Keresés

Részletes keresés

tacsa Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1225
Kedves Moke!

Próbálok emilt is küldeni, de a lényeg, megvan a lépcső kiosztás, valahová elfakcolnám, ha még érdekel!!!
Jelentkezzetek

Üdv
tacsa

Előzmény: Moke (890)
tacsa Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1224
Kedves A! ( béla )
Te még benn vagy ? Ha nem , az se baj, stoki kielégítése céljából ezúton kommentálom a nekem küldött kérdéseidet ( úgy nagy vonalakban összefoglalva ):
1. Az, hogy a konyha , vagy a fürdő van a felülvilágító alatt, elvben mindegy, Tőletek függ.
2. A belépőhöz kapcsolódó konyha felülvilágító alá helyezése jobb optikailag meg komfortilag a belépőnek, mése tök sötét a dolog napközben.
3. A lájthoff feletti két szint azért nem olyan nagyon sok ahhoz, hogy ne gyűjjön be némi fény.
4. A felső két szintről azért normál esetben - kultúrált helyeken - nem szokás akármit kidobálni felülről , Marika néni meg lentebb vagyon, tehát Ő nem esik le.
5. A mégis leesés esetében védekezés módok vagynak: pl. a felülvilágítószerűség üvegének fóliázása betörésmentességileg, vagy biztonsági üveg alkalmazása, esetleg drótüveg.
6. Mellesleg a felülvilágító kombinálható olyan rejtett világítással is, melynek világítótest színképe közel természet-azonos ( aza napfény-szerű ) ezzel a belépő idegent teljesen meg lehet vezetni komfortérzetileg.
7. Én továbbra is a 2.b-t preferálnám, ( már ha magamnak kellene ), de Tőletek függ. A konyhabútor ott a mostani fürdőszobának a nagyszoba felőli fala mentén helyezhető el, közel 3 m hosszban.

Maradt-e kérdés, amire nem válaszoltam? Illetve mit tehetek még mostan akár a Te , akár kandúr érdekében ?

üdv
tacsa

P.s.: holnap kb. 10-től itthon dolgozok, szóval mehetnek az emilek is csűstül, ott rajzolni is tudunk. ( Legfeljebb stokinak is küldd el )

tacsa Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1223
Kedves Saca!
Üdvözlünk, egyelőre Hacsek távollétében, de helyette is.
Kérdezz nyugodtan, ezért tartanak bennünket. -:)
A konkrét kérdéseidre első blikkre:
- ezt a 3.-4.-es keménységet igazából nem érdemes túldimenzionálni.
- panelban a fagyálló csempére legfeljebb a loggián ( beüvegezés előtt ) lehet szükség, vagy ha állandóan nyitva van minden ablak télen is. Amilyne csempéket példáula a nagyobb áruház-láncoknál ( OBI stb. ) kapni lehet, az bőven jó. Ugyanis: a csempék mögötti szerelvények, csövek egyrészt hamarabb mennek tönkre , másrészt elég egy új assszony, vagy felnövő gyerek , és 5-10 éven belül a divat követése jegyében úgyis új csempe lesz! Szóval: normál, elsőosztályúnak minősíthető ( ilyen minősítés már nincs egyébként, csak úgy mondjuk ) csempe nyugodt lélekkel alkalmazható. A néhány hazai nagyobb kerámia - lap gyártó termékei többségükben magyar zsebnek megfelelő áron de elfogadható minőségben készülnek, úgyhogy hacsak nincs kifejezetten speciális esztétikai igényed, vagy nem akarsz felvágni a klotyóddal a szomszédod előtt, akkor a Romhányi, vagy a Zalakerámia is abszolúte jó lehet ( ezek csak példák, nem reklám ! )
A saválló+ izéálló stb. ügyben a véleményem az, hogy normál lakásban normál vacsora után nincs sav még a toilettben sem, szóval ezt sem érdemes túllihegni!

Hacsek majd kiegészít biztos!

Üdv
tacsa

Előzmény: Saca (1221)
Arabella Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1222
Huuuu, erre én is kiváncsi vagyok!
3, .4 kopásállóság? Ilyenek vannak?
És még én akarom felújitani a lakásomat?
Arabella
Előzmény: Saca (1221)
Saca Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1221
Sziasztok !

Én csak nemrég találkoztam ezzel a fórummal és mivel laikus vagyok viszont most csinálunk egy lakásfelújítást, igencsak lamer kérdéseket fogok ide nyomatni, ezért kérem a nagyérdemű szíves elnézését.
Az eddigi kb. 270 oldalas termésből az első 50-et olvastam eddig el.
Nagyon tetszik, hogy segítőkész emberkék vannak, és eddig gyakorlatilag senkiknek se sikerült összeveszni (remélem a maradék 220 + a jövő is ilyen lesz)
Ha valaki már kérdezte, bocs, csak utaljatok rá:

Padlólap, csempe:
Panellakásba (elvileg nincs mínusz), normál, családi használatra milyen
kopássállóságú lap kell ? 3-as még jó ? 4-es csak gránitból van ?
Van, amit érdemes kerülni ?
A magyar gyártmányok csak esztétika és főleg divat szempontjából gyengébbek, vagy tényleg anyagminőség-különbség is van az olasz, spanyol, nemtommi javára ?
Ragasztó ?
Érdemes kavarni a saválló+izéálló+mindenálló fugázóanyaggal, vagy ez normál körülmények, tisztítószerek mellett nem jön elő ?

Előre is köszi

Üdv
Saca

Arabella Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1220
Hacsek, akkor nem lesz rajz?
Arabella
Előzmény: Hacsek (1219)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1219
Petra,
méér, ha körülnézel az országban, ma már a legkönnyebb úgy bekerülni egy tévéadásba, hogy:
Én voltam a spicli!!!
meg
Nesztek egy államtitok!!!

Undorító, de így van, téglának lenni ma dicsőség.

Előzmény: rocher (1218)
rocher Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1218
Ezt a TEGLA-t azért nem kellett volna:-))))
Előzmény: ezermester (1211)
stoki Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1217
Ezermester !!!

Hát jó kis kégli, nálunk csak a telek akkora, mint a Te házad ...;-)
Na még majd végig is olvasom ez csak így hirtelen jött ...

Előzmény: ezermester (1215)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1216
Kedves Ezermester!
Gratulálok a honlaphoz, ez már majdnem olyan profi, mint az Archiweb.
Még jó hogy nem ugyanarról szól, különben féltékeny lennék.
Ha adódik rá megfelelő alkalom és hely, adhatunk rá egy jó kis linket. De csak ha akarod...
Előzmény: ezermester (1215)
ezermester Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1215
Elnezest a cimet elrontottam a cim helyesen:
http://kgl.matav.hu/haz.html

az alapoldalrol (folaprol) is el lehet jutni ide, annak a cime http://kgl.matav.hu

udv ezermester

Előzmény: ezermester (1211)
Rettenet Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1214
így talán jobb: http://kgl.matav.hu/haz.html
Előzmény: stoki (1212)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1213
Konkrétan milyen tömítőszalagra gondolsz és hol lehet venni?
Ugye a stafnit takarjam be ezzel?
Előzmény: Hacsek (1204)
stoki Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1212
Ezermester !!!

Már sokat hivatkoztam rád :-)
Én megnézném, de object not found !!!
Akkor most mi van ...

Előzmény: ezermester (1211)
ezermester Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1211
Kedves Teglak

Uj tag vagyok itt, ezert magamrol par szot. A minap egy kepet akartam felrakni a falra, ketszer a szogre utottem, haromszor az ujjamra, ez jo eredmeny, tehat ezermester vagyok! :)))

Keszitettem egy hazepitessel kapcsolatos honlapot, 3 ev munkaja van benne, tobb szaz fenykep, leiras stb..
akit erdekel kukkantson ra, velemenyeket lehet maganba is.
cime http://kgl.matav.hu/hazepites (nincs benne www)
udv ezermester

Rettenet Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1210
kösz, most megnyugodtam, hogy mégsem vagyok egészen hülye:-)
amúgy ha jól tudom ezekből van többféle fajta. van ami vakolást igényel(ez valami heraklit vagy mifene), de van olyan is, ami mint a gipszkarton csak pontos szerelést, meg glettelést.

Amúgy én nem rajongok az ilyen megoldásokért, mert szerintem ha hangügyileg lehet is megoldást találni, légtér, azaz hőháztartás szempontjából abszolút nem alkalmas térelválasztó.

Előzmény: Hacsek (1208)
tacsa Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1209
Talán tedd át az ajánlatot az árvizes topicba is, most kezd beindulni, biztos lenne foganatja és nagy-nagy haszna!

Üdv
tacsa

Előzmény: Laci (1157)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1208
Rettenet,
ez így is van, a gipszkarton jó hangszigetelő, de ha membránként szereljük fel a lemezt, akkor a saját rezgése miatt mégse annyira jó.
Amiről beszélsz (faforgács+cement) az a Betonyp építőlemez.
Előzmény: Rettenet (1207)
Rettenet Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1207
Na ez egy nagyon jó megoldásnak tűnik. és arányleg eccerű is.
amúgy a gipszkarton ha jól tudom eleve hangszigetelő tulajdonságokkal rendelkezik.
Ha meg már valaki ennyire profi hangszigetelést akar, annak felesleges a burkolóanyagra annyit költeni. nem?
Vannak faforgácsból, meg cementből összesajtolt burkolólapok(fene se tudja, hogy hívják őket), amikkel az ilyen megoldható(persze itt eleve megvan a plussz munka).
Én eddig úgy tudtam, hogy a gipszkarton válaszfalakat direkt a viszonylag jó hangszigetelő tulajdonságaik és az egyszerű szerelhetőségük miatt kedvelik.
Előzmény: Hacsek (1198)
Arabella Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1206
Várjál!
Kitaláltam egy trükköt, figyelj..
Előzmény: Hacsek (1205)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1205
Off.
Arabella!
Továbbra is visszajön a levél az emilről, pedig a tied ideért!
Előzmény: Arabella (1200)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1204
Obi wan,
persze, az is jó, csak ha közös lécvázuk lesz, akkor legalább az egyik oldalon takard be tömítőszalaggal.
Előzmény: Obi wan (1203)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1203
Kedves Hacsek!
Elviekben valami ilyesmire gondoltam én is, de gyakorlatilag ez egy egyszerű álfalhoz képest túl sok többletmunkát jelentene! Azért - szerencsére - nem kell ilyen mértékű csillapítást létrehozni. esetleg van valami egyszerűbb ötleted, pl. egyik oldalra 12.5 mm-es, másik oldalra 9.5 mm-es gipszkarton...
Előzmény: Hacsek (1198)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1202
illicit,
biztosan kevesebb mint 10000 Ft, csak az nem tudom mennyivel.
De komolyan, annyi amennyiért 5 jelentkező közül a legolcsóbban elvállalja egy olyan arc, akiből kinézed, hogy meg is csinálja rendesen.
(Az építésre vonatkozó hatósági normák érvényüket vesztették majdnem tíz éve, azóta szabad verseny van.)
Előzmény: illicit (1199)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1201
Igazad van, Méhecske, de a legnagyobb baj az, hogy árban tartósnak és luxuskivitelűnek adják el.
(valamint hogy visszatérjek régi vesszőparipámhoz, építőanyagok forgalomba hozatalához ÉMI-engedély kell!)

Legjobb példa a SZÉLHÁMOSSÁGRA, hogy a Perfekt Invest nevű tolvajbanda bevizsgáltatta az EVG-3D rendszert mezőgazdasági létesítményekhez, majd lakóházépítéshez próbálja eladni.
NEM SZABAD NEKIK BEDŐLNI (mert fenékbe rúgnak)!

Előzmény: LitleBee (1197)
Arabella Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1200
Hacsek !
Irtam neked private! Nem fox írni?
És szerinted válaszfalnak sem jók?
Arabella
Előzmény: Hacsek (1195)
illicit Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1199
Mennyi az ára most 1 nm belső és külső vakolás elkészítésének anyag nélkül?
Hagyományos belső vakolatra gondolok, kívül pedig kapart Terrenovára.
Hacsek Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1198
Obi wan!
StukatÚr, de az nem a födém, hanem csak a vakolat.
Szóval én úgy csinálnám, hogy:
1. Körben felragasztanék egy olyan széles gumiprofilt, amilyen széles a válaszfal lesz.
2. A gumiprofilhoz rögzítenék kétoldalt két külön lécvázat.
3. a két lécvázra szerelném fel a gipszkarton lapokat.

Így nem érnek egymáshoz, akusztikailag el vannak szigetelve faltól, padlótól, födémtől.

Előzmény: Obi wan (1196)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1197
Arabella, Hacsek!

Én ezekre aztat szoktam mondani, hogy _papír_ház_ !

Előzmény: Hacsek (1192)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1196
Az aljzat hajópadló, a födém pedig "stukatoros", ha jól tudom.
Előzmény: Rettenet (1193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!