Keresés

Részletes keresés

Nyunyelló Creative Commons License 2011.04.13 0 0 11455

Sziasztok! Mint tudjátok, decemberben vettük Bendegúzt és még mindig nagyon fél tőlünk. MogyiGazdi írta, hogy Alma is félénk volt és Mogyi segített sokat, hogy megbarátkozzon....Arra gondoltunk, hogy talán nálunk is beválna, ha vennénk Bendegúz mellé egy társat. Mi a véleményetek? Tudom, hogy több szempontot is figyelembe kell venni, nem szeretnénk ha megölnék egymást! A mókink kb 1 éves lehet, de ivarérésnek semmi jelét nem látjuk, tehát nem biztos, hogy fiú... És ha veszünk, mindenképpen fiatal mókust szeretnénk aki kézhez szoktatott! MogyiGazdik nálatok egy ketrecben vannak a mókik, vagy külön-külön? Írjatok ,hogy miket kell figyelembe venni ilyenkor, milyen neműt válasszunk? Vagy egyáltalán beválna-e ez a módszer? Hozzáteszem még, hogy Bendegúznak volt társa mielőtt megvettük őt! Köszönöm a segítségeteket előre is!

mókuszka6 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 11454

Nagyon egyedi és különleges csattod van! És persze csodaszép! :-)

Előzmény: Lászy (11436)
pumukli48 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 11453

Ditty73, aranyos vagy, hogy érdeklődsz

Pumukli alapjábavéve jól van. De mégsem olyan, mint volt, és sajnos attól félek már soha nem lesz olyan.

Az, hogy a fejét, ha felemeli ferdén tartja, még nem lenne baj, de a korábbi kedves szokásait elfelejtette. Talán még mindig szédül? bizonytalan? nem tudom. Régen körbe-körbe rohant függőlegesen az ágakon, a ketrec plafonján. Mióta beteg volt, lent a ketrec aljában köröz, vagy csak maga körül bepörög, vagy ide-oda rohangál lent. Mást nem csinál.

Ha kiengedjük, a szőnyegen rohan ide-oda, max a diványra megy fel, sehova máshova - ahova korábban felmászott - és nem talál vissza a ketrecébe. Nagyon körülményes visszavezényelni, mert vagy letesszük a földre a ketrecet (ami egyébként egy asztalon áll) és akkor sem biztos, hogy visszamegy, csak nagy nehezen, nagy sokára, vagy egy tálcát veszünk és valami finomságot teszünk rá, és akkor TALÁN rámászik, és azzal be tudjuk tessékelni a ketrecébe. Ennek következtében most már csak heti 3-4 alkalommal van kiengedve.

Én azt hiszem, hogy a tájékozódási képességét is elvesztette a betegségkor. Nagyon kis aranyos, de mégsem olyan, mint volt. Ránk EGYÁLTALÁN nem mászik fel, mint korábban.

Késő este szoktam simizni, amikor már félálomban van és nem tud elmenekülni :)

Hát így vagyunk mostanában

Előzmény: Ditty73 (11451)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.04.13 0 0 11452

Az biztos:) Szeretjük őket, nagyon is:) És hamarosan bővül a kis család is:))) Már várjuk őt:)

Előzmény: Ditty73 (11451)
Ditty73 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11451

Nagyon aranyos képek, látszik Almán és Mogyin is, hogy jól érzik magukat, szerető gazdijaik vannak, iszonyú jó dolguk van!! :-))

 

Pumukli! Hogy van a kis Pumukli? Régen nem írtál!

Előzmény: MogyiGazdik (11441)
Ditty73 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11450

Nálunk is az a helyzet, hogy a párom bátrabban viselkedik Mazsival, ezt érzi is a mókus és őt nem kapja meg, de én félénkebb vagyok és az én kezembe, lábamba néha belekap kicsit. Azért vagyok félénk, mert régebben írtam itt egy eseményről, ami velünk történt, megtámadta az arcomat, amikor tapsoltam egyet és olyan félelmetes volt az egész, hogy nehéz ezt az agyamból kitörölni és tulajdonképpen kicsit mindig félek, hogy ez újra bekövetkezhet, ugyanakkor nem hiszem, mert sokszor egyedül vagyok vele órákig, amikor kint van és nem bánt, mászkál, pihen rajtam, mozgolódok a szobában körülötte, úgyhogy nincs gond.

 

 Én próbálkozom a simivel, néha hagyta is magát a kis picúr, de a párom hosszabb ideig tudja simogatni. Én nagyon kitartó és türelmes vagyok, egyszer úgyis sikerül. Nem akarom erőltetni, rábízom a döntést, hogy mikor és mennyit enged meg nekem. Én nem törekszem ilyesmire, hogy marokra foghassam, nekem bőven elég látni, hogy boldog örökmozgó van körülöttem és szaladgál össze-vissza a szobában. Sokszor fél óráig is képes vagyok csak nézni, ahogy tevékenykedik, játszik, mindig mutat vmi újat, mindig megmosolyogtat, olyan aranyos:-)

Én nem tudom, milyen állatokat használnak az egészségügyben terápiás célokra, de hogy a mókus tökéletes lenne, az is biztos!

Előzmény: Barna&Viki (11446)
Ditty73 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11449

Sajnos közbejöttek egyéb dolgok az életemben, csak most írok újra. Követtem végig az eseményeket, mert persze kíváncsi voltam, de reagálni nem volt lelki erőm.

Örülök, hogy tudtam segíteni és nagyon jó látni, olvasni, hogy szereted ezt a kis picurka mókuskát, de hát őket csak imádni lehet, nem igaz? :-) Nagyon vigyázz rá és leld benne sokáig örömed!!

 

Mi is „élvezzük egymás társaságát” a nappaliban, amikor kiengedjük Mazsit, imád kint rosszalkodni. Vannak még próbálkozásai a kint alvással, de nálunk úgy tűnik az válik be legjobban, hogy amikor már álmosodik és próbál vhol elbújni, utánamegyünk, „nem hagyjuk békén”, figyeljük és akkor úgy van vele, hogy „a francba, nem hagynak békén, be kell mennem az odúmba, ott legalább nyugtom lesz!” és akkor így mindig visszamegy magától a kecóba.

 

Viszont nem értem, mi érdekes van a CD nylon borításán, mert begyűrte a pofijába és bevitte az odúba alomnak???? Régebben írtam, hogy a sima nylonzacskót is bevitte az odúba, ahol aludt, de hogy mi tetszik benne neki? Valakinek van esetleg hasonló tapasztalata?

Előzmény: Bella78 (11397)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11448

Néha ő is ki akar, de határozottnak kell lenni. Ha érzi hogy bizonytalan vagy, vagy félsz akkor tudja, hogy ő az úr. Persze nem kell rászorítani, csak finoman fogni, rá kell érezni a nyitjára. Na meg aztán a finom simi közben rájön, hogy jó dolga van neki ott:)

Előzmény: Bella78 (11443)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11447

Hát, kitartás. De a fő trükkünk Alma megszelidítésében Mogyi volt:DDD amikor meglátja Mogyit, akkor olyan lesz mint akit elvarázsoltak:D Se kép, se hang, és olyankor észre se vette, hogy már kézben van. Egy idő után annyira megszokta ezt, hogy magától is meg tudjuk néha fogni, és így kézben is marad. Nem ugrik ki, ha ellenkezik és nem engedjük el, akkor sem harap meg. 1,5-1 éve ezt még simán megtette, de én kitartó voltam és sokat kockáztattam:)

Na meg az is hozzátartozik ehhez, hogy látjuk rajtuk, hogy nagyon kötődnek hozzánk, és tényleg érzik hogy a gazdijaik vagyunk, mi etetjük, itatjuk őket, és sok szeretet kapnak, nem csak finom csemegéket. Kialakult az igazi, mély gazdi-móki kapcsolat.:) És talán ezért lett ilyen nyitott Alma is.:)

Előzmény: Barna&Viki (11446)
Barna&Viki Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11446

MogyiGazdik, hogy sikerült elérni? Zeusz még mindig kézre harap és nem merjük magunkra engedni, mert egyszer a párom állába is beleharapott, mondván hogy az is kaja... Mi a trükköd?

Előzmény: MogyiGazdik (11441)
Lászy Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11445

Szia! Ő a tiétek. Másfél hét múlva, tehát jövő hét hétvégén el lehet vinni őket.

Előzmény: Papo 45 (11439)
1ibolya Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11444

Niki!Képzeld a lány cukinak 2 óriás dudor nőtt a hasán:-) Van valami különleges teendőm?

Bella78 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11443

Jaaaaaaajjj!!!!! Nagyon edes!!! Milyen kis nyugodt kepet vag a tenyeredben :)))) Nagyon draga!!! Az en ksi dragamat meg nem lehet tenyerbe fogni, kiugrik, de amint a pelda is mutatja, eljon a mi idonk is ;) Gratula, nagyon szepek a mokik!

Előzmény: MogyiGazdik (11441)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11442

A 3. képen Mogyi lóg lefelé, a többin Alma szerepel:)

Előzmény: MogyiGazdik (11441)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11441

Hoztam nektek pár képet Almáról:) 6 hetes kora óta van velünk, de csak 1,5 éves kora után értük el nála, hogy engedje magát megfogni:))) Reménytelen mókus nincs:) Sok türelem és kitartást, és meglett az eredménye:) Ma már vígan élvezi a simogatást. Ja és néha ő is hajcsattosat játszik:D

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11440

Tündéri:D És olyan ismerős, bár eddig nekem csak barna volt a hajamban:D De lassan fehéret is kapok majd:D

Előzmény: Lászy (11436)
Papo 45 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11439

Igen Zsuzsa trendi a csatod de nem sokáig ugye ez lesz az enyém?Írj mikor lehet menni érte.egy héttel előtte irj és egyeztetünk időpontot.üdv

Előzmény: Lászy (11436)
1ibolya Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11438

Melyik souvenir-be vetted?:-))))))

Előzmény: Lászy (11436)
1ibolya Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11437

Megoldódott magától minden gondom:-) A Kiscsaj is átköltözött családostól a felső oduba.Így minden oduhoz hozzá tudok férni.3-at láttam költöztetni,holnap bekukucskálok,hogy hányan vannak és megnézem,hogy fiúk vagy lányok.

Előzmény: 1ibolya (11432)
Lászy Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11436

jó a csattom?

katalin007 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11435

Elérhetőségem: 06706326816 egésznap!

katalin007 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 11434

ELADÓ PÁRZÓ HÍM !! Nagyobb mint az átlag!

 

 

Kora: Másfél éves mult

 

Ár:14.000.-

 

gaborr81 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11433

az ilyen állatbarátot a p*csénél fogva húznám karóra...

Előzmény: NiceEyes (11423)
1ibolya Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11432

Köszi.  Nem nagyon akarom őket zavarni,rettegek,nehogy valami bajuk legyen.Pedig majd bele halok a kiváncsiságba:-)A tamiopsok lassan 3 hetesek lesznek,őket szeretném valahogy kibányászni az odvas fából.El kellene kezdeni foglalkozni velük...

Előzmény: roli310 (11430)
roli310 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11431

Ilyen nincsen, hogy meg kell várni, míg egy éves lesz. Ki kell próbálni, össze kell tenni őket, és ha nem párzik akkor még nem ivarérett, de ha késői alomból származik, tavasszal ugyan úgy ivarérett lehet mint a korábbi alomból származó mókusok. A korkülönbség nem befolyásolja őket a párzásban.

Előzmény: !MOGYORÓ! (11426)
roli310 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11430

Gratulálok! :)

Mindenképpen tegyél majd fel képeket a kicsikről, nagyon kíváncsi lennék a fejlődésükre!

 

 

Előzmény: 1ibolya (11429)
1ibolya Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11429

Ma du.5órakor kijött Málna az odujából,szép vékonyan:-)Tegnap elött este óta nam láttam,már ideg-beteg voltam,hogy mi lehet vele....Rengeteget evett,jól van.

NiceEyes Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11428

szija!

 Szerintem nem fontos az azonos életkor... de minden esetre 1 évnél fiatalabb hím nem párzó képes még...én úgy tudom :)

Előzmény: !MOGYORÓ! (11426)
NiceEyes Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11427

:) köszönjük.

Előzmény: mókuszka6 (11425)
!MOGYORÓ! Creative Commons License 2011.04.11 0 0 11426

Sziasztok!

Örülnék, ha valaki segítene, pár kérdésem lenne!!!

A mókus párválasztásánál figyelembe kell venni az azonos életkort is? 3 éves mókus nem öreg a párzáshoz, ill. siker esetén a szüléshez?

A pároztatásnál megkell várni az 1 éves kort?(fiú mókiról van szó)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!