Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Ugyanmar Creative Commons License 2005.05.06 0 0 59
Nálam is beállt a fogyasztás, 8.3 volt legutóbb, Budapesttel fűszerezve, persze nem reggeli/esti ingázásra dugóban használom. Ez a konzol (és a krómozott keretes műszerek) az Enjoy fokozattól felfele van ebben a színben, alatta fekete asszem. Gyári CD-nek az az egyetlen előnye, hogy szépen simul a konzolba, meg talán az, hogy kevésbé érdemes ellopni, mert csak Opelbe megy bele a furcsa formája miatt. Viszont egy nem megfelelő lejátszóval elbukod a központi kijelzőn való kijelzést meg a sebességfüggő hangerőt. Azért nézz utána, hogy megéri-e átvinni az Astrából a cuccot (méretek, beszerelhetőség és ár).
Azzal a motorral, ami nekem van (1.6 16v) 30 000 km vagy 2 év a szervízintervallum, de a kézikönyve írja, hogy akkor kell menni ha az autó szól, ami a gépkönyv szerint akár 35 000 után is lehet (meg persze 25 000 után is, tettem én hozzá).

Előzmény: szezé (57)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.06 0 0 58
1600-1700-at.
Előzmény: Ugyanmar (50)
szezé Creative Commons License 2005.05.05 0 0 57

Köszi ez jól hangzik,én is megyeszékhelyen lakom 90% városi közlekedésben járok.

Tulajdonképp a jómúltkor a gazdaságos áruház parkolójában sikerült egy meriva mel-lé beállnom,és majdnem centire u.a. mint az astra car.Talán a raktér hossza kisebb,

de ha jól láttam a tágas utastér javára.De bőven van hely pakolni a merivában is.

/De sztem nincs akkora autó amit a nők ne tudnának megtölteni.:)))/

Lenne még pár kérdésem,a garis szervízzel kapcsolatban,hány km után kell vinni?

A másik az lenne,hogy a közékonzol mindegyikben u.a.?

 

Igazábol ha nem kér valaki rádiót akkor gondolom nem,de ha jól látom ez digit klimás.

Most cseréltem az astrában fejegységet+rendszert rakatam bele ettől nem szívesen válnék meg,a merivába is ezt szeretném hallgatni.

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.05 0 0 56
A klímát megérzi 100 alatt. Ha 100 alatti tartományból előzök, főleg ha rázós egy kicsit a dolog, kikapcsolom a klímát. 6500 km van az autóban tiszta városi fogysztása - megyeszékhely- 7.76 l klíma nélkül (aki nem hiszi járjon utánna.). Magamnak mértem tehát semmi érdekem nem fűződik a csusztatáshoz. Senkit nem akarok meggyőzni az 1,4-es meriváról. A hangja talán 150 környékén erősebb mint az általam próbált 1,6-é. De ebben sem vagyok egészen biztos. Súlya, légellenállása miatt nem egy gyorsulás bajnok az biztos. Feleségemnek 2,5 éves 1,2-es corsaja van, valamennyire azt is ismerem. 120-ig bőven gyorsabb mint a meriva. De a kényelem ! Nem bántam meg a merivát. És azt sem, hogy 1,4-t vettem.
Előzmény: szezé (54)
Ugyanmar Creative Commons License 2005.05.05 0 0 55
Nagyon jó kérdés, mittudomén. Nekem ez az autó semmilyen körülmények között nem húz jól, csak eléggé. Egyébként alul gyengébb, mint mondjuk az előző 1.5-ös Hyundai Accentem, a 12 szelepes motorral. Viszont kevésbé, mint a családban lévő 1.6-os Peu307. Ízlés kérdése.
2500 alatt ne várj számottevő gyorsulást. Viszont egy erősebb óriáscsiga gyorsulásának élményével megy 1500-2500 között stabilan, klímától függetlenül.
Előzmény: szezé (54)
szezé Creative Commons License 2005.05.05 0 0 54

A két autót nem lehet 1 lapon említeni,csak egyszerüen ,hogy az 1.4 motoroknak

 ennyi a fogyasztása legyen ez bármilyen márka,csak mondom bíztam az opelban

,hogy mégse.Persze a súly meg klima.

Tényleg bekepcsolt klimával is jól húz alsó tartományból?

Előzmény: Ugyanmar (53)
Ugyanmar Creative Commons License 2005.05.05 0 0 53
Hmm, ha már láttál Merivát és Ibizát akkor megérted a fogyasztáskülönbséget is :))
Amikor autót kerestem, az Ibizából - de a Toldeóból is - úgy kellett cipőkanállal kimásznom hátulról. Úgy is mondhatnám, hogy ennyi szolgáltatásért tényleg legalább keveset kell fogyasztaniuk.
Előzmény: szezé (51)
vinettu Creative Commons License 2005.05.05 0 0 52
Nem tudom. Azt nemfe tudná megmondani, én is őt kértem meg, hogy mérje le a 60-100-at. Eredmények lent.:)
Előzmény: Ugyanmar (50)
szezé Creative Commons License 2005.05.05 0 0 51

Köszönöm a válaszokat,egyébként végig olvastam a topicot.De mindenki más stius-

ban vezet,lehetnek más adatok is,persze ez függ a használattól is.

 

Reálisnak tartom amit írtatok,ebben a kategóriában ilyen adatokkal kell számolni,is-

meretségemben van fél éves octavia,stilo,ibiza mind 1.4 ők is ilyeneket mondtak,csak reménykedtem az opel mégis csak takarékosabb volt korábban,de súly és teljesít-

mény arányában realis.

 

Egyébként pont ma kaptam szórólapot 3.080.000.-van akcióban 1.4 klímával és kis-

sebb ajándék extrákkal/350 kárelőny/Aki most akar venni annak nagyon megéri.

Visszatérve az astrához az enyém nagyon jól fogyaszt igaz egyedül járok vele dol-

gozni meg pecázni,csak télen megy 7 fölé az étvágya.

 

szezé

Ugyanmar Creative Commons License 2005.05.05 0 0 50
Mennyit forog a lenti tesztél az 1.4 50nél 4-esben?
Előzmény: vinettu (49)
vinettu Creative Commons License 2005.05.05 0 0 49
Azaz városba 1.4, azon kívül 1.8. :)
Egyébként anno én is jobban szerette, volna 1.4-es Corsa-t, hiszen a 90 az mégse 75, de ez a kis dög a rövid váltójával simán felakasztja a nyomulós 1.6-os alsóközepes sofőr szemeit, hogy csak na. 60-70-től 150-ig pariban vagyok velük. :)
Meg aztán nincs olya magyar autópályaemelkedő sem ahol 2 fővel 5. fokozatban 120-ról ne tudnék gyorsítani.:)
Előzmény: Ugyanmar (48)
Ugyanmar Creative Commons License 2005.05.05 0 0 48
Mármint szezének akartam írni, hogy ehhez válasszom motort. Városba kicsit, kívülre nagyot szerintem, egyébként meg mindenki ízlése szerint.
Előzmény: Ugyanmar (47)
Ugyanmar Creative Commons License 2005.05.05 0 0 47
Én meg pont 1.4-et nem próbáltam, viszon 1.6-ba beletekertem 16000 km-t.
Az én Merivám gépkönyv szerint is 1375 kiló, extrákkal, mint légkondi meg ilyesmi asszem nem túlzás, hogy 1400. Négy emberrel, csomagokkal 1800 is lehet akár. Ehhez válassz motort. Lejjebb írtam egy esetről, ami 5 felnőtt plusz csomag plusz tetőbox, fogyasztással.

Előzmény: vinettu (46)
vinettu Creative Commons License 2005.05.05 0 0 46
Olvass vissza Merivás tesztről írtam pár sort. Szerintem nagyon nem érdemes az 1.6-osban gondolkodni. Az 1.4-hez képest igazából országúti körülmények között nem megy jobban, sőt ahogy azt írtam az 1.2-es Corsa egészen eccerűen pofánvágja 60-100 között. Igaz ez a hosszú áttételezésnek köszönhető, de ennek ellenre nem fogyaszt kevesebbet, sőt többet eszik mint az 1.4. Hogy csendesebb e mint az 1.4 azt nemtom, 1.4-es tesztautó még nem volt a kezeim között. Talán nemfe kipróbálhatna egy 1.6-ost és meghallgatni a véleményét a különbségről...
Az 1.4 NZ Astra azért kicsit más géposztály. A igaz 60 lovas, de ott mindössze 1 tonna párosul hozzá ezért nem eszik sokat (bár az SE kevesebbet eszik 82 lóval mint az NZ 60-al). Ez a Meriva 1.3 tonna, ami annyit tesz, hogy Astra telepakolva.:)
A rugalmassági adatok alapján én nem félnék megvenni az 1.4-est egyébként.
Előzmény: szezé (45)
szezé Creative Commons License 2005.05.05 0 0 45

Üdv. mindenkinek.

 

Kicsit meglepődve olvastam a hozzászólásokat,a fogyasztást illetően bár viszonyítani

csak f.astra 14nz-hez tudok.Hát ez meg jóval több mint amire számítottam.

Jövő hónapban kapom meg a teszt merivát ha jól emlékszem 1.6-os.

Nekünk is ez van tervbe véve,de csak az év vége felé lesz esedékes,addig még eldől.

A menettulajdonságok amiket írtak nem rosszak kb erre számítottam,a menetdinami-

ka rovására megy a célszerü pakolgatós családi autó?Nem szeretnék úgy járni ezzel

mint a mostanival,hogy családdal csak döcögés,mert sajna csak ennyit bír.

Ha van valakinek M.o.-on belüli nem autópályás utazási tapasztalat szívesen olvas-

nám mondjuk 4felnőtt +a csomagok.Ami érdekel 1.6-os ill. 1.4-es motorral mennyire dinamikus,és kényelmes.

Előre is köszönöm.

 

Belabacsi Creative Commons License 2005.04.27 0 0 44

Sziasztok Merivások,

 

mi is tervezzük egy ilyen kis ékszer vásárlását esetleg. Jelenleg nekünk egy F Astránk van, 2001-es. Van-e valakinek tapasztalata abban, hogy átlagos utazósebességnél, 130-140 csendesebb-e az utastér és úgy komfortosabb-e az autó?

Szívesen vennénk minden ilyenfajta összehasonlítást..

Üdvözlettel

Belabacsi

Ugyanmar Creative Commons License 2005.04.20 0 0 43
Tényleg, a kormányzással nekem is csak az a bajom, hogy kicsit erős a rásegítés. Illetve ez nem igaz, mert azt hiszem olyan 110 körül már meg is szűnik, és felette is túl könnyű a kormány.
Hatvannál hármas előzéshez? Mi ez, dízel? :) Én olyankor lazán visszarakom kettesbe, akkor ugrik.
Az 1.6 hosszabb váltója meg autópályán nagyon kényelmes. 3600-nál megy bő 140-et, és azt hegyen-völgyön.
Előzmény: vinettu (42)
vinettu Creative Commons License 2005.04.20 0 0 42
A tapasztalatok röviden, tömören.
Viszonyítási alap: Corsa C 1.2 5 ajtós Club, focus 1.8 DI


Meriva 1.6 16V Enjoy
Karosszéria: rendkívül tágas, lábtere alaphelyzetben a Vectráéval megegyező, 4 személyes módban nagyobb annál. A belső szélesség kielégítő, 2 9-18 kilós gyermekülés mellé befér egy bébihordozó, azaz 2 azonos korú és egy kicsi gyermeket simán lehet egyszerre szállítani. A csomagtér 5 személyes módban olan 400 liter körüli, 4 személyes módban érvényes a gyári 350 liter, ha előretolom a hátsó üléssort akkor kb 500 liter, ha ledöntöm mindet a vezetőülés kivételével akkor nagyon sok.:) A variálhatósága elsőrangú, gyenge pont a hátsó ülések tologatásának állítókarja. Nagyon nehéz meghúzni, nekem egy rossz mozdulat miatt kifordult a hüvelykujjam!

Futómű, kormányzás, fékek: feszes, ennek ellenére kényelmesnek mondható bár az úthibákat azért érezni, a Corsa-énál nagyobb nyomtáv és a feszes hangolás miatt szubjektíve nem dől annyira mint a Corsa, ami elég meglepő egy ilyen magas karosszériától. Kanyarstabilitása a kategóriában szerintem tökéletes. A kocsi mozgása erősen hasonlít a c-max-ére. A kormányzás (Vectra kormánymű) pontos, ha kicsivel nagyobb lenne az ellenállása, azt gondolnám focusban ülök. A fékerő pontosan adagolható, kis pedálerővel működik, a fékhatás nagyon jó. Az ABS nem hisztis mint a focusban, pont ott avatkozik be ahol kell.

Motor, váltó: az 1.3 tonnának ez az egyébként csendes motor elég lenne, ha nem lenne hosszúra áttételezve a váltó. Induláskor határozottan mozdítja meg a karosszériát, de pörgetve elég szánalmas, ráadásul rugalmatlan is. Csináltam kis pancsertesztet is (nemfe-nek ismerős lesz:) ): 4. fokozatban 50-ről kövér gáz, és a 60-100 között eltelt időt lemértem ugyanazon az útszakaszon. Előzéskor több alkalommal borsózott a hátam, mikor 60-nál visszaraktam 3.-ba és elkezdtem húzatni, hát őszintén szólva visszasírtam a Corsa-t. Mire lekínlódtam egy dci Thalia-t nem azt mondom, hogy megizzadtam, de a Corsa-val egy gyors ugrás lett volna ugyanez.

Meriva 1.6: 14.1 sec
Meriva 1.4: 13-14 sec (nemfe mérése)
Corsa 1.2: 10.8 sec

Sebesség 3000-nél 5. fokozatban:

Meriva 1.6: 120 km/h
Meriva 1.4: 110 km/h (nemfe mérése)
Corsa 1.2: 96 km/h

Ezekben az adatokban van persze némi hiba, de tájékoztató jelleggel el lehet fogadni.

A kocsi átlagfogyasztása 150 km város, 150 km országút: 8.14 l/100 km.

Az együtt eltöltött 3 nap és 300 km meggyőzött arról, hogy ez az autó számomra teljesen megfelel, de csak 1.4-es motorral venném meg. A mért adatok alapján ugyanis nem megy jobban az 1.6-os egy fikarcnyival sem.
Előzmény: tukacsin (41)
tukacsin Creative Commons License 2005.04.18 0 0 41
A tapasztalatokat megosztanád?
Előzmény: vinettu (40)
vinettu Creative Commons License 2005.04.15 0 0 40
Hejjhó.

Ma a NOP keretében elhoztam egy fekete 1.6-os Enjoy Merivát 3 napra.;)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.09 0 0 39
Nekem 1,4-es van 2004. novembertől. Szivesen leírom ami érdekel. Küldj egy emailt a kérdéseiddel.
Előzmény: tukacsin (37)
vinettu Creative Commons License 2005.04.09 0 0 38
Azért a városi átlagra megadott 8.3 és 10.0 liter között elég markáns a különbség.
Előzmény: Ugyanmar (29)
tukacsin Creative Commons License 2005.04.09 0 0 37
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az 1,4-es Meriváról?
vinettu Creative Commons License 2005.03.31 0 0 36
Üdv nemfe, mail ment.
Előzmény: Törölt nick (26)
Ugyanmar Creative Commons License 2005.03.22 0 0 35
Ez nem ugyanaz, mint a Ford 1.6 TDCI? Olyan vezettem már, nagyon állat, bár egy elsőkézből származó infó elég durva róla, biztos egyedi az eset.
http://www.langzeittest.de/ford-focus-c-max/berichte/2005/januar.php
Németül nem beszélőknek: 16500 km. alatt a második motorcsere.
Viszon a Merivás fórumok ugyanitt nagyon jók. Németül beszélők előnyben.

http://www.langzeittest.de/opel-meriva/index.php
Előzmény: gnme (34)
gnme Creative Commons License 2005.03.14 0 0 34
Szia, bár én Opelos vagyok de van a családban egy Xsara Picasso. Azt nézd meg az 1.6 HDI motorral. Ötletes és variálható utastérrel rendelkezik, nagyon kényelmes és egy igazán jó fogysztású és nyomatékos motorral főnyeremény. Igaz nem Opel embléma csillan ott elöl, de az ára és az ötletessége, nameg a három teljes értékű hátsó ülés miatt fontold meg! Üdv, gnme. Jah .... AutoBild márciusi számában találsz egy tesztet dízel/benzines modellekre árkülönbözet/futás/értékvesztés tetkintetében. Érdemes elolvasni(!)
Előzmény: tukacsin (28)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.07 0 0 33

1,2-es Astra kategória ? Legyen. Arra amire használom tökéletes. Nem versenyezni vettem. Amit várok tőle azt hozza, a versenyzést meg meghagyom Neked.

Mindenki akkora és olyan autót vesz, amit a pénztárcája enged és elképzelt magának.

Nekem a Suzuki Ignis is autó. Autó volt a meriva előtt a daewoo kalos is pedig "csak" 1,4-es volt.    

Előzmény: Ugyanmar (31)
Pistike Creative Commons License 2005.01.07 0 0 32

Az egész éves átlag fogyasztásom, 1,6-os motorral 2004-ben 8,88 liter volt.

Nem vagyok elkeseredve.

Ugyanmar Creative Commons License 2005.01.07 0 0 31
Igazad van, lehet, hogy valakinek elég az 1.4-es Meriva. Szerintem pont az ezerkettes Astra kategóriája, de abból is látok nem is keveset.
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.06 0 0 30
Ugyanmár Ugyanmar.
Előzmény: Ugyanmar (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!