Keresés

Részletes keresés

Zolcsi_ Creative Commons License 2016.11.01 0 0 1941

Sziasztok,

 

van egy Vaillant VU HU 240/2-3 típusú cirkóm. Idén vettük a házat, amihez járt ez is, úgyhogy sok tapasztalatom még nincs a kazánokkal. Az történt vele, hogy szépen lassan lecsökkent benne a nyomás 0,5 barra, úgyhogy feltöltöttem. Csakhogy valószínű túl nagy nyomással engedtem rá a vizet, ezért leoldott a biztonsági szelep. Azt utána eltekertem és nagyjából visszazárt, így most sikerült feltöltenem 1,9 barra, azonban a szelep csöpög, pár nap alatt újra leesik a nyomás és kb 0,5-1 liter víz kicsöpög a biztonsági szelepen.

Az lenne a kérdésem, hogy a szelep az most meghalt vajon ettől a művelettől? Vagy nem jól tekertem el miután kiakadt? Néztem már cserealkatrészt hozzá, de nagyjából 17.000 Ft-ért lehet csak venni, az meg elég durvának tűnik.

Erről a szelepről van szó:

Pont ugyanilyet nem találtam, csak hasonlót:

https://www.gepeszbolt.hu/biztonsagi-szelepek/19843-vaillant-biztonsagi-szelep-190732.html

 

Illetve találtam még felújítottat, lényegesen olcsóbban, ezt szerintetek érdemes megvenni?

http://www.jofogas.hu/somogy/Vaillant_kazan_VU_Vuw_VC_Biztonsagi_szelep___Ntc_erzekelok_34396135.htm

Igazából pár év múlva úgyis tervezek kazánt cserélni, szóval sokáig nem kell kibírnia, de azért ne is pusztuljon el 2 év után.

 

Köszi!

Bodzzza Creative Commons License 2016.10.28 0 0 1940

Üdv Mindenki!

 

Van egy 50m2-es(hasznos) kis házikóm, ami konvektoros. Nyilászáró csere és tető szigetelés megvan. Jelenleg konvektoros fűtés van, és az lenne a kérdésem, hogy a kéményes vízmelegítő helyére berakhatok e engedélyek nélkül kombi kéményes falikazánt, vagy sem?

Köszi ;)

tipego Creative Commons License 2016.10.25 0 0 1939

Nos röviden. Egy új égőfej is max 30.000.-ft. Egy új kondenzációs, kéményterv, engedélyezés, előszűrő és egyéb apróságok munkadíjjal együtt kb. fél millióban van. De ha a kondenzációshoz nem teszek fel jóval nagyobb radiátorokat, hogy a kondenzációs hatás kihasználásához 55 fok körül menjen, akkor ugyanúgy 70 fok körül kell járatni, és akkor olyan sokkal nem hiszem kevesebbet fogyasztana. Mondjuk 30-50000 jönne évente. Tíz év megtérülés. Kell a radiátor csere is, hogy igazán gazdaságos legyen. Az további százezrek. Egy ilyen teljes korszerűsítés kb három év múlva fog beleférni. De addig is fűteni kell. Hát nagyjából ennyi. Az a baj, hogy több nyíláson nem jön a gáz miután a szerelő kitakarította. Azt mondta égőfejet kellene cserélni. 

Arra gondoltam, hogy belenézek valahogy, és ha van rá mód, akkor egy tűvel megpróbálom kitisztítani. Ha sikerül, lehet, hogy cserélni sem kell. Egyébként az őskövület remek állapotban van. Azt a 3 évet simán ki fogja bírni.

Üdv.

Előzmény: t.lantos (1938)
t.lantos Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1938

Komolyan kerdeztem.

Akarmennyire marketingrizsa az energiaosztalyozas, egy uj, modern kazan szerintem nagyon rovid ido alatt behozza az arat egy ilyen oskovulettel szemben.

Előzmény: tipego (1935)
einohyl Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1937

Nem R, hanem  O   !!!

Előzmény: t.lantos (1934)
norbi.sz_80 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1936

Sziasztok!

 

Immergas Victrix EXA 28 1Erp kondenzációs gázkazán vásárlásán töröm a fejem (lakás- és fűtésfelújítás).

 

Ismeritek ezt a konkrét típust? Mik a vélemények róla?

Esetleg hasonló árban (~270ezer HUF) valami jobb választás???

 

Ha ez a típus marad, melyik füstgáz elvezető rendszer jó hozzá (az indító idom után lenne egy ~50-55cm egyenes szakasz, majd 2db 90°-os könyök, aztán ~90-100cm vízszintes szakasz, majd a lezáró rész)...

Elég nekem ehhez a 60/100mm-es rendszer, vagy kell a 80/125-ös???

 

THX

tipego Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1935

Köszönöm szépen a hasznos hozzászólást. ☺

Üdv

Előzmény: t.lantos (1934)
t.lantos Creative Commons License 2016.10.24 0 0 1934

Mit tud egy ilyen, kb. R energiaosztalyt?

Előzmény: tipego (1933)
tipego Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1933

Ez lenne.

tipego Creative Commons License 2016.10.23 0 0 1932

Sziasztok!

Egy öregedő Termotéka 25 Es kazánhoz (békéscsabai gyártású) keresnék égőfejet. Tudna valaki segíteni, hogy lehet még ilyen alkatrészt találni?

Előre is köszönöm szépen.

Üdv.

Égető1 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 1931

Azért egy 110 nm -es ingatlan megérdemelni egy kondenzációs kazánt , természetesen a szabályos felrakási feltételek  betartásával.

 De addig amig megérik a helyzet  nem érdemes mást csinálni. Mint írod  :

 

 "Jól működik, nincs vele bajom, de egyrészt már elavult (15 éves),...."

 Akkor várj !

 

 Habár én egy 21 éves kazánnal csináltattam hasonló műveletet  Volt egy kihagyhatatlan ajánlat. Egy majdnem új,  ugyan olyan kazánt ajánlottak    az eredeti ár 40 % -áért felrakási díjjal együtt. Nem hagytam ki  ennek már  6 éve. Közben  pont ezután matricáztak, szabálytanul a seprők.

 Rájuk hagytam.

Előzmény: nilsmasterson (1926)
Égető1 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 1930

Ami elviekben szabálytalan  úgy nevezik, hogy túlterjeszkedés. Na meg rongálásnak is lehet értelmezni !

 

 De hát mostanában helyre rakták ezt a szolgáltatót !

Előzmény: t.lantos (1929)
t.lantos Creative Commons License 2016.10.21 0 0 1929

Ugy persze lehet. Csak ugye nem szabalyos.

Pesten gaz, mert minden kazanra raktak vonalkodos matricat (bar volt olzan, ami kimaradt a szorasbol) a kemenzkurkaszok.

Előzmény: nilsmasterson (1928)
nilsmasterson Creative Commons License 2016.10.21 0 0 1928

régi le, új fel... nem kell tudnia róla senkinek...

 

Előzmény: t.lantos (1927)
t.lantos Creative Commons License 2016.10.21 0 0 1927

Hivatalosan fel se rakathatod.

Előzmény: nilsmasterson (1926)
nilsmasterson Creative Commons License 2016.10.21 0 0 1926

Sziasztok!

Tanácsot kérnék gázkazán választáshoz. Jelenleg egy Ocean Luna 20i kombi fali gázkazánom van, nyílt égésterű. Jól működik, nincs vele bajom, de egyrészt már elavult (15 éves), de a fő ok amiért cserélném, hogy szeretnék indirekt tárolót a rendszerbe, amit a jelenlegi kazán nem tud fogadni. Sok írást elolvastam már a témában, de egyelőre egy nagy katyvasz van a fejemben.

Kondenzációs kazánt nem szeretnék, egyrészt az ára miatt, másrészről a kéményt sem szeretném átalakítani.

Kérdés, lehet még hozzájutni olyan nem kondenzációs kazánhoz amihez tudok indirekt tárolót csatlakoztatni? Nézegetem a kínálatot, találok is, csak nem tudom mit kell nézni. Nem bánnám ha külső hőmérséklet érzékelő is csatlakoztatható lenne hozzá.

Ez például szimpatikus, csak nem tudom csatlakoztatható-e hozzá indirekt tároló:

http://www.webkazan.hu/termekkinalatunk/fali-gazkazan/kemenyes-falikazan/kemenyes-kombi-kazan/3061-baxi-eco5-compact-24+-fali-kemenyes-kombi-gazkazan

 

A ház 110 nm, új nyílászárók, kőzetgyapot szigetelés, 8 db lapradiátor, termosztát Computherm 097. A kazán a szuterin részben van, tehát a nyílt égéstér maradhat mert a levegő utánpótlás megvan.

haliholaci Creative Commons License 2016.10.15 0 0 1925

óvatosan kocogtasd meg, ha sokáig nincsen használva beáll! Az enyém is így volt, teljesen kinyitottam, pici koppogatás, aztán már működött is! 

Előzmény: stellaz4 (1922)
kis59vasutas Creative Commons License 2016.10.13 0 0 1924

Üdv!

Kitakarítottam a Baxi cirkóm tűzterét, elég sok volt a lehullott fehér por. A tűzteret fehér lapocskák burkolják. Most nagyon aggódom. Ugye ez nem  azbeszt? (A cirko 1998-as évjáratú lehet.)

Ametist Creative Commons License 2016.10.07 0 0 1923

Szervusztok,

Junkers Cerastar ZR24KE kazán, TRP31 termosztát. Tegnap kapcsoltam be a fűtést. Hibajelenség: éjszakai állásban 18 C-ra van állítva, a hőmérséklet a termosztátnál 21 C, és mégis fűt. Csak ha kb. 14 C-ra veszem le, akkor áll le. Visszafelé ugyan ez, leveszem teljesen, elkezdem felfelé tekerni, és kb. 15 C-nál bekapcsol. Beüzemelés előtt volt karbantartás és hőtágulási tartály kiváltása külsőre. Találkoztatok már hasonló problémával, mi volt a hiba oka, a megoldás?

stellaz4 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 1922

Sziasztok!

 

Van egy sanuier duval renova mini kazánunk, de az a gondom, hogy az elmúlt pár évben lecsökkent benne a nyomás, de nem tudom ismét feltölteni. Kicsitom a fali csapot, de semmi. Korábban mást nem csináltam vele, ah fel akartam tölteni. Egyszer panelt cserréltek benne vagy 5 éve. Fali csap átengedi a vizet.

 

Ma felhívtam egy hiavatlos szerelőt, de ő azt mondta, hoyg nyissam ki a másik csapot is. Na most a gondom, hogy csap helyet csak egy furcsa dolgot látok a csövön, aminek a végén egy csavaros rész van, azt kicsit ki lehet csavarni, de nem történik semmi.

 

Itt a kép róla

 

Valakinek esetleg van ötlete, hogy mi a probléma és mit kéne csinálnom?

 

Resolve Creative Commons License 2016.09.22 0 0 1921

Nekem Saunier Duval csodám van, ebben is megragadt. Mindenféle hangot produkált ahogy próbálta a motor mozgatni a váltótengelyt. Szakszerviz mondta, hogy semmi gond 4000Ft kiszállási díj, 9000Ft takarítás, 25.000Ft új váltószelep és jó lesz. Vettem a gázboltban 400Ft-ért fehér színű speciális szilikon zsírt, szétszedtem (nem egyszerű) és jó lett. Elméletileg minden évben be kellene zsírozni, és akkor nem ragad meg. Most nekem savazni kellene a hőcserélőt, kértem árajánlatot: 4000Ft kiszállási díj, 27.429Ft savazási költség !!!          

stevegel Creative Commons License 2016.09.22 0 0 1920

Üdvözlet! Van egy Ariston Class Evo-m ami külső HMV-re dolgozik + fűtés. Egyszerre melegszik mindkét ág, gondolom váltószelep gond lehet. Van ilyen tapasztalat?

svedmalac Creative Commons License 2016.09.19 0 0 1919

Sziasztok!

Pár hónapja megjelent a Bosch 3000W ZW 24-2 AE turbó kazánomon a C6 hiba.

Fürdés, mosogatás közben egyre hidegebb lesz a víz, aztán vagy forróra állítom és kijózanodik, vagy ha nem, akkor előbb-utóbb csak a hideg víz marad C6 jelzéssel.

Volt, hogy fürdés közben kellett kimennem a kazánhoz reset-re.

Volt kint szaki kb. egy hónapja, ventin nem látott hibát, égésteret kipucolta, alig volt valami benne.

Most akkor szerintetek mi van?

 

Jövő héten fel akarom hívni, csak jó lenne valami okossággal felvértezni magam...

 

Előre is köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.17 0 0 1918

panelcsere akkor

Előzmény: zslaci75 (1917)
zslaci75 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1917

Az biztosan nem lehet mert nincs benne.

Előzmény: Törölt nick (1916)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1916

tán a váltószelep !

Előzmény: zslaci75 (1915)
zslaci75 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 1915

Sziasztok.

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy Quadriga T2-es kombi cirkóm amivel már birkózunk egy ideje. Több érdekes hibát is produkál. Azzal kezdődött hogy magától elkezdett fűteni kikapcsolt fűtési ág mellett is. Resetre sem reagált. Első lépésként termosztát csere de nem segített. Újabb anomáliák :nincs melegítő csak vagy 2perc folyatás után, menet közben elhűl aztán magához tér, és ilyenkor viszont a fűtés megy. Panelt javítattam, annyit javult a helyzet hogy a melegvíz stabilabb lett, de megint beindul a fűtés néha ha használjuk. H valaki tud erre okosat azt megköszönném,valamint cserélhetek e újabb cirkót egyszerűsített kazán csere címszó alatt?

 

Előre is köszi, üdv Laci

nixon70 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 1914

A melegvíz előállítás előnyt èlvez,azèrt nem megy együtt.

Előzmény: petya1981 (1913)
petya1981 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 1913

Van nekünk egy Junkers kombi gázkazánunk nem tudjuk üzemeltetni a fűtés ill melegviz ellátást együtt.Csak külön-külön lehet üzemelni

focipist Creative Commons License 2016.08.22 0 0 1912

Sziasztok. Van egy Ariston ACO27RFFI típusú gázkazánom, mely néha kiírja az A02, de lehet, hogy R02 hibakódot, pontosan nem tudom meghatározni. Ilyenkor újra kell indítani a kazánt, hogy újra működjön. Tud valaki segíteni? Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!