Keresés

Részletes keresés

tibikat Creative Commons License 2019.06.09 0 0 6491

Ja ebben a sok esőben persze nem voltak kint. Sőt idén lehet, hogy az egész nyarat a fedett teraszon töltik, majd meglátom,marad-e a javuló tendencia. Egyébként ma még egy-két marék perlittel is lazítottam a földjükön a javaslatod szerint. De eddig is jól àteresztette a vizet, bár tartotta is az tény,de ez a kifejezetten lazító hatású perlitre is igaz, hogy tartja. Szóval erre is jöhet konkrét javaslat,ha ez így nem jó.:) Köszi, további kellemes hosszú hétvégét!:)

Előzmény: brigó001 (6486)
tibikat Creative Commons License 2019.06.09 0 0 6490

Nagyon érdekes színűek!:) S már viràgoznak,nahàt!:)

Én csak ma jutottam el a metszésig,de a Wuxal Supertől, meg gondolom a kinti léttől már amúgy is elég pofàsan néznek ki, ahhoz képest pláne! De képzeld el, hogy a metszés során,míg kerestem honnan zöld, nem egy àgnàl tapasztaltam, hogy narancssárga a metszet! Próbáltam a neten ràkeresni, mire utalhat ez,de semmi infót nem találtam. Ilyet még nem láttam. Te esetleg tudod? Élénk narancssárga.8-|

Előzmény: brigó001 (6489)
brigó001 Creative Commons License 2019.06.03 0 0 6489

Aldiban vettünk egy NPK 8-5-8 általános tápot, eleinte azt kapták, most a Volldünger Linzt. A virágzók közül kettőt fotóztam neked így este 

Előzmény: tibikat (6487)
brigó001 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 6488

Volldünger is van többféle, te gratulátumot írtál, na ebből is van többféle. Én a Volldünger Linz - t ajánlottam amit oldva és nem szórva használok. A Zöldítő komplexet azért ajánlottam mert abban van magnézium is többek között, de sok más is és ha fakó egy levél nem kell totózni mitől lehet, ugyanis vashiányon kívül más oka is lehet. Ráadásul 1000Ft körüli áron sokkal jobb, hatékonyabb, mint a drágák. Igazából nem tudok neked mit írni, például az osmocotehoz már késő van, esetleg keress vissza ki mit használ, van aki a Ferticare sorozatot használja. Nekem a Volldünger Linz bevált, igaz virágzáskor turbózom néha egy másik káliumtúlsúlyos táppal is, idén fognak kapni pelletált tyúktrágyából áztatással nyert trágyalevet is. 

Előzmény: tibikat (6487)
tibikat Creative Commons License 2019.05.30 0 0 6487

Köszönöm a vàlaszod! Nekem tényleg nem jött be a Volldünger, oldva sem. Mondom alig vártam, hogy elfogyjon.:) Azért kérdeztem,mert biztosan mást fogok venni,ha valóban ennyire fontos a kálium túlsúly virágzás előtt, hogy mire figyeljek,mennyit tartalmazzon? Köszi!

Előzmény: brigó001 (6486)
brigó001 Creative Commons License 2019.05.30 0 0 6486

Bocsi, mozgalmas hetem volt. Kevés bugi néz ki jól kirakás után. A hosszú fás ágakat vághatod vissza a végétől haladva amíg belül nem zöld. Főleg a második alapján az lenne a tippem hogy ez a föld nem igazán laza és inkább víztartó, esetleg a cserép alján is panghat víz, ne hagyd kint most az esőn semmikép. Nem kell folyamatosan nedvesnek lenni a földnek. Leanderhez nem tudom melyik táp lenne jobb, de van leanderes csoport. A Zöldítő komplex nem csak vasat tartalmaz, a levélre permetezve gyorsan is hat, ezért jó. A vas az viszont csak vas... A Volldünger Linz is megfelelő káliumtúlsúlyosnak későbbre, de vízben oldva használd, ne szórva. 

Előzmény: tibikat (6485)
tibikat Creative Commons License 2019.05.29 0 0 6485

Nem tudom a képeket meddig fogja még tárolni az oldal. Kérlek ha eltűnne írj! Én minden nap jövök nézni, hogy írtál-e, észre fogom venni és akkor újra feltöltöm ha kell!:)

 

Kàlium túlsúly mennyi legyen? Viràgzàshoz foszfor túlsúly is javallott ugye? Bugiknàl nyilván még nem tartok itt, viszont a leandereim már csupa bimbók!:) Köszi!

Előzmény: brigó001 (6477)
tibikat Creative Commons License 2019.05.23 0 0 6484

Az első 4 kép a ciklámen,ami lehet Vera és a 4.képen látszik a javuló tendencia:), de még mindig jó satnya szegénykém és az utolsó 4 kép a bordó.

 

Wuxal annyi, majd megnézem itthon a vasamat, hogy az milyen a Te zöldítődhöz képest.

 

Nagyon várom már, hogy mit mondasz a képek alapján!:)

 

Köszönöm!

Előzmény: brigó001 (6482)
tibikat Creative Commons License 2019.05.23 0 0 6483
Előzmény: brigó001 (6482)
brigó001 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 6482

Most jó még a Wuxal Super ha az az NPK 8-8-6 - os (ezt nézd meg a csomagoláson) mert most még nitrogén és foszfor a "lényeges", de később kevés lesz ez a kálium és kell valami káliumtúlsúlyos a virágzás miatt. 

Előzmény: tibikat (6480)
brigó001 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 6481

Zöldítő komplex http://zoldito.hu/

Előzmény: tibikat (6480)
tibikat Creative Commons License 2019.05.22 0 0 6480

Nagyon szépen köszönöm a bőséges válaszaid! Olyan csúnyàk, tiszta ciki, de egye fene otthon csinàlok képet nyilván úgy könnyebb segíteni. Persze egyenlőre valóban az is nagy öröm, hogy egyáltalán kihajtottak, tehát sikeresen àtteleltek.:)

Az a Volldünger szemcsés zöld por tavaly el is fogyott szerencsére, ilyen káliumdús virágzás indító volt. Maradok továbbra is a jól bevált Wuxal Supernél.

Neked a zöldítőből melyik vált be? Köszi!

Előzmény: tibikat (6476)
brigó001 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 6479

Volldüngernél nem granulátumra gondoltam, szerintem azt hagyd ki. A granulátumból egyébként melyiket használtad? 

Előzmény: brigó001 (6478)
brigó001 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 6478

Visszaolvasva esetleg a tápozást is lehet át kellene gondolni. A Wuxal Super tápodban az NPK 8-8-6 ugye? Azt adnám egyenlőre csak , a káliumtúlsúlyos granulátumot lehet jobb lenne elhagyni, hátha attól lett furcsa a lombja és amikor majd szépen kizöldült akkor valami káliumtúlsúlyos virágos tápot kezdeni adagolni pl. : Volldünger, Ferticare stb. 

Előzmény: tibikat (6476)
brigó001 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 6477

A bordót már szerintem ne metszegesd, az valószínűleg valami futósabb és esetleg eltolódhat a "virágzása", a Vera ha el van nyúlva akkor az még formázható. Esetleg ha fotód lenne... Telelőtől, fajtától is függ kinek hogy néz ki, sokaknak majdnem kopasz még, az a lényeg hajtanak és túlélték a telet! A benti gyenge levelek le is éghetnek napon, szoktatni is lehet vagy vársz az új erős levelekre. Nem tudom fotó nélkül milyen az a világos lekonyuló levél, ha tudsz fotózni jó lenne róla kép. Kisebb adagokban locsold még. Nálam is van ami először csak alulról hajtott, aztán szépen felfelé is beindult. Az egyik cserépben 2nagy vaskos tő van, az egyik már rég hajtott, a másikra már keresztet vetettem és az is beindult, legalábbis alul. Van kisebb bugim 3 aminek a tavaly hozott hajtásai visszaszáradtak és csak a második éves ágak maradtak. Azt hittem végük les, főleg az egyik nagyon gyanús volt, de aztán ez a legkeservesebb lett a legdúsabban hajtó a 3 közül. A másik 2 kisebb is hajt, de biztos ami biztos tettem rájuk PET palackot kupak nélkül. Van már ami "virágzik", van ami szépen zöldülget, némelyik lustábban. 2fajta bugim klorózisos lett, gondolom a hűvös idő miatt is, azok kaptak zöldítőt és szépen alakulnak. Ez a május elég vacak volt, de júniusra kialakulnak a csenevészebbek is. 

Előzmény: tibikat (6476)
tibikat Creative Commons License 2019.05.20 0 0 6476

Szia! Igen, jó vízáteresztő a földje. Márciusban ugye mondtad még ne tegyem ki, tűkön ülve kivártam ezt az időt, hogy mostmár nem megy éjszaka sem 10 fok alá. Tegnap pakoltam ki Őket a teleltetőből. Nagyon satnyák. Nem csak hogy gyenge hullámos lefelé konyuló leveleket, hoztak de még világos is ugye a benti fénytől. 

A fás szárakat odáig vágjam vissza, ahonnan ezeket a gyenge hajtásokat hozták? Vagy várhatok még hátha fentebb is elkezd hajtani? Nem merek átültetést sem eszközölni, mert nagyobb cserép tuti nem kell és félek, hogy ezzel a földcserével megsérteném a gyökereket akármennyire is óvatoskodnék. Köszi minden tanácsot!

Előzmény: brigó001 (6462)
brigó001 Creative Commons License 2019.05.01 0 0 6475

Én egyrészt azért nem ültetném ki a bugit mert a locsolást, tápozást nem tudnám szabályozni, másrészt a gyökérsérülést nem biztos hogy olyan jól viselné, mint más ilyen módon felszedett növények.  A bugiknál a teleltetés amúgy is általában izgulással telik ha nincs télikert, ha például 5-15 fok között teleltetjük visszafogott öntözéssel akkor némelyik teljesen lekopaszodik és így is izgulunk tél végéig, hogy egyáltalán kezd e hajtani. A másik ugye a méret, teleltetésre be kell vinni valahova, ezért érdemes a cseréppel együtt mozgatható támrendszert csinálni, akár a földbe szúrt bambuszlétra is jó. 

Itt a tavalyi fotók között találsz fotókat : 

https://m.facebook.com/profile.php?id=1446995702059817&ref=content_filter

Előzmény: Törölt nick (6474)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.01 0 0 6474

Azt, hogy  elvezetem a hajtásait az csak az én elképzelésem. Megnéztem több helyen, és mindenütt azt láttam, hogy inkább bokrosodik. Több helyen láttam cserépben  is, legutóbb egy kertészetben  volt olyan ami kb. másfél méter magas volt, különböző szinekben, de  mindegyikből csak 1 darab volt, ezeknek vastag törzse volt ezért írtam a "fás" elnevezést.

 

Azt olvastam, hogy ami nem cserében van azt télire ki  kell  venni, és a következő kiültetésig, fagymentes, szélvédett, világos helyen kell tartani.

 

Elgondolkodtam azon amit írtál, lehet nem is jó az ötlet, sövény közé ültetni, én csak a szépségére gondoltam, és arra, hogy milyen szépen mutatna késő őszig, a sövény közé ültetés elvetve.Máshová kell tennem. 

 

 

 

 

 

 

 

brigó001 Creative Commons License 2019.05.01 0 0 6473

"Előnevelt" az mit jelent? Magasabb legyen vagy korosabb növényt is szeretnél? 

Előzmény: Törölt nick (6469)
brigó001 Creative Commons License 2019.05.01 0 0 6472

A kiültetés több okból nem igazán célszerű, nem véletlen hogy akik 20 - 30 éve tartják itthon azok is cserépben tartják. Sövény közé azért nem futtatnám mert egyrészt árnyékolhatja a sövénynövény, ez meg ugye fényigényes. Másrészt ősszel amikor be kell vinni a bugit valószínűleg nehéz lenne kibogozni a másik növény közül az ágait. Ha meg ugye ilyenkor túlzottan levágnád az a következő évi színesedés kárára mehetne. Inkább csinálj külön rácsot amire futtatod, cserépben tartva is fut amelyik olyan fajta. Van ami kisebb növésű, van ami bokros, de vannak futósabb fajták is. 

Előzmény: Törölt nick (6471)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.30 0 0 6471

Tudom, hogy nem télálló, de ki lehet szedni, és el lehet rakni, elolvastam róla sok mindent. 

'szti Creative Commons License 2019.04.30 0 0 6470

itthon akarod? mert nem télálló növény...

Előzmény: Törölt nick (6469)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.30 0 0 6469

Üdv.minden olvasónak.

 

 

 

A kérdésem, lehet e a Murvafürtöt sövény közé ültetni, és  onnan elvezetni? vagy ez a növény csak bokrosodik? 

 

Van e  valakinek előnevelt  Murvafürtje  eladó,ami már most szépen néz ki? az kérem írjon az emailemre. 

brigó001 Creative Commons License 2019.04.21 0 0 6468

A helyváltoztatástól is lehet a fellevelek hullása. Tedd ki és hoz újakat hamarosan. 

Előzmény: 87évi (6466)
brigó001 Creative Commons License 2019.04.21 0 0 6467

Igaz nem nekem címezted a kérdést, de nem minden fajta hoz magot. Arról le szeretnélek beszélni, hogy Aliexpress-ről vagy hasonló oldalról rendelj magot, mivel sajnos mást küldenek. Próbálj ágat szerezni dugványozásra, de most itt is vannak szépek jó árban

https://www.homegardendeko.com/bougainvillea

Előzmény: parga 010 (6465)
87évi Creative Commons License 2019.04.15 0 0 6466

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy mi lehet az oka hogy a bougainvillea ledobja a viragait? Most vettem 5 napja kb.

 

parga 010 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 6465

sZIA! Érdeklődni szeretnék, hogyan csiráztatod a bugi magokat?Amit ki tudtam venni a képből egy kis gézdarabon?Teszel rá valami átlátszó búrát?Milyen melegben tartod?Eddig én csak ág hajtatással szaporitottam mert nem volt még termésük, de úgy néz ki, hogy már nem is lesz.Tavaly év végén költöztünk és úgy néz ki a bugik nem birták ki a garázsban /sajnos csak ott volt hely/ az 5 fokot, s igy ujra neki kell állni a gyüjtésnek.

Előzmény: Lilike9 (6339)
brigó001 Creative Commons License 2019.03.23 0 0 6464
brigó001 Creative Commons License 2019.03.22 0 0 6463

Mikor, milyen időszakban vasároltad, hol tartottad, öntözés ... Ha kicsit bővebben kifejtenéd könnyebb lenne segíteni. 

Előzmény: EOwyn (6461)
brigó001 Creative Commons License 2019.03.22 0 0 6462

Laza, jó vízáteresztő a föld? 

Előzmény: tibikat (6459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!