Keresés

Részletes keresés

Asinela Creative Commons License 2015.02.04 0 0 269

Szia Göncölszekér,

Azt gondolom, hogy a Szent Istvánban, szóbelin "egyéb okok" miatt elvéreznénk. Tiszteletben tartjuk a vallásos családokat, vallási szokásokat, de nem gyakoroljuk, szóval ez nekünk így nem esélyes.

 

Manypenny

Tudsz valamit bővebben a Bethlen Gábor Újreál Gimnáziumról is? mert azt én is nézegettem. A Keveháza utcai, az nem csak általános? (1-8 osztályt láttam, Montessori-módszer)

 

Rékaanya

Lányod megérdemelten ragaszkodik most már a kivívott lehetőséghez...mondják, hogy evés közben jön meg az étvágy! :-) Szóval gratula ezúton is, innen talán már egyenes az út neki!!!

 

De jó nektek, akik már postára is adtátok a dolgokat! nekünk még csak holnap lehet kivenni az értékelő lapot (kiderül végre az is, hogy nekem, hogy sikerült a vizsga, megkaptunk-e a plusz pontokat a fogalmazáshoz). Hétvégére terveztem ezt a kitöltögetős adminisztrációs procedúrát és hétfőn posta. Vagy jobb lenne beadni a titkárságokra? Ti hogy csináljátok?

 

Előzmény: Göncölszekér**** (264)
dorka111 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 268

Köszönöm!

Előzmény: Göncölszekér**** (266)
Rékaanya Creative Commons License 2015.02.04 0 0 267

A Keveháza utca nem derül ki a címből is? Akkor talán lehagyható. Egyébként az OM azonosító alapján úgyis tudják majd, hogy melyik suliról van szó, ha kétségek merülnének fel. 

Előzmény: manypenny (265)
Göncölszekér**** Creative Commons License 2015.02.03 0 0 266

Dorka111,

Tavaly a Toldyban matek szóbelin a gyereknek két példát kellett megoldania, ez volt a beugró: műveleti sorrendes és geometriai. Utána a tájékozottságát mérték fel (mit is csinálnak a Parlamentben), kérdezték a családról, szabadidőről, olvasási szokásokról, ilyesmikről. Szerintem jól kifaggatták, de a gyerek nagyon jól érezte magát, a tanárok kedvesek és viccesek voltak.

 

 

 

 

Előzmény: dorka111 (247)
manypenny Creative Commons License 2015.02.03 0 0 265

Nekem a gimibe küldendőre nem fér ki még csak a fele sem. Ezt hogy a pitlibe rövidítsem?

Bethlen Gábor Általános iskola és Gimnázium Keveháza utcai telephely?

 

Előzmény: Rékaanya (262)
Göncölszekér**** Creative Commons License 2015.02.03 0 0 264

Szia Asinela,

A Szent István Gimnázium nem érdekel? Tavaly 55 ponttól hívták be a gyerekeket, fiam kis osztálytársnője most ott tanul, jól érzi magát. Visszafogott, fegyelmezett kislány, jó tanuló volt az általánosban, de nem volt kitűnő.

Előzmény: Asinela (255)
Rékaanya Creative Commons License 2015.02.03 0 0 263

Köszi! Az, hogy mennyire vallásos a család, gondolom, a szóbelin kiderül. Csak a család szokásaira kérdeznek rá  vagy konkrét, hittannal kapcsolatos kérdések is várhatók? 

Előzmény: hanna02 (261)
Rékaanya Creative Commons License 2015.02.03 0 0 262

Igen, a természetismeretet be kell írni a lista aljára. A Győrbe küldendő papírra nálunk sem fért ki az Apáczai teljes neve, így rövidítettünk. Én is utálom az ilyesmit, gyorsan postáztam is még tegnap. :)

Előzmény: manypenny (260)
hanna02 Creative Commons License 2015.02.03 0 0 261

Szia!

Attól függ, hogy mennyire hívő a család. Ha igen, akkor simán felveszik, ha nem, akkor magasabb pontszám sem lesz elég. A barátnőm gyereke jár oda, ők vallásos család.

Előzmény: Rékaanya (259)
manypenny Creative Commons License 2015.02.03 0 0 260

HELP!

1.Nem fér ki az általános iskola neve a jelentkezési lapra :(

2.Természettudományos tárgy mint Természetismeret nem szerepel a lapon, azt be kell írnom ugye?

 

Jaj de utálok ilyen fontos papírokat töltögetni!

 

 

Rékaanya Creative Commons License 2015.02.03 0 0 259

Nem egészen ide tartozik ugyan, de a Szent Imre Gimnázium nyolcosztályos felvételijéről van valakinek információja? Barátnőm kisfia 75 pontot ért el, jó lenne tudni, tavaly ill. az előző években hány ponttól vettek fel gyerekeket. (A hozott pontszám a maximális 50, szóbelin csak elbeszélgetés van, ott pontot, úgy tudom, nem kapnak.)

Grillusca Creative Commons License 2015.02.03 0 0 258

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.

 

Az iskolák sorrendjét a vágyaitok  - pontosabban a gyerek vágyai - alapján határozzátok meg!!!!!

Akkor is ha reménytelennek tűnik.

Ne törődjetek a pontszámmal!

 

Illetve: ha nagyon el kartok jönni az általánosból, akkor írjatok be olyan iskolát is, ami nem a legkívánatosabb, de oda biztosan bejut. DE ezeket a sulikat a lista VÉGÉRE tegyétek!

 

Csak igy érhető el, hogy a legkedvesebb iskolába jut be azok közül, ahová a pontszáma elegendő.

Hogy hova elegendő, azt soha nem lehet biztosra tudni.

Grill

Rékaanya Creative Commons License 2015.02.02 0 0 257

Asinela, hasonló cipőben járunk mi is. Amikor november végén belevágtunk, még játéknak tűnt az egész, előtte nem is akart elmenni, mostanra odáig fajult a helyzet, hogy mindenképpen iskolát akar váltani a lányom. 

 

Szerintem akármennyi iskolát be lehet jelöni, vesztenivalója senkinek nincs. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem hívják be szóbelizni a gyereket. A sorrendet pedig tényleg szimpátia alapján célszerű megállapítani, a pontszámok majd eldöntik, hova jut be. 

Előzmény: Asinela (255)
manypenny Creative Commons License 2015.02.02 0 0 256

Lucica!

 

DE azt írják,hogy NE változtass a jelentkezési sorrenden mert úgy gondolod,hogy nem jutsz be, hanem az legyen egy kívánságlista és a gép majd úgyis besorol . Veszteni semmit sem vesztesz ha úgy írod be a sulikat ahogy szeretnétek! A sulik nem tudják,hogy ki hanyadik helyre írta be őket! :)

Előzmény: Lucica75 (249)
Asinela Creative Commons License 2015.02.02 0 0 255

Lucica75, bárcsak én is nyugodt szívvel ezt mondhatnám, hogy nem kellene most mindenáron sulit váltanunk. Sajnos, ahogy telnek a hetek, hónapok, egyre jobban látszik, hogy nem jó a közösség, amiben a gyermekem mozog. Egyre nagyobb a szakadék az osztályában, nincs húzóerő, nem "sikk" jól tanulni, eredményesen sportolni és nehéz a gyereknek minden nap megküzdeni, szembe menni a többséggel.

 

Amíg lehet, addig még reménykedünk, hogy lesz esélye bizonyítani szóbelin, hogy képes megállni a helyét egy erősebb közösségben is. Csütörtökön kapunk választ a plusz pontokért beadott kérelemmel kapcsolatban és akkor eldöntjük, hogy hogyan tovább...

Előzmény: Lucica75 (254)
Lucica75 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 254

Aranyos vagy, de nagyon messze van nekünk (a tizennyócban lakunk). Pedig néztem, az újpesti Könyves Kálmán mellett. Minden áron nem kell most sulit váltanunk, lesz lehetőségünk 8. után is.

Előzmény: manypenny (253)
manypenny Creative Commons License 2015.02.02 0 0 253

Lucica75!

 

Szt. Margit nem jöhet szóba? Katolikus iskola.

Előzmény: Lucica75 (161)
Lucica75 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 252

Igazad van, túl sokat görcsölünk...

Most próbálok kiigazodni a jelentkezési lapokon. :-O

Előzmény: Rékaanya (251)
Rékaanya Creative Commons License 2015.02.02 0 0 251

Szerintem sincs problémamentes gyerek. Ez az, ami miatt pár hozzászólással lejjebb Frensiskonak azt írtam, hogy az Apáczai az ismerőseim beszámolója szerint emberségesebb, a VPG-ről pedig én is hallottam negatív kritikát. Pár évvel ezelőtt az Eötvösben a 8.-os felvételiről a fiam egyik nagyon okos osztálytársnője sírva jött ki, úgy megalázták. Utána változtatott a sorrenden. Most fog érettségizni a Fazekasban, imád oda járni. Nem mondom, hogy ez általános lenne az Eötvösben, mindenhol van empatikusabb és kevésbé empatikus tanár is, de ez is egy tapasztalat.

 

Ha nem magától a szóbelitől félted a lányodat, ne legyen félsz benned a matektól sem. Meg fogja oldani. A gyerekeink sokszor ügyesebbek és talpraesettebbek, mint mi, szülők feltételeznénk... :) 

 

Csütörtökön lesz eredmény a Szent Istvánban, ha minden igaz. Van valaki, aki érdekelt? A lányom egyik osztálytársa ott írt. 

 

Előzmény: Lucica75 (249)
dorka111 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 250

Ez vicces. Szerintem problémamantes gyerek nincs.

Előzmény: Lucica75 (249)
Lucica75 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 249

Frensisko, nálunk is első helyen állt az Eötvös, amíg meg nem kapruk az írásbeli eredményét. Oda és a VPné-ba esélytelen a bejutásunk (máshova talán csak egy árnyalattal több), így módosult a sorrendünk: Trefort, Radnóti, Apáczai, Eötvös, VPné. Az elsőkbe sokkal több embert vesznek fel.

Rékaanya, nem a szóbelitől féltem a lányomat, hanem magától a matektól! Ha már behívják valahová, szinte nyert ügye van, ő is cserfes, mint a Te Rékád, és jó kis felnőtt gondolkodása van. :-) Csak hívják be...!

A VPné-ban voltam tájékoztatáson, ott az nem tetszett, hogy kijelentették, oda csak és kizárólag jól nevelt, problémamentes gyerekek járnak/járhatnak. Aki nem ilyen, annak nincs helye náluk. És ha úgy látják, 8-ban a gyerek kezébe nyomnak egy felvételi lapot, jelzésképpen...

Előzmény: Törölt nick (241)
ényszi Creative Commons License 2015.02.02 0 0 248

Szia,

 

Nem, már két éve. De azóta is imádja a sulit. Nagyon jó választás volt .Megéri a 45 perces utat Zuglóból :)

Előzmény: dorka111 (247)
dorka111 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 247

Köszönöm. Ez tavaly volt?

Előzmény: ényszi (243)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 246

Ahogy írtam: Faz., Ap., Tref., VPG (sorrend még bizonytalan)

Előzmény: manypenny (245)
manypenny Creative Commons License 2015.02.01 0 0 245

Frensisco!

 

ÉS Eötvös után mik az elképzelések?

Előzmény: Törölt nick (241)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 244

Köszi!

Előzmény: Rékaanya (242)
ényszi Creative Commons License 2015.02.01 0 0 243

Kedves dorka111,

 

arra emlékszik csak , hogy három feladat volt és az egyiket nem jól oldotta meg ,de amikor segítettek neki utána ki tudta javítani.

 

Utána volt pár szó a hobbijáról és a családjáról.

Nagyon jól érezte magát, nagyon kedvesek voltak vele.

 

 

 

 

 

Előzmény: dorka111 (225)
Rékaanya Creative Commons License 2015.02.01 0 0 242

Ismerősök tapasztalatai alapján az Apáczai emberséges, jó a közösség, szuperek a tanárok, ha a gyerek odafigyel az órán, du. 1-2 óra tanulás elég. Mindegyiküknek belefért az életébe a sport, zene vagy egyéb hobbi is. Összeszámoltam, az elmúlt években (6-7 év) 5 gyerekről tudok a környezetemben, akik oda jártak, illetve két kislány épp most kezdte (igaz, ők 8. után). Egy már végzett az ELTÉ-n, egy idén kezdte a jogot, 2 jár jelenleg orvosira, egy az ELTE pszichológia szakára és ELTE magyar-orosz szakra egyidejűleg. Mindegyik szeretett apáczais lenni, ők "fertőzték meg" a lányomat is. A fiam most jár előkészítőre, amit szintén apáczais tanár tart, lelkesedik érte. Járnak oda apáczais diákok is, azt mondja, jóval többet tudnak, mint a többiek. 

 

A VPG-ről kevesebb információm van, csak egy ismerős járt oda. Ő nem szerette annyira, épp a fent említett emberséget hiányolta, de persze ez csak egy ember véleménye.

Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 241

Van még valaki 1. Eötvös helyes?

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 240

T.illik sosem voltam egyik helyen sem... 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!