Keresés

Részletes keresés

Grizenstein Creative Commons License 2019.09.08 0 1 109083

Persze

Előzmény: sotolon (109082)
sotolon Creative Commons License 2019.09.08 0 0 109082

Sziasztok,

 

mi a véleményetek, bevállalható ezzel az átszállási idővel egy BUD-STR?

 

BUD-BGY érkezés 10:05, majd onnan STR-re indulás 12:30

 

Köszönöm.

geodo1 Creative Commons License 2019.09.07 0 5 109081

már másfél éve, még tavaly májusban jártam Macedóniában, ha nagy sokára is, de írtam róla.

 

Első rész (Matka-kanyon, Mavrovo NP)

 

Második rész (Ohrid és környéke)

mestska Creative Commons License 2019.09.04 0 3 109080

hogy miért autó, annak fő okára még kitérek)

 

na, végülis nem tértem ki. A lényeg, hogy mostanában abban a helyzetben vagyunk, hogy a gyerek életkora miatt már nem babakocsizik, viszont sokat gyalogolni városban meg nem annyira szeret, végül is érthető, őt nem köti le a városnézés. Most újat próbáltunk, és mivel volt feladós bőröndünk, így az összehajtogatható rollert szépen beledobtuk. Nagyon jó döntés volt!

Autóban ugye csak simán bedobja az ember hátra, sőt, a futóbicajt is, de repülésnél ez nem ilyen egyszerű :)

Előzmény: mestska (109073)
mestska Creative Commons License 2019.09.03 0 0 109079

Tizenx éve Nápolyban aludtunk, egy toronyház sokadik emeletén volt hostel kialakítva. Csuda vicces hely volt, mert a liftet csak akkor tudtad használni, ha bedobtál egy 50 centest :) 

Azóta sem láttam ilyet sehol. :)

Előzmény: Matuska1985 (109078)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.09.03 0 1 109078

Hotel Europeo Napoli, többször szálltam már meg ott és ahogy nézem most még fel is újították.

Előzmény: blaze73 (109077)
blaze73 Creative Commons License 2019.09.02 -4 0 109077

Urak, van valakinek bevált szállása Nápolyban?   Airbnb / hotel / b&b bármi ami jó és bevált 

4 felnőttnek kellene, 2 szoba vagy egy nagyobb apartman :)

 

Köszi.

tgabor433 Creative Commons License 2019.09.02 -1 1 109076

Olyat találtam, hogy indulásnál nincs, de érkezésnél van késés. https://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2013-02/cp130018hu.pdf Igaz, ez csatlakozó járatokra szól, s azt nem tudom, hogy egy foglalásban szereplőkre-e, de hátha valakinek hasznos.

A linket pedig itt találtam, több más ítélettel együtt: https://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2018-11/qd-04-17-650-hu-n.pdf (az eu bírósági ítélet stb. linkeken a pdf előtt az en-t átírva hu-ra magyarul olvasható, ha valakinek ez segít)

Ha beleszaladnál a "due to an earlier flight disruption (...) which caused a knock-on effect on the daily schedule of the aircraft" ítéletbe, többen fogunk neki örülni. :)

Előzmény: Kenny___ (109018)
CérnaSzáll Creative Commons License 2019.09.02 -1 2 109075

Simán nagy piros betűkkel kellene kiírni, hogy figyelem forgalmi rend változás :D

ki van írva :D (de persze mi is benyaltuk, csak én a 11 évest küldtem be, aki nagy lelkesen be is nyomakodott, mire elolvastam a nagy pirost és utánaszaladtam :D )

Előzmény: Matuska1985 (109074)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.09.02 -2 4 109074

Wc-t én is besz..tam :D már majdnem vettem elő, mikor látom, hogy a piszoárnak hűlt helye és nők jönnek ki onnan. Simán nagy piros betűkkel kellene kiírni, hogy figyelem forgalmi rend változás :D

Előzmény: mestska (109073)
mestska Creative Commons License 2019.09.01 0 14 109073

BUD-RMI-BUD

 

Még augusztusban sikerült kipróbálni a Ryanair egyik legújabb járatát, a Riminibe menőt, amit előre látható volt, hogy komálni fog a magyar, így is lett. Eredetileg Horvátországba mentünk volna autóval (hogy miért autó, annak fő okára még kitérek), de kicsit későn kezdtük el nézegetni a szállásokat, és olyan árban lettek volna a kiválasztott helyeken, amit nem voltunk hajlandóak megfizetni. Ekkor jött Rimini képbe, ami nem volt újdonság, két éve is voltunk ott, akkor még Bolognába repülve. Egész olcsón sikerült jegyet venni, szállás is lett jó árban. Rimini kisgyerekkel egyébként nagyon jó, közeliek a parthoz a hotelek, nem több száz méterre vannak, a part végig homokos, lassan sekélyedik, de nem több száz méteren keresztül van sekély víz, (mint mondjuk Larnacában) tehát felnőttként is tudod élvezni, ráadásul minden strand jól felszerelt gyerekjátékkal.

 

A reptéren majdnem sikerült bemennem az emeleti, kajálda melletti vécébe, hiába, a megszokás nagy úr, nem érdekelt, hogy kilógnak a csajok a folyosóra sorban, én szépen elmentem mellettük az egykori közös férfi-női előtérbe, ott konstatáltam, hogy ez már csak a női vécé :)

 

A vásárlásnál vettünk a csomag miatt egy darab priority-t, a gyerekkel meg azzal minden további nélkül mehettünk volna a prio sorba, csak mikor odaértünk, a prio sorban állt vagy 15 ember, a nem prioban meg 0, így azt választottuk. Csekkoltató fiú rögtön mondta, hogy hát sajnos fizetni kell az extra csomagért, mi meg mondtuk, hogy ó, dehogyis, hiszen ezt a jegyet vettük. A gépen szerintem jóval többen voltak a sorhosszúság alapján, akik priot vettek, mint akik nem (mennyi a maximum, amit eladnak).

A repülés pontosan és gyorsan történt, valamilyen új Ryan géppel (a lajstromot sosem írom fel, sorry), legalábbis a belső színvilága és elrendezése alapján nekem még ez nem maradt meg. A gép 90%-os töltöttségű volt, Záránál fordultunk rá az Adriára, Riminit délről közelítettük meg. 

Rimini reptere iszonyú pici, nagyon rég jártam ilyen kis reptéren, a napi forgalom kb. 5 gép. A kapuk számából és az épület nagyságából ítélve nagyobb forgalomra rendezkedtek be egykor, ráadásul nyugat-európai turistákra számítva, legalábbis az épület oldalára festett francia-osztrák-német zászlók ezt mutatták. A gyakorlatban ma Rimini az olasz családok és a kelet-európai turisták törzshelye lett. Számomra újdonság volt, hogy a repülőről a terminál felé gyaloglók egy része a csomagszállító kiskocsiról akarta leszedni a cuccát, nem akarta megvárni, hogy a szalagra átrakják.

 

Az ottlét alatt a strand mellett voltunk pár helyen, ahol még nem voltunk (Mirabilandia, San Leo, Urbino és környéke), illetve egy délutánra elmentünk San Marinoba is, de a pocsék parkolási helyzet, valamint a teljesen igénytelen, legalja turista boltok sora elég visszataszító volt. Hét éve voltunk már egyszer San Marinoban, akkor nem maradt meg, hogy ilyen bóvli lett volna.

 

Hazafelé azzal számoltam, hogy kb. nem lesz nyitva semmi a reptéren, ekkora forgalomra nem sok értelmét látom, velünk párhuzamosan egy gép sem ment. A forgalmat jól mutatja, hogy a tizenx kapuból egy képes elvinni az egész napi forgalmat, ha jól láttam, az összes gép oda volt kiírva. A becsekkolást két pultnál végezték, jól meg is tévesztve az embereket. A két pult elé kiraktak ugyanis egy Ryan-es csomagmérőt, amin a prio és non-prio nyilak is ott voltak, és azt már szépen itt is megfogadták az emberek, az egyik sorban 80-an, a másikban 6-an álltak, mikor odaértünk. Természetesen a rövidebb sort választottuk. Ahogy néztük többen most repültek először, de legalábbis nagyon kevésszer utaztak.

 

A terminál belső részében aztán nyitva volt egy viszonylag jó ellátottsággal rendelkező büfé, meg egy ajándékbolt is, a terminál terasza meg kiváló panorámát nyújtott a kifutóra, ahol a mi gépünk érkezéséig egy magángép felszállása okozott csak izgalmat. A beszállítás már akkor elkezdődött, amikor az érkező gép épp elhagyta a horvát partokat, ezért kb. másfél tucat ember nem is állt be a sorba, hanem kinnmaradt a teraszon, többségük szépen megvárta a budapesti gép leszállását is. Ekkor már jött a földi személyzet egy tagja, hogy azonnal húzzon be mindenki és álljon sorba amit szépen meg is tettünk. A kb. félórával tovább történő teraszon maradás előnye annyi volt, hogy nekünk már csak negyedórát kellett sorbanállni, mire elindult a beszállás ténylegesen, a többiek 45 percet álltak ugyanitt sorba. Hazafelé szintén 90%-os volt a telítettség, számos olasz család is jött Budapestre. 

 

Riminibe simán megyünk máskor is, főleg ha jó az ár. Rengeteg látnivaló van a közelben, a strand is jó, nem a legillusztrisabb tengerpart Európában, de nem is rossz.

rolegy Creative Commons License 2019.09.01 -1 1 109072

Van benne igazság, én simán bevállalom magamra - de mi legalább utazunk is. Ellentétben az időnként ideszokó trollokkal, akik szerintem minimum triplán nem százasok, viszont ennek fejében nem is utaznak. Szerencsére.

Előzmény: gambl-R (109069)
cassano71 Creative Commons License 2019.08.31 0 3 109071

Na, még egy eszembe jutott, én magam nem jártam ott, szépnek nem különösebben szép, de valószínűleg érdekes hely, szóval Belfast. Most láttam, hogy írtad 1-2 napra keresel valamit, Belfast ilyen szempontból előnyös lenne, LTN-ről egynapozás keretében abszolválható, van reggeli gép oda, késő esti vissza, 50 fontból megvan a retúr bizonyos napokon.

Előzmény: Matuska1985 (109056)
suirebit Creative Commons License 2019.08.30 0 0 109070

köszi

Előzmény: Matuska1985 (109043)
gambl-R Creative Commons License 2019.08.30 0 7 109069

Azért azt valljuk be, hogy az ide irogatók jó része bizony nem százas. :)

Legalábbis a szó hétköznapi értelmében nem. :)

Előzmény: jazzcool1,2 (109063)
peliatan Creative Commons License 2019.08.30 0 3 109068

Semmiképpen nem :-) !!

 

Akkor én sem tartozom az "átlagos józan elméjű" emberek közé, hiszen utánatok kétszer mentem el Iránba!! Az eddigi, 4 földrész, több mint 60 meglátogatott országa közül a legszuperebbnek tartom! 

Aki figyelmen kívül tudja hagyni  a propagandát és érdeklődik a perzsa kultúra iránt, azok bátran induljanak útnak Harun al-Rasid meseországába. Nagyobb biztonságba lesz ott, még éjjel is, mint én itt Bp. Alsórákoson nappal !! 

Előzmény: Matuska1985 (109062)
cassano71 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 109067

Na, ez lett volna nekem is a másik ötletem Inverness/Skye mellett. Szóval Jersey, Guernsey, Sark, Alderney. 

Előzmény: Kobzoska (109065)
raulista Creative Commons License 2019.08.30 0 1 109066

Örülök, hogy előkerültél!

Előzmény: geodo1 (109064)
Kobzoska Creative Commons License 2019.08.30 0 1 109065

Most érkeztünk a Csatorna-szigetekről, ajánlom, nagyon szép. Lutonról Easy, Flybe.

Előzmény: Matuska1985 (109056)
geodo1 Creative Commons License 2019.08.30 0 6 109064

görögország ötödik legnagyobb szigete, chios, tökre nem ismert, viszont szép hely.

beszámoló első rész, és innen elérhető a többi is, hátha érdekel valakit.

jazzcool1,2 Creative Commons License 2019.08.30 0 2 109063

szerintem meg az nem normális, aki nem akar elmenni egy ilyen körre :-) 

 

Előzmény: Matuska1985 (109062)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 109062

Na most ne már, hogy komolyan szóról szóra vetted a józan elméjűt?! De azért tegyük hozzá, hogy egy átlag normális ember nem megy el egy ilyen körre, bárkinek mondtam, konkrétan echte hülyének nézett. Plusz azért az valljuk be, hogy szintén átlagos józan elméjű ember nem megy sem Észak-Koreába, sem Iránba stb stb stb.

 

Többieknek köszönöm az ötleteket Angliára!

Előzmény: peliatan (109059)
topoly Creative Commons License 2019.08.29 0 1 109061

Úgy 2 éve volt egy hasonló vázlatunk, ami sajnos időhiány miatt meghiúsult. Én LTN-ra érkeznék, és innét aránytalanul drága volt légi úton INV, viszont a vonat olyan 35font/fő/irányért vállalhatónak tűnt. Egy próbát megér.

Előzmény: Matuska1985 (109056)
cassano71 Creative Commons License 2019.08.29 0 2 109060

LTN - INV azaz Inverness ami maga sem csúnya és aztán Invernessből Skye busszal, vonattal lóval gyalog?:-)

Mondjuk lehet ez már nagyon vad, főleg egy hétre. Azért rossz aligha lenne. Easyjet repüli ezt az LTN - INV útvonalat, nem feltétlenül drága mindig ahogy nézem, nyilván nem Wizz 3000Ft-os árszínvonal persze ( sajnos ).

Előzmény: Matuska1985 (109056)
peliatan Creative Commons License 2019.08.29 -1 2 109059

Hogy írhatsz ilyet? Ali nagyon  "józan elméjű", jó útitársai lehettek egymásnak.

Szívesen olvasom tartalmas, lényegre törő beszámolóit, szuper intelligens embernek tartom.

Sajnálom, hogy a fórumról elmaradt, viszont nem is csodálkozom rajta :-(! 

Előzmény: Matuska1985 (109055)
mestska Creative Commons License 2019.08.29 0 1 109058

Ilyen desztinációra nehéz józan elméjű embert találni :D

 

Miért, tök jó kis kör volt ez :)

Előzmény: Matuska1985 (109055)
llaci10 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 109057

Bár nem Anglián belüli, de távolságban az: Dublin. Annak idején voltak olcsó Ryan jegyek.

Előzmény: Matuska1985 (109056)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.08.29 -2 1 109056

Vki esetleg nincs képbe az anglián belüli repülésekkel? Elvileg lenne egy hetem Cambridge-be és úgy elmennék 1-2 napra vmi különlegesebb helyre. Ami elérhetőnek nézni ki az Easy LTN-ABZ út, ezt egynaposba lehetne abszolválni viszont nem igazán olcsó jegy, ahhoz képest. De szívesen kipróbálnám a LoganAirt vagy a Hebridean Airlines, de ott annyi sok kicsi reptér van, hogy hátha tudná esetleg vki mi az olcsóbb desztináció. Amúgy 10.19.-10.27. közötti időről lenne szó.

Matuska1985 Creative Commons License 2019.08.29 0 3 109055

Igen együtt utaztunk, ahogy már többször is. Ilyen desztinációra nehéz józan elméjű embert találni :D

Előzmény: mestska (109048)
Pepin Creative Commons License 2019.08.28 0 1 109054

Csak költségtérítést kérek. A 250 eurós követelést megpróbáltam kiadni a FlightRefound-nak, de nem vállallták. Azt mondták, hogy esélytelen, tiszta vis maior. Szerintem nem, de ők valószínűleg jobban tudják. 

Az átfoglalást olyan hajnal kettőkor csinálták meg. A lányom hívta őket Pestről és nagyjából a harmadik hívásra sikerült neki. (Itt is kavartak, hogy nem is maradt ki a gép, meg mindenféle baromságok, de a lányom nagyon határozott tud lenni.)

Előzmény: giornalista (109051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!