Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2349
Ez igaz, sokan kijonnek ugy hogy
- nem tudjak a nyelvet (ez meg ertheto, van aki szeretne megtanulni, gyakorolni, etc.)

- dolgozni szeretne DE a kov. feltetelekkel: nem akar sokat rohangalni, nem akar alldogalni a pult mogott, nem akar uncsi munkat vegezni, nem akar piti fizetesert dolgozni, stb. stb.

Nem vicc, nekem volt ilyen ismerosom, a parom total kikeszult tole mikor nalunk lakott es eloadta ezen igenyeit, holott erosen korlatozva volt a nyelvtudas hianya miatt mar eleve.
Mondjuk mi nagyon felelossegtudoak vagyunk, el sem kepzelheto hogy ilyen igenyeink lennenek, ez nekunk mar tul sok volt :)
Előzmény: quilla (2347)
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2348
De mar egy ideje itt vagyok... :)
Varom majd a mailt, es megbeszeljuk a pontos idopontot...
Előzmény: quilla (2341)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2347
Hat azert ha valaki nagyon meg van szorulva az talal meg lentrol kezdodo munkat is, persze ha muszaj. Ez attol fugg ki mennyire akar vagy eppen a korulmenyei miatt tud kompromisszumos megoldasokba belemenni. Illetve, hogy mennyire valoban egetoen szukseges... amugy meg igaz, ha az embernek igenyei (abszolut nem negativ ertelemben ertem ezt) vannak, akkor eleg nehezkes a dolog, foleg ismeretsegek es hatszel nelkul.
Előzmény: Törölt nick (2343)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2346
En is kivancsi lennek mennyivel jon ki olcsobban az auto. Mivel nem csak a benzinkoltseg, de ott a kaja, a szallas utkozben, es az autoba beletett kilometerek is szamitanak ugyebar egy kesobbi eladasnal/cserenel..
Van egy oldal amugy a neten, ahol lehet talalni olyanokat akik keresnek embereket akik betarsulnanak a koltsegekbe. Utitarsakat..
A 325 euro se nem draga, se nem olcso. Olvass vissza a forumban, ott irtam a RyanAirrol. En legutobb 150 eurobol megusztam, de faradtsagos az ut... Oda-vissza, illetek mindennel egyutt 150 volt..
Előzmény: huludd (2344)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2345

Fornalha Lisboaban en Portoban lakom. Szerintem eleg kevesen vagnak neki ennek a tavnak kocsival, nem bizti, hogy talalsz ra eppen akkor embert.

En a Lisboaba iranyulo repjegyek ararol nem tudok nyilakozni, majd a tobbiek.

Előzmény: huludd (2344)
huludd Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2344
ööö... lehet, hogy lassú a felfogásom, de most végülis ki hol lakik? :-)

Megy valaki autó... vagy lóháton Portugáliába? Mikor?

Én a hó végén szeretnék, hogy 1-én legkésőbb odaérjek... találtam egy repjegyet is, de oda-vissza 325 euro. Ez mennyire rossz ár? Kinek mennyire jön ki fapadossal?
Nem nagyon találtam olcsóbbat...

Amúgy a terv szerint én Lisszabonban leszek aug elejétől szept közepéig nagyjából. Persze azért jó volna körbenézni kicsit itt-ott.

Túl sokat jár a szám? :-) Ill a kezem...
Előzmény: quilla (2327)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2343
Itt nehez a sok "pretos, brasileiros" miatt, mert ok eleve azzal az "elonnyel" indulnak hogy tudjak a nyelvet ugy-ahogy es fillerekert dolgoznak. No meg az ukranok, de ok inkabb az epiteszetben dolgoznak ahogy eszrevettem..
En mikor kijottem tudtam hogy nincs eselyem az olyan munkakra mint pl. amiket a magyarok csinalnak Angliaban (a "legalulrol kezdes": takaritas, mosogatas, etc.) mert azok mar foglaltak az elobb emlitettek altal. Mindenkeppen a sajat teruletemen (informatika) kellett allast talalnom, es kemeny munkaval, kitartassal sikerult is elernem hogy most olyan munkam van (programozo) amit nagyon szeretek csinalni, a sajat szakmamban, portugalul. :-)
Egy baratnom Beja-ban, szinten hasonlo cipoben mint en/mi (portugal ferjjel/parral) es majd' 1 even keresztul nem talalt allast a sajat szakmajaban (licenciaturas apolono), a munkanelkuliseg stressze.. Szerencsere utana minden jol alakult vele is..
Előzmény: quilla (2340)
huludd Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2342
Hali Mindenkinek!

Petya, mennyi hozzájárulást szeretnétek? Egyáltalán szabad még a szoba... köbö aug közepétől szept közepéig? Még nézelődök szállásügyben, mert nekem igazából jobb lenne valahol Lisszabonban. De azért ez is egy lehetőség. :-)
Előzmény: Petya 01 (2319)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2341
Nem is tudtam, hogy Pesten vagy tartosan. Irok mailt ha vegkep eldolt a dolog, de 2-3 het es osszejohet a randi :)
Előzmény: pbence2345 (2338)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2340

Azt hiszem tudom kirol van szo :) Azert mondjuk ez a francia ovi dolog egyeni valasztas is, mert ha portugal oviba jarna ez az akadaly mindjart elharulna.

Nem tudom milyen Lisboaban elhelyezkedni de itt nehez. Plane ha az embernek nem a karrier lebeg a szeme elott es a mindenaron dolgozas mert a gyereket is be kell iktatni a rendszerbe. Egyedulallokent, vagy fiatal gyerektelenkent valoszinuleg konyebb azert a helyzet. Gondolom Lisboa es kornyeken nagyon a kinalat is mint errefele... de ez csak az en elmeletem :)

Előzmény: Törölt nick (2337)
czeto Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2339

Szia Petya 01!

Érdekelne az általad kínált opció. Szept. 14-től 17-ig tartózkodnánk ott. Keressük egymást minél hamarabb! czetogy@freemail.hu

Előzmény: Petya 01 (2319)
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2338
Koszi a lehetoseget! Elni fogok vele mindenkeppen, de meg abszolut nem tom mikor...

Amikor pesten jartok - ez sztem hamarabb bekovetkezik, mint en megyek PT-ba - mindenkeppen szoljatok elore es osszeszervezunk valamilyen talalkozot!

Egyebkent sztem az harom nap lesz az az autos tura, mert ket nap meg felnottnek is huzos sztem. Bar sztem sokkal jobb reggel itthon felebredni, delutan meg mar a portoi borokat szurcsolni a duoro partjan....! :-)
Előzmény: quilla (2336)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2337
van egy baratnom itt Lisboa-ban aki mar 9 eve itt el. Neki a ferje luso-francês, legiutas-kisero es nem sokat van otthon. Nekik van egy fiuk aki oviba jar, francia nyelvube es ok a francia munkarend szerint dolgoznak. Ez azt jelenti hogy a baratnom mar X eve nem tud elhelyezkedni mert szerdankent 11:30-kor kirakjak az ovibol a gyereket, mivel Franciahonban igy mukodik..
Amugy Portoban konnyebb lenne elhelyezkedni mint Lisboaban? Itt nagyon nehez (pedig fovaros), nem egy magyar ismerosom kenyszerult visszaterni Mo-ra munkakeresesi sikertelenseg miatt. Foleg ha az ember nem tud portugalul...
Előzmény: quilla (2335)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2336
ja, es persze tudod ha (megint) erre jarsz szallasod az akad nalunk :o)))
Előzmény: pbence2345 (2329)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2335
Egyelore idehaza vagyok, de lassan mar jo lenne valami egyebet csinalni, de eleg nehez tema ez :) Mondjuk reggel hetes kezdes mindenkeppen kicsukva akkor is, mert az ovi es/vagy az iskola sincs olyankor meg nyitva, kivitelezhetetlen lenne.
Előzmény: Törölt nick (2334)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2334
es dolgozol (ha igen, mit?), vagy anyuka vagy foallasban? :)
Nekem az elso munkam olyan volt itt Lisszabonban hogy reggel 7-re kellett jarni (keses kizarva), ugyhogy megszenvedtem a transzport-hianyt. Most 9-re jarok, kenyelmesen, igaz ugy fizetek hogy kesobb is erek persze haza..
Előzmény: quilla (2333)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2333
koran??? :o)) most olvasom csak rendesen :) hetkor volt ebreszto, csaj egy oraja mar az oviban :)
Előzmény: pbence2345 (2331)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2332
Annyi bizony :) Hat ugye minimum ket nap, de inkabb harom lesz az szerintem... nem vagyunk kotve sem indulashoz sem erkezeshez, ugyhogy nem problemas ebbol a szempontbol.
Előzmény: pbence2345 (2331)
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2331
De koran ebredtel! :-)
Az a kalandtura 3100-3200 km korul lesz egy iranyban. Hany nap alatt szeretnetek megtenni?
Sajnos a keves szabadsag miatt nekem eleg felejtos egy ilyen tura, mostanaban a minel gyorsabban odaerni, es a helyszin minden percet elvezni alapon utazgatok...:-)

Előzmény: quilla (2330)
quilla Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2330
Hat igen, ez az ejszakazos buli nem az en oreg csontjaimnak valo :o)))) Ennyire nem vagyok kalandvagyo (de annyira igen, hogy valoszinu nekivagunk iden kocsival...) Es Becs-Lisboa sem vonz annyira, Becsig is el kell jutni es a fovarosbol is haza valahogy, es ez igy nekunk mar nem palya, de hat tulkeppen elegedett vagyok en nagyon is a Lufthansaval. Nagyon birtam ertekelni mikor tobb mint a fel repulojegyem arat felajanlottak nekem szabad felhasznalasra ajandek keppen :) A kovetkezo kanyar jo reszben ki is lett belole fizetve :) Meg vegulis utolag azt is ertekeltem mikor a lekesett gep utani kovetkezore siman es villamgyorsan felpakoltak... ott varakozni 7-8 orat nem volt orom, de a leszervezese a tovabbjutasnak kb 5 percbe tellett.
Előzmény: pbence2345 (2329)
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2329
A 6.30-as jarat, 4.30-as kierkezest jelent, szoval atejszakazni egy repteren, alvo alkalmatossag hianyaban, hmm.....
Ja, van kozvetlen fapados SkyEurope Lisszabon - Becs kozott novembertol, eleg versenykepes aron.
Lehet ki kellene probalnom...!?!?!

Amugy a Lufi is teljesen jo, amikor naluk vettem jegyet olcsobbak voltak minden fapadosnal. Ill. attol valik sokkal jobba, hogy nem kell aggodni a keses miatt, es a rovidital is az arban foglaltatik, amivel nem is sporoltak esetemben...:-)))
Előzmény: quilla (2325)
pbence2345 Creative Commons License 2007.07.23 0 0 2328


Obidosban nincs csomagmegorzo, ha meglatod a buszpalyaudvart meglatod,h miert nincs...:-)
Caldas da Rainhat nezd, mert az sokkal frekventaltabb, ott van eleg nagy buszapalyaudvar megfelelo osszekottetessel tobb iranyba, es onnan 6-8 euroert taxival is el tudtok menni Obidosba. Vagy busz is lehetoseg a palyaudvar kornyekerol, dehat a menetrend, ill. ha tobben vagytok a taxi is annyi mar...

Coimbrat is innen keresd sztem, esetleg leirai atszallassal.
Előzmény: szilvi55 (2322)
quilla Creative Commons License 2007.07.20 0 0 2327

Hat akkor nekem ez sajna nem opcio, marad a Lufthansa es az auto, avagy lohat :DD

Mondjuk a hajnali tomegkozlekedes nekem nem hianyzik, en olyankor aludni szoktam. Nem is tudom mikortol meddig jar a 'metro' :o)))

Előzmény: Törölt nick (2326)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.20 0 0 2326
Ne is mondd... :) En mar utaztam mindkettovel, ezert mindig elozo nap egy ejjeli jarattal erkeztem Budapestrol.
A RyanAir csinalja amugy, es azert mert 7h-tol mar dragabb a repteri illetek, reggel 7ig meg ejszakai tarifaval dolgozhatnak. :-) Ugyesen ki van talalva, ez teny.
Aztan meg a fritzek odakocsikaznak/buszoznak reggel, nem ugy van naluk mint itt hogy az elso busz/metro 6:30-kor indul.... Ezt meg mindig nem tudtam megszokni itt...
quilla Creative Commons License 2007.07.20 0 0 2325
Mondjuk most felmerult bennem a kerdes, hogy hogy kerul az ember reggel 6.30-ra Frankfurt Hahnba :o))))
Előzmény: Törölt nick (2323)
quilla Creative Commons License 2007.07.20 0 0 2324
Es melyik fapados csinalja? (Aire Francet most huztak ki alolunk marciusban, szoval tul sok opcio amugy sincs)
Előzmény: Törölt nick (2323)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.20 0 0 2323
van van. Mindennap 6.30-kor. Faro-ba is 6.50-kor.
Előzmény: quilla (2321)
szilvi55 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2322
Sziasztok!

Szeretnék egy kis infot kérni Tőletek. Tud e valaki arról, hogy Portugáliában a buszpályaudvarokon vagy vasút pályaudvarokon van e csomagmegőrző. Pl. Obidosban?
Valamint azt szeretném megtudni, hogy tudtok e Obidos-ból Coimbrába busz utazási lehetőséget. Én sajnos nem találtam csak vonatot, ami legutoljára délután 1 órakor indul :-(

Segítségeteket előre is köszönöm!
Szilvi
quilla Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2321
Szerintem Porto es Frankfurt-Hahn kozott nincsen repulojarat, de merget azert nem veszek a dologra :) ha megis van, akkor bocsesz!
Előzmény: Törölt nick (2320)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.19 0 0 2320
Vigyazat, mert letezik Frankfurt - am Main es Frankfurt - Hahn repter!!!
Frankfurt - Hahn 80 km-re van Frankfurt-tol... es nincs semmi az egesz kornyeken, a repter nagyon picike, stb.
Előzmény: 2007pt (2318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!