Keresés

Részletes keresés

Bubinko Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7595

Futballnál 1/800-1/1000 - f2.8-f3.5

Motorsport 1/400-1/640 - f2.8-f4.0

Az utóbbinál olyan gondom volt, hogy verőfényes napsütés volt az egész akció alatt. Rövidebb időt nem akartam használni, mert nem szeretem, ha kivan merevedve a kerék - azt szeretem, ha látszik a kerék forgása.

Úgyhogy a megoldás - kell beszereznem egy ND szűrőt, de még újak nekem ezek a Drop-In típusú szűrők.

A következő képek a EF70-200 f/2.8-asal is készítettem. A fókusztávolság 85-130mm között volt; ISO 100; 1/400; f4.0. Erre az objektívre viszont klasszikus körszűrő megy úgyhogy azt mindenképp muszáj beszereznem.

 

    

 

 

 

Előzmény: Decorland (7594)
Decorland Creative Commons License 2016.05.04 0 0 7594

Milyen  beállításokkal dolgozol természetes fénynél? Gondolok itt futballra és motorsportra..

Előzmény: Bubinko (7593)
Bubinko Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7593

Még néhány kép (igaz nem futball) szintén az alulírott géppel és objektívvel:

 

    

Előzmény: Decorland (7591)
Bubinko Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7592

Szívesen, én pedig köszönöm a dicséretet! Szívesen folytatnám a témát - imádok a sportfotózásról beszélgetni, irogatni. Fontosnak tartom a gyakorlat mellett az elméleti dolgokat.

Előzmény: Decorland (7591)
Decorland Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7591

Koszonom a valaszt,es gratulalok az elert sikereidhez!

Előzmény: Bubinko (7590)
Bubinko Creative Commons License 2016.05.03 0 1 7590

2 vázam van  - mindkettő Canon 7D Mark II. Igazán jól szerintem a középvonal ą 5méter ahol ideális. Mellékelten tessék a képek amiket a 300-assal lőttem. Van köztük nappali - esti - ködös. Próbáltam már 1.4x konverterrel is. Úgy egész jól ellátni vele a túlsó kapuba.

 

        

Előzmény: Decorland (7589)
Decorland Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7589

na most akkor feltennek par total amator kerdest,ugyanis eddig egyszer probaltam futballt fotozni.. milyen vazon van ,es meddig latsz vele?? pl ha a kapu volalaban fotozol epp.. esetleg vannak kepek ??

Előzmény: Bubinko (7588)
Bubinko Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7588

Ugye nem vagyok dicsekedő disznó, ha azt mondom, hogy 300 f/2.8 -al nyomom!?

Előzmény: Sasi82 (7587)
Sasi82 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7587

Egy kollégám használ egy Sigma 120-300 2.8 Sport változatot és nagyon meg van elégedve vele. (Mondjuk ez is egy elég drága objektív)

70-200 2.8-nak nem nagyon van alternatívája hasonló árban, mert ez a Sigma is igen drága és a Canon 200-400 F4 és a Canon 300 2.8 is "megfizethetetlen kategória".

Előzmény: Bubinko (7586)
Bubinko Creative Commons License 2016.05.03 0 0 7586

Volt szerencsém kipróbálni a 300 f4 -et. Nem nagyon mernék vele bevállalni futballt, mert nagyon lassúnak éreztem az élesítést.

Van ugyebár a 300 f/2.8, nah az igen - viszont árban a sokszorosa.

Előzmény: Decorland (7584)
Decorland Creative Commons License 2016.05.02 0 1 7585

mozgalmas hetvege volt..

 

Decorland Creative Commons License 2016.05.02 0 0 7584

7d mark 2 vazra raknam.. minap elkaptam ket focimeccset /az elso probalkozasom/. ott ereztem hogy sokmindenrol lemaradtam a 70-200-al.. meg persze egy vazzal.. tahat arra gondoltam hogy egy masik vazon jo lenne egy nagyobb cso.. vagy egy fix de hat azok irdatlan dragak.. amit emlitettel fix 300 f/4 ez pl egy focimeccsen hogy allja a sarat?

 

ezeket sikerult elsore /f/2.8/..viccs jelenetek vannak kimerevitve az teny :) velemenyezzetek mert meg nemigazan tudom mit kellene elkapni.. koszi

 

Előzmény: 323d (7583)
323d Creative Commons License 2016.05.02 0 0 7583

Helló!

Jó lenne tudni milyen vázon szeretnéd használni. Croppra sztem nem kell 3-400-tól több. Az 5,6-6,3 fényerő már önmagában is gond, nem beszélve az AF rendszer gondjairól ilyen fényerő mellett. Én inkább egy 300/4-ben gondolkodom, azt olyan 200-tól 400-ig meg lehet venni állapottól függően (Canon).

Üdv.: 323d

Előzmény: Decorland (7582)
Decorland Creative Commons License 2016.05.02 0 0 7582

Udv

mi a velemenyetek a sigma 150-600 sport objektivrol?? hasznal valaki itt pl sportra? foci auto..mik a tapasztalatok? azt tudom hogy nehez ,meg f/5-6.3 tobbnyire csak napos idoben .. de valami kellene focira ,esetleg valami alternativa.. ? van egy 70-200-om tehat ez fole szeretnek menni..

nemethla Creative Commons License 2016.04.26 0 1 7581

Nagyon egyszerű: Total Commanderbe tedd be, és rendezd készítési idő szerint. Nekem hangfálj sszéttöredezett mentési helyreállításából ( audacity, oh ) sikerült a látszólag azonos felvételi időpontú 20 mp-es töredékeket eszerint helyreraknom.

Előzmény: csg78 (7577)
taylor67 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 7580

File számozás nem játszik?

Előzmény: csg78 (7577)
csg78 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7579

oké, köszönöm. Nomeg az esővédőt amit tőled vettem, remek szolgálatot tesz ! Pont a kérdéses esetnél is fennt volt:  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153650231967711.1073741870.139874622710&type=3

Előzmény: szl1973 (7578)
szl1973 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7578

Abból kiindulva, hogy a fényképezőgép (esetemben Canon 1Dx) órája másodpercre állítható, szerintem nem.

Előzmény: csg78 (7577)
csg78 Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7577

Sziasztok ! Az exifből a kép készítésének az idejét ki lehet a másodpercnél pontosabban olvasni vmilyen módon ? Tized?Ezred ?  Van egy elég húzós sorozatom, pár kép 1 sec-en belül s szeretném tudni pontosabban. A záridő ad némi támpontot, de hátha van más mód is. Köszi

Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7576

Nem is sajat csonakra gondoltam, csak vannak vizes versenyek (pl. Kajak-Kenu) ahol a rendezo biztosit csonakot kormanyossal a fotosoknak es bevisz a megfelelo helyre. ;)

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7575)
James Cimkeguru Jesse Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7575

Nem,csónakból nem is engednèk. Hol nyakig a vízben, hol a fáról ,a helyzet adja meg az időjárás.

Előzmény: Chip-TFF (7574)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7574

Az effektive 224-896 mm... Durva tavolsag. Ezek szerint nem kozelrol, ill. csonakbol keszited a kepeket. :)

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7573)
James Cimkeguru Jesse Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7573

Váz.: Eos 70d obi.: canon 100-400 + 1.4 telekonverter. A 70-200 is bevetésre kerül néha de az kevés sokszor, az OB összes versenyén ott vagyok és az EB is Horvátország stb..

Előzmény: Decorland (7571)
James Cimkeguru Jesse Creative Commons License 2016.04.19 0 0 7572

Facebook.:Jesse James Photo

 

 

Előzmény: Decorland (7570)
Decorland Creative Commons License 2016.04.18 0 0 7571

Mivel otted ezeket?? Es milyen messzirol?

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7565)
Decorland Creative Commons License 2016.04.18 0 0 7570

Udv! Gondolom vannak meg kepeid..hol?? Nagyon jok ezek, megneznem a tobbit is..Hova jarsz versenyekre??

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7565)
323d Creative Commons License 2016.04.17 0 0 7569

Az a jobb láb nagyon ott van a szeren))).

Előzmény: Sasi82 (7568)
Sasi82 Creative Commons License 2016.04.17 0 2 7568

Sasi82 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7567

Ezek nagyon ott vannak :)

 

Bizony a szűk vágás (vagy szűk kompozíció) lényege , hogy csak a lényeg látszódik a képen és nincsenek zavaró dolgok, amik elvonják a tekintetet.

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7565)
Chip-TFF Creative Commons License 2016.04.15 0 0 7566

Na, igy kell ezt csinalni. :) 

Előzmény: James Cimkeguru Jesse (7565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!