Keresés

Részletes keresés

zsazska Creative Commons License 2009.09.30 0 0 56380

Sziasztok!

 

Egyem meg azt a girbe-gurba lábacskákat:-))) -De szépnek tetszik lenni!

Tündéri ez  a kis Zazi! Gyönyörű szép, markáns feje van, és tetszik, az a kis füstös háta is!

 

Zsófi és Toma! Gratulálok az akváriumhoz! Kezdetnek tényleg jó méretet választottatok, de úgy hiszem, hogy ti sem álltok majd meg ennél:-) Mi annakidején egy 80-assal kezdtük, és most a 350 nél járunk, de ha tehetnénk, és elférne, már nagyobbra cserélnénk!

Ha ingyen halat akarsz, vagy csak olcsót, akkor nézelődj mondjuk itt:  http://www.akvarista.hu/?oldal=36&show=posts&topic=278

 

Ami a növényeket illeti: Nekem is vannak műnövényeim, de valóban, ahogy Ani is írta, idővel ellepi őket az ecsetalga:-( Egy darabig még tisztogathatók, de aztán már cserére szorulnak, viszont az élő növényeket a sügerek folyton kiforgatják a mederből, hiába ültettük őket ültető kövekbe:-( Gömbmohánk már többször volt, de előbb-utóbb felfalják. Szóval a növényeket rendszeresen pótolni kell. Viszont érdemes mindent tenyésztőktől venni, és nem a kereskedésekben!

Előzmény: Maomopsz (56373)
FoxxyC Creative Commons License 2009.09.30 0 0 56379
Jólvan, igyekeztem szerényen reagálni... Na.:)
A hátonúszóm meg nehogy pár év múlva, nagy meglepetést okozva ússzon elő rejtekhelyéről óriás kifejlett állapotában..:)
A műnövény még marad sztem egy jó darabig, ha már megvettük…

Zsuzsa, köszi a meghívást! Ha komolyra fordul a dolog (Nem tudom Tomának mik a tervei, és hogy Aniéknak hogy jó), akkor megbeszéljük!
Előzmény: Tomahawk_ (56377)
horvathlany Creative Commons License 2009.09.30 0 0 56378
Aztán ha tényleg jöttök Aniékhoz, hozzánk is tessék benézni. Mini talit össze tudnánk hozni, hal és kutyatalálkozót.

Előzmény: FoxxyC (56376)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.09.30 0 0 56377

Mi az, hogy lehet, hogy élünk???Holnap indulunk!!Egy arany fátyolos ancistrusért???Bármikor!Van ugyan fátyolosunk, de csak a sima barna verziójú.

A hátonúszó tényleg nem egy manöken hal.Büszke lehet rá Zsófi, Ő választotta. :)Amúgy nekem is tetszik nagyon!A növényeket, elképzelhető, hogy lassan élőekre cseréljük, de jó ötletnek tűnt a jó minőségű műnövény alternatívaként az igénytelensége miatt.

Előzmény: FoxxyC (56376)
FoxxyC Creative Commons License 2009.09.30 0 0 56376
Szia Mao!

Köszönjük szépen, lehet majd élünk a lehetőséggel!
Van 2 corydorasunk, tényleg barátságosak!
Azért döntöttünk a műnövények mellett, mert úgy gondoltuk, hogy kezdésnek elég lesz a halakkal bíbelődni, kifejezetten a "halazásba" belejönni, aztán később jöhetnek élő növények. Amúgy van két gömbmohánk, meg még valami nem tudom mink.:)
1db sima aranyancink van. Nekünk ő nagyon nagy szám. Akitől vettük az ancikat, eléggé kihangsúlyozta, hogy mennyire ritka a fátyolos aranyanci, úgyhogy arról nem is álmodoztunk.:)
Ja, és van egy sárga hátonúszónk. Soha nem jön elő, sosem látjuk, csak néha éjszaka, mikor már a világítás is kikapcsol.:( És nem is úszik a hátán.:)
Majd küldhetnél képet az akváriumodról, akár privátban is!
Előzmény: Maomopsz (56375)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.30 0 0 56375

112 liter szuper kezdésnek! :)

Nem is lessz vele sok gondotok.

Amiket irtam saját tapasztalatok.

Ha jól látom münövényeket raktál bele. Én is használtam egy időben, ha jól emlékszem algásodtak, ugyhogy rendszeresen sikálni kellett őket.

Valamilyen corydorasod van? Nagyon tündéri, szeretni való halak, nagyon barátságosak minden akváriumlakóval.

Arany ancink pedig van vagy 60-70 darab fátyolos, és sima is ugyhogy adnék szivesen ha erre jártok.

Na most egy olyan témát hoztál amiről órákat tudnék beszélni. :D

Ha mégis igazi növényt szeretnél itt egy link.

A másikat lehet hogy ismered is de azért felrakom hátha másokat is megfertőzünk itt a halazással. :) 

http://www.vizinoveny.hu/

http://www.akvarista.hu/

Előzmény: Tomahawk_ (56374)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.09.29 0 0 56374
Köszönjük, igen 112 lityós.Igen tudom ,hogy nem egyszerű eset egyik sügérféle sem társas akváriumban, de a ramireziek úgy néz ki szeretik egymást, a meggyhasúak is egy összeállt pár, a vitik meg még kicsik, max. majd nektek adjuk őket, ha megnőnek:-)550 liter az már szép vízmennyiség, de nem tudnánk hová tenni akkorát, lóvé sem volt annyi rá.Most ez is nagy szám nekünk kezdésnek.A sokéves szekrényt amibe beépítettük így is nagyon keményen meg kellett erősítenem zártszelvénnyel, de atombiztos lett.
Előzmény: Maomopsz (56373)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.29 0 0 56373

Nagyon szép lett! Gratulálok! :)

Hány lityis? 100 körüli?

Mi is akvarizálunk, vagyis igazábol az én hobbim főleg.

A mostani akváriumunk 550literes, 8 éve kezdtem 2 aranyhallal és egy 30 literes akváriummal. :)

A ramireziekkel baj lessz (vagy már van is valószinüleg) hacsak nem egy összeállt párt sikerült választanod.

Aztán a következő tippem a vitorlásoké. Azok is halálig fogják egymást gyepálni valószinüleg. Belőlük is csak egy összeállt párt érdemes megtartani később.

Dehát mind a kettő sügér féle, ami egyet jelent azzal hogy gyönyörü vagyok de nagyon agressziv. :)

 

Hoztam képeket!

Az elsőn Maot éppen gyereknevelésen kaptam, :) 

 

 

 

Előzmény: Tomahawk_ (56372)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.09.29 0 0 56372
És ha nem haragszotok, topicbontó módon, mutatnék pár képet a most elkészült akváriumunkról!Én anno akvarizáltam gyerekkoromban, de több dolgot is konstatáltam a mostani akvárium elkészítésénél. Az egyik az, hogy ez régebben a "szegények sportja" volt, manapság már határozottan nem az!(Mint más egyéb hobbi sem)A másik pedig, hogy már nem csak guppikat és mexikói kardfarkú halakat, black molly-kat lehet kapni, hanem elképesztő a választék díszhalakból!:-)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.09.29 0 0 56371
Ani!
Nagyon aranyos Zazi!Micsoda jó dolga lehet, kutyák, kisgyerek és szerető gazdik között nézhelődhet gyűjtheti a tapasztalatokat egész nap, azokkal a nagy mopsz szemeivel!:-)Balázs hogy rányúl a felső képen!:-)
Előzmény: Maomopsz (56349)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.09.29 0 0 56370
Juditka és Zsuzsa!
Ne aggódjatok, szándékosan vártam meg az első magyarnyelvű megjelenést, hogy viszonyítási alapul szolgálhasson a majdan megjelenő műhöz!:-)
Előzmény: horvathlany (56360)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.09.29 0 0 56369

"Teljesen igazad van: Sosem szabad azt a hibát elkövetni, hogy meglepetésként ajándékozni élő kedvencet! "

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy közöljem, ez rám nem vonatkozik, amennyiben valaki, valami jópofa és különleges hüllővel, vagy akváriumi hallal szeretné megajándékozni szerény személyemet!:-)

Előzmény: zsazska (56368)
zsazska Creative Commons License 2009.09.29 0 0 56368

Szia Ani!

 

Biztosan nagyon örül majd az ifjú pár az eleven ajándéknak:-)))

Jó, hogy ennyi állattal, és emberrel cseperedik együtt. Ez a legjobb módja a szocializációnak:-)

Teljesen igazad van: Sosem szabad azt a hibát elkövetni, hogy meglepetésként ajándékozni élő kedvencet!

Előzmény: Maomopsz (56365)
juditka21 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 56367
netboard-ra feltettem...
matika82 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 56366

 

 Nem voltam bíztos benne, hogy a szobából való kipakolás megoldja az éjszakai problémát, mivel bíztos az ágyra akart felkérezni, de megpróbáltam és bejött. Nappal van amikor fent lehet, de éjszaka nem.

 Sajnos itt nálunk nincs kutyasuli. Kicsi városban lakunk és akik kutyákkal foglalkoznak az arendőrségnél dolgozó személyek, többnyire a németjuhászokat oktatják. Tehát ezt nem tudom kipróbálni. Pedig nem lehet rossz dolog, kíváncsi lennék arra, hogy manó mit csinálna egy ilyen helyen.

 Ha séta közben találkozunk egy kutyával ő mindenképpen játszani akar vele, ha nem az lesz, ő ugatni kezd.

  Nem tudom emlékeztek- e de írtam még régebb, hogy a bal füle megtört, még nem alakult helyre, vajon fog? Masszírozni szoktam neki, mostmár érzem, hogy keményedni kezdett a porc, de még maradt olyannak amilyen volt.

 Örülök ennek a társalgási lehetőségnek, mert ha nem lenne nem tudnék ennyi mindent a mopszokról. Ha utánna olvasok is segít, de azért ha egy tapasztaltabb gazditól hallok tanácsot vagy véleményt jobban megnyugtat. :)

Előzmény: zsazska (56364)
Maomopsz Creative Commons License 2009.09.29 0 0 56365

Sziasztok!

Sajna nem sok időm van, ezért most nem tudok külön válaszolni mindenkinek.

 

Zazi sokat van kint a kertben a többiekkel. Már majdnem teljesen szobatiszta.

Nagyon aranyos, igazi mopsz csajszi. :)

Sokat kötözködik a többiekkel, és természetesen jó mopsz szokás szerint a legnagyobbal kikezdeni a legérdekesebb.

Szegény Hires szépen türi ahogy a kis pinduri tépi a farkát.

A macskákkal is jó barátságban van, azokat is molesztálja de nagyon elnézőek vele.

Szerintem mindenki saját kölkének tekinti.

 

Már van gazdija, nem tartjuk meg. Egy fiatal pár kapja nászajándékba.

Már régota szeretnének mopszot. Természetesen nem lessz meglepetés. Élő állatot szerintem nem is szabad meglepetés ajándékként vinni.

 

Előzmény: zsazska (56352)
zsazska Creative Commons License 2009.09.29 0 0 56364

Sziasztok!

 

Szandra köszi:-) Igen, a képek a nálunk megszokott idilli állapotot tükrözik:-)

 

Termeszhangya! Köszönjük az értesítést....Juditka majd biztosan felteszi a talált mopszok közé, de azért jó lenne, ha más, ingyenesen elérhető oldalakra is fel tudnád tenni! Rengeteg talált kutyákkal kapcsolatos oldal van, valamint javaslom, hogy a feltalálási helyén illetékes sintérteleppel is tudassátok, hogy nálatok van a kutya! Nyilvánvaló, hogy amennyiben egy ilyen fogyatékosságokkal küzdő kutyus elérte az öregkort, akkor valahonnan hiányzik is! Hátha visszakerülhetne az eredeti gazdájához!

 

Matika! Gratulálok! Jól oldottad meg az éjszakai ébresztgetés problémáját! Jól tetted, hogy nem dőltél be neki! Ami az utcán való munkát jelenti, biztosan szokatlan neki, hogy nem a biztonságot jelentő négy fal között gyakorlatoztok, de ne add fel!

Használj jutalomfalatot, és szép apránként vedd rá, hogy ott is hajlandó legyen végrehajtani a feladatokat. Ha van a közeletekben kutyasuli, nem ártana azt is felkeresnetek! Mindketten nagyon élveznétek, és ott aztán bőven van figyelemelterelés:-)

Ami a tüzelést illeti: Épp úgy, ahogy mi emberek sem egyazon időpontban érünk, így van ez a kutyáknál is. Általában 6-12 hónapos kor között tüzelnek először, de a leggyakoribb a 8-9 hónap. Minden esetre számíthatsz rá, hogy ez hamarosan bekövetkezik!

matika82 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 56363

 

 Sziasztok.

 Csak egy pár napja nem jártam itt és máris mennyi minden történt. Jobbnál jobb képek kerültek fel. Nagyon aranyosak a kutyák, imádom nézegetni ezeket a képeket.

 Manónak eddig még nem könnyezett a szeme. Nem igazán kényes tipus, szerencsére, mert tömbházban lakunk de elég gyakran vagyunk vidéken is, mindkét helyen jól beilleszkedik. 

  Most 1- én lesz hat hónapos. Valaki megtudja mondani kb. mennyi idős kórban tüzel előszőr? A dokink azt mondta, hogy hamarosan bekövetkezhet.

  Amíg kisebb volt a fülét kellett elég gyakran pucoljuk, de mostmár az is kimaradt.

 Nagyon értelmes kis kutyus, de amit a lakásban megcsinál azt az utcán nem hajlandó. Bent leül, lefekszik és visszahozza az eldobott játékot, viszont kint mindezekre nem hajlandó. Talán ott elvonja a figyelmét egyéb dolog. Nagyon küzdök ez ellen.

 Mindannyiotoknak szeretnék válaszolni, de egyszerűen nincs annyi időm ezért csak így egyben írok.

 Ja majdnem elfelejtem leírni az utóbbi gondot amit elég jól kezeltem, legalábbis úgy látszik sikeres volt. A múlt héten több alkalommal éjszaka felköltött minden ok nélkül, lehet ha csak magányos volt a földön, ott alszik egy plüss macival és egy plüss párnával. Amikor ez többször megismétlődött nem tudtam mit tegyek. Egyszer csak egy ilyen alkalomkor kiraktam az előszobába macistól és párnástól együtt. Na ezt megcsináltam kétszer és azóta csendben van éjszaka, hagy aludni is csak nehogy kipakoljam.

 Vettünk furminátort, meg vagyok vele elégedve, tényleg jól kiszedi a szőrt ami nem odavaló már. Csak éppen még Manó kell hozzászokjon a kezeléshez.

 További szép napot nektek.

termeszhangya Creative Commons License 2009.09.28 0 0 56362
termeszhangya Creative Commons License 2009.09.28 0 0 56361

van egy öreg, már süket és vak mopszom, a férjem nemrég találta, ha valakit érdekel, szívesen odaadom, hogy békében tölse öreg napjait, sintérnek sajnálom odaadni, nem kell senkinek... mit csináljak vele? Nagyon nagy udvarunk van, nem lehet kiengedni, mert csak megy világnak és mindenhova odacsinál, tanítani nem lehet, mert tök süket, hiába szólok hozzá, így boxban tengődik.

 

Aki megszánja szivesen odaadom

horvathlany Creative Commons License 2009.09.28 0 0 56360
No para!!

Ez nem magyar szerzőtől van. Még lehet csinálni az eredeti magyar mopedekről:)
juditka21 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 56359
Nnnnna! Toma, látod meddig halogattad...
Előzmény: FoxxyC (56358)
FoxxyC Creative Commons License 2009.09.28 0 0 56358
Sziasztok!
Ma szert tettünk erre a könyvre:

Igazából a maga 68 oldalával talán nem is könyv, inkább "füzet" de jó kis átfogó írás a mopszokról, tele képekkel.:)
Fidra Creative Commons License 2009.09.27 0 0 56357
Szép estét mindenkinek!Zsazska,Mao köszönjük a dícséretet!Már mindenkinek nyitva a szeme és egyre erősebbek....és egyre jobban el vagyok keseredve hogy majd meg kell válnom tőlük....Mao!Zazika már hatalmas!...és nagyon édes!Ti megtartjátok?     Szia Rudmi!Csak közölném hogy az unokákra egyre jobban oda kell figyelni.Valternak nem tudom merre van dolga de állandóan lécel az ágyból....aztán meg kint üvölt mert ugye vissza már nem megy a dolog.Ma is ő keltett fel.Jobb mint az ébresztő óra.Phoebe-vel meg nemtom mit csinálok mert állandóan vircsaftol.A két renitens:) Rudika hogy van?Élvezkedik a játékok között?
Bszandra Creative Commons License 2009.09.27 0 0 56356
jav.: * zsazskáéknál. Bocsi...!
Előzmény: Bszandra (56355)
Bszandra Creative Commons License 2009.09.27 0 0 56355

A szokásos "kutya jó világ" zszazskáéknál... :)

 

Hajnalka/Jázmin nagyon szép kutyus, remélem, meggyógyul, és jó helyre kerül!

Előzmény: zsazska (56352)
Bszandra Creative Commons License 2009.09.27 0 0 56354

Semmi súlyprobléma nincs a kutyulékkal!

 

Lufit is ledagizzák olyanok, akik azt sem tudják, hogy milyen fajta...Volt ő már pitbull, bulldog, sőt keverék is. megkérdezték, hogy beteg-e, hogy ilyen hangos, hogy el kellett-e törni kiskorában az orrát, meg hogy oda van-e varrva/ragasztva a farka...?

 

Meg kell tanulni a helyén kezelni az ilyet... :)

 

Nem egy gyakori fajta - egyenlőre! :)

Előzmény: matika82 (56341)
Bszandra Creative Commons License 2009.09.27 0 0 56353

Milyen büszke Mao!

 

Zazi csodaédes! Van már jelentkező rá?

Előzmény: Maomopsz (56349)
zsazska Creative Commons License 2009.09.25 0 0 56352

Sziasztok!

 

Annyi képet pakoltatok, hogy nem győztem visszanézni! Ljuti! A babakocsis külön jó!

Fidra! Édesek a csöppek!:-) Az a kis fekusz az csúcs!:-) Az a pocak!:-)

Ani! A kis Zazi is csodaszép! Nagyon édes, és látom, hogy már felfedezi a világot!:-)

 

Hoztam én is pár képet, elsősorban Hajnalkáról, aki időközben már JÁzminra magyarosított:-) Azóta kapott egy csinos kis sínt is a lábára, ami sajnos mint kiderült, három helyen is el volt törve, de már elkezdődött a csontosodás...remélhetőleg nem fog még bicegni sem....már most szépen használja:-)

 

 

 

 

 

Henry mackó Creative Commons License 2009.09.25 0 0 56351

juj!:))

Nagyon szép!:)

 

Előzmény: Maomopsz (56349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!