Keresés

Részletes keresés

loyo007 Creative Commons License 2018.03.19 -1 0 5760

üdv mindenkinek. idén nyáron tervezzük a Thassos szigetét megtekinteni 10 napra. esetleg tudnátok e adni/ajánlani homokos tengerparti magánszállásokat ( természetesen emailcímmel együtt) 7 személy részére. segítségeteket előre is köszönöm.

Esetleg a kompjáratokról tudtok e nyilatkozni: kiindulási helyük, árak, indulási időpontok.

Katana750 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 5759

Természetesen gyorsabb, hiszen 90% autópálya. Ha nem lenne a vendégmunkásroham nem is lenne létjogosultsága más variációnak. 2016 ban lefelé RO-BG-GR 16,5 óra, hazafelé GR-MK-SRB 18 óra. minden határnál és fizetőkapunál szívás. 2015 ben hétköznap 13 óra simán a délszláv útvonalon. Számolni, gondolkodni kell!

Előzmény: Amanita muscaria (5758)
Amanita muscaria Creative Commons License 2018.02.21 0 0 5758

Köszönöm az infókat és a topikcímet. :) Lesz mit olvasnom.

A Google időben 40 perccel gyorsabbnak hozza a Mo-Szerb-Mac-Görög utvonalat, de az távolságban kb 100 km-rel hosszabbra.

Akkor az útvonalat majd meghatározza a török vendégmunkások hazafelé tartó inváziója.

(Igen a Db=Debrecen)

 

Katana750 Creative Commons License 2018.02.20 -1 1 5757

A Db az nem tudom mi.(esetleg Debrecen?) Ha hétfő akkor igen a Röszke-Belgrád-Nis-Kumanovo-Gevgelia-Thesszaloniki-Kavala-komp. Vagy Keramoti, hogyha a sziget fővárosába mentek. Én ha RO-felé megyek akkor SRB-t már kihagyom mert minek közbeiktatni amikor RO is határos BG-val? Időben hosszabb arra menni csak mi utazni is szeretünk meg inkább megyünk mint ácsorgunk a határon meg a fizetőkapuknál. De ha eldöntötted a hétfői menetet akkor ez nem is érdekes neked. Ha az útvonallal kapcsolatos kérdésed van itt is jöhet, meg van az "autóval Görögországba" topik ahol célirányosan erről osztjuk meg tapasztalatainkat. De itt is kérdezhetsz, ha valami nem tiszta(pályadíjak, tankolás, fizetés,stb.).

Előzmény: Amanita muscaria (5755)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.02.20 0 1 5756

Ha tudjátok úgy ütemezni az indulást, hogy hétfői napra essen, akkor szerintem jobb a Röszke - Szerbia - Macedónia - Görögország útvonal. Esetleg alternatíva lehet a Röszke - Szerbia (Nis) - Bulgária (Szófia - Kulata) - Görögország útvonal is.

 

Ezekben az irányokban az út túlnyomó része autópályán megy, gyors az eljutás.

 

Katana olvtárs viszont a Románia - Bulgária - Görögország útvonalat fogja javasolni és majd elmondja, hogy miért tartja előnyösnek az arrafelé való autózást :-)

Előzmény: Amanita muscaria (5755)
Amanita muscaria Creative Commons License 2018.02.20 0 0 5755

Köszi a választ.

Akkor hétfői indulás lesz... - Nem is baj, mert a hétvége a pakolással fog eltelni.

Útvonal közül melyiket preferáljátok?

1. Db-Röszke-Szerbia-Macedónia-Görögország, vagy

2. Db-Románia-Szerbia-Bulgária-Görögország

 

Előzmény: Katana750 (5754)
Katana750 Creative Commons License 2018.02.20 -1 0 5754

Tapasztalatom szerint a szombat a legrosszabb. Mi vasárnap mentünk Románia és Bulgária érintésével és hibátlan utunk volt. Hazafelé Makedónia és Szerbia felől jöttünk és tragikus szívás volt. Az idén is Thasos lesz a cél.

Előzmény: Amanita muscaria (5752)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5753

Nyáron a szombatokon történő utazást nagyon indokolt elkerülni, mert olyankor nemcsak az üdülőhelyek turnusváltása okozza a forgalmat, hanem a Nyugat-Európából szabadságra hazautazó török vendégmunkások is szombatonként zúdulnak át Szerbia, Macedónia, Bulgária, Görögország autópályáin és duzzasztják sok-sok órásra a várakozást a határátkelőhelyeken.

Előzmény: Amanita muscaria (5752)
Amanita muscaria Creative Commons License 2018.02.19 0 0 5752

Sziasztok!

Tervezem a nyaralást Thassos szigetére, kocsival.

Az a kérdésem lenne a tapasztalt nyaralókhoz, hogy utazás szempontjából turnusváltás van-e a Görögöknél, Szerbeknél? Melyik napokat célszerű elkerülni?

Köszi a válaszokat!

geodo1 Creative Commons License 2018.02.10 0 0 5751

http://rideanddrive.gr/kavala-town.html

 

őket bátran ajánlom.

Előzmény: Athe.1Q (5750)
Athe.1Q Creative Commons License 2018.02.10 0 0 5750

Köszi szépen a választ! Az érdekelne még, tudja-e valaki, hogy Kavala reptéren lehet-e autót bérelni, amivel átmehetnénk a szigetre, majd hazafelé vissza.

Előzmény: Katana750 (5749)
Katana750 Creative Commons License 2018.02.04 0 0 5749

Szia! Egy irányból van rálátásom a szigetre és ez az idén sem fog változni mert megint Ormos Prinouba megyünk augusztusban. A Kavalából induló hajók itt kötnek ki. Csendes kistelepülés,homokos parttal. 2016-ban a Hotel Elektrában laktunk, az idén már most nem tudtunk oda foglalni de találtunk máshol helyet ugyanezen településen. Mi is hárman vagyunk, de kisebb gyermekkel. A következő témával majd nekem is lenne kérdésem hozzád! A kavalai reptérhez közelebb van Keramoti, ahonnan a sziget fővárosába sokkal sűrűbben(mint Kavalából) járnak át a kompok. A repülős eljutás engem érdekelne, tehát ha nem titok írd meg légyszíves itt vagy mailben a módját, költségeit. A magam részéről csak bécsi illetve gráci indulásokat találtam, elég drágán az autózáshoz képest. Ha te is O.P.-t választod akkor nyilván Kavalába kell eljutnod a reptérről! Busz, taxi, autóbérlés. Szerintem ezek a lehetőségek ha repülővel érkeztek. Biciklivel piszkosul nem könnyű bejárni a szigetet szerintem. Emelkedők, beláthatatlan kanyarok, bámészkodó turisták, szóval szerintem veszélyes. Nem is látni bringásokat még a lakott területeken sem nagyon. Robogó, quad, homokfutók, terepjárók és a helyiek platósai teszik ki a forgalmat a nagyszámú román, bolgár, szerb turista mellett. A Giola medence megközelítése szintén nem könnyű. Mi nem is mentünk oda 2016-ban mert az első héten nem törődtem a témával, később meg nem tudtam terepjárót bérelni. A saját kocsival felejtős.(részemről) A magyar turisták leginkább a fővárosban és a sziget keleti oldalán keresnek szállást, én a nyugati oldalt ajánlom. Abszolút főszezonban is csendes, semmi heringeffektus ,de mindenki másképp szereti.

Előzmény: Athe.1Q (5748)
Athe.1Q Creative Commons License 2018.02.04 0 0 5748

Sziasztok! Idén először tervezek Görögországban nyaralni, és Thászosz szigetére esett a választásunk. Érdeklődni szeretnék, hogy egy háromfős család (kamasszal) hol tudna megszállni úgy egy hétre? Szállodába mennénk, de nem nagyon tudjuk, melyik várost válasszuk. Igazi homokos tengerpartot szeretnénk, ahol van valamennyi árnyék is, és nem túl zsúfolt. (Huh, de sok lehetőséget kizár már ez! XD) Ezen kívül kérdezni szeretném még, hogy ha Kavala reptérre érkezünk, hogy lehet olcsón, könnyen és gyorsan a szigetre jutni? Továbbá, mekkora a sziget abból a szempontból, hogy biciklivel mennyire könnyű bejárni? Szeretnénk megnézni az ókori színházat északon, de a Giolát is délen, de nem vagyunk túl sportosak. :D
Köszönöm szépen a válaszokat!

pamag Creative Commons License 2018.01.22 0 0 5747

Kideríthető  (www.thasos.hu) - csak ezen az oldalon nem szeretik, ha szóba hozzuk.

Előzmény: Katana750 (5746)
Katana750 Creative Commons License 2018.01.22 0 0 5746

Régebben volt szó, egy a szigeten élő magyar hölgyről. Szerintem ő a leginkább mérvadó ebben a kérdésben. Az 1001 oldal alatt talán volt róla szó! A keresztneve Ági. A keresőbe beírva talán kiad a fórum olyan hozzászólásokat, amelyekből kideríthető az elérhetősége.  

Előzmény: Kinga Veres (5745)
Kinga Veres Creative Commons License 2018.01.21 0 0 5745

Koszonom a valaszt.Vettem a faratsagot es mar 1001 oldalt elolvastam Tassosrol csak gondoltam vannak ojan kedves emberek akik irnak nekem esetleges szeptemberi elmenyukrol.De meg egyszer koszonom

Előzmény: Katana750 (5743)
geodo1 Creative Commons License 2018.01.21 0 0 5744

https://www.seatemperature.org/europe/greece/potos-thassos-september.htm

 

Itt megnézheted a sokéves tényadatokat. Ez alapján nem rosszak az esélyeid, bár nem árt tudni, hogy thassos éghajlata néha már-már a kontinentálisra hajaz, így a szeptember vége már problémás lehet, ha nincs esetleg szerencsétek. De miért ne lenne? :)

Előzmény: Kinga Veres (5742)
Katana750 Creative Commons License 2018.01.21 0 0 5743

Olyannyira jó véleménnyel vagyok a szigetről, hogy 2016 után az idén is oda megyünk. Ha veszed a fáradtságot és visszakattintasz 6 oldalt, meg is találod a beszámolómat(meg persze másokét is). Igaz, hogy mi augusztusban voltunk és az idén is akkor megyünk, de még a szeptember is jó lesz! 

Előzmény: Kinga Veres (5742)
Kinga Veres Creative Commons License 2018.01.21 0 0 5742

Sziasztok. Erdeklodnek aki jart mar Gorogorszagban Tassos szigeten hogy mijen velemennyel vagytok, melyk reszere erdemes inkabb menni es hogy volt e mar valaki szeptember vegen hideg akkor mar a viz?Ahogy nezegettem a Golden Beach ami homokosabb ugye?Mi a parommal naszutra mennenk a lagzi utan ugy kb. szeptember vegere esne.Koszonom a valaszokat elore is.

suicide_bomber Creative Commons License 2017.08.11 0 0 5741

Szia, pefkari camping, a társaságunk kérésére... :) 

Nagy baja nincs, de talán a golden beach camping jobb választás lett volna. A tengerpart köves, kicsit leharcolt az infrastruktúra, rengeteg a darázs. Nem tudom másutt is ez e a helyzet. 

Amúgy Thassos gyönyörű, ha ezeken túl tudsz jutni, akkor nagyon szuper hely. 

Szerencsére a környéken bőven akad homokos part (psili ammos pl. :) 

 

 

 

Előzmény: Pierr_Kardán (5740)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.08.10 0 0 5740

Melyik kempingbe mentetek végül?

 

Az rossz hír, hogy elszaporodtak a darazsak, sajnos azok az apartmanokban is támadnak, az apartmanok erkélyére, konyhájába is odamennek :-((

 

Mivel közeledik augusztus 15. (a görögök egyik legnagyobb ünnepe, amikor a legtöbb görög a tengerpartra utazik) ezért csak helyben tudtok szabad szállást keresni. Nagyobb helyeken (Skala Potamia, Limenaria, stb.) nagyobb valószínűséggel találtok szállást.

Előzmény: suicide_bomber (5739)
suicide_bomber Creative Commons License 2017.08.10 0 0 5739

Új kérdés. 

A kritikussá váló darázs helyzet miatt kemping helyett apartman (vagy valami egyszerűbb)  szállást keresünk 4 napra. Van ötlete valakinek merre célszerű próbálkozom? 

suicide_bomber Creative Commons License 2017.08.05 0 0 5738

nagyon köszönöm a gyors infót! megnéztük mindkettőt.

 

Golden beach camping felszerelt, a komphoz jóval közelebb, homokos parttal.

Pefkari camping a sziget túlsó felén, kavicsos parttal, kevésbé gyerekbarát. viszont szellősebb, talán árnyékosabb, talán csendesebb.

az árak egyformák.

 

 

 

Előzmény: Pierr_Kardán (5737)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.08.04 0 1 5737

Camping Golden Beach?

 

https://www.google.hu/maps/@40.7259311,24.7585012,647m/data=!3m1!1e3?hl=hu

 

Ide nem kell fürdőcipő, lassan mélyül a part, homokos, sokminden van a közelben.

 

Szabad hely viszont ilyenkor nem garantált :-(

Előzmény: suicide_bomber (5736)
suicide_bomber Creative Commons License 2017.08.04 -1 0 5736

Sziasztok! Éppen úton vagyunk, egy órányira komptól.  A pefkari kempingről mi a véleményetek, esetleg van-e infót jobb kempingről a szigeten? Mindenképpen partiban gondolkodunk, két gyerekkel. A lassan mélyülő, gyerek barát part fontos lenne. Tenger járó cipő, felnőtteknek indokolt? Köszönöm szépen! 

Lívia Ebergényi palaczky Creative Commons License 2017.07.30 0 0 5735

nagyon szépen köszönöm,így nyugodtabban vágunk neki a már nagyon várt utazásnak.Annak aki előtte áll,kellemes tartalmas nyaralást!Aki  már túl van ,nekik szép emlékeket,jövőre újabb szép élményekkel teli nyarat.

Előzmény: ERPY07 (5734)
ERPY07 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 5734

Mi mindig megvagyunk elégedve velük, általában valamennyit beszélnek magyarul a sofőrök, de ha nem sem szokott baj lenni, mindig van aki lefordítja az utasok közül azt a pár mondatot. Ez annyi szokott lenni, hogy mikor mennyi időre áll meg a busz. Az utasok nagyrésze nem beszéli a mi nyelvünket, de mindig vannak magyar nyaralni vágyók is. Én kimondottan nem szeretek magyarokkal utazni, mert értem hogy mi mit mond, és a magyarok mindig nyavajognak, amit nem szeretek hallgatni. Szóval ne aggódj, minden rendben szokott zajlani. Talán annyi, hogy lehet nem magyarul fogjátok nézni a filmeket amiket a buszon vetítenek. Mi most nagyon ócska filmeket néztünk, így nem is bántuk.

Előzmény: Lívia Ebergényi palaczky (5733)
Lívia Ebergényi palaczky Creative Commons License 2017.07.19 0 0 5733

o  

                     Kedves Erpy !                 Nagyon tetszett a beszámoló a csodás képekkel együtt. köszönöm hogy betekintést nyerhettem a nyaralásunk helyszíneire ami aug.végén lesz.  Olvasom hogy Aeolus irodával utaztak a kérdésem is ide kapcsolódik ,meg voltak e elégedve az út során a busszal a sofőrőkkel a gondolom túlnyomórészt szlovák utastárssakkal és nem utolsó sorban a szállással,? Mi is az említett irodán keresztül megyünk de kicsit aggódok e miatt mivel eddig csak magyar irodával utaztunk. nagyon megköszönöm ha válaszol és nem lesz fenntartásom az utazást illetően.Tisztelettel:Palaczky Lívia                                                                                                                                                          

Előzmény: ERPY07 (5731)
ewy91 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 5732

Köszi! Jó kis 30 perces séta lesz a szállástól, de hát kell ennyi mozgás :D 

Előzmény: ERPY07 (5731)
ERPY07 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 5731

Nexus 6P telefonnal fotóztam és videóztam. A 4k-s videókat nem töltöttem fel, csak a lassított felvételt.

 

Itt találod a Captain kajáldát:

https://www.google.hu/maps/place/Captain's+Fish+Tavern,+Chrisi+Akti+640+04/@40.7147025,24.757506,13z/data=!4m2!3m1!1s0x14aef2e1179db57b:0xc51c1cff2e9c61b2

Előzmény: ewy91 (5730)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!