Keresés

Részletes keresés

mtib Creative Commons License 2007.05.12 0 0 21
Érdekesek. Szépek. Vatera vagy csere?
Előzmény: Regalianus (19)
Regalianus Creative Commons License 2007.05.05 0 0 20
Regalianus Creative Commons License 2007.05.05 0 0 19
Regalianus Creative Commons License 2007.05.05 0 0 18
Regalianus Creative Commons License 2007.05.05 0 0 17
Regalianus Creative Commons License 2007.05.05 0 0 16
Hát igen sajna árulni is kell ezeket a dolgokat...Mindent nem tarthatok meg...Ha gazdag lennék akkor szép kis gyűjteményt halmoznék fel az bíztos:-)))
Előzmény: omega14 (15)
omega14 Creative Commons License 2007.04.30 0 0 15

Szia, látom azért nem csak gyűjtesz hanem árulsz is. :-)

Pont most nézegettem a vaterán az érméket régi pénzeket, ott láttam ezekből a képekből ha minden igaz.

Remélem lesz egy kis időm, akkor lefotózok egy két holmit.

Üdv.

Előzmény: Regalianus (6)
mtib Creative Commons License 2007.04.27 0 0 14
Én mailen felvenném a kapcsolatot nevesebb galériákkal. Küldenék egy nagy felbontású képet nekik. Az internet varázsa, hogy első körben nem kell személyesen megjelenni. Esetleg a Szépművészeti Múzeumnak is írnék. (Bár ha tényleg az amire gyanakszol, eladás esetén, ha jól tudom elővásárlási joga van az államnak. Persze ez a leütési árat jelenti, így veszteség nem ér.) Megvárnám mit válaszolnak. Most hirtelen a neten megnéztem egy-két Monet festményt és Ő 1867-ben teljesen máshogy szignózta a képeit. Ha elismert gyűjtőnő, festőnő volt az elhunyt mért nem voltak ott a múzeumok emberei?
Szép a kép, sok sikert!
Előzmény: Cupás (13)
Cupás Creative Commons License 2007.04.27 0 0 13
bocs a kép lemaradt az előbb.
Fekete MonaLisa
Előzmény: Cupás (12)
Cupás Creative Commons License 2007.04.27 0 0 12
Történt, hogy megtetszett egy festmény egy árverésen, és megvettem. A kutyának se kellett, én meg elcsábultam. Egy 2001 ben Stuttgartban 91 éves korában elhunyt festőművésznő sokezerképes hagyatékából származik, akinek a padlása már dugig volt mindenféle restaurásra váró régi festménnyel.
A kép egyébként egy fiatal néger nőt ábrázol, (az adott korban, és franciaországban szokásos un. cseléd) fejkendőben.

Az adatai szerint 1958-ban festették, de elég volt kézbevennem, és rájöttem hogy ez képtelenség. Ezt a festményt 1858-ban festették, vagyis 100 évvel korábban.
A festményen egy CM monogram van és egy 58. -as szám, ami nyilván a dátum.
Hónapokig kutatgattam ki festhette, mert itt mintha már láthatóak lennének impresszionista megoldások is.
Monet-et már az elején kizártam, lévén nem találtam tőle származó olyan festményt amit 18 éves korában festett volna.
Viszont miután nem találtam senki mást aki a CM monogrammal, az adott korban szóba jöhetett volna, csak visszafordultam hozzá, hogy megismerkedjek a fiatalkorú monet munkásságával.
Sok sok kutakodás után, most én úgy gondolom, hogy ez Monet első festményeinek egyike, amit még Le Havre -ben festett, abban az évben amikor valójában elkezdett festeni is tanulni első mesterétől.
Talán ez az első festménye.
Később találtam tőle egy grafikát az egyik francia múzem képei között, amit egy másik néger (idősebb) nőről készített 1957-ben, s aki ugyanilyen fejkendőt visel. Majd olvastam arról is, hogy Monet nem használt alapozást a képeinél, hanem közvetlenül a vászont festette. Hát ezért volt furcsa a festmény nekem, mert ez a festmény sincsen alapozva, hanem közvetlenűl a brutálisan durva vászon van megfestve.
Itt tartok most, meg próbálok körülnézni mi ilyenkor a teendő, hogy ha ez tényleg Monet akkor ennek valahogy híre menjen, és hogy ezt el tudjam jó áron adni.
Persze tudom ezt előbb el kell ismertetnem a világgal. De tanácstalan vagyok. Hol kezdjem? ... kihez fordulhatok?
mtib Creative Commons License 2007.04.24 0 0 11
Szép darab. Nekem egy Gritznerem volt, helyhiány miatt eladtam. :-( Nem volt könnyű!
Előzmény: peci sufnija (10)
peci sufnija Creative Commons License 2007.04.24 0 0 10

Csepel varrógép eladó érd.:30/2255760 vagy dpetzi@freestart.hu

Regalianus Creative Commons License 2007.04.21 0 0 9
Mécses III.század.RÓMA:-))Igazi antik ereklye:-))
Regalianus Creative Commons License 2007.04.21 0 0 8
Eredeti II.-VH-s Náci Ővcsat:-))
Regalianus Creative Commons License 2007.04.21 0 0 7
Japán aranypénz 1859!Szamurájok aranya:-)
Regalianus Creative Commons License 2007.04.21 0 0 6
IV.Károly Koronázási érem.Buda 1917 Utolsó király...
Regalianus Creative Commons License 2007.04.21 0 0 5
első VH-s Bolgár katonai ővcsat...Ez már egy két ismerősőm szerint lehet hogy hamisitvány..De van aki szerint frankó...
Regalianus Creative Commons License 2007.04.21 0 0 4
Köszi:-)Körbe nézek ott is:-))
Előzmény: PETYUS (2)
Regalianus Creative Commons License 2007.04.21 0 0 3
Ez itt egy I-Világháborús katonai porosz ővcsat:-))
PETYUS Creative Commons License 2007.04.21 0 0 2
Ide is qqcs!
Előzmény: Regalianus (-)
Regalianus Creative Commons License 2007.04.21 0 0 1
Ez lemaradt:-))
Előzmény: Regalianus (0)
Regalianus Creative Commons License 2007.04.21 0 0 0
Itt például egy bolgár tiszti tőr a komunista rendszerből...Nem túl antik,de van akinek már ez is ereklyének számít:-)))
Regalianus Creative Commons License 2007.04.21 0 0 topiknyitó
Olyan topicot szeretnék ezzel összehozni,ahol mindenféle régiség szóba jöhet.akár az őskortól a komunista rendszerig...Ha valakinek othonában olyan régiség hever amiről fogalma sincs,hogy mi lehet,akkor itt ha közli akkor mi beazonosithatnánk stb...De ha csak valaki dicsekedni szertne ereklyéivel az bátran itt megteheti..Az öskövületen át a numizmatikán keresztül minden szóba jöhet ami antiknak számít..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!