Keresés

Részletes keresés

Auralianus Creative Commons License 2020.01.28 0 0 364322

lássuk be, kb 0% eséllyel kapja el bármelyikünk is a koronavírust...

Előzmény: advocatusdiaboli (364321)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2020.01.28 0 1 364321

Ez már csak így működik. A klíma egy potenciális jövőbeni fenyegetés, nagymértékű esetlegességgel (valójában fogalmunk sincs, mi lesz a tényleges hatás, ad abszurdum nem is biztos, hogy olyan rossz lesz), a járvány meg itt és most egy azonnali, kézzelfogható fenyegetés.

Előzmény: Auralianus (364320)
Auralianus Creative Commons License 2020.01.28 0 1 364320

Pont ezen kacarászok napok óta, hogy egy szaros vírus miatt, ami még 100 embert sem nyiffantott ki vigyázzba áll a világ...
az, hogy a klímát tönkrecsesszük és milliós nagyságrendben fognak emberek éhezni és meghalni generációkon át, az ok :)

 

 

Előzmény: mica-r (364314)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2020.01.28 -1 1 364319

Nem hát, nagyjából annyi hatása lesz nagy valószínűséggel a dolognak, mint a SARS-nak.

A járványtannak megvannak amúgy a maga szabályszerűségei - kemény ellenintézkedésekkel bármilyen világjárvány jól blokkolható, kifullasztható (csak a gazdaság-társadalom is megsínyli a szükséges karantén-izolációs intézkedéseket). A nagyon halálos-virulens kórságok jellemzően éppúgy nem tudnak széles körben elterjedni - ahogy a számítógépes vírusoknál sem tudtak soha azok, amelyek tényleg nagy kárt okoztak. A széles körű elterjedésre pont a nem túl veszélyes kórok képesek - mint az influenza is.

Előzmény: Tomsz85 (364317)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2020.01.28 0 0 364318

Ugyan már, a vallási vitákból tudhatnád, hogy agnosztikusnak vallom magam - és szerintem alapvetően úgy is gondolkodom. Viszonylag kevés dolgot tagadok ténylegesen - de azokat azért, mert azok ellenőrizhetően tényleg tévedések. Amúgy simán szkeptikus vagyok. Még valamiféle természetfelettire sem mondom azt, hogy lehetetlen - csak azt, hogy semmi nyoma és szükségessége sem látszik, nem bizonyított.

 

Te ellenben őszintén és mélyen hiszel dolgokban, amelyek részben nem bizonyítottak, részben meg bizonyítottan tévedések. De neked akkor is teljes a magabiztosságod abban, hogy márpedig ezek "úgy vannak".

Ki kettőnk közül az irracionálisabb szerinted?

Előzmény: Omar Khajjám (364315)
Tomsz85 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 364317

Dehogy takarítja el a kapitalizmust. Meg az olajellátás se fog leállni. 

Előzmény: zöldkomcsi: (364310)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.01.28 -1 1 364316

Jelentős kár? Szerintem kb egy csomó rendszer a szakadék szélén táncolt, bárhol elég lett volna egy szikra. A vírus önmagában egy katasztrófa pláne ha indítja a dominót..  Pufi Észak-koreában kilő egy kis atomot mondván ez csak direkt ellenük van a vírus...  jó ez egy szélsőség de ha leáll az olajellátás onnantól ti is tudjátok mi jön.

Csak amíg a válságot, államcsődöt egy kis pénznyomtatással el lehet odázni, addig a járvány ellen nem tudunk mit tenni.

 

Jött egy csúszósabb idő, sorbanálltak a mentők hova, melyik kórházba tudják lepasszolni a beteget.

Mi lesz ha a lakosság jelentős része ágynakesik, sőt a lakosság 15%-a meg is hal?

Az a 15% csak a vírustól, aztán ha omlik az infrastruktúra mindjárt sokszorozódik. 

 

 

Itthon se vészhelyzeti terv, se védőruha, se élelmiszerkészlet, se hadrafogható hadsereg semmi nincs ilyen esetre. 

Előzmény: mica-r (364314)
Omar Khajjám Creative Commons License 2020.01.28 0 0 364315

Itt Wilson legalább annyira ördögien néz ki, mint egyik regényének hőse, Alistair Crowley, az O.T.O. főmágusa, akit egyik regényében főhősnek megtett.

 

Viszont írt ilyet is, ami egészen jól rád illik:

"I coined the term irrational rationalism because those people claim to be rationalists, but they're governed by such a heavy body of taboos. They're so fearful, and so hostile, and so narrow, and frightened, and uptight and dogmatic ... I wrote this book because I got tired satirizing fundamentalist Christianity ... I decided to satirize fundamentalist materialism for a change, because the two are equally comical ... The materialist fundamentalists are funnier than the Christian fundamentalists, because they think they're rational! ... They're never skeptical about anything except the things they have a prejudice against. None of them ever says anything skeptical about the AMA, or about anything in establishment science or any entrenched dogma. They're only skeptical about new ideas that frighten them. They're actually dogmatically committed to what they were taught when they were in college."

 

Mekkora telitalálat... :))

Előzmény: advocatusdiaboli (364268)
mica-r Creative Commons License 2020.01.27 0 0 364314

"Más sem hiányzott az emberiségnek..."  

Gondolod az "emberiségnek" ez jelentős kárt csinál?

A fene tudja, volt már ennél agresszívabb eü probléma is.

Előzmény: Csuklósbusz (364311)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.01.27 -1 0 364313

Közben polgárháború is készül. Honnan tudom? Sehonnan, érezni a puskapor szagát a levegőben.

Előzmény: Csuklósbusz (364312)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.01.27 -1 1 364312

Bkk addig jár amíg engedik neki van miből, meg van embere.

De egyenlőre még a reptéren is semmi, majd itt is mint kínában kapkodva tüzetoltva fog ez lezajlani káoszba torkolva. 

Előzmény: padisah (364309)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.01.27 0 0 364311

Nincs ellene de ezt onnan tudják hogy kínában kipróbálták rajtuk, ezt írja a jelentés.

 

Más sem hiányzott az emberiségnek... :-(

 

Ha már ma lenne oltás lehetne eleget gyártani és beadatni? Mert ebből óriási nagy balhé lesz az az érzésem.

Előzmény: QuantumSingularitas (364307)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.01.27 0 0 364310

A járvány amit eltakarít az a társadalmi rendszer lesz a kapitalizmus. A peak oil része ez is, ahogy a zöldkomcsi több éve mondotta volt

padisah Creative Commons License 2020.01.27 0 0 364309

kérdés hogy egy ilyen járvány megjelenésekor képes lesz-e pl a BKK meghozni azt a döntést, hogy leáll a teljes budapesti tömegközlekedés

 

ami egyébként az egyik legnagyobb vírusterjesztő, influenza esetén is

Előzmény: kobab (364305)
kobab Creative Commons License 2020.01.27 -1 0 364308
QuantumSingularitas Creative Commons License 2020.01.27 0 0 364307

Corona vírus ellen nincs antiviriális szer, max szérum.

Előzmény: Csuklósbusz (364306)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.01.27 -1 0 364306

Itt pedig az orvosi jelentés az első csoportról:

https://www.thelancet.com/action/showPdf?pii=S0140-6736%2820%2930183-5

 

 

15%-os halálozás, a túlélőknek majdnem a fele maradandó szővődményeket szenvedett. Ja és mindezt kórházi körülmények között hogy tolták beléjük az antibiot meg az antivirális szert.

kobab Creative Commons License 2020.01.27 0 1 364305
Előzmény: z_a_p (364304)
z_a_p Creative Commons License 2020.01.27 0 0 364304

Ezt vajon hogy kell erteni:

Per pill: total confirmed cases: 2800, total deaths: 81, total recovered: 59.

A maradek 2660, az? Ok most meg per pill betegek, aztan vagy megy egyik vagy masik kosarba? (ami most eleg szepen a deaths fele billen)

Előzmény: JAMIE222 (364301)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.01.27 0 0 364303

Világos, ez csak olcsó anyag, a szmog ellen biztos, ott a labor eredmény, véd, a vírus ellen valamelyest javítja az esélyeket.

(de azt már csak úgy gondolom, mivel azok mind hidrofob anyagok és a legtöbb vírus felülete is az, de nem tudom)

Előzmény: Csuklósbusz (364298)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.01.27 -1 0 364302

 Ez nem tréfadolog - ugyanakkor nem valószínű, hogy ebből tényleg világméretű borzadály lenne, ma már kicsi ennek az esélye

 

Inkább ma már nagy az esélye. Két okból. Egyik a közlekedés felgyorsulása és azzal együtt a fellazult ellenőrzése is annak. Másrészt nem kell nagy járvány sok halottal mert a társadalom immunrendszere is leépült. Nem betegségben halsz hanem éhen, vagy megfagysz, vagy megölnek. A peak oil része ez is, többet majd egy törikönyből 100 év múlva.

Előzmény: advocatusdiaboli (364297)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 364301
szilvatövis Creative Commons License 2020.01.27 0 0 364300

Inkább egy létező, sajnos elég gyakori jelenségre gondoltam, nem szoktam személyekre asszociálni, esendőek vagyunk, mindannyiunkkal előfordulhat a vita hevében, hogy túlzásokba esünk.

 

Ha már felmerült. Még ez a csodás fórum is nagyon korlátozott lehetőségét adja csak a kommunikációnak. Könnyen előfordulhat, elő is fordul... én is éreztem ilyet Veled kapcsolatban is... hogy látszólag figyelmen kívül hagyja az opponens az érveinket és ott folytatja ahol korábban. Nem feltétlenül vallási hevület ez, csupán mindenkinek van egy ismeret univerzuma, amiben rengeteg tény alapozza meg döntéseinket, véleményünket. Legtöbbször egymásnak ellentmondó tények sokasága. Ha nem így lenne, minden nagyon egyszerű lenne, vita sem lenne, hiszen minden eldöntendő kérdésnek csak egy megoldása lenne.

Túl bonyolult ez a világ ahhoz, hogy minden mindig egyértelmű legyen és mindig csak egy végső igazság, bölcs megoldás létezzen és az mindig pont a Te vagy az én agyamban szülessen meg. :-)

Ezért elhamarkodott ítélkezni mások (nézetei) felett, hiszen akinek nincs kétsége a felől, hogy magának van igaza már letért a tudomány útjáról, a dogmatizmus zsákutcájába tévedve.

 

Másfelől nincs olyan ember aki tökéletesen mentes lenne a mágikus gondolkodástól, de ha még is, biztosak lehetünk benne, hogy semmi új nem fog megszületni az agyában, ahogyan egy számítógépnek sem.... de ez egy másik történet, a teremtő elme története.

Előzmény: padisah (364289)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2020.01.27 -1 0 364299

Ez így van, a cseppfertőzéssel terjedő fertőzések esetén az ilyen maszkok nagyon is hatásosak. Tény, hogy egyáltalán nem nyújtanak 100%-os biztonságot, de mondjuk 80-90%-al (tehát ötödére-tizedére !!) csökkentik a fertőzés veszélyét, legfőképpen tényleg azzal, hogy a fertőzöttek köhögését-kilégzését "előszűrik", de azért a levegőben szálló cseppecskéket is megfogják. Emellett rettentő szorgalommal kell kezet mosni mindenkinek, óvatosnak lenni - és akkor az ilyen módon terjedni képes járványok kifulladnak.

Előzmény: Csuklósbusz (364298)
Csuklósbusz Creative Commons License 2020.01.27 0 0 364298

A sima 40 Ft-os műtős maszk is véd a vírus ellen de nem úgy ahogy mi hisszük.

Mert jó, ami a levegőben van azt már beszívjuk vele is, szóval minket nem véd, de ha én vagyok a fertőzött akkor védheti a többi embert, márcsak a beszéd közben fröcsögős emberekre gondolva már van valamennyi értelme.

 

Amúgy hordtam én ilyen maszkot mint most a kínaiak munkámból kifolyólag, pár órán belül átnedvesedik és utánna szerintem inkább baktériumtenyészet lesz belőle a szám előtt nem védőréteg.

Mindenesetre a köpködős tüsszögős emberektől véd, de úgy hogyha rajtuk van és nem rajtam. :-)


Tehát szerintem ilyen helyzetben igenis van értelme kötelezővé tenni a maszkot mint a kínaiak tették. 

 

Amúgy tegyük fel megvan a vakcina, van rá belátható időn belül esély legyártani és leoltani vele az emberiséget? 

Előzmény: zöldkomcsi: (364284)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2020.01.27 -1 1 364297

Rossz ezt olvasni. De tényleg. De komolyan.

Ha nem gondolod komolyan - akkor viccnek ez erős. Ha meg komolyan gondolod.. Azt inkább nem is taglalom...

 

Egy valós járvány van, már százas nagyságrendű halottal, karanténnal. Ez nem tréfadolog - ugyanakkor nem valószínű, hogy ebből tényleg világméretű borzadály lenne, ma már kicsi ennek az esélye. A gazdaságot viszont annál inkább megviselheti - aminek, nagyon jól tudod, te is meginnád csúnyán a levét.

Előzmény: zöldkomcsi: (364295)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2020.01.27 -1 0 364296

Tudod, most nem taglalnám részletesebben, de nagyon nem véletlen, hogy a távollétedben felmerülő témát - amin azóta rég át is ugrott már mindenki - ennyire nagyon magadra vetted... ;-)))

Előzmény: padisah (364292)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.01.27 0 0 364295

Arra vigyázzatok majd, mert nem a sok halott a cél, (az lényegtelen, úgy is meghal mindenki előbb utóbb) hanem, hogy gyűlöljétek egymást minél többen. Az utolsó szavatok ne valami szitok legyen.

Előzmény: GPS (364291)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2020.01.27 0 0 364294

(((((((((-: Hü-Je! )))))-:

Előzmény: advocatusdiaboli (364290)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.27 -2 0 364293

Gondolom, hogy te még orvoshoz is csak keresztény-konzervatív doktorhoz jársz.

 

Pontosan így van.

Te gondolod.

Aztán kened a másikra.

Előzmény: GPS (364258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!