Keresés

Részletes keresés

Thor Creative Commons License 2004.11.16 0 0 176
Ááá nemhiszemén! Ügyes lány az és tudja használni a sajt(o/ó)t :)
Előzmény: pataporc (175)
pataporc Creative Commons License 2004.11.16 0 0 175

Szegeny Stahl, egy kicsit sajnalom, amiert tobb evig az o szingli-mamasagan fog cuppogni a sajto.

Meg mindenki.

Szegeny.

Thor Creative Commons License 2004.11.15 0 0 174

Jaaa, szóval most hasas! :) Aszittem, van kész gyereke, akiről kiderült, hogy szingliként csinálta.

Hátsajna mostanában nem fogom látni, mert mintegy fél éve munkahelyen unatkozom olyankor, amikor láthatnám.

Najóvan, most hogy kielégítettétek feneketlen kíváncsiságomat abbahagyom a belevau, mert nem vagyok anya egyedül.

Előzmény: Törölt nick (173)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.15 0 0 173

lukadjon! sztem hamar fogod olvasni vmi pletykatopikon. 

nehülyéskedj, az összes mostani reggeli és vas de-i adásban pocakkal van! nyisd ki a szemed, előtte meg a tévét!

 

Előzmény: Thor (171)
Mikolt Creative Commons License 2004.11.15 0 0 172
valami noi lapban lattam hasasan.
Előzmény: Thor (171)
Thor Creative Commons License 2004.11.15 0 0 171

Sakkor lukadjon ki az oldalam? :)

Mikor lett hirtelen az a gyerek? Stáljucink egyfolytában képernyőn van vagy 2 éve, és sosincs hasa.

Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.15 0 0 170
na igen, aki azóta jól elhúzott ameszba (most mondta ezt is), és amúgy is volt ott valami difi, de ez nem aza a topik.
Előzmény: Thor (169)
Thor Creative Commons License 2004.11.15 0 0 169
Tavaly még tele volt az összes receptje a párjával, akinek már vagy 18 éve főz.
Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.15 0 0 168

TUDTTTAMM! a stahljudit is szinglimami! én ezt sejtettem, de most volt a tévében, és jól kiderült... hajrá, egyedül!

de most komolyan: kiderült, neki sem lehetett (volna). aztán mégis lett, így 36 évesen, nyilvánvalóan egyedül. (apukáról valahogy mindig elterelődött a szó...)

én nem akarok valamiféle kultuszt csiholni a szingli mami státusznak, de az olyanoknak mint én (35 fölött, "nem lehet"), bizony drukkolok: ha máshogy nem, hát így legyen nekik...

pataporc Creative Commons License 2004.11.15 0 0 167

Belevagok meg egyszer.

En otthon dolgozom grafikuskent, de par hete a volt munkahelyemnek is besegitek (mintha annyi idom lenne, ha-ha) erkolcsi megfontolasbol (lejjebb mar irtam az okat). Szerencsere nagyon jo munkaim vannak, a megrendeloim is csuda pofak, ezert ez a kenyszerhelyzet szerencsere egyaltalan nem tunik annak, sot, nagyon elvezem. Most osszealltam egy fiuval, hetente 2-3 alkalommal itt dolgozik nalam, Saraval szuperul kijonnek, en is imadom. Meg is bolondulnek munka nelkul, szuksegem van ra, hogy ne epuljek le teljesen szellemileg.

Ha besurusodnek a munkak, a csaladom szerencsere azonnal segit (az apa szuleivel az elen), a hazibolcsi rendszert is az o javaslatukra csinaltam meg. Alapbol a szombat es egy hetkoznap az ovek, ilyenkor tudok dolgozni, mig Sara naluk udul (azt is felajanlottak, hogy nyugodtan menjek mulatni is, nos, meg nem mentem :)). Igy szerencsere nem kellett bolcsibe adnom (egyszer mar sajnos majdnem oda jutottam), es nem kell bebiszittert sem keresnem, amit nem is szeretnek.

Szerencse lanya vagyok.

pataporc Creative Commons License 2004.11.15 0 0 166

Igen, ez durva, hogy lassan mar a takaritast is szakiskolahoz es vizsgakhoz kotik, mig a gyerekekre mai napig gyakorlatilag barki vigyazhat. :(

En nem is mertem meg ehhez a megoldashoz nyulni.

Multkor osszetakoltam egy szep kis valaszt sziszominak munkaugyben, erre Sarababa atgyalogolt a billentyuzeten es hipp-hopp volt hozzaszolas, nincs hozzaszolas. Ebadta kolke. :)

Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.13 0 0 163

és meg tudnád mondani, hogy a bevételeid kb. milyen arányát vitte el a baby-sitter? hiszen ez szinte egy fél állás...

és te, pataporc?

Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.12 0 0 161

hú, erről kérünk részleteket! te mióta dolgozol? és hogy oldod meg? bejárós vagy otthon?

 

én ugyan még min. 1 évig itthon tervezek nyaralni, de pl. most megyek egy interjúra (csak hogy forogjon a nevem, hahaha) és egyre jobban parázok, mert jó esély van rá, hogy megkapom. és akkor bevágom az imádott gyerekeimet a bölcsibe mondjuk 10 hónaposan????

 

többiek?

Előzmény: pataporc (160)
pataporc Creative Commons License 2004.11.12 0 0 160
Na, en ma belefutottam a "Kenyerkereset es gyermekneveles egyutt nem megy" problemaba. Szornyuseg, a megrendelo (szerencsere sokgyermekes no) es a munkatarsam kozott taszigaltam orakon keresztul Saracskat, hogy tudjam vegezni a dolgomat. Oket nem viselte meg, engem igen. :(
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.12 0 0 159

ma megszereltem a 'nagy' lányom által elrontott zenedobozt. csavarok ki, szétnyít, probléma megkeres, kicsit bizget, összerak, csavarok vissza. most mondjátok meg, mi van olyan egy háztartásban, amit egy nő ne tudna a) megszerelni, b) hozzá szerelőt hívni?

 

Faxni Creative Commons License 2004.11.10 0 0 158

Az attól függ. Ha új asszonynak volt némi szerepe a helyzet kialakulásában, akkor ne foglalkozzon a gyerekemmel semmilyen szinten. Ha nem volt szerepe, később lépett be az apa életébe, akkor foglalkozhat, persze ha akar és ha nem tér el számottevően az általam követett nevelési iránytól (átlag esetből kiindulva, amikor az anya nevelési iránya létező és normális). De még akkor sem venném szívesen mert a lányomat illetően 1 féltékeny dög vagyok, tehát árgus szemekkel lesném, mi zajlik:-) Szal a szabály az lenne, hogy a főnök én vagyok és ezt be kéne tartania másképp keménykednék. De asszem nálatok extrább a szitu ennél.

F.

Előzmény: Mikolt (153)
pataporc Creative Commons License 2004.11.10 0 0 157

rolller, nem ertek egyet, szerintem neha-neha felbukkano apa a legrosszabb! (most nem a szakaszosan, pl. kethetente megjeleno apat ertem, mert azzal nincs bajom, hanem a tokeletesen koncepciotlant, amilyen az enyem). Mert egy gyerek hamarabb megert/elfogad egyertelmu/allando helyzeteket, mint egy kulonosebb ok nelkuli hullamvasutat. Arrol nem is beszelve, hogy igy nem tudok felkeszulni semmire, hiszen nem tudom, mi lesz. Hogy ertetem meg a lanyommal, hogy az apja honapokig feleje sem nez, majd ket napig agyonpatyolgatja? Hol van apu? Mittudomen. Mikor jon legkozelebb? Mittudomen. Szeret engem apu? Mittudomen.

Fo is a fejem rendesen.

Majd meg jovok, csak mindjart egy kisebb csoport fog ide beomleni.

Mikolt kerdese nagyon jo, el is gondokozom mindjart rajta alaposabban.

Viszlat delutan.

000000000000000000000000 (ez Sara volt :))

pp

Előzmény: rollller (155)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.09 0 0 156

kaka: igérem, híven beszámolok a fehér papír felbukkanása esetén.

papa: ki van találva, de ezt most nem részletezném. a lényeg: őszinteség, a megfelelő korban a megfelelő adagokban.

nálad tkp. mi a zapa helyzet?

 

Előzmény: rollller (155)
rollller Creative Commons License 2004.11.09 0 0 155

holnapra mar kakatema lesz a sok feher papirdarab;)

 

ez a tema nalunk ugy realizalodott, hogy miutan nekiallt az agyaban "ugyintezni" es behivott mindehhez, kenytelen voltam kozolni vele, hogy en most kimegyek, es szoljon ha vegzett, mert en ebben a budosben nem varakozom, es jofej volt, kiengedett a szobabol

 

ami meg ennel sokkal fajsulyosabb tema, hogy pl sziszomi te tudod mit fogsz mondani, amikor egyszer csak a bolcsibol hazafele a gyerekeid megkerdezik majd, hogy nekik hol az apukajuk? mert nalunk meg nem tema, a gyereket csak az erdekli, hogy akivel talalkozunk barhol, az kinek az anyukaja vagy apukaja, de ugye nap mint nap szembesul azzal, hogy a csoporttarsai kozlik vele, hogy ez az en apukam, de ugye erdekes helyzet volt, mikor rajottem, hogy ezt szepen vegig kellett beszelnem bolcsisnenivel, szitterrel, hogy ha elokerul a kerdes, mik legyenek az elso valaszok,

es csak remelem hogy tudok mindig majd ele menni a kerdeseknek, de tenyleg kivancsi vagyok hogy szerintetek mit (vagyis inkabb persze hogy) kell mondani, amit kell

 

persze pataporc az se egyszerubb, ahol neha felbukkano apa van, de ugye ott lehet legalabb "ramutogatni"

 

(ui. nekem meg ez az utolso probalkozasom a topik erdemi beszelgetes fonalahoz valo kapcsolodasom, de remenykedek azert:)

 

Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.09 0 0 154

na végre!!

az ikrek tegnap oltást kaptak, amitől mindig csak én borulok ki. a kicsi erre ma - életében először - nyúlbogyókat csinált, míg elsőszülött totál fososat, sárgászöldet. (brokkoli kis gabonával)

 

na láttyátok, lehet értelmesen is beszélgetni!

 

bár nem kedvenc kaka-témám, de leírom nektek:

du. megyek be a csajokhoz, látom, hogy valami fehér papírt szétrágtak, körbenézek, hát azt a kis fehér cédulát, amit a kórházban a kis kocsijukra ragasztottak a nevükkel, súlyukkal, stb. erre puff, jól elbőgtem magam, mert az olyan kedves emlék, ezek meg szétrágják... hát, erre teljesen odavoltak. odajöttek, simogattak, nézegettek meglepve, szemöldökük felhúzva, és vigasztaltak a maguk kis lüke módján. hihetetlen édesek voltak. mire persze elmosolyodtam, erre ők is elröhögték magukat, a szájuk telis-teli a megcsócsált papírral. imádom őket...

Előzmény: pataporc (152)
Mikolt Creative Commons License 2004.11.09 0 0 153
folytatva a temat erdekelne, hogy az egyedulallo holgyek mit preferalnak: ha az apa uj asszonya foglalkozik a gyerekukkel, vagy jobb, ha inkabb nem.
pataporc Creative Commons License 2004.11.09 0 0 152

Saracska ma ketszer kakilt, egy kicsit piros volt a popsija, ezert bekentem razofolyadekkal, majd alaposan bekremeztem.

Es az ikrek?

:) 

Előzmény: Törölt nick (151)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.09 0 0 151

nem, a kattingatással arra jöttem rá, hogy itt vannak olyanok, akik kül. topikokban anyázzák egymást. csak úgy röpködnek a f...kalapok meg a hülye p..ák. és valszeg ebből fakadóan állandóan ugrásra készek, azt hiszik, megint őket támadják meg, vagy min. meg vannak sértve.  namostakkor legutoljára: én ezt a nyelvet nem beszélem, nem is értem. mi a halál izéjétől lennék megsértve?? ez egy NORMÁLIS topik, ezt jól látod, értelmesen lehet benne beszélgetni érdekes dolgokról. pár hete azért hoztam föl a halálból, mert láttam benne ennek a lehetőségét, csak elég negatívba fordult. olvass el, a nyálcsorgatásig pozitív vagyok és nyugis. de aki átugrik egy anyázós topikból, az valszeg még lendületben van. javaslatom: olvasson, aztán vegyen egy nagy levegőt, és ha nincs mondanivalója, maradjon csöndbe'! ha valaki lila-fehérben beveti magát a Fradi B-középbe, és elordítja magát, hogy dögöljön meg a Fradi, hajrá Újpest, az miért csodálkozik, hogy megverik?

 

én tényleg nem értem, mi van itt.

 

basszus, nem hiszem el, de sikerült elérnetek, hogy felhúzzatok. ilyen ezer évente egyszer történik. elmebetegség, ami itt folyik más topikokban, de ide ne jöjjön át senki anyázni.

 

vissza a mit szart a gyerek témához, azonnal! bár már ezt is többször javasoltam, csak épp az nem volt érdekes eléggé.

 

Előzmény: morzsavadász (150)
morzsavadász Creative Commons License 2004.11.09 0 0 150

na, ennek örülök. ha párat kattintgattál, akkor nyilván rájöttél, h a mellékelt idézet a Quantum Fantum topik ihletésére született, és a Kunigunda hozománya c. mesejátékból való. remélem, h sikerült vele egy-két kellemes emléket visszaidéznem Neked is, de ha a topiknyitónak v bárki másnak, nekem az is megérte.

 

a második hsz pedig egy gesztus akart lenni egy a Te szemedben outsider részéről.

 

az utolsó mondatot nem értem. meg vagy sértve? vagy mi? ha igen, akkor sajnálom, de nincs energiám tovább magyarázgatni, és beszéljünk csak el a továbbiakban szépen egymás mellett nyugodtan, derűsen. ez a topik értelmesebb kezdeményezés annál, minthogy ilyenbe fulladjon.

 

sziszomi, köszönöm, h válaszoltál a kérdéseimre. egyébként ezek nem konkrét körkérdések voltak, hn csak ízelítők, h a meddő vitatkozás helyett miről is beszélhetnénk még.

 

szép napot,

mv

Előzmény: Törölt nick (149)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.09 0 0 149

én beszélgetek, max. vitatkozom, veszekedni szinte soha. úgyhogy nem is értem az olyat, hogy ki győz... de közben párat kattintgattam és most már mindent értek. és csak legyintek... :)

 

na, de lényegre! szia! már épp téged is hiányolni akartalak, még ha nem is vagy ontopik helyzetben. (láttyátok, szorgosan tanulok újmagyarul)...:)

 

mi nagyon jól elvagyunk, de nekem 2 dolog miatt könny. ikrek, ezért elvannak egymással. másrészt: még gyeden. ha majd hurcolászni kell őket munka mellett, kiszerződöm a feladatokat. 

 

apa mint olyan, ugyan nincs, viszont egy csomó más tipusú pasi veszi körül a lányokat, 0-tól 80-ig. lassan a lányszerepek elsajátításáért fogok aggódni...

 

na és te? úgyis, mint közvetlen érintett?

 

HA! te, aki mit sem sejtesz arról, hogy micsoda viharokat kavart egy spéttel beszóló e-beteg a te HSZ-odra, merre jársz? :)

 

Előzmény: morzsavadász (147)
morzsavadász Creative Commons License 2004.11.09 0 0 148

azaz csattogó :) bocs :)

 

 

 

Előzmény: morzsavadász (147)
morzsavadász Creative Commons License 2004.11.09 0 0 147

mottó:

"Meglátjuk, ki győz,

meglátjuk, ki győz,

A rabló, a sárkány, a boszorkány

majd eldönti, ki győz."

szmájli

 

hehe, pont tegnap írtam be egy topikba, h az SZMK-n nem is olyan véres a hangulat, és magamban erre a topikra gondoltam, ahol értelmes társalgást lehet folytatni, sok fontos és kicsit tabu-témáról. egyébként vicces, mennyire mesterien rekonstruálódnak az irl vitarendezési és -gerjesztési mechanizmusok (Mikolt nem mondta, h löttyedt, sziszomi félreértette, visszavágott, erre Mikolt pöccent be stb.) Én spec mindkettőtök stílusát bírom, és az sem utolsó, h lgbb van ilyenetek :).  de basszus, ha nem vagyok anyaegyedül, de van ontopik véleményem, hadd szóljak már bele akkor is, naaa, léccilécci :) v ilyenkor önként vessem magam az éhesen csattógó mókusállkapcsok elé (képzavar)?

 

engem érdekel, h hogyan osztjátok be a mindennapjaitokat, főleg, ha már vmelyikőtök dolgozni is jár. Érdekel, h milyen apaképet festetek majd a gyerkőc(ök)nek, if any. Érdekel, h egy nő menniyre tudja (és mennyire kell neki) a klasszikus "apaszerepeket" is megtestesíteni. (és ezekben, közvetlen érintettként, nekem is van tapasztalatom) Mi a helyzet egy fiúgyerek esetében, ki fogja neki a férfi viselkedésmintát átadni? Van-e erre egyáltalán szükség? Érdekel, hogy stb. stb.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (145)
Maminti Creative Commons License 2004.11.08 0 0 146
Köszi! :) De most már elhúztam, mielőtt szmájlival vagy anélkül a fejemet veszik. :)
Előzmény: Törölt nick (144)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.08 0 0 145

na jó, most utoljára: én szinte MINDIG mosolygok. soha nem érzek puskaporszagot magam körül. olyan nyugodt és derűs vagyok, mint egy dagonyázó viziló. úgyhogy kedves topikgazda néni: NEM fogok smiley-t használni, csak a maró gúny eszközéül. ha meg kacsintósat használnék, egyenesen kövezzetek meg. (és még a szvsz-t is utálom) és mindenki magára vessen, ha ok nélkül bepipul.

 

már majdnem leírtam ide, hogy generációs problémáink vannak, de belegondolva, egy csomó huszonévessel tök jól tudok beszélgetni, ha nem hülyék.

 

a topiktémához való visszatérésről: sztem jobban lehet beszélgetni BÁRMIRŐL, (vagyis nem csak a szorosan vett témáról) a hasonló helyzetben levőkkel, mint szigorúan a topiktémáról kívülállókkal. nekem ez az egyik bajom ezekkel a fórumokkal: nincs mindig mondanivalóm a témáról, de gyakran lenne mondanivalóm azoknak, akik beszélgetnek. ezt itt offolásnak nevezik. mondjuk sztem aki minden topikba beír egy mondatot, az elmebeteg. biztos a buszon is beleszól a két néni beszélgetésébe a temető zsúfoltságáról...

 

szóval én szívesen beszélgetek mindenféléről egyedülanyákkal itt, másokkal meg máshol. (talán emlékeztek, többször én vetettem fel, hogy maradjunk a gyakorlati problémáknál, de a válasz most már egyértelmű: az uncsi!) de mondjuk akinek az "érintettség" azt jelenti, hogy "pátyolgathatom egy "független" anya kölykét" -  azzal nehezen.

 

az újmagyar nem emberfajta, hanem nyelv. nemcsak a neten használják, de ott tombol. sajnos rám is hat. főleg azok használják, akik azt hiszik, egy bizonyos körben használt, de másoknak ismeretlen szavakkal leplezhetik az űrt.

 

és még mindig nyugodt vagyok és derűs.

 

Előzmény: pataporc (143)
pataporc Creative Commons License 2004.11.08 0 0 143

1. Rendben. Koszonom.

2. Nem szeretnem, ha egy ember vegso megitelesenel a helyesiras lenne a donto.

3. A "spét" szot sosem hallottam, de koszonom az ertelmezest. Ujmagyar? En bizony nem. Masvalaki? Vagy en? Mi az ujmagyar szerinted? (nocsak, vilagmegvalto topik lettunk. :)) Kisbetuvel hozzateszem, hogy a hozzaszolasod smajlival amolyan kacsintós lenne, anelkul viszont erosen savanykas... mondd, hogy az elso az igaz!!)

 

(kicsit puskaporos lett ma ebben a topikban a hangulat. Szeretnem, ha visszaternenk az eredeti mederbe. Hm?)

Előzmény: Törölt nick (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!