Keresés

Részletes keresés

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2021.05.08 0 0 7867

Hát újat semmi keppen nem tudsz venni de használtba Garrett gépeket nézegess ismerkedni a fémkeresőzéssel és eldönteni akarod ezt csinálni a jó kis szabályzás mellett teljesen elég! De mindenki más én lassan lépkedtem felfelé a ranglétrán mármint keresők terén nekem ez jött be de valaki egyből profival kezd ami megint nem rossz de mivel írtad menyi pénzt szánsz rá igy csak az marad amit előszőr írtam :) 

 

Előzmény: Petya8301 (7866)
Petya8301 Creative Commons License 2021.05.06 0 0 7866

Sziasztok. Én most szeretném elkezdeni ezt a hobbit, tudnátok nekem javasolni valami normális fémkeresőt hozzá? Az ár amit rászánok olyan 35-36000 forint. Előre is köszönöm a válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2021.03.25 -10 0 7865

Valamit tudsz, vagy sejtel...!   :-)

Előzmény: Brayer (7862)
Brayer Creative Commons License 2021.03.25 0 0 7864

Ment privát e-mail.

Előzmény: SKYLINEWORLD (7863)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2021.03.25 0 1 7863

Hát igen rég volt már ! :) De még meg vagyok külföldön vagyok Ausztriába :) De tényleg mi folyik itt a világban hihetetlen. Ennyire ketté választani ezt a társadalmat most nem csak a fémkeresőzés minden más is igy megy! De ha megnézzük elég jól csinálják az emberek meg asszisztálnak hozzá látod itt is ez történt!

 

Előzmény: Brayer (7862)
Brayer Creative Commons License 2021.03.25 0 1 7862

Hát igen! Régen írogattunk. Hogy vagy? Mi van veled? Ezt majd privátban. Jól elcseszték ezt a hobbit is, mint más egyéb dolgot.

A "rabszolga" ne mászkáljon az "újdonsült urak" földjén.

 

Előzmény: SKYLINEWORLD (7860)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2021.03.25 0 0 7860

Hát az hogy pörög a fórum az erős de én is most jöttem vissza kicsit :) Face fórumokon folyamatosan megy az adok kapok az engedélyes fémkeresők és a engedély nélküliek közt és elégé két táborra bontotta a fém keresősöket! És persze az engedéllyel rendelkezők mindig okosak persze tisztelet a kivételnek de meg tudom érteni mind a két tábort de azzal nem tudok túllépni hogy egy hobbit engedélyhez kötöttek! Persze nekem sincs és nem is lesz engedélyem a fémkeresőmet is eladtam de most veszek újat és most lesz időm menni munka kört váltottam! Én is örülök hogy látlak hallak rég volt már mi Brayer :)

 

Előzmény: Brayer (7859)
Brayer Creative Commons License 2021.03.24 0 0 7859

Üdv fórumtársak! Neked külön üdv SKYLINEWORLD ! Látom pörög még a fórum.

A Garrettekre nem jellemző, hogy levasazza a nemesfémet. Egyedül a tiszta 24K aranyat a Garrett at Pro vasazza le, de milyen sűrűn lehet 24K-s arannyal találkozni?

A kérdező helyében 300i-t vennék. Nagyon alap gép a 200i. Ha nem jön be neki a hobbi, még akkor is kis veszteséggel el tudja adni.

Neki kell eldöntenie, hogy komolyan gondolja e a keresőzést. Ha igen akkor kezdő gépnek Delta, Cobra az ajánlatom. Árban a Delta ott van ahol a Garrett 300i és merem mondani, hogy aki megtanulja az mindenki után szed. Szerintem nem kell kezdő gépet venni. Igaz, hogy az első hét az sokat ásat, de utána ő lesz a nyerő. 

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2021.03.16 0 0 7858

Ezt hívjak kezdő gépnek és ez nem a mélységre vonatkozik első sorban mikor rámondod hogy profi gép! Nem tudom az én volt Garrettem is csinált hasonlót de szerintem elvétve más detektorok is mivel a körülménytől is függ a találat kiértékelése ! Nem lehet ezt egy márkára rávetíteni ! De mondj olyan detektort ami soha nem ad fals jelet még a Deusnál is volt egy egy alkalom hogy nem tudod eldönteni igy megásod és kész de ez ilyen! Amúgy a vas is érték :)

 

Előzmény: Definition60 (7857)
Definition60 Creative Commons License 2021.03.16 0 0 7857

Szerinted ha egy detektor levasaz egy nemesfémet akkor mi ha nem gagyiság. Akárhányszázas lehet a Garrett. Vicc.

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2021.03.15 0 0 7856

Ez nem igy van lehet annak az aki profi gépet használ az ez a kategória gyerekjáték de kezdőnek tanulni illetve eldönteni tetszik e neki ez a hobbi tejesen megteszi és nem öl bele százezreket főleg úgy nem hogy még azt sem tudja akarja ezt hosszú távon csinálni vagy csak egy hirtelen fellángolás! Mondom én akinek Deus XP-je van volt és lesz is! 

Előzmény: Definition60 (7855)
Definition60 Creative Commons License 2021.03.15 0 0 7855

Jó tanács. A Garrett egy fémdetektor gyerekeknek. Alkalmatlan a fémkeresőzésre.

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2021.03.05 0 0 7854

 Pinpointerel könnyebben megtalálod a földben a detektált fém tárgyat egy ásott gödörben vagy a kiásott földben! lényegi különbség csak a pinpoint funkcióban van de lényegi különbség ezen kívül nem sok van de ezen a címen keresd Zsoltit a weblap tulaját és mindenben segíteni fog ott a telefonszáma mindenben segíteni fogg http://www.femkeresobolt.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=295&Itemid=309

Előzmény: zackris (7853)
zackris Creative Commons License 2021.03.05 0 0 7853

Fisher F11 és a Garrett ACE 200i között mi a különbség? Melyik a rosszabb/jobb és miért? A Pinpointnak nagy szerepe van a detektorozásban?

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2021.03.03 0 0 7852

Garrett ACE 200i

Minelab Go-Find 22

Teknetics Eurotek

Fischer F11

Ezek nem rossz márkák válasz közülük ha ezeket nézted ! Én Garrettel kezdtem régen jó gépek kezdőknek de amiket írtál a Ficher,Minelab,Teknetics ezek is jók az ízléseden múlik melyiket választod !Az alap gépektől nem kell csodát várni a kezdőgépek tanulásra nagyon jók de előbb utóbb feljebb akarsz lépni mindenki igy van ezzel! Egyszer csináltunk egy olyan tesztet a barátom ment elöl a saját hobbi gépével én meg utána a Deussal talált ő is sokat de én is utána szóval a kezdő gépek nagyon sok dolgot nem látnak meg amit a profi gépek ! 

 

Előzmény: zackris (7851)
zackris Creative Commons License 2021.03.03 0 0 7851

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy ezek közül melyik fémdetektort vegyem meg. Hobbi szinten űzném a sportot. A feltételeim: érzékelje a kisebb-nagyobb dolgokat(pénzérme, gyűrű, töltény), illetve megbízhatóan különböztesse meg a fémet, színesfémet és nemesfémet. A talált dolgok mélységével is legyen tisztában.

Fischer F11

DURAMAXX Dr. Jones fémdetektor

LONE STAR PRO FÉMDETEKTOR 8''-OS TEKERCCSEL

Garrett ACE 200i

Minelab Go-Find 22

Teknetics Eurotek

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2021.02.28 0 0 7850

Fú de régen voltam itt fenn mi a helyzet fémkeresők? Még mindig megy az engedéllyel meg anélkül vita vagy már minden ok? :) Rászántam megint magam úgy hogy veszek egy új gépet! Újra kezdem a hobbit 

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.27 0 0 7849

Hát nézd, itt nincs túl nagy forgalom, mint láthatod... de talán jön előbb-utóbb egy pro...

Az amatőr véleményem, hogy attól függ mit választasz, hogy mire akarsz menni... ha érmék után szédelegni mezőkön (ami persze néha kb lottó eséllyel nagyot durran, vagy hangya szorgalommal, bár sok olyan van aki csak gyűjtő és nem akar más hasznot), ahhoz tán még túl jó is... De ha mindenre is, akkor kezdő motyónak nagyon is jó. Ám ha meg akarod találni a Szent Grált ill Gilgames kincsét a Mezopotámiai sivatagban, Salamon kincsét a Közel-Keleten, esetleg Midas kincsét Anatóliában... ahhoz már gyenge... (persze csak Irakba mehetsz Mezopotámiába, mert Iránba be sem lehet jutni általában, Szíriát meg hagyjuk) ahhoz komolyabb kell ami mélyebbre lát, de kell egy talajradar szkenner is mellé, és jó sok lőszer meg jó nagy mordály, valamint irdatlan halef... bika terepjáró és sok pénz, mivel kensz mindenfelé... (behajózol az arab öbölbe, jó eséllyel nem kutatnak át, ha nem érintesz perzsa vizeket... így el tudod vinni a detektort a mezopotámiai partokig, de ha máris inkább a Közelkeleti sivatagban kalandoznál (illegálisan, mert a zsidók nem szeretik ha turkál bárki náluk), oda is pont jó hely... sőt egyiptomi kutakodáshoz is jó, mert az sincs túl messze... Irakban még ha engedélyt is szerzel valahogy (pl kenőpénzzel), akkor is bármikor várhat bárhonnan a golyózápor... tehát nem árt Chuck Norrisnak is lenni mellé (viszont lehet hogy megéri  kockáztatni, mert ott aztán haver... tömve van a sivatag érintetlen kincsekkel... legalábbis szerintem.. természetesen minden komolyabb leletet be kell jelenteni és kell adni a legközelebbi múzeumba!!! ;))

Előzmény: szepi25 (7848)
szepi25 Creative Commons License 2021.02.27 0 0 7848

Sziasztok!

Kezdő fémkeresőként szeretnék venni egy készüléket. Elég nagy a választék, ami nem könnyíti meg a dolgomat. 

Minelab Go-Find 44 10"-os tekerccsel 83-ért

TEKNETICS EUROTEK PRO FÉMDETEKTOR 8''-OS TEKERCCSEL  85-ért

Szerintetek melyik a jobb választás? Vagy tudtok ajánlani valami mást kb. 100 ezerig?

Köszönöm a segítséget előre is!

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.26 0 0 7847

Kikapcsolva vidd ki a lakásból egy füves területre. Ott kapcsold be feltöltve és csinálj egy factory reset-et, utána ott "kalibráld be"... és kapcsold ki, otthon ne üzemeltesd semmiképp... ha tesztelni akarod, akkor valami standard pénzérmét dugványozz a földbe és azzal...

Előzmény: fedélzetmester (7844)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.26 0 0 7846

Írta hogy kezdő, most miért kell gonoszkodni? :)

Előzmény: *tramadol* (7845)
*tramadol* Creative Commons License 2021.02.23 0 0 7845

Ez nagyon komoly gép vigyázz vele mindent lát :)

Előzmény: fedélzetmester (7844)
fedélzetmester Creative Commons License 2021.02.20 0 0 7844

Tisztlt fórumozók!Vásároltam egy alap fémkereső  Duramaxxtip.Beállítások után fémekre hangjelzést ad  a lakásban.A szabadban  pont fordítva működik. Mi lehet az oka? /kezdő vagyok/A válaszokat előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.05 0 1 7843

https://fintechradar.hu/befektetes/0105/szetturta-egy-amator-anglia-legnagyobb-kelta-aranykincs-leletet/

Mondják ezt hisztizve a régészek, akik meg simán visszatemetnek rengeteg lelőhelyet, hogy majd egyszer vissza jövünk, de senki ne tudja hol van... Aztán egyszer hogy hogynem kiparcellázzák vagy utat építenek oda, és elfelejti mindenki. Ez a pali is magánterületen találta ezt a kincset, szóval a régészek és történészek csak kussoljanak, tetszettek volna többet kutatni... Mellesleg az hogy fémekeresővel talál, majd kiemel érméket, ráadásul be is jelenti, az nem széttúrás... a régészek és történészek sokkal nagyobb károkat okoznak már jó ideje...

Oscar 1223 Creative Commons License 2021.01.01 0 0 7842

Köszönöm szépen!

jgkfgkf Creative Commons License 2021.01.01 0 0 7841

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1800068.KOR&searchUrl=/gyorskereso%3Fkeyword%3Df%25C3%25A9mkeres%25C5%2591

15. bekezdés, vagy mi a frásznak hívják, 52. paragrafus.

 

Először mindenképpen kell a helyileg illetékes múzeummal szerződés. Amíg ez nincs nem is érdemes mással foglalkozni. Majd ezután jöhet a többi leírt ostobaság, de ezeket remélhetőleg elmondják ott.

Előzmény: Oscar 1223 (7840)
Oscar 1223 Creative Commons License 2021.01.01 0 0 7840

Sziasztok, Születésnapomra kaptam egy fémkeresőt. Bárhol olvasom mindenhol azt írják, hogy problémás a használata. Tényleg csak hobbi szinten szeretném a kisfiammal kipróbálni. Tudja valaki, hogy hol lehet büntetlenül kipróbálni, vagy kitől kell engedélyt kérni (melyik hatóságtól), hogy tudjam használni. Köszönöm.

hegylako75 Creative Commons License 2020.11.07 0 0 7839

Szia ,lennel szives ajanlani a 100 alapbol egy olcsobb modelt ? 

Elveszitettem valamit es meg szeretnem talalni es ha mar veszek ne vegyek hulyeseget.

 

Előzmény: Itegral (7826)
443 Creative Commons License 2020.10.12 0 0 7838

Stinger 2 keretes mélykereső eladó cserélhető,

trombitás12 Creative Commons License 2020.10.09 0 0 7837

Sziasztok c.scope 17khz keresőfejet vennék, hibásat is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!