Négymilliárdért vásárolt állami székházat egy játékboltos
Furcsa ügylet keretében adott túl a vagyonkezelő az OGYÉI székházán.
Kevesebb, mint négymilliárd forintért kelt el az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet székháza a szombaton lezárult liciten – számol be a Hír TV. A csatorna szerint ennél is furcsább, hogy a főváros egyik legjobb helyén, a Lánchídhoz közel található két épületből álló ingatlant egy játékboltot üzemeltető kisvállalkozó hölgy vásárolta meg az államtól.
A telket és a rajta található két épületet december harmincadikán hirdette meg a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő, a helyszínbejárásra három óra állt rendelkezésre. A jelentkezőktől 700 millió forint biztosítékot vártak el, így végül ketten jelentkeztek: egy pilisszentléleki tanár, és a játékboltos, aki 1,2 milliárdot ígért végül a 2,78 milliárdos kikiáltási árra.
Arról nemrég a 444 írt, hogy az ár jóval a belvárosi ingatlanárak alatt van. A lap emlékeztett arra is, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium alá tartozó Magyar Nemzeti Vagyonkezelő vezérigazgatója Szivek Norbert, aki maga is igen aktív a belvárosi ingatlanpiacon. Például hozzá, illetve Tiborcz Istvánhoz, Orbán Viktor vejéhez köthető az a társaság, akik megvették a Mahart-házat, ahol szállodát fognak majd építeni eximbankos hitelből.
Marcsika története egy az egyben a mai magyar politika és társadalom története, csak kicsiben. Arról szól, hogy hogyan tudja egyetlen, primitív, faék egyszerűségű csaló maga alá tiporni egy közösség elitjét, kiforgatva őket mindenükből. Batka Zoltán vendégírása a Nyugati[...] Bővebben!Tovább »
Ugyanis ahogy a Heti Válasz újságírója, Bódis András felfejti, az Épkar vezetői speciel Mészáros Lőrinccel üzletelnek, és Tiborcz István esküvőjére is meg voltak hívva, és semmi sem bizonyítja, hogy a Jobbikkal, vagy az MSZP-vel üzleteltek volna. De nézzük is, mit ír a Heti Válasz:
Az Origo egyik – feltűnően jól értesült – kommentelője még tavaly azt írta az ifjabbik Szeivoltról: ő és felesége (Titanilla) „meghívott vendégként ott volt Orbán Ráhel esküvőjén, mind a templomin, mind a fogadáson.”
Ami biztos: amíg Tiborcz István Facebook-ismerősei a kívülállók számára is láthatóak voltak, addig Szeivolt Titanilla ott szerepelt a kormányfő vejének „baráti csapatában”. Az viszont bárki által ellenőrizhető tény, hogy az Épkar manapság már társtulajdonosa a Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester közelébe „sodródott” Magyar Építő Zrt.-nek. Sőt, ifjabbik Szeivolt István igazgatósági tag is lett ebben a Fidesz-közeli nagyvállalatban.
Ezúton jeleznénk tehát a Fidesz beszélő fejeinek, hogy a Marcsikával „összekent” Épkar további ekézése határozottan ellenjavallt számukra, ugyanis ezzel nem a Jobbikot és a baloldalt, hanem a kormányzat mögötti új, Mészáros–Tiborcz-féle burzsoáziát bántják.
A 2008-as pekingi olimpia buborékuszodája - a Madárfészeknek becézett központi stadionnal együtt - a turistavonzó látványépület klasszikus példája: a buborékokból összeálló kék téglatest azonnal bekerült az összes néző vizuális memóriájába és máig látogatják a turisták. (Ma már vízi vidámpark van benne.) Az ausztrál PTW Architects és a kínai CCDI összmunkája hiába dögös, high tech és hiperlátványos, mindössze fele annyiba került, mint a lehangoló budapesti parkolóház."
Az év végi őrült pénzszórás közben, december huszonharmadikán jelent meg a hír, hogy a Miniszterelnökség
600 millió forintot szán Borovszky Samu Magyarország vármegyéi és városai című sorozatának újrakiadására.
A enciklopédia 1896-tól jelent meg folyamatosan, az utolsó rész kiadását már nem érte meg a szerkesztő.
Megoldás:
A Magyar Nemzet matematikusai oldották meg először a feladványt, az alábbi eredményre jutottak:
"az egyedülálló monográfia teljes terjedelmében megtalálható az interneten, az OSZK elektronikus könyvtárában bárki elolvashatja." Ingyen.
a 600 milliós összeg "mérhetetlenül magas", a Nemzeti Kulturális Alap a minőségi könyvek kiadására az összes könyvkiadó számára 200 milliót osztott ki tavaly.
1. 2015. február 17. – A luxemburgi illetőségű Kapitalanlagegesellschaft für Mitteleuropa A.G. (rövidebb nevén: Kagemi A.G.) megszerzi a Tállya Hotel Invest Kft. 100 százalékát. A cégbírósági iratok tanúsága szerint a Kagemi offshore jellegű vállalkozás, a tényleges haszonhúzó személye tehát titkos, árulkodó jel viszont, hogy a „luxemburgiak” meghatalmazottjaként Paár Attila bonyolítja a bizniszt. (És nem mellékesen: a Kagemi számos WHB-cégben résztulajdonos.) A Tállya Hotel Invest Kft. még ugyanezen a napon megvásárolja a Pollack Mihály téri mélygarázst. A Magyar Nemzet „hozzávetőleg” 700 millió forintos vételárat említ, ez a blog azonban kiszúrta, hogy a VIII. kerületi önkormányzatot közel 1,2 milliárdos összegről tájékoztatták az érintettek.
2. 2015. július 7. – PMT-Mélygarázs Kft. néven ingatlanüzemeltető vállalkozást alapít Paár Attila unokatestvére, Csiszár Gergő. A társaság bejegyzésénél ügyvédként az a Hamar Endre jár el, akit Tiborcz Istvánlegbizalmibb embereként ismer a piac. A PMT-Mélygarázs Kft. székhelye az alapítás óta megegyezik a WHB-csoport központi címével (2051 Biatorbágy, Vendel Park, Huber utca 1.); ez az ingatlan – egy cégen keresztül – Paár Attila tulajdona.
3. 2015. augusztus 31. – A „luxemburgiak” által ellenőrzött Tállya Hotel Invest Kft. a PMT-Mélygarázs Kft.-t bízza meg a Pollack Mihály téri mélygarázs üzemeltetésével. Egyszerűbben: a Paár Attila befolyási övezetébe tartozó cég az unokatesó vállalkozására bízza a garázsműködtetést.
4. 2016. július 29. – Kormányhatározat születik arról, hogy az állam a Magyar Nemzeti Múzeum parkolási szükségleteinek kielégítése érdekében – a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. útján – felvásárolja a Pollack Mihály téri mélygarázst 3,65 milliárd forintért. A kormányhatározat előtti napokban lázas átrendeződés kezdődik a mind az eladó Tállya Hotel Invest Kft.-nél, mind a parkolót üzemeltető PMT-Mélygarázs Kft.-nél. Mivel az alaptörvény kizárja, hogy az állam átláthatatlan tulajdonosi szerkezetű cégeknek fizessen, a Tállya Hotel Investben 24 százalékosra „nyomják vissza” a luxemburgi Kagemi üzletrészét. Jut 3,5 százaléknyi részesedés a társaság vezetőjének, a maradék 72,5 százalékos darabot pedig átadják a PMT-Mélygarázs Kft.-nek. Utóbbi cég ekkorra kikerül Paár unokatestvérének tulajdonából, amit leginkább az indokolhat, hogy Csiszár Gergő édesanyja, Kanta Tünde az MNV, vagyis a mélygarázsért fizető állami vállalat biztonsági igazgatója – a belterjesség látszatát pedig kerülni illik. A PMT-Mélygarázs Kft. 100 százaléka, és ezzel a Tállya Hotel Invest meghatározó többsége is „átíródik” Boda Gábor adótanácsadó nevére. Boda több gazdasági társaságot is vett már élete során a Paár családtól, sőt találtunk olyan Paár-érdekeltséget is, amely Boda ingatlanában működött. Vagyis a Paár–Boda üzleti koalíciónak hagyománya van. Hogy a WHB-tulajdonos Paár Attila, illetve rokonsága, holdudvara csak taktikai okokból tette láthatatlanná magát a mélygarázst az államnak eladó Tállya Hotel Invest Kft.-ben, illetve a parkolót ma is működtető PMT-Mélygarázs Kft.-ben, leginkább az bizonyítja, hogy mindkét cég változatlanul WHB-ingatlanban működik. Előbbi a budapesti kirendeltségben (1053 Magyar utca 36.), utóbbi a biatorbágyi központban.
5. 2016. szeptember 14. – Az MNV megköti a Tállya Hotel Invest Kft.-vel az adásvételi szerződést.Másfél év alatt tehát legalább a háromszorosára (1,2 milliárdról 3,65-re) emelkedett a mélygarázs ára. Ha Paárék költöttek is az ingatlanra néhány száz millió forintot, körülbelül kétmilliárdnyi haszonnak kellett lennie a bolton."
Ez már nem lopás, ez kifejezett állami szintre emelt korrupció, az összes még kitartó fütyeszes irányításával.
Vajh hol vannak: Pokorni, Áder (már nem is jelölik újra), és amúgy nem tudom felsorolni azokat, akik úgy kikoptak a pártból, csendben vannak. Ma már azok vannak ott, akikkel oszlopot lehetne verni a földbe, annyira ostobák. Pl: a rezsibiztos, az oktatási biztos, no meg stb. Ezeket sem akarom felsorolni.
Mindenesetre az egy főre jutó IQ az kb. 80 körül van jelenleg a magyar kormány területén, ami megfelel egy roma önkormányzatnak Csajágán..
Szégyellhetjük magunkat magyarok, hogy ezt engedtük.
urai kastély az az épület, amelyről rendszeresen felröppen, hogy Tiborcz Istvánnak, a kormányfő vejének is köze lehetett a 2015-ös megvásárlásához. Ő fizette be ugyanis az illetéket a cégbíróságnak a vevő cégcsoport egyik cégének megalapításakor