakást vennék, és írásban meg is kerestem érdeklődés szintjén az értékesítést, sajnos nem kaptam választ, azt hiszem, sejtem miért...

Így még nem tudom, veszek-e itt lakást, de ez az én gondom :)

 

Viszont. Vevőkezeléssel foglalkozom már jó ideje, jelenleg egy hasonló szituációban lévő projekten vagyok. Igaz, itt az értékesítést, és a műszaki egyeztetéseket két külön brigád csinálja, ugyanis a vevőkezelés elég komoly feladat, nemcsak a leendő lakókkal foglalkozunk, hanem igyekszünk ellenőrizni is, amit kértek/kérnek a lakók, az építésvezetőséget hajtjuk.

 

Nálunk is csődbe ment a kivitelező, és igen, volt jó pár hónap leállás. A leállás oka sokrétű: átvenni egy projekt építését sok szempontból bonyolult. Az egyik a műszaki: át kell nézni a terveket, alvállalkozókat kell keresni, versenyeztetni, műszaki megoldásokat átnézni, ha kell áttervezni, szerződni, munkaterületet biztosítani. Ez utóbbihoz fel kell mérni, mi milyen stádiumban van, mit rontottak el esetleg, hogyan lehet javítani. Anyagokat számolni, rendelni, szállítókkal küzdeni...

 

A másik igen fontos szempont a jogi és pénzügyi oldal. A csődbe ment kivitelezőt valamelyest ki kell fizetni, mert valamit elvégzett. Bár jobb lenne, ha az alvállalkozóit fizetné ki a bank/beruházó, ez hosszú tárgyalások folyamata. A beruházónak a bankkal is küzdenie kell, hogy a folyósításban ne legyenek zökkenők, hiszen akkor hiába találni vállalkozót, nem lenne kifizetve. A bank pedig óvatos, ugyebár...

A jogi része a szerződések szétcincálása, mit lehet kihozni belőlük, ez akár évekig is eltarthat. A beruházónak át kell látnia, hogy mi éri meg jobban - és ez általában kőkeményen pénzről szól :) Lehet, hogy még akkor is jobban jár, ha a lakóknak kötbért fizet a csúszás miatt, de nem engedi ki a karmai közül a többi lehetőségét. Ilyenkor a bank is kötbérezhet - a beruházót...

 

Mindezt azért írtam le, hogy egyértelművé váljon, hogy egy ilyen átadási procedúra nem egy-két nap, hanem akár hosszú hónapok is lehetnek - sajnos.

 

Ezidő alatt a frontvonalban lévők (jelen esetben az értékesítésre gondolok) kapnak mindent a lakóktól, ami teljesen érthető, és ennek így is kell lennie. Azonban az értékesítés ugyanúgy nem kap információt a kérdéseitekkel kapcsolatban, mint ahogy Ti. Ezért nem tud válaszolni. És nagyon nehéz nekik/neki is, hogy igen, mindenki keresi őket/őt, és még ha akarna sem tudna válaszolni. Ez egy embertelen állapot, és igazából az sem megoldás, ha felmond, mert az új ember éppen ugyanúgy nem fog tudni erről semmit.

A stílusról csak annyit, hogy igen, én is küldtem már el lakót nem túl kedvesen, bár nem ilyen helyzetben. És roppant rossz érzés volt. Szerencsémre másnap visszajött, elnézést kért - ő, aki csak információt kért, de a hajam égnek állt attól, hogy kéthetente az ő lakásával kell foglalkoznom, holott volt rajta kívül még másik 450, véghajrában voltunk, és már álmomban is csak a műszaki hibákat láttam, és listáztam, javíttattam - és türelmesen kivárta, amíg lehiggadtam, és képesek voltunk megbeszélni, ami érdekelte, és elfogadta a bocsánatkérésemet :).

Csakhogy egy ilyen túlfeszített helyzetben az ottdolgozók azt sem tudják, hogy másnap mi lesz - ki mond fel, kinek mondanak fel, és egyáltalán, mi is lesz. Hatalmas segítség volt nekem anno, hogy voltak olyan lakók, akikkel bizalmasan meg lehetett beszélni az én szemszögemből negatív helyzetet. Ne felejtsük el, hogy emberek vagyunk, nem robotok. Olykor túlfeszül a húr, és pattan. És az még pláne nem tesz jót, ha például a kimondott szavak felkerülnek egy mindenki által hozzáférhető oldalra, hiszen hivatalosan nem kommunikálhat semmit az ember, csak amit utasításba kap. Most gondolom annyit kapott az értékesítés, hogy a nagy semmit. És ezzel nehéz megbirkózni.

 

Összefoglalva, próbáljatok meg türelmesek lenni, óvatosan érdeklődni, ne buldózerként, ugyanakkor kitartóan. Például hivatalos levelek, amire elvileg kötelesek választ adni, de nagyon jó például, ha van valakinek olyan ismerőse, aki más ügyből kifolyólag tud kommunikálni a döntéshozókkal, csak nem derülhet ki, ki az, vagy mondjuk a bankon keresztül, stb. Az ottülők is valószínűleg tisztában vannak azzal, hogy aggódtok. Ez plusz teher nekik is. Persze hogy agódtok, ki ne aggódna! Nem egy liter tejről van szó...

 

Az pedig szerintem jó, ha a beruházó és a kivitelező egy :) Sokkal tisztább helyzetek alakulnak ki ezáltal...

 

És elnézést, hogy "idepofátlankodtam"...

 

Kitartást Mindenkinek!

huncutka777 Creative Commons License 2007.07.22 0 0 75

Hát, én még mindig nem kaptam levelet. Mostmár viszont teljesen leállt az építkezés, ugye?

Tudja valaki, mikor kezdik újra?

Zsombor1 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 74
Szeretünk P. és köszönjük MOTA! :-D
huncutka777 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 73

Szia Kucsi,

Köszi az infót!
Türelmetlenül várom a levelet, és bízzunk a Motában! :-)

 

Üdv

 

 

Előzmény: Kucsi_oct (72)
Kucsi_oct Creative Commons License 2007.07.11 0 0 72

Szia Huncutka és Szomszédok!

 

Nem, nem adom tovább, megtartom, mert jónak találom - persze a közeli panelek zavaróak, de pihenés, elhelyezkedés, közlekedés, infrastruktúra szempontjából számomra megfelel.

 

A munkámtól függ, hogy mikortól lakom majd ott, de akár ott lakom, akár nem, továbbadni nem tervezem.

 

Aláírt, hivatalos papírt nem láttam, csak szóbeli tájékoztatót, de hivatalos írásos közlést is ígértek.

A Mota mindent megtesz, nem játszik a nevével, megcsinálja időre, legkésőbb február 28-ra. Konkrét, pontos határidőket adnak nekünk amiket tartani fognak, amikkel mi is tudunk tervezni.

 

Úgy legyen! Türelmetlenül várjuk a határidőket és a látványos, lendületes előrehaladást!

huncutka777 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 71

Szia Kucsi,

elárulod, mit mondtak? Ezek szerint Te nem is fogsz ott lakni? Felépül, és nemsokára tovább adod?

Előzmény: Kucsi_oct (70)
Kucsi_oct Creative Commons License 2007.07.11 0 0 70

 

Sziasztok!

 

Morpheus80 ne haragudj, de valamit félreértettél. A fórumot tapasztalatcsere végett használom, semmiféle pánikkeltés, stb., nem történt, amiről írsz. Ha valaki az én tapasztalataimat nyugtalan lelkiállapota vagy bármi más miatt nem helyesen kezeli s emiatt pánikba esik, az tőlem független.

Ahogy a hozzászólásomat olvashattad, én is több ingatlant vásárolok/vásároltam (igaz én nem országszerte, hanem csak Bp-re koncentrálva) - eddigi tapasztalataim egyikénél futottam bele egy kivitelezőváltásba, ahol láthatóan keményen megtorpant a munka. Emiatt merült fel bennem kérdés, emiatt próbáltam meg infót kérni. Ennyi. Pánikkeltésről, "veszett ügyről", stb. szó nem volt, csupán egy negatív élményt írtam le - rajtad kívül nem is kezelte senki pánikkeltésnek. :) [Ha "veszett ügynek" ítélném/ítéltem volna meg, nem fizettem volna be részleteket, hanem azonnal kiszállok ebből, ahogy a logika diktálja.]

 

Mint itt mindannyian, én is tisztában vagyok azzal, hogy a Mota komoly cég. Ennek ellenére - mindennemű információ nélkül - nem tudom magam a semmivel nyugtatgatni, mint ahogy más sem.

 

Köszönöm és elnézést kérek Tőled ezúton is, ha pánikba ejtettelek! ;) S ha valóban pánikba estél, megnyugvásként olvashatod tovább hozzászólásom:

 

Tegnap felhívott az iroda, pontos, konkrét információkkal szolgáltak az építkezéssel kapcsolatban, konkrét határidőket, minőséget ígérve. Erről pontos, írásos tájékoztatást fogunk kapni mindannyian és a jövőben teljeskörű, alapos, írásos kommunikációról biztosítottak.

 

Végre! Kell ennél több? :D

 

Szép napot Nektek!

Előzmény: Morpheus80 (60)
Morpheus80 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 69

Az internet mindenkié.....    :)

 

 

magental Creative Commons License 2007.07.10 0 0 68

Ha esetleg a Mota vagy Tétényi D. cégtől olvassa valaki ezt a fórumot, az nem baj, sőt. Kérjük, ha tud abban segíteni, hogy megfelelő infót kapjunk és időben elérjen hozzánk jövőbeni lakókhoz, akkor segítsen.

Előre is köszönjük.

Morpheus80 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 67

No comment.

huncutka777 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 66

lakoó,

 

UGYE TE OTT DOLGOZOL????????

Előzmény: lakoó (64)
huncutka777 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 65

Morpheus, ok, olvastam, hogy vettél a Tölgyesben, de azt is írtad, hogy sok más helyen is. Nem tudtam, hogy ebben az Újbuda végülis benne van e. Egyébként itt hogyhogy nem???

 

Köszi a nyugtató szavakat. Csak tudod nehéz. Én már beszéltem olyan emberrel (jelen esetben 1 ilyen ember van, de gondoltam, megkeresem portugál felettesét...), aki illetékes. De erről csak annyit, hogy bár ne tettem volna! Az egészről annyit, hogy volt kitől tanulni a csajoknak, és volt kitől bátorságot venni a vevőkkel való "párbeszédet" illetően. Az, hogy lekezelő és gunyoros, az nem kifejezés. Én személy szerint ezért aggódom. Mert nem látom, hogy a vezetőség ura lenne a helyzetnek. Mert persze, valamilyen szinten még behozható lenne a lemaradás. De szerintem nem ilyen hozzállással.

 

A fórumon tényleg egymást szomorítjuk, de a legelszomorítóbb az az, hogy azért alakult ki ez a helyzet, mert nem kapunk infót. Egy példa: láttam, nem megy az építkezés. Felhívtam a Motát, azt mondták, nincs semmi probléma, minden halad szépen. 2 hét (!!!!!!) múlva megjelent a honlapon, hogy 2 hónap csúszás lesz. Ha felvilágosítanának bennünket korrekt módon, szerintem itt se ilyen hangulat lenne, mindenki tervezné a lakását, gondolatban építené a beépített bútorokat... Ígértek egy levelet a csúszásról is. Már több hete meg kellett volna kapni... stb, stb, stb.

 

Persze, itt mindenki örült, hogy a Mota a beruházó (és elvileg mostmár a kivitelező), mert megbízunk(tunk) bennük. Remélem, beváltják a hozzájuk fűzött reményeket, és hoznak be a lemaradásból, és nem vernek át (mégjobban) minket.

 

Emlékszem Zsombor1 mikor idejött. Minden jó, minden szép, nem lesz itt probléma. Mostmeg???????????

Előzmény: Morpheus80 (62)
lakoó Creative Commons License 2007.07.10 0 0 64

Sziasztok!

 

Csak  annyit szeretnék elmondani, hogy nagyon örülök, hogy végre valaki leírta az igazságot (Morpheus80). Ha csak mindenki fele ennyire látná a dolgokat már az is jó lenne, és nem az lenne a célja, hogy hergelje egyik másik lakót!!! Higgye el mindenki senkinek nem jó és könnyű ez a fennáló helyzet. Jelzem tényleg a Mota célja, hogy minden simán menjen, csak a türelmetekre van szükség, attól ha idegeskedtek és hívjátok a P. nem lesz semmi jobb és semmi sem fog megoldódni...Nem akartam én sem beleszólni A DOLGOKBA DE MEGÜRÜLTEM EGY ÉRTELMES HOZZÁSZÓLÁSNAK,de hát olvasva az egész blogot tényleg "vicces" (fele igazságok) az az előtti írtak dolgok...

 

Üdv és nyugalom mindenkinek!!

magental Creative Commons License 2007.07.10 0 0 63

Sziasztok!

Csatlakozva az előttem szólóhoz, én is azt javaslom, hogy relax, még nincs veszve semmi. Kiindulva a magyar építőiparból egyértelmű volt, hogy lesznek zökkenők és csúszások. Sajnos ez nem egyedi eset, az épülő lakóparkok nagy részénél váltanak kivitelezőt.

A projektek nagy része több hónapos, akár fél  éves csúszással kerül átadásra, itt sem lesz másként.

Az értékesítő csajoknál vannak stílusbeli problémák, de úgy gondolom, hogy őket kiültették a tűzvonalba, miközben ők csak a lakások értékesítésére szerződtek. Érthető, hogy idegesek és ingerültek. A Tétényi D. és a Mota hibája, hogy nem kapunk megfelelő tájékozatást.

Valószínüleg most intézik az átadás-átvételt, ami nem 2 perc, akár hetekig is elhúzódik egy ekkora építkezésnél (főleg nyáron a szabadságolások miatt).

Morpheus80 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 62

Kedves Huncutka777!

 

Leírtam, hogy a Tölgyesben vettem lakást még az elején! Azóta már tovább is adtam!

De nem ez a lényeg! A lényeg, hogy nem egy a pénzetekkel eltűnt vállalkozóról szól a történet, nem is egy óriás átverésről a jelek szerint! Ezt kellene megértened! Mindössze kommunikációs problémáról és a mai magyar építőiparban sajnos szokásossá vált visszásságokról!(csőd, felszámolás, levonulás stb)  

Én már, mint ahogy azt le is leírtam, jártam az imént említett (eltűnt vállalkozós) cipőben és nagyon necces volt a helyzet, azóta is az ügyvédem hajtja az ügyet! Ehhez képest ez az egész egy igen lightos ügy! Ezt próbáltam ecsetelni, kiegészítve a MOTTÁ-val kapcsolatos tapasztalataimmal!

Valóban, közöm zéró a ti problémátokhoz és nem védek senkit, csak azt látom, hogy érzelmi alapon megy a fórumozás, tényszerűség helyett! Megértem, de nem látom célravezetőnek! Ezek kő kemény anyagi kérdések és csak leírt vagy biztos tények alapján lehet ítélkezni! Beszéltetek olyannal mióta ez a helyzet felállt akinek számít is a szava, rajta van a cégbejegyzési iratokon a neve, vagyis dönthet? A fórum alapján nem!! Innentől elindulnak a találgatások és a rosszallások csak mélyülnek!Semmi értelme, csak magatokat húzzátok fel! Beszéljetek döntéshozóval és ha ő is olyat mond ami nem kielégítő, akkor el lehet kezdeni idegeskedni! Ha pedig "nem elérhető" telefonon, akkor be kell menni a központjukba és ott kérni a megfelelőt, hogy érjen rá! Én is ezt tettem és láss csodát működött, elértem amit akartam, minden esetben!

Na erről ennyit, tényleg nem akarok belefolyni jobban az ügybe!

 

Sajnálom ha olajat dobtam a tűzre, nem ez volt a célom...

 

Üdv

huncutka777 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 61

Morpheus 80, számomra nem derült ki, hogy Te most vettél e itt lakást... Vélhetően nem. Mi már túl vagyunk azon, hogy a főnökkel beszéljünk. Kucsi írta, hogy hiába várja a visszahívást, én kb 1,5 hónapja várom a vh-t úgy, hogy közben beszélek P-vel, hogy V.Cs. mikor óhajt felhívni??? Hát, ő átadja az üzit... Az irodában persze nem lehet elérni...

 

1-2 hónapra áll le az építkezés????? Húsvét után 1 hónapig semmit sem csináltak, utána 1 hónap alatt 1 emeletet, és azóta ki van falazva 2+2 emelet. Na, ez nagy teljesítmény!!!!!!!!!!!!!! Akárhogy is számolom, ez már elég sok hónap leállás. Jó, tengenek-lengenek ott egy páran, de ennyi!

 

Én nem törném le a leendő lakótársaimat, ha látnék egy kevés jóindulatot a brigádban és haladást az építkezésen. De semmi!!!! A Mota hozzáállását láthatod, az építkezést me nézd meg! Hogy akarnak februárban ezek bármit átadni????

 

Zsebzsarnok, szerintem kerüljétek el messzire ezt a társaságot. Én is a Tölgyes miatt választottam őket, de nagy rácseszés lett.

 

Kucsi, Te most kivel beszéltél ott? Hazai építős, vagy Motás valakivel? Nekem azért is volt fura, hogy P. az építkezésre küldött (szegény kiscsajnak valaki elmondhatná, mi a feladtaköre), mert világosan megmondták annak idején, hogy nekünk ott semmi keresnivalónk. Mikor felhívtam a H.É.t, hogy mi van, azt mondták, ők nem mondanak semmit, hívjuk a Motát. Szóval ez az egymásra mutogatás, ami itt megy, egy halál...

 

Szerintetek elkészül belátható időn belül? Kapott valaki levelet, hogy késik az átadás? Állítólag kellett volna. Minőség rovására megy minden?

 

Ja, és még egy: Morpheusszal ellentétben én egyáltalán nem értem meg P. hozzáállását!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Könyörgöm, én vagyok a vevő! Még én szabadkozzak és kérjek elnézést? Ki kellene nyalniuk a fenekünket (bocsi), mert náluk vettünk lakást, és ugye ezáltal közvetve nekem is köszönheti a fizuját!

 

üdv

Előzmény: Morpheus80 (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!