Keresés

Részletes keresés

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.11.03 -4 0 38477

Ja, hát több sebből vérzik, valszeg én is elengedem ... Bár a thread 2017-es, és aszongya nincs MASTER elég, hát, gyakorlatilag minden album MASTER, amire rákerestem eddig.

Előzmény: Jolida (38475)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.11.03 -4 0 38476

Első körben nekem nincs szükségem DAC-ra, rábíznám az erősítőre (van benne), olyan kéne, ami streameli Tidal Connecten keresztül (input: utp/wifi, output: digital optikai/hdmi) a Master minőséget.

az IFI-ből a Zen Streamer tud ilyet, 150 kHUF, Bluesound 210 kHUF, és csak felfele megy. Ráadásul, ahogy mondod, amelyikben van DAC, asse muzsikál túl jól, a Denon DAC-ja simán veri, verheti, utánanéztem csipszeteknek, nincs lényeges különbség (persze, a DAC nem csak csip). Én nem értek nagyon az digitális elektronikához audiofil kontextusban, de kizárt dolog bazz, hogy ez ennyibe kerüljön, ez meg van pakolva hülyeségadóval. Ráadásul úgy, hogy az IFI Zen Streamer konkrétan egy Raspi volumioval és egy 100 dolláros DAC-al - ebből nekem a DAC nem is kell, négyes Pi 60 dollár, volumio 30 dollár kb. Fut rajta a Tidal Connect natív.

 

Tidal nyilván nem jobb, mint a vinil vagy akár a sima cédé is, de hallhatóan sokkal, de sokkal jobb már a HIFI is, mint a spotify, gondoltam, kipróbálom, de nincs 200k-m ilyenekre.

 

Még van egy lehetőség, legújabb Chromecast már talán tudja, de nem biztos, elég szűkszavú a veboldal.

 

Előzmény: manta-z (38473)
Jolida Creative Commons License 2021.11.02 -2 1 38475

Miért támogatna egy kimutathatóan veszteséges formátumot, ami sokak szerint még -függetlenül a lejátszó árszínvonalától- "fosch" is?

A benne elrejtett DRM miatt?

A -világviszonylatban- jelentéktelen részesedésű TIDAL miatt?

Bob Stuart két szép szeméért?

 

https://audiophilestyle.com/forums/topic/30381-mqa-is-vaporware/

Előzmény: Mono SE (38474)
Mono SE Creative Commons License 2021.11.02 -7 1 38474

Azért azon el lehet gondolkodni, hogy a Naim miért nem támogatja egyáltalán az MQA-t. Meg azon a véleményen is, hogy 150-200 ezer alatt mindegy milyen kötyün hallgatod a tidalt... Meg azon is, hogy egy másfélillás unitin még mindig a bakeltjáccó szól a legjobban az analógbemeneten, pedig csak éppen kicsivel jobb a belépőszintnél a forrás>> http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=158790735&t=9103442

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38472)
manta-z Creative Commons License 2021.11.02 -2 1 38473

A gond szerintem az, ami 200 alatt van az hiába MQA képes egy összességében fosch minőségű valami. Szerintem nagyon túl vannak hájpolva meg árazva az MQA képes eszközök,

főleg, hogy egy natív 24 bites felvétel lemossa a fenébe az MQA-t, de értelek én is szeretem a Tidal kényelmét és én is azt használom. 

Kisebb költségvetésből szerintem jobban jársz egy jó minőségű sima 16-24bites DAC-al. Volt szerencsém SMSL M500-hoz ez MQA képes 150 körül van. Jobban szólt a Human Audio DRA kitje a 16 bitjével. 

A Pro-ject kicsi MQA képes streamere és hozzá tartozó DAC-ja az kiábrándító volt a Bluesoundtól se dobtam el az agyamat. 

Olcsóban amúgy IFI Zen DAC de nem emlékszem, nem biztos, hogy az az összes foldot kibontja. Az 50 pénz körül van. 

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38472)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.11.02 -4 0 38472

Fogalmam sincs, hol kérdezzem meg, tehát megteszem itt: szerintetek milyen eszközzel tudom a Tidalt MQA minőségben streamelni? Ja, és ne 200e forintról induljon, mert akkor megdühödök és leprogramozom Raspberry Pi-re. 

btamas70 Creative Commons License 2021.10.30 -20 0 38471

Pedig tudod jól, hogy engem mennyire szeretnek a bakterek..;)

Előzmény: Mono SE (38457)
manta-z Creative Commons License 2021.10.30 -2 0 38470

VBV?

Előzmény: exhighand (38469)
exhighand Creative Commons License 2021.10.29 -2 0 38469

Ezt egy hazai gyártó gyártotta le és hozta forgalomba. 

Előzmény: manta-z (38466)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.29 -5 1 38468

értettem :)

Előzmény: big-dewil (38467)
big-dewil Creative Commons License 2021.10.29 -2 0 38467

félreértettél, énszerintem is baromság. 

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38464)
manta-z Creative Commons License 2021.10.29 -2 0 38466

Ilyesmit használok én is. Ez melyik készülékben van? Amúgy a hangszóró parciális rezgéseit elég jól csillapítja. 

Előzmény: exhighand (38465)
exhighand Creative Commons License 2021.10.28 -2 0 38465

Fel lehet így is fogni. Egy hangsugárzó rá két erősítő dolgozik. Egymás hibáit javítják. Mivel a hangszóró az generátor is, ezért a nem nulla Ohm os kimeneti impedanciarol levehető a hangszórók generátor arany és összehasonlítható a vezérléssel.

Előzmény: manta-z (38460)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.28 -5 2 38464

te bonyolítanád, én egyszerűsíteném, nem kell ez egyáltalán ... tudta a fb, miért nem vezeti be a dislike-ot, borzasztó emberi sötétségeket hoz fel.

Előzmény: big-dewil (38463)
big-dewil Creative Commons License 2021.10.28 -4 0 38463

értem, illetve fel nem fogom. az is hülye volt aki kitalálta. mert ugy volna értelme, ha mondjuk összeadodna, és aki eléri az ezer minuszt, az kapna egy fekete pontot. 5 pont után bárkit kitilthat. előbb utóbb kifogynának a minuszolok. )))

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38462)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.28 -5 2 38462

hát hogy a hülyéknek legyen mit nyomkodni, ha már nincs mit mondaniuk a témáról :D

Előzmény: big-dewil (38461)
big-dewil Creative Commons License 2021.10.28 -4 0 38461

minek van az a minusz meg plusz izé?

csak kérdem. 

manta-z Creative Commons License 2021.10.28 -2 0 38460

Ez valami negatív kimenőimpedanciájú erősítő?

Előzmény: exhighand (38456)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.28 -5 0 38459

nem ;)

Előzmény: Mono SE (38458)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.28 -9 2 38458

a pi#ába, már -15...

 

mínuszt akarok én is, bunkók! ;Đ

Előzmény: Mono SE (38457)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.28 -8 0 38457

g.ci, honnan van neked 12 mínuszolód, wazze? a sárga irigység esz, rohaggy meg, nyomtam egyet én is ;PPp

Előzmény: btamas70 (38444)
exhighand Creative Commons License 2021.10.28 -5 1 38456

Jaj elfelejtettem a lényeget, hogy miért ide írtam:

- ez a kapcsolás részben áramgenerátorosan hajtja a hangszórókat, így az impedancia változással járó torzítások eltünnek, de sajnos a mebránon keletkezőket nem tudja kijavítani.

exhighand Creative Commons License 2021.10.28 -5 1 38455

Egy régi barátom is megépítette a hip-hop kapcsolást, sőt már el is ment a megrendelőnek. Azt mondta sokkal kevésbé tért el a hangja az igazán jótól, mint ahogyan én azt beharangoztam. Pedig teljesen újszerűen működik, nagyon bonyolult a kiszámítása az egyenleteknek. 

12 évvel ezelőtt tettem közzé és jó ha 20-an megépítették. Közben elszállt a világ és egészen jók lettek a kapcsoló üzeműek is. 

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.27 -4 0 38454

Ok, ezen nem fogunk összeveszni :)

Előzmény: Mono SE (38453)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.27 -7 2 38453

Nem értek egyet, Creamen nőttem fel (még Pókát is hallottam anno Creamet jáccani Radiccsal;) Jack Bruce-nak a Warwick fretless korona volt a fejére! A 2005-ös koncertjükön krémesebbek voltak mint valaha, és ez Jacknek volt elsősorban köszönhető, meg a WW-bassnak...

 

Ez a régi sound se rossz persze, de az a feszesség és egyértelműség hiányzik még belőle, amit a Warwick hozzárakott a Creamhez:

 

>>> https://youtu.be/ejC1Zu4l8bI

 

 

Ami a WW basszfejeket és ládákat illeti, viszont teljesen egyetértek, ez az új ezer vattos szarjuk még a papíron lévő paramétereket sem teljesíti, se mélye, se bűze, fingnak is xar;Đ

 

Én minden gitárunkhoz spéci fejet építettem, a Warwick Thumbhoz pl a Tech21 kétcsatornás basszuselőfokot kombináltam egy EBS bass kompresszorral és a kimenetén egy limiter áramkör volt a gyeplő. A kettő közé volt "kifeszítve" a Thumb, átszólt az egész zenekaron, de végig megtartotta mélyben, középben a kiegyensúlyozottságát. Plusz volt rákötve egy 800 wattos USA végfok, hogy mindenki tudja a helyét a színpadon ;)

 

 

A Spectort viszont pont egy békebeli fullcsöves Warwick basszus preamppal táltosítottam meg, a gyönyörű középhangjait egy triódás sávszűrővel + csöves crunch fokozattal lehetett tologatni és felturbózni, mert azért tud ám a WW hangot csinálni, ha akar... De a csöves fokozatok után már semmi cicó, haddszójjon: 2x1200 watt digi PA végfok a belekbe;ĐĐĐĐ?

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38452)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.10.27 -5 0 38452

Hát, szerintem ez műfajfüggő, a Warwick lehet, hogy rogzenében jó, meg metálba' is, de már Jack Bruce is kilógott a mindenféle akusztikusabb zenékből vele.

Meg a Warwick erősítőknak valami borzasztóan idegesítő hangja van.

Előzmény: Mono SE (38451)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.27 -8 2 38451

"highend, hiszen van rajta kék led!"

 

Látszik, hogy ugatod a témát;Đ Pedig nincs sok különbség az audio és a hangszer highend között.

 

A kék ledes Sims pickup nem attól highend (amúgy egyáltalán nem az), hogy kék led van rajta, hiszen a kapcsolók állásától függően be-, illetve kikapcsolt bridge és neck pickupok dupla tekercseinek kontrollját jelentik a kékről piros, illetve zöld színre váltva, hogy el ne tévedjen a zenísz a rengeteg kombinációban...  Ez a fekete Spector egyébként nincs már meg, egy mindent jáccó zenész vette meg, hetet egy csapásra alapon;)

 

Ezen a képen viszont lényegesen komolyabb hangszerek vannak, balra egy sima Spector Euro, középen a ma szinte minden modern metalcore bandában kötelező Dingwall 'Nolly Getgood' signature, és a jobb szélen lévő Warwick Thumb Neck Thru 5, ez utóbbira írtam, hogy highend a maga nemében - és nem azért, mert megjelenésekor az induló ára három és félezer eurónál kezdődött

 

 

Ezen a Warwickon nemhogy kék led nincs, de a legszürkébb, dísz nélküli, péklapátra emlékeztető hangszer, annyira nincs rajta semmi, hogy szinte már ciki, egészen addig, míg kézbe nem fogod... Mert a kidolgozása, az anyaghasználat és az egész kivitelezés fílingje lehengerlően high-tech minőség! A hangjáról nem is beszélve.

 

Ha egy Thumbbal a kézben sétál fel a zenész beálláskor a színpadra, az összes hangász vigyázzba vágja magát, és tiszteleg! ;) Hihetetlenül kiegyenlített hangja van az összes húr és bund tekintetében, azt mondják a fanok, az egyetlen basszgittyó, amin a H-húr abszolút tisztán és teljes valóságában szólal meg, nem nyel le a test semmit...

 

Mint egy jó highend erősítő vagy hangfal, bármilyen zenén a maximumot nyújtja. Szinte "kontrollerként" használható az utána kötött effektek és erősítés minőségi kiszolgálására. A legvégletesebb műfajban dolgozó zenészek hasznáják a mai napig a népzenétől a legbrutálisabb metálig... Pl a klasszikus metálban a slappel vegyített agresszív csépelésre így:

 

>>> https://youtu.be/hXBmxCJED_M

 

 

...vagy a legfinomabb tappingre itt:

 

>>>  https://youtu.be/Uo3ZAN8jEyQ

 

 

Ugyanaz a hangszer és micsoda különbség! Kétféle kivitelben gyártották, a Bolt-On (BO) esetén csavarozva van a nyak a gitártestre, a drágább Neck-Thru (NT) esetén testen átmenőnyakas, azaz a nyak folytatódik a testen keresztül a húrlábakig, ha megpendíted, percekig szól... Jól megkülönböztethető hangja van egyébként a kétféle szerkezetnek. Mert a basszgitárban is a fa adja a hangot, nem a szerelékek, ahogy a hangfalaknál is a doboz szól, nem a hangszóró ;)))::

 

Most leellenőrizheted a füled, meghallod-e miben tér el a két hangzás:)))::::

 

>>> >>> >>> https://youtu.be/1J2ed9D3Vik

 

A képen bal szélen lévő Spectorról már szó esett, az a rendkívül mélyre menő belezős sound mellett hihetetlenül gazdag és sűrű középtartománnyal is rendelkezik, amit a nyak nagyon egyéni és bugyinedvesítő rezonanciája kísér... Ha ez a rezonancia még ki is van emelve a zenekari keverésnél, a Spector soundtól az összes nőnemű lény azonnal elélvez... bugyile, fel a színpadra!;ĐĐĐĐ

 

Ez a lenti Pantera nóta szeparált Spector bass-soundja - kapott is a gyártól hozzá egy Rex Brown signature modellt

 

>>> https://youtu.be/uQ8rg3S3vpI

 

 

 

Ennyit mára, a bass-mise véget ért, menjetek békével ;Đ

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (38449)
big-dewil Creative Commons License 2021.10.27 -3 3 38450

szerintem kinai gagyi.

Előzmény: tibtiborkaba_new (38449)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.10.27 -4 3 38449

Messziről látszik, hogy highend, hiszen van rajta kék led!

 

:D

Előzmény: Mono SE (38448)
Mono SE Creative Commons License 2021.10.27 -7 1 38448

"mixeléskor úgyis kivágják belőle" - ja, faluhelyen;)

 

Hát nemtom, az én mixeimben alap, hogy teljes spektrumban szól a béz, nem egy cégnél referenciaként szólnak ezek a demók a mai napig.

A Spector meg különösen a szívem csücske, pedig volt néhány király hangszerünk... Pl. ez a Sims pukis fekete Spector mindent soundot tudott:

 

...aztán mégis az emg pukis maradt a mai napig;)

 

De volt fekete Spector Rex is a falon, itt van rácuppanva egy öthúros átmenőnyakas Warwick Thumb is - na ez viszont tényleg highend...

 

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!