Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3530

Nem mindegy, hogy melyik.

Ld. korábbi fejtegetések.

Előzmény: Törölt nick (3529)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3529

A két típust egymás helyettesítő termékeiként forgalmazzuk

 

Mi itt a gond?

Előzmény: W_B (3528)
W_B Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3528

"itt van akció most

http://www.conclude.hu/component/aranyrendeles/"

 

Egy kicsit fura, hogy gyártónak AH van feltüntetve, a képen meg egy MÖ tömb van.

 

"Kiváló ajándék és pénzhelyettesítő az 50 gr-os színarany lapka. A Svájci Argor-Heraeus cég terméke. A dél Svájci székhelyű cég „Good Delivery Bar“ készítésére jogosult. Az AH tanúsítvány a lapka alsó harmadába van ütve. Az Osztrák Állami Pénzverde (Münze Österreich, MÖ) résztulajdonosa az AH-nak. Védjegye a lapka felső harmadában látható. Az „AH-M֓ lapkák élénk másodpiaccal rendelkeznek. A forgalmazási felár miatt elsősorban ajándéknak, pénzhelyettesítő eszköznek vagy hosszú távú befektetésnek ajánljuk. A Münze Österreich megbízásából készített lapkákhoz nem adnak certifikátot, míg az Argor-Heraeus saját neve alatt forgalomba hozott termék hátoldalához egy műanyag lap van csomagolva, amely tartalmazza a rúd adatait. A két típust egymás helyettesítő termékeiként forgalmazzuk."

Előzmény: Törölt nick (3525)
W_B Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3527

Ne legyen már (megint) üldözési mániád, egyszerűen csak az érdekel, hogy neked mit jelent egy aranykereskedő cég szinvonala.

Én ismerem pár cég szolgáltatását, és hirtelenjében nem tudnék olyan kívánalmat megfogalmazni, ami még számomra hiányzik.

 

"(OK, nem 50g-os, hanem több 10 kilós beszerzésekre gondolok.)"

 

Több 10 kilós (azaz több 100 milló forintos) tételnél érdemes arra a napra felbérelni 8 InCal Securitys fegyveres őrt.

 

Előzmény: naox (3516)
projack11 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3526

Eloszor arany az arany. Az ertek magaban es kizarolag a tartalmazott arany  mennyisegeben van ezret fonotos hogy az aranyat golbalisan nezzeuk, ne pedig az alul finaszirozott Magyar forgalamzok es azok reklamjain vagy szamla cirkuszain keresztul a visszavasarlasnal.

Peldanak itt vannak visszavasarlasi arak

http://www.wdavis.com.au/live-price-list.html

amik szerint kizarolag az arany tartalom szamit legyen az egy 8 karatos torott arany  gyuru vagy egy ugyanannyi aranyat tartalmazo AH tomb.

 

A Magyar forgalmazzokkal az a baj hogy erosen tokehianyosak es ezert nem tudnak komolyabb keszletet tartani, igy minden eladason hasznot is kell csinaljanak kulonben tonre mennek. Akinek komoly keszlete van azoknal egyreszt nem kell hetekig varni hanem fizetsz es viszed az arut, masreszt elonyosebb visszavasarlasi arat is adnak mert nem kell tovabbpasszoljak az arut hanam keszletbe veszik olcsobban mint azt a gyartol kapnak. Az arany ar csokkenese se zavaro mert arressel dolgoznuk a keszletunkbol. Egy pelda 1600 az arany es visszaveszem 1600 ert adom 1650 ert. 50 dollar haszon. Ha visszavettem 1600 ert de az ar lement 1500 re mikor eladom az sem gond mert a keszletembol volt ami resze az uzletemnek amint raszantam mint befektetest amibol indulok csak ugy mint az ingatan es egyebb felszerelesek amik szuksegesek az uzlethez. Csak ugy mint egy szupermarket se allhat ures polcokkal mert esetleg honap olcsobb lesz valamelyik termek a szallitotol.   Tehat eladom 1550 ert mert 1515 ert tudom venni. Elmeletileg veszitettem 50 dollart mert 1600 er vettem, de gyakorlatilag csinaltam 35 dollart mert  a nap vegen ugyanannyi arum maradt plusz 35 dollarom ami a hasznom. Ezt a tokehianyos Magyar cegek jelenleg nem tudjak kovetni es szerintem nem is nagyon ertik, de mi igy dolgozunk.

Gondoljatok a kaszinokra. Ott se nyer minden guritason a haz a roulette asztalon megis nagyon jol megelnek, mert van tokejuk hozza.

Enezest az estleges nyelvtani hibakert

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.21 0 0 3525

itt van akció most

http://www.conclude.hu/component/aranyrendeles/

2 db összesen. :-)))

Ha naponta megnézel pár ilyen oldalt, szerintem egyszerűbb..Érdekes, a zemberek többsége miért tudja, hogy mikor van akció a lidl-be, teszkóba...??? :-)

Előzmény: balacy (3524)
balacy Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3524

Ha már árak:

 

Arra gondoltam - bár az itteni 3-5 aktív emberre hárulna ez - hogy érdemes lenne mindenkinek beírni, ha az általa használt cégnél van valami akció, mert esetleg más is érintett lehet, illetve esetleg más rá tudna mutatni, hogy miért is nem jó nekünk ez az akció.

naox Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3523

Erre nem válaszolnék, hisz magam is érintett vagyok.

Alapból a "komoly" cégek megbízhatóak, de sok, nagyon sok fejlődni valója lenne mindenkinek. De erre aligha kerül sor, pont azért, mert a vevő (k 99%-a) végül úgyis az ár alapján dönt. Illetve van/lesz fejlődés, de az extra szolgáltatást mindenki a komoly, kiló feletti ügyfeleinek nyújtja (akik tipikusan kevésbé alkudoznak).

Előzmény: Csont Márk (3520)
balacy Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3522

Összepapiroztam pár árat.

 

A termék egy BécsiFhill 1unciás volt (hogy ne legyen verdevita, hogy melyik helyen melyiket adják)

 

Az árban egyet találtam jobbat, mint ahol veszem, itt 0,2%-os eltérés volt (és ezenkivül két helyen is ennyivel volt drágább).

 

A legnagyobb eltérés 1,07% volt.

 

Amire rájöttem, hogy a viszgált 10 ár képzése maximum kétféleképp történik, mert vagy az aranypiac/conclude áron van kb. vagy az AranyDirekt/solargold áron. Azaz 406e körül kicsivel vagy 410e körül kicsivel van a szórás.

 

Ebből nekem egy dolog jött le: nekem nem nagyon van értelme - akár ilyen mélységig is - más céget keresni, csak az ár miatt.

napsutott Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3521

Melyik cég ez?

Előzmény: V.4_BlackVoid (3514)
Csont Márk Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3520

Valamiről lemaradtam! Ön melyik céget tartja a legmegbizhatóbbnak?

Előzmény: naox (3517)
balacy Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3519

Mi történik, ha valaki jóhiszeműen, számlával lopott tömböt vesz ?

 

elkobozzák, majd bizonyíthatod, hogy jóhiszemű voltál. Ha meg nem tudod, akkor orgazdaság lesz az ügyíraton.

 

Ha jóhiszemű voltál, akkor perelheted az eladót a pénzedért (volt ilyen ügyem, ha te vagy a sorban a "nem a legelső" akkor ennyiben is marad a dolog, mert aki ilyen csinál, annak nincs a nevén semmi, de az adóssággal terhelt)

Előzmény: W_B (3513)
naox Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3518

"Mi történik, ha valaki jóhiszeműen, számlával lopott tömböt vesz ?"

a polgári jog szerint, ha magánszemélytől vette, akkor vissza kell adnia, ha cégtől, akkor nem, a cég a felelős. Eddig jól hangzik, csakhogy a gyakorlat az, hogy mivel lopott a cucc, ezért a vevő cég nem került birtokon belülre, hiszen nem vehette meg jóhiszeműen, így nem is adhatta el neked, tehát ilyen esetben is vissza kell adni. De perelheted a céget.

"Utána lehet nézni a sorszámoknak valahol ?"

nem

"Nálatok mi garantálja, hogy nem lopott ?"

mi

"Az aranypiacnál mi garantálja, hogy nem lopott ?"

ők

"Kb igen. Minden esetben közterületen lehet megállni."

nem igaz

Előzmény: W_B (3513)
naox Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3517

"Egyik cégnél sem tudni, hogy hogyan kezelik az adatokat.

De ha tudsz többet, oszd meg légyszi."

Erről minden cégnek nyilatkoznia kell...

Előzmény: W_B (3513)
naox Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3516

mielőtt megint belekötsz kb. minden vesszőbe elmondom, hogy csak felsoroltam az áron kívül fontos szempontokat. Amelyek bizony sokkal többet jelentenek, mint 1-2%. (OK, nem 50g-os, hanem több 10 kilós beszerzésekre gondolok.)

Előzmény: W_B (3513)
naox Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3515

Azt a céget, akitől a távozó uriembert kirabolták pont a nem biztonságos parkoló miatt hagytuk ott 2 éve. Pont a parkolás egy olyan pont, ami szvsz kulcsfontosságú a biztonság szempontjából, és amire sok cég magasról tesz ("a pénztártól való távozás...").

Előzmény: vrezso (3512)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3514

Megbízhat forrást én nem cserélek le 1-2%-ért, mert könnyen -100% lesz belőle.

 

Meg vannak más szempontok is, pl. ne legyen számítógépes vevőnyilvántartása a cégnek. Az ilyen ugyanis könnyen ellopható.

Előzmény: W_B (3511)
W_B Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3513

"Megegyeznek a fizetési feltételek? Megegyeznek a szállítási feltételek?"

 

Kb igen.

 

"Megegyezik az adatkezelés biztonsága?"

 

Egyik cégnél sem tudni, hogy hogyan kezelik az adatokat.

De ha tudsz többet, oszd meg légyszi.

 

"Megegyezik az áru forrása (gyártó vs. lopott)?"

 

Egyik cégről sem feltételezem, hogy lopott tömböt árulna. Mivel nem is tudok meggyőződni róla.

Nálatok mi garantálja, hogy nem lopott ?

Az aranypiacnál mi garantálja, hogy nem lopott ?

Utána lehet nézni a sorszámoknak valahol ?

Mi történik, ha valaki jóhiszeműen, számlával lopott tömböt vesz ?

 

"Megegyezik az iroda biztonsága? Parkolás, stb..."

 

Kb igen. Minden esetben közterületen lehet megállni.

 

Nagyobb mennyiségnél érdemes két ismerőst vinni, az egyik marad a kocsiban, a másik a bejáratnál.

Előzmény: naox (3507)
vrezso Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3512

"Megegyezik az iroda biztonsága? Parkolás, stb..."

Ez szinte mindegy, ha védett helyen is parkol az ügyfél, vagy az iroda teli van biztonsági emberekkel, akkor max. az első lámpánál/benzinkútnál/mellékutcában stb. kapják el.

Előzmény: naox (3509)
W_B Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3511

"1 hét alatt pedig akár 10%-al is nőhet, vagy csökkenhet az árfolyam."

 

Igen. És ?

Ha -2%-ról indulsz, akkor a 10% növekedés csak 8%, a 10% csökkenés meg -12%.

 

"Ha az 1-2% érdekel, akkor sokkal többet tudsz spórolni (bukni) ha jókor (rosszkor) veszel."

 

Ja, csakhogy azt nem tudod előre..

 

Nézd, ha Neked mindegy az 1-2%, akkor légyszi utald át nekem (vagy valami jótékony célra) az arany alapú befektetésed 1-2%-át.

Előzmény: V.4_BlackVoid (3510)
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3510

Azért mert 1-2% az a normális napi mozgása az árfolyamnak, 1 hét alatt pedig akár 10%-al is nőhet, vagy csökkenhet az árfolyam.

És azért is, mert ha hosszú távra veszed, az árfolyamnyereség (vagy veszteség - bár ez nagyon nagyon valószínűtlen) sokszorosan felülmúlja az ilyen kis ingadozásokat.

 

Ha az 1-2% érdekel, akkor sokkal többet tudsz spórolni (bukni) ha jókor (rosszkor) veszel.

Előzmény: W_B (3488)
naox Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3509

"Megegyezik az iroda biztonsága? Parkolás, stb..."

Nem tudom, mi igaz a sztoriból, de ügyfél szállt volna be az autóba 100+ milliós értékkel:

http://www.police.hu/friss/brf-20120217_n7.html

Előzmény: naox (3507)
vrezso Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3508

Hasonló gondolatok járnak az én agyamban is :)

Előzmény: W_B (3504)
naox Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3507

"Nem ugyanazt az AH, vagy MÖ tömböt lehet mindenhol megvenni ?"

Megegyeznek a fizetési feltételek? Megegyeznek a szállítási feltételek? Megegyezik az adatkezelés biztonsága? Megegyezik az áru forrása (gyártó vs. lopott)? Megegyezik az iroda biztonsága? Parkolás, stb...

Maga a termék ugyanaz, szép, csillogó. De a tulajdonosa leszel, vagy majd elkobozzák, amikor megpróbálod eladni?

Én elégedetlen vagyok az összes általam ismert cég szolgáltatásának színvonalával (beleértve a sajátunkat is). Sajnos az előbb részletezett okok miatt nem várható pozitív előrelépés. 

Előzmény: W_B (3504)
W_B Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3506

"Pontosan, de sajnos a megszokott az, hogy olcsó legyen és azt vadásszák, hogy a legkisebb az ár.:)"

 

Ez egy befektetési terméknél teljesen normális.

Szolgáltatásnál; étterem, gázszerelés, örömlány, stb. nem.

Előzmény: balacy (3505)
balacy Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3505

"Az nem működik, hogy egyik oldalon hiányoljuk a minőségi szolgáltatást, a másik oldalon meg keressük a legolcsóbbat."

 

Pontosan, de sajnos a megszokott az, hogy olcsó legyen és azt vadásszák, hogy a legkisebb az ár.:)

 

(kereskedelemben és szolgáltatásban dolgoztam, ismerem a témát)

 

 

Előzmény: naox (3500)
W_B Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3504

Ha budapesti vagy, és nem akarsz Ausztriába kimenni, akkor 3-4 budapesti cég közül választhatsz.

Érdemes egyszer mindegyiket felhívni a szerződési feltételek miatt, aztán aznap reggel, amikor mennél venni, megnézed az árfolyamokat, a legolcsóbbhoz odatelefonálsz, és mész.

 

"Ha a vevő olcsó terméket akar, és más paraméterek nem érdekesek, akkor mindenen spórolunk, és mindent elkövetünk, hogy a lehető legolcsóbbak legyünk."

 

Nem ugyanazt az AH, vagy MÖ tömböt lehet mindenhol megvenni ?

Vagy csúnyább az olcsóbb helyen vett tömb ?

 

"Az nem működik, hogy egyik oldalon hiányoljuk a minőségi szolgáltatást, a másik oldalon meg keressük a legolcsóbbat."

 

Kíváncsi lennék (tényleg), hogy szerinted mi jelenti a minőségi szolgáltatást.

Nekem a minimum az, hogy megbízható hely legyen (ne adjanak hamis tömböt), korrekten adjanak számlát, és lehessen pénzt utalni.

Ezt mindegyik "épeszű" cég teljesíti (az a bizonyos budapesti 3-4 is).

Ezen felül nekem nincs másra igényem, és elképzelni sem tudom, hogy mi kellhet még.

 

Előzmény: naox (3500)
W_B Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3503

"Nem azt mondom, hogy nem kell megnézni, hogy hol veszi vagy adja el az ember az aranyat (ár szerint), én csak azt, hogy esetleg nagyobb hasznot hoz az, ha arra koncentrál, hogy mikor"

 

Nálad a kettő (hol/mikor) kizárja egymást ?

Sajnos csak utólag tudja meg az ember, hogy melyik időpont volt kedvező.

 

"mert az esetleges összehasonlítgatás, ÁFSZ olvasgatás, telefonálgatás, klf. kondiciók összemérése alatt a piac el is mehet mellette"

 

Ha egy napot eltöltesz az összehasonlítással, akkor másnapra:

1.) fel mehet az arany ára (=így veszítettél vele)

2.) le mehet az arany ára (=ekkor nyertél vele)

 

Előre nem tudod, hogy mi lesz, épp úgy nyerhetsz is azzal, ha "holnap" veszel, mint ahogy veszíthetsz is.

 

Előzmény: balacy (3499)
napsutott Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3502

Talán az olcsóság azért szempont, mert az emberek nem értenek az aranyhoz, és úgy gondolják, hogy legalább fizessenek kevesebbet, ha valahol netán átverik őket.

 

Erre is jó lenne egy az előző hozzászólásban említett oldal, mert ott az áron kívül egyéb szempontok szerint is mehetne az értékelés (kiszolgálás, gyorsaság, stb.).

Előzmény: naox (3500)
napsutott Creative Commons License 2012.02.20 0 0 3501

Ha a személy számít, akkor viszont lehetne indítani egy olyan oldalt, ahol az emberek leírnák a tapasztalataikat a kereskedőkről, illetve értékelnék/pontoznák őket, és lehetne látni összesítésben, hogy ki milyen értékelést kapott. Ha valaki éppen ötletet keres webes projekthez, akkor csapjon le erre, mert az arany téma most menő, ezért egy ilyen oldal jó eséllyel gyorsan felfutna, ha jól meg van csinálva.

 

De külföldi tárhelyen kellene csinálni, mert itthon volt már egyszer ilyen orvosokkal, de azt bezárták, mert az orvosok panaszkodtak, hogy a betegek értékelni merik őket. :)

 

Előzmény: naox (3497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!