Keresés

Részletes keresés

glashuette Creative Commons License 2017.02.03 0 0 162238

A valaha volt legjobb, az 1500-as sorozatból valamelyik. 1970-es évek eleje.

Előzmény: dexter0719 (162237)
dexter0719 Creative Commons License 2017.02.03 0 0 162237

szép:-)

milyen szerkezet lakozik benne?

Előzmény: fz (162229)
fz Creative Commons License 2017.02.03 0 0 162236

Ha ez az jelenti, hogy ez egy jó óra, akkor tulajdonképpen ez egy jó hír :). Azt, hogy a jövő mit hoz, majd meglátjuk.

Előzmény: glashuette (162233)
WiZARD Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162235

Értem.

Elvileg lehet kérni paypalról visa kártyára a lét, ami a kártya mögött lévő bankszámládon jelenik meg, ez pedig lehet usd.

Legalábbis a paypal nekem ezt mondta, még nem próbáltam.

 

A levelükből:

"...I am sorry however, it is not possible to withdraw to your Hungarian bank account in USD.

Please do not worry, however as I may have a solution for you. If you have a Visa Card that is denoted in USD you can add this to your PayPal account and use it to complete your withdrawals. You will then avoid the currency conversion rates with USD transactions."

 

 

(Sajnos bármilyen online fizetés esetén közel megkerülhetetlen a paypal, nem csak itt...)

Előzmény: glashuette (162230)
Wreck Diver Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162234

"gyakorlatilag addig ráül a pénzre, ameddig a vevő vissza nem jelez, hogy minden OK"


Még ha így lenne. 21 napig ülnek rajta újabban ( forgatják, gondolom ).
Hiába a pozitív értékelés egy hét után. Kipihenik.

A gyakorlatban nálam tavaly a paypal árfolyamos 215.000 forintból
sikerült a bankszámlámra 160.500 forintnak megérkezni. 

Az ebay meg szépen ráállt az 1 dolláros termék - 200 dolláros posta jellegű
visszaélések szűrése helyett arra, hogy a postaköltségből is jutalékol.

Tehát egy drága Rolex drága futárral még nagyobb szívás.

Persze meg lehet kapni a pénzt az értékelés után is, top rated sellerként.
Csak jóformán fizikai képtelenség eljutni odáig. 

Előzmény: glashuette (162232)
glashuette Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162233

Van egy rossz hírem: ennél jobb órád a büdös életben nem lesz.

Előzmény: fz (162229)
glashuette Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162232

Az ebayjel semmi gond nincs. Megdolgoznak a 10%+ÁFÁ-ért.

 

A gond a paypallal van, mégpedig azért mert kizárólag a vevőnek kedvez viszont az eladó fizeti. A maradék hajam is az égnek áll. Ráadásul rohadt drága átváltásokkal együtt több, mint 10%.

 

Nagyon sokan felmondták a paypalos szerződést mert ez most már bicskanyitogató és nonszensz. Pl. edigital.hu, a legtöbb futárszolgálat stb. Pénzügyi bukta az egész.

 

Nem igaz hogy ezt senki nem tudja félár alatt elvégezni, hogy gyakorlatilag addig ráül a pénzre, ameddig a vevő vissza nem jelez, hogy minden OK. A világ legnagyobb bulija a paypal.

Előzmény: Wreck Diver (162231)
Wreck Diver Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162231

A paypal állami megállapodásokkal működik.
Amennyiben magyar a címed, mindegy milyen bankszámlád van.

Teszem fel ha van egy eurós számád, akkor a paypal küldi a pénzed forintban,
a bankod meg visszaváltja neked euróra. Dupla bukta.

Közüzemi számla, útlevél másolat stb. kell egy idő után.

Nincs olyan, hogy a magyar lakcímeddel eurót kapj az
osztrák bankszámládra. Illetve van, az előbb vázolt módon.

Persze kérhetsz paypal helyett bank- hitelkártyás fizetést.

Ehhez viszont kell egy gateway szolgáltató.  Jutalékkal.
Az egyik kapásból a paypal tulajdona a két nagyból.

Illetve nem tudom, hogy milyen vevő védelem jár ezekre.
De vagy ugyanazt nyögöd, mint a paypallel, vagy úgyse vásárol tőled senki.

Monopolhelyzetben van az ebay ( és a paypal is ),

legalábbis a használt piacon. És ezt ki is használják.


Előzmény: WiZARD (162227)
glashuette Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162230

Még egyszer: ha nem paypalra kéred a pénzt, akkor senki sem áll szóba veled, akkor sem ha 15.000 pozitívod van. A pénz a paypal számlára érkezik, nem a kártyára. Paypal számla mögött viszont csak és kizárólag olyan számla állhat amilyen személyi igazolványt be tudsz mutatni (tehát magyar). És a magyar számla ez esetben azt jelenti, hogy forintban vezetett. Dolláros meg euróban vezetett magyar számlaszámot nem fogadnak el.

Előzmény: WiZARD (162227)
fz Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162229

Ezt vettem meg végül.

fz Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162228

Ha Te, vagy bárki tud a fenti 60-120 ezer forintos sávban a képen láthatóhoz hasonló eladó Seamastert, kérem szóljon. fzfm99@hotmail.com.

 

Ma voltam Bécsben, a Seamaster nem vettem meg, de egy Rolex DateJust-ot elhoztam.

Előzmény: APT (162214)
WiZARD Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162227

Elvileg, ha visa kártyára kéred a lét, akkor $-ban utalják rá. Ha mögötte $ számla van, akkor meg is kapod.

(még nem próbáltam)

Előzmény: glashuette (162221)
glashuette Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162226

De, egy Pobedát visszakapott... Ha számít ez bármit is. A vevő állította, hogy az volt a csomagban.

 

Három eset lehetséges.

 

1. Tényleg Pobedát küldött el a vevőnek.

2. A vevő megkapta a Rolexet, de azt mondta, hogy egy Pobeda volt a dobozban

3. Rolexet küldött el de Pobeda érkezett meg, mert a futárcégnél meghekkelték a csomagot.

 

Az első esetet nem hiszem el, egy 1000+ os nick ennél azért többet ér, csupa csupa többezer eurós eladással. A vevőnek többezer eladás/vétele volt tehát a 2. pont is elég kérdéses. Marad a 3-as.

Előzmény: spyder999 (162223)
glashuette Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162225

Nem kispályás az illető, de ezt már az ő gyomra se vette be.

Előzmény: bosijani (162224)
bosijani Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162224

8000€ ???  no ilyen értéket vagy nem postáznék,vagy nem utalnák. személyes átvétel,mondjuk európán belül....

Előzmény: glashuette (162222)
spyder999 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162223

Egyszer velem is előfordult,hogy Amerikából vettem egy telefont,és tényleg nem azt rakták a dobozba,ami az aukcióban volt.

Viszont engem köteleztek a visszapostázásra,ha szerettem volna rendezni a dolgokat.(itt igaz elbuktam a vissza posta utat,de legalább visszafizették a pénzem.)

Az ismert magyar eladónak nem küldték vissza az áruját?

Vagy egyszerűen már a vevő is mást postázott vissza?(hogy lehet ezt ilyenkor ellenőrizni?ezen az alapon bárki simlizhetne,ha mindig a vevőt védi az ebay,de akkor viszont hogyhogy nincs sokkal több visszaélés?)

Ilyenkor nem mérlegel az ebay,hogy 1000+ után pl. egy nullás vásárol valamit,akkor valószínűleg nem az eladó a kanyhaló?

Érdekes kérdés ez,lehet vesézgetni...

Előzmény: glashuette (162222)
glashuette Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162222

És akkor még olyan finomságokról szó sem esett, hogy: "nem az volt a dobozban". Ismert magyar eladó, 8000 eurós bukó, a vevőnek adtak igazat. Több mint 1000 pozitív után hagyta abba az egészet.

glashuette Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162221

Olyan szintű már a lehúzás az Ebayen, hogy értelmetlen az egész. Az alap a 10% Ebay jutalék + a magyar ÁFA a jutalékra.

De a brutális a Paypal, jutalék+átváltás még ugyanennyi! Ha nincs Paypalod, nem vesz tőled senki semmit, ha van, akkor meg leránt újabb 12%-ra a Paypal.

A Paypal csak a vevő érdekeit nézi, ugyanakkor az eladóval fizettetik ki. DE még szimplán hülyének is néznek, magyar vevőnek nem lehet dolláros vagy eurós számlája, csak forintos, és majd ők jól átváltják 12 forinttal a középárfolyam alatt.

 

Így lesz a 2200 eurós Datejust órából 2200*0.75 cca. 475.000 jó magyar forint. Akkor inkább beadom a Dorotheumba, postázni sem kell, nincs utólagos reklamáció, nem ilyen színárnyalat volt a fotón, piff repül a negatív...

 

BEKAPHATJÁK.

Előzmény: Wreck Diver (162216)
öccse Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162220

Ennek a koronája lehet, hogy jelzett, de nem ezzel adták el anno szerintem. A 601-es kaliber nem ritka, itt inkább a számlap feliratozása miatt nyomták meg az árat.

Előzmény: fz (162208)
öccse Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162219

Ilyen Seamastert vettem két éve a Vaterán kb. 60 ezerért, de az eredeti plexit cserélni kellett, plusz kapott egy szervizt is. Viszont az fekete számlapos, valamivel ritkább.

Előzmény: fz (162209)
öccse Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162218

Általában olcsóbb úgy az óra. Egy eredeti Jubilée szíj 250 USD. Számomra viszont azzal együtt autentikus.

Előzmény: fz (162211)
Csekk Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162217

Az alkatrész 3D nyomtatással elvileg már elkészíthető lenne, de egy ilyen gép ára és üzemeltetési költsége olyan magas, hogy azért nem érné meg.
Így várok és keresgélek.
Majd csak találok egy szakit aki elvállaja a Chrono restaurálását.

Előzmény: spyder999 (162192)
Wreck Diver Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162216

És az ebayes árba mindenki bátran számolja
be az eladó 25%-hoz közelítő költségét.
Mert az ebay jutalék-paypal jutalék-paypal tré váltási
árfolyam közelebb van ahhoz, mint a 20%-hoz.
Ráadásul ritkábban-kevesebbet értékesítők
pénzén 3 hétig ül a rendszer.

Ebayen ennek is szólnak a magasabb árak.
Nem beszélve arról, hogy már 2-300 ezres óránál
sem lehet ajánlott elsőbbségi levéllel kockáztatni
a királyi postán. Azt szintén beleszámolják.

Előzmény: APT (162215)
APT Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162215

Érdekes kérdés ez. Valószínűleg a megközelítési irányaink mások. Vannak egyfelől ugyebár a "kínálati árak", mennyiért lehet látni a neten, mennyiért hirdetnek.

Hozzám meg ismerősök hozzák a DJ-ket, hogy pofozzam helyre őket, és akkor kerül szóba, hogy "mibe is fájt". Innen megközelítve én bizony azt látom, hogy azokat a vintage (3035-ös és korábbi, 1570, 1560) DJ, Date órákat - amelyeket végül meg is vettek, el is adtak, tehát gazdát is cseréltek, bizony rendre ebben az árszegmensben kell keresgélni. Hogy aztán sokan mennyiért kínálják a végül soha el nem adott óráikat - ezzel én már nem nagyon foglalkozom, nem találkozom velük...

 

Azt látom, hogy a hazai piacon és egy átlagos eladónak (tehát nem egy különös presztízzsel bíró "menő" galériának stb..) azért az összegért, amit sokak szerint az adott óra "ér" - egyszerűen nem lehet eladni semmit, annyiért nem veszik meg. Az ebay is érdekes történet, mert átlagos dolgokkal nincs gond, de igényesebb, drágább holminál megint visszaköszön az, hogy "nem neves", sok és kifogástalan visszajelzéssel sem rendelkező, mellesleg "nem megfelelő lokalizációjú" eladó lehetőségei egészen mások, mint egy jól bejáratott brit, német, svéd, USA-beli eladónak. Mostanság például picit rákattantam a Seiko Grand Quartzokra, vettem is zsinórba négy mindenfélét, thaiföldi, olasz meg japán eladóktól - és azt látom, hogy a japánnál volt "verekedés", az ár is elment rendesen, a többinél potom árakon hoztam el a cuccot (mellesleg meg is kaptam, hibátlanul, nem volt vele gond!) - mert jól láthatóan nincs bizalom. Az olasztól, meg ukrántól-orosztól nem veszik meg az árut, nagyon sokan meg sem nézik, eleve kizárják akár még a szűrésből is...

Persze, egy több ezer eurós óránál ez valahol még érthető is, hiszen ha valami közbejön, hibás, kamu vagy semmilyen árut kap az ember - akkor jóformán kilátástalan érvényesíteni a jogainkat. Viszont ebből megint az következik, hogy ha el akarod adni az egy szál Rolexedet, akkor jó eséllyel csak olyan vevőt találsz rá, aki személyesen is meg akarja nézni, alkalmasint meg akarja vizsgáltatni (teljesen érthető valahol a dolog), ergo igenis hazai vevő lesz, a hazai piac lehetőségeivel - nem lesz tolongás sem, és az összes szakértő által bemondott, egyébként valahol jogos 2-2500 euró ellenére a végén fogcsikorgatva fogod odaadni 450e jó magyar HUF-ért az órát, annak az egy szál vevőnek, aki hajlandó érte ennyit meg is adni...

Előzmény: fz (162210)
APT Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162214

Szép óra, de nem annyira "superrare" ám ez... A magam részéről azt mondanám, hogy a hazai piacon 60-120 között kb: bármi az értéke. Máshol lehet több is.

Előzmény: fz (162208)
omega_patek Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162213

Rendben! 

 

Ebben az állapotban csak valami igényes és ezermester gyüjtö fog többet adni érte, aki maga hozza rendbe az órát.

Előzmény: bosijani (162212)
bosijani Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162212

bocsi,nekem sem stílusom,de 5-10-ér oroszt adnak,nem egy ritkább bumpert....

mégegyszer elnézést,ha bántó voltam.

Előzmény: omega_patek (162207)
fz Creative Commons License 2017.02.02 0 0 162211

Az mennyire értékcsökkentő, ha egy eredetileg "fémszíjas" Rolex vagy más óra mára bőrszíjassá vált. Én amúgy a fémszíjat ki nem állhatom, de ettől még kérdés számomra.

fz Creative Commons License 2017.02.01 0 0 162210

Mellesleg mondtátok a 30-40 éves Rolex Datejust-ra, hogy 300-500,000. Nagyon sok helyen néztem, 2000 EUR alatt teljesen reménytelen, inkább 2200 körül kezdődik. Bennem van a hiba?

 

Omega Seamaster a másik, amit nézek egy ideje, ezért tettem fel az alábbi kettőt.

fz Creative Commons License 2017.02.01 0 0 162209

És ez?

 

Description

- Automatic Movement with Center Second

- Cream colored dial with golden indices

- Stainless Steel Case displaying the Seahorse Logo on the back

- Genuine Omega Crown

- Genuine Omega Glas displaying a tiny Omega Logo in its centre

- 34 mm diameter (w/o crown)

- Genuine Leather Strap (oxblood)

- Years of Construction: 1960ties

 

 

Condition

- Outside: The still GENUINE, non-refurbished, dial is in PERFECT condition. The glas is in perfect, scratch free, condition. The case is in great condition.

- Inside: Last Service in 2016. The movement works perfectly.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!