Keresés

Részletes keresés

zmagix Creative Commons License 2015.09.20 0 0 2507

Az biztos: kicsi, de erős eszköz.

Nekem ami van mindkét oldalon: RB2011UiAS

A konfigban pedig tudok természetesen segíteni.

Előzmény: zolee1970 (2506)
zolee1970 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 2506

Köszönöm ismét a hasznos infot,sajnos Mikrotik routerekkel eddig nem foglalkoztam csak hallomásbol ismerem igy megköszönném ha tudnál ajánlani konkrét tipust valamint kérhetném e a segitségedet a konfigban majdan?

Meglepödve tapasztaltam,hogy az áruk még ujjonan is elég baráti a tudásukhoz mérten.

Köszönettel

Előzmény: zmagix (2504)
zmagix Creative Commons License 2015.09.19 0 0 2505

Ez egy példa oldal az EoIP-ről:

 

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Interface/EoIP

 

 

Előzmény: zolee1970 (2503)
zmagix Creative Commons License 2015.09.19 0 0 2504

Site-2-Site VPN nem jó:

 

1. CISCO eszköz létesít ugyan S2S-t, de önmagát nem tudja használni mint DHCP

2. Ha más eszköz létrehoz S2S-t az sem jó mert két különböző IP tartomány fog így kommunikálni

3. Megoldás: EoIP Tunnel. VPN két azonos subnet összeköttetésére

 

Nem sok megfizethető eszköz tud EoIP-t. Ezért jutott a választás a MikroTik eszközre.

 

Magyar oldalon a MikroTik mint Bridge működik, még a külhoni oldalon pedig routol. A MikroTik egyik lába a helyi LAN-t adja, a másik pedig az EoIP Subnet másik oldalát.

Előzmény: zolee1970 (2503)
zolee1970 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 2503

Köszönöm a gyors válaszodat,a gyors net nem probléma mindkét ingatlanban adott, valamint müködik egy site 2 site vpn a T-s HGW Cisco epc3925 és Cisco RV042 között.

Nem tudom,hogy jo e az elméletem miszerint ugy lehetne ezt megoldani,hogy a fizakai helyenj bekötött STB a távoli HGW-töl kap ip cimet mintha fizikailag ott lenne ,magyarul egy vpn bridge lenne a megoldás?

Köszönettel

 

Előzmény: zmagix (2502)
zmagix Creative Commons License 2015.09.19 0 0 2502

Előljáróban annyit, hogy kicsit költséges lehet. Ugyanis mindkét oldalra kell combos és fix lehetőleg nem DSL internet kapcsolat. A magyar oldalra combos feltöltéssel, a külföldire combos letöltéssel. Illetve 2 db MikroTik Router aminek darabja 100-130 EUR között mozog. Ha mindezek megvannak, akkor tudok config fileokat küldeni.

Előzmény: zolee1970 (2501)
zolee1970 Creative Commons License 2015.09.18 0 0 2501

Olvastam,hogy sikerült külföldön nézned az otthoni IPTV det,engem is érdekelne a megoldásod amennyiben nem titkos.

köszi

üdv

Előzmény: zmagix (2454)
73öcsi Creative Commons License 2015.08.22 0 0 2500

üdv.segitséget szeretnék kérni,2db adb-5800s beltérim van,költözés után sikerült beállitanom az antennát:szint:85%,min:50%.a probléma az,hogy egyik sem akar kilépni az antennabeállitás menüből,próbáltam mindegyik gombbal.lista letőltés folyamatban után .ok. és megint vissza lép ant.beáll.menübe.mit tegyek?

Degeczi Creative Commons License 2015.08.21 0 0 2499

A hagyományos kábeltv-ben gondolkozol, de ez nem olyan: nem arról van szó, h "a kábelen jön a jel, és csak dekódolni kell", hanem a boxod bejelentkezik a központba, és kéri egy adott műsor sugárzását feléd - amire vagy van jogod, vagy nincs

 

Ezért nem kell "tiltani", hiszen amihez nem tartozik hozzá élő előfizetés az nem használható semmire.

Előzmény: WC Papír (2497)
ARC187V Creative Commons License 2015.08.21 0 0 2498
sziasztok debrecenben a dobozi ltp.n mikor lesz elérhető az iptv.mert már váltanánk rá a digiről.mert a digi nagyon rosz szolgáltatást nyujt it.
WC Papír Creative Commons License 2015.08.21 0 0 2497

Ha egy volt előfizetőtől aki már lemondta az előfizetését, és a setoboxokat nem adta vissza  a t-homnak, és meg veszem tőle, akkor azt használhatom ugyan úgy, mint azokat a boxokat amiket a t-home biztosít, vagy le lesz tiltva a hálózatról mac cím alapján?

Elvegy Elek Creative Commons License 2015.08.20 0 0 2496

A Telekom IPTV-je csak és kizárólag set-top-boxon keresztül működik! Tehát minden képen kell a set-top-box! Set-top-box nélkül nem is tudod nézni az IPTV-t! 1 set-top-box, egyszerre csak 1 tévé készüléket tud kiszolgálni! Tehát ha több tévén szeretnéd nézni az IPTV-t akkor több set-top-box-ot kell bérelni a Telekomtól. Az első set-top-box díja benne van az előfizetési díjban, tehát külön nem kell fizetni az első set-top-boxért! A második és harmadik set-top-box ára, + 870 Ft havonta set-top-bokonként. Tehát 2 db set-topbox előfizetési díj + 870 Ft, ha 3 db set-top-boxot kérsz akkor pedig, előfizetési díj + 870 Ft + 870 Ft havonta. Maximum 3 set-top-box igényelhető! A 3 db set-top-box is csak kábel televíziós vagy optikai kábelel ellátott területen igényelhető. DSL vonalon csak maximum 2 set-top-box igényelhető. A Set-top-boxok a szolgálató tulajdona marad, te csak bérled a set-top-boxot. Ennek előnye az, hogy ha valami gond van a set-top-boxal akkor ingyen cseréli a szolgálató!

 

"....Nagyobb csomagú internet mellett is normálisan lehet nézni akadás mentesen?" - Ha optikai kábel van, akkor igen! Ha csak DSL vonal van akkor sajnos ott lehetnek gondok!

Előzmény: zsloti (2495)
zsloti Creative Commons License 2015.08.19 0 0 2495

Üdv

Most hogy úgy néz ki terjeszkedik a T felénk is(29 -es körzet) lenne két kérdésem az iptv-ről

Egyszerre több készüléken is tudom nézni vagy olyan mint a mindig tv hogy van valami beltéri ami csak nyűg?

Nagyobb csomagú internet mellett is normálisan lehet nézni akadás mentesen?

Köszi

Zs

 

Elvegy Elek Creative Commons License 2015.08.19 0 0 2494

Milyen választási lehetőség? Ja igen! Választhatom a DIGI kábel televíziót! Sem UPC, sem pedig Telekom kábel tévé nincs a lakhelyemen! Akkor meg milyen választási lehetőségről írsz? 1., A Telekomnak az IPTV-je nem egyenlő a Telekom Kábel tévéjével! 2., Az IPTV jelenleg NDSL vonalon működik csak nálam! Vagy maximum ASDL vonalon tud működni nálam! Mert a Telekomnak a lakhelyemen sajnos nem elérhetőek, vagyis nem léteznek a lakhelyemen  VDSL, ED3, Kábel tévé, Optikai kábel. A nagy országos fejlesztésnek meg semmi nyoma. Tehát választási lehetőség nincs. Az meg éppen hogy szerencse hogy az ASDL / NDSL vonalon épp hogy el megy az IPTV.

Előzmény: ormica (2493)
ormica Creative Commons License 2015.08.19 0 1 2493

Jó akinek van választási lehetősége.:-))

Előzmény: Elvegy Elek (2488)
tvnéz Creative Commons License 2015.08.18 0 0 2492

Köszi! :-)

Előzmény: Elvegy Elek (2491)
Elvegy Elek Creative Commons License 2015.08.18 0 1 2491

Optikai kábel esetén szerencséd van! Mert fog működni a 30 Mbit/sec-es net és a HD-s IPTV is fog menni egyszerre! Akadozásra nem kell számítanod ebben az esetben, előre láthatólag. Sőt a 60 Mbit/sec-es net, és a 2 HD-s IPTV stream, is simán megy egyszerre, úgy hogy 2 HD streamot nézel, és 60 Mbit/secel töltesz le!

Előzmény: tvnéz (2490)
tvnéz Creative Commons License 2015.08.18 0 1 2490

Ez nagyon nagy segítség! Köszönöm! :-) (A környékünkön optikát használnak!)
Még egy utolsó kérdés, ha nem gond. 30Mbit-es netet szeretnék majd kérni. Ez és a HD-s variáció megy majd simán egyszerre, vagy komolyabb akadozásokra kell számítanom?

Előzmény: Elvegy Elek (2489)
Elvegy Elek Creative Commons License 2015.08.18 0 1 2489

Ez technológia függő, hogy egyszerre mennyi stream-ot kapsz. A felvevős set-top-boxnál alap a 2 SD stream. A HD stream megléte pedig az adott technológiától függ. Hogy ez mitől függ? Attól függ mi van nálad? ASDL, NDSL, VDSL, ED3, Optikai kábel. Az ASDL és az NDSL a legrosszabbak ott biztos hogy nem kapsz HD stream-ot! VDSL esetén maximum 1 HD stream lehetséges. ED3, és Optikai kábelen már elérhető a 2 HD stream is. Vagyis ha ED3-as vagy optikai kábellel lefedett területen vagy akkor ott biztos hogy fogsz tudni 1 HD adást nézni, és a nézett HD-tól függetlenül egy másik HD csatornát is felvenni. Ha VDSL területen vagy akkor ott maximum csak 1 HD-t kapsz! Az NDSL és ASDL esetén ott nem is kapsz HD stream-ot! Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: tvnéz (2487)
Elvegy Elek Creative Commons License 2015.08.18 0 0 2488

Ebben teljesen igazad van!

A mai modern tévé már tudnak, műsort rögzíteni vagyis felvenni, de ugyan így tudják már a time shift funkciót is. Sőt az én tévé készülékem is tudja a time shift, és a felvétel funkciókat. De az én tévé készülékemben is van CI+ modul fogadó egység. Meg egy csomó minden. Tehát elméletileg felesleges lenne a set-top-box, a DVB-T/C esetén. De ne feledjük a DVB-C kábel TV és az IPTV technológia teljesen eltérő technológia. A mai modern tévé készülékek, már alapból tudják, a Digitális DVB-T föld felszíni és a DVB-C kábel tévét, és ezen tévé készülékek már el vannak látva CI+ modul fogadó egységgel. De és itt jön a nagy DE! Az IPTV-és technológiát még jelenleg egyetlen egy TV készülék sem tudja. Hiába vannak a Smart vagyis okos tévék, azokon nincs rajtuk az IPTV technológiája! Csak egy példa: Hová írnád be a tévé készülékedben a Telekom IPTV-és 20 számjegyből álló egyedi azonosítódat? ??? -  Sehova! Mert nem tudja a Smart TV! És a Telekom pont ezt használja ki! Sajnos! Nekem jelenleg egy LG Smart Tévém van. 2015 májusában vettem, és az a jó hogy a Telekom IPTV kívül van még DIGI kábel tévém is. És ég és föld a DIGI és a Telekom. Míg a Telekom IPTV esetén ott az IPTV Set-top-box, addig a DIGI esetén elég egy Smart Cam is a kódolt adásokhoz. Nekem is van a DIGItől smart cam-om. Ez a kódolt adásokhoz kell, DIGI FILM és az HBO Max pak. De semmilyen set-top-box nem kell, és nincs is a DIGIhez set-top-box!

A naplózás, ez minden szolgáltatónál meg van. Legalább is ott ahol kód kártyán keresztül, vagy egyéb azonosítón kerseztül megy, ott biztos hogy naplózva van, hogy mikor mit néztél! A DIGInél is naplózva van a DIGI Film és az HBO Maxpak! A Mindig TV extra (fizetős) nál is naplózva van. De az IPTV is naplózza, hogy mikor mit néztél. Lásd, így készülnek a valódi nézettségi adatok. Ezen nem kell meg lepődni! De ki akadni sem kell!

Előzmény: ormica (2486)
tvnéz Creative Commons License 2015.08.18 0 0 2487

Sziasztok!
Egy kis segítség kéne!
Szeretnék előfizetni telefon+internet+IPTV –re (HD csomag). Merevlemezes boxot kérnék, amivel HD minőségben tudok felvenni. A kérdésem az lenne, hogy tudnak-e olyan felvevőt adni, amivel miközben HD-ben felveszek valamit, aközben tudok másik HD adást nézni, vagy másik régebben felvett HD műsort levetíteni?
(Csak 1 boxra van szükségem.)

ormica Creative Commons License 2015.08.18 0 1 2486

A fenébe azokkal a boxokkal, a + kábelerdővel és távirányítóval. Részemről nem vagyok annyira elvetemült tévéző, hogy még fel is vegyek egy műsort, hátha lemaradok valamiről. Megjegyzem, a mai tv-k már el vannak látva egy szabvány kártyaolvasó csatlakozóval, ahová a szolgáltató spec. hardverét az STB helyett be lehet applikálni.

Az iptv erőltetésével egyértelműen interaktív tv-nézők leszünk. Amikor kiválasztok egy csatornát a távirányítójukon, naplózva lesz a szerverükön, hogy éppen mit nézek, a jogosultság ellenőrzése mellett.

 

Nézettségi adatokról nagyon jó statisztikájuk lesz, aminek piaci értéke van (a nézőt kikerülve). Várom, hogy cserében mikor kapunk célirányos reklámokat a képünkbe.

Egy kicsit elegem van, hogy egyre többen akarnak beköltözni a családi fészkembe.

 

Előzmény: Elvegy Elek (2484)
Elvegy Elek Creative Commons License 2015.08.18 0 0 2485

A Családi+HD csomag, már most is létezik! Nekem is Családi+HD csomagom van jelenleg, és most már több mint egy éve van Családi+HD csomag nekem. Egyébként egyenlőre a sima családi csomag helyett nem lesz újabb csomag! A jelenleg is Családi csomagra előfizetőknek, vagyis a meglévő előfizetőket, nem érinti a Családi csomag értékesítésének megszűnése. Vagyis a meglévő előfizetőknek továbbra is Családi csomagjuk lesz.

Előzmény: kovvikt (2477)
Elvegy Elek Creative Commons License 2015.08.18 0 0 2484

Pontosan, így igaz! A Telekom éppen ezért kezdet el ragaszkodni, az IPTVhez, mert ott nem lehet meg kerülni az Set-top-boxot. A Telekomnak ez plusz bevételt jelent, ha második vagy harmadik Set-top-boxot kérsz.

Előzmény: Degeczi (2481)
peler Creative Commons License 2015.08.16 0 0 2483

Digitális kábel még lesz néhány évig, tekintve, hogy az analóg kivezetése is hány évig tartott, és még most sem fejeződött be, ezért aki több tévét néz, annak a digitális kábel jobb választás lehet. Az iptv a kis létszámú családoknak jobb, illetve azoknak, akik nem nagyon tévéznek, ezért nincs olyan, hogy mondjuk 3-4 tévén egyszerre néznek valamit, és esetleg még valami felvétel is megy közben.

Előzmény: Degeczi (2481)
535D Creative Commons License 2015.08.16 0 0 2482

Köszi a felvilágosítást, mindkettőtöknek!

Degeczi Creative Commons License 2015.08.15 0 1 2481

Főként pontosan ezért is terelik a népet az IPTV felé, mert itt nem tudsz ilyesmivel játszani, elő kell fizetned második STB-ra is

Előzmény: 535D (2479)
peler Creative Commons License 2015.08.15 0 0 2480

Valahol azt olvastam, hogy csak telekomos stb-vel működik az iptv, mert csak beregisztrált eszközökkel megy, szóval a saját valószínű nem fog menni.

Előzmény: 535D (2479)
535D Creative Commons License 2015.08.15 0 0 2479

T-home kábel IPTV előfizetésem van egy beltéri egységgel. Hogyan tudom megosztani a szomszéd szobában lévő tv-hez is a csatornákat a telekom bevonása nélkül? Veszek egy IPTV set top boxot, utp-re rákötöm és kész? Vagy ennél bonyolultabb a dolog?

 

Köszi

Degeczi Creative Commons License 2015.08.15 0 0 2478

Már tavaly ilyenkor (vagy még régebben?) is megérte átváltani arra, mert vmi 300 Ft többlet volt a normál Családihoz képest.

Előzmény: kovvikt (2477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!